tr Penn en Teller met ongekende vorm van cabaret -RADIO/TELEVISIE CeidaeSoma/nt MAANDAG 1 DECEMBER 1986 PAGINA 11 De amerikaanse pers, inzonder- l'ijk de newyorkse, schrijft al geruime tijd met ongeremde op getogenheid over „Penn and Teller", een komisch/magisch duo, dat cabaret in een onge kende vorm heet te brengen. Wat zij doen houdt nochtans meer het midden tussen variété en cabaret, hetgeen leidt tot een soort vaudeville. Op zeker mo ment verschenen zij ermee Off Broadway, d.w.z. in de zijstra ten van de theaterwijk. Men keek daar zijn ogen uit op hun absurde theaterkunst, toch min der woordkunst dan men hier van het cabaret verwacht. Dit leidde tot een tv-produktie, getiteld: „Penn and Teller go public", die andermaal geschre ven lof oogstte en deze zomer in het Zwitserse Montreux op het tv-festival terecht kwam. Zonder veel omwegen en jury- discussie kregen Penn en Teller met grote meerderheid van stemmen de Gouden Roos in de schoot geworpen. TROS-tv nam die tv-produktie over en zendt deze as. donderdag uit, op Ned. II om 21.55 uur. Wil men in Amerika nog de be wondering gaande maken van snobistische recensenten en met geijkt theaterwerk doodgegooid publiek, dan moet er wel iets uitzonderlijks aan de hand zijn. Daarvan is zeker sprake, zij ne men het publiek in de maling. Tal van amerikaanse bladen kwamen woorden tekort om die kleinkunsfwaar aan te prij zen. Dat mag op zich al opmer kelijk heten, want in de Ameri kaanse showbiz verzint men er gewoon een paar taalvernieu wingen bij als men verlegen zit om kwalificaties. In Amerika vernieuwt het Engels zich snel ler dan in het thuisland. In ver band met Penn en Teller lijkt het bestaande vocabulaire net toereikend. Men spreekt of lie ver schrijft in de trant van: su blieme mengeling van magie, comedie en mysterie. KUNSTEN Zij beginnen direct al hun won derlijke kunsten te vertonen. Teller wordt ingesnoerd in een dwangbuis en aan de voeten ondersteboven opgehangen. Hij bungelt boven de Bühne in een ongemakkelijke hanghouding. De figuur Penn neemt vervol gens het woord en raffelt een reeks teksten de zaal in, zoals hier eigenlijk alleen maar Freek de Jonge is gegeven. In tussen ziet Teller kans zich te bevrijden uit zijn netelige posi tie, waarbij die twee zelfs een soort competitie aangaan. Is Teller eerder op de been of Penn aan het eind van zijn la- tijn. Langzaam wordt men gewaar, dat het hier een voortreffelijk op elkaar ingespeeld spelletje betreft. Dit doortrekt hun hele optreden. Penn is voortdurend op desastreuze wijze aan het woord, terwijl Teller van de weeromstuit zwijgt en uitslui tend sprakeloos inbreng pleegt. Maar in het zwijgen tussen die twee figuren worden werelden van begrip ontvouwd. Die rolverdeling tussen spreker jMl 4^ en ontvanger lijkt voor de hand te liggen. Penn beschikt over een rijzige figuur met in zijn voorkomen een zeker dédain, dat het midden houdt tussen een notaris en een eigengereide burgerman. Zijn haar draagt hij tot vlak boven zijn ogen, wat hem het uiterlijk verleent van een doordrammer, hoewel gees telijk en geestig niet geheel on bemiddeld. Teller daarentegen, kleiner van stuk, laat zich kennen als een onderliggende figuur. Meer een levenswijs clownesk type, dat de woorden gelaten over zich heen laat gaan, maar tegelijk ook als een sarrende hofnar meesmuilend reageert op teiste rende uitlatingen. Publiek toont zich al gauw geneigd juist voor die figuur partij te kiezen. Dit gebeurt in een afgewogen spel van op elkaar reageren. Zelf omschrijven zij zich als „koele jongens die samen zorgvuldig excentrieke acts opbouwen". Tekst en toepassing van attri buten sluiten naadloos op el kaar aan. Dat wordt men het best gewaar in het kaartspel, dat zij niet alleen met elkaar spelen, maar waarin zij publiek als „derde man" betrekken. Terwijl praatgrage Penn de ge heimen van het kaartspel ont hult en daarbij zijn publiek poogt te misleiden, gaat Teller tegen de keer in door tekstbor den omhoog te steken met daarop aanwijzingen, waarmee hij tegen de kaart van zijn kompaan inspeelt. Op die ma nier creëren zij een ietwat on wezenlijke sfeer. Het publiek moet gaandeweg de voorstelling het spoor steeds meer bijster ra ken, temeer waar er op zeker moment zelfs bloed vloeit. Ondanks deze misleiding naar buiten toe, waarbij de heren Penn en Teller schijnbaar ook langs elkaar heen werken, komt nochtans hun tamelijk ab surde voorstelling (van zaken) helder over. In elk geval keek men er in New York van op, direct al tijdens hun eerste op treden. Later in Montreux had de jury ook weinig moeite het strikt eigensoortige van hun kleinkust te onderkennen. GEHEIM Ligt hun geheim in hun metho diek of in hun persoonlijkhe den? Deze vraag is daarom van belang, omdat zij bij toepassing van een bedachte techniek in hun volgende programma's al snel in herhalingen zullen ver vallen. Dan zal de aardigheid er snel af zijn. Ontstaat hun wijze van werken uit hun wezen, uit het oprecht zo en niet anders aanvoelen en kunnen, dan staat dit borg voor levenslange ge boeidheid. Vooralsnog krijgt men het idee dat hun werkwijze voortkomt uit hun levensinstelling, uit hun geaardheid. Daar staan zij en zij kunnen niet anders. Dat biedt een garantie voor blijvend goed werk. In de wijze waarop zij met elkaar optrekken blijkt dat zij in hun leven een mo ment hebben gekend, waarop zij tot elkaar zeiden: „Blii dat jij bestaat". Zij botsen wel eens, maar laten elkaar niet vallen. Als een twee-eenheid schijnen zij voor elkaar te zijn voorbe stemd. Dé teksten van Penn zijn niet geestiger dan zij hebben kun nen bedenken. Hier wisselen raak en naast de roos elkaar af. Hun woorden worden trouwens onderhevig gesteld aan hun ei gen twijfels. Ook daarmee spin nen zij het publiek in, dat ei genlijk als een enorm zetstuk wordt gebruikt, waartegen zij zich afzetten. Zulk een spel laat zich niet bedenken. Dat kan al leen worden gespeeld door twee personages die gevoelsmatig in eikaars verlengde leven. En die moeten dan ook nog door een speling van welk lot in eikaars vaarwater terecht zijn geko- ■f? STER-DIRECTFJIRSMEEKES_AFGEWEZEN DOOR EUROPA-TV HILVERSUM Als een van de belangrijkste door Europa-tv jgemaakte fouten wordt in omroepkringen genoemd dé afwijzing van drs. Chr. Smeekes als directeur commercie, belast met de werving van reclame en sponsors voor deze intussen mislukte zender. De heer Smeekes, thans directeur van de STER, had naar deze baan gesolliciteerd. Bij Europa-tv heeft men hem noch zijn voor stellen serieus willen nemen. Na in tien jaar de STER tot bioei te hebben gebracht, kwam het de heer Smeekes aantrekkelijk voor •zijn werkterrein uit te breiden met internationale werving. Hij "tan Europa-tv behalve zijn ervaring op dit gebied ook commer- üiële mogelijkheden bieden. Hij beschikt over contacten met 3TER-adverteerders, ook Nederlandse vestigingen van multina tionals, die vinden te weinig aan bod te komen op de Nederland- BRT 1 Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Merlina, Vlaamse jeugdserie. Afl.: Het S-team (herh.) Leven met suikerziekte. /VI. 3: Insuline (herh.) Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Drie goudstukken voor Sarah (Three Sovereigns for Sarah. 2), driedelige Amerikaanse tv- serie van Philip Leacock naar de heksenprocessen van 1690 in Salem, Massachussets. Met O.a. Vanessa Redgrave, Phyllis Thaxter en Kim Hurter Ommekaan Het tiende jaar, hoogtepunten uit de vooraf gaande negentig uitzendingen. Presentatie: Mie Billet en Bea Matterne Kwarteeuw kleinkunst, docu mentaire-serie over de ge schiedenis van het Nederland stalige lied in Vlaanderen en Nederland tijdens de laatste 25 jaar. Afl. 5: Hartstocht 23.20 Journaal en Coda: 'De eenzame wolf van Jos Dael- BRT 2 0 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps 3 Intermezzo. Antwerps klarinet kwartet: Vier Duitse walsen, Schubert (herh.) 5 Oshin (17), Japanse tv-serie van Yukiro Okamoto en Suga- ko Hashlda. Met o.a. Ayako Kobayashl en Shiro Ito (herh.) 3 Mededelingen, en program maoverzicht 5 Journaal 3 Juke Box, videoclips 5 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 3 Extra Time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afge lopen weekeinde 3 Vizier, programma voor smal film- en videoamateurs. Pre sentatie: Nadine de Sloovere 3-23.05 Nederlandse literatuur na 1830. Afl. 13: Dit Is het be gin... Literatuur in de jaren zestig. Presentatie: Dirk Lesaf- fer (herh.) RTBF 1 18.00 Carrefours 19.00 Ce soir, regionaal magazine 1947 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal &0.00 l'Écran témoin: Une femme d'affaires (Rollover), Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Alan J. Pakula. Met Jane Fon da, Kris Kristofferson, Joseph Sommer e.a. Lee Winter erft het chemische bedrijf Wlnter- chem. Het bedrijf is verliesge vend, zodat naarstig naar eenj lening wordt gezocht. Bo-l rought National, de banklerl van het bedrijf, verkeert echter ook in moeilijkheden Laatste nieuws ^Tribine DUITSLAND 1 15.50 Tage8schau 18.00 Die Sklavin Isaura (5), Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucella Santos, Rubens de Fal- co, Beatriz Lira e.a. 16.25 Allerhand Leute - Urlaubsge- achichten, serie reportages met een menselijk gezicht. Afl.: Duitsers op de Canarische ei landen 17.15 Schlupp vom grünen Stern, poppentheater uit Augsburg. Afl.: Eine sonderbare Erden- 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-se rie. Afl.: Alles hat seinen Preis 19.00 Simon Simon, Amerikaanse politieserie. Afl.: Der'Mumien- macher 19.57 Programma-overzicht 20.00 HTagesschau 20.15 Ausgestosaen (slot), vijfdelige Frans/Duitse tv-serie met Charles Aznavour, Judy Win ter, Hans Clarin e.a. Julien Maurles is er in geslaagd zijn proces te heropenen - om zijn onschuld te kunnen bewijzen. Guillaime laat het - laf als hij is - afweten als getuige 21.15 *Wir sind aus Sibiriens Wei- ten', documentaire over Russi sche familie, die een uitreisvi sum kregen naar Duitsland 22.00 Sketchup, sketches met Iris Bergen en Diether Krebs 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 In einer langen, kalten Nacht (Kohta joku tulee), Fins tv-spel van Arvi Auvinen. Met Kaarina Vahtonen, Martii Jërvinen, Marjatta Rinne e.a. Wanneer de vader van een grote familie sterft, hebben de kinderen het liefst, dat hun moeder verhulst van het huis aan het meer naar de stad. Moeder wil blijven en dus wordt er om de beurt voor haar gezorgd. Op een dat is de regelmaat zoek en de gevolgen blijven niet uit 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Einführung in das Mietrecht, informatieve serie. Afl. 13: Das Ende von etwas 16.35 GroB8tadttrumme! im fernen Osten, zesdelige serie reporta ges over de grote veranderin gen die zich In het Verre Oos ten voltrekken. Afl. 1: Seoul - Supergirl schlagt zu. Een fami lie uit de miljoenenstad waar de Olympische Spelen worden gehouden wordt doorgelicht 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.50 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serle met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Der Mafla-pate 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Sterne schwindelen nicht, tv-spel naar een verhaal van Helmut Kissel. Met Hartmut Reck, Johanna von Koczian, Volker Dirkes e.a. Op een dag kondigt zich in een stadje akoestisch, optisch en digitaal se tv. Die had hij over willen hevelen naar Europa-tv. Als voor waarde steldé hij wel met lagere starttarieven te beginnen om te kunnen concurreren tegen zenders als Sky Channel en de Lu xemburgse RTL. Europa-tv kan deze fout corrigeren door alsnog van de diensten van de heer Smeekss gebruik te maken. Niet alleen de vijf deel nemende landen aan Europa-tv hechten aan voorzetting van deze zender. Ook D'66 staat er op, dat Europa-tv een serieuze herkansing krijgt. Volgens het D66-Kamerlid Wolffensperger zaterdag op VARA-radio heeft Europa-tv nooit een reële kans gehad, omdat te overhaast is begonnen met uitzenden. Zijn op lossing voor de financiële en organisatorische janboel: een rigou reuze sanering en zoeken naar programmasponsors, vooral in de sportsector. BBC 1 Charles Aznavour wil als Julien Mauriés worden aangeklaagd in de laatste aflevering van ^Aus- gestoben". Duitsland 1 om *0.15 uur. een stem van een onzichtbaar wezen aan. Dit wezen blijkt over een verbazingwekkende kennis van het stadje en zijn inwoners te beschikken 21.00 Programma-overzicht 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal, met aansluitend 'Politbarometer' 22.10 Ronald Reagan - Der Zaube- rer im Weissen Haus, reporta ge over het fenomeen Reagan. Op de dag dat Ronald Reagan zijn ambt aanvaardde werden de 52 gijzelaars In de Ameri kaanse ambassade In Teheran vrijgelaten. Dat was voor hem een gunstige start, maar niet alles zat hem mee. Hij moest de verantwoording overnemer) voor de 241 mariniers, die in Beiroet het slachtoffer werden van terreuraanslagen en even eens voor de zeven astronau ten die in het ruimteveer Chal lenger omkwamen. Recentelijk werd hij aangesproken op de geheime wapenleveranties aan Iran 22.55 (3 It's Countrytume mit Fred dy Quinn, muziekprogramma m.m.v. Westwood, Don King, Dan Jagarty e.a. 23.40 Die Sport-Reportage, met ten nis vanuit München: Steffi Graf - Hana Mandllkova. Commen taar: Eberhard Flggemeier 00.10 Heute DUITSLAND 3 11 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Linden8tra6e, tv-serie met An- nemarie Wendl, Monika Woy- towlcz, Selma Baldursson e.a. Afl.: Joschi lm Himmel (herha lingen van gisteren) 20.45 Auslandsshow: Stadtge- sprach im Jerusalem, reporta ge 22.15 Vor hundert Jahren geboren: Der Maler August Macke, re portage 22.45 Thema des Monats: Wenn man nichts mehr zu sagen hat - Entmündigung, discus sieprogramma. Aansluitend: Laatste nieuws 17.20 Mysterious cities of gold, tv- 17.45 Johnny Brlggs 17.55 John Craven's NeWsround, jeugdjournaal 18.05 CQBlue Peter, klnderprogram- 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 The golden oldies show. Dave Lee Travis presenteert hits van vroeger 21.00 UTest pilot, zesdelige docu mentaireserie over de training van testpiloten 21.30 HI Three up two down, come dyserie met Angela Throne, Michael Elphlck e.a. Afl.: Your place or mine? 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama, actuele documen taire 23.10 The monday film: Secrets of a married man, Amerikaanse speelfilm uit 984 van William A. Graham. Met o.a. William Shatner en Sybill Shepherd 00.45 Rhoda, Amerikaanse tv-serie. Afl.: The Marty Morgan story 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 The Pamela Armstrong Show 17.35 Blizzard's wonderful wooden toys 18.00 Domesday, documentaire-se rie over de geschiedenis van Engeland 18.30 Alfred Brendel, plano. Uitvoe ring van Beethovens Piano So nata 19.00 C Charlie Chan in Panama, Amerikaanse speelfilm uit 1940' van Norman Foster. Met Sid ney Toler, Jean Rogers, Kane Richmond e.a. 20.05 Star shot. Aft.: Kleiduiven schieten 20.35 Open to quesion, discussie programma 21.10 Antenna 22.00 Cool it, amusementsprogram ma met Phil Cool, die ditmaal als gasten o.a. een aantal Gremlins en Griff Rhys Jones ontvangt 22.25 Victoria Wood - as seen on TV 23.00 m Nurses, documentaireserie over de verpleging. Afl.: Pic king up the pieces 23.40 Newsnight, actualiteltenmaga- ITV 17.00 Kinderprogramma's 17.45 From the top, comedyserie met Bill Oddie 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About ANglia, regionaal maga zine 19.30 Who's the boss? Comedyse rie. Afl.: A rash decision 20.00 The Krypton Factor 20.30 Coronation Street 21.00 Executive stress, comedyserie 21.30 World in action 22.00 The Sweeney, politieserie 23.00 Nieuws 23.30 Anglia reports 00.00 The Labyrinth 00.45 The New Squadronaires 01.15 Epiloog Pierre Kemp in „Lezen voor de lijst' Donderdag 4 december is „Le zen voor de lijst", KRO's literai re radioprogramma voor jonge ren, aan Pierre Kemp gewijd. De uitzending is te horen van 18.10 tot 18.40 uur op Radio 5. Pierre Kemp, de Maastrichtse dichter, werd honderd jaar ge leden, op 1 december, geboren. Dit feit is aanleiding voor een feestelijke herdenking vandaag in Maastricht. Er zullen o.m. enige boekuitgaven over Kemp gepresenteerd worden. Reeds SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, kinderpro gramma met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'The double deckers' 18.00 I Dream of Jeannie, comedy- 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: Sticky wicket newkirk 19.30 Bring 'em back alive. Afl.: A switch in time 20.30 Hawk, misdaadserie met o.a. Burt Reynolds, Wayne Grlce en George Voskovec. Afl.: The hands of Corbin Claybrooke 21.30 Chuck Connors Great Wes tern Theatre. Afl.: Kellie 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 1986-87 00.00-01.00 El The American show, popvideo'suit Amerika gepre senteerd door David Jensen,- Gary Davies, Anthea Turner en Mick Wall TV 5 16.05 La pays de la terre sans arbre 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Klimbo, kinderprogramma 19.15 Peau de Banane, tv-serie 19.40 Schumacher 20.10 Cornelius Krieghoff, docu mentaire 20.40 Emission de variétés, amuse ment 21.30 Actualités Canadiennes, nieuws uit Canada 22.00 Journaal 22.30-23.00 Pierre Nadeau Rencon tre.. Ludmilla Chiriaeff MUSIC BOX 17.00 El The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 EIThe Amanda Redington Show (herh.) 19.00 El The Nino Firetto Show, met fanclubnleuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 20.00 EIThe Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur In 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in "Between the lines' (herh.) 21.00 El Tha Timmy Mallet! Show (herh.) 22.00 EIThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E) Sunday Cinema - Take 2 00.00 E) The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 01.00 El The Timmy Mallett Show 02.00 El The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 E] The Nino Firetto Show 04.00 El The Martin Buchanan Show 05.00 El The Simon Potter Show 06.00-07.00 El The Shadow CD Ondertiteling vla TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzendlng. ■DZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. HJ Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. aangekondigd" was dat er een lesbrief door Kees Simhoffer, een nieuwe bloemlezing uit het werk van Kemp „Die oude re genboog met al zijn rood", en een bundel opstellen van Pim de Vroomen „Bevonden en ge wogen" zullen verschijnen. Hierbij voegt zich een vierde uitgave: een bundeltje van de Maastrichtse dichter en essayist Wiel Kusters, getiteld „X kijkt in Y, vijf causerieën", eerder op KRO-radio. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 E The Informer, Amerikaanse speelfilm uit 1935 15.55 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine gepresenteerd door Cathe rine Keijl en Amanda Spoel NOS 17.30 V»6-Journaal AVRO 17.46 Top- pop, popprogramma met Bas Wes terweel DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 WISO 10.35 Die Sterne schwindein nicht 12.10 Bilder aus Europa (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 E) Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (6), Braziliaanse tv-serie 16.25 Rund um den Dom, serie reportages over de stad Keulen 16.45 Spass am Dienstag, kinderprogramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computerliefhebbers 16.20 Schüler-Express: Holidays for Pea ce, Jugend im internationale Work- camp, Jongerenmagazine 17.00 Heu te 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog 09.55 Nieuws 10.00 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Neighbours 11.20 Wombles 11.25 Phillip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cat 11.55 Five to ele ven 12.00 Vegetarian kitchen 12.25 Open Air 13.25 Domesday 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Stop-go 15.00 Hollywood star mo vie: A star is born, Amerikas, se speelfilm uit 1973 16.50 Phillip Scho field 17.00 The Chucklehounds 17.05 Captain caveman 17.15 Jonny SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 New Animal World 15.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 Tha DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the turn 13.10 Rainbow 13.30 Ge tting on 14.00 Nieuws 14.30 Sorrell and son 15.30 Daytime 16.00 Three little words 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The young doctors 17.00 Kin derprogramma's MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto. Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'Off the wall' (12.00). 13.00 El Muziekprogramma's. Herhalingen. NEDERLAND 1 16.51 17.13 18.30 19.00 16.01 Chocky, Engelse science- fictionserie voor de jeugd naar het boek van John Wyndham. Met o.a. Carol Drinkwater, James Hazel- dine en Andrew Ellams. Afl. 2: Matthew en Chocky 16.26 (BZeg 'ns AAA, Neder landse comedyserie van Chiem van Houweninge en Alexander Pola. Dokter Lydie krijgt genoeg van het opknappen van de nieuwe boot. Voor de ontspann- ning zijn er gelukkig allerlei hulpvaardige vrienden te vinden (herh.) Charlotte Aardbei, teken filmserie. Afl. 2: Welkom thuis Charlotte Popeye, Amerikaanse te kenfilmserie over de avon turen van de sterkte zee man Sonja, vooruitblik op het programma van vanavond NOS V26-Journaal VARA Jem, Amerikaanse teken filmserie over twee con currerende popgroepen Scruffie (slot), driedelige tekenfilm naar het boek van Jack Stoneley. Afl. 3: De hondenvangers Gil en Julie, Belgische te kenfilmserie van Hilda Neetesonne. Afl.: Het vo gelhuisje TELEAC Qa va? Cursus Frans (5) VARA De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: Kitty en de dubbelbroertjes/lk ben anders, net als hij 19.25 SlZeg 'ns AAA, comedy serie met o.a. Sjoukje Hooymaayer, Hans Corne- lissen, Sylvia Holstein en John Leddy. Koos heeft af gesproken om met Jopie te gaan vissen. Het is dan ook verbazingwekkend dat Mien en Jopie elkaar in het huis van dokter Lydie tegenkomen NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 Zeg 't maarl Spelprogfam- mao.l.v. Karin Bloemen 21.15 Sonja op Maandag, ge sprekken met gasten rechtstreeks vanuit de Brakke Grond in Amster dam 22.05 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine waarin onder meer aandacht voor de vraag waarom Neder landse bedrijven zich niet terugtrekken uit Zuid-Afri- ka. Verder een reportage over de door artsen en an dere hulpverleners ge pleegde ontuchtige hande lingen met patiënten. Ge sproken wordt met H. van Geuns, hoofdinspecteur van de volksgezondheid RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 EO: Ronduit-radiokrant. 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 2242 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 23.00 Jazz-op-vier. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 VARA: Schaafljs. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 1840 NOS: Programma voor blinden en slechtzienden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Ni hao. 21.30 Por Favor. 22.00 Ca va? 2240 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 - 20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 2140 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvres in het donker. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Ebu-Multiplex. 21.30 Actualia. 21.45 Symfonische muziek. 22.30 Blues en Jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 0740 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 22.35 Teder is de nacht, zesdeli ge Britse dramaserie met o.a. Peter Strauss, Marv. Steenburgen en Kate Har per. Afl. 4: De kliniek in Zu rich. Kerstmis 1925 bren gen de Divers in Gstaad door. Franz komt ook om Dick over te halen de kli niek van dokter Dholmer in Zürich te kopen 23.25 Het strijdbare leven van Harvey Milk, Amerikaanse documentaire uit 1984 over Harvey Milk. Milk werd driemaal bij gemeen teraadsverkiezingen in San Francisco verslagen. De vierde keer werd hij ge kozen, hoewel hij homofiel is (in 1985 onderscheiden met een Oscar in de cate- gorie documentaire) NOS 00.50 Journaal 00.55 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag dokter, serie over ge zondheid 17.55 Nederlands - Taal, Te kens en Regels NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 EJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag aan tafel: Suri name, land van herkomst, land van toekomst? Jon geren praten over de hui dige ontwikkelingen in Su riname VOO 19.27 Pats Boem Show, alterna tieve talentenjacht. Pre sentatie: Will Luikinga 20.00 Heelmeesters, medisch- sociaal programma van llona Hofstra. Ditmaal aan dacht voor de vaak voor komende communicatie stoornissen in de relatie arts - patiënt, die nare ge volgen kunnen hebben 20.30 Twilight Zone, Ameri kaanse mysteryserie. Afl.: De zachte nacht. Een op kerstavond ontslagen kerstman van een waren huis, vindt een magische kerst in zijn eigen buurt 20.50 Amsterdam, 400 jaar dia mantstad, docmentaire over de rol van de diamant in onze samenleving 21.40 dl Klasgenoten, een be kende Nederlander zit voor één keer weer in de schoolbanken. Presenta-. tie: Koos Postema NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Cursus Personal Computer 1(12, herh.) RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prlkkel- 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Klassieke Kamermuziek. 1040 Orkestpalet. 1140 Orkestmuziek van Georg frle- drich Handel. 1240 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 1140 TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestlval. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0740, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Uit de Band. 1140 Het Vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren Tijd. 15.03 Zo D'Ouden Zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 11.55 Medlatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guillni. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Amerlcaln. 16.00 Rockkaffee. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.30 Liszt, mens en musicus (11). 14.30 Swingle II. concert. 15.45 Pianowerken van Claude De- 16.45 Uit de romantiek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11