Gemini/Kangeroes wijst koploper terug £eidóe(3oma/iit Kulkeren Wassenaar weer sterk in Tilburg Foreholte duikelt naar vijfde plaats Formule sluit zwak af Overwinningen damtoppers Dure misstap BVO Van der Hoorn vierde Guyt „vormvast" MAANDAG 1 DECEMBER 1986 PAGINA 20 LEIDEN Net als vorig jaar hebben Bram Wassenaar en Han Kulker hun wedstrijd van de Tilburgse Warandacross ge wonnen. Theo van der Veer werd na een moeizame start eerste in Gouda en John de Boer won de Oosterduinloop. In Tilburg herhaalden Han Kulker en Bram Wassenaar hun kunststukje van vorig, jaar. Toen nog enigszins ver rassend nu duidelijk verwacht won Han Kulker de korte cross over 2700 meter en werd Bram Wassenaar eerste bij de veteranen. Casper Ravensber- gen voerde in de korte cross een veld Bataven aan met Jos Heemskerk als tweede en Hans van de Vijver als geluk kige derde. Bij de dames liep Corry Heemskerk een ver dienstelijk wedstrijd, wat ook van Maarten van Manen en Kees van Klink bij de heren gezegd kan worden. Van Ma nen veroverde een fraaie tien de plaats door brutaal te star ten en bleef zo Van Klink voor die een minder goede start had en teveel kracht no dig had om zich naar vooren te werken. Leids Student Huub Pragt werd in de wed strijd voor prominenten bij zonder fraai zesde (vorig jaar nog achtste) en bleef daarmee Ed van Gemeren ruim voor. In Gouda won Theo van der Veer de 29e Goudacross, voor al door gebrek aan tegenstand. Jan Jansen startte als vanouds als een speer en zag later Jan Koorevaar (Sliedrecht) voorbij komen. Van der Veer was toen nog bezig zich na een te late start (het peloton was al weg toen Van der Veer aan kwam lopen) door het veld heen te werken naar de kop. In de laatste ronde liet de Oegstgeestenaar echter geen twijfel bestaan over zijn ambi ties en zette Koorevaar op vier seconden. Hans van Voorden werd beste Bataaf met een fraaie derde plaats, vlak voor Jan Verloop. Hans Koenekoop voerde als snelste AAVer een veld regio atleten aan in de subtop. Hans Ravensbergen en Rob Gordijn kwamen kort daarna, vlak voor snelstarter Jansen, over de streep. Jansen kwam op tijd binnen om niet ook door Nico Plaatzer versla gen te worden. Bij de jongens een opvallende tweede plaats voor Vincent van Rijn en een fraaie vijfde voor Said Ka- mouche. Regina van Duyn lijkt terug te komen uit een diep (blessure)dal en werd op fraai tweede bij de dames. In Noordwijkerhout organi seerde de NSL haar jaarlijkse Oosterduinloop. Dit jaar werd de 10 Engelse Mijlen gewon nen door ex- Bataaf John de Boer in 54.18 minuten. Huidige Bataaf Wout Duijndam werd tweede op twee seconden en NSL er Jan Kapteyn kwam weer twee seconden later bin nen. Paul Barnhoorn volgde de kopgroep op korte afstand en had 54.30 minuten nodig. Theo Alkemade kompleteerde de eerste vijf met een fraaie 54.42 minuten. Eerste veteraan werd Willem Ravensbergen met een zesde plaats en een goede 56.02 minuten. Bert Kerkvliet liep een record van 57.49 minuten. LEIDEN De bowlers van Formule Leiden hebben het eerste nationale competitiedeel in 2C zwak afgesloten. Tegen de relatief zwakke tegenstan ders werden „slechts" 5 pun ten gepakt. De achterstand met de koploper, het Vlaar- dingse Black Squares, bleef wel op 1,5 punt gehandhaafd. Oostdam Travelers deed het iets beter. In Haarlem kwam de Noordwijkerhoutse équipe tot 6 punten. Waardoor Trave lers niet van de 6e plaats af kwam, maar het gevoel had uit de malaise te zijn. In de derde klasse blijft Zomerzorg goed gaan en haakte Joop Vis ser definitief af. Tramps blijft in degradatiezorgen. Scores nationale league: tweede klas se. Rotterdam: Formule Leiden 1-2, 3-0, 1-2 - 24,5 punten, 3e plaats; Haar lem: Oostdam Travelers 2-1, 3-0, 1-2 19 punten, 6e plaats. Derde klasse: Haarlemmerlieae: Zomerzorg 3-0, 3- 0. 1-2 - 22 punten. 3e plaats; Joop Vis ser 0-3, 0-3, 0-3 - 13 punten, 6e plaats; Tramps 3-0, 0-3, 0-3 - 10 punten, 8e Toernooioverwinning Peter van de Velden LEIDEN Ondanks een val partij op de 1500 meter heeft Peter van de Velden een in ternationaal shorttrack toer nooi gewonnen in het Belgi sche Lierkerken. Zijn over winning was vooral het gevolg van een sterke 500 meter die het lid van de Indoor Hardrij- club Leiden in 46.5 seconden afraffelde. De 1500 werd een overwin ning voor Richard Suyten die de Belg Blansjaar en Jeroen Otter voorbleef. De 500 werd een duidelijke overwinning voor van de Velde die Oegst-' geestenaar Veldhoven en de Belg Minne versloeg. De lan- tere afstanden waren voor uyten die ook de 3000 op zijn naam schreef voor Blansjaar en eindwinnaar van de Vel den. De aflossingswedsrijd was voor de Leidenaars die Am sterdam Flyers en de twee Belgische clubs Leuven en Brugge voor bleven. Einduit slag: 1. Peter van de Velden; 2: Gerard Blansjaar; 3. Richard Suyten; 4. Charles Veldhoven, allen Hardrij Indoorclub Lei den. LEIDEN De volleybal competitie stond dit week einde in het teken van de streekderby's. In de derde divisie versloegen de he ren van Gemini/Kange roes verrassend koploper NOVO met 3-2. De Voor- schotense démes konden het echter niet bolwerken tegen Leython; Leython won met 3-1. In de pro motieklasse was LUSV een makkelijke prooi voor Donar. In eigen huis ver loren de studenten met 0- 3. „NOVO lijdt onder een der tien-vóór-syndroom. We heb ben elke set met 13-4 of 13-5 voorgestaan en uiteindelijk maar twee sets gewonnen", becommentarieerde NOVO- coach Ronald van Nierop het 3-2 verlies van zijn ploeg. Vol gens Kees de Ridder van Ge- mini/Kangeroes hadden de Voorschotenaren de cruciale vierde set zomaar uit handen gegeven, maar hij was desal niettemin „vreselijk blij" met de winst. De setstanden getui gen van het hectische verloop van de strijd: 15-13, 9-15, 17-15, 11-15 en 15-13. Leython liep in de uitbeurt tegen Voorburg tegen een 3-1 nederlaag aan. In de derde set paste John Groen hier en daar een straf- wissel toe, maar ook dat had weinig resultaat. Rob van de Bosch, die zijn rentree maakte, kon de nederlaag niet voorko men. In de promotieklasse won Do- nar afgetekend met 3-0 van het gepromoveerde LUSV. „We verzuimden-tempo te ma ken en hebben ons eenvoudig laten slachten", wisten de Leidse studenten na afloop. Leython 2 was met 3-1 ae ,Amindere van DAC 2 en ook Tine de Bloois van Leython weet haar aanval gedekt door Jolanda Ratten. De dames uit Leiderdorp het twee(je team van NOVO wonnen met 3-1 de streekderby tegen Gemini/Kangeroes 2. verloor dit weekeinde. De ni/Kangeroes 2 verloor wel iswaar met 0-3 van Radius 3, maar de nederlaag was niet zo afgetekend als de uitslag doet denken; pas na anderhalf uur was de Voorschotense weer stand gebroken. Dames „We hadden uitzicht op een makkelijke winst, maar ik heb wel even peentjes zitten zwe ten", keek Geminl/Kange- roes-coach Casper Brussee te rug na de overwinning op RVC/Libanon. De eerste set ging met 15-10 verloren, maar Brussees aanwijzingen bleken in de volgende drie sets niet aan dovemans oren gezegd. De Voorschotense dames herstel den zich; 1-3. Gemini/Kange roes 2 kon tegen Leython al leen in de eerste set overtui gen. Leython, dat vlak voor de aanvang nog op zoek moest naar twee reservespeelsters, liet zich aanvankelijk verras sen, maar maakte vervolgens korte metten met de promo vendus. Via 6-15, 15-4, 15-7 en 15-9 bleef de winst in Leider dorp. NOVO speelde tegen Zaan 2 „een aardige wedstrijd" en on danks het verlies was de Noordwijkse coach, evenals vorige week, „niet ontevre den". Door kleine foutjes op beslissende momenten verloor NOVO met 1-3. In de promo tieklasse had Leython 2 geen problemen met AV '40. Alleen in de derde set kon AV '40 bo gen op een voorsprong. Ley thon greep op tijd in en won Hoewel het in de eerste twee parten gelijk opging (10-10) profiteerden de Wassenaarse dames van de individuele fou ten; 3-0. LEIDEN Datateam Fore holte heeft in het cuptournooi de prijs van een gemist doel punt vast kunnen stellen: 500 gulden. De ploeg verloor de laatste wedstrijd met 19-21 van Sittardia. Daarme duikelde het naar de vijfde plaats. Een ge lijkspel was voldoende geweest voor een derde positie. Het zou Foreholte 1000 gulden meer aan prijzengeld opgeleverd hebben. Ook de dames van HVS zaten na de wedstrijd te gen Hermes met de handen in het haar. Zij gaven een com fortabele 8-15 voorsprong uit handen en verloren met 16-15. Saturnus maakte de kleine tri logie van de treurigheid af door tegen het hooggeklasseer- de Vires een 5-9 voorsprong te verruilen voor een 10-9 neder laag. De dames van OASE wonnen doordat Snelwiek zich stuk liep op de Oud-Adese verdediging met 13-8. De he ren van Saturnus schakelden Viresspeler Nanne Prevo be kwaam uit: 14-17. Foreholte startte, zonder de geschorste Ellen Warmerdam tegen Sittardia met tempospel. Dat leverde een 4-1 voor sprong op. Wim Geerlings had een 6-0 defensie geposteerd die de hoek- en cirkelspeelsters in bedwang moest houden. Dat lukte slecht. Daarbij bleef de Limburgse tweede lijn gevaar lijk. In de eerste helft spatten schoten nog op het houtwerk uiteen, maar later was de op bouw succesvoller. Bij 7-7 wa ren beide ploegen weer op ge lijke hoogte. Via 9-9 bij rust bleef het evenwicht tot 15-15 bewaard. Nel Geerlings profi leerde zich daarbij met zeven doelpunten als topschutster. .TV kostte de Voorhoutsen twee tegenbreaks waarna het niet meer langszij kwam. Mede door vijf terechte strafworpen won Sittardia met ,18-21. Een handbaldrama in zakfor maat speelde zich af bij de wedstrijd Hermes-HVS. De Stompwijksen dicteerden tot 8-15 de wedstrijd. De manver dediging die Ank van der Bosch na rust (6-9) kreeg werd met mooie aanvallen om speeld. Tot Lenie van der Bosch wegens een futiele aan- valsfout haar derde tijdstraf opliep en dientengevolge de kleedkamers op moest zoeken. Vanaf dat moment ging alles fout. Hermes benutte de kan sen om te scoren (vijf straf worpen), terwijl HVS geen fat soenlijke aanval meer kon op zetten. In de laajste minuut pakten de Haagsen met 16-15 zelfs beide wedstrijdpunten. Saturnus was tegen het op de derde plaats staande Vires al even ongelukkig. In de eerste helft kon het met ingestudeer de aanvallen door de defensie uit Gouda heenbreken. De Leidsen bereikten, geholpen door een zwakke keepster een 7-2 voorsprong. De 7-4 halver wege werd bekwaam naar 9-5 uitgebouwd. De leidse verdedi- fjing liet toen tegen de gevaar- ijke linkeropbouwster een paar steken vallen. Niet alleen brak zij zelf een aantal malen door maar ook speelde zij de cirkelloper twee maal vrij. Omdat Saturnus niet verder kwam dan krachteloze schoten was het toch Vires dat met de 10-9 zege ging strijken. De da mes van OASE bereikten hun 13-8 overwinning tegen Snel wiek door een hechte verdedi- n~ Potto Hamtpn r>rn- beerden keer op keer de 6-0 van OASE met harde schoten te passeren, maar meestal zorgde een perfect blok ervoor dat die schoten hun doel niet bereikten. De ploeg van Frank Bonte kwam moeizaam op gang, maar een 1-3 achter stand werd, onderbroken door de rust (4-3) uitgebouwd naar 7-3. Snelwiek greep uiteinde lijk nog naar de man-to-man, maar moest toch met een 13-8 nederlaag naar huis. Saturnus-coach Roy van Gurp had zijn herenteam de op dracht gegeven ex-internatio nal Nanne Prevo, de motor van Vires, met een verre uit stap op afstand te houden. In die opzet is hij volledig ge slaagd. Daarbij werd wel de cirkel vrijgegeven, maar Vires kon daarvan maar matig pro fiteren. Het aanvankelijk zeer lome spelletje kwam pas na rust (4-6) op gang. Mede door drie identieke hoekdoelpunten van Andre van Leeuwen kwam Saturnus op een 10-14 voorsprong, maar het taaie Vi res kwam terug tot 13-14. Twee over vier schijven ge speelde break-outs brachten Saturnus de zege: 14-17. In de afdeling schudde Olym- pia eindelijk haar „Northa- complex" af. Nederlagen tegen deze ploeg kostte het al vaker een kampioenschap maar deze maal maakte het met 11-14 geen fout. Het sterk verjongde HVV werd in de tweede helft door ODIS weggeschoten Na 4-4 werd het het 8-16. De he ren van HVV wonnen knap van met 24-21 van Quintus 2. Uitslagen. Heren: Foreholte- Hercules 14-15, Northa-VELO 17-18, Animo 2-MSV 22-28. AF) VAN FFS^M Bij Foreholte debuteerde de francalse Agnes Salvatori. Zij pakte in de door Sittardia met 19-21 gewonnen wedstrijd haar doelpuntje mee, zij het van zo'n dertig centimeter binnen de verboden cirkel. LEIDEN De koplopers irt de damcompetitie hebben in de afgelopen week laten zien terecht aan kop te staan. Met ruime overwinningen hielden zij de race om het kampioen schap open, maar maakten wel duidelijk dat onderin de beslis singen zo goed als gevallen zijn. Alleen de wedstrijd tussen Den Hoorn en Wassenaar le vert een uitslag op die niet in de dubbele cijfers zal eindigen. Mêt een tussenstand van 8-6 (de afgebroken partij zal waar schijnlijk remise opleveren) was dit ook de enige wedstrijd waarin niets op het spel stond. Bij Katwijk tegen Krimpen het degradatiespook. De Katwijkers maakten na een ongelukkige seizoenstart duidelijk dat zij verkeerd ge rangschikt zijn en drukten de gasten onder de streep. Krim pen staat nog wel boven Kijk Uit en OGB die met 12-4 ver loren van respektievelijk Sa men Sterk en Rijnsburg. Sa men Sterk vocht voor ieder punt om daarmee de tweede plaats kort achter het Leids Dam Genootschap te handha ven. Rijnsburg lijkt eindelijk los te komen en liet de man nen van Ons Genoegen Bode- g-aven slechts een maal via ees van Eenennaam winst boeken. OGB blijft door deze derde 12-4 nederlaag op rij puntloos onderaan en heeft degradatie al enigzins geaccep teerd. Zoetermeer behield de tedeelde tweede plaats met amen Styerk door met 10-6 van Damlust 2 te winnen. LDG behield haar koppositie door in eigen huis met 10-6 van Boskoop te winnen. Door een taktiscne zet (Peter en Evert Bronstring ruilden van bord) werd de taktische (Bos- koopse) verschuiving weer te niet gedaan. De ruil viel gun stig uit in het Leidse voordeel: Peter Bronstring speelde op bord 1 remise tegen Kooter en Evert Bronstring putte Van Meurs uit door deze in tijd nood te dwingen. w -®- nu t. Hc LEIDEN De misstap die BVO zich zaterdagavond permitteer- m: de kan de Alphense ploeg wel eens duur komen te staan. Door sp< het verlies tegen Amsterdam (70-65) moest BVO de dure puntën gei uitgerekend aan de hekkesluiter laten. Leiden maakte geen mts- 0\ stap tegen Ceres, de rode lantaarndrager in de andere eerste di- ke visie: 69-56. Bij de dames geen verrassingen: MSV en Grasshop- Ps pers wonnen hun confrontaties, terwijl Lisse kansloos was bij koploper Jolly Jumpers. BVO bewerkstelligde tot twee maal toe een voorsprong in Am sterdam, maar moest dat gat ook even zovele malen weer uit handen geven. De Amsterdammers, laatste op de ranglijst van de eerste divisie A, putten kennelijk moed uit de aanwezigheid van Franklin Liesdek, die eerder zijn sporen verdiende in de eredivisie bij Haarlem en Den Helder. Bij 19-27, 29-31 (rust) en 40-48 hadden de Alphenaren de zege steeds op zak, maar bij de eindafrekening bleef de teller op 70-65 hangen. Funest was de zwakke Alphense defensie en de problemen die BVO had met het scoren van het 56ste punt. Topscorers: Theo van Leeuwen 18, Steve Deul 11, Arno Filippoj 11. BS Leiden haalde ook tegen Ceres weer vreemde kapriolen uit Vorige week nog kwam dat de ploeg van Frans Broekhof, die duidelijk in een impasse verkeert, duur te staan; dit maal ging Peter van de Wetering zijn ploeg voor in een 69-56 zege. Offen sief was het vooral niet goed, wat de Leidenaars lieten zien. Bert KragtWijk werd in de openingsfase bijna consekwent overgesla gen en spelverdeler Ronald van der Geest was in de eerste mi nuten het spoor volledig bijster. Eerst toen Van de Wetering bij 15-25 binnen de lijnen werd gebracht, boog BS de score in zijn voordeel om: 28-27 bij rust. Na de hervatting had Leiden totaal geen problemen meer met de Emmeloorders: Kragtwijk en Van de Wetering zorgden voor een ravage onder de borden en Ste ven Bouman mocht in de laatste twee minuten het verschil naars grote hoogte rennen. Topscorers: Bert Kragtwijk 22, Peter van de Wetering 20, Ronald van der Geest 13, Steven Bouman 10. j MSV werd thuis verrast door een aanmerkelijk sterker Sea De vils dan verwacht. Annelies Schaap moest er dan ook aan te pas komen om de Noordwijkse zege binnen te slepen. Het gemis van Ria Bröring, die zeker tot en met Kerst vanwege een rugblessu re aan de kant zal moeten blijven, werd overigens goed gecom penseerd door Anneke van Brakel, die MSV vanaf de „1" vol doende lijn meegaf, om de opponent uit Castricum op de knieën te krijgen. Eerst toen een gat van 5 punten bij rust (30-30) was genivelleerd en MSV bij 32-39 even aanzette, kreeg de thuiszege snel gestalte: 50-43 en 56-45. Topscoorsters: Annelies Schaap 20, Tineke Vos 14, Anneke van Brakel 8, Marjolein ter Laak 8. Het „debuut" van Petra van de Oever (terug van even wegge weest) bij Grasshoppers zette vooralsnog geen zoden aan de dijk. Green Eagles viste echter toch achter het net in de Boors- mahal, waar de thuisploeg in Anja Aandewiel weer een be trouwbare puntenmachine had. Heel regelmatig fundeerde de ploeg van Ed Zaal de zege, die pas in de tweede helft (rust 26-16) duidelijke vormen aannam: 70-46. Topscoorsters: Anja Aande wiel 29, Ada Hoek 11, Petra van de Oever 6. Lisse kreeg precies waar het op gerekend had: een fikse neder laag. De Twentse koploper Jolly Jumpers is dit seizoen absoluut ongenaakbaar en stevent regelrecht af op de plek die de ploeg ook vorig jaar innam: de eredivisie. De 94-60 nederlaag van de ploeg van Martin Feitsma was dan ook ingecalculeerd. In het rayon verdienden de spelers van MSV een bonus door tegenstander Blitz beneden de 55 punten te houden (48-93), Lei derdorp had totaal geen problemen met Midland: 62-75, terwijl Grasshoppers zich enigszins herstelde tegen Gunco 2: 67-80. DEN HAAG Sportschool Rob van der Hoorn uit Oegstgeest en de Leidse sportschool Aad van Polanen braken gisteren geen potten tijdens het Zuidhollands judokampioenschap voor A- teams. Van der Hoorn eindigde als vierde van de zes deelne mende ploegen, Van Polanen trok zich zelfs halverwege de titel strijd terug wegens een te groot a'antal blessures. Budo Instituut Mahorokan legde in sporthal Overbosch overi gens beslag op het Zuidhollands kampioenschap. Sportschool Tino Hoogendijk uit Vlaardingen werd tweede en neemt daar door samen met het uit Maassluis afkomstige Mahorokan deel aan het nationaal kampioenschap dat 13 december wordt gehou den in Oude Pekela. Budo Instituut Hoogvliet van bondscoach Chris de Korte moest ditmaal genoegen nemen met de derde plaats en loopt daardoor deelname aan het nk mis. Gooi/Utrecht wint districtentoernooi AMSTERDAM (ANP) - Het districten-rugbytoernooi 1986 is ge wonnen door de Gooi/Utrecht-combinatie. De beslissende wed strijd, die zondag in Hilversum werd gespeeld tgen Zuid-Hol land, eindigde weliswaar onbeslist (17-17) maar door een beter j doelsaldo werd Gooi/Utrecht kampioen. Het resultaat tegen dis trict Zuid gaf de doorslag: Gooi/Utrecht zegevierde met 32-0 over de Brabanders, Zuid-Holland met 34-3. Een verschil vair één punt deed de Hans van Swol-trofee bij Gooi/Utrecht belan*' den. Het had er aanvankelijk alle schijn van dat Zuid-Holland eeiv gemakkelijke overwinning zou behalen. Na een ruststand van" 14-4 in het voordeel van de Zuidhollanders, werd het zelfs 1T-4J Een wisseling bij Gooi/Utrecht waardoor de oud-internationa| John van Altena binnen de lijnen verscheen, gaf het treffen een. wending. Langzaam maar zeker werd de achterstand wegge werkt en enkele seconden voor tijd bracht oud-international Vermeulen de ploegen naast elkaar. LEIDEN René Guyt stond gisteren aan de start in de interna-v tionale A-cross in Schijndel-Wijbos. Nadat de Casba-renner in® dé afgelopen weken goede vorm had getoond, was dit weer eens een goede gelegenheid om de vorm te testen. De Katwijker sleepte een 10e plaats uit het vuur achter winnaar Hennie Stam-s snijder. Daags ervoor won de Guyt voor de derde keer op rij de intér- club-veld rit bij Swift voor Bollenstreker Martin Schalkers en s Jan-Hendrik Laeerweii. 1

Leidse Courant | 1986 | | pagina 20