Weinig vuurwerk van super sterren Redf ord en Winger RENE SHUMAN KIEST VOOR KWALITEIT: 'Laat de wereld maar even wachten, ik wil eerst helemaal klaar zijn' En verder Alternatief Filmcircuit Bioscopen Filmhuizen René Shuman: „Het is toch belangrijk dat je met beide voeten op de grond blijft staan". „Bekend zijn heeft voordelen, of het wat zachter kon. Daar Vroeger hingen bijvoorbeeld re- heb ik nu geen last meer van, al gelmatig de buren aan de bel als ga ik door tot diep in de nacht, ik op mijn kamer aan het musi- Ze helpen mij zelfs met het be- ceren was. Dan kwam de vraag antwoorden van de post", zegt René Shuman (19) glimlachend. Voor de Limburger werd 1986 het jaar waarin zijn droom wer kelijkheid werd... en er was slechts een optreden in KRO's 'Playback Show' voor nodig. René: „Vanaf de eerste dag na de uitzending is het rinkelen van de telefoon niet meer opge houden, zodat ik na een paar maanden maar heb besloten om een ander nummer te nemen. In huis werd het toen wat rusti ger, maar mijn agenda was overvol. Ik heb echt een enorm drukke periode achter de rug. Daarom heb ik alle optredens rond Kerstmis en de jaarwisse ling afgezegd. Constant drie keer per week optreden en ook nog een elpee opnemen, gaan je niet in de koude kleren zitten. Die rust heb ik wel verdiend. Ik ga lekker met mijn moeder bui ten de deur eten met Kerstmis". DOOR HANS PIÊT Op zijn debuut-elpee etaleert René zich niet alleen als zanger, maar ook als tekstschrijver en componist. René: „Ik heb niet echt de gelegenheid gehad om nummers te schrijven voor de elpee. Het zijn er uiteindelijk drie geworden. Een had ik al een hele tijd liggen, de andere twee heb ik in ae twee weken voor de opname op papier gezet, maar ik ben niet iemand die be slist een plaat wil maken met alleen eigen nummers. Het be langrijkste is dat de songs kwa liteit hebben. Voor de langspe- ler had ik een ruime keuze... zo'n honderd composities. Het was behoorlijk moeilijk om daar het beste uit te halen". „Als ik nu naar de elpee luister, denk ik, er is een aantal dingen die beter had gekund. 'I Can't Let You Go' bijvoorbeeld is een spngydie voor mijn gevoel, op het podium meer uit de verf komt, dan op de plaat. Het is een heel langzaam nummer, dat ik drie keer heb ingezongen. Doordat ik niet zelf aanwezig kon zijn toen er een keuze werd gemaakt, hebben de mensen in de studio dat voor mij gedaan. Zelf denk ik dat er een betere versie bij zat. Zoiets vind ik jammer, want het is een heel goed nummer. Dat vond ik al toen ik hem op demo kreeg aangeboden. Maar als je de om standigheden in aanmerking neemt, ik ben tussendoor ook nog een paar keer ziek geweest, dan heb ik voor deze elpee het beste gegeven van wat ik op dat moment in huis had". PLOTSELING „Hopelijk kan ik bij de volgen de langspeler nog meer van mij zelf stoppen. Dat is nu niet ge lukt, maar dat heeft ook met mijn plotselinge succes te ma ken. Ik heb een beetje het ge voel dat ik dit jaar achter mij zelf ben aangehold. Na mijn te levisie-optreden stond ik plotse ling in de studio om een single op te nemen en toen die succes vol was, begon de platenmaat schappij om een elpee te roepen. Tijd om bijvoorbeeld goede de mo's te maken voor we een nummer gingen opnemen, was er niet. Er moesten heel snel be slissingen worden genomen. Bo vendien ben ik wel vaak, maar niet altijd bij de opnamen ge weest, gewoon de omstandig heden hé. Hierdoor heb ik mijn eigen ideeën nog niet genoeg in de muziek kunnen verwerken. Bij een volgende plaat wil ik het wat meer in eigen hand houden. Ik ben ook bezig met het formeren van een groep. Een drummer en bassist heb ik al. Ik ben nu nog op zoek naar een toetsenman. Zelf speel ijc gitaar. Met die groep wil ijc eerst flink repeteren en gaan optreden als dat kan. Als we dan een langspeler opnemen, zal hij meer een geheel vormen, dan mijn debuut. Daar ligt het accent toch vooral op het zingen en niet op het muzikale gedeel te. Het is een heel gevarieerde elpee, waarop een aantal au thentieke nummers staat, maar ook composities die duidelijk moderner zijn. Het feit dat je als luisteraar een aantal keren met een ander sfeer wordt gecon fronteerd, vond ik wel belang rijk. Het was ook niet mijn be doeling om een plaat te maken met alleen rock roll-num- mers bijvoorbeeld". SCHRIJVEN „Nu ik de komende periode wat meer tijd voor mijzelf heb, wil ik mij toeleggen op het schrij ven. Ik heb de afgelopen tijd al een aantal nummers in elkaar gezet, maar ik voel mij nog geen schrijver. Ik hoop dat ooit de tijd nog eens komt dat ik kan zeggen: ik wil nu een -nummer mét ongeveer die sfeer maken en dat ik dan kan gaan zitten en het zo opschrijf. Iets gerouti- neerder werken, daar streef ik naar. Ik heb thuis een drum computer, een synthesizer, een leuke mengtafel en natuurlijk mijn gitaar dus als ik een idee krijg, kan ik het thuis uitwer ken. Ik moet er echter wel de tijd voor hebben, want je bent toch gauw vier uur bezig". Meer dan drie keer optreden per week doet René Shuman niet. René: „Vijf keer in de week is veel te veel voor mij. Ik zie er nu al niet uit, maar dan zou ik helemaal kapot zijn. Bo vendien wil ik mij voor elk op treden voor honderd procent inzetten en dat vreet energie. Twee concerten op een dag kan ik niet aan ook al staat de mu ziek op een band. Ik probeer helemaal op te gaan in de mu ziek, dus wat dat betreft is het niet anders dan dat er een groep achter mij zou staan. Voorlopig blijf ik nog met een bandrecorder door het land trekken. Het is echt een enorm goede leerschool. Omdat je er helemaal alleen voor staat, leer je om met het publiek om te gaan. Natuurlijk heeft zo'n band ook zijn beperkingen. Je kunt niet zeggen; het gaat zo lekker dat couplet doe ik nog een keer. Als ik straks mijn eigen groep heb, kan ik meer improviseren. Ik denk ook dat die groep vele malen meer zal swingen, dan met zo'n band. Ik heb er ook erg aan moeten wennen. Vroe ger, op school, had ik mijn eigen groep de Born Dogs. We speel den heel snelle rock-a-billy. Dat was een enorm swingende tijd. Tijdens die eerste optredens met een bandrecorder heb ik echt naar een manier moeten zoeken om het zelf ook lekker te vin den, maar alles went". „Aan het buitenland denk ik nog niet. De plaat komt wel uit in Duitsland en ik heb een paar heel positieve reacties gehaa uit Amerika. Als er wat gebeurt houden we het niet tegen, maar ik vind zelf dat ik nog niet klaar ben voor het buitenland. Ik zeg heel eerlijk dat nu het belangrijkste voor mij is om lekker een tweede elpee te kun nen maken. Het buitenland wordt belangrijk als ik voor mijzelf vind dat er geen zwakke punten meer zijn. Dan kan ik ook honderd procent achter het produkt staan en het met meer overtuiging brengen. Je moet niet gaan vliegen na een eerste succes. Het is toch belangrijk dat je met beide voeten op de grond blijft staan". LUXOR: 'Legal Eagles' met Robert Redford, Debra Winger en Daryl Hannah. Regie: Ivan Reitman (dag 19.00 en 21.15, alle leeftijden). Met namen als van Robert Red- ford en Debra Winger en regis seur Ivan („Ghostbusters") Reit man mag je op voorhand enig filmisch vuurwerk verwachten. Vuur genoeg in „Legal Eagles" (want daar begint en eindigt het allemaal mee), maar voor de rest is het een wat opgeklopt thrillertje met comedy-elemen- ten. Redford is een gescheiden sub stituut-officier van justitie. Een kei in z'n vak wordt ons voor gehouden, al doen zijn teksten in de rechtzaal dat niet vermoe den. Het zal wel net zo zijn als met Redford-de-acteur: echt goed is hij niet zo vaak, maar men blijft hem graag zien. Goed. Redford wordt aange klampt door het ambitieuze jon ge advocaatje Debra Winger dat een merkwaardige zaak onder handen heeft. Haar jonge cliënte (Daryl Han nah) is als kind gered uit het brandende schildersatelier van haar vader. Pa kwam om, zijn werk ook, behalve aldus cliënte één aan haar opge dragen doek dat nu onterecht in het bezit zou zijn van een kunsthandelaar. Ze is anno nu lang, dun en lekker en heeft de gewoonte haar wil er bij man nen in bed door te drukken. Redford valt ook voor haar en bert jansma dat kost hem zijn baan. Wan neer de jongedame ook nog eens enkele lijken op haar pad achterlaat, wordt het allemaal gecompliceerd, maar Redford en Winger inmiddels een voorlopig alleen verbaal aan el kaar gewaagd koppel in haar advocatenbureautje blijven in haar onschuld geloven. Sa men komen ze op het spoor van een grootscheepse zwendel in schilderijen. „Legal Eagles" is niet meer dan een middelmatige thriller; de komedie-elementen moeten vooral van de dialoog komen en van de tegenstelling Winger- Redford. Hij: de moderne suc cesman (gescheiden, druk doen de om het bezoekrecht van zijn dochter te houden), zij: het pitti ge carrière-vrouwtje dat zich door geen vent in de luren laat leggen. Nou ja, aan het slot wel, maar dat komt omdat ze zo goed in haar werk is, zulke mooie ogen heeft en hij Redford heet. Zijn hun types al voorspelbaar, hun teksten evenzo. De film probeert zó duidelijk munt te slaan uit de pure aanwezigheid van Hollywoods supersterren Redford en Winger, dat het de scenarioschrijvers (regisseur Reitman plus Jim Cash en Jack Epps van „Top Gun") niet uit maakte wat ze bedachten: Red- ford klungelig tapdansend in de badkamer als hij niet kan sla pen, Debra Winger zonder bewijs de bekende brokken r kend achter het autostuur. Deze „arenden van de wet" hadden dan ook de helft korter gekund. Een qiek uitgevoerd niemen dalletje. i rat bedreigd in 'De speurneuzen', de jongste tekenfilm van Walt LIDO EN STUDIO flodder (dag 14.30, 19.00 en 21.15) Nederlandse speelfilm van Dick Maas over een buitenissige familie. Met Nelly Frijda, Huub Stapel, Tat- jana Simic, Apollonia van Raven- stein en vele anderen (alle leeftij den, eerste week). ferris buellers day off (dag "l4.30, 19.00 en 21.15) Komische film over een man, Ferris Bueller geheten, die een keertje uit de band wil springen Hij leent een Ferrari en leeft zich een dag lang uit (alle leeftijden, eer- howard (dag 14.30) Komische film van George Lucas over een heldhaf tige eend (een intelligente versie van Donald Duck) van een andere planeet, die per ongeluk op aarde verzeild raakt. Howard doet ver woede pogingen om terug te keren naar zijn eigen planeet, maar wordt onderhand door de Aardse bevolking met het nodige wantrouwen beke ken. Met Tim Robbins, Jeffrey Jo nes en Lea Thompson (alle leeftij den, tweede week). ruthless people (dag 14.30, 19.00 en 21.15) Film over een rijke man (Danny DeVito) die zijn echtgenote (Bette Midler) uit de weg wil rui men. Voordat hij dat kan doen wordt zij echter ontvoerd. Intussen tracht zijn maitresse hem te ver moorden (alle leeftijden, vierde week). heartburn (dag 19.00, 21.15) Film over twee mensen die keer op keer worden teleurgesteld in het verliefd en getrouwd zijn, maar er toch in blijven geloven. Met Meryl Streep en Jack Nicholson, voor het eerst samen in een film. De regie is van Mike Nichols (alle leeftijden, zeven de week). top gun (dag 14.30, 19.00 en 21.15) De film speelt zich af in een exclu sieve opleidingsschool van het leger, waar de besten van de jonge Ameri kaanse jonge gevechtspiloten een supertraining krijgen. Tom Cruise speelt het buitenbeentje. Ondertus sen trekt een serie vliegscènes en luchtgevechten aan de toeschouwer voorbij, die uitermate spectaculair zijn. Met Tom Cruise en Kelly McGillis (alle leeftijden, éénentwin- tigste week). LUXOR de speurneuzen (vanaf zondag dag 14.30 en 16.45) De nieuwste teken film van Walt Disney is een variant op de avonturen van Sherlock Hol mes. De detective-muis Basil lost met zijn hulpje Dawson geheimzin nige misdaden op. De film is nage synchroniseerd in het Nederlands (alle leeftijden, eerste week). TRIANON the mission (dag 14.30, 19.00 en 21.15, zo 14.15, 16 30, 19.00 en 21.15) Film over twee jezuïeten, die in de achttiende eeuw onder zeer moeilij ke omstandigheden missiewerk doen onder de Indianenbevolking in Zuid-Amerika. Hun missiepost wordt bovendien het mikpunt van een grensgeschil tussen de koloniale bezetters Spanje en Portugal. Met Jeremy Irons en Robert de Niro. De regie is van Roland Joffe (12 jaar, eerste week). REX hot lips (14.30, 19.00, 21.15) Sexfilm (18 jaar, eerste week). gevallen door hartstocht, gered door liefde (za 23.30) Sexfilm (18 jaar, eerste week). EUROCINEMA I (Alphen aan den Rijn) flodder (dag 14.00, 18.30, 21.00, za ook 24.00) Zie Lido/Studio (alle leef tijden, eerste week). EURO CINEMA II (Alphen aan den Rijn) de speurneuzen (dag 14.30) Zie Li do/Studio (alle leeftijden, eerste junge mAdchen. heisse körper (za 24.00) Sexfilm (18 jaar, eerste week). EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) running scaled (dag 19 00 en 21 30, do en vr ook 14.00, za ook 24.00) Een zwarte en een blanke rechercheur uit Chicago maken jacht op een am bitieuze drugshandelaar, die zich tracht te ontwikkelen tot een Spaans/Amerikaanse versie van Al Capone. De film eindigt met een spectaculaire achtervolging en een vuurgevecht. In de hoofdrollen Gre- aHines en Billy Crystal (alle jden, derde week). EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) ruthless people (dag 14.15, 18.45 en 21.15) Zie Lido/Studio (alle leeftij den, vierde week). sexfeestjes (za 24.00) Sexfilm (18 jaar, tweede week). CITY THEATER I (Katwijk) karate kid ii (dag 14.45, 19.00 en 21.15) Vervolg op Karate Kid I, waarin een Japans jongetje karate leert om zijn kwelgeesten op de Amerikaanse school van zich af te slaan. Het vervolg speelt zich af in Japan, waar oude vijanden moeten worden bestreden (12 jaar, eerste CITY THEATER II (Katwijk) running scared (Tijden zie City I) Zie Eurocinema III (alle leeftijden, eerste week). CITY THEATER IV (Katwijk) the hitcher (Tijden zie City I) Film met Rutger Hauer als psychopaat die meelift met een jongeman en zijn leven vervolgens tot een hel maakt door steeds figuren uit diens directe omgeving te vermoorden (16 jaar, tweede week). LIDO THEATER (Noordwijk) poltergeist ii (zo en di 20.15, ma 19.00 en 21.15) Vervolg op Polter geist, waarin geesten een gezin ter roriseren dat in een huis woont dat gresten keren 02 9ekkS 'S"""9 0phe''nodder'' flm m Uaas (Lido/Studio Lelden). jaar, eerste week). GREENWAY THEATER (Voorschoten) jewel of the nile (vr t/m wo 15.45) ASTRA (Wassenaar) enemy mine Twee van i avonturier en zijn vriendin, schrijf- dige figuren storten na ster van romannetjes, maar nu in vecht neer op voor hen onbekende Üng' Egypte. Met wederom Michael Dou- planeet. Alleen samenwerking kan hore glas en Kathleen Turner (alle leef- hen redden ii - - - tijden, eerste week). Petersen (12). karate kid u (vr t/m wo 19.00) Zie City I (alle leeftijden, i 17 DECEMBER KiJKHUls. 20.00 en 22.15: The Kil- n Stanley Kubrick. 19.30: 'A 0 Estrala' van Suzena Amaral. Wolfgang 21.45: 'Abel' van Alex van Warmer- za. en zo. 20.00. dam. filmhuis lvc, 20.00: 'Club de Fem- van Jim Jarmusch. 24 DECEMBER KiJKHUis, 19.30 en 21.45: Trois hom mes et un couffin' van Colin Ser- raeu. 20.00 en 22.15: 'Down bij law' under toe volcano Britse ex-consul mes' va? Jacques Du val. 22.15: "Het udq j. m, iv Steenstraat 39, Lei- hannah and her sisters (do 14.30 en in Mexico raakt na vertrek van zijn afscheid' van Tuija 20.15, vr t/m di 21.15) Nieuwste film vrouw aan de drank. Als zij terug van en met Woody Allen over de keert, is het voor hem eigenlijk al te relaties tussen Hannah (Mia Far- laat (16); do., ma. en di. 2000 tom en row) en haar familieleden (alle leef- jerry festival Kat en muis gaan el- tijden, eerste week). )taar te lijf in reeks tekenfiln peter pan (za t/m wo 14.00) Teken- en zo. 14.00. Niskanen den, 071-124130 (dag 14.30, 19.00 e 21.15, zo ook 16.45). 18 DECEMBER studio Steenstraat 39, Leiden, 071- filmhuis lvc, 21.15: 'Abel' van Alex 133210 (zie Lido). el- van Warmerdam. trianon Breestraat 31, Leiden. 071- Za. kijkhuis, 19.30 en 21.45: Trois hom- 123875. mes et un couffin' van Colin Ser- rex. Haarlemmerstraat 52, Leiden, raeu. 20.00 en 22.15: 'Down bij law' 071-125414. van Jim Jarmusch. luxor Stationsweg 19, Leiden, 071- 121239 (dag 14.30. 19.00 en 21.15, zo 19 DECEMBER ook 16.30). filmhuis lvc, 21.15:'Abel'van Alex eurocinema i. ii. ui. iv Raadhuis van Warmerdam. straat. Alphen a/d Rijn 01720-20800. kijkhuis. 19.30 en 21.45: Trois hom- udotoeater. Pr. Bernhardstraat 56, mes et un couffin' van Colin Ser- Noordwijk, tel. 01719-12800; info 20.00 en 22.15: 'Down bij law' VVV-Noordwijk 01719-19321. van Jim Jarmusch. 20 DECEMBER filmhuis lvc. 21.15: 'Abel' van Alex van Warmerdam. kijkhuis. 19.30 en 21.45: Trois hom mes et un'couffin' van Colin Ser- raeu. 20.00 i van Jim Jarmusch. ofI' (Lido en Studio). 22.15: 'Down hij law' 01 neenrn kijkhuis: Vrouwenkerkkoorsteeg d>T UtCEMBcH l7 Leideni 071-142895 of 133900 filmhuis lvc, 21.15: Abel van Alex filmhuis lvc BreesUaat 66. Leiden, van Warmerdam. 071-146448. kijkhuis, 19.30 en 21.45: "Trois hom- kapelzaal k&o Oude Vest 45 (in- m6S CoftüS C° oo A" j gang Hazewindsteeg), Leiden, tel. raeu. 20.00 en 22.15: Down bij law' f41141. van Jim Jarmusch. greenway theater Schoolstraat 69. Voorschoten, 01717-4354. 22 DECEMBER filmliga voorschoten zie Green- KiJKHUis. 19.30 en 21.45: Trois hom- way Theater. mes e,L cou!i'n' ^an Colin Ser- Skan filmhuis: De Vonk, Westeinde raeu 20 00 en 22.15: Down bij law' 94, Noordwijk. 01719-10813. van Jim Jarmusch. filmhuis lisse, (in Artopa) Greve- lingstraat 50, Lisse, secr: 02522- 23 DECEMBER 13458. kapelzaal k&o, (Leiden), 20.15: filmhuis katwijk. Zie City Theater. 'Rear window" van Alfred Hitch- filmwerkgroep muzenhof Muzen- v cock hof, Cor Gordijnsingel Leiderdorp, kijkhuis, 19.30 en 21.45< Trois hom- 071-410957

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16