CcidócSouAcmt De Rabo Lijfrente Koopsompolis geeft nu een nog hoger rendement, fiscaal voordeel en zekerheid voor later. a Rabobank Q Sjaal met kranten Nieuw onderzoek sloop van 44 huizen Morsweg STAD OMGEVING Kritiek vanuit PvdA-bestuur op verkeers beleid fractie Compromis over stadsverwarming in Stevenshof DINSDAG 9 DECEMBER 1986 PAGINA 13 lEIDEN WIL BEJAARDENBELEID N PROVINCIE OVERNEMEN riDEN De gemeente Leiden is van plan met de provincie te an onderhandelen over de overheveling van taken op het ge- td van bejaardenbeleid naar de gemeente. Het gaat met name i het flankerend ouderenbeleid en woonvoorzieningen. De bvincie zou daarmee zeggenschap houden over nieuwbouw jn bejaardenhuizen. gemeente hoopt op deze wijze „hinderlijke bestuurlijke en jreaucratisehe belemmeringen in het beleid" weg te nemen, in dergelijk voorstel werd gisteravond door de gemeenteraad pvaard. Deze verzocht het college tevens te bevorderen dat ptroleurs van bijvoorbeeld het EBR hun komst bij bewoners (ïriftelijk aankondigen opdat niet langer misbruik van hun entiteit kan worden gemaakt. Vooral ouderen worden de dupe jn oplichters die zich ten onrechte als controleur uitgeven. gemeenteraad (uitgezonderd een deel van de VVD-fractie) [lde gisteravond bovendien vast dat het beleid van de regering ét in het belang is van de ouderen. Volgens de gemeenteraad tnt er op voorzieningen van ouderen niet bezuinigd te wor- Blinden bibliotheken gaan samenwerken DEN HAAG De Neder landse Blindenbibliotheek in Den Haag en de Le Sage ten Broek Bibliotheek in Nijme gen hebben de Stichting Sa menwerkende Blindenbi bliotheken opgericht (SSB). De beide collecties gespro ken en brailleboeken vor men samen een van de grootste ter wereld. De le den kunnen nu kiezen uit een gezamenlijke titelvoor- raad van 32.000 brailleboe ken en 48.000 gesproken boeken. Autodief gegrepen LEIDEN Een 23-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijfplaats ging er gistermiddag rond half zes met een auto van Autobedrijf Kamsteeg in Oegst- geest vandoor. Een personeelslid van het bedrijf, die de achter volging inzette, wist de man op het Stations plein in Leiden klem te rijden en hem aan de inmiddels gealarmeer de politie over te dra gen. Zeer giftig zilvercyanide gestolen LEIDEN Twee mannen hebben gisterochtend om kwart over zes bij een galvaniseerbe- drijf in de Noorder straat ingebroken. De ont vreemdden twee kilo uiterst giftig en daardoor levensge vaarlijk zilvercya nide, verpakt in twee doosjes. De mannen werden door omwonenden gezien, maar wisten te ontkomen. Diefstal uit auto's LEIDEN Vijftien personenauto's zijn in de nacht van zondag op maandag opengebroken. De diefstallen werden in de gehele stad gepleegd. Aan de Akkerhoornbloem werden vier auto bezitters door de dieven gedupeerd. Uit de opengebro ken auto's verdwe nen radiocassettere corders, musicasset- tes, geld, accu's en een klokje. Kaarten bij Op Eigen Wieken LEIDEN Het beken- de koppel-klaverjas- toernooi in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 2 wordt gehouden op zaterdag 13 december. Er zijn kalkoenen, konijnen, kippen en andere prij zen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, om 19.45 uur begint de eerste ronde. Voor in lichtingen en inschrij ven: tel. 071-220005. kaasmarkt oorlopig tog parkeer- brrein 1IDEN Een jaar na de lening van de Marca- rkeergarage op het Ir. iessenplein is de ge- lente van plan te bekij- n of er parkeerplaatsen de directe omgeving n de garage moeten rdwijnen. Dan zal ook besluit worden geno- ;n over de toekomst van tegenover gelegen lasmarkt. Volgens wet- uder J. Peters is het ;t aannemelijk dat hier k een parkeergarage mt. Wel zal op dat mo- int worden onderzocht er ruimte is voor een rkeergarage aan de istelijke zijde van de inenstad. gemeenteraad was gister- >nd verdeeld over het be- ners-parkeren in de nieuwe rca-garage. SP en D66 von- het bedrag dat bewoners rvoor moeten betalen, 750 den per jaar, veel te hoog. thouder D. Tesselaar wei de echter hierover opnieuw de exploitant te gaan on- handelen. „Dat kost het nu imaal", aldus Tesselaar: Is wij er geen subsidie bij- n, kan het niet anders". SP D66 waren hiertoe echter l bereid. Beiden stemden in met de bouw van de ga- _e, Links Leiden deed dat t omdat er hierdoor 125 keerplaatsen bijkomen, thouder J. Peters (verkeer) gisteravond dat de directie m het EBR niet van plan is parkeerterrein van het IR aan de Langegracht open .tellen gedurende de bouw de Marca-garage. De ge uite had hierom gevraagd, rs zei teleurgesteld te zijn dit besluit. Hij kondigde via andere wegen zijn iga-wethouder J. Fase is lident-commissaris van het directie tot inkeer •brengen. Kerstversieringen Ï&O geeft tussen 11 en 23 ieeember enkele mini cursussen die inspelen op kerstdagen. Zo kan nen op de donderdagmid- i 11 en 18 december eren kerstversieringen mippen die het huis een 'eestelijk tintje geven. dagavond 15 decern - ier kan men kerstversie- ingen maken waarbij ge- iruikt worden klei. folie, tro en dergelijke. Verder is er de mogelijkheid om >p donderdagmiddag (of - ivond) 18 december kerst tukjes te maken met vers nateriaal zoals blauwspar, eucalyptus en andere blad en bloemsoorten. Kinde en vanaf zes jaar en ou- ieren kunnen woensdag- niddag 17 december brooddeegfiguren maken ^n maandagmiddag 22 de- •ember of dinsdagmiddag ■3 december zelf kaarsen naken en versieren. Voor n forma tie en aanmeldin gen kan men terecht bij O aan de Oude Vest, el. 071-141141. SCHOK Het scholierenkomitee reiden (SCHOK) houdt rijdag 12 december een bijeenkomst over spijbe en. Het café wordt gehou den in de Jongeren bewe- Jing. Koppenhinksteeg 2, aanvang 20 uur. toegang 1,- (bar open 22.30 uur). een krant ontvangen Bel ssen 18.00 en 19.00 uur, za- rdags tussen 14.00 en 15.00 telefoonnr.071-122248 en krant wordt nog dezelfde 'ond nabezorgd. WONINGEN ONLEEFBAAR DOOR LELYLAAN EN SPOORBAAN LEIDEN De gemeente wil binnen een paar maanden een besluit ne men over de eventuele sloop van 44 woningen aan de Morsweg. Het gaat om de huizen in het stukje van de Morsweg, dat ligt ingeklemd tussen de Lelylaan, de spoor baan en het terrein van Wernink, beter bekend als Mors IV. De huizen zijn eigendom van de be woners. Sloop wordt overwogen omdat de huizen zo goed als on leefbaar zijn geworden door het grote aantal passerende treinen en het drukke verkeer op de Lelylaan. Uiterlijk in maart zal bekend zijn of de gemeente tot sloop wil overgaan, kregen be woners van de Morsweg gisteravond te horen tij dens een vergadering van de werkgroep Trans vaal. Het stuk grond dat door de sloop vrij zou ko men, wordt dan waar schijnlijk bedrijfsterrein. De gemeente heeft al eerder onderzocht of sloop van de huizen haalbaar is, maar be gin dit jaar kwam men tot de slotsom, dat uit financiële overwegingen van het plan moest worden afgezien. Tij dens de befiandeling van de begroting nam de gemeente raad echter vorige maand een motie aan, waarin werd gevraagd een nieuw onder zoek in te stellen naar de sloop. Door de aanwezigheid van de spoorbaan de druk ste van Nederland en een aantal bedrijven is er veel ge luidsoverlast. Door de aanleg van de Lelylaan nam de her rie nog eens toe en boven dien kwam Morsweg IV nog geïsoleerder te liggen, waren de argumenten van de raad. De voorzitter van de werk groep, J. Vellekoop van de gemeentelijke directie stads vernieuwing, benadrukte gis teravond dat alles in overleg met de bewoners gedaan zal worden. „De gemeente zal de bewoners aan alle kanten steunen als het tot sloop komt". Onduidelijk is voorlo pig welk deel van de bewo ners mee zou willen werken aan sloop. Vooral als de be woners verdeeld zouden zijn, staat de gemeente voor een moeilijke afweging. Uiteinde lijk kan de gemeente door onteigening van de huizen, altijd zijn zin doordrijven, maar dat middel zal pas in al lerlaatste instantie gebruikt worden. Vellekoop noemde het gisteravond „minder ele gant" als de huizen van te genstanders van sloop zouden blijven staan en de rest wel neergehaald of onbruikbaar gemaakt zou worden. Op die manier zouden de tegenstan ders ook gedwongen kunnen In de werkgroep Transvaal kwam gisteravond niet alleen de sloop van een deel van de Morsweg aan de orde, maar ook de bouw van een geluidscherm langs de spoorbaan op een ander stuk van de Morsweg (foto). Wanneer het geluidscherm wordt gebouwd is nog niet duidelijk. De ministeries van milieu en verkeer en waterstaat zijn het niet eens het betalen van het onderhoud van het scherm. worden mee te werken. Tijdens de onderhandelingen met de bewoners zal met name de prijs die de gemeen te voor de huizen op tafel zal leggen een belangrijke rol spelen. Door de aanleg van de Lelylaan is de waarde van de huizen gedaald en gister avond bleken een paar bewo ners zich al behoorlijk zorgen te maken over het bedrag cfat ze eventueel zouden krijgen. Verder zou iedereen aan een andere woning geholpen moeten worden. Op welke manier de gemeente dat wil doen, werd gisteravond ook nog niet duidelijk. „Ik zal er met pijn in mijn hart weggaan, maar ja, echt leuk wonen is het daar niet meer", reageerde één van de bewoners gisteravond op de uiteenzetting van de kant van de gemeente. Sluipverkeer Gisteravond werd nog eens duidelijk dat de bewoners en de bedrijven verdeeld zijn over de manier waarop het sluipverkeer van de Morsweg geweerd moet worden. Nu rijden per dag 2.500 auto's over de Morsweg. Een deel van die auto's mijdt op die manier de vertraging op de kruising van de Rijnzicht- brug met de Haagweg en ook de Churchillbrug wordt om zeild. Verder is de kruising van de Morsweg met de Le lylaan nu erg gevaarlijk. Het college van B en W wil dat tegengaan door de Morsweg bij de Lelylaan af te sluiten met palen en er verkeerslich ten voor fietsers en voetgan gers te zetten. Verder willen B en W verkeersdrempels leggen in het gedeelte van de Morsweg tussen de Rijnzicht- brug en de Lage Morsweg. Een aantal bedrijven aan de Morsweg is bang dat hun be reikbaarheid zal afnemen door deze maatregelen. Som mige bewoners zien niets in de drempels en willen volle dige afsluiting of eenrich tingsverkeer. Maandag neemt de commis sie ruimtelijke ordening en verkeer een besluit over de verkeersafwikkeling op de Morsweg. De Rabobank introduceert een nieuwe polis die u vele voor delen biedt. Het voordeel van een wel kome aanvulling op de oudedags voorziening. Het voordeel van een interes sante fiscale aftrekpost op het moment van storting, tot maxi maal f 16.697,- (meer of minder storten mag ook). Het voordeel van een gega randeerde rente zonder het risico van fluctuaties. Nieuw: Een hoger spaardeel. dus hoger rendement De Rabo Lijfrente Koopsompolis* kan ook voor u voordeliger zijn. Omdat de kostenenhetverzekerings- deel laag zijn gehouden, is het spaardeel groter dan gewoonlij k. Dit betekent dat u vanaf de eerste dag direct begint met een hoger spaardeel; met gunstige gevolgen voor het eindbe drag. VOORBEELDEN BIJ EEN EENMALIGE STORTING VAN F 16.697,- Man 45 jaar Vrouw 45 jaar gegarandeerd minimum gegarandeerd minimum eindbedrag eindbedrag bij 50 jaar f 22.043- bij 50 jaarf 22.082,- bij 55 jaarf 29.074,- bij 55 jaar f29.315,- bij 60jaarf 37.533,- bij 60 jaarf 38.413,- bij 65 jaar f 46.698,- bij 65 jaarf 49.118,- Deze cijfers hebben betrekking op de gemengde vorm met een vaste rente gedurende 20 jaar. Nieuw: De Rabo Lijfrente Koopsompolis is een glashelder produkt En vooral... overzichtelijk. Jaarlijks ontvangt u automatisch een overzicht van de stand van zaken en ziet u hoe uw bedrag groeit. Geen onduidelijk heid, geen administratieve rompslomp. Er is een gunstige en eenvoudige afkoopregeling. Aan de hand van het spaartegoed kunt u tijdens de looptijd zelf de afkoopwaarde bepalen. De polis wordt voor u op maat gemaakt en u hebt 'm binnen enkele dagen in huis. De Rabobank is een bemiddelaarvoor Interpolis, A vèro Verzekeringen en De TwaalfGewesten, in samenwerking waarmee deze polis wordt aangeboden. Dus zoekt u een interessante aftrekpost nü en zekerheid voor later, kom dan snel praten met de Rabobank. Aan het eind van de looptijd kan het vrijgekomen bedrag omge zet worden in lijfrente -uitkeringen. Dit geeft u de zekerheid van een aanvulling op uw inkomen. Op het moment dat dit fiscaal het meest interessant is. .'.•'-vi De Rabo Lijfrente Koopsompolis is' een interessante en concurrerende polis. Duidelijk en overzichtelijk. De voorbeelden zijn afgestemd op een vaste rente gedurende 20 jaar. U kunt ook kiezen voor een vaste rente gedurende 10 jaar. Wij leggen u graag uit welke Rabo Lijf rente Koopsompolis in uw persoonlijke si tuatie het beste past geld en goede raad HUURDER SCHIET ER 100 GULDEN BU IN LEIDEN Bewoners van de Stevenshof moeten per jaar 105 gulden minder betalen voor de stadsver warming. Dat voorstel heeft de gemeente gedaan aan het EBR, de woning bouwverenigingen en de huurders. Op dit compro mis-voorstel zijn nog geen reacties binnengekomen. Over de kosten van de stads verwarming heerst al enige ja ren een geschil tussen de drie betrokken partijen. Volgens de bewoners zouden zij teveel geld moeten neertellen voor vastrechtkosten van de stads verwarming. Momenteel beta len zij hiervoor jaarlijks 333 gulden aan het EBR. Hiervan maakt een bedrag van 196 gul den deel uit, dat is bedoeld voor het onderhoud van de in stallatie. Die kosten worden echter ook al verrekend in de huurprijs van de woningen. Derhalve betalen de bewoners dubbel voor het onderhoud. Onderhandelingen tussen wo ningbouwverenigingen en het EBR zijn tot nu toe vastgelo pen. De gemeente heeft zich opge worpen als bemiddelaar tussen de drie partijen en ze een com promisvoorstel voorgelegd. Dit komt er op neer dat de bewo ners met terugwerkende kracht 95 gulden minder gaan betalen voor het vastrecht. De woningbouwvereniging moet 120 gulden gaan betalen aan het EBR voor een deel van het onderhoud aan de installatie. De woningbouwvereniging blijft verantwoordelijk voor een eigen deel van het onder houd. De gemeente gaat er vanuit dat alle drie de partijen op deze wijze water in de wijn moeten doen. Voor de bewo ners betekent het voorstel dat zij jaarlijks toch nog 100 gul den teveel betalen. Wethouder D. Tesselaar (Volkshuisvesting) denkt op korte termijn een reactie op het voorstel van de gemeente te krijgen. Stemmen de partij en er niet mee in dan trekt de gemeente zich als bemiddelaar terug. „De bewoners moeten dan maar een rechtzaak aan spannen", zei Tesselaar gister avond. Hij zei dat de gemeente hen daarin zou willen bijstaan. Eerder dreigden de bewoners een deel van de huur niet meer te zullen betalen. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BU UW KRANT MET INTORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EX POSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA LEIDEN De ideeën van wethouder J. Peters (ver keer) over de verkeersaf wikkeling in de Bree- straat zijn binnen zijn par tij omstreden. Niet alleen van de socialistische frac tie in de gemeenteraad zijn niet alle leden ervan overtuigd dat de auto de Breestraat uit moet, ook in het partijbestuur van de PvdA bestaat hierover twijfel. Bestuurslid D. Nauta schrijft in het on langs verschenen perio diek van zijn partij dat „het nog maar de vraag is of de verkeersveiligheid gediend is met het weren van auto's in de Bree straat". Volgens Nauta wordt „ge makshalve voorbijgegaan aan de hierdoor te verwach ten verkeersoverlast in ande re delen van de stad (zoals Hooigracht, Langegracht, Stationsplein en Beesten markt) en aan het bij tijd en wijle anarchistische ver keersgedrag van fietsers. Het zou mij nogal verbazen als niet elke dag argeloze voet gangers van de sokken wor den gereden door roekeloze pedaleurs". Nauta noemt de strategie van de PvdA om het autoverkeer te ontmoedigen „dogma tisch". „Wordt het niet eens tijd om ons eens te bezinnen hoe we het de hele stadsbe volking naar de zin kunnen maken in plaats van ons be zig te houden met het berij den van een bij uitstek PvdA-stokpaardje", aldus Nauta. Deze sjaal met kranteprint is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De sjaal meet 80 x 80 cm en is zwart/wit uigevoerd. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam:. Adres:. Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de sjaal naar: Naam:Voorletters: Adres: tcode/plaats ur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I I, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). 4 I -C®U\INZJ CcicLcSowiant

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13