Joop Admiraal heeft de moeder hoog zitten -1DIO/TELEVISIE EeidocSomatit MAANDAG 15 DECEMBER 1986 PAGINA 9 ai't Werkteater-acteur Joop Ad miraal heeft de moeder hoog zitten, in het bijzonder zijn eigen moeder. Hij wijdde aan zijn relatie met haar het solo- toneelstuk „U bent mijn moeder", dat in ons land door mond op mond-commu nicatie zo wijd om zich heen greep, dat Duitsland drin gend vroeg om een tournee. Niet alleen het volk vond het mooi, ook de theaterkenners. Die gaven er de toneelonder scheiding „Louis d'Or" voor. Joop heeft die in zijn keuken gehangen, de plaats waar zijn moeder veeltijds vertoefde, waar hij haar altijd trof voor begrip. Dat toneelspel kreeg intussen in Duitsland een filmische vertaling, die ook daar ver volgens een prijs ving en as. woensdag door NOS-tv op het net wordt gezet, Ned. II om 20.20 uur. Joop Admiraal speelt daarin zichzelf en zijn moeder bij wie hij op bezoek gaat. In het eerste half uur van deze film volgt de camera hem mijme rend op weg naar het tehuis waar zij verblijft. Na aan komst daar stelt hij haar voor een wandelingetje te maken. Daartoe kleedt hij haar als hulpbehoevende vrouw om, terwijl zij alsmaar van ge dachten wisselen over wat hen bezig houdt. De acteur verplaatst zich daarbij hele maal in haar gemoedstoe stand. Gaandeweg neemt hij haar gedaante aan, hij meta morfoseert compleet in haar figuur. Zij worden één van wezen, terwijl het gesprek voortduurt. Derden spelen daarin geen enkele rol, ofschoon de ac teur op weg naar de zaal, waar hij zijn moeder treft, bedrijvige zelfs opdringerige figuren rond zich weet. Ook in andere scènes filmmatig en creatief een zo subtiel in elkaar gestoken proces, dat men er zijn ogen op uit kijkt. i* De Duitse onderscheiding mag men alleen om die reden al terecht noemen. TWEESTEMMIG Admiraal bedient zich bij dit toneelstuk van twee stem men, die van zichzelf en die van zijn moeder. Dat doet hij zijn leven lang al. Hij imi teert die niet. In zijn een zaamheid houdt hij altijd sa menspraken met haar. Hij hoeft die stem niet te force ren. Zijn gedachten aan haar roepen die stem in hem op, die altijd in hem aanwezig is. Zij zijn meer dan van elkaar gebiologeerd. Zij gaan in el kaar op, geestelijke uitwisse ling. Al spelend geeft hij intussen stukjes leven prijs, bijna een zelfportret van de acteur. Hij geeft zich geestelijk bloot. Pas op zijn dertiende jaar had hij voor het eerst woorden met haar. Zij raakte daarvan zo aangeslagen, dat zij nooit meer woorden hebben gehad. Wel viel er steeds veel bij te praten, gesprekken in har monie en wederzijds begrip voor eikaars situatie. Gaandeweg het gesprek moe der-zoon wordt de diepte van die relatie ook onthuld. Als zoon van een bink van een politieman schaamde hij zich op zeker moment voor zijn homofiele en zachtmoedige geaardheid. Zijn vader kon slechts langzaam vrede vin den met die situatie. De man stond een vitaler figuur als zoon voor ogen. Joop moest het dan ook hele maal van zijn moeder heb ben. Haar van nature schuchtere zoon loodste zij het volle leven binnen. Zon der vrienden was hij op haar aangewezen. Nooit wendde hij zich vergeefs tot haar, of schoon hij haar ook beschrijft als een vrouw met een sterke persoonlijkheid die weet hoe met mensen om te gaan. Zo ontstond in de loop der jaren Joop Admiraal als zijn moeder en Joop als zichzelf. een intense vorm van gebon denheid aan elkaar. De film illustreert dat ook muzikaal. In het begin hoort men Ella Fitzgerald op de achtergrond jazzy zingen over „Me and my shadow". Later komt Heintje uit de pickup met het aan zijn ge liefde moeder gewijde „Droomland". DRIE MOEDERS In een documentair geregi streerd interview van enige jaren geleden op KRO-tv, een Onvergetelijk werkstuk van Jan Akkermans, heeft Joop Admiraal al eens vrij moedig zijn gemoedsleven prijs gegeven. Hij beschreef zich daarin als een schuchte re, eenzame man. Nochtans mag hij zich niet beklagen, omdat hij zelfs over drie moeders de beschikking heeft. Hij wiselt ook regelmatig van gedachten en gevoelens met zijn hemelse moeder Maria, van wie hij de beeltenis op zijn tafel heeft staan. Deze beeltenis rijst zichtbaar op uit de film, wanneer de camera het interieur filmt, waar Ad miraal zijn leven slijt. Zijn derde moeder diende zich als een meer levende werkelijkheid aan, de inmid dels overleden Ank v.d. Moer. Deze felle vrouw, grootheid in de toneelwereld van nog geen tien jaar terug, trof hij aan op de toneel school. Een vrouw, die het hart op de tong droeg en Joop het durven praten op het podium leerde. Joop maakt er geen geheim van, dat hij bij het betreden van een toneelzaal al direct met stomheid wordt geslagen, toch wel een ernstige kwaal voor een man bij het toneel. Dat viel Ank v.d. Moer direct op. Zij nam hem onder haar hoede en handen en spoorde hem constant aan met ter men als: „Flap het er uit, man* als je meent je publiek iets te melden te hebben". Joop Admiraal meldt de we reld openlijk, dat hij die vrouw diep in zijn hart heeft Vanuit deze achtergrond moet de film naar aanleiding van het toneelstuk ook beke ken worden. Ofschoon, bekij ken is niet het juiste woord. Het is meer een kwestie van ondergaan. Voor wie daar ge voelig voor zijn, zullen een lichte ontroering niet van zich af kunnen zetten. Al was het maar om de sterke indruk die men mee krijgt uit dit spel, opgebouwd uit intieme stemmen en stem mingen. NEDERLAND 1 Eastenders (2), Engelse dramaserie over het lief en leed rond Albert Square in hartje Londen. Den en An- gie Watts van de pub wil len hun huwelijksfeest vie ren, vanzelfsprekend met alle vaste klanten Chocky, zesdelige Engelse science-fictionserie voor de jeugd, naar het gelijk namige boek van John Wyndham. Afl. 4: Een ang stig avontuur. De families Gore en Froome gaan sa men op vakantie. Matthew maakte zich zorgen, omdat hij Chocky heeft gezegd zolang weg te gaan. Maar zijn vader zegt dat het wel weer goed komt mZeg 's AAA, comedyse rie van Alexander Pola en Chiem van Houweninge. De vader van Mien Dob belsteen brengt iedereen in verwarring door een dag eerder te komen logeren (herh.) Jem, Amerikaanse teken filmserie over twee con currerende popgroepen Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl.: Vogelvrij NOS V26-Journaal 16.37 17.00 17.30 17.47 17.52 18.05 18.30 19.00 20.00 20.28 VARA Jil en Julie, Belgische te kenfilmserie. Afl.: Het Marsmannetje De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Een beetje smurf- vertrouwen Het Programma, Hanneke Kappen en Maurice de Hond laten met voorbeel den zien wat je met een computer kunt doen in het dagelijks leven TELEAC Qa va? Cursus Frans, les 7 VARA De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: De min- der-meermin/lk ben an ders, net als jij CDZeg's AAA, comedyse rie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer en Manfred de Graaf. Mien heeft alles op alles gezet om haar vader voor onderzoek naar het ziekenhuis te krijgen, maar pa twijfelt aan de goed be doelde zorg van dokter Lansberg NOS Journaal VARA Zeg 'l maarl Spelprogram- ma o.l.v. Karin Bloemen, waarvan de opbrengst naar Humanitas gaat Drie vrouwen, praatpro gramma met informatie, amusement, politieke dis cussie en Het Hollands Kwartiertje. Presentatie: Astrid Joosten, Ati Dijck- meester en Marjolijn Uit- zinger Achter het nieuwe, actua liteitenmagazine 22.45 Teder is de nacht (slot), zesdelige Engelse drama serie. Afl. 6: Villa Diana. Dick is met Nicole terugge keerd naar de Rivièra. Zijn frustaties zetten hem aan tot teveel drinken. Nicole heeft een hernieuwde ken nismaking met een oude vriend DVG 23.35 Dat verrekte nihilisme. Spreker: Jan Vis, voorzit ter van de Vrije Gedachte NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 00.00-00.20 KRO's schaaktwee kamp Timman-Joesoe- pov, verslag van de twee de partij NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag dokter, serie over ge zondheid (8) 17.55 Nederlands - Taal, Te kens en Regels. Afl. 8: Tel woorden, voorzetsel, tus senwerpsels NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Keuze en kans. Een ongeneeslijk zieke man staat voor de keuze zijn lijden op te ge ven of terwille van de we tenschap nieuwe medicij nen te gebruiken TROS 19.28 O Op volle toeren, Chiel Montagne presenteert de Nederlandstalige Top 5 20.20 Kijk TV, populair weten schappelijk programma gepresenteerd door Wub- bo Ockels 20.50 TROS-Telethriller: Der rick, Duitse politieserie met o.a. Horst Tappert en Fritz Wepper. Afl.: De ver dwenen dode. Een aan drugs verslaafde kunst schilder vertelt Derrick dat hij bij een inbraak een dode heeft gevonden. Kort daarna kwamen twee on bekende mannen het be wuste huis binnen. De kun stenaar kon ongezien weg komen. Derrick gaat op onderzoek uit, maar vindt geen dode 21.50 Hl Kerstfeest met Ber- dien, muziekspecial met de fluitiste Berdien Sten- berg, opgenomen in Lap land NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Doelgericht onder nemen (1) T 1 Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma Plons. Afl.: Plons en de kermis Merlina, Vlaamse jeugdserie. Afl.: Hubsa Juke Box, videoclips Leven met suikerziekte Uitzending door derden. Pro gramma van het vrije woord Mededelingen en program ma-overzicht Journaal En wat doen we als het re gent? (What if it's raining. 1), driedelige Engelse tv-serie van Stephen Whitaker. Met Michel Malonov, Deborah Findlay e.a. Dominic en Marilyn zijn jong, hebben het zeer druk en be ginnen te vergeten waaron of waarvoor ze getrouwd zijn. Ze zijn dol op hun baby maar niet meer op elkaar. Dominic heeft te veel beslommeringen met zijn carrière van succesvol illu strator, Marilyn heeft het te druk met een verhouding Wikken en wegen, consumen- tentips, met aandacht voor de recente ontwikkelingen in het openbaar vervoer. Krijgt de reiziger duidelijke informatie over verbindingen en vlotte mogelijkheden om op de plaats van bestemming te ko- Kwarteeuw Kleinkunst, serie waarin met archiefmateriaal en interviews een beeld wordt ge schetst van de geschiedenis van het betere Nederlandstali ge lied in Vlaanderen tijdens de laatste 25 jaar. Afl. 6: Kwar teeuw rebellie. Presentatie: Betty Mellaerts 23.05 Journaal en Coda: De spiegel, van Nic van Bruggen Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie. Gordon ontvangt alarme- -f rend nieuws over Barbara's gezondheid. Beryl vindt dat David John slecht behandelt Intermezzo. Jozef de Been houwer. piano. Warum, Schu mann. Herh. Oshin (25). Japanse tv-serie met o.a. Ayako Kobayashi en Shiro Ito (herh.) Mededelingen en program maoverzicht Journaal Juke Box. videoclips Kwidam, telefoonspet met Marleen Gordts Exlra Time, sportmagazine 5-22.30 Fundamenten: De filo sofie van het geld, gesprek met Emmanuel Levinas. M.m.v. prof. R. Burggraeve ™<BF 1 IfjO Carrefours Ce eoir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal l'Ecran témoin: Fame, Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van Alan Parker. Met Eddie Barthe, Irene Cara e.a. Aansl.: Discus sie over cultureel onderwijs irti Laatste nieuws ,'«5-00.05 Tribune économfque et sociale Tagesschau I Die Sklavin Isaura (13). Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- co, Beatriz Lira e.a. i Allerhand Leute Urlaubsge- schichten, serie reportages met een menselijk gezicht Schlupp vom grünen Stern, poppentheater uit Augsburg. Afl. 4: Der tödllche Auftrag Tagesschau i Hier und Heute, regionaal ma gazine i Drei Damen vom Grill, tv-se rie. Afl.: Faule Schecks I Simon Simon, Amerikaanse detectivêserie. Afl.: Kunstfehler sind keine Kunst Programma-overzicht I CD Tagesschau i Roncalli, zesdelige tv-serie met Günter Lamprecht. Gün- ther-Maria Halmer, Claudia Amm e.a. Afl. 2: Verhext. De circuskaravaan is in allerijl ver trokken naar Osnabrück om aan schuldeiser Kosinski te ontkomen. Groot is de verba zing van directeur Roncalli als blijkt dat hun standplaats al is ingenomen door een ander cir- i Nicht von ungefahr, reportage over de geschiedenis van qe positie van Afghanistan als land tussen de grootmachten I Sketchup, amusementspro gramma met Iris Berben en Diether Krebs I Tagesthemen, aktualitelten Das Nacht-Studio: Das Mad- chen mit don roten Haaren (Het meisje met het rode haar), Nederlandse speelfilm uit 1981 van Ben Verbong. Met Renée Soutendijk', Peter Tuinman, Maria de Booy e.a. Nederland is bezet door Duitse troepen. Hannie Schaft, studente rech ten, sluit zich aan bij het verzet tegen de nazi's. De schuchtere jonge vrouw verandert in een vastberaden strijdster. Als ze na een toevallige arrestatie in de gevangenis belandt, her kent men haar en wordt ze een paar dagen voor het einde van de oorlog doodgeschoten i Tagesschau I Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Reisebilder au» der DDR: Das Spielzeugdorf im Erzgebirgte, reportage over het dorpje Seif- fen in het zuiden van de DDR, waar kerst-mobiles met de hand worden gemaakt (herh.) 16.35 GroSstadttrummel im fernen Osten, serie reportages over de grote veranderingen die zich in het Verre Oosten vol trekken. Afl.: Korea - Erwach- sen mit 10. Een straatjongen zonder ouders houdt zich staande in een land, waar de industrie tot de snelste groei- enden van het Verre Oosten behoort 17.00 Haute 17.15 Tele-lllustriarte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.50 Agantin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie. Met Kate Jackson, Renée Soutendijk als Hannie Schaft in de film 'Het meisje met het rode haar'. Duitsland 1 om 23.00 uur. Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Ein tiefgekühlter Fall 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Wilhelm Busch: Wer einsam ist, der hat es gut, weil keiner da, der ihm was tut, tv-film van Hartmut Griesmayr, met Peter Ehrlich, Christiane Hör- biger, Rosemarie Fendel e.a. Na dertien jaar onderbreking ontmoet de vrijgezel Wilhelm Busch zijn jeugdliefde Johanna Kessler opnieuw. Samen met haar dochter probeert zij de dichter uit zijn isolement te ha len. Het contact blijkt vlot her steld te worden 21.05 Tierportrat: Die Zwergmaus, natuurfilm 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 5 nach (Ch Keine Lust auf Kin der? Praatprogramma. Ge spreksleiders: Imme de Haen en Michael Albüs. Aansluitend: Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Schule und Medien 18.00 Telekolleg II. Cursus Duits, les 13 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 LindenstraBe, tv-serie met Marianne Rogèe, Monika Woy- towlcz, Selma Baldursson e.a. Afl.: Spates Glück 20.45 Kopf um Kopf, wetenschappe lijk spelprogramma 21.45 Blickpunkt Gesundheit, me disch programma. Thema: Energien und Entlastung 22.15 Bilder aus einer anderen Welt - Positionen, reportage van heiner Hepper over schilders In Dresden 22.45 Arzt in Uniform - Theodor Brugsch, tv-film van Gerd Bil ling, met Horst Schulze, Bar bara Dittus, Marijam Agische- wa 'e.a. Regie: Wolf Dieter Pan- sen. De Eerste Wereldoorlog breekt uit. Twee Berlijnse art sen, die samen wetenschappe lijk onderzoek hadden verricht worden opgeroepen voor mili taire dienst. De een treedt toe tot het officierenkorps, de an der weigert dienst en wordt gedegradeerd tot ziekenbroe der 00.45 Laatste nieuws BBC 1 Johnny Briggs, tv-serie John Craven's Newsround CD Blue Peter Masterteam, spelprogramma Journaal en weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan The golden oldies picture show. Dave Lee Travis presen teert hits van vroeger (DTest pilot, documentairese rie over de training van testpi loten. Afl. 3: We never use the word dangerous m Three up two down, come dyserie met Angela Throne, Michael Elphick e.a. Afl. 3: II wind from Cheltenham Journaal en weerbericht Panorama, actuele documen- Olympia Horse Show Late night in concert: Super- tramp Weerbericht BBC 2 17.30 Olympia Horse Show 18.00 Domesday Detective, quiz waarin de kennis over het le ven in Groot-Brittannië wordt getest 18.30 Did you see? 19.00 E Charlie Chan at the wax museum, Amerikaanse speel film uit 1940 van Lynn Shore. Met Sidney Toler, Sen Yung, C. Henry Gordon e.a. 20.05 To turn a blind eye 20.35 Open to quesion 21.05 Cricket report. Tweede test- match Australië - Engeland 21.30 Christmas Travel Show 22.00 Cool it, programma van Phil 22.25 Victoria Wood - as seen on TV 23.00 EThe Nurses, documentaire serie over de verpleging. Afl.: Midwlves 23.40 Nowsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30-01.00 Telejoumal ITV He-Man and the Masters of the Universe From the Top Emmerdale Farm, dramaserie About Anglia Who's the Boss? The Krypton Factor Coronation Street, dramaserie Billy Dainty, Esquire World in Action North and South (3). Ameri kaanse miniserie Nieuws en weerbericht North and South (4), Ameri kaanse miniserie Tina Turner. Queen of Rock 00.20 01.25 Dear Diary Roll CD Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. QJ Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-uitzending in orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagzine. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy- 18.30 Hazel, comedyserie. Afl.: High Finance hits a new low 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Bad Day in Berlin 19.30 Bring 'em back alive. Afl.: The Hostage 20.30 Hawk, politieserie. Afl.: Blind man's Buff 21.30 Chuck Connors Great Wes tern Theatre. Afl.: Of lasting summers and Jim Sonnett 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 1986-87 00.00-01.00 EThe American Show, met David Jensen, Gary Da- vies, Anthea Turner en Mick Wall TV 5 Magazine Economique Pierre Nadeau Rencontre... William Colby RSVP Noël, amusementspro gramma Récréation Des chiffres et des lettres, spelprogramma Peau de Banane, tv-serie Le Canada Danse, dansgala Fantaisies de Noël Actualités Canadiennes, actu aliteiten Nieuws Cornelius Krieghoff, docu mentaire 23.25 Pierre Nadeau Recon- tre... Lawrence Wylie MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 Super Channel for children, overzicht van kinderprogram ma's die vanaf 30 januari op dit nieuwe satellietkanaal te zien zullen zijn 18.10 EThe Amanda Redington Show (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 20.00 EThe Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in 'Between the lines' (herh.) 21.00 Super Channel News A docu mentaries. overzicht van nieuwsprogramma's en docu mentaireseries 21.10 EThe Timmy Mallett Show. Dlscjockey Timmy Mallett, In valler voor Gaz Top, vanuit Li verpool (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Sunday cinema Take 2, filmmagazine met Sunie 00.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 01.00 E The Timmy Mallett Show 02.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 E The Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 E Ball of fire, Ame rikaanse speelfilm uit 1941 van Ho ward Hawks 16.05 Kokkerellen, culi naire rubriek 16.15 AVRO's Service Salon, gevarieerd informatief magazi ne NOS 17.30 WS-Journaal AVRO 17.46 Toppop, met Bas Westerweel DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 WISO 10.35 (SPeter der GroBe (1), vierdelige Amerikaanse tv- serie (herh.) 12.05 Tagebuch (herh.) 12.25 Gott und die Welt: Kirche in Zimbabwe (herh.) 12.55 Persover zicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (14). Braziliaanse tv-serie 16.25 Rund um den Dom, serie re portages over de stad Keulen 16.45 Die Spielbude 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.40 E E- norm In Form: Fit durch den Winter (2) 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner 16.20 Schuier-Express, jongerenmagazine. Afl.: Was Du ererbst von Deinen Vë- tern 17.00 Heute 17.15 Tele-tllu- strierte 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time, ac tualiteiten 09.40 Watchdog 09.55 Nieuws 10.05 Day to day 10.45 "Advi ce shop 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neighbours 11.25 Phillip Schofleld 11.30 Play School 11.50 Willo the Wisp 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Gevarieerd pro gramma 12.35 Open Air 13.25 Do mesday Detective 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Stop-go 15.00 E Till the end of time, speel film 16.45 Tekenfilm 16.50 Chil dren's BBC 17.20 Jonny Briggs SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 New Animal World 15.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.35 Sesamstraat 11.30 Chips 12.25 California Highways 12.55 The star of Bethlehem 13.00 Tickle on the Turn 13.10 Rainbow 13.30 Getting on 14.00 Nieuws 14.30 Sorrell and Son 15.30 Daytime 16.00 Three little words special 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 The young Doctors 17.00 Kinderprogramma's MUSIC BOX 07.00 S Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00). Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00), 'Off the wall' (12.00) en Super Channel News documentaries. 13.10 E Herhalingen. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangèrs. 22^5 Mens en paard extra. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaalijs. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Programma voor bultenlan- 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Ni hao. 21.30 Por Favor. 22.00 Qa va? 22.30 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.30 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - hitikatessen. 22.05 Manoeuvres In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Tlji-wedstrljd '86 Bratislava. 21.45 Actualia. Woordbijdrage. 22.05 Een pianist van bij ons: Geert Dehovx. 22.30 Blues en jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13J0 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.11 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU. De stad. 10.00 TELEAC: Leermoeilijkheden. 10.30 De wereld zingt Gods lof. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.25 Anders vlieg je eruit. 13.45 K.H. Miskotte en de gerefor meerden (2). 14.00 Leerspiegel. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL 9 Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 (Jit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilinl. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain, Country. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert. 09.15 Ochtendconcert. 10.00 Fagotissimo. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Llszt. mens en musicus (25). 14.45 Zo vader... I

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9