Toch flats in Postwijk BIJZONDERHEDEN Verbouwing raadhuis kost 477.000 gulden Zuiveringsinstallatie gaat minder stinken CDA VOORSTANDER VAN SLUITING KONINGINNELAAN Schuimkraagknijpers willen glas bier in teressan t maken LEIDEN OMGEVING SaidóaQowuvnt WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 PAGINA 11 Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen EUROCINEMA IV: Aliens (12); 18.30. 21.15. wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (al); wo. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239); Running Scared (al); 19.00. The Mission (12); 18.45, 21.15. i 14.30. Ruthless (al), (al) 14.30. 19.00, 21.15. TRIA NON (Breestraat 31, tel. 123875): Hold-up (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52, tel. 071-125414); De Perverse Gravin (18); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (al); wo. 14.30. 01719-12800): Geen voorstellln- FX, Murder by illusion (12); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Jewel of the Nile (al); tijden zie City I. CITY THEATER III: Car Trouble (al) tijden zie City I. 14.00. Ronja de roversdochter; 20.00. KINDERVOORSTELLING Karate kid 2; wo. 14.00 4.00, 19.00, 21.30. ASTA 2 3: Quicksilver (al); 14.00, 19.00, BABYLON 1 (naast BYLON 3: The color purple (al); di. ook 14.00. CINEAC 3: Down and out in Beverly Hills (al); 14.00, 18.45, 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Aliëns (12);. wo. 20.15. overige dagen 14.00, 20.15. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): The mis sion (12); 14.00, 18.45, 21.30. Diavolo in corpo (16); 21.30. METROPOLE 5: Salo- mè (16); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Shagnhahi surpri se (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Youngblood (al); 1: Mishima; 19.30, 21.45. Zaal 2: Death of a salesman; 19.30, 22.00. Zaal 3: Image and sound •86; 19.30, 21.45. Timemachine; ma. Island of dr. Moreau; di. Time after time; wo. Gat van Oegstgeest eindelijk volgebouwd OEGSTGEEST Het „gat van Oegst geest" (tegenover de Willibrorduskerk in de Leidse buurt) wordt bebouwd. Na de sloop van Curium heeft deze plek ja renlang braak gelegen. Maar binnen niet al te lange tijd zal er een luxe ap partementengebouw met vier woonla gen verrijzen. Het gebouw wordt onge veer 12.5 meter hoog en zal daarmee niet hoger worden dan de omliggende panden. De architect heeft de omwo nenden gesproken en dezen koesterden geen bezwaren. Wethouder Kohlbeck zei gisteravond in de raadscommissie openbare werken: „Oegstgeest moet op deze plaats weer smoel krijgen. Dit is een bekende uitspraak waar ik mij ach ter plaats". De commissieleden gingen unaniem akkoord met de plannen. Bushalte wordt niet verplaatst NOORDWIJKERHOUT De bushalte aan de Kerkstraat in Noordwijkerhout, ter hoogte van nummer 103b, hoeft niet te worden verplaatst. Dit is besloten door de Raad van State (RvS). De be woonster van de woning, mevrouw L. Christie, had de gemeente al in 1983 verzocht de halte te verplaatsen. Toen haar huis werd gebouwd was de halte tijdelijk verplaatst. De gemeente wei gerde echter en verklaarde de bewoon ster later niet ontvankelijk in haar be zwaren tegen de afwijzing. Mevrouw Christie kreeg vorig jaar in september hetzelfde te horen van de RvS. Onlangs probeerde zij het weer. Opnieuw tever geefs. Veel werklozen in Wassenaar WASSENAAR Er zijn erg veel werklozen in Wasse naar. dat blijkt uit een recent overzicht van het Geweste lijk Arbeidsbureau. In totaal zijn er 633 mensen werkloos.. Daarvan zijn 271 gemakke lijk „bemiddelbaar", moeten er 97 verdere her- of bijscho ling krijgen en zijn er 10 niet inpasbaar in het arbeidspro ces te zijn. Voor de 633 werk lozen zijn er 41 vacatures in Wassenaar die direct vervuld kunnen worden. Van deze 41 vacatures zijn er 29 in de verpleging. Dubbele inbraak aan Ter Weeweg OEGSTGEEST In een woning aan de Terweeweg in Oegstgeest is giste ren ingebroken. De daders kwamen via de keuken binnen ha het inslaan van het raam. De buit bestond uit een vaasje met twintig rijksdaalders. Gis teravond werd ook nog een poging tot inbraak gedaan. De bewoner van een huis aan de Terweeweg deed niet open toen er aan de voordeur gebeld werd. Kort daarop werd aan de ach terzijde de ruit van zijn tuindeur in geslagen, waarop de bewoner wel re ageerde en de ongeveer 18-jarige jon gen op de vlucht joeg. De politie heeft na de melding de buurt uitge kamd, maar de dader werd niet meer achterhaald. Voorschotenaar (64) dodelijk verongelukt LEIDSCHENDAM Een 64- jarige Voorschotenaar is gis teravond in het ziekenhuis Leijenburg in Den Haag over leden aan de verwondingen die hij had opgelopen bij een aanrijding eerder die avond. De man stak de Veursestraat- weg ter hoogte van Schaken- bosch over toen hij werd aan gereden. Een eerste auto schampte het voorwiel van de fietser, terwijl een tweede hem frontaal aanreed. Het ongeluk gebeurde rond tien over zes. Leizo steeds belangrijker in streekplan Haagse regio DEN HAAG „Leizo is nodig, hoe Zoe- termeer zich ook nog gaat ontwikkelen". Dit stelde gedeputeerde J. van der Vlist; (PvdA) tijdens de gisteren gehouden commissievergadering over de provinci ale streekplannen. Hij zei eind van de maand een versnelde procedure voor deze bouwlocatie te gaan bepleiten bij. minister Nijpels (VROM). De extra ver gadering in het Provinciehuis was nodig omdat de statenleden vorige week niet aan de inhoudelijke behandeling van de streekplannen waren toegekomen. Steun voor Leidschendam-Zuidoost (Leizob vond de PvdA-gedeputeerde onder meer - bij zijn partijgenoot F. Andrioli. Voor dit statenlid moet het per 1 januari 1990 de finitief afgelopen zijn met de groeifunc- tie van Zoetermeer. SASSENHEIM Met de bouw van 37 premie- huurwoningen en 28 wo ningwetwoningen (in ge stapelde vorm) in Post wijk wordt binnen enkele maanden begonnen. Dit werd gisteravond besloten in een vergadering van de gemeenteraad. Op 21 au gustus besloot een meer derheid van de raadscom missie ruimtelijke orde ning dat de twee flatge bouwen niet mochten worden gebouwd. Het complex bestaat uit twee- en driekamerwoningen, die volgens B en W een belangrij ke bijdrage zullen leveren aan de voorziening in de woonbe hoefte van de kleinste finan cieel minder draagkrachtige huishoudens. Tijdens de com missievergadering voor ruim telijke ordening op 21 augustus tekenden de VVD, CDA en D66 bezwaar aari tegen de voorgestelde hoogbouw van vijf etages. J. van Dorssen (VVD) merkte hierover bij deze gelegenheid op: „Het plaatsen van dergelijke fanta sieloze blokken levert niet be paald een bijdrage aan de leef baarheid van Sassenheim,". A. Mazee (CDA) voegde hier aan toe dat de „sky-line"van Sas senheim Zuid storend onder broken zou worden door de bouw van twee dermate hoge flatgebouwen. Ook T. Kuijsten (D66) onderschreef deze me ning. Tijdens de raadsvergadering van 26 augustus protesteerden Van Dorssen en Mazee boven dien tegen het late tijdstip waarop B en W de plannings- lijsten presenteerden. Mazee: „Het gaat niet aan zolang met de voorbereidingen van de bouwplannen bezig te zijn dat er voor de raad weinig of geen tijd overblijft om tot besluit vorming te komen over de konkrete uitvoering van de plannen". J. van Dorssen ver weet het college de tactiek van „slikken of stikken" te hebben toegepast: „We worden veron dersteld ja te zeggen en geen strobreed in de weg te leggen. Doordat de plannen ons in een laat stadium zijn aangeboden worden we voor het blok ge plaatst, een weg terug is niet meer mogelijk". Naar aanleiding van deze pro testen werd tijdens de raads vergadering van 26 augustus door B en W de toezegging ge daan in een besloten commis sievergadering de mogelijke verwezenlijking van de meer gewenste laagbouw te overwe gen. Gisteravond, tijdens de gemeenteraadsvergadering, kwamen deze plannen op nieuw aan de orde. Van Dors sen bleek zijn eerder geuite bezwaren nog steeds van door slaggevend belang te vinden. Hoewel hij hieraan toevoegde: „Ik vind de uitbreiding van het aantal woningen voor een- en tweepersoonshuishoudens een goede zaak, er moet ruim te voor deze mensen gecreëerd worden tegen betaalbare prij zen. Ik heb nog steeds kritiek op de wijze waarop B en W de plannen gepresenteerd heb ben. Er is in Sassenheim geen behoefte aan dergelijke hoog bouw. De plannen waren ech ter in een te vergevorderd sta dium toen wij ze ter beoorde ling aangeboden kregen. Te rugdraaien leverde problemen op met onderhandelingspart ners en zou ook financieel niet verstandig zijn. Er is ons ge lukkig wat betreft tijdige aanbieding van bouwplannen in de toekomst beterschap beloofd". Ook Mazee bleef gisteravond bij zijn eerder ingenomen standpunt inzake de hoogbouw in Postwijk: „Het gaat hier om een zeer slechte de lange duur. 't Was echter te laat om nog van koers te ver anderen". Voor T. Kuijsten bleef het een „moeilijk te ver teren zaak": „Ik blijf bezwaren houden tegen hoogbouw in deze landelijke omgeving. Op korte termijn zullen er geen moeilijkheden ontstaan; op langere termijn wanneer oude re een- en tweepersoonshuis houdens op deze woonomge ving aangewezen zullen zijn zal een mogelijke vereenza ming in de hand worden ge werkt". Het voorstel van B en W voor de bouw van deze 65 wonin gen werd onder protest van genoemde raadsleden zon der stemming aangenomen. De Stichting Bedrijfspensioen fonds voor het Schildersbedrijf te Rijswijk is bereid gevonden opdracht te geven voor de bouw van de 37 premiehuur woningen, die uitsluitend zul len worden toegewezen aan bij de gemeente geregistreerde woningzoekenden, tegen een huurprijs van 460 gulden per maand. De bouw van de 28 woningwetwoningen zal in op dracht van de woningbouw vereniging Vooruitgang worden gerealiseerd. De huur prijs zal 410 gulden per maand gaan bedragen. Schoonmaak bedrijf niet meer welkom op vliegkamp DEN HAAG/VALKENBURG Het ministerie van defensie heeft de contracten met het schoonmaakbedrijf Servio uit Den Haag opgezegd wegens sterke aanwijzingen dat dit be drijf steekpenningen heeft ge geven aan een medewerker van dit ministerie. Servio mag per 8 december geen schoon maakwerk meer doen in de defensiegebouwen in Den Haag, Heerlen, Kerkrade en het vliegkamp Valkenburg. Het ging volgens een medede ling van het ministerie om veertien met Servio gesloten contracten. Een 57-jarige me dewerker van de huishoudelij ke dienst van het ministerie, werd enkele weken geleden aangehouden. Hij is geschorst. Een ander schoonmaakbedrijf heeft het ministerie nog niet gevonden. Een diepgaand on derzoek door een ambtelijke commissie onder leiding van de secretaris-generaal van dat departement heeft uitgewezen dat het ministerie teveel uren aan het bedrijf heeft betaald. Volgens een woordvoerder van het ministerie staat de juiste omvang van het bedrag niet vast. Het ministerie is een gerechtelijke actie begonnen om dat teveel betaalde geld te rug te krijgen. SASSENHEIM De zuiveringsinstallatie aan de Zandsloot- kade in Sassenheim gaat minder stinken. Het hoogheem raadschap Rijnland gaat de installatie voor 700.000 gulden verbouwen. Omwonenden klagen al jaren over stankoverlast van de waterzuivering. Deze is in 1964 gebouwd door de ge meente. Sinds 1973 heeft het hoogheemraadschap de installa tie in beheer. Om de overlast op te heffen zullen onder m gen worden getroffen om het water in de loossloot te verver sen. Dit water zou via een gemaaltje en een persleiding uit de Sassenheimervaart in de Zandsloot terecht moeten komen. De stank wordt veroorzaakt door het bezonken slib, dat over blijft na de zuivering van het water. Dit slib komt terecht in een sloot langs rijksweg A44, die in open verbinding staat met de Zandsloot. Met name tijdens natte perioden en na streng winterweer neemt de hoeveelheid slib toe, wat de stank verergert. Een vrij hoge stroomsnelheid zou dit kun nen verminderen, maar deze snelheid is in de Zandsloot juist laag. Het regelmatig uitbaggeren van de sloot waarin het slib wordt geloosd en het aangrenzende deel van de Zandsloot biedt onvoldoende zekerheid dat de stank geen overlast meer VALKENBURG De verbouwing van het raad huis van Valkenburg gaat ruim 477.000 gulden kos ten. Dit blijkt uit de door architect W. T. M. War- menhoven ingediende plannen. De raadscommis sie algemene zaken boog zich gisteravond over de plannen van de archi- tectd. Met name mevrouw A. R. van den Broek-Westerink (PvdA/ PPR) kwam met bezwaren te gen de architectuur van de nieuwbouwplannen aan de zuidzijde van het raadhuis. Ar chitect Warmenhoven gaf een toelichting op het plan. Er is gekozen voor een praktische opstelling voor de bezetting van de ambtenaren met een gedegen isolering in het ge bouw, ter voorkoming van ge luidsoverlast. Het VVD-raadslid P. T. Mizee steunde de bezwaren van me vrouw Van den Broek en vroeg de architect nog eens nader te bezien om de struc tuur van het gebouw niet aan te tasten. Warmenhoven had daar geen bezwaar tegen. Wel zal de oplossing van de bezwa ren een meerprijs van 300 gul den per vierkante meter ver gen hetgeen neerkomt op een extra uitgave van 10.000 gul den. Het CDA-raadslid me vrouw G. Spiering-Poot, had geen bezwaar tegen een duur dere oplossing voor het be houd van de huidige architec tuur van het raadhuis. Er komt geen voorbereidings- besluit voor het nemen van dt omlegging van de Legioen- dreef. Dit om de snelheid var het verkeer aldaar te beper ken. Wel zal de suggestie een bewoner uit die straat worden overgenomen en men op het kruispunt Legioen- dreef/ Frankenburg een ver hoogde bestrating aanbrengen. De commissie ging akkoord mits de commissie openbare werken tevens zijn fiat geeft. Magnifiosi Wie vrijdagavond geen Sin terklaas viert, kan terecht in jongeren een trum Magnifiosi aan de Ruishornlaan in Lis- se. Vanaf negen uur kan men er naar video's kijken en spelletjes, zoals Risk, doen. De toegang is gratis. Kerstmannen De drie kerstmannen Com fort Joy treden vrijdaga vond op in Bar Dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Het trio brengt professionele disco-acts. De deuren gaan om negen uur open. Film De film Never Ashamed gaat over scholier Tim, die in een jeugdkamp tot het geloof komt. Deze film is zaterdaga vond te zien in het Evange- Bertus Borgers Groove Express lisch Ontmoetingscentrum Harmonie aan het Picképlein 1 in Noord wijk aan Zee. De voorstelling begint om acht Bertus Borgers De rockband Bertus Borgers Groove Express treedt zater dagavond op in Het Kasteel aan de Concertweg in Al phen dan den Rijn. Barry Hay van Golden Earring treedt op als gastzanger. Ber tus Borgers heeft eerder ge speeld in Sweet 'D Buster en bij Herman Brood. Het con cert begint om negen uur. De entree voor leden bedraagt zeven gulden. Niet-leden moeten negen gulden beta- De harmonie Trou Moet Blijcken geeft zaterdagmid dag van half drie tot vier uur een concert in het tuincen trum van Jaap Kooy in Lis- se. De toegang is gratis. Duinloop De Katwijkse Atletiekvere niging Rijnsoever houdt za terdag een duinloop door de Katwijkse zuidduinen. De start van de prestatieloop is om 10.30 uur vanaf het sport complex Nieuw Zuid aan de Sportlaan. Een uur voor de start kan ingeschreven wor den. De afstanden zijn res pectievelijk 4, 8 of 12 kilome ter, terwijl speciaal voor de jeugd een afstand van 2 kilo meter gelopen kan worden. OEGSTGEEST Het CDA is tegen tweezijdig parkeren op de Terweeweg tussen de De Kempenaerstraat en de Ge versstraat. Wel is deze partij voorstander van sluiting van de Koninginnelaan. Dit bleek gisteravond tijdens een vergade ring van de raadscommissie openbare werken waarin het basisplan voor de in richting van de De Kempenaerstraat en omgeving besproken. Ten aanzien van de toekomstige struc tuur van de De Kempenaerstraat en om geving heeft de gemeente Oegstgeest een aantal ambitieuze plannen ontwikkeld en die ter discussie voorgelegd aan winke liers en omwonenden. Uit een drietal in spraakavonden werd een basisplan ont wikkeld dat in feite het minst verstrek kende is geworden. De CDA'er Hellinga merkte gisteravond in de commissie openbare werken op dat Oegstgeest weer met beide benen op de grond staat. Het CDA wil het plan nog niet als een „door- spijkerd plan" zien en ten aanzien van diverse punten over het verkeer toonde Hellinga twijfels. De liberaal Kuntze, die de De Kempenaerstraat een „boodschap- pencentrum" noemde, vond dat men maar eens moest ophouden met het „mi- limeteren" waar het parkeerplaatsen be trof. Hij is tegenstander van betaald par keren en pleitte voor invoering van blau we zones. „Wordt er zo langzamerhand niet voldaan aan parkeervoorwaarden voor de Markthof?", zo vroeg Kuntze zich af. Wethouder A. Kohlbeck zag in het basisplan wel voorwaarden om de Markthof leven in te blazen. De radicaal Van Eisen stelde voor het westelijk deel van de winkelstraat autovrij te willen maken met aandacht voor fietsers. Ook de verkeerscirculatie werd aandachtig bekeken. De winkeliers waren gister avond niet aanwezig, zij werken aan eer onderzoek mee dat door het onderzoek- buro Frons wordt uitgevoerd. Maandag zal dit bureau in een rapport bekend n ken hoe men denkt over het basisplan zal men de gemeente een duidelijk stand punt voorschotelen. Carla van Ruiten, één van de deelneemsters aan de Biertapwedstrijden, geconcentreerd „aan het werk". Bier tappen, een verheven kunst of een koud kunstje? In elk geval een bezigheid waar het nodige over te zeg gen valt, zo werd gisteravond in Lisse duidelijk tijdens een voorronde van de „Bierlief hebbers Biertapwedstrijden Bollenstreek", aflevering 1986. Een competitie waarbij naast de café-baas, ook de be zoeker van dit etablissement zélf zijn pilsje eens mag pro beren te tappen. Vooral om de klant duidelijk te maken dat het pilsje niet één-twee drie voor hun neus staat, maar dat het wel degelijk „met zorg" vanuit het vat via de tap in het glas belandt. „Nou ja, als je je vak tenmin ste een beetje serieus neemt", zo vindt Henry Siebelt, die in hotel-café-restaurant 't Vier kant aan de Heereweg de vierkoppige jury aanvoert. Want er zijn café-bazen die 't allemaal niet zo nauw nemen en er zich met een Jantje van Leyden vanaf maken, zo weet hij. Niets daarvan in Lisse ech ter, waar een kleine 30 man nen en vrouwen hun beste beentje voor zetten. Want al beweren sommigen om het hardst dat het om de gezellig heid gaat, niemand wil een flater slaan. Bijvoorbeeld door de viltjes niet duidelijk leesbaar voor de „klant" (een jurylid) neer te leggen, of door het dienblad niet droog te maken voordat de viltjes er op worden gelegd. Nee, zelfs de kanslozen begroeten de jury vriendelijk om een goede indruk te maken. Optimisme De opdracht die de deelne mers krijgen lijkt simpel: tap drie biertjes, waarvan twee in een groot, en één in een klein glas. Zet deze op een dienblad en serveer ze aan drie juryleden die bij elkaar aan een tafeltje zitten, twee meter van de bar. Vooraf mag zelfs nog even worden geoefend om te wennen aan de druk van de tap. „Hij staat lekker hoog", meldt Win- fried Dijker na zijn proef- biertje. Dijker doet al voor de zevende keer mee aan de competitie. Eén maal haalde hij zelfs de finale toen hij Bijdrage: Pieter Evelein Foto: Tejo Ringers werd tijdens de voorronde, ook al in 't Vier kant. Hij heeft goede hoop dat hij zich nu weer kwalifi ceert. „En mocht het van avond niet lukken, dan pro beer ik het misschien wel in een ander café". Er doen na melijk zes café's mee, waar steeds twee avonden wordt getapt voordat de 36 finalis ten bekend zijn. Als Dijker voor de ogen van de jury zijn drie biertjes tapt, loopt zijn optimisme echter een deuk op. Bij het tweede biertje gaat het al mis: hij haalt de hendel van de tap te vroeg weer omhoog en moet bij-tappen om het glas vol te krijgen. „Tja, het is allemaal een kwestie van feeling", verontschuldigt hij zich. „Als ik bij de eerste tien eindig, mag ik blij zijn". Ook Els Nieuwenhuis („ik heb een blauwe maandag bij een café achter de tap gestaan"), weet dat zij kansloos is voor een plaats bij de top: „Ik heb pas afgeschuimd nadat ik ze alle drie had getapt. Stom. En", voegt zij er aan toe, „ik had een glas verkeerd beet bij het uitserveren De glazen moe ten namelijk zo laag mogelijk worden beetgepakt, met het merkje naar de klant toe. Nee, dan Martin Randsdorp. Keurig in het pak gaat hij zeer bestudeerd te werk. Legt niet, zoals de anderen, de theedoek waarmee hij het dienblad droog heeft ge maakt achteloos neer, maar vouwt deze keurig op. Het ziet er allemaal perfect uit Toch weet hij meteen na af loop dat hij een paar fouten heeft gemaakt: „Ik was te nerveus. M'n glazen stonden te dicht bij elkaar. Daardoor kon ik ze niet makkelijk van het dienblad pakken". Blijk baar heeft de jury daar niet al te zwaar aan getild. Hij krijgt 118 punten voor zijn eerste ronde, goed voor een derde plaats in de tussen stand. „Die plek moet ik kunnen vast houden spreekt hij zichzelf moed in. Mythe Carla van Ruiten spant ech ter de kroon. „Ik heb nog nooit een blunder gemaakt bij dit soort wedstrijden", had zij van tevoren al gezegd en zij maakt haar woorden hele maal waar. Zij scoort 123 punten, 4 meer dan haar broer Wim. Maar zij heeft niet voor niets lang achter de tap gestaan bij FC Lisse. Zij heeft zelfs wel eens in de jury gezeten, die wordt ge vormd uit klanten van de deelnemende cafés, maar daardoor niet minder des kundig is. Sterker nog, onder jury en deelnemers bevinden zich meerdere „professione le" tappers. Geen van hen zal de maximale score van punten bereiken, mmaar komt nooit voor", vertelt Hennie van der Klugt, echt genote van Piet, de eigenaar van 't Vierkant. Carla van Ruiten doet het voor een amateur echter erg goed. Niet gestoord door de nauwlettend toekijkende concurrenten, scoort zij alle acht onderdelen die de jury beoordeelt, een ruime voldoende. Slechts één deel nemer verneemt dat niet met een zekere jaloezie: Hans Beelen. Weliswaar een .goede suptopper met 106 punten, maar tegelijk iemand die „al dat gedoe" sterk relativeert „Dat hele tappen, het is een mythe", meent hij. „Wat maakt het mij nou uit hoe ik mijn biertje voor m'n j krijg. Een biertje is een bier tje, of niet somsNee, het zijn schuimkraagknijpers, die ge woon proberen het glas bier interessant te maken...".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11