peidócQowumt Leidse politie doet enorme heroïnevangst Deskundig STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) De Leidse Courant is een bijzondere plaatselijke krant LEST levert degelijk werk (1 Stichting Rijn nva lid en Lek verhuist naar Alphen I I \TC...J11 WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 PAGINA 9 'hema-avond uden ten vereniging SSR oudt donderdag 11 de- ruber een thema-avond ■er Rusland. Drie spre- ~4.ndse situatie van Rus- ind. waarna er gelegen- ■%eid is tot het stellen van ï&ragen. De bijeenkomst \ordt gehouden aan de fogewoerd 108, aanvang }ostzegeIs Ie Leidse Postzegelvere- iging De Postzegelvrien- en houdt maandag 8 de- ember een ruil, contact- •eilingavond in restau- ant Posthof aan de Was- 'naarseweg 1 in Leiden. )e zaal is open vanaf 19.30 ur. Voor inlichtingen: A. 'ermond, telefoon 071- lorus •olkclub Horus houdt vrij dag 5 december weer een 'typen podium in Le Bam- vu aan de Herenstraat 1. iezoekers kunnen zelf -nuziek maken of luisteren anderen. Aanvang 1.00 uur. Ie Ratel le werkgemeenschap De latei houdt zaterdag 10 ja nuari vanaf 18.00 uur een lieu wjaarsbijeen komst in le grote zaal van het Leid- e Volkshuis aan de Apo- hekersdijk. Het program- na biedt een broodmaal- ijd. Weense muziek, een erugblik op het afgelopen aar van Thomasvaer en Jieternel en de kleurendi- tpresentatie „Oude buiten kaatsen in en rond Lei- Kaarten a 12,50 lijn verkrijgbaar op maan- lag 8 december van 14.00 ot 15.30 uur bij het Volks huis en via telefoon 071- 20084 Dammen ,DG houdt morgen een lemonstratie-avond met lationaal meester Evert Broinstring uit Leiden. Hij oont een aantal opvallen - le fragmenten uit de vele lartijen van het wereld kampioenschap dammen lat momenteel in Gronin- 'en wordt gehouden. Bronst ring. ooit secondant ran Jannes van der Wal, ipeelt daarna bij voldoen - ie animo nog een simul taan wedstrijd. De bijeen komst begint om acht uur en wordt gehouden in de zaal van speeltuinvereni ging Oosterkwartier aan de Borneostraat. Vrouw mishandeld LEIDEN Een 23-jarige man uit Leiden is gister avond door de politie aan gehouden nadat hij zijn 26- jarige echtgenote had mis handeld. Het paar kreeg ruzie in huis, waarna de vrouw vertrok. Haar echt genoot volgde haar naar het station en mishandelde haar toen ze de trein in stapte. De man werd op het perron door de ge waarschuwde politie inge rekend. Hij werd wegens dronkenschap en gedrag ingesloten. Studentenboycot leidt tot vertrek professor DEN HAAG Studenten van het In stitute of Social Studies (ISS) aan de Badhuisweg in £cheveningen hebben gisteren geweigerd lessen te volgen. De boycot, die de hele dag heeft geduurd, is het gevolg van een hoog opgelopen politieke rel rond de persoon van pro fessor G. van Beers die sinds september van dit jaar als „paying guest" aan het instituut is verbonden is. Zijn aanstel ling viel in slechte aarde bij zowel do centen als studenten. Dit vanwege het feit dat professor Van Beers in de jaren tussen 1976 en 1979 een overheidsfunc tie heeft bekleed in het Zuid-Afrikaans thuisland Transkei en op die manier nauw heeft samengewerkt met het apartheidsregime in dat land. Exhibitionist op bromfiets LEIDEN Een 20-jarige vrouw uit Leiden is gister avond lastig gevallen door een exhibitionist. De vrouw fietste rond half twaalf op het fiets pad tussen de Bosrode en de Havikshorst, toen er een jon geman op een bromfiets naast haar kwam rijden. Hij vroeg haar eerst de weg en haalde vervolgens al rijdend zijn ge slachtsdeel uit zijn broek. De vrouw kon snel wegfietsen en een woning van kennissen binnenvluchten. De jongeman had een fors postuur, was on geveer 1.80 meter lang, droeg een donker jack en had een lij zige hoge stem. Prestatieloop Clubhuis Matilo LEIDEN Clubhuis Matilo houdt komende zaterdag de traditione le Sint Nicolaaspresta- tieloop. Er wordt gelo pen over 2, 5, 10, en 15 kilometer. De start is om elf uur en heeft plaats bij clubhuis Ma tilo aan de Zaanstraat 126. Inschrijven is mogelijk vanaf tien uur. Het in schrijfgeld bedraagt voor kinderen tot en met 14 jaar een rijks daalder, voor ouderen is dat vier gulden. Snorfietsster breekt been LEIDEN Een 69-jarige vrouw uit Leiderdorp is gistermiddag om kwart voor een gewond geraakt op de kruising van de Rijndijk en de Dobbe- dreef in Leiden. De vrouw reed op haar snor fiets op de Rijndijk in de richting^van de Vinkweg en kreeg op de kruising met de Dobbedreef geen voorrang van een 19-jari- ge Leidse automobilist. De vrouw werd met een beenbreuk overgebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. Weer controle op verzekering LEIDEN De Leidse politie heeft afgelopen nacht weer di verse auto's gecontroleerd op de aanwezigheid van verzeke ringspapieren. Van de 71 aan gehouden automobilisten ble ken er 10 onverzekerd rond te rijden. De nacht ervoor had den van de 196 aangehouden auto's 52 geen verzekering. Inbraak in woning LEIDERDORP Inbrekers hebben gisteravond toegesla gen in een woning aan de Wielewaallaan in Leiderdorp. Ze drongen de woning aan de achterzijde binnen en namen een videorecorder mee. Cathedral Choir in Leiden LEIDEN Het Wells Cathedral Choir treedt zaterdag 13 decem ber op in de Marekerk aan de Lange Mare. Het wereldberoem de koor, bestaande uit jongens van 9 tot 12 jaar oud en volwassen mannen, staat onder leiding van dirigent Anthony Crossland. Het concert begint om acht uur, de kerk gaat om zeven uur open. Toegang kost 17,50. Kaarten kunnen telefonisch gereserveerd worden onder telefoonnummer 02208-96886, mevrouw Petri. LEIDEN De Leidse politie heeft gistermid dag in de Merenwijk en in de Calandstraat ruim 1700 gram heroïne in be slag genomen. Er zijn drie arrestaties verricht. De waarde van de hard drugs bedraagt ongeveer 420.000 gulden. Politie woordvoerder D. Grave- land spreekt van een „kolossale vangst". „We nemen weieens vaker een paar gram in beslag. Maar hierbij vergeleken is dat kruimelwerk". Enkele weken geleden kwam de politie de handel in hard drugs op het spoor. „We kre gen informatie binnen, die ons de moeite waard leek. Enkele agenten hielden een paar panden in Leiden in de gaten", vertelt Graveland. Gisteren werd besloten in vallen te doen in twee wo ningen. Om half een gister middag verliet een 32-jarige Leidenaar een pand aan de Calandstraat. De politie ver dacht hem ervan dat hij ver dovende middelen had afge leverd in de woning. De man werd aangehouden en het pand werd doorzocht. De be woonster, 39 jaar oud, was op dat moment niet thuis. De politie trof na een „systema tische doorzoeking" van de woning 500 gram heroïne aan. De politie wachtte de bewoonster op en zij werd om tien voor half twee aan gehouden. De man, een ken nis van de vrouw, bleek bij nader inzien niets met de handel te maken te hebben. Politie- voorlichter D. Graveland met de in genomen drugs. Hij werd na verhoor heenge zonden. Om tien voor twee werd een inval gedaan in een pand in de Merenwijk. Ook deze wo ning werd doorzocht en de politie vond hier 1200 gram heroïne. De bewoners, een man van 41 jaar en een vrouw van 42 jaar. waren op dat moment thuis en werden aangehouden. Volgens woordvoerder Gra veland gaat het om mensen die nog niet eerder met de politie in aanraking kwamen wegens de handel in drugs. Uit de verhoren trekt de po litie de „voorzichtige conclu sie" dat het niet de bedoeling was de verdovende middelen in Leiden te verhandelen. „Agenten die de panden heb ben geobserveerd waren ook al tot die conclusie geko men", aldus Graveland. Over de herkomst van de verdo vende middelen is nog niets bekend. Het gaat volgens de politie om heroïne van een „goede kwaliteit". De drugs is „versneden" gevonden, dat wil zeggen dat het zo aan ge bruikers verkocht kan worden. De politie sloot van morgen niet uit dat in de loop van vandaag nog meer invallen gedaan zouden worden. Graveland achtte de kans groot dat meer mensen aangehouden zouden worden. Hij verwachtte niet dat er nog meer heroïne zou worden gevonden. De laatste grote heroïne vangst in Leiden dateert van jaren terug. Toen werden bij Holiday Inn vier koffers met in totaal 12 kilo heroïne ge vonden. Leiden English Speaking Theatre (LEST) speelt „Barnstable" en „The Dumb Waiter". Gezien in de Leidse Schouwburg op 2 december. Nog te zien in theater de Poort in Den Haag op 11 tot en met 14 december. „Barnstable" van James Saun ders en „The Dumb Waiter" van Harold Pinter hebben ge meen dat ze in 1960 voor het eerst gespeeld werden en, ge heel volgens dé theatermode van die tijd, gerangschikt kun nen worden onder het absur distische toneel. Helaas lopen ze in kwaliteit nogal uiteen. „Barnstable" is wel amusant, maar de thematiek is mager, terwijl Pinters stuk zeer gela den is. Bijna dertig jaar nadat het geschreven werd geldt „The Dumb Waiter" nog steeds als een klassieker. Deze stukken stonden gister avond naast elkaar op de „double bill" van het Leiden English Speaking Theatre. Van dat gezelschap kun je veel respect voor de tekst zoals die er staat verwachten en weinig buitenissigheden. Degelijk the ater, waarin het draait om goed spel, geheel volgens de Britse traditie. De acteurs kon den die opgave stuk voor stuk aan en zorgden dus voor een geslaagde avond. In „Barnsta ble" stort door toedoen van de gewapende zoon des huizes het landhuis geleidelijk in. De angst daarvoor wordt door pa en ma en de aanwezige domi nee verdrongen en wegge- praat. Krampachtig doen ze of er niets aan de hand is. Vader klampt zich vast aan zijn mili taire verleden en aan het feit dat hij „British" is. moeder blijft het huishouden runnen en de dominee heeft zijn gods dienst. De situatie en de dialogen le nen zich natuurlijk prima voor Britse humor, die door de re gie van Nana Leigh en Jan Ja cobs goed uitgebuit is, maar het stuk zelf blijft vooral nogal tam doordat er weinig ontwik keling in te constateren is. De personages hebben een rol aangenomen en volharden daar koste wat het kost in. De typen werden overtuigend en met humor neegezet. Het acteren in „The Dumb Waiter" vraagt meer van de acteurs. Gus en Ben wachten in een smoezelige kamer, vrij wel zonder contact met de bui tenwereld op het sein om tot actie over te gaan. Zonder dat dat expliciet wordt gezegd, wordt het duidelijk dat ze cri minelen, waarschijnlijk huur moordenaars zijn. Door hun onzekerheid en hun geïsoleer de positie zijn ze zeer gespan nen. Als een lift met bestellin gen voor steeds exotischere ge rechten naar beneden komt, wordt de situatie op de spits gedreven. Uiteindelijk lijkt Gus het volgende slachtoffer. De spanning tussen de twee. mannen - de een dommig, de ander gansterachtig - wordt door Rick van Vliet en Jacob Voorthuis uitstekend opge bouwd en volgehouden tot het einde. Hun mimiek is natuur lijk met veel gevoel voor nu ance, hun timing uitstekend. Het contrast in hun gestalten draagt nog bij tot een uitste kende uitvoering. DICK VAN TEYLINGEN (ADVERTENTIE) ibp-Advtseurs in Assurantiën De NVA is de Nederland se Vereniging van Make- Jaars in Assurantiën en '^Assurantie-adviseurs, «waarvan uitsluitend assu rantie-kantoren lid zijn. die zijn toegelaten op hun kwaliteit van advies en •begeleiding Als het om een pensioenverzekering gaat laat u dan adviseren door een assurantiekantoor met dit vignet. Het advies van een NVA-assurantie-adviseur is altijd deskundig. at vindt Ton Pieters (van de Stadsredactie) van 'zijn' krant. Elke dag werkt hij met veel plezier aan het nieuws uit uw directe omgeving, dat zo'n belangrijk onderdeel uitmaakt van de Leidse Courant. Een regionale krant met een duidelijke signatuur: gemaakt vanuit een christelijke levensvisie. Nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en gedegen. LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Welzijn Buitenlanders „Rijn en Lek" wil verhuizen naar Alphen aan den Rijn. Volgens directeur Z.I. Kutluer is Alphen geschikt van wege de centrale ligging. Het werkgebied van Rijn en Lek be slaat de Leidse regio, de Bollenstreek, Rijnstreek en de Krimpe- nerwaard. Tot eind 1985 beschikte de stichting over kantoren in Leiden en in Gouda. De Leidse vestiging aan de Doezastraat werd opgehe ven, omdat de rijksoverheid besloot dat een aantal activiteiten van de stichting moest worden overgedragen aan de gemeenten. De Leidse medewerkers moesten gaan werken op het hoofdkan toor in Gouda. Omdat het Goudse kantoor te duur en te groot is en omdat de stichting zich meer centraal wil huisvesten, is be sloten het pand in Gouda te verkopen. „We hopen binnenkort duidelijkheid te krijgen over de mogelijkheden in Alphen", al dus Kutluer. „We zijn op zoek naar een plekje dichtbij het sta tion". De stichting heeft een ruimte van ongeveer 300 vierkante meter nodig. „Zodra we in Alphen een geschikt pand hebben gevonden, verkopen we het kantoor in Gouda, dat ruim drie ton moet opbrengen", zegt directeur Kutluer. dagen geleden begonnen. ,,Veel hinder zal de scheep vaart er vermoedelijk niet van ondervinden, omdat veel schippers op zaterdag niet va ren en in deze tijd van het jaar is er ook nauwelijks recreatie vaart", aldus een woordvoer der van de provincie. Per 1 januari 1987 moet de reorganisatie van de 18 Nederlandse stichtingen welzijn buitenlanders zijn voltooid. Tot nog toe legde Rijn en Lek zich toe op de directe hulpverlening aan buitenlan ders. Deze „eerste lijnszorg" is overgedragen aan de gemeenten. Kutluer: „Wij houden ons in het vervolg bezig met ondersteu ning v^an de organisaties die met en voor buitenlanders werken, wij verzorgen voorlichtingsactiviteiten en zetten cursussen op. Bovendien houden we ons bezig met „pleitbezorging" bij de overheid. We houden het beleid van de gemeenten in de gaten en reageren als dat beleid ongunstig uitpakt voor minderheden. Dat kan bijvoorbeeld gaan over het huisvestigingsbeleid of over het club- en buurthuiswerk". Leiden De gemeente Leiden heeft dit jaar volgens Kutluer 140.000 gul den extra middelen van de overheid gekregen voor activiteiten voor minderheden. De helft daarvan is bestemd voor projecten in club- en buurthuizen. De andere 70.000 gulden is bestemd voor de Stichting Welzijn en de Stichting Rijn en Lek is niet gelukkig met de manier waarop de Stichting Welzijn met het geld omgaat. Kutluer: „We maken ons een beetje bezorgd over de bestemming van dat geld". De Stichting Welzijn neemt een deel van het werk van Rijn en Lek over, en moet daarvoor ie mand in dienst nemen. „Het was de bedoeling dat ze een over- tallig personeelslid van ons in dienst zouden nemen. Dat is niet doorgegaan. Maar voor zover wij weten zijn ze geen andere pro cedure begonnen". Directeur J. Kamphuis van de Stichting Welzijn wil nauwelijks reageren op de uitlatingen van zijn collega van Rijn en Lek: „Ik vind het onzin om hierop te reageren. Wij hebben nog geen brief binnen van het ministerie waarin staat hoeveel geld wij krijgen. En sollicitatieprocedures starten we al jaren niet meer". Rijn- en Schiekanaal afgesloten voor. Provinciale Waterstaat legt in opdracht van de NS een aantal elektriciteitsleidingen door het kanaal. Met het kar wei wordt acht uur 's morgens begonnen en twee uur 's mid dags moet het achter de rug zijn. Om het zo snel te kunnen doen zijn de voorbereidende werkzaamheden al een aantal scheepvaartverkeer zal deze week een dagje oeien mijden. Het Rijn- en chiekanaal wordt zaterdag af sloten voor de scheepvaart. 'erkzaamheden ten behoeve. RDe Nederlandse Spoorwe- zijn daar verantwoordelijk

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9