„Je rijdt van kuil naar hobbel" DE PLANKENRIDDERS TREKKEN VOLLE ZAAL Veel bezwaren tegen lichtmasten tennisclub aan tafel dagpuzzel Rode Kruis doet goede zaken De Bijhorst gesloopt LEIDEN OMGEVING CcidócSotvumt MAANDAG 1 DECEMBER 1986 PAGINA 10 Knakworst met zuur kool en aardappelpuree - koffiepudding met eustardsaus De benodigdheden voor twee personen zijn: 500 g. zuurkool, 1 lepel rozijnen, 1 appel (Golden Deli cious), 200 g knakworst vers, vacuüm of blik), pa prikapoeder; Vz tot 1 kg aardappelen, zout, 25 g margarine, melk, peper, nootmuskaat; 4 dl melk, 32 g maizena, 40 g suiker, 2 theelepels op- loskoffie, 1 pakje vanille suiker, 2 dl melk, 5 g cus tard, 15 g suiker. Zet de zuurkool op met wei nig kokend water en de ge wassen rozijnen en laat de groente tien minuten koken. Schil de appel en snijd hem in blokjes. Spoel alleen verse knakworst af met koud wa ter. Leg de appel en knak worst op de zuurkool en laat het gerecht nog eens tien mi nuten koken. Haal de knak worstjes uit de pan, voeg pa prikapoeder toe en meng de groente met de rozijnen en appel. Kook de aardappelen gaar in weinig water met zout, giet ze af en stamp ze fijn. Meng de margarine en zo veel melk door de aardappelen dat er een soepele puree ont staat. Breng die op smaak met zout, peper en nootmus kaat en warm haar nog even door. Doe puree, zuurkool en knakworst in één grote schaal of diepe schotel. Meng maizena, suiker en weinig koude melk tot een papje. Kook de overige melk. Schenk al roerende wat hete melk bij het papje, doe het mengsel in de pan en laat de pudding een minuut koken. Voeg van het vuur oploskof- fie en vanillesuiker toe en schenk de hete massa in een natgemaakte vorm. Laat de pudding een halve a hele dag koel staan om af te koelen en op te stijven. Zet voor de saus de helft van de melk op. Maak van cus tard, suiker en iets koude melk een papje. Schenk daar wat hete melk bij, doe het mengsel in de pan en laat de saus een minuut koken. Voeg van het vuur de rest koude melk toe. Schud de pudding uit de vorm op een bord en schenk er de afgekoelde saus omheen. JEANNE lenstuerlemng APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 5 de cember waargenomen door Apotheek Centraal in Leiden en Apotheek Van Breest Smallenburg in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Op woensdag- en zaterdagmiddag van 14-18 u. telefoon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stich ting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur ma. t/m vr. 09.00- 10.00 u. en volgens afspraak, tel. 142144. Gezondheidscentrum Meren- wijk. spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel 212195. Gezond heidscentrum Stevenshof. spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Bree- straat 24: spreekuur ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en volgens afspraak, tel 254782/254756. FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1. stevig aaneengevoegd; 6. R.-K. drieledig gebed; 7. innerlijk besef van goed en kwaad; 8. mohammedaanse godsdienst. Verticaal: 2. ontoegankelijk voor raad; 3. met speer en schild gewapende vrouw als de personificatie van Zwit serland; 4. rijschool; 5. land in Europa. OPLOSSING pueisn 'g :a6aueuj t» ïejjaAiaH Z :sl|«ua6ia z iieeojiJeA ujeisj 8 ;uaiaMa6 L :snia6ue 9 :jipay t :|eejuozuoH Kruisgebouw in Poelpolder zondheid wil een kruisgebouw gaan bouwen in de Poelpolder, ten zuidoosten van de Ruishornlaan en ongeveer nabij het huidige Qbus- gebouw aan de Vivaldistraat. Reeds vanaf de fusie tussen het Witgele Kruis en het Groene Kruis is het de bedoeling van het bestuur ge weest om in de Poelpolder te kun nen beschikken over een volwaar dig kruisgebouw en de gebouwen in de Schoolstraat af te stoten. De gemeenteraad van Lisse krijgt een raadsvoorstel om de toegang tot het Qbus gebouw te verbeteren om bij het nieuwe kruisgebouw 17 par keerplaatsen aan te leggen. Carna vakvereniging viert vierde lustrum WASSENAAR Uit de wijde omtrek waren de bevriende carnavalsvereni gingen zaterdag naar cultureel centrum Warenar getrokken om de Wassenaarse carnavalsvereniging De Deylknotsen te feliciteren met haar 20-jarig bestaan. Zelfs Sinterklaas en twee zwarte pieten brachten een toepasselijk cadeau mee: een twee meter hoge zilveren knots. Namens het gemeentebestuur felici teerde burgemeester P.H. Schoute de jubilerende vereniging. De Deylknot sen werd 20 jaar geleden opgericht als een gezelligheidsvereniging van enkele horecaexploitanten gevestigd rond Den Deyl/Rijksstraatweg. Ereleden zijn on der anderen W. Geertsema en K. Staab, beiden oud-burgemeester van Wasse- Over de kop NIEUWVEEN Een 49-jarige automobilist uit Alphen aan den Rijn is zaterdagmiddag na plot seling remmen in een droge sloot beland. De man reed in een bedrijfs wagen op de provinciale weg in de richting van Nieuwveen toen hij plot seling moest afremmen omdat een tegenligger aan het inhalen was. Hierbij kwam hij in de berm terecht, sloeg twee keer over de kop en be landde in de droge sloot. De man raakte niet ge wond. Katwijker mishandelt man en vrouw KATWIJK Een 23-jarige Katwijker heeft gisteravond een oudere man en een oudere vrouw mishandeld. De da der achtervolgde een huilend meisje op de Koningin Julianalaan in Katwijk, toen hij op twee oudere echtparen, ook uit Katwijk, stuitte. Zonder enige aanleiding werd een van de mannen geschopt door de wildeman, die daarop een vuistslag in zijn gezicht kreeg. De dronken Katwijker maakte vervolgens het viertal tot zijn doelwit en kwam hen achterna. Nu schopte hij een van de vrouwen. Een toevallige passant draaide de rollen om en slaagde er bij zijn tweede poging in de vech tersbaas aan de politie over te dragen." Inbraak in school LEIMUIDEN Die ven hebben het afgelo pen weekeinde toege slagen in de basisschool De Schakel aan de Griede in Leimuiden. Er werd een raampje geforceerd, waarha de inbrekers hun gang konden gaan. Er wer den een televisietoestel, een videorecorder en een soundmixer ont vreemd. De waarde be draagt enige duizenden guldens. Onder invloed op rijksweg LEIDSCHENDAM Een 32-jarige Leidenaar is zaterdagnacht door de politie aangehouden om dat hij onder invloed achter het stuur zat. De man reed met een snel heid van 140 kilometer per uur in dichte mist over de rijksweg 4. De Leidschendamse po litie hield de man aan en uit een blaasproef bleek dat hij teveel gedronken had. Hij is voor een bloedproef naar het poli tiebureau gebracht. Bromfiets botst tegen vrachtauto ZOETERWOUDE Een 18-jarige bromfiet-j ser uit Zoeterwoude is vannacht gewond ge-! raakt bij een aanrijdingj op de Industrieweg inj Zoeterwoude. De jongeiv reed met hoge snelheid tegen een geparkeerde vrachtauto met aanhan ger op. Hij wérd zwaar gewond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De bromfiets werd zwaar beschadigd. BEWONERS WAARSCHUWEN VOOR GEVAARLIJKE WEIPOORTSEWEG ZOETERWOUDE De bewoners van het zoge noemde voor-end van de Weipoortseweg in Zoeter woude zijn het zat. Al ja- renlang worden zij geteis terd door sluipverkeer, terwijl het wegdek van de Weipoortseweg tussen Ommedijkseweg en Nieu- weweg in een ermbarme- lijke staat verkeert. Afge lopen vrijdag is een brief bezorgd bij het gemeente bestuur - vergezeld van 80 handtekeningen - met het klemmende verzoek aan deze onhoudbare toestand een einde te maken. Met name gaat het hier dan om verbetering van het weg dek. Initiatiefnemer tot de ac tie is Ton van der Salm, gebo ren en getogen in de Weipoort. Een citaat uit de brief aan de gemeenteraad: „Het enige dat wij als bewoners van deze weg horen is dat er een plan opge steld zal worden voor recon structie, dat er een fietspad naast de weg moet komen, dat er maatregelen tegen het sluipverkeer genomen moeten worden. Maar er gebeurt aan het wegdek niets, terwijl de toestand met de dag erger wordt. Sommige stukken van de weg zijn 30 centimeter ver zakt. Je rijdt er van kuil naar hobbel". De bewoners van het „voor- end" van de Weipoortseweg vragen zich met angst in het hart af hoe het nu verder moet. De winter staat voor de deur, het is vroeg donker en de verkeersdruk wordt dage lijks groter. Met name angst voor een glad wegdek, want dan is de automobilist op het mgelijke wegdek als hei ware „vogelvrij". „Wie is e straks verantwoordelijk voor de schade om nog maar niet te praten over hoe onze kinde ren, ouderen en andere fiet sers zich dan moeten redden", aldus de bewoners in hun brief aan het gemeentebestuur. De bewoners zijn van mening dat de gemeenteraad heel snel een einde moet maken aan deze volgens hen onverant woordelijke toestand. Het is overigens niet de eerste maal dat de bewoners van de Wei poortseweg aan de bel trek ken. Enkele jaren geleden werd zelfs een „blokkade" op geworpen om het sluipverkeer te dwingen de snelheid te ma tigen. Probleem voor dèt knel punt is dat de Weipoort géén deel uitmaakt van de bebouw de kom, zodat afdoende maat regelen wettelijk nauwelijks haalbaar zijn. Verbetering van het wegdek is echter wèl mo gelijk. AARLANDERVEEN Voor een uitverkochte zaal voerde de toneelvereniging De Plan kenridders zaterdag het blij spel „Mister Doe-het-zelf" op. Het stuk speelt zich af ten hui ze van de familie Vogel. De vrouw des huizes Caro Vogel (Riet Angenent) heeft haar man Otto (Nico Groot), opge geven als een zeer handig per soon voor de titel Mister-doe- het-zelf. Als de familie hoort dat Otto Vogel de prijswinnaar is, dan blijkt dat hij helemaal geen handig persoon is. Maar ze zul len hem van alle kanten wel even helpen om de prijs in de wacht te kunnen slepen. Zijn buurman, de altijd over zijn theewater zijnde Ko Geluk (Gert Angenent) heeft wel een oplossing, hij heeft een handi ge zoon Bob Geluk (Jan Ver heul), die de rol moet spelen van Otto Vogel. Er is één pro bleem: hij is niet getrouwd. Dat wordt opgelost door hem te laten voordoen dat hij ge trouwd is met de dochter van Otto Vogel, Wilma (Karin Verhoog). Hoewel de twee wa ter en vuur zijn, willen ze voor Pa Vogel de rol van echtpaar wel spelen. Maar zoals bij elke wedstrijd wordt er eerst beoor deeld of de prijswinner wel zo handig is. Daarom verschijnt er ook een jury-lid juffrouw Grünefeld (Marijke Verburg) met een fotograaf meneer Wit jes (Willem Davelaar), die een rapport moet opmaken en alles beoordeelt. De overige rollen werden onder regie van Piet Kranenburg vertolkt door Will Zuiddam en Cobi Ver- Sinterklaas ontmoet Kerstman Sinterklaas keek vreemd op toen hij zaterdag tij dens zijn bezoek aan Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse de Kerstman te gen het lijf liep. Hoewel beide eerbiedwaardige heren eikaars concurren ten zijn, kon de ontmoe ting als zeer vriendelijk worden bestempeld. Kerstman en Sinterklaas waren zelfs bereid zich samen te laten vereeuwi gen. Wat de Kerstman zo vroeg in Lisse deed, werd niet duidelijk. Snel meer duidelijkheid over nieuwbouw De Diamantvink ALKEMADE De jaar lijkse vogeltentoonstelling van Vogelvereniging De Diamantvink werd het af gelopen weekeinde druk bezocht. De openingscere monie werd dit keer ver richt door burgemeester A.H. Meerburg. Deze zeg de toe nog deze maand met de wethouders een voorstel te zullen bespre ken over nieuwbouw van het clubhuis van de vere niging. Zoals bekend is Vogelvereni ging De Diamantvink gehuis vest in het krakkemikkige voormalige gebouw van Peu terspeelzaal De Mammoef aan de Schoolbaan in Oude Wete ring. peuterspeelzaal De Mam moef is inmiddels onderge bracht in een aanzienlijk bete re behuizing aan het Onelplein in Roelofarendsveen. De Dia mantvink wil via zelfwerk zaamheid komen tot een eigen stenen clubhuis. Het is nog niet zeker of de buren, Dui- venvereniginê de Witkop, mee zal bouwen. Zestig leden hadden voor de dertigste jaarlijkse tentoonstel ling in totaal zeshonderd vo gels ingezonden. Algemeen kampioen werd Huub Rotte veel uit Rijpwetering. Jeugd kampioen werd Egbert Hoog- enboom uit Roelofarendsveen. De overige prijzen waren voor A. van Seggelen (pigment met rood), J.W. van der Meer (Derby), L. van Es (pigment zonder rood), M. de Hollander (vetstof zonder rood), C. Jan sen (vetstof met rood), C. van der Hoorn (Vorm en postuur kanarie), R H. Borst (Europese vogels), A.L. Groenewegen (bastaarden), H. Rotteveel (Ze- bravinken en Japanse meeu wen), P. Wesselman (Tropi sche vogels), W. Hogenboom (fraaiste tropische vogel VK), P.J.J. Loos (grasparkieten), A. van der Voorn (Agaporniden), en J. Wubben (grote parkie ten). Met een bruto-opbrengst van ruim 4750 gulden zijn de verkoop van welfare-artikelen én de fancy fair van het Rode Kruis, afdeling Zoeterwoude, prima geslaagd. Zowel zaterdag als zondag was er een goede belangstelling in Huize Emmaus. Bij het kraampje van de welfare, met tientallen artike len die onder meer door bewoners van het bejaardencentrum waren gemaakt, werden goede za ken gedaan. Na het opmaken van de balans werd een bedrag van 2110 gulden geteld. Bij de fancy fair trok het rad van avontuur de meeste „goklustigen" hetgeen bleek uit de opbrengst van bijna tweeduizend gulden. Maar ook andere attracties, zoals sjoelen, rommeldoos, grabbelen en derge lijke zorgden dat er de nodige duiten in het zakje kwamen en wel tot een totaal bedrag van 2645 gulden. Ook kon een gokje worden gewaagd bij de loterij met als inzet een tafelkleed en een pluche hond. Het kleed is thans in bezit van de familie Van Klink, Eendrachtsweg 9, terwijl de hond „blaft" bij de familie Janmaat in Zonnegaarde. KATWIJK Het ver zoek van de Katwijkse tennisvereniging LTC Zee en Duin om een zestal lichtmasten te plaatsen op het Sportpark Duinlust ondervindt veel weer stand van bewoners uit de omgeving. Het gaat bij de tennisvereniging om een lichtinstallatie voor de eerste vier tennisbanen, zodat ook in het voor- en naseizoen tijdens de avon den gespeeld kan worden. De bewoners van het aan het sportpark grenzende flatge bouw Triton, voornamelijk be jaarden die daar een flat met gedeeltelijke verzorging hu ren, vrezen dat de overlast van het sportpark daardoor al leen maar groter wordt. Mas saal pleiten zij bij het college van burgemeester en wethou ders van het Zeedorp om af te zien van plaatsing van de lichtmasten. Aan de zuidkant van Katwijk, gelegen op de grens van de zuidduinen en het strand, lig gen in het meest landelijke ge bied van Katwijk de banen van tennisvereniging Zee en Duin. Op het betreffende sportpark Duinlust, niet te verwarren met het nabij gele gen kerkhof Duinrust, wenst het bestuur van de vereniging een zestal lichtmasten te plaat sen, dat de speeltijd drastisch moet verlengen. Omwonenden die toch al, zo blijkt uit de reacties, niet erg zijn te spreken over de over last van het sportpark, verzet ten zich massaal tegen de ge wenste lichtmasten. De bezwa ren, die bewoners van de Sportlaan en de (zuid-) Boule vard daarbij naar voren bren gen variëren van langdurige overlast tot verstoring van de privacy. Een opmerkelijk pro test komt ook van de kant van een der bewoners van Sportlaan, die de nodige gev; ren voor trekvogels signaleei Volgens het door hem irtgt diende bezwaarschrift heel onderzoek vastgesteld dat name lichtmasten een wa: slachting veroorzaken ondi zangvogels, die veelal in avonduren doortrekken. E ■u De bezwaren rondom de prbli vacy hebben voornamelijk béu? trekking op het schijnsel van^ de felle lampen, dat recht streeks op het terras valt oi-g zelfs in de slaapkamer zicht -, baar is Een bezwaar komt 00L?' van een gepensioneerd ge^t meente-ambtenaar en een exT-I wethouder van Katwijk, ditlS stellen dat de lichtmasten ze-2C ker niet passen in het gelden de bestemmingsplan. De behandeling van de be; zwaarschnften tegen de bouv, van de lichtmasten vindt ko' mende woensdag in het Kat wijkse gemeentehuis plaats. WASSENAAR Het oude gebouw van restaurant de Bij horst aan de Wassenaarse Rijksstraatweg wordt gesloopt om plaats te maken voor een parkeerterrein dat, als alles volgens plan verloopt, 15 de cember in gebruik wordt ge nomen. Het pand werd in 1902 gebouwd en diende als koets huis van landgoed De Lange- horst. In 1948 werd het ge kocht door de familie Van der Valk als bruidsschat voor een' dochter van de oude Martin van der Valk, die het concern stichtte. In die periode was de plaats van de Bijhorst een druk knooppunt van wegen: Rijksstraatweg, het gele tram metje van Leiden naar Den Haag, het Hofpleinlijntje over het viaduct naar Schevenin- gen en eindpunt van een tram op de Zijdelaan. Bij de aan koop van de Bijhorst was ook nog 32 hectare weiland inbe grepen die later werd ver kocht. In 1962 werd er ingrij pend gerenoveerd en werd er een nieuwe keuken bijge bouwd. Nu het nieuwe motel restaurant Bijhorst onlangs is geopend, wil men het oude ge bouw in veerftien dagen met de grond gelijk maken. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Vier woningen en twaalf auto's in Alphen zijn dit weekeinde het doelwit van inbrekers geweest. Uit de auto's werd voornamelijk geluidsapparatuur ontvreemd. UitAen huis aan de Kortsteekterweg werden sieraden gestolen. Geld en sieraden werden weggenomen uit een woning aan de Anna van Burenlaan. Onbekenden namen een video-recorder mee uit een flatwoning aan de Vliestroom. Een huis aan de Raafstraat werd alleen doorzocht. Voor zover bekend is er niets weg. Op heterdaad betrapt LEIDSCHENDAM Een- 34-jarige Hagenaar is zaterf3; dagnacht op heterdaad beL< trapt bij een inbraak in df, Leidschendamse Zeeheldenfc buurt. Een echtpaar werP wakker toen het de voordeuP van hun woning dicht hoof de slaan. De man ging daarr op naar beneden en zag dal de televisie en de video-réf0- corder uit zijn huiskameU verdwenen waren. Buiteft. trof hij de dader aan die bel zig was met het starten var zijn auto. Toen de inbrekefg, de rechtmatige eigenaar naaf buiten zag komen, haastte KI?'' zich de gestolen goedereljj- weer terug te geven. De inf middels gewaarschuwde pc^Oj litie achtervolgde de inbre^ ker en kon hem even vet derop aanhouden. In zijl.,' auto lagen nog tal van ande re gestolen artikelen. Ook dp2 auto zelf bleek gestolen tf. zijn. Cursussen K O Katwijk is vanoch tend gestart met de inschrij ving van een groot aantal herhalings- en vervolgcur sussen als yoga, computers, schilderen en droogbloemen schikken. Terug van wegge weest is „wat is antiek". Na dere inlichtingen bij het kan toor aan de Sluis weg 16. Playback Carnavalsvereniging De Bokken uit Voorhout houdt zaterdag 20 december voor de tweede keer een grote playbackshow in het paro chiehuis. Alle creatieve kan didaten uit de hele Bollen streek mogen deelnemen. Een leeftijdsgrens is er niet. Ook dit jaar zijn er weer di verse prijzen aan de strijd verbonden en de hoofdprijs bestaat uit een zilveren beker gevuld met 111 losse guldens. Kandidaten kunnen een in schrijf form ulier aan vragen bij het secretariaat van de Bokken te Voorhout, telefoon 02522-14389. Band De Band voor Ouderen in Wassenaar zoekt muzikan-• ten. Deze band, die bestaat uit zes musici en een zange res speelt voor ouderen, zie ken en gehandicapten. De groep heeft behoefte aan een alt- of tenorsaxofonist, een klarinettist en een gitarist. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij bij de heer J. Knijenburg, Molen straat 25 in Wassenaar, tel. 01751-10218. De Band voor Ouderen kan ook bladmu ziek van oude en nieuwe nummers erg goed gebrui ken. Decoraties K&O Katwijk houdt- woensdagavond 17 december om zeven uur een les kerst- decoraties maken. Deelne mers maken een krans voor aan de wand of de buiten deur. De kosten bedragen, in clusief materiaal, vijftien gul den. 's Middags om twee uur is er een les voor de jeugd. Deze kost zeven gulden vijf tig. Belangstellenden kunnen zich inschrijven tussen 1 en 13 december bij het kantoor aan de Sluisweg 16, 's och- tends tussen negen en twaalf uur. Sint Sint-Nicolaas komt morgen avond op bezoek in Zoeter woude. Onder muzikale be geleiding van drumfanfare VIOS vertrekt hij om zeven uur vanaf het Muziekcen trum aan de Schenkelweg voor een korte rit door de dorpskern die eindigt bij het winkelcentrum. De Sint heeft voor de Zoeterwoudse R1 jeugd overigens nog een ver- T11 rassing in petto, want vanaf zes uur mag de jeugd de schoen komen zetten in het Muziekcentrum en deze118.( woensdag weer ophalen. A/s°J9-t zij de schoen inleveren krij-^i gen ze een lampion die weer kan dienen als feestelijke verlichting tijdens de op tocht. CDJA De voor morgenavond in Al kemade geplande CDJA- avond over jeugd en crimina liteit gaat niet door. Door een misverstand bij de organisa tie wordt de thema-avond nu' 3-1 verzet naar januari. i

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10