'„Een slecht interview kunnen :4ve ons nu minder veroorloven BRT kiest voor etherreclame met STER als voorbeeld riNEKE: MINDER TALK, MEER SHOW 'ADIO/TELEVISIE CgidoeQotntmt WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 PAGINA 7 INDERSCHEIDEN s LISTER OP KRO-RADIO le|LVERSUM De Harriet Freezerring, een jrlijkse prijs van het feministisch maandblad ^Ipzij", is dit jaar aan zuster Antoinette van !e foxteren (kloosternaam zuster Francesco) toe rijkend. Het is de eerste maal, dat een religieu- jjdeze eer te beurt viel. We schreven hier eer- 'jjr over. Zuster Francesco is lid van de orde n „Dochters van Maria en Jozef". Zij kan ,*tt haar 70 jaar terugzien op een rijk en ar- le[idzaam leven, waarin zij steeds voor vrouwen ,.H>k en juist binnen de kerk - op de bres heeft 'j6taan. Zuster Francesco, die deel uitmaakt irin de Mariënburggroep en lid is van de werk- ;tpepen „Feminisme en theologie" en „Vrouw 'n kerk", is zaterdagmiddag 6 december de gast in het KRO-radioprogramma „Glas in lood" ,,7.03-18.00 uur. Radio 2). Daarin vertelt zij jjer haar leven en werken en haar opvattin- ,rin over „de vrouw in de kerk". BRUSSEL De administrateur-generaal van de Vlaamse staatsomroep BRT, Cas Goossens, wil dat er zo snel mogelijk overgangsbepalingen komen die het uitzenden van reclame op de BRT-radio en -televisie mogelijk maken. Goossens heeft dat in Brussel gezegd op de jaarlijkse algemene persconferentie van de Nederlandstalige omroep. Volgens de administrateur-generaal moet er een onafhankelijke Vlaamse tegenhanger van de Nederlandse „STER" komen. Die zou dan de etherreclame moeten beheren. Goossens vindt dat de opbrengst van de door de BRT uit te zenden etherreclame ver deeld moet worden over de BRT, de dagbladen in Vlaanderen en de beeldindustrie in het Nederlandssprekende deel van Bel gië. Die opbrengst wordt geraamd op zo'n 165 tot 275 miljoen gulden per jaar. Volgens Goossens is er haast bij het invoeren van reclame, omdat anders „het advertentiegeld dat in Vlaande ren op deze reclame ligt te wachten", naar het buitenland dreigt af te vloeien. Hoge kijkcijfers voor Cherry Duyns' „Levensberichten" HILVERSUM - De driedeli- ge documentaire „Levensbe richten" van Cherry Duyns op VPRO-tv over kankerpa tiënten in het Amsterdamse Academisch Ziekenhuis, uit gezonden gedurende de maand november, trokken uitzonderlijk hoge kijkcijfers. Die bewogen zich rond 80 en 82. Het aantal kijkers tussen de eerste en de laatste uitzen ding groeide van 794.000 naar 1.260.000. Extra lessen Frans op tv HILVERSUM Het hoge aantal inschrijvin gen voor de Teleac-cursus Frans „Qa Va?" (cir ca 16.000) is aanleiding de cursus vanaf zater dag 6 december a.s. te starten met een extra se rie televisie- en radiolessen. De oorspronkelijk geplande uitzendingen, die op 4 november j.l. zijn gestart, blijven normaal gehandhaafd. Op deze manier worden de vele cursisten, die zich na de aanvankelijke startda tum hebben aangemeld, in de gelegenheid ge steld, de cursus ook optimaal te volgen. Door te late aanmelding ontvingen zij het noodzakelijke cursuspakket eerst deze week. De extra serie televisielessen zijn te zien vanaf 10.35 uur op zaterdag via Ned. I. De extra radiolessen starten op donderdag 11 december a.s. en zijn vanaf 22.30 uur te beluis teren op Radio 5. HILVERSUM 'Het was voor nooit een vraagteken of Ti- jgjke het 's avonds wel goed ge- E:g zou doen. Daar waren we jd al wel van overtuigd'. Een ^Ispraak van Bert van der i^eer. regisseur en eindredae- *ur van Veronica's Tineke. Het ftns matig, soms redelijk beke- jn middagprogramma werd in "|t hart van de avond een glbliekstrekker. Maar wat ver nederde er nou eigenlijk? ejneke scoort relatief hoog de nfctste paar weken. Weliswaar "de talkshow niet elke week in top tien van meest bekeken i-ogramma's terug te vinden, ear toch. Een gemiddelde '"ikdichtheid van dertig pro- '"nt en een waardering varië- jjnd van 6,2 tot 6,8. Dat bete- '-tnt dat de kijkers Tineke '•iorgaans leuker vinden dan 8>nja. maar er in iets minder 5t)te aantallen naar kijken, a'at ziet de oplettende kijker in i-frgelijking tot voorgaande ja- •n: meer erotiek, meer perso- ilities. meer show. En: minder aformatie. minder diepgang, inder 'zware' onderwerpen, fliet waar!", zegt Bert van der ^eer. „Meer show, minder in- •(rmatie, dat is waar. maar we i.jan de informatie zéker niet i) t de weg. Je moet in Tineke '•ihter geen actualiteiten ver lachten. Bij ons geen vervui- ag van de Rijn. Je moet niet jrgeten dat Nieuwslijn vlak "iter ons zit. We doen geen ac- iliteiten, tenzij er plotseling i invalshoek te vinden is, die ig niet eerder te zien was. lar in elke avonduitzending wél een serieus onderwerp." f'gt 'serieuzere' onderwerp is in een wat lichtvoetiger jas je gestoken. Een voetballer bij voorbeeld, die vertelt over zijn hersenbloeding, of een aantrek kelijke dame die over haar on derzoek onder de schooljeugd verhaalt. Alles onder het motto: 'minder talk en meer show'. Bert van der Veer: „We hadden op de middag altijd al onder werpen die op de avond kon den. De goede dingen van de middag hebben we behouden, de echte middagonderwerpen - Ombudsman, Kaktus en Kweet- niet - zijn verdwenen. Vroeger deden we ook nog wel eens iets met bloemschikken of poppen- maken en we krijgen nog wel eens van die dingen aangeboden die op de middag kunnen, maar 's avonds niet. Zoals laatst ie mand die wat ski-oefeningen wilde demonstreren. Dat doen we nu niet meer." Tineke wordt volgens kijk- en luisteronderzoek van Veronica het hoogst gewaardeerd door een jong publiek met een lagere opleiding. Toen Tineke nog een middagprogramma was, bleken daarnaast veel huisvrouwen het programma hogelijk te waarde ren. Onderwerpen worden daarom gezocht in de interesses feer van die groep, maar nu Ti neke naar de avond is verhuisd, is het zaak niet alleen huisvrou wen, maar ook het mannelijk publiek aan te spreken. Daar wil het team in de komende uit zending aan werken door bij voorbeeld eens een onderwerp over auto's of voetbal te bren gen. Stereotiep, maar toch nog steeds de 'typisch mannelijke' interesses. De selectie van de onderwerpen berust voor een groot deel op de intuïtie van Van der Veer en de 'feeling' die Tineke de Nooij zelf voor een onderwerp heeft. Het blijft volgens Bert van der Veer toch een gevoelskwestie waar om het ene onderwerp wel, en het andere onderwerp niet kan. „Soms bellen mensen op en zeg gen is dit wat voor jullie?. Dat is zó ontzettend moeilijk. Als ik wist welke criteria ik moest aanleggen zette ik het op een briefje en gaf het aan de redac teuren. Maar zo ligt het jammer genoeg niet. Het hangt allemaal samen met de persoonlijkheid van Tineke, zij moet met een onderwerp uit de voeten kun nen." Gasten „Jawel, maar dat betekent niet dat de gasten aan haar kant moeten staan. We hebben wel eens een onderwerp gehad op het gebied van sport. Daar weet Tineke erg weinig van af. Het interview is juist zo amusant ge worden omdat Tineke niet zo goed wist waar het over ging." Dat dat ook wel eens de mist in kan gaan bleek overigens vorig seizoen toen Tineke het tweede kamerlid Theo Joekes tegen over zich vond en al snel haar meerdere in hem moest erken nen. Joekes toonde zich zicht baar geïrriteerd door Tineke's slechte voorbereiding. Het team van Tineke is de laat ste weken hard op zoek naar een spectaculair einde van elke aflevering. Zoals laatst Marco Bakker, die uit een doodskist te voorschijn kwam en prompt een aria begon te zingen. De eerste uitzending van dit seizoen was een regelrechte flop: twee per sonality-interviews (Maruschka Detmers en Hans de Booy) ble ven steken in een hinderlijke oppervlakkigheid en Tineke versprak zich nogal eens. Een gimmick met anti-rook sigaret ten mislukte volledig omdat Ti neke vergat er later in de uit zending nog eens op terug te komen om de reacties van de gebruikers te peilen. Bert van der Veer: „We zoeken nog naar een goede uitsmijter, onderwerpen die Tineke nog niet weet zodat ze volledig ver rassend zijn. Na de eerste afle vering riepen we: die man voor de speciale effecten heeft de uit zending gered. Dat onverwachte doet het dus erg goed. Alle pro gramma's eindigen met een liedje of een officële afkondi ging, wij willen iets anders." Het 'menselijke' aspect van het programma is volgens Bert van der Veer essentieel voor de in- dentificatie van de kijkers met Tineke. Op tafel een theepot en kaakjes, en de regelmatige ver sprekingen van Tineke geven de kijker het gevoel dat Tineke de Nooij één van hen is. Geen high-class-lady die er altijd uit ziet alsof ze op het punt staat een gala-diner te bezoeken. maar een vrouw die er 'gewoon tjes' uitziet en ook wel eens fou ten maakt. Van der Veer: „Tineke is ge woon het meisje van hiernaast. Dat moet ook uit het program ma spreken vooral nu we ook 's avonds uitzenden. Het huiska mer-effect. Als we bij wijze van spreken de camera's bij Tineke in de keuken zouden zetten konden we het programma daar opnemen." Dan zou Tineke pas echt uit de keuken klappen. DIRK-JAN STIP nederland 1 15.40 De tik van..., programma met Annette van Trigt over de 'tikken' van bekende en minder bekende Nederlan ders. Ditmaal aandacht voor de tik' van Pieter Winsemius 15.50 Ripley's believe it or not, informatieve serie geba seerd op de Amerikaanse krantenstrip van Robert L. Ripley 16.15 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Ternauwer nood. Blake wil een paard voor Krystle kopen en Sammy-Jo raakt in paniek bij de gedachte dat hij naar de stallen gaat 17.00 International Week Maga zine, actualiteitenmagazi ne NOS 17.30 Vj6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Een slag in het gezicht. De leraar Engels van Alex moet be slissen of hij naar de uni versiteit kan. Alex vraagt zijn ouders om de leraar met respect te behandelen TELEAC 18.30 (H Tekenen en schilderen. Afl. 2: kleur VOO 19.00 Countdown, popprogram ma met Adam Curry NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 60 jaar kinderpostzegels, programma van de Stich ting voor het Kind VOO 20.33 Tineke, amusementspro gramma gepresenteerd door Tineke de Nooy 21.25 Verona, satirisch pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen 21.50 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek 22.05 The Outlaw Josey Wales, Amerikaanse western uit 1976 van Clint Eastwood. Met o.a. Clint Eastwood, Chief Dan George. Sondra Locke en John Vernon. In de Amerikaanse burger oorlog wordt het gezin van Josey Wales uitgemoord door bandieten uit het Noorden. Hij sluit zich aan bij de Zuidelijken, en geeft zich niet over als de oorlog is afgelopen NOS 00.20 Journaal 00.25 Nieuws voor doven en slechthorenden nederland2 VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie met So- leil Moon Frye, George Gaynes, Susie Garett e.a. Afl.: Lief zijn voor de buren 15.55 16.30 16.45 17.00 17.20- 17.40 18.30 18.45 19.00 Lange Jaap, kinderpro gramma. Afl.: Een fietswiel op een krukje fflTheo Thea, kinder programma Blikskaters, nieuwspro gramma van kinderen Moeroen Boechstansan- goer (Murun), kinderserie. Afl.: Moeroen wil niet op reis De grote dikke beer ver telt (Janosch), tekenfilm van de auteur en illustrator Janosch. Afl.: Tijger is ziek •17.30 Pol, tekenfilmserie. Afl.: Trossen los FEDUCO Ideeënbank - activiteiten in de regio. Afl. 1: Fries land NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal PP 19.12 Uitzending van de PSP 19.22 21.45 22.30 22.45 NOS Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine met als onderwerpen: Piet Brakman, Zeeuwsvlaamse beroepsmuzikant en mu- ziektherapeut, een flat in de Rotterdamse wijk Ka- tendrecht, alleen bewoond door Katendrechters en oud-Katendrechters van 55 jaar en ouder en de er fenis van elf gesloten ko lenmijnen in het gebied rond Heerlen en Kerkrade, die hehalve werkloosheid op grote schaal ook een materiële zaken bevatte in de vorm van reusachtige bergen steenafval, leeg staande bedrijfsgebou wen, emplacementen en slikvijvers Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme Avondvoorstelling: De lange reis van Christiaan Bor. Impressie van het fes tival van het 'Reizend Mu- ziekgeschelschap' in Sitka (Alaska) en van een con cert van dit muziekgezel schap in het Amsterdamse Odéontheater. Uitgevoerd worden: 1. Pianotrio, Ra vel; 2. Pianokwartet. Beet hoven; 3. Strijkoktet, Men delssohn. M.m.v. Jeröme Lowenthal (piano), Christi aan Bor (viool), Paul Ro senthal (viool) e.a. Studio sport Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst cultuur in binnen- en buitenland. M.m.v. Berend Boudewijn, Cees van Ede e.a. Nieuws voor doven en slechthorenden irt 1 6.30 Komt de Sint niet, komt de Sint wel? Sinterklaas-pro gramma m.m.v. Kindervreugd Antwerpen 7.55 Nieuws in teletekst 6 00 Tik Tak, kleuterprogramma p.05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de verjaardag 8.10 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix 8.35 Dirk van Haveskerke, dertien delige Vlaamse jeugdserie met Luc Springuel, Rik van Uffelen, Paul Meyer e.a. Afl. 1: De lee- nopzeg (herh.) 9.00 Juke Box, videoclips 9,10 Uitzending door derden. Pro- gramma van de Katholieke Te- levisie- en Radio-Omroep 9 40 Programma-overzicht 945 Journaal 1Ö.10 Op zoek naar... Eten. Ivan Heylen interviewt diverse gas- i ten over merkwaardige eetge woontes 1.05 Allemaal beestjes, natuurfilm serie. Afl.: Walvissen, grienden en pelsrobben 1.35 Art Nouveau (slot), vierdelige documentaireserie over de ge lijknamige kunststroming 2.35 Nationale Loterij n paarde- koersen f.40-22.55 Journaal en Coda: 'Al j die mooie beloften', van Rut- ger Kopland irt 2 0.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps 1.24 Intermezzo. Mailied, van Men delssohn. door het BRT Koor o.l.v. Eric van Nevel Ï.25 Oshin (19), Japanse tv-serie S 40 Programma-overzicht 1.45 Journaal 110 Kijk uitl Verkeerstips 15 Kwidam, telefoonspel D 20 De bende (The mob), Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van Robert Parrish. Met Broderick Crawford. Richard Kiley, Er- nest Bagnine e.a. Wanneer de tective Johnny Damico getuige is van een moord, die het werk van de maffia lijkt te zijn. krijgt hij opdracht in deze duistere organisatie te infiltreren. Al gauw gaat hij door voor een vechtjas van formaat, maar dan geeft bendeleider Smoot- hy hem de opdracht om John ny Damico te vermoorden I.45-22.35 Amnesty International, twee documentaires ter gele genheid van de Week van Am nesty International. 1. Wat ge beurt er met een dossier nadat het in Londen wordt gepresen teerd? 2. Colours of hope, do cumentaire over Argentijnse politieke gevangenen Rtbf 1 l Nouba nouba I Carrefours Quick et Flupke, tekenfilm l Journaal I Bizness-Biznesa l The Colby'a, Amerikaanse tv- Coup de film, filmrubriek I Cargo de Nuit, muziek-, film en videonieuws voor de jeugd Nationale Loterij I Laatste nieuws i-23.15 Informations, reflexions et interrogations laïquts s tv-s de r van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos. Rubens de Fal- co. Gilberto Martinho e.a. 16.25 Die schonen stummen Man nequins, documentaire over Vivienne Deblenne, twintig jaar geleden een topmodel en nog steeds actief als mannequin 16.45 Tiere als Stars, kinderpro gramma over viervoeters, die de show stelen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Sender Frikadelle, Duitse tv- 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Teure Tapeten 19.57 Programma-overzicht 20.00 (DTageaschau 20.15 Das Film-Festival: Die letzte Jagd (The shooting party). En gelse speelfilm uit 1984 van Alan Bridges. Met Edward Fox, Cheryl Campbell, James Ma son e.a. In 1913 wordt er op het landgoed van Sir Henry Nettleby een jachtpartijtje ge organiseerd. Met dineert, men flirt en gaat daarna over tot het schieten van fazanten. Vooral Lord Gilbert Hartlip blijkt fanatiek te zijn, en er val len niet alleen slachtoffers on der het gevogelte 21.50 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemen 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak). Amerikaanse politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson e.a. Afl.: Urn Haar- esbrelte (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff duitsland 2 13.15 Theatartreff im ZDF: Nathan der Weise, toneelstuk van Gotthold Ephraim Lessing. Met Peter Roggisch, Barbara Pe- tritsch. Hans Schulze e.a. TV- regie: Claus Homschak (herh.) 16.32 Programma-overzicht 16.35 Der Watchbkr Rascal, teken filmserie. Afl.: Wettlauf mit Herrn Saimon 17.00 Heute 17.15 Tele-llluetrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.45 Die Wicherts von nebenan, tv- serie met o.a. Stephan Orlac, Maria Sebaldt en Jochen Helmert Woudenberg als De Waal en Frank Groothof als Frank in de Nederlandse speelfilm „Opname". Duitsland 2 om 22.50 uur. schröder. Afl.: Ein Auto für Si- 18.55 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Direkt, jongerenmagazine. Vanavond met o.a. Rai. een muziekstroming afkomstig uit Algerije 20.15 Kennzeichen D, reportage over een Oost-Berlijnse slager, die het levende bewijs is voor de veranderde instelling van de staat. Hij verdient met zijn eigen onderneming meer dan menig professor 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans. Joan Collins e.a. Afl.: Freiheit für den König 21.45 Heute-Journal 22.05 Apropos Film, actuele infor matie uit de filmbranche 22.50 [El Der beaondere Film: Zur Untersuchung (Opname). Ne derlandse speelfilm uit 1980 van Erik van Zuylen en Marja Kok. Met Helmert Wouden berg. Gerard Thoolen, Daria Mohr e.a. Een 50-jarige man denkt voor éen routine-onder zoek naar het ziekenhuis te gaan, maar wordt opgenomen. Het lijkt hem een vergissing, of dan toch wel wat overdreven. Hij is overgeleverd aan de on persoonlijke gezondheidsfa- briek. Langzaam dringt tot hem door dat hij zwaar ziek is 00.25 Heute duitsland 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Engels, les 11 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs in... Land und Leu te 21.45 Hobbythek: Leckereien und Düfte aus dem Morgenland, hobbymagazine met vanavond als thema wierook, goud en 22.30 [DHaus ohne Treppe (The house without steps), Ameri kaanse speelfilm uit 1979 van Walter Ungerer. Met Jo Moore. William Dunlop, Reppy Epstein e.a. Een gevoelige jonge vrouw, een norse kunstenaar, een mysterieuze poppemaker, kwaardaardige kinderen - dat zijn de mensen, die elkaar in een lieflijk dorp in Vermont te genkomen. Kleinigheden wor den ineens van bedriegelijk belang en schijnen van invloed te zijn op ruimte en tijd 23.55 Laatste nieuwe bbc 1 i Hartbeat, kinderserie I John Craven's Newsround, jeugdjournaal i The children of Green Knowe Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon i Journaal en weerbericht London plus, regionaal maga- l Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan i The Clothes Show l Ui Dallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray. Larry Hagman e.a. Afl.: Second time around Points of view, discussiepro gramma Labour party, politieke uitzen- Journaal, regionaal nieuws en weerbericht mThe visit, documentairese rie. Afl. 3: The lost twin Sportsnight, met voetbal en boksen Weerbericht bbc 2 17.00 The Pamela Armstrong Show 17.30 Global report: Valley of hope, eerste van een tweedelige do cumentaire over de wereld- voedselsituatie 18.00 Domesday, documentaireserie over de geschiedenis van En geland 18.30 Cover to cover, programma over nieuw verschenen boeken 19.00 A man alone, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Ray Mil- land. Met Ray Milland, Mary Murphy, Ward Bond e.a. Een aan een lynchpartij ontsnapte man vlucht naar de dochter van een sherriff 20.35 Australian cricket. Tweede testmatch Engeland Australië in Perth 21.00 Whistle test, met o.a. als gast Paul Simon 21.30 Out of court, informatieve se rie over wet en rechtspraak 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta Swit, Wayne Rogers e.a. Afl.: For want of boot 22.25 Breaking up, tv-serie van Nigel Williams, met Tim Haynes, Ei leen Atkins e.a. 23.15 The trouble with eex, medi sche serie. Afl.: The right to know, over sexuele voorlich ting 23.45 Labour Party, politieke uitzen- 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht itv 17.00 18.15 18.45 19.00 About Anglie, regionaal maga- 19.35 Crossroads, tv-serie 20.00 This is your life, amusements programma 20.30 Coronation Street, dramaserie 21.00 Strike it lucky, spelprogram- The Benny Hill Show The Equalizer, politieserie Zendtijd voor politieke partij- 01.15 Jazz special: Art Blakey and the Jazz Messengere 01.45 Joy in my eoul sky channel 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met tekenfilms en een aflevering van 'Bailey's birds'. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, comedy serie met o.a. Larry Hacjman en Barbara Eden 18.30 Hazel, comedyserie met o.a. Shirley Booth en Don Defore 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie met o.a. Bob Crane, Werner Klemperer en John Banner. Afl.: Lebeau and the little old 19.30 Cash and Company, Australi sche misdaadserie. Afl.: Happy Christmas 20.30 KGB the secret War, Ameri kaanse spionagefilm uit 1984 van Dwight Little. Met o.a. Mi chael Billington, Sally Keller- man en Denise du Barry 22.10 Shell International Motor Sports 1986 23.15 Roving Report, actuele repor- 23.45 0 Young, Free Single, met Gary Davies (herh.) 00.30-01.00 0 Pop Formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer vanuit discotheater Escape in Amsterdam (herh.) tv 5 16.05 Telescope, wetenschappelijk magazine 17.05 Les clès du regard 18.00 Rëcrèation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 5 ans dejè, amusementspro gramma 19.45 Tèlescope 20.45 Cadences, klassieke muziek 21.30 Dèdicaces, literair magazine 22.00 Nieuws 22.30-23.30 Continent Francopho ne, amusementsprogramma music box 17.00 0 Simon Potter Show, met "Chart Attack'overzicht van de Engelse hitparade (herh.) 18.00 0 Amanda Redington Show (herh.) 19.00 0 Nino Firetto Show (herh.) 20.00 0 Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0 Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 0 Simon Potter Show (herh.) 23.00 0 Rox Box, popprogramma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 0 The Shadow (herh.) 01.00 0 The Timmy Mallett Show 02.00 0 The Amanda Redington 03.00 0 The Nino Firetto Show 04.00 0 The Martin Buchanan 05.00 0 The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP/ CD-hitlijsten 06.00-07.00 0 The Shadow IS Ondertiteling via TeleTekst. (9 Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzendlng. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. nederland 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven EO 15.30 Vrouw zijn: Weduwen 16.10 Dektari, Amerikaanse tv-serie 17.00 D'r kan nog meer bij, kinderpro gramma NOS 17.30 V26-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buitenland duitsland 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Donner über dem Indischen Ozean (Tonnerre sur l'ocè- an Indien), speelfilm uit 1966 van Ser gio Bergonzelli (herh.) 11.35 Gott und die Welt: Christus nur für die Her- renrasse (herh.) 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (8), Brazili aanse tv-serie 16.25 Ddie schónen stummen mannequins, documentai re 16.45 fflDie Kinder vom Mühlen- tal, kinderserie 17.15 Kein Tag wie jeder andere: Hete, mehl und 14 Hande, kinderprogramma 17.30 Vor- sicht: Kinder in der Kiste 17.45 Ta gesschau duitsland 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Vom Urkrümmel zum Atom- pilz (4, herh.) 16.35 Die Welt des Marchens: Das kalte Herz, serie sprookjesvertellingen 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Tom und Jerry, tekenfilm bbc 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07'35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws 10.00 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Neighbours 11.20 Wombles 11.25 Philip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cat 11.55 Five to ele ven 12.00 Food and drink 12.30 Open air 13.25 Domesday 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Ani mal fair 15.00 The British film: School for scoundrels, Engelse speelfilm uit 1960 16.35 Coming up 16.50 Phillip Schofield 17.05 Sebas tian, the encredible drawing dog sky channel 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax 13.10 Skyweye 14.00 City lights 14.25 Roving Report 15.00 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat itv 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Kinder programma's 13.30 The Sullivans 14 00 Nieuws 14.30 Fifty fifty 15.30 Daytime 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 17.00 Kin derprogramma's music box 07.00 0 Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00). Amanda Re dington Show (herh.) (08.00), Nino Fi retto Show (09.00). Simon Potter Show (10.00). Martin Buchanan Show (11.00) en 'Private Eyes', sjjecial (12.00). 13 00 IS Muziekprogram ma's. Herhalingen. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgstpot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Het betere werk 19.00 Symfonische muziek van R. Strauss. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 Parade. 23.00 Zeg. luister 'ns: Tussen twee fronten, hoorspel. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het GVP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-22.30 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Cate Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig' Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met 19.00- 20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro. voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tol twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. met Paul de Meul- der en Bart Peeters. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tol twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna. 19.00 Symposium: Notities. 19.45 Jazz Criss Cross. 20.30-23.45 Musica Antigua. morgen RADIO 1 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 15.05 De burgemeester is jarig. 16.05 KRO: Echo-magazine RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein Publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 teder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas- 14.00 EO: Metronomium in concert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16,00 VPRO: Het Portret - Mahler. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: De verleiders. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het Dossier 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Als een licht in de morgen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Ouderenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 07.45 Van mensen en dingen. 08.20 Uit de Band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouderen zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant 09.10 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschljf. 11.55 Mediatips 12.00 Regio-programma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio 11.00 Matinee - Van wol en zijde. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (13). 14.30 Namiddag bi) BRT 3. 16.30 Wet thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7