Dat is gemakkelijk, alle 750 monturen dezelfde prijs. luurtbewoonster bedreigd a aanwijzen vliegtuigbom HANMNDWS QeidócQowiant uinrell mag iet meer bouwen ewoners De Engel ns met herindeling orpsweitje vecht door OPTICIENS alleen de prijs is anders OPSPOREN BOMMEN STEEDS MOEILIJKER ?5r SIDEN OMGEVING DINSDAG 16 DECEMBER 1986 PAGINA 15 Kritiek op versmallingen LEIDERDORP De T- kruising op de Van der Valk Boumanweg/Zijldijk voor de Spanjaardsbrug in Leider dorp, aangelegd om het ver keer te dwingen de snelheid te matigen roept de nodige twijfels op. Het raadslid J. de Waard (VVD) sprak gister avond in de raadsvergade ring zelfs van een onhoudba re situatie. „Gemeente, waar ben je mee bezig. Dit leidt tot de grootst mogelijke moei lijkheden", stelde hij. Volgens De Waard is het voor vrachtwagens vrijwel onmogelijk om door de nu ontstane „chicane" heen te komen. „Een vrachtwagen heeft vijf minuten staan ste ken om er doorheen te ko men, en heeft toen in arren moede de busbaan op de Splinterlaan maar gepakt. Veel auto's doen dat ook", al dus De Waard. Volgens De Waard klopt de uitvoering van het werk niet met de te keningen. De verhoogde middengeleiding zou te hoog geworden zijn. Ook de ver smalling bij de Dijkgraven- laan baarde het raadslid zor gen. „Als ik al dat glas zie liggen dan kan ik moeilijk geloven dat het er veiliger op geworden is", aldus De Waard. Het PvdA-raadlid mevrouw C. Langendorff steunde De Waard, en drong aan op een behandeling van de situatie in de commissie verkeer. Wethouder J. den Boeft was daartoe wel be reid, maar stelde vooraf wel dat de raadsbesluit over deze zaak niet mag worden aange tast. SENAAR Duinrell mag voorlopig niet meer bouwen, de problemen rond Duinrell heerste in de raadsvergade- gisteravond een duidelijke eenstemmigheid: „Tot hier en irerder". Of zoals CDA fractievoorzitter H. Schelhaas het ty- le „de grenzen van de groei van Duinrell zijn bereikt". 6ns Schelhaas mogen er geen fanfarekorpsen optreden en oncerten plaatsvinden die de omwonenden geluidsoverlast rgen. En moeten de omwonenden en hun bezoek met ge- iiun auto voor de deur kunnen parkeren. De bewoners van nd Duinrell liggende straten klagen tijdens het seizoen re- atig dat hun parkeerplaatsen door bezoekers van Duinrell ihele dag worden ingenomen. Ook het naar Duinrell toe- lende verkeer zorgt tijdens het seizoen regelmatig voor lan es op de toevoerweg naar Duinrell. Voor deze en nog enke- dere problemen stelde de gemeenteraad 50.000 gulden ter ikking om een studie te kunnen verrichten naar de beste iing voor enkele problemen. S discussie over Duinrell werd ook betrokken de actuele van zaken rond de mogelijke illegale bouw bij het Tiki-bad te hoge toren van het Tikibad. Stond het bestemmingsplan loogte van 15 meter voor de Tikibad toren toe, tijdens een k van enkele leden van de afdeling rechtspraak van de van State aan het Tikibad bleek dat de huidige toren 18 hoog is. Uit de 18 meter hoge toren lopen'twee waterglij- i. Door de drie meter hogere bouw van de toren konden de pijpen ieder 30 meter langer worden. Op 3 december wer- verbouwingswerkzaamheden in de 18 meter hoge toren de afdeling bouw en milieutoezicht stilgelegd. De directie Juinrell had voor de verbouwing al wel tekeningen ingele- maar nog geen toestemming verkregen. E - Als het aan de be- 8™- is dewijk be" rs van De Engel ligt. gaat vreesd voor het feit dat in de meente Lisse spoedig be- praktijk wellicht een aantal ia aan de herinrichting bestuurders in eerste instantie het buurtschap en het de parkeerplaats links zullen en van meer parkeer- laten liggen om dan al rijden- ten. Dat werd gisteravond de,te ontdekken dat verder de lijk tijdens een inlorma- hele Engel vol geparkeerd 'ond in het verenigings- stóat- Dan moet men dus als- iw De Beekbrug, toen de nog naar die parkeerplaats en en te de plannen open- heeft men een rondje teveel maakte en de bewoners door het buurtschap gereden, gelegenheid stelde op het ^en gegeven waaraan de ge- commentaar. |"eente overigens weinig zal kunnen doen. vas overigens een tijd ge- Gevraagd werd tevens of het ook al gebeurd en toen gemeentebestuur heeft over* n er door de bewoners wogen om garages op het par- kanttekeningen bij de keerterrein te bouwen, zodat ïen geplaatst, waarvan men zich geen zorgen behoeft aantal thans was ver- te maken over het bewaken Globaal beschreven van de automobielen. Wethou- het erop neer dat achter der H. Smith legde uit dat het omijnstraat een parkeer- college dit niet had overwogen s zal worden gerealiseerd, en de gemeente ook niet zal ruimte zal zijn voor 43 gaan bouwen, doch dat er wel- Verder wordt een zeker mogelijkheden te creër- ïerf aangelegd. en zijn als men (de woning plaatsten sommige bewo- bouwvereniging bijvoorbeeld) gisteren nog kanttekenin- daar garages wil gaan bouwen. RSCHOTEN De Stichting Dorpsweitje vecht door. Ge ld door meer dan achtduizend handtekeningen wil de stich- de diverse raadsfracties apart benaderen. De stichting ijvert een dorpsweitje aan de Voorstraat, terwijl de gemeente er n wil bouwen. rouw M. Olsthoorn-Zoutendijk, bewoonster van het cen- sprak gisteravond de VVD-fractie toe en zal vanavond ilijke toespraak houden voor het CDA. De PvdA-fractie lok benaderd worden. Mevrouw Olsthoorn wees er gisteren lat het dorpsweitje achter de Voorstraat het laatste stukje i is. „Natuurlijk zijn 24 woningwetwoningen belangrijk Voorschoten, maar zo lang deze niet toegekend worden, ie gemeente er wel alles aan doen om een andere lokatie te en". Zij wees als alternatief voor de woningbouw een stuk i aan nabij de Lindehoeve en meent dat er ook in de omge- van de Grieglaan in de wijk Adegeest nog ruimte over is. leer daar de gemeente Voorschoten juist in het centrum on- ndere woningen voor bejaarden met een ontmoetingsruim- ïeft neergezet, dient de gemeente er ook voor te zorgen dat direkte omgeving iets bewaard blijft van het oude en zeker in dat een uniek dorpsweitje is met bomen, betoogde ze. De ting Dorpsweitje hecht niet aan de handhaving van het hui- dierenparkje indien daar bezwaren tegen bestaan, wel wil ichting het laatste stukje groen in het centrum behouden, van D66 was geen enkele fractie in de gemeenteraad bereid erug te komen op eerder gemaakte plannen ten aanzien van oningbouw in het centrum. Volgens de wethouder J. Visser IA) zou Voorschoten dit jaar nog in aanmerking komen voor «wijzing van 24 woningwetwoningen. mevrouw De Gruijl niet, al heeft zij daar zo haar ideeën over. Het was allemaal haar schuld, met name de overlast van een geblokkeerde straat en nu dan weer de evacuatie. De buurtbewoners echter die beweerden dat de bom er al lang uit was gehaald, zeggen nu niets meer tegen haar. „Nu blijkt dat ik gelijk heb, zijn de plagerijen in elk geval opge houden", zegt ze. Mevrouw De Gruijl woont al 47 jaar op hetzelfde adres en zij kan zich de dag nog precies herinneren dat de bom viel: „Dat was op 18 maart 1945 om twee uur 's middags. Nader hand is die kuil gewoon met puin dichtgegooid, dat had je vroeger zo. Misschien wisten ze niet eens dat er een op scherp staande bom onder lag". Overigens heeft de Leid- schendamse er nooit echt van wakker gelegen dat zij al die tijd op een bom woonde. Toen men met het rioleringswerk begon, heeft zij zelfs nog een tijdje geaarzeld of ze het wel moest melden, maar mensen van gemeentewerken kwamen uiteindelijk bij haar aanklop pen voor aanwijzingen. Hier door werd de bom uiteindelijk gevonden. Precies op de plaats die mevrouw De Gruijl had aangewezen: tussen nummer 57 en 59. „Achteraf is het maar goed, want die bom blijkt op scherp te staan. Er dendert hier nogal wat bouwverkeer door de straat, dus je weet maar nooit". Vanmorgen werden de laatste voorbereidingen getroffen om de bom van de Brofekweg naar het cros sterrein over te brengen. LEIDSCHENDAM De vliegtuigbommen die vorig iaar achter de Voorburgseweg en vandaag aan de Broekweg in Leidschendam zijn ge ruimd zouden wel eens de laatsten kunnen zijn die op aanwijzing van omwonenden zijn gevon den. Dat is de mening van de heer Groen van de dienst gemeentewerken Leidschendam die zich gelukkig prijst bij rioleringswerkzaamheden aan de Broekweg door een inwoonster te zijn gewaarschuwd. „Het aantal mensen dat de oor log bewust heeft meegemaakt verminderd snel en bovendien is het nog zo, dat maar weinigen dichtbij de plek wonen waar zij nu al weer bij na vijfenveertig jaar geleden een bom hebben zien vallen", aldus Groen. In Leidschendam is de gemeente in beide gevallen gewaarschuwd toen met werkzaamheden werd begonnen. Aan de Voorburgseweg was dat bij het bouwrijpma- ken van de grond voor woningen. Zeker is dat in de nabijheid van de Broekweg, wellicht ach ter de woningen, nog minstens één maar mis schien nog wel twee bommen liggen. Het Ex plosieven Opruimings Commando (EOC) gaat na nieuwjaar verder zoeken. De Koninklijke Luchtmacht beschikt over gegevens over de aanvliegroute van de bommenwerpers die de in de nabijheid liggende spoorweg tot doel had den. Men weet ook hoeveel bommen de vlieg tuigen hebben afgeworpen. De niet-ontplofte bommen zijn gestuit op de zandlaag die op on geveer drie meter diepte begint. De bom aan de Broekweg, een 250-ponder, half zo zwaar als die aan de Voorburgseweg, is met geigertellers en peilbuizen op 3,5 meter diepte gevonden. Aan de Broekweg bleek de ontsteking in de bom te zijn gedrongen waardoor ook voor de afvoer bijzondere maatregelen moesten worden getroffen. Om overal op voorbereid te zijn heeft de gemeenteraad gisteren nog een noodveror dening aangenomen. Vestigingen vindt u in: Alkmaar, Almelo, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Bergen op Zoom, Beverwijk, Breda, Delft, Den Helder, Deventer, Doetinchem, Dordrecht, Ede, Eindhoven, Emmen, Enschede, Goes, Gouda, 's-Gravenhage, Gorinchem, Groningen, Haarlem, Heerlen, Helmond, Hengelo, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Hoorn, Leeuwarden, Leiden, Lisse, Maastricht, Nijmegen, Oss, Purmerend, Rijswijk, Roermond, Roosendaal, Rotterdam, Sittard, Sneek, Spljkenisse, Tilburg, Utrecht, Venlo, Vlaardingen, Weert, Zaandam, Zeist, Zutphen, Zwolle. Dit zijn de dichtstbijzijnde Hans Anders vestigingen: leidn. Haarlemmerstraat t. teL 071-134863, On Haaf. Fahrenheitstraat 579. tel. 070-605021. Dn Haa|, Venestraat 7. tel. 070-643892. Rïswïk. Steenvoorderlaan P29. tel. 070-962525. Delft, Wijnhoven, 14, tel. 015-136336 6osda, Wijdstraat 23. teL 0)820-18872 ervolg van voorpagina) pSCHENDAM Vele tbewoners waren van- jen al zeer vroeg paraat, fwachting van de komst de politie. De Leidschen- j5e sterke arm der wet I bij de ontruiming van de leldenwijk geassisteerd ME-eenheden uit de re- i 150 man belden tussen j en negen uur aan om te iners „uit hun huizen te n" en te controleren of de raan was afgesloten. De ming onder de bewoners gelaten. Men had er het e vertrouwen in, dat de i van de Explosieven Op- ingsdienst (EOD) hun vak onden. ens commandant A. ngemeijer van de EOD is verwijderen en onschade- maken van de bom voor medewerkers een weinig aculaire klus, al realiseert ch dat de omwonenden er anders tegenaan zullen in. De bom wordt ver- I in een zogenaamde mos", een speciaal gecon- erd vrachtautootje, dat :ien is van een uiterst soe- vering. De bom wordt n, in een zandbed gelegd. !0D heeft de route al en- malen gereden om alle tuele knelpunten van te i te kennen. Zowel de kweg als het fietspad over 14 is tamelijk hobbelig, volgens commandant igemeijer moet het alle- wel lukken. De prijs is anders Elk montuur kost Hans Anders speelt Solden het voordeel van z'n wereldwijde inkoop aan u door. Elk montuur voor de vaste lage prijs van f75,-. En... u profiteert van onze internationale kollekties, waardoor u vrijwel onbeperkt kunt kiezen. De keuze is anders Monturen in alle modellen, kleuren, smaken. Voor ieder gezicht, voor elke persoon lijkheid. U kiest maar en op de prijs behoeft u niet te letten. Uw tevredenheid blijkt ook nog eens bij de kassa. korting op AC uw brilleglazen Uw ogen zijn een kostbaar bezit. Raadpleeg dus regelmatig uw specialist Wanneer u het recept van uw oogarts meebrengt, bieden wij u het geweldige extra voordeel van 25% KORTING op het RodacOptics'glasprogramma. garantie en service gratis advies en oogmeting gratis stellen en schoonmaken van brillen op uw montuur een vol jaar garantie tegen fabrikagefoutea Komplete leesbril voor Look-over kunststof gulden leesbril in diverse sterktes (L=R). Voordeel voor kontakt- lens dragers Verselijk onze prijs voor kontakt- lensvloeistoffen Hans Normaal Anders All Total 120 ml 15;55 12,25 LC65-N 60 ml 15,10 11,50 Flexol 175 ml 13,25 11,75 Soaclens 120 ml 11,25 9/45 Tel. Klantenservice: 01650-68940 toestel 44 (tijdens kantooruren) Ongeveer 75 mensen hebben zich aangemeld om in de noodopvang in „Ons Tolhuis" aan De Horre de tijd door te brengen. Daar heerste van morgen een opgewekte stem ming. Niet alleen ouderen, ook jonge moeders met kinderen bleken van die gelegenheid gebruik te maken. Ook vele huisdieren, voornamelijk hon den en vogels, werden meege nomen. De meeste bewoners echter maakten van de gele genheid gebruik familieleden weer eens op te zoeken. Schuldig „Ik ben de schuldige", zegt mevrouw De Gruijl uit Leid schendam. Dankzij haar aan wijzingen is de Leidschendam- se Zeeheldenbuurt van een re gelrechte ramp gespaard ge bleven. Graafwerkzaamheden aan de riolering in de Broek weg werden in oktober stopge zet, omdat precies daar een nog niet onplofte bom uit de Tweede Wereldoorlog zou lig gen. Als een dragliner de bom zou hebben geraakt, was de el lende niet te overzien geweest. Toch blijkt niet iedereen zo blij te zijn met het feit dat zij de bom heeft „aangegeven". Sterker nog, bepaalde buurt bewoners hebben mevrouw De Gruijl zelfs telefonisch las tig gevallen en bedreigd. Wie dat precies waren, weet De politie haalde tussen acht en negen uur de bewoners uit hun hul zen. 000000750 54321 75000075 Kwaliteit met extra voordeel Het Rodac Opties glaspro gramma bevat merken en kwali teiten die u overal elders kunt aantreffen. U kiest naar wens; gewone of vederlichte kunststof glazen. Blank of een modieuze tint Ontspiegeld? U zegt het maar. U ziet het inderdaad scherp. Als u van huis weg gaat weet u van tevoren ai wat u voor een montuur betaalt. Vanzelfsprekend dat wij iedere maand meer dan 10.000 nieuwe klanten mogen bedienen. Logisch dat wij ook u deze maand eens willen verrassen met één van 750 verschillende fraaie modellen. Algemene Bank any Nederland N V ADN tSQr*K MwVKHSrt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15