Handbalster Kleintjens in voetspoor van vader Koeman krijgt speelverbod Van der Torre en Oosting favorieten bij NK tennis Rob Clerc ziet plaats WK in gevaar komen „KNVB moet geweld op veld beteugelen" Masters SPORT C&tdaeSou/UMvt WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 PAGINA 6 Ronald Koeman (links) trainde gisteren nog vrolijk mee in Zeist, maar werd 's avonds door bondscoach Michels naar huis ge stuurd. ZÜRICH Ronald Koe man heeft van de wereld voetbalfederatie (FIFA) een speelverbod opgelegd gekregen voor het Olym pisch elftal. Dat betekent, dat de PSV'er vanavond dient te ontbreken in de eerste kwalificatiewed strijd van het dpor bonds coach Michels geleide team, dat in Utrecht tegen Oost-Duitsland speelt in de voorronden voor Seoel Gisteravond laat hakte Rinus Michels trouwens pas de knoop door. De coach stuurde Koeman naar huis om daar mee niet het risico te lopen een niet gerechtigde speler op te stellen. Daarmee kwam een eind aan een wat kolderieke situatie rond de international, die twee dagen lang een speel bal was van officials en onder werp was van uitgebreide en intensieve contacten tussen KNVB en FIFA. In het streven Koeman toch speelgerechtigd te krijgen pro beerde KNVB-voorzitter Jo van Marle zelfs, vergeefs ove rigens, telefonisch in contact te komen met Joao Havelange, de president van de FIFA. En terwijl Van Marle aan het werk was besloot Michels Koe man bij de groep te houden. De coach was van plan pas vandaag een beslissing te ne men ver het al dan niet opstel len van de vrije verdediger van PSV. Maar zo ver kwam het niet ondanks het feit dat eerder op de dag al duidelijk was uit een telex van de FIFA dat Koeman niet mocht spe len. Koemans uitsluiting is het ge volg van de onduidelijkheid, die in september is ontstaan door een FIFA-circulaire over het gewijzigde reglement be treffende gerechtigde spelers voor olympische ploegen. De FIFA heeft de norm ver ruimd. Michels ging er van uit, dat voetballers in het olym pisch team mogen indien zij voor het A-elftal geen volledi ge interlandwedstrijd, tellend voor het wereldkampioen schap, op hun naam hebben staan. Feitelijk bedoelt de FIFA echter, dat een speler maximaal één onvolledig WK- duel mag hebben gespeeld, als invaller of basisspeler. Koe man viel tijdens de kwalifica tieronde voor Mexico twee keer in. Contacten tussen de KNVB (secretaris betaald voetbal Jan Huijbregts) en de FIFA (plaatsvervangend secretaris Miguel Galen) wijzigde (uiter aard) het standpunt van de in ternationale federatie niet. Huijbregts en Michels hadden uit een FIFA-rondschrijven van 11 september, in gezel schap van hun Belgische colle ga's trouwens, gelezen dat slechts die spelers van deelne ming zijn uitgesloten die ten minste één volledige wedstrijd hebben gespeeld en geconclu deerd dat meer gedeeltelijke duels niet onder het verbod vielen. Gevolg voor de Belgen is dat Mare Degryse al drie kwalifikatieduels onreglemen tair heeft meegespeeld. Wat daarvan de gevolgen zijn was gisteren nog onbekend. ,,De FIFA heeft", meende Huijbregts, „een speler als Ro nald Koeman niet uitgesloten via zijn brief van september. Toen ik Galen daarop wees, vertelde hij dat eventuele on duidelijkheden, die buiten zijn medeweten* in de wereld zijn gekomen, zijn ondervangen' door de telex van 2 december. Voor Cyprus oefenduel voor Oranje ZEIST Het Nederlands elftal, dat op 21 december zijn „Europese" uitwed strijd tegen Cyprus speelt, zal woensdag 17 december in Zeist oefenenen tegen de nationale amateurploeg. Daarmee is voor de FIFA het probleem uit de wereld". Slachtoffer Michels constateerde dat Ne derland het slachtoffer is van een onrechtvaardigheid. „De FIFA is niet bereid een fout te erkennen, ook niet als zij er mee geconfronteerd wordt. Zo werkt het nu eenmaal in Zu rich. Blatter heeft kennelijk iets verkeerd gedaan, maar de FIFA is niet bereid in rede lijkheid een correctie aan te brengen". „Maandagmiddag heb ik de eerste indicatie gekregen dat er moeilijkheden zouden kun nen zijn over het spelen van Koeman. Toen daarbij de af zegging van Suvrijn kwam, heb ik Plomp opgeroepen om in ieder geval een vrije verde diger achter de hand te heb ben. Het is niet mijn bedoeling er nog een speler bij te halen. Wij zullen met vijftien man in Utrecht zijn". In het elftal dat Michels, vol gens zijn gewoonte en gezien de achtergronden in dit specia le geval, gisteren niet vrij wil de geven, was Ronald Koeman in ieder geval zeker van zijn plaats. Dat was de PSV'er al meegedeeld door de coach,' toen die hem uitnodigde voor. de selectie. Het uitgangspunt, van Michels voor de groep van het olympisch elftal was dat de sterksten werden gekozen, met een beperkte uitzondering voor diegenen die vaste keuze zijn voor het A-elftal. „Bos man, Wouters en Van 't Schip bijvoorbeeld kwamen ook in aanmerking. Ik heb echter re kening gehouden met de be lasting van de Ajacieden, die vrijwel allemaal in selecties zijn opgenomen. Daarom heb ik dit keer geen beroep op hen gedaan, maar dat wil niet zeg gen dat het in de toekomst ook niet zal gebeuren. Wanneer de kaarten gunstig liggen, wil ik het sterkst mogelijke elftal be schikbaar hebben om deel te kunnen nemen aan dit groot ste sportevenement". Voor niets Ronald Koeman was verrast dat hij dit keer voor niets naar Zeist was gekdVnen. „Ik heb het pas na mijn aankomst hier van Michels gehoord dat er problemen waren. Ik ga nu ge woon naar de wedstrijd kijken. Mijn reiskostenvergoeding heb ik in ieder geval al ontvan gen". „De problemen gingen een beetje buiten mij om. Ik ben ingevallen op Cyprus en in de laatste wedstrijd tegen Honga rije, beide keren in de slotfase. De laatste tijd ben ik aldoor vaste keus geweest voor de A- ploeg, maar toen Michels mij uitlegde waarom hij mij voor de olympische groep wilde, heb ik dat zeker niet als een degradatie gevoeld. Ik had graag tegen Oost-Duitsland willen spelen. De affaire is na tuurlijk een beetje vervelend voor mij, maar zeker ook voor Michels en de hele groep. Als er op het laatste moment een vaste man wegvalt, moeten er natuurlijk allerlei noodmaatre gelen worden getroffen. Dat is niet prettig". Debuut Peter van Velzen in team Jong Oranje LUXEMBURG Peter van Velzen debuteert vanavond als dispensatiespeler in een vertegen woordigend elftal. Als spits van Jong Oranje, waarin ook de Hagenaar Joop Lankhaar, moet hij met Wageninger Krommendijk, voor wie ver scheidene clubs uit de eredivisie belangstelling hebben, voor de Nederlandse produktie zorgen in de kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg. Jong Oranje, dat twee weken geleden de eerste wed strijd in de groep tegen Bulgarije na een spookach tige reis naar Sofia met 1-0 verloor, zal om aan spraak te mogen blijven maken op de eindronde met ruim verschil moeten winnen van de jeugdige Luxemburgers. De opstelling van Jong Oranje is: De Goey (Sparta); Lank haar (FC Den Haag). Rutten (FC Twente), Van Eek (FC Den Bosch) en De Jong (Roda JC); Willems (FC Twente), Witsch- ge (Ajax), Winter (Ajax) en Berghuis (VVV); Van Velzen (RKC) en Krommendijk (Wageningen). STELLING IN PROEFSCHRIFT: MAASTRICHT Meer nog dan het tegengaan van voetbal vandalisme is de beteugeling van geweld op het veld een taak voor de KNVB. Tot die conclusie komt drs. W. van Ga len (38), lid van de vakgroep medische sociologie van de Rijksuniversiteit in Limburg en werkzaam bij het instituut sportgeneeskunde Limburg, na bestudering van gebeurtenis sen bij 12.000 voetbalwedstrijden van senioren in de afdeling Limburg van de KNVB. Op grond van zijn onderzoek, waarbij in 1750 gevallen sprake was van een strafdossier, promoveert Van Galen morgen tot doctor aan de Rijksuni versiteit Limburg. HOOLIGANS IN ROME AANGEKLAAGD ROME De Italiaanse openbare aanklager heeft in Rome zes en twintig Britse voetbalfans in staat van beschuldiging gesteld wegens doodslag. De Britten namen deel aan de rellen in het Heizelstadion in Brussel op 29 mei van het vorig jaar, die toen aan 39 bezoekers - voor het merendeel Italianen - van.de Europa Cupfinale Liverpool - Juventus het leven kostten. De openbare aankla ger zal een verzoek tot uitlevering indienen. Volgens de Italiaanse rechtspraak kunnen misdaden je gens Italianen in het buitenland be gaan ook in Italië zelf gerechtelijk worden behandeld. Ook de Belgische justitie wil de zes en twintig in staat van beschuldiging stellen. p Programma amateurrenners (J BRUSSEL Nog meer dan voor de'" professionals is de internationale kalen-r' der van 1987 voor de wieleramateursfP overladen. Het schema voor het nieuwe seizoen, dat zich uitstrekt van januariK£ tot en met december, telt 792 wedstrij-d' den waaronder 43 nationale ronden. Het'r dagelijks bestuur van de FIAC, de ama-K1 teursectie van de Internationale Wieier Unie, meent dat de „inflatie" van de!|d laatste jaren tot staan moet worden ge- P bracht. De eerste maatregel, die werd F1' uitgevaardigd, is dat wedstrijden waar!n in twee achtereenvolgende jaren niet'P® ten minste drie buitenlandse ploegen1 aan de start zijn verschenen, van de in- Lnf ternationale kalender zullen worden ge- schrapt. De organisatoren van interna-|el tionale wedstrijden hebben ook meer!n aan de dames gedacht. Er staan er 98 f voor 1987 op het programma. h-i GELEEN Misschien zit het wel in de familie. Haar vader was in de ja ren vijftig één van de eer ste beroepsvoetballers, Carla Kleintjens wordt naar alle waarschijnlijk heid met ingang van au gustus 1987 de eerste Ne derlandse die handbal lend haar dagelijks brood verdient. Stabekk, een stevig ge sponsorde club uit de Noorse eerste divisie, wil de 23-jarige Kleintjens voor een seizoen aantrek ken. Met een apparte ment, automobiel en een aantrekkelijk gehonoreer de baan in een sportcen trum wordt de Limburgse naar Noorwegen gelokt. Haar vader Leo incasseer de destijds in de rebellen- tijd van het semi-prof- voetbal bij Venlo en For- tuna '54 vier tientjes voor een overwinning, twee voor een gelijkspel en één bij een nederlaag. In de voorbereiding op het toernooi om het wereldkampi oenschap handbal hadden de werkzaamheden van rechter hoekspeelster Kleintjens inter nationale aandacht getrokken. Haar optreden tijdens het toer nooi om de Polar Cup, begin deze maand in Noorwegen, overtuigde trainer Sigurd Car son van de noodzaak de stu dente aan het Sittardse CIOS in te palmen. Dolgraag wil Stabekk terug naar de hoogste nationale afdeling en daar heeft het graag wat kronen voor over. „Ik heb een brief ontvangen het aanbod werd be vestigd", zegt Kleintjens. „Wat mij betreft gaat het door". Tij dens de titelstrijd in Neder land wil Carson de zaak be klinken. Voor het opstellen van een overeenkomst laat Kleintjens, die nu uitkomt voor V. en L. in Geleen, zich bijstaan door de Nederlandse Sport Federatie. Kleintjens' Noorse show, die werd gelardeerd door 27 doel punten, was voorafgegaan door een goed toernooi in Ne derland. Werd Nederland in Noorwegen derde, bij het tra ditionele Hollandtoernooi ver raste de ploeg met een vierde plaats achter Oost-Duitsland, Hongarije en Tsjecho-Slowa- kije. Overwinningen op West- Duitsland (19-17 en 16-11) en Tsjechoslowakije (20-16) had den de indruk gewekt, dat de handbalsters in een evene ment met geheide A-landen niet zou misstaan. Tussen de bedrijven door ver ging het de selectie van bonds coach Jan Kecskemethy overi gens aanzienlijk minder goed. Onmiddellijk na afloop van het Hollandtoernooi strandde de ploeg in een conditieslag onder meer op de Hongaarse jeugdformatie 19-27). Vier da gen voor aanvang van de titel strijd rekende de vaderlandse handbalelite zondagmiddag echter op rigoureuze wijze af (32-18) met het pas in Neder land gearriveerde Japan, dat niet tot de minste van de zes tien deelnemende landen moet worden gerekend. „Wij verke ren momenteel in supervorm", stelde Kleintjens vast. „Maar we zijn ook ontzettend zenuw achtig." Speelsters noch trai ner waren op het idee geko men de ploeg, die in voorgaan de jaren in de B-groep een marginale positie bezette, voor Carla Kleintjens gaat binnenkort vrijwel zeker in Noorwegen handballen voor meer geld dan haar vader vroeger als profvoet- balier verdiende. het absolute toptoernooi in te schrijven. Menigmaal werd de A-titelstrijd aangeduid als de de gelegenheid bij uitstek om de blauwe blazers in de hand balwereld weer eens te kiete len. De gretigheid om ter gele genheid van het vijftig-jarig bestaan van het NHV een der gelijke evenement te organise ren en de klaarblijkelijke Ne derlandse invloed binnen In ternationale Handbal Federa tie (IHF) stelden de handbal sters voor het blok. Voor het niet gewenste toer nooi hadden de handbalsters geen sterkere tegenstand kun nen treffen. Organiseren - het evenement speelt zich af in negentien sporthallen - kan Nederland wel, maar een wat gunstiger indeling kon niet worden geregeld, luidde begin dit jaar het unanieme en cyni sche oordeel van de speelster- groep na de loting. Op de ope ningsdag treft Nederland mor gen in Groningen Oost-Duits land, met Joegoslavië en de Sovjet-Unie de grote favoriet voor de eindzege. Kleintjens ziet een dergelijke ouverture echter niet als een nadeel en acht het treffen in de Evenementenhal een mooie gelegenheid de plankenkoorts van zich af te schudden. Vér strekkende betekenis heeft de uitslag van de eerste ontmoe ting niet. „Die wedstrijd zijn we kans loos, dat weet je. Je moet zor gen in het toernooi te groei en". Daags na Sint Nicolaas mag ook in Emmen tegen Hongarije niet op een surprise worden gerekend. Kleintjens, die met 83 interlandwedstrij den op haar naam een aardig overzicht van de internationa le verhoudingen moet hebben gekregen, ziet dat anders. „Het gaat niet zo best met het Hon gaarse team. Daar verloren wij, maar als wij een heel goe de dag hebben en zij een slech te zie ik wel mogelijkheden. Hongarije is te zeer afhankeljk van Marianne Godor. Schakel je die uit, dan kom je ver". Door een overwinning op de handbalsters van de Verenigde Staten kan zondag in Leeu warden te elfder ure kwalifi catie voor de hoofdgroep wor den afgedwongen. Een neder laag tegen de Amerikaanse speelsters zou Nederland on middellijk twee klassen lager - in de C-categorie - brengen. Voor Kleintjens is het toernooi niet alleen de springplank naar een Noors avontuur. Al denkt ze in Scandinavië door een verhoogde trainingsfre quentie haar spelniveau ver der op te schroeven, toch stelt zij een termijn voor haar ver blijf aldaar. Ze wil ook in ie der geval beschikbaar blijven voor het nationale team. „Dat heb ik ze daar meteen ge zegd", klinkt het vastberaden. In de Madison Square Garden in New York begint vanavond het Masters-toernooi tennis. Het deelnemersveld, zonder de geschorste John McEnroe en de niet gekwalificeerde Jim Con nors, bestaat uit: staande v.l.n.r. Miloslav Mecir, Andres Gomez, Henri Leconte, Joakim Ny- ström, Yannick Noah en zittend v.l.n.r. Stefan Edberg, Boris Becker, Mats Wilander en Ivan Lendl. GOIRLE Marianne van der Torre en Menno Oosting zijn volgens de plaatsingscommis sie van de KNLTB de favorie ten bij het Nederlandse in doorkampioenschap tennis. De Rotterdamse voert de lijst van kandidaten vooral aan omdat titelverdedigster Nicole Jager man afwezig is. De Amster damse, die ook op buitenbanen Nederlandse beste werd, geeft de voorkeur aan een verblijf in het buitenland. Ook Manon Bollegraf, Hellas ter Riet en Nanette Schutte zullen van 9 tot en met 14 december afwe zig zijn in Goirle. Bij de heren is de titelverdedi ger wel aanwezig. Wim Groe- neveld moet echter genoegen nemen met de zesde plaats op de lijst der favorieten. De grootste kandidaat voor de eindzege is volgens de KNLTB Menno Oosting. Hij gaat zijn vaste dubbelspelpartner Huub van Boeckel vooraf. De beste speler bij de Nederlandse bui ten-kampioenschappen, Chris tian Feenstra, neemt de vierde - plaats in. De op papier sterkste Nederlandse tennisser van de laatste jaren, Michiel Schapers, Plaatsinglijst dames: 1. Mari anne van der Torre, 2. Simone Schilder, 3. Carin Bakkum, 4. Karin Moos, 5. Therese Wil mink, 6. Digna Ketelaar, 7. Yvonne der Kinderen, 8. Ju dith Warringa. Heren: 1. Men no Oosting, 2. Huub van Boec kel, 3. Jan-Willem Lodder, 4. Christian Feenstra, 5. Freddie Sauer, 6. Wim Groeneveld, 7. Chris Vermeeren, 8. Johan Vekemans. GRONINGEN De Russische damkampioen Alexan der Dibman heeft met nog één ronde te spelen de beste kansen op de wereldtitel. De 24-jarige Leningrader liep in de voorlaatste ronde van het toernooi in Groningen één punt uit op zijn enige belager Alexander Baljakin door te winnen van de Fransman Guinard. Baljakin moest aan Van der Wal een punt afstaan en zag zijn kans op de wereldkroon daardoor aanzienlijk geredu ceerd. Oud-kampioen van de Sovjet-Unie Michael Ko- renewski klom naar de ongedeelde derde plaats. De stadgenoot van Dibman versloeg de Surinamer Autar. Clerc kwam tegen Gantwarg niet verder dan remise en zag zodoende zelfs zijn directe WK-kwalificatie voor het volgende toernooi in gevaar komen. Gerard Jansen kwam via een zege op Kane heel dicht bij de grootmeestertitel. De strijd om de 31e wereldtitel lijkt in het voordeel van Dibman, de „sfinx" van de huidige wereldtop, te worden beslist. Hij had dit keer de langste partij, maar dat ver hinderde hem niet zijn normale gedrag te handhaven. Tijdens de partij komt hij alleen van zijn plaats om een consumptie te halen. Verder zit hij aan zijn stoel gekluisterd zonder een spoor van emotie op zijn gezicht. Van opwinding lijkt bij hem geen sprake. Zelfs niet als zijn tegenstander spanningen oproept of fouten maakt. Wat er om hem heen gebeurt, schijnt aan hem voorbij te gaan. Hij lijkt zich geheel op zijn eigen partij te con centreren en dat mist zijn uitwerking op het publiek niet. De honderden toeschouwers die hem gisteren na bijna vijf uur uit eindelijk toch zagen winnen van de Franse kampioen Guinard dan wel onder de indruk, maar een applaus kon er niet van af. Rob Clerc verraste de nu definitief onttroonde wereldkampioen Anatoli Gantwarg met dezelfde partij-opzet waarmee de Neder lander in het wereldkampioenschap van 1978 in Arco tegen de wit-Rus in de laatste ronde tenonder ging. Een dergelijke keuze doet vermoeden dat de verliezer een versterking heeft gevon den. Gantwarg besteedde dan ook veel tijd aan de opbouw, ter wijl Clerc nauwelijks tijd nodig had. Tot opluchting van de Rus sische delegatie bleek de gevonden „versterking" niet direct voordeel op te leveren en na een afruilfase bleven de posities in evenwicht en werden de punten gedeeld. De partij tussen Dibman en Guinard had het volgende verloop: wit: Dibman (Sov). zwart: Guinard (Fra): 1. 33-29, 19-23; 2. 35-30, 14-19; 3. 40-35, 20-24; 4. 29x20, 15x24; 5. 30-25, 10-14; 6. 45-40, 05-10; 7. 50-45, 10-15; 8. 34-30, 17-22; 9. 31-26, 11-17; 10. 36-31, 07-11; 11. 32-27, 02-07; 12. 37-32, 22-28; 13. 41-37, 17-21; 14. 26x17, 12x21; 15 46-41. 11-17; 16. 38-33, 06-11; 17. 33x22, 17x28; 18. 42-38, 11-17; 19. 38-33, 07-11; 20. 33x22, 17x28; 21. 48-42. 01-06; 22. 39-34, 11-17; 23. 43- 38. 24-29; 24. 44-39, 28-33; 25. 39x28, 18-22; 26. 27x18, 13x33; 27. 31-26, 08-13; 28. 49-44, 03-08; 29. 44-39, 33x44; 30. 40x49, 29x40; 31. 45x34, 08-12; 32. 34-29, 23x34; 33. 30x39, 15-20; 34. 37-31, 12-18; 35. 39-34, 20-24; 36. 34-30, 18-23; 37. 38-33, 13- 18; 38. 31-27, 09-13; 39. 42-38, 23-29; 40. 47-42, 18-23; 41. 41-36, 13-18; 42. 42-37, 04-10; 43. 33-28, 10-15; 44. 37-31, 15-20; 45. 27-22, 18x27; 46. 31x11, 06x17; 47. 49- 43. 17-22; 48. 28x17, 21x12; 49. 43-39, 29-34; 50. 32-27, 34x21; 51. 26x08, 23-28; 52. 08-02, 28-33; 53 02-13, 19x08; 54. 30x10, 16-21; 55. 25x14, 21-27; 56. 10-04, 27-31; 57. 36x27. 33-39; 58. 04-09, zwart geeft op. ^sportuitslagen BETAALD VOETBAL Tweede elftallen Reserve divisie A: Excelsior-SVV 2-0, Feyenoord-Telstar 3-3, AZ-FC Utrecht 3-2, Ajax-Haarlem 4-0, Spar-ri ta-Volendam 5-0, DS '79-FC Den LI Haag 3-3. Reserve divisie B: Cambuur-PEC Zwolle 1-1, Veendam-Heracles 2-2,|l De Graafschap-FC Twente 2-1, Heer- i-Wageningen 2-0, NEC-Gro-!; ningen 0-0, Emmen-Go Ahead Eagles'*1 0-0. Reserve divisie C: RBC-PSV 0-4, [ju Roda JC-RKC 1-0, Vitesse-Fortuna.st Sittard 0-6, FC Den Bosch-NAC 0-3, Eindhoven-VVV 5-1, Helmond Sport-*e Willem II 0-2. I»" DAMMEN nv WK dammen Groningen !n Achttiende ronde: Baljakin (Sov)-Van(t der Wal (Ned) 1-1, Korenewski (SovM, Autar (Sur) 2-0, Mamina N'DiayeF (Malj-Koeperman (VSt) 1-1, Casarlljdi (Bel)-Van den Borst (Ned) 0-2, Kane Int (Sen)-Jansen (Ned) 0-2, Dibman^ (Sovj-Guinard (Fra) 2-0, Macodouj' N'Diaye (Sen}-Leandro (Bra) 2-0, Gantwarg (Sov)-Clerc (Ned) 1-1, Mits-! janski (Sovj-Galperin (Isr) 1-1, Koua-CJ me (lvo)-Vermin (Ned) 1-1. pa Stand; 1. Dibman 26 punten. 2. Balja-.^ kin 25 punten, 3. Korenewski 24 pun-' ten, 4. Clerc 23 punten. 5. Gantwarg1' 22 punten. 6. Jansen. Mitsjanski enh( Van der Wal 21 punten, 9. Koeper-»n man 20 punten, 10. Kouame en Ver-^,, min 19 punten, 12. Van den Borst 18)n punten. 13. Autar. Guinard en Kane 16 punten, 16. Macodou N'Diaye 15 punten, 17. Galperin en Mamina a' N'Diaye 14 punten. 19. Casaril 7 pun-?r| ten, 20. Leandro 3 punten. ,n PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 1600 meter; 1. Bea'c di Tricia (T. Smeding) 2.11,0-1.21,9, in 2. Bea V. 3. Brenda Ludwig. Niet ge-i]ii start: Beauty Draisine. Toto: winnend ~e f. 2,80, plaats I. 1,00, t. 1,10, f. 1,00, koppel f. 8,10, trio t. 35,80. 'rr TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. An-'ai gel Pride (W.C.M. Duivenvoorden)! 2.47,9-1.24,0. 2. Anouk Capello, 3. >h Aafke Uiterdijk. Toto: winnend f. 2,40, ac plaats f. 1,00, f. 1,80, f. 1,30, koppel f. 4,70, trio f. 88,20. '8 DERDE KOERS, 2000 meter: 1 Ajax»! W (A.J. Mollema) 2.43,5-1.21,8, 2.jh Anja Compaen, 3. Zizi del Sol. Toto:fl| winnend f. 2,30, plaats f. 1,50, 1,80, ,n 2,20, koppel f. 5,00, trio f. 238,90. VIERDE KOERS. 2440 meter: 1. Zoraj>8 d'Almere (R.B. van Stam) 3.26,0-B< 1.24,4, 2. Always Supreme, 3. Yankee t Doodle. Niet gestart; Angeliqu Grol-- loo. Toto: winnend l. 15,30, plaats f.'f 5,00, f. 2,00. f. 3,30, koppel f. 23,50, W trio f. 1026,00. i VIJFDE KOERS, 2000 meter; 1. Wa-, gram d'Almere (R.P. Hom) 2.41,8-G 1.20,9, 2. Zaza de Monpelou, 3. Ytkefe Uithuizen. Toto: winnend f. 29,20, h plaats f. 2,50, f. 2,50, f. 1,50, koppel f. V 159,10, trio f. 3410.60. ZESDE KOERS. 2000 meter; 1. Zaftrafcl Voltary (J. Bekker) 2.41.9-1.21. 2.^ Zora Attack, 3. Yasja Postille. NietP gestart; Zephyr Boshoeve. Toto: win-6. nend f. 2,20, plaats f. 1,40, t. 1,70, I. 5,00, koppel f. 4,80, trio f. 74,90. ZEVENDE KOERS, 2000 meter: 1. Za- zou Supreme (C.P.G. Wortel) 2.40,8- 1.20,4, 2. Aronson Mac, 3. Zita Mor-8 gan. Toto: winnend t. 2,90, plaats f. B. 1,30, I. 1,30 f. 1,30, koppel f. 4,70, trio f. 21,90. B. ACHTSTE KOERS. 1609 meter: 1. Zignal Frisia (Mej. M.S. Poort) 2.09-B. 1.20,2, 2. Zoon Buitenzorg, 3. Ylius O. Toto: winnend f. 3,80, plaats f. 1,60,1. 1,30, t. 2,10, koppel f. 4,80, trio 1.j 148,90. NEGENDE KOERS. 2440 meter: 1.8. Zisja M (S. Woudstra) 3.17,9-1.21,1,8. 2. Winn Together, 3. Valco van Hul sel. Toto: winnend f. 2,40. plaats I. I 1,20, f. 1,90, t. 3,40, koppel t. 16,10, 9 trio f. 199,50. 6 TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Wina 0, Oostland (A.H. Suykerbuyk) 2.41,8- 1.20,9, 2. Wil van de Lente, 3. Vanka Pride. Niet gestart: Texas Filter. Toto: winnend f. 4,40. plaats I. 1,00, t. 1,10, t. f. 1,10, koppel f. 9,10, trio f. 59,00. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Teren ce Hill (F. van Klaveren) 2.38,1-1.19,1, 1 2. Victoria Hanover, 3. Uno Skoatter. Toto; winnend t. 4,70, plaats f. 1,80, f. 4,70, f. 6,00, koppel f. 29,30, trio f. 499,40. OMZET TOTALISATOR: f. 245.255,00. Wielerkalender overvol BRUSSEL De kalender van de internationale wielerfede ratie telt in 1987 liefst 160 eve nementen. Voorzitter Ver- bruggen, die voor 1988 aan complete herziening van het programma heeft aangekon digd, heeft voor komend sei zoen de deuren nogmaals wa genwijd open gezet. En de or ganisatoren hebben daar dankbaar gebruik van ge maakt, met alle mogelijke de valuatie van het peloton van dien. Alleen in de maand au gustus staan er al 29 wedstrij den, waarvan tien etappekoer sen, op de agenda. In totaal hebben 28 evenementen de toevoeging „open" gekregen. Wel is bepaald dat tweederde van het peloton moet bestaan uit beroepsrenners. Het inter nationale seizoen begint vol gend jaar op 2 februari met de proloog van de Ruta del Sol en eindigt op 22 november in Au stralië met de Griffin West. De internationale wielerkaravaan doet op 25 febrauri Nederland aan, wanneer de Grote Prijs Wielerrevue op het program ma staat. De Gold Race is vast gesteld voor 25 april, terwijl de Ronde van Nederland van 17 tot 22 augustus wordt afge-K werkt. Sportwereld 1 Voetbal Willy Carbo staat weer onder contract bij FC Twente, tot het eind van dit seizoen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6