Bestuur zwembad De Does zegt vertrouwen in Leiderdorp op „Uitbreiden tot Drie Molens is krankzinnig Guus Hendriks verlaat Woubrugse gemeenteraad aan tafel dagpuzzel Ondernemingsraad praat met bestuur BURGEMEESTER LEIDSCHENDAM: Brandweer heeft handen vol aan „ongeluk" op Dorpsweg Zoeterwoude steunt emancipatie LEIDEN OMGEVING gcidAcgoivui/ni WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 PAGINA 10 Bami - hopjesvla Voor twee personen heeft u nodig: 250 g mie, zout, 100 g hamlap, 1,5 lepel olie, 1 grote ui, 250 g witte kool, 1 prei, 1 teentje knoflook, 100 g taugé, 50 g ham, ket jap, djahé, selderij, 1 ei, 1 lepel water, peper, 5 g mar garine; 75 g suiker, 1 lepel water, Vt liter melk, 25 g maizena, 1 pakje vanillesuiker, op- loskoffie naar smaak liter hopjesvla), paar kin derschuimpjes of marsh mellows. Kook de mie gaar volgens de gebruiksaanwijzing op het pak. Snijd het hamlapje in stukjes en bak het vlees in de olie vlot lichtbruin. Temper het vuur en bak al omschep pende de kleingesneden ui een paar minuten mee. Voeg vervolgens de fijngesneden kool toe en bak deze groente even mee. Doe er een lepel water bij en sluit de pan. Laat het mengsel acht minu ten smoren. Snijd de prei in de lengte in vieren en dan in Stukjes. Was de groente. Pers de knoflook boven de half gaar gesmoorde kool uit en voeg de prei toe. Laat de groenten nog vijf minuten, zonder deksel, bakken. Was de taugé en verwijder de groene dopjes. Voeg de gare mie, taugé en kleingesneden ham toe aan het gebakken groen te mengsel. Laat de bami warm worden op matig vuur en breng het gerecht in die tijd op smaak met zout, ketjap, djahé en fijngeknipte selderij. Klop het ei los met water, zout en peper en bak er in de margarine een omelet van. Snijd de omelet in reepjes en garneer er de bami mee. Leg er ook een paar blaadjes sel derij op. Laat de suiker in een droge braadpan, op een matig vuur, smelten en goudbruin wor den. Wacht tot de helft van het suikeroppervlak bruist, voeg water en melk toe en laat de karamel rustig oplos sen. Bind de karamelmelk met een papje van maizena en weinig koude melk. Voeg van het vuur oploskoffie en vanillesuiker toe en laat de vla afkoelen. Garneer met een paar kinderschuimpjes of marsh mellows. JEANNE lenstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 5 de cember waargenomen door Apotheek Centraal in Leiden en Apotheek Van Breest Smallenburg in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 armoedig; 5 ingezet stuk; 7 vrouwelijk dier; 8 aanmatigen de houding; 9 door; met (Latijn); 10 bergweide; 12 betrekking hebbend op atoomkernen; 16 bijbelse naam; 17 bij voortduring; 18 en dergelijke (afk.); 20 snel drogend mengsel; 22 symbool van neon; 23 het doel niet treffend; 25 pluis op wollen stoffen; 27 kledingstuk; 30 bovendien; 31 deel v.e. tabakspijp; 33 tenen mand; 34 overwinning; 35 gefortuneerd; 36 hei lig boek. Verticaal: 1 licht verteerbare spijs; 2 niet gesloten; 3 smetstof; 4 voeg woord; 5 laguneachtige riviermon ding; 6 paardeslee; 8 biersoort; 10 boekje met tijdrekenkundige opga ven; 11 muziekinstrument; 13 klein vertrek: 14 elektrisch geladen atoom; 15 snelheid; 19 projectieplaatje; 21 vistuig; 24 vis; 26 kaartspel; 28 be paald geldbedrag; 29 lekkernij; 32 stevige vogelveer; 33 insekt; 34 op deze wijze. OPLOSSING •OZ P£ Ifiq EE ZZ :e6ou 62 !uo» 82 ijsbod g2 :>|eous f2 :io>( iz 6i lodiuei si :uo| ft 'iao et. '.|86jo tl :>teueiu|e oi ^eie 8 ijb 9 lueiun g :ue f snjjA e luedo 3 :ded 1 :|bbo;)J8A 9E ï>lfM SE :e6ez fe :ueq ee :do>| te :>joo oe 'uoietued LZ 'dou 93 tsjui 33 :aN 22 'MBI 02 P 81 :6ou 11 :iues 91 iJieepnu 31 :ui|e oi lied 6 :jl® 8 :u|de l ;sbi g Ubaoó 1 :|BB|uoziioh Meubelbedrijf breidt uit ZOETERWOUDE Het meubelbedrijf Casba Woondorado aan de Hoge Rijn dijk 315 in Leiderdorp breidt uit. On langs werd de eerste paal geslagen voor een magazijn van 4000 vierkante meter aan de Hoge Rijndijk 311 in Zoeterwou de. Dat magazijn was eerst opgenomen in het huidige pand. Door de verhui zing van het magazijn zal de verkoop vloeroppervlakte toenemen van 2500 vierkante meter naar 8000 vierkante meter. Die ruimte zal worden gebruikt voor een zeer gevarieerd aanbod van meubelstijlen. Casba hoopt op deze ma nier ook de concurrentie met het Meu belplein in Leiderdorp beter aan te kunnen. Het gehele project moet half april 1987 gereed zijn. Zwembad te huur voor feestjes ALKEMADE Voor het vieren van kinder feestjes kan men voortaan het Alkema- dese zwembad in De Tweesprong huren te gen een tarief van 28 gulden per uur. Toege laten worden dan hooguit tien kinderen met twee volwassen begeleiders. Tot deze regeling werd gister avond besloten door de beheerscommissie sport- en jeugdaccom- modaties. Dodelijk bedrijfs ongeval Hazerswoude HAZERSWOUDE De 55-ja- rige B. Hendriks uit Waddinx- veen is gistermorgen overle den bij een bedrijfsongeval in Hazerswoude-Dorp. De man stond te kijken naar het laden van een vorkheftruck bij een bedrijf aan de Roemer 16. De vorkheftruck werd via plan ken een vrachtwagen opgere den. De truck viel echter van de planken af en kwam op het slachtoffer terecht. De man is ter plaatse aan zijn verwon dingen bezweken. Hij was ove rigens niet werkzaam bij het bedrijf, maar bij een bedrijf in de buurt. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Rijnaak net niet gezonken ALPHEN AAN DEN RIJN De brandweer heeft gistermid dag ternauwernood kunnen voorkomen dat een Rijnaak zonk. Het schip, eigendom van een man uit Dordrecht, lag af gemeerd in de Rijn ter hoogte van de Rijnkade. Door onbe kende oorzaak was de schroef van het schip afgebroken. Het water liep door het gat dat was ontstaan de machinekamer binnen en het schip dreigde te zinken. De brandweer heeft het gat volgens de politie pro visorisch gedicht. De Rijn was een uur afgesloten voor het waterverkeer. Sinterklaas te voet, burgemeester te paard ZOETERWOUDE Het was gisteravond in Zoeterwoude even de omgekeerde wereld. Sint-Nicolaas kwam namelijk te voet terwijl burgemeester A. Houdijk - die de Goedheiligman wel kom heette - te paard was. De Sint kwam op uitnodiging van de Zoeterwoudse winkeliers en honderden kinderen zongen hem toe op het dorpsplein. Voor de jeugd was er nog een verrassing in petto want mede dankzij drumfanfare VIOS mocht de jeugd in het Muziekcentrum de schoen zetten een vanochtend bleken alle 450 schoenen gevuld te zijn. De rondgang door de dorpskern - vooraf gegaan door drumfanfare VIOS - was een feestelijk ge zicht omdat de kinderen lampionnen droegen. Op het dorpsplein aangekomen verscheen burgemeester Houdijk te paard. Overi gens kreeg de burgervader een standje van Sint Nicolaas omdat hij nogal eens afwezig is als hij op donderdagochtend spreekuur heeft. Op het dorpsplein vond tevens een tussentrekking plaats van de „Herfst-actie". De vijf prijzen werden gewonnen door M. van Cromvoirt, Noordbuurtseweg 6b; familie Moerkerken, Kerklaan 34; familie Van der Geest, Zuidbuurtseweg 22a; fami lie Overdevest, Zuidbuurtseweg 75 en familie Groenendijk, Zwaluw 28. Vrachtauto rijdt portaal stuk HOOGMADE Een 63-jarig< inwoner van Linschoten heef gistermiddag met zijn vracht auto het hoogteportaal me stoplichten aan de Kerkstraa in Hoogmade stukgereden. D( man reed om onbekende rede nen tegen één van de zuilei op. De constructie van het por taal, een soort entree tot de ge meente waarop ook een maxi mum-snelheid van 30 kilome ter per uur staat aangegevei werd hierdoor zodanig aange tast dat de politie opdracht ga het geheel te verwijderen. D« vrachtauto werd zwaar be schadigd. De bestuurder blee ongedeerd. LEIDERDORP Het be stuur van de stichting zwembad De Does heeft het vertrouwen in het ge meentebestuur van Lei derdorp opgezegd. Het be*- stuur is zeer boos gewor den omdat de gemeente niet wil meewerken aan de realisering van het sportcomplex aan de Hoogmadeseweg. De ge meenteraad besloot afge lopen donderdag onder meer dat het zwembad niet wordt gerenoveerd. Een meerderheid van PvdA, D66, PPR/PSP aangevuld met twee CDA-dissidenten G. Ho- gervorst en N. van Jaarsveld bleek geen geloof te hebben in de haalbaarheid van de gepre senteerde plannen. Opvallend daarbij was het uit de boot val len vaii PvdA-wethouder J. Bezemer, die zich in het voor jaar tegenover zijn eigen par tijgenoten in de raad opgestel de. Na een jarenlange voorbe reiding werd met de kleinst mogelijke meerderheid van tien tegen negen stemmen het vonnis uitgesproken over een met recreatieve voorzieningen uitgerust zwembad. Het bestuur van De Does ziet geen heil meer in een voortge zette exploitatie van het zwembad. „Het bestuur biedt aan de Gemeente Leiderdorp het beheer van het zwembad aan, samen met de eigendom men, rechten en plichten van de Stichting zwembad De Does, waaronder de arbeids contracten van alle personeels leden", zo meldt het bestuur aan het college van B en W van Leiderdorp. Het bestuur van De Does plaatst het college bovendien voor het ultimatum vóór 1 maart 1987 hierop te reageren met „een eenduidige en onher roepelijke uitspraak". Wan neer op de genoemde datum, zo gaat het bestuur dreigend verder, „geen bevredigend antwoord van de gemeente Leiderdorp is ontvangen" dan zal tot liquidatie van de Stich ting Zwembad De Does wor den overgegaan. Het bestuur beroept zich bij deze vergaan de actie op statuten van de stichting en wettelijke regelin gen. Dat het het bestuur van de Does ernst is met het trekken van de consequenties uit het negatieve raadsbesluit blijkt uit het feit dat de beslissingen door het bestuur unaniem zijn genomen. Wethouder C. Hui gen-van Boven (VVD) wilde gisteravond nog geen com mentaar geven op de inhoud van de brief van het zwem- badbestuur. „Het college", zo deelde zij mede tijdens de ver gadering van de raadscommis sie Sport en Welzijn, „heeft de brief net ontvangen en nog geen standpunt bepaald". Vast staat wel dat de brief onder werp van discussie zal zijn in de raadsvergadering van 15 december. LEIDERDORP het bestuur van de Stichting St. Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp gaat een dezer dagen praten met de on<3§rnemingsraad. Er zal worden geprobeerd het conflict tussen onderdernemingsraad en directie op te lossen. Zoals bekend wil de directie 22 mensen ontslaan om de begroting van het ziekenhuis voor 1987 rond te krijgen. De ondernemingsraad wil dat deze aangekondigde ontslagen worden ingetrokken. Pas dan is weer overleg met de direc tie mogelijk. De directie lijkt echter niet bereid om daar op in te gaan, waardoor de kans bestaat dat er acties zullen worden gevoerd. Het bestuur wil nu de impasse doorbreken door middel van een gesprek. „Misschien is het bestuur be reid de directie te bewegen tot een andere manier van be zuinigen, dus niet op personeel maar op materieel. Als dat niet gebeurt zie ik eigenlijk geen oplossing", aldus R. Wei man, voorzitter van de ondernemingsraad. Eventuele bemiddeling zal in ieder geval voor 10 december moeten plaats hebben. Dan zal de ondernemingsraad name lijk weer verslag uitbrengen aan het personeel over de stand van zaken. LEIDSCHENDAM Het voorstel van de gemeente raad van Zoeterwoude om het samen te voegen Stompwijks gebied uit te breiden tot de Drie Mo lens, wordt door burge meester W.F de Vreeze van Leidsehendam van de hand gewezen. „Krank zinnig, daar praat ik niet eens over", zo zei hij giste ren in de raadscommissie algemeen bestuurlijke aangelegenheden. Stomp- wijk moet volgens de plannen bij Zoeterwoude worden gevoegd en in dat laatste dorp gaan stem men op om de grens bij de Drie Molens te leggen. De herindeling van gemeenten waarbij Stompwijk en Zoeter woude zijn betrokken is in eerste instantie afhankelijk van het antwoord op de vraag of hierdoor een beter bestuur ontstaat. Met moet rekening houden met het welzijn van de inwoners en bovendien moet nog maar bewezen worden dat andere gemeenten bestuurlijk meer in hun mars hebben. Dat zei de burgemeester naar aanleiding van de brief die deze maand naar de provincie Zuid-Holland gaat als officieel antwoord op de gemeentelijke herindeling in Zuid-Holland. Uit een historisch overzicht voor de vijf fractievoorzitters blijkt dat pas bijna drie jaar nadat Gedeputeerde Staten in 1979 de conceptnota „gemeen telijke herindeling" naar bui ten hadden gebracht de vari ant van samenvoeging van Stomwijk bij Zoeterwoude werd opgevoerd. In de brief aan de provincie die maandag 16 december nog in de raad komt worden de reeds bekende argumenten te gen de samenvoeging her haald. Uitgebreid wordt echter gesproken over het financiële nadeel voor Leidsehendam dat volgens Leidsehendam het dubbele (600.000 a 700.000 gul den) wordt geraamd van dat van Gedeputeerde Staten. Over het stedelijk karakter van Leidsehendam dat volgens de provincie een nadeel voor Stompwijk zou betekenen zei de burgemeester dat dit juist het aantrekkelijke was. „Het aantrekkelijke van Leidsehen dam is juist dat de voorzienin gen op stedelijk gebied samen gaan met die van landelijke als bijvoorbeeld de recreatiegebie den Vlietland en Leidschen- dammerhout". Wat de Dorps raad Stompwijk betreft, waar enkele leden het voorbehoud van de mogelijke bouw van Leizo hebben gemaakt, zei De Vreeze dat het misschien aan beveling verdient de Stomp- wijkers te zegen dat de bebou wing de grenslijn Kostverlo- renweg in geen geval zal over schrijden. „De gemeenteraad heeft zich nog kort geleden nog eens eenstemmig uitge sproken over het behoud van het landelijk karakter tussen Stompswijk en Leidsehen dam", aldus de burgemeester. WOUBRUGGE Het PvdA-raadslid Guus Hen driks gaat de gemeente raad van Woubrugge ver laten. In de vergadering van de raadscommissie al gemeen bestuurlijke za ken maakte hij gister avond bekend, dat hij de raadsvergadering van 11 december als zijn laatste beschouwt. Hendriks heeft het zo druk met zijn werk, dat er te wei nig tijd over is voor het raad- lidmaatschap. Regelmatig moest hij bij commissieverga deringen verstek laten gaan. Een tweede argument, dat hem tot het besluit heeft ge bracht is dat volgens hem een bestuurder niet te lang op zijn plaats moet blijven. Hendriks deed in 1982 intre de in de Woubrugse raad. Hoewel hij een eenmansfrac tie bemant, heeft hij veel in vloed. Belangrijk agendapunt voor de commissie algemeen be stuurlijke zaken vormde het ambtsgebed, waarmee de raadsvergaderingen plegen te beginnen. Tijdens de alge mene beschouwingen had raadslid Scheelbeek dit op persoonlijke titel aan de orde gesteld Scheelbeek wil van het gebed af. Hij verwees naar uitspraken van de mi nister van binnenlandse Za ken. Scheelbeek heeft er moeite mee, dat in het ambtsgebed ook namens hem gebeden wordt. Raadslid Hendriks steunde Scheel beek in zijn benadering. Noordam, fractievoorzitter Guus Hendriks. van het CDA was voor hand having van het gebed. Ook raadslid Brunt van de Pro- testandse Groepering wilde niet van verandering weten. Burgemeester Brouwer de Koning toonde begrip voor beide standpunten. Tot een afgerond advies kwam de commissie niet. Gepoogd werd om begrip op te bren gen voor de diverse stand- Cunten. Dat beschouwde urgemeester Brouwer de Koning als een van de grote winstpunten van de discus- De brandweerkorpsen van Nieuwkoop en Ze venhoven werden gisteravond opgeroepen voor een gezamenlijke oefening aan de Noor se Dorpsweg in Zevenhoven, waar een onge val in scène was gezet. Een tankauto was in een slip geraakt, waarna een personenauto er tegen aan was gereden. Een andere perso nenauto kwam in een slip terecht en was ach teruit in een sloot beland. Er ontstond een lek in de tankauto die gevuld was met een giftige vloeistof die uit de auto str.opmde. De be stuurder van.de eerste personenauto zat met een hoofdwond en een ingedrukte borstkas klem en de bestuurder van de tweede auto had een gebroken nek en een; gebroken on derbeen. 'j. Ook de politie van Nieuwkpop/Zevenhoven en ambulancedienst Van de L^an uit Nieuw koop waren bij dit „ongeval" ingeschakeld. Beide waren snel ter plekke. De brandweer van Zevenhoven arriveerde ook vlot, maar kon de situatie niet alleen aan en vroeg assis tentie van Nieuwkoop. De tankauto en de personenauto werden beneveld om de giftige dampen neer te slaan en de bestuurders van de personenauto's moesten met behulp van redgereedschap uit de auto's gehaald wor den. De communicatie tussen brandweerper soneel, politie en ambulancepersoneel speel de bij deze oefening een grote rol, en dit alles verliep goed. Ook wegen moesten worden af gezet omdat doorgaand verkeer niet mogelijk was, en de omwonenden werden door de po litie gewaarschuwd. Het afdichten van de tank leverde wat problemen op en vlotte daardoor niet zo erg. De personenauto's, be schikbaar gesteld door autoschadebedrijf Frans van de Weyden, werden total loss ver klaard. Volkskerstzang in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Vrijwel alle koren van Oude Wetering en Roelofarends veen werken -mee aan een kerstzangavond op zondag 21 december. De zangavond wordt gehouden in sporthal De Tweesprong in Roelofa rendsveen en begint om half acht. Behalve veel samenzang, be vat het programma optre dens van acht koren. De ge mengde zangvereniging Hal leluja, het gemengd koor Ma ria Presentatie, het Neder lands Hervormd kerkkoor, het gemengd koor Vox Lae- ta, het dames- en herenkoor Petrus Banden onder leiding van J. van der Meer en de jeugdkoren De Toekomst, Petrus Banden en Mapresta onder leiding van J. Lust- berg geven acte de presence. Verder werken mee de har monie Liefde voor Harmonie onder leiding van B. Schut en de organist H. van der Luit. Aan het niet-muzikale ge deelte werken onder meer mee burgemeester A.H. Meerburg, mevrouw M. Kooyman-Bosscha, kapelaan J. van der Burg en H.M.L. van Duijkeren. De toegang voor de kerst zangavond is gratis. Er wordt een collecte gehouden ter be strijding van de onkosten. Voor meer informatie kan men bellen met W. Renee 01713-4358 of A. Masten broek 01713-2276. Af dekvloer voor De Tweesprong ALKEMADE Voor sportcomplex De Tweesprong wordt een afdekvloer aangeschaft ter bescherming van de aanwe zige sportvloer. Ovèr deze circa 25.000 gulden kostende in vestering zal de gemeenteraad binnenkort beslissen. Aange zien er eind van deze maand en begin volgend jaar diverse grote evenementen zullen worden gehouden in de sporthal wil het college de vloerbeschermingsmatten met spoed laten aanbrengen. Voor het transport en de opslag van de matten moeten vier wagens worden aangeschaft. Eén van deze bij zondere evenementen is een Kerstconcert door alle katho lieke en protestantse koren van Roelofarendsveen en Oude en Nieuwe Wetering met medewerking van Muziekvereni ging Liefde voor Harmonie, op 21 december. In voorberei ding is een plan voor een grote rommelmarkt en een reünie van de Gereformeerde Kerk van Oude en Nieuwe Wetering in de sporthal. In verband met het honderdjarig bestaan van Muziekvereniging Liefde voor Harmonie wil deze vereni ging op 5 en 12 juni 1988 ook „iets groots" organiseren in de sporthal. Het gebruik van de aan te schaffen afdekvloer gaat 250 gulden per dag kosten indien deze door de huuder zelf wordt gelegd en verwijderd. Wanneer de gemeente dit moet doen, dan wordt voor het leggen of verwijderen van deze vloer een bedrag van telkens 250 gulden in rekening ge bracht. Het gebruik van bijzondere materialen zoals stoelen, podium en dergelijke zal ook apart in rekening worden ge bracht. Frontale botsing ALPHEN AAN DEN RIJN Twee automobilisten zijn gis teren voor onderzoek overgebracht naar het Rijnoordzieken- huis nadat ze tegen elkaar waren gebotst op de Veldbloem- weg. Gistermorgen rond tien voor zeven kwam een 26-jarige automobiliste uit Alkmaar op de linkerweghelft terecht. Een frontale botsing met een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 32-jarige Alphenaar was niet te vermijden. Beide auto's zijn flink beschadigd. VROUW BEROOFD ALPHEN AAN DEN RIJN Een onbekende jongeman heeft gistermiddag om kwart voor zes een 66-jarige mevrouw uit Alphen beroofd van haar handtas. De Alphense liep met haar zus te wandelen in het Burgemeester Visserpark. Plot seling rukte een man haar tas uit haar armen en rende weg. In de tas zaten papieren en een geldbedrag van veertig gul den. ZOETERWOUDE Het Zoe terwoudse gemeentebestuur bereid een aantal emancipatori sche activiteiten met subsidie te steunen. Gisteravond zette dt raadscommissie welzijn licht op groen voor het Katho liek Vrouwengilde, het zeer on langs opgerichte Vrouwenbe raad èn het plaatselijke af de lingsbestuur van de VVD orn emancipatorische boekwerkei voor de bibliotheek aan schaffen. Het Vrouwengilde kan tevre den zijn, want naast de kosten van twee thema-avonden (over „Vrouw en Werk" en een boek bespreking met de bekendi schrijfster Mink van Rijsdijk komt ook een van de onderde len van de komende jubileum viering in aanmerking voo: subsidie. Het verzoek van he Vrouwenberaad - dat nog in dt kinderschoenen staat en een zi breed mogelijk draagvlak zai krijgen - om een bedrag var, zo'n 1600 gulden te mogen onl- vangen uit de „emancipatie pot" wordt zo goed als zeker ge honoreerd. Het Vrouwenberaai denkt het geld nodig te hebber voor het huren van een accom modatie in verband met te hou den activiteiten, het uitnodiger van gasten, reiskosten, abonne menten op lectuur en dergelij ke. De plaatselijke VVD heeft ver zocht boekwerken aan te schaf fen voor de bibliotheek zoda een ieder er gebruik van kar, maken. De commissie welzijn vond dat een goed idee stemde in met het verzoek oir daarvoor de nodige gelden be schikbaar te stellen. Géén subsidie zal worden ver strekt aan de hervormde jeugd raad voor het houden van de zogenoemde „dorpskerkmidda gen", dat zijn muzikale bijeen komsten in de monumental! dorpskerk. Het college èn dt commissie welzijn zijn van me ning dat de dorpskerkmiddager, vergelijkbaar zijn met de kof fieconcerten van de Sint Jam Fanfare waarvoor ook geei subsidie wordt verstrekt, alhoe wel de fanfare wel een meen subsidiebedrag ontvangt Maar ook de jeugdraad ont vangt subsidie al is dat dan nie specifiek voor de dorpskerk] middagen. Jaarlijks worden zes van derge- lijke middagen georganiseerd steeds op de zondag. De opzei was in eerste instantie om „voor en met Zoeterwoudena- ren muziek te maken". Na eer aanloopperiode kreeg de jeugd raad steeds meer aanvragei van musici van buiten Zoeter woude om deel te kunnen ne men en zich te presenteren Deze musici ontvangen geei gage doch alleen een onkosten vergoeding. De belangstellin] voor de dorpskerkmiddagei vertoont een stijgende lijn ei bedraagt momenteel tussen d 50 en 60 personen. De gemid delde kosten per middag bedra gen zo'n 250 gulden. De entre is altijd gratis. Bij de rondvraai wees het progressieve commis sielid W. Ooijendijk nog eens o| het stimuleringssubsidie van 4 gulden dat beschikbaar is vot jeugdigen die voor het eerst i hun leven lid worden van ee sportvereniging. Hierdoc wordt de „drempel" om toe I treden tot een sportverenigin verlaagd, waardoor het aar trekkelijker kan zijn voor ee sport te kiezen. Wethouder mi vrouw Graniewski zegde toe c verenigingen en bewoners hie: op nog eens nadrukkelijk J wijzen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10