Nieuw tijdperk, oude problemen a Sjaal met kranten CeidaeSou/to/nt Van Boeckel verdient punten en elf mille Maradona beschoten in z'n auto Baby Sy posthuum wereldkampioen Terug in ie race Verlies... ftCL verrast IN OVERDEKTE THIALF-STADION BLIJKT NA OPENING OVER WERELDBEKER: .Eens maar nooit meer Ccidóc Coulant Volleyballer in psychiatrische inrichting opgenomen PELDOORN Aan de veelbelo- maanden kwakkelen opgenomen in ende volleyballoopbaan van de .peldoorner Mark Gosens is voor- tpig een abrupt onderbroken. De )-jarige speler, die deze zomer de vergang maakte van Dynamo naar indskampioen Martinus, is na MAANDAG 1 DECEMBER 1986 PAGINA 13 NAPELS De Argentijnse voetbalvedette Diego Maradona wil weg uit Napels, de stad waar hij wordt verafgood maar zich ook niet meer veilig voelt. Naar nu pas bekend is ge worden, is Maradona enkele weken geleden het slachtoffer geworden van een aanslag. Vanuit een voorbijrijdende auto werd de wagen met Maradona aan het stuur en zijn vriendin Clau dia ernaast, beschoten. De achteruit sneuvelde, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De kogel werd in de bekleding aangetrof fen. Volgens het Romeinse dagblad „U Messagero" had het incident al op 11 november plaats, maar was het met opzet uit de publiciteit ge houden. In een interview met de krant ver klaarde de Argentijn, dat voor hem de maat vol is. „Ik liep al geruime tijd met het plan rond uit Napels te vertrekken. Nu weet ik het zeker, dat ik mijn contract bij Napoli niet verleng". De politie van Napels weet zich nauwelijks raad met het voorval. Vooralsnog houdt men het erop, dat Maradona het slachtoffer is ge worden van een persoonsverwisseling. In de buurt van zijn woning staat ook een plaatselijke N ATO-k wartier. een psychiatrische inrichting. Na het niet halen van zijn atheneum-di ploma, strubbelingen bij zijn oude club en overige hoog opgelopen spanningen kon meer bolwerken. DLYMPISCH ELFTAL: GEEN FEYENOORDERS )EN HAAG Bondscoach Rinus Michels heeft de selectie voor het Olympische lftal. dat woensdag tegen Oost-Duitsland de eerste kwalificatiewedstrijd speelt, ;ruggebracht tot zestien man. De Feyenoorders Van Herpen en Hofman zijn fgevallen. e definitieve selectie is: Lengkeek en Wijnberg (Sparta). Menzo en Blind (Ajax), Suvrijn, Hoek- lan en Boessen (Roda JC). Koeman en Vanenburg (PSV), Roossien, Verkuyl en Van Dijk (FC ronjogen), Gillhaus (FC Den Bosch), Snelders (FC Twente), Van Loen (FC Utrecht) en Boere- ech Eagles). Campomanes blijft voorzitter FIDE DOEBAI De Filipijn Flo- rencio Campomanes blijft voorzitter van de internationa le schaakfederatie FIDE. In Doebai, waar de schaakolym piade wordt gehouden, werd Campomanes al voor het begin van net congres zeker van een nieuwe ambtsperiode doordat de Braziliaan Lincoln Lucena, die de enige tegenkandidaat was, zich voor de stemming van zaterdagmiddag terugtrok. GRONINGEN Het congres van de werelddambond heeft zaterdag in Gro ningen Baba Sy posthuum tot wereldkampioen uitgeroepen. De Senegalese dambond had op de vorige bijeenkomst in Dakar in 1984 gevraagd de in 1976 overleden grootmeester alsnog tot wereldkampioen uit te roepen, omdat hij in 1963 geen titelmatch kon spelen tegen de toenmalige wereldkampioen Iser Koeperman. De Sovjet-Unie zou in die jaren niet de voorwaarden hebben geschapen die Baba Sy in staat hadden moeten stellen van zijn recht tot uit daging gebruik te maken. Het FMJD-bestuur heeft de laatste twee jaar alle historische stukken bestudeerd. Het kwam nu met het voorstel de eerste Se negalese grootmeester alsnog de wereldtitel - samen met Koeperman - toe te kennen. Het toekennen van titels verliep vlot. Sovjet-kampioen Alexander Dibman kreeg alsnog de hem toekomende grootmeestertitel, terwijl de drie Neder landse deelnemers aan het toernooi om het wereldkampioenschap die nog geen titel hadden onder wie oud-Wassenaarder Hans Vermin, officieel tot internationaal meester werden benoemd. NOL DE RUITER: „Half Utrecht wist het al" UTRECHT Trainer Nol de Ruiter van FC Utrecht verhul de gistermiddag niet moeite te hebben met de manier waarop het bestuur het vertrouwen in hem heeft opgezegd. „Ik denk dat half Utrecht vorige week wist dat mijn contract niet zou worden verlengd, terwijl ik al leen nog maar dat vermoeden had. Het bestuur heeft mij bo vendien slechts de beslissing meegedeeld en geen reden ge geven," verklaarde De Ruiter na afloop van de wedstrijd FC Utrecht-FC Den Bosch (1-1). Terwijl al enkele dagen gespe culeerd werd over zijn opvol ging, vernam De Ruiter pas vrijdagochtend, enkele uren voor de persconferentie, dat zijn derde seizoen bij de Dom stad-club het laatste zal zijn. „Ik probeer terughoudend te zijn met het leveren van kri tiek op het bestuur. Ik ben be nieuwd naar de reden. Zodra ik dat weet, zal ik overwegen het niet verlengen van het contract aan te vechten". et kan ook in de water- olosport raar lopen. Vori- week gaf niemand nog en stuiver voor de kan- >n van De Zijl/LGB om e play-offs te halen, lankzij een sensationele Ege (11-10) op koploper ,ZC echter, is De Zijl reer terug in de race voor en plaats in de kampioen joule. Marc van Belkum as in de beslissende fase e grote man voor het eidse team. De laatste rie Zijl-treffers kwamen an zijn hand. Er viel voor UVS niets te Finnen in het treffen met )e Spartaan, constateerde •efenmeester Arie Lagen- |ijk gistermiddag enigs- ins wrang op het Amster- lamse sportpark „De Een- Iracht". De Leidse trainer iad ook alle reden om te- eurgesteld de voetbalwe- eld in 4e blikken-.- Zijn ïam had immers beide unten gelaten bij een loeg, die tot op dat mo ment in de hele competitie jog slechts twee keer ge- (jk had gespeeld... De 2-0 jederlaag die UVS giste- pn leed tegen hekkeslui- »r De Spartaan liet zich a afloop dan ook maar loeilijk verklaren. Van iderschatting, zo hadden negentig minuten over- ligend duidelijk gemaakt, as in Amsterdam in ie- ïr geval geen sprake ge- reest. UVS begon gretig m de klus en bleef ook werken nadat de Amsterdamse opponent iet laatste kwartier van et eerste part had benut m de Leidenaars op een 1 eyen verrassende als hterechte 2-0 achterstand zetten. Het derhalve oor een goede mentale ïstelljng geschraagde verwicht op technisch ge- ied bleek echter bij lange a niet voldoende om de fiverzettelijke Amster- ammers van hun eerste j/erwinning dit seizoen af houden. Iet had even geduurd, iaar zaterdag was-ie daar: ~£jeerste overwinning van vjCL dit seizoen. Het achtoffer heette zaterdag j> De Bloemerd (uiterst Errassend) Rijnsburgse oys. De ploeg van trainer rie Kurver werd door de leiderdorpers op een 2-4 ederlaag getrakteerd, jat bleek zaterdag overi- ins niet het enige kostba- 1 verlies van een zater- jgtopper uit de Leidse re- jo. Ook Quick Boys en noordwijk vonden hun listig Waterloo. Quick pys had de competitie jeer heel erg spannend jinnen maken door lijst aanvoerder NSW te ver- aan, maar deed dat niet. bakten derhalve, evenals Jjnsburgse Boys, voorlo- jg af in de strijd om het jïrnpioenschap. coordwijk redde het "feneens niet Spijkenisse junterde de ploeg van ^hn Eelman naar een 1-3 'ederlaag. Door dit verlies Hit de achterstand van oordwijk nu zes punten, e roodwitten speelden :hter wel twee wedstrij- 'in minder dan NSW. ok ARC verloor zaterdag rerigens: met 2-5 tegen eerjansdam... HEERENVEEN De schaatssport mag dan bin nenshuis een nieuw tijd perk zijn ingegaan, met het wereldbeker-toernooi is het nog steeds sukkelen. De Thialf-baan was afge lopen weekeinde wel ver antwoordelijk voor een aantal aansprekende pres taties, maar vooralsnog gaat er nog weinig inspi ratie uit van de reeks ont moetingen om de wereld beker, die in Heerenveen en West-Berlijn zijn eerste officiële seizoen inging. De aardigheid van het eerste indoorschaatsweekeinde zat hem in het experiment. Onder dak wanen rijders zich op een hooglandbaan. Een aantal tij den was er naar. De eerste overdekte 400-me- terpiste was net een kwartier geopend - de rook van het vuurwerk was nog niet opge trokken - of er kon al een na tionaal record in». de boeken worden bijgeschreven. Yvon ne van Gennip sleep op de 3.000 meter haar record uit Davos met drie seconden aan: 4.22,05. Aangezien de wereld bekerwedstrijd wat al te pril in het seizoen viel, werd het daarbij gelaten. Al toonde bij voorbeeld Gerard Kemkers met persoonlijke records (1.57,35 op de 1500 meter en Daags voor de opening van de overdekte schaatsbaan, kosten van overkapping 22 miljoen, dn Heerenveen be sloot staatssecretaris A. Evenhuis van Economische Za ken, 3,4 miljoen beschikbaar te stellen voor het Thialf- project. De zogeheten eerste fase, die ook renovatie van de ijshockeyhal omvat, kost in totaal 33,5 miljoen gul den. Het is de bedoeling dat de overdekte kunstijsbaan onderdeel wordt van een sport- en recreatiecomplex, dat exploitabel gemaakt wordt door de verhuur van vakan tiebungalows. De kosten daarvan - nog eens 100 miljoen - zijn nog niet gefinancierd. 6.58,53 op de vijf kilometer) aan dat zijn progressie van het vorig seizoen nog voortduurt. Grieperig Wereldkampioen Hein Ver geer profiteerde niet ten volle van de optimale condities. „Grieperig" wilde hij zich gis teren niet forceren om te fini shen in 7.07,44, een tijd die buitenshuis nog voor een top prestatie door kan. Bij de eerste internationale confrontatie maakte de Oos tenrijkse stijlrijder Michael Hadschieff de beste indruk. Met 1.56,21 op de 1500 meter stak hij 25 wereldbekerpunten en 600 gulden in zijn zak. Lang dreigde de student uit Innsbruck gisteren dat te her halen (6.57,35), totdat stayer Karlstad hem de loef afstak op de vijf kilometer. Voor Yvonne van Gennip rin kelde de kassa wel twee keer het langst. De internationale tegenstand was bij de dames dan ook gering, ridicule re cordverbeteringen op de drie kilometer van tientallen se conden waren geen uitzonde ring. Lippendienst Al zegt iedereen het wereldbe kercircuit dit seizoen ernstig te nemen, veel meer dan lippen dienst is dat doorgaans niet. Het heeft er alle schijn van dat het geesteskind van de Noor Thormoud Moun opnieuw een experimenteerjaar beleeft. De Heerenveense ambiance gaf daartoe ook alle aanleiding. Nu Thialf klimatologische in vloeden (vrijwel) heeft uitge schakeld, dirigeerde KNSB- arts Maarten Koorneef de kernploegleden onmiddellijk na de 5000 meter naar de be handelkamer om lactaat te meten. In de* loop van de ko mende week wil de arts het-" zelfde onderzoek na afloop van een training verrichten. Het onderzoek moet een bij drage leveren aan de optimale belasting gedurende de trai ningen. Bondscoach Henk Gemser achtte Noren en Oostenrijkers dit weekeinde licht in het voordeel, aangezien die ploe gen dit seizoen al gedurende langere periode op hoog gesi tueerde banen mochten ver toeven. „Wij hebben niet meer dan vier dagen aan de nieuwe omstandigheden kunnen wen nen." Noren en Oostenrijkers hadden dit najaar al in Inzeil de techniek gepolijst. Had schieff en de zijnen voegden in oktober zelfs een fietsweek in Turkije aan het programma toe. Als gevolg van een inderdaad dubbelzinnige uitleg van het wereldbekerreglement draai den bij de heren Leo Visser, Emiel Hopman, Frits Schalij en Bert Koopmans slechts op een afstand mee. Hopman, die na zijn debuutseizoen door blessures een jaar uit het inter nationale circuit was, kwam met 7.12,22 tot een persoonlij ke topper. De uitsluiting van twee kernploegleden op elke afstand leidde tot een protest van Gemser. De oefenmees ter had er juristen bij gehaald om de regel te expliceren. Vergeer („Dat voel ik als mijn taak") opponeerde ook gisteren nog tegen scheidsrechter Jan Cha- risius. Over beide dagen waren trou wens niet meer dan 4.000 mensen bereid de forse entree prijzen te betalen voor het nieuwe ijspaleis. De schaatsers klaagden vooral zaterdag nog al eens over de droge lucht. JANREKERNA WANDELING OVER 80 KILOMETER: VESSEM Languit in zijn eigen stoel, de benen om hoog. Dat was het eerste wat Jan Reker deed toen hij zaterdagmiddag kwart over vier in zijn woonplaats Ves- se m arriveerde na een wan deltocht van zo'n 80 kilome ter. Reker liep van Venlo naar Vessem, omdat hij met zijn ploeg had gewed dat deze vrijdagavond niet van Feyenoord zou winnen. Het werd 3-0 voor de Venlona- ren. „Eens, maar nooit meer,wist Reker bij thuis komst. „Het was een uit de hand gelopen weddenschap. Ik besef nu wel dat je aan zoiets nooit ongetraind moet beginnen, maar mede door dat we ontzettend goed weer hebben gehad zijn we er gekomen. Opgegeven had ik trouwens nooit, ik zou hooguit onderweg in een hotel zijn gegaan om dan zondag weer verder te gaan Reker werd begeleid door Hans Jansen, de fysio-the- rapeut van VVV, die een stukje zou meelopen, maar uiteindelijk besloot de hele tocht mee te maken. „Dat scheelde enorm, want je had tenminste wat aan spraak. We hielpen elkaar over de dode punten heen", vertelde Reker. „Bovendien kon hij bepalen of het ver antwoord was door te lopen, want vooral mijn knie be gon de laatste veertig kilo meter behoorlijk op te spe len Reacties Hoe verder de tocht vorder de, hoe meer reacties het tweetal kreeg. „In Waalre kwam er een oudere man met ons meelopen. Een oud- hockeyscheidsrechter, die gewend was te wandelen. Met de fiets aan de hand heeft hij de laatste 20 kilo meter mee volgemaakt. En dat was een flinke steun", aldus Reker. Tien kilometer voor het einde toonden ook enkele selectiespelers van VVV be- langstellig. „Het zal wel controle zijn geweest", meende Reker. „Niemand had immers gedacht dat ik ook zou doen wat ik had ge zegd. Iedereen ging er van uit dat ik wel ergens zou smokkelen. Thuis werd Reker opge wacht door enkele bestuurs leden en spelers van de Venlose club. De spelers waren allen vol lof over hun trainer. Remi Reynier- se: „Ik heb er bewondering voor, maar medelijden nul komma nul. Afspraken moet je nu eenmaal nako men. Ik denk dat hij zich volgende keer wel zal be denken voordat hij zoiets zegt". Volgens Reynierse had de weddenschap wel degelijk meegespeeld bij de motiva tie van VVV tegen Feye noord. „Het gaf het geheel toch iets speciaals, dat je. met een extra training waarschijnlijk niet had kunnen bereiken". VALKENSWAARD Huub van Boeckel heeft gisteren het 25.000 dollar- toernooi in Valkenswaard gewonnen. De 26-jarige Hagenaar deed dat op be kend terrein, want in Val- kenswaard had Van Boec kel menig trainingsuurtje met oefenmeenster Henk van Hulst achter de rug. In de finale rekende de gedegen spelende Van Boeckel af met de West- duitse nummer 180 van de wereldranglijst, Wolfgang Popp: 6-4 6-3. Sinds de topjaren van Tom Okker was het de tweede keer dat een Nederlander een der gelijk toernooi - niet veel mee» trouwens dan het voorportaal van een echt Grand Prix-eve- nement - op zijn naam bracht. In 1983 gelukte dat Michiel Schapers in Nairobi ook. Van Boeckel had eerder in de week op het fraaie complex Valkencourt al laten zien, dat hij na een kwakkelperiode weer bij de „tennismensen" is. Hij won al zijn partijen zonder setverlies, achtereenvolgens tegen de Zweed Falk, de West duitser Kühnen, diens landge noot Beutel, de Israëliër Blbom en uiteindelijk als derde oos terbuur Popp. Van Boeckel, die een geldprijs van 5000 dol lar ontving (ongeveer 11.000 gulden), heeft de laatste we en 42 ATP-punten verdiend, tijdens een satellietcircuit op de Canarische eilanden 22 en in Valkenswaard 20. Het zal Van Boeckel, die over drie we ken naar het Australische cir cuit vertrekt, van de 265e plaats ongetwijfeld naar een plek binnen de eerste twee honderd brengen. „Ik heb die Hict hpt half niVt meer bekeken," aldus Van Boeckel. „Ik zakte toch steeds verder. En dan is er geen aar digheid aan. Maar nu zal ik er toch weer eens op gaan let ten". Van Boeckel gaf grif toe, dat hij voordeel nad gehad van zijn vele trainingen by Van Hulst in Valkenswaard. „Ik ken de baan als mijn broek zak. Zo wist ik direct al, dat een slice hier laag blijft Daar heb ik dankbaar gebruik van gemaakt. En ook het publiek was op mijn hand. Dat scheelt' Van Boeckel had nog nooit tegenover Popp gestaan in een enkelspel. „Zijn spelty pe was me toch bekend, omdat ik wel eens met hem heb ge dubbeld. We hebben zelfs wel eens een toernooi samen ge wonnen. Hij moet het hebben van serveren en volleren, maar dat liep vandaag niet zo best". Michiel Schapers en Freddy Sauer slaagden er niet in de fi nalp horpndiihhplsDel te win nen. Ze verloren in drie sets van de Westduitsers Wolfgang Popp en Udo Riglewski, die 1500 dollar te verdelen kregen. Dames Het Nederlandse damesteam miste op het nippertje een - verrassende - plaats in de fina le. Daarvoor was na het ver lies van vrijdagavond tegen Zwitserland (2-1) een maxima le overwinning op Zweden, eerder oppermachtig tegen Zwitserland, nodig. Maar net werd slechts 2-1 en daarmee was de kans verkeken. Sportcentrum Valkencourt in Valkenswaard heeft ten be hoeve van de continuïteit van het toernooi, dat dit keer een prijzengeld had van 25.000 (60.000 gulden) dollar, een spe ciale stichting opgericht, waar door in 1987 een verdubbeld prijzenfonds beschikbaar is. De afgelopen week kwamen overigens slechts 4.000 toe schouwers op het evenement af. Kanoman Muijs vindt conditie tennissers matig VALKENSWAARD Karei Muijs traint tegenwoordig de vaderlandse tennistop. Muijs, jarenlang kanocoach in West- Duitsland en Nederland, trof bij de tennissers een conditio nele Achterstand aan, die hem op zichzelf niet verbaasde. „Ik ben in de zestiger jaren ook al een tijd voor de tennis- bond aan het werk geweest. Dus ik wist, wat ik zo'n beetje kon verwachten". „Ik heb", vervolgt Muijs, „echter wel direct gemerkt, dat iedereen was te motiveren, dat er werd geaccepteerd, wat ik naar voren bracht. En dat is zonder meer een positief punt om op verder te bouwen. Maar je moet wel zorgen alles plausibel te maken. En ik doe zelf om het hardst mee. Niet zo zeer, om mezelf op de voorgrond te plaatsen, maar om te voorkomen, dat ik verwijten naar mijn hoofd geslin gerd krijg." Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam:, Adres:. Deze sjaal met kranteprint is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De sjaal meet 80 x 80 cm en is zwart/wit uigevoerd. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Postcode/plaats:. Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de sjaal naar. Naam:Voor. Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). VwV-ct JNZ|

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13