Show zonder sterren, maar vol hoogtepunten Bezwaren tegen café aan het Dorpsplein Sportwereld Twijfels over soort onderwijs in Oosthout Huisarts De Terp definitief vrij Nog geen zekerheid over nieuwe lokatie Poelhuys Nieuwbouw Witte School, of school in Vinkeveld Aaw-uitkering voor boerinnen en tuinders vrouwen heet hangijzer Air Holland mag Schiphol nu onbeperkt gebruiken Faillissement USL is klap voor Rotterdam r nstc euw igh, LEIDEN OMGEVING SaidóaQowiant WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 PAGINA Von Karajan moet rust houden WEST-BERLIJN De eerste-diri- gent van de Berliner Philharmoni- ker, Herbert von Karajan, heeft zijn eerstvolgende optreden met het orkest op 14 december in West- Berlijn, afgezegd. Zijn dokter heeft het hem afgeraden. Op 28 septem ber had Von Karajan tegen het ad vies van zijn dokter het orkest ge leid op de Berliner Festwochen. Een herhalingsconcert de dag erna moest hij afzeggen. De afzegging die nu binnenkwam is volgens het orkest zuiver aan gezondheidrede nen te wijten. Von Karajan heeft in het recente verleden langdurig met het Berlijns Filharmonisch Orkest overhoop gelegen. Schilderij Renoir teruggevonden in massagesalon ZÜRICH Een waardevol schilderij van Auguste Renoir, „Les Baigneuses", dat vo rige week vrijdag werd gestolen uit het voorname restaurant 'Kronenhalle' in Zu rich, is teruggevonden in een „massagesa lon" in de stad. Het schilderij, waarvan de waarde wordt geschat op 35.000 Zw.frank, verdween in het rumoer van een feesta vond aan het begin van carnaval op de elfde van de elfde. De diefstal werd pas gemerkt toen de feestvierders het lokaal hadden verlaten. Volgens de politie was de diefstal voorbereid door een man van 36 jaar en uitgevoerd door een van 35. Het tweetal deponeerde het doek vervolgens in een minder aan de schilder- dan aan de sensuele kunst gewijde tempel. Dansproduktie met „Dubbelspoor" in Korzo DEN HAAG Drie weken achtereen stond het ballet „Dubbelspoor" van Dansproduktie in Amsterdam voor volle zalen. Morgenavond, vrijdag en zondagavond is deze door de pers warm onthaalde productie in Korzo in Den Haag te zien. De choreografie van Beppie Blankert op muziek van Louis Andriessen en met tekst van Sa muel Beckett, gaat over wachten, maar dan het wachten alvorens een belangrijke beslissing te nemen. De tijd, in al zijn betekenissen, speelt daarbij een heel belangrijke rol. Het succes van „Dubbelspoor" is voor een belangrijk deel het decor, het publiek zit met het gezicht naar een spiegelwand, waarin Beppie Blankert, die achter hen danst, weerspiegeld wordt. Tegelijkertijd wordt achter de spiegel zelf een tweede vrouw zichtbaar (Caroline Dok ter). De voorstelling is ook in het buitenland al opge merkt. Zo zal binnenkort ook in New York een optreden worden verzorgd. Pentagon boos over film van Eastwood LOS ANGELES Clint Eastwoods nieuwe film „Heartbreak Ridge", een patriottische afschilde ring van de Amerikaanse invasie van Grenada, is het Amerikaanse ministerie van defensie in het verkeerde keelgat geschoten. Het ministerie wil dat de steun van het Korps Mariniers aan de film wordt ingetrokken. Volgens het Pentagon, dat eerst alle medewerking gaf, geeft Eastwood, die de film regisseert en de hoofdrol speelt, een verkeerd beeld van de gebeurtenissen. Zo is het grove woordgebruik „onnodig kwetsend", en schrok het Pentagon van het in beeld brengen van een ge vecht tussen Eastwoods personage en een Cubaan, waarbij de eerste de laatste in de rug schiet. Mari niers die dat doen komen onmiddellijk voor de krijgsraad, aldus het Pentagon. De film is niet meer welkom op liefdadigheidsvoorstellingen van het leger, waar hij aanvankelijk zou worden ge draaid. HOLIDAY ON ICE OP HAAGSE UITHOF DEN HAAG Er zijn tijden geweest dat de ijsrevue Holi day On Ice de namen van Eu ropese. wereld- en olympische kunstrijkampioenen op de af fiches had staan. Dat waren de grote trekpleisters van de revue. Die tijd is echter al lang voorbij. Er zijn nog wel nationale kampioenen in de show, maar die spreken de liefhebbers nauwelijks aan. Niettemin weet het publiek de weg naar de produktie van Ted Shuffle goed te vinden, vooral in Nederland. Was de publieke belangstelling vorige week in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy groot, giste ren was Holiday on Ice bij de Haagse première op De Uit hof tot de laatste plaats uit verkocht. Tot en met zondag is de show nog te zien. Maar de voorstellingen voor vrij dagavond, zaterdagmiddag en de eerste voorstelling op zon dagmiddag zijn reeds uitver kocht en dat hoewel de toe gangsprijzen zeker niet onder doen voor een goed circus. De show is de publieke be langstelling meer dan waard, omdat ze één van de betere van de laatste jaren is. In het 4 Ie jaar van het bestaan van deze show-onderneming is erg veel aandacht besteed aan het Corps de Ballet dat goed uit de voeten (lees schaatsen) kan. De sprongen van de Ca nadese kampioene Tracey Wainman mogen dan nog zo hoog zijn, ze deed gisteravond een poging om een drievoudi ge sprong op het ijs te bren gen. De meeste bijval was toch voor de Smurfen. Ze zijn er allemaal bij: de Moppers murf, Lolssmurf, Brilsmurf, Hippe Smurf en natuurlijk to venaar Gargamel en de kat Azrael. De ijsshow van dit jaar heeft een sprookje als thema, waar bij een reis om de wereld wordt gemaakt. Na de pauze is het sprookje over Doorn roosje op muziek van André Muscat met het beroemde adagio van Tschaikovsky het tweede hoogtepunt. Verder is er nog een optreden van Los Argentinos. Dit Argentijnse trio doet overigens niets op schaatsen en hoort feitelijk niet in een ijsrevue thuis. De show die ze op een plankier op het ijs met bola kogels ten beste geven is niet nieuw, maar zeker de moeite waard om te zien. Het geratel rond dit folkloristisch gebeuren moet gisteren buiten De Uit hof te horen zijn geweest. Kortom, Holiday on Ice 1986 is een ijsrevue met vele hoog tepunten, goede solisten, uit stekende kleding en boven dien een show die in een zeer vlot tempo wordt afgewerkt, maar toch ruim tweeëneen half uur duurt. ARTHUR VAN RIJSWIJK De ijsrevue gebruikt tal van attributen. WASSENAAR Omwonen den hebben bezwaren tegen de vestiging van een bruine kroeg aan het Dorpsplein in Wassenaar en hebben daarbij de steun gekregen van de Raad van State. De heren Zandbergen en Conijn (bewo ner van het aan het Dorps plein gelegen Baljuwhuis) vre zen overlast. Conijn. „Reeds nu is de overlast te bespeuren van het onlangs in het Regt- huis aan het Plein heropende café, in de vorm van parkeer overlast, het 's nachts luid toe terend en met veel motorla waai wegscheuren van auto's en de 's nachts op straat schreeuwende bezoekers. Bij de vestiging van nog een cafe zal deze overlast in aanzienlij ke mate worden verergerd". In het bewuste huisje was ja renlang een souvenierwinkel- tje gevestigd. In het bestem mingsplan voor dit gebied staat het huisje omschreven als „eengezinshuis, winkel toege staan in 2 bouwlagen". Het huisje is steeds volgens die be schrijving gebruikt. Het win kelgedeelte maakte een zesde deel van de bebouwde opper vlakte uit, de rest was woon huis. Op 19 september 1985 klopte de toekomstige bruine kroeg-exploitant T. W. West geest, bij de gemeente aan met het verzoek om in het pand Plein 14 éen café te mogen be ginnen. Op 27 december werd een bezwaarschrift ingediend bij het gemeentebestuur. Tij dens een hoorzitting op 10 april 1986 werden de bezwa ren van de omwonenden uit voerig toegelicht. De gemeente besloot echter op 22 april in het voordeel van Westgeest te beslissen. Op 15 juli 1986 ver leende het gemeentebestuur Westgeest de bouwvergun ning. Op 7 oktober dienden de omwonenden tegen dit besluit een schorsingsverzoek in bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Op 21 oktober zijn de bewoners in het gelijk gesteld. Vroeger was er in het huisje aan het Dorpsplein al een café gevestigd genaamd „De Goede Hoop". Voorzien was dat op 13 december het nieuwe café van Westgeest geopend kon wor den. Hij heeft in de afgelopen weken al personeel aangeno men en is ai begonnen met een reclamecampagne. Volgens Westgeest is de angst van de omwonenden voor parkeero verlast overdreven, temeer daar in de toekomst het Dorps plein mogelijk autovrij wordt. De gemeenteraad heeft on langs ingestemd met de wijzi ging van de bestemming van het pand. Veel gemeenteraads leden vinden dat er een hore cagelegenheid op het Dorps plein moet komen. Tennis Chris Vermeeren heeft zich als enige Nederlan der. die via de kwalificatie een poging deden in het interna tionale tennistoernooi van Valkenswaard te komen, ge plaatst. Vermeren won van Marco Meeldijk (Ned, 6-0,6-0), de Amerikaan Rive (6-4,7-6) en Paul Dogger (Ned, 6-4,7-6). Autosport Japan zal waar schijnlijk in 1987 voor het eerst sinds tien jaar een Grote Prijs-race Formule 1 organise ren. Bernie Ecclestone wil de race houden op 1 november op het circuit van Suzuka. Motorsport Pierre en Toon Karsmakers tekenen deze week een sponsorcontract met Drum Store. Met financiële steun van dit bedrijf neemt het tweetal op off-the-roadmoto- ren in januari deel aan de ral- lye Parijs-Dakar. VOORHOUT Twijfels over de gemeentelijke plannen voor de bouw van een school in de nieuwbouwwijk Oosthout in Voor hout. Die werden gisteravond geuit door mevrouw L. de Graaf- Wijsman voorafgaande aan de vergadering van de commissie onderwijs. Zij sprak als afgevaardigde van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. De gemeente overweegt een school voor alle richtingen te stich ten. „Hoe wil de gemeente dit financieel en bestuurlijk in de praktijk oplossen? Een gebouw met drie ingangen?", aldus mevr. De Graaf, die de vestiging van een openbare school bepeitte. Een onderzoek in de nieuwbouwbuurt zou hebben uitgewezen dat ruim 50% koos voor. openbaar onderwijs, 19% voor Rooms Katholiek en 21% voor Protestant Christelijk. De overige 10% had geen mening. Voorzitter drs. B. Joon zei blij te zijn met het initiatief van de vereniging, maar kon niet verder gaan dan te zeggen dat hij hoopte dat de nieuwe school een kleur krijgt die verantwoord is. De kleur die de school krijgt staat op de tweede plaats. Op de eerste plaats moeten we er voor zorgen dat per 1 augustus 1988 een school start. Tijd voor een onderzoek is er niet". DEN HAAG De 33-jari- ge van moord verdachte huisarts uit Den Haag is definitief een vrij man. De advocaat-generaal, mr P. Bos, gaat niet in cassatie tegen de vrijspraak van de huisarts door het gerechts hof in Den Haag, op 12 november. Dat heeft de kabinetschef van het ge rechtshof gisteren meege deeld. De arts werd van drie moor den in het Haagse bejaarden centrum De Terp verdacht. Zelf hield hij hardnekkig vol dat het in alle gevallen om euthanasie ging. Aan een oor deel daarover kwam het hof niet toe. De arts werd vrijge sproken omdat de bewijzen te gen hem, de patiëntenkaarten, op onrechtmatige wijze in handen van de politie waren gekomen. Ze waren meegeno men door zusters van de GG GD, die niet de bevoegdheid hadden om de bescheiden in beslag te nemen. De rechtbank in Den Haag veroordeelde de arts in de zo mer 1985 tot een jaar gevange nisstraf wegens drie moorden. De officier had acht jaar we gens vier moorden geëist. Eén moord werd door de recht bank niet bewezen geacht en de straf viel in verhouding met de eis zo laag uit, omdat het motief van de arts niet duidelijk was. Aan het in be slag nemen van de kaarten werd toen voorbij gegaan. Zowel de arts als het openbaar ministerie gingen tegen de uit spraak in beroep. Advocaat- generaal mr P. Bos eiste in ja nuari van dit jaar vier jaar cel wegens drie moorden. Twee weken later verwees het hof de kwestie terug naar de rech- ter-commissaris. De advocaat van de arts, mr G. Spong, had ter zitfing aangevoerd dat de bewijzen onrechtmatig waren verkregen en het hof liet dat uitzoeken. Een maand geleden werd de zaak voortgezet en twee weken geleden gaf het hof de advocaat gelijk. HOORZITTING TREKT MASSALE BELANGSTELLING LISSE Onder zeer gro te belangstelling werd gis teravond in het gemeente huis van Lisse een door burgemeester en wethou ders georganiseerde hoor zitting gehouden over de toekomst van het ontmoe tingscentrum Poelhuys. Het belang van het Poel huys stond niet ter discus sie, alleen werd niet dui delijk waar de nieuwbouw voor het Poelhuys moet verrijzen. Het bestuur van het Poelhuys heeft bij de gemeente toestem ming gevraagd voor de bouw van een nieuw ontmoetings centrum aan de Ruishornlaan (in de Poelpolder). Hiermee is een gemeentelijk bijdrage van 1,5 miljoen gemoeid. Er gaan echter ook stemmen op het Poelhuys te vestigen in het oude centrum van Lisse, aan het Vierkant. Het Poelhuys is nu gehuisvest in een te klein onderkomen aan de Vivaldi- straat. Bewoners van de Poelpolder zijn voorstander van vestiging in hun gebied, winkeliers en verenigingen instellingen zien geen heil in nieuwbouw aan Het Vierkant. De voorzitter van de samenwerkende be jaarden-organisaties (1400 le den) sprak zich juist uit voor het vestigen van het Poelhuys in de oude dorpskern. Zowel burgemeester G.J. van der Kroft als wethouder me vrouw J. Meulemans stelden vast dat het Poelhuys op zich geenszins ter discussie staat. „Er bestaat geen enkele twijfel over het belang van het huidi ge Poelhuys", aldus mevrouw Meulemans. Veel van de aan wezigen waren duidelijk met het idee naar het gemeente huis gekomen dat er een aan slag op het Poelhuys zou wor den gepleegd. Verreweg de meesten van de sprekers kwa men uit de Poelpolder en pleitten voor het behoud van het Poelhuys. Het college van B en W komt in januari met een definitief voorstel over het Poelhuys. NOORDWIJK De directies van de twee openbare basis- sscholen in Noordwijk (Witte School en Klaverweide) zijn voorstander van de bouw van een derde openbare basis school in de nieuwbouwwijk- Vinkeveld. Ook al betekent dit dat De Witte School de twee beloofde lokalen niet mag bouwen. De medezeggen schapsraad van De Witte School is ook voorstander van een derde openbare basis school, maar vindt dat dit niet ten koste mag gaan van de nieuwbouw voor de Witte School. Volgens wethouder J. Bedijn (onderwijs) wordt de kans op een basisschool in het Vinke veld echter tot nul geredu ceerd. wanneer de Witte School de twee lokalen bouwt. De wethouder heeft dit gezegd in een bespreking met de di recties van de twee openbare scholen. De vereniging voor Christelijk Onderwijs te Noordwijk-Binnen is bereid mee te werken aan de bouw van een basisschool in het Vinkeveld. Deze vereniging is het eens met de plannen van de gemeente Noordwijk in deze nieuwe school ruimte te geven aan twee onderwijsrich- tingen: openbaar en protes tants-christelijk. Alleen een openbare school is voor de vereniging „onaanvaardbaar". De Stichting Katholiek Onder wijs Noordwijk is met een al ternatief voor de gemeentelij ke plannen gekomen. Deze stichting wil in het Vinkeveld een katholieke en een protes tants-christelijke basisschool vestigen. Men wil dit bereiken door een ruil van schoolgebou wen tussen Klaverweide openbare school met acht lo kalen) en Schapendel (katho lieke school met 12 lokalen). Op deze wijze hoeven aan de Witte School de twee lokalen niet te worden aangebouwd. De Klaverweide heeft, volgens de stichting, dan immers vol doende lokalen in het gebouw van de Schapendel. Door deze ruil is het lokalentekort voor het openbaar onderwijs opge lost, zo meent de stichting. Het CDA is voorstander van een nieuwe basisschool voor alle drie de richtingen. De plannen van de gemeente itaan in een notitie die van avond in de raadscommissie voor onderwijszaken wordt besproken. In deze notitie wordt uitgegaan van het slo pen van de schoolgebouwen van de Hofenne (protestants- christelijk) en het Klavertje (in gebruik als dependance van de Witte School en de Klaverweide) en de bouw van een basisschool in het Vinke veld met acht lokalen voor het protestants-christelijk en drie lokalen voor het openbaar on derwijs. In 1997 zijn er in het Vinkeveld volgens de progno ses 756 leerlingen. Dit is ruim voldoende voor twee scholen, maar niet genoeg voor drie. Voorhout steunt muziekschool Lisse VOORHOUT Na de liqui- datie van de muziekschool Bloembollenstreek is in over leg met de gemeenten Lisse, Noordwijkerhout, Sassenheim en Voorhout gezocht naar mo gelijkheden om het indivi dueel muziekonderwijs te be houden. Dit overleg heeft er toe geleid dat inmiddels de Stichting Muziekschool Lisse en omstreken tot stand is ge komen. De gemeenteraad werd in juni van dit jaar geïn formeerd over de gang van za ken; toen werd het voorstel aangenomen een vakleer kracht aan te stellen en les ruimte beschikbaar te stellen. Tijdens de laatste bijeenkomst van het stichtingsbestuur werd voorgesteld het studiejaar 1986/1987 als overgangsjaar te beschouwen. De stichting vraagt dan ook om een over- gangsssubsidie van de deelne mende gemeenten. De wijze van subsidiëring zal niet plaatsvinden via de leerlingen, maar rechtstreeks aan de stichting. De commissie finan ciën ging akkoord met het voorstel van het college om een subsidie beschikbaar te stellen van 15.000. De heer W. de Wit (PvdA) deelde mee onder voorbehoud met het voorstel in te stemmen, maar later tijdens de gemeente raadsvergadering op dit onder werp terug te willen komen. Etappekoersen niet langer dan 22 dagen BRUSSEL De internatio nale wielrenfederatie (UCI) heeft in Brussel besloten dat de etappe-koersen met in gang van 1988 niet langer dan 22 dagen mogen duren. Begin dit jaar had voorzitter Hein Verbruggen aangedron gen op het terugdringen van de duur van de grote wieler ronden. De Ronde van Frankrijk besloeg dit jaar 24 dagen. Volgens de UCI is een koers die langer duurt dan 22 dagen, inclusief proloog en rustdagen, niet langer accep tabel. h pr< AMERSFOORT De vrouw speelt in het agrarische bedrijf eeijossii belangrijke rol. Ze heeft de verzorging van de omvangrijkftvei huishouding en daarnaast moet ze altijd klaar staan om in tjbij I kunnen springen. Zolang boerinnen en tuindersvrouwen gezone ai zijn gaat dat prima, maar als de gezondheid het laat afwetennvou komen er problemen. De Landelijke Boerinnenbelangen (LBBf heeft gistermiddag in Amersfoort de resultaten van een onderfi zoek naar de knelpunten in deze problematiek naar buiten geliik bracht. Vaak blijkt dat een boerin haar rechten niet kent en niertsla om een aaw-uitkering (arbeidsongeschiktheid) vraagt omdat z^ bij meent „niet te moeten profiteren van de maatschappij". Aan de aaw-regelgeving zitten, voorzover boerinnen en tuint— dersvrouwen daarbij zijn betrokken, heel wat haken en ogeq Vooral ook wat de uitvoering ervan betreft, zo concludeert Fani nie Heijmann van de vakgroep Voorlichtingskunde van d Landbouwuniversiteit in Wageningen. Medewerksters van dez^ i vakgroep hebben vele gesprekken gevoerd met boerinnen ei i tuindersvrouwen ter ondersteuning van een onderzoek naar eei betere uitvoering van de aaw. Volgens Heijmann blijkt dat er aan drie voorwaarden voldaai moet worden, wil een boerin inderdaad een uitkering aanvra gen. Ze moet zelf erkennen dat ze geheel of gedeeltelijk nie meer in staat is tot werken, ze moet op de hoogte zijn van vai) het bestaan van aaw en het feit dat ze daarvoor in aanmerkin] kan komen. En de derde voorwaarde is dat de boerin van me. ning is dat het ontvangen van een aaw-uitkering iets is waaroj ze recht heeft. i Boerinnen en tuindersvrouwen komen in aanmerking voor eel j uitkering als ze in het jaar voorafgaande aan de arbeidsonge schiktheid gedurende minstens zes maanden veertig uur pei week hebben gewerkt of een bepaald inkomen verdiend heb ben. Ze zijn arbeidsongeschikt, cq. dat na 1 oktober 1975 gewon den; gedurende 52 weken arbeidsongeschikt; minstens 25 PrOQRi cent arbeidsongeschikt. Qrc Inkomen nrai Het grote knelpunt in deaaw-regeling is de relatie die wordt gePar' legd met het inkomen. De hoogte van de uitkering is een beVer paald percentage van het inkomen, maar dat inkomen wordt gefcijn meten aan de hand van bedrijfswinst. Die bedrijfswinst ka^ch< evenwel door vele factoren laag uitvallen (investeringen, slechuerp oogsten, etc.). L Bij het onderzoek of een boerin arbeidsongeschikt is of nier v wordt niet alleen gekeken of ze arbeidsongeschikt is voor haar00 werk op het bedrijf, maar ook of ze dat is voor ander werk. Alfiet ze gezien haar gezondheid, opleiding en ervaring in staat word|UEi geacht om werk buitenhuis te doen, krijgt ze geen aaw-uitkegezi ring. Met het feit dat de aanwezigheid van de boerin op het b€tei( drijf nog steeds noodzakelijk kan zijn, wordt bij deze regel geeLaci rekening gehouden. Knelpunten van Ook in de uitvoering van de wet zitten belangrijke knelpunteijde de vaststelling van het aantal uren dat een boerin op het bedrijGrc werkt is niet altijd juist; het niet terecht arbeidsgeschikt verkl^gezi ren van boerinnen; het komt voor dat vrouwen in staat worde^gj geacht bepaald werk te doen, terwijl ze daar gezien hun gezontL^ heid niet toe in staat zijn; Boerinnen die arbeidsongeschikt raken kunnen dat vaak moei^. lijk verwerken, ze vinden het werk leuk, maar zien weinig opBrir lossing voor vervanging van haar arbeidskracht op het bedrijfriet Dat heeft tot gevolg dat andere gezinsleden (nog) meer gaainiel werken, het komt ook voor dat de boerin zelf doorwerkt omdd ze geen andere mogelijkheid ziet: dan is er nauwelijks sprak|^jje van een oplossing. jupu, JOCHEM GREVElC" Veldwerk In de Ahoy in Rotterdam is gisteren de vakbeurs milieutechnolO' gie geopend. Eén van de noviteiten is een mini-boorwagen speciaal is ontwikkeld voor het milieu-onderzoek in het veld. I mini-boorauto is ontworpen door J. Willemsen (foto) en is de ge in Nederland. Er kunnen zowel droog- en pulsboringen mei worden uitgevoerd. SCHIPHOL De charter-luchtvaartmaatschappij Air Hollan<L heeft van minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat ver gunning gekregen voor een onbeperkt gebruik van Schiphol Bovendien mag de Air-Holland vloot worden uitgebreid met eenll^ derde vliegtuig van het type Boeing-727. Dit heeft het ministerie van verkeer en waterstaat gisteren bekendgemaakt. «p Air Holland mocht in-eerste instantie (1983) geen gebruik mar ken van Schiphol. Toen naderhand beperkt toestemming werd gegeven, gingen zowel Air Holland als de KLM en de charteri maatschappijen Martinair en Transavia hiertegen in beroep. AiPNl Holland dat omdat ze de vergunning te beperkt vond, de overigens 1 omdat een nieuwe maatschappij van de markt wilden werenF m« Alle procedures zijn telkens in het voordeel van Air Holland béj* slist. 1° De twee Boeings van de Air-Hollandvloot hebben in het zomerlts^u seizoen 1985, 55.000 vakantiegangers vervoerd. De afgelopen zo^en mer waren dat er 135.000. Voor de komende zomer wordt eerferw passagiersaantal van 175.000 verwacht. Block stelt dat Air HoPa^e land hiermee 22 procent van de ITE-vakantiemarkt heeft. Volan gens hem bestaat het groeiende aandeel voor het grootste deefh°u uit de toename van het vervoer. 'eld ROTTERDAM De 125 Rotterdamse personeelsleden van da* Amerikaanse containervervoerder United States Lines (USLiL hebben besloten de bedrijfbezetting in Rotterdam voor te zetteiLj, nu het overleg tussen de directie en de bonden op niets is uitgej lopen. jaj Volgens een FN V-bestuurder is het ontslag dat USL heeft aanje gezegd alleen mogelijk als het Rotterdamse filiaal van de redenL failliet wordt verklaard, of als er surséance van betaling wordC( aangevraagd met daarnaast een aanvraag voor collectief ontslai^ bij het gewestelijk arbeidsbureau. De directie van USL in Rotterdam heeft gisteravond laten ten niet gemachtigd te zijn hierover zelf een beslissing te nemeniMi Het standpunt van de hoofddirectie in de VS werd vanmiddag verwacht. j Het maandagnacht bekend geworden faillissement van USL be^, tekent met name voor 's werelds grootste containeroverslagbe^L drijf ECT in Rotterdam een ernstige tegenslag. Met een jaarlijki^ se overslag van 1.1 miljoen containers was het overgrote deeLc van het USL-pakket in handen van ECT. Een ECT-woordvoer^ der kon gisteren niet zeggen of het wegvallen van het USL-paku ket op termijn tot ontslagen bij de 1400 ECT-personeelsleden zaL. leiden. t,| In Rotterdam wordt er rekening mee gehouden dat ongeveer, tien procent van de totale containeroverslag in de Maasstad met het wegvallen van het USL-pakket is gemoeid. I

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8