Stichting gaat strand van Noordwijk exploiteren BIJZONDERHEDEN Studenten zetten in Lisse ruim 14 ton dominostenen op een rijtje „Verzorgster noemde details die alleen dader kan weten" :n Noordwijkerhout wil verkeersluw centrum Reconstructie Hoofdstraat krijgt positieve ontvangst IDEN& OMGEVING CeidaeSou/imit WOENSDAG 26 NOVEMBER 1966 PAGINA 15 ''Scheerder sporthal liddaig zelf verhuren geno] id 9®LKENBURG Beheerder Van de n van de Valkenburgse sporthal j |?|t van de commissie sport en wel- Vjgisteravond toestemming gekregen gedurende de wintermaanden in eileekeinden zelf te mogen verhuren. viebeheerder had hierom gevraagd om j^rïJ^jedelijke exploitatie te kunnen ha ne|i3e commissieleden plaatsten wel P ^kanttekeningen bij dit zogenaamde Jjkeursrecht voor verhuur, dat ove- |is nog wel enige ruimte laat voor 1 lenburgse verenigingen. Men vond 3.®eVmet name vervelend, dat de be ider had laten weten zijn contract oktober volgend jaar te zullen ^idigen als het verzoek niet werd jwilligd. Pleidooi voor zelfwerkzaamheid VALKENBURG Voorzitter C.H. de Vries van de jonge Valkenburgse tennisvereni ging (VTV) hield gisteravond tijdens de ledenvergadering een vurig pleidooi voor zelf werkzaamheid. „Slechts een kleine groep leden is actief, de anderen laten het afweten", aldus de voorzitter. Het was de eerste keer dat de leden bijeen kwamen in het nieuwe onder komen. Het tennispark werd afgelopen seizoen in gebruik genomen. Men heeft thans ruim 100 leden. In het bestuur werden gekozen K.E. Hage naar en C. Zwanenburg. RECONSTRUCTIE RUISHORNLAAN LISSE Binnenkort wordt begon nen met de tweede fase van de re constructie Ruishornlaan. Deze re constructie omvat onder meer de aanpassing van het kruispunt Meeuwenlaan-Ruishornlaan- Brahmsstraat en de aanleg van vrijliggende fietspaden tot aan de brug over de Rijnsloot. Tevens zul len op enkele plaatsen in de Ruis hornlaan middengeleiders worden aangebracht. Als gevolg van de werkzaamheden zullen tijdelijk verkeersmaatregelen worden ge troffen. Onder voorbehoud van de weersomstandigheden zullen de werkzaamheden circa 20 weken in beslag nemen. Automobilist rijdt door na aanrijding KATWIJK Een 39-jarige Katwijker heeft gisteravond ernstig hoofdletsel opge lopen bij een aanrijding met een bestelau to op de Drieplassenweg. De bestuurder van de auto reed door na het ongeluk, dat rond kwart voor acht gebeurde. Later op de avond werd de bestelauto in Katwijk gevonden. De vermoedelijke bestuurder, een 44-jarige Katwijker, werd aangehou den. De politie kon vanmorgen nog niet zeggen of deze man inderdaad bij het on geluk was betrokken. „We hebben de zaak nog in onderzoek", aldus een politie woordvoerder. Ook over de toedracht van de aanrijding kon de politie weinig zeg gen. De fietser is overgebracht naar het Diaconnessenhuis. Gisteravond om half elf was er volgens de politie geen levens gevaar meer. Automobilist mishandeld ALPHEN AAN DE RIJN Een auto mobilist uit Alpen aan de Rijn is gis teravond mishandeld door een onbe kend tweetal uit een auto die voor hem reed. De twee auto's moesten stoppen op de brug bij de Slotsingel toen de bestuurster uit de auto voor hem verhaal kwam halen, omdat zij meende dat de man te dicht achter haar reed. Even verder werd de man tot stoppen gedwongen en stapte de passagier van de auto voor hem uit die het slachtoffer uit de auto trok. In de schermutseling die volgde werd de man de bril van het hoofd geslagen. Later bemoeide ook de vrouw zich hiermee. De twee daders zijn door de politie, die wel over een kenteken be schikt, nog niet achterhaald. EWAKERS TELEN UIT tTNKELHOF ÜDERDORP Een 27- ige bewaker uit Leiden winkelcentrum inkelhof in Leiderdorp :rkt is door de politie igehouden op verden- van vele diefstallen, heeft inmiddels be nd. Ook een 28-jarige waker uit Leiden is in kraag gevat. Ook hij eft bekend een aantal nkeldiefstallen in Win- lhof te hebben gepleegd, en 37-jarige Leide- proces-verbaal op maakt wegens heling n de gestolen goederen, totaal is voor een be- g van 40.000 gulden n artikelen ontvreemd, betrof drank, kleding, >enen, snoepgoed, com- ct-discs-spelers en par- artikelen. Hoe de efstallen precies plaats bben gevonden is nog et bekend. Vast is ko- te staan dat de overi- leden van de bewa- ngsdienst er niets mee te aken hebben. RAAD MET ÉÉN STEM MEERDERHEID AKKOORD NOORDWIJK Met de kleinst mogelijke meerderheid heeft de raad van Noordwijk zich gisteravond akkoord ver klaard met de nieuwe stran- dexploitatie, zoals die was voorgesteld door het college van B en W. De fracties van CDA en VVD stemden voor, PvdA, Noordwijks Belang en Progressief Akkoord Noord- wijk (PAN) wezen het plan af. Werd onlangs in de commis sievergadering hierover fel te gengas gegeven door de PvdA, dit maal was de beurt aan Noordwijks Belang, waarvan een amendement met dezelfde stemmenverhouding (10 - 9) werd verworpen. Al met al be tekent dit, dat het strand in de toekomst wordt geëxploiteerd door een stichting, waarin ge meente, horeca, de Noordwijk- se Ondernemersvereniging, pachters en watersportvereni gingen zijn vertegenwoordigd. Het geld dat in de horeca wordt verdiend, komt op deze manier wel ten goede aan de exploitatie van het strand. Tot nog toe was dat niet het geval. Het wijzigingsvoorstel van Noordwijks Belang hield in dat de situatie zoals die nu is, voor een jaar wordt gehand haafd. Volgens woordvoerder A. van Rijnberk kon de raad gedurende dat jaar nadenken over andere mogelijkheden dan het ene voorstel van het college. Hij meende dat het be ter was geweest „als het colle ge een beroep had gedaan op deskundigen buiten Noord- wijk. Die hadden meerdere, creatieve oplossingen kunnen verzinnen". Een aanmerking die CDA-lid R. Dessing de re actie ontlokte „dat Noordwijk zijn eigen zaakjes heus wel zelf voor elkaar kan krijgen". Bur gemeester J. Bonnike vreesde dat een denkpauze van een jaar „een jaar stilstand" zou worden en betwijfelde of er in die tijd betere plannen uit de bus zouden komen. „De situa tie in Noordwijk is nergens mee te vergelijken", vond de burgervader. Dessing vond wel een mede stander in Van Rijnberk in zijn voorstel om in het con tract van de gemeente met de strandexploitant enkele aan vullende punten op te nemen. Zo wordt de exploitant ver plicht een regeling te treffen met de Kust Surfvereniging Noordwijk (KSN). De 300 sur fers beschikken nu over zeer beperkte ruimte in het Zuider- bad. Na ondertekening van het contract zal dat minstens een-derde van het bad zijn. Ook wordt daarin opgenomen dat hotels hun units (een groep strandhokjes met stoelen en horeca-gelegenheid) niet mo gen doorverpachten. Voor de tien badmannen in dienst van het Zuiderbad, wordt een re geling getroffen waarin zij voor 26 weken een arbeidscon tract aangaan. Hierdoor heb ben zij recht op een uitkering gedurende de tijd, namelijk de winter, dat zij niet in dienst zijn. De voltallige raad ging ak koord met het voorstel tot aan koop van „De Lindenhof" en twee aangrenzende pandjes aan het Lindenplein. Het pand, dat een beschermd dorpsgezicht is, is nu nog ei gendom van de Rijksuniversi teit in Leiden. De gemeente Noordwijk gaat er zo'n 700.000 gulden voor betalen. Het per ceel moet voor 120.000 gulden worden opgeknapt. De raad heeft het gekocht om zelf te kunnen bepalen welke be stemming het krijgt. Na de op knapbeurt zal het *veer wor den verkocht. In de tussentijd zal de raad er een bestemming aan geven. Vanneer alles volgens plan •erloópt, dan hebben ze ze in jisse op woensdag 24 decem ber allemaal op een rijtje taan. Op die dag staan in de igantische Stassenhal ,256.484 dominostenen keu- in het gelid. Ze wachten minister-president Ruud Iubbers die op zaterdag 27 ecember één van de stenen duwtje geeft. De bedoe- is dat vervolgens de ove rga 1.256.483 dominostenen kaart van Nederland ormen) in fraaie patronen hoekmvallen. Het „lopen" van de rdert tenen zal een klein half uur tje duren en door miljoenen de elevisie-kijkers in de hele chut-Lereid worden bekeken. teen gale- Jaar voordat de tien televi- iecamera's gaan snorren om t van iet „KLM Domino World Re- 'hris- ord" te registreren, moet er mvatiog heei wat gebeuren. De ïimte :ersverse staatssecretaris van conomische zaken, Yvonn.e nsen, >an Rooy, plaatste afgelopen aterdag weliswaar de eerste teen, maar gisteren, in het <egin van de middag, moest fe tweede nog volgen. Een ir later was het wel zo- werden de eerste rijtjes ichtbaar. kon gisteren pas worden egonnen omdat de hal waar- enement wordt ge- ouden, moest worden ont- Bloem bollen -postorder bedrijf Bakker gebruikt de Bijdrage: Kees van Herpen Foto: Henk van den Ende :hun efi ,a slijt- S mI„ de; ruimte voor de opslag van, in derdaad, bollen. In deze bol len zou ongedierte hebben kunnen zitten. Om ervoor te zorgen dat de dominostenen inderdaad op de 27e worden omgeduwd door Lubbers en niet voortijdig door insecten, werd de hal zaterdagavond „gegast". Zondag en maandag moest worden gelucht en gis teren kon het gezelschap er zonder gevaar voor de eigen gezondheid weer terecht. Het wereldrecord moest in vier maanden tijd worden ge organiseerd. „En dat is eigen lijk te kort", weet Bart Bij- sterveld. Hij is producer van televisieprogramma 's (zoals „De eerste de beste") en coör dinator-organisator ter plek ke. Met „ter plekke" wordt de hal van Stassen bedoeld. Bij- sterveld heeft het druk, hij wordt regelmatig gestoord door zijn „pieper" die hem naar de telefoon roept en door studenten die iets willen we ten. Een electricien komt nog snel even de tientallen tl-bui- zen controleren. Nu kan hij er nog bij, zodra de stenen wor den geplaatst is de vloer streng verboden gebied. Bart Bijsterveld: „Dit is het beste Holland-promotion-project van de laatste jaren". De studenten (uniform ge kleed in een grijs, door een sponsor beschikbaar gesteld joggingpak) zijn de belang rijkste pijlers waarop de re cordpoging rust. Zij hebben eerst uitgedokterd hoe de ste nen moeten worden neergezet en nu gaan ze hun plannen zelf uitvoeren. Hoewel er een stenenzetmachine is ontwik keld, zullen de meeste domi nostenen toch met de hand op hun plaats moeten worden ge zet. De 45 studenten, die bin nenkort dus schrale en pijnlij ke knieën zullen hebben, zijn afkomstig van de universitei ten van Delft, Twente en Eindhoven. De drie teams zet ten op de vloer van de hal met dominostenen een kaart van Nederland uit. Twente neemt Noord- en Oost-Neder land voor zijn rekening, Delft het westen en Eindhoven Zuid- en Midden-Nederland. De landkaart is ruim van op zet, de studenten hebben een slordige 1800 vierkante meter tot hun beschikking. Verder wordt de kettingreactie van de stenen opgeluisterd met lichteffecten. „Er zijn 96 stunts ingebouwd", verklapt Bijsterveld. „De meest spectaculaire? Mis schien de flessofoon", ant woordt de producer. De fles sofoon is een gigantische brug waar diverse rijen dominoste nen in verschillend tempo op afkomen. De stenen tikken tegen kogeltjes die op hun beurt tegen flessen met ver schillende toonhoogte tikken. Als de berekeningen kloppen wordt op deze manier „Tul pen uit Amsterdam" ten ge hore gebracht. „Maar we brengen ook de complete Elf stedentocht met dominoste nen in beeld", aldus Bijster veld. En wat te denken van een Limburgse vlaai met een diameter van l'/è meter, de Zeelandbrug, een schilderij van Van Gogh, de Afsluitdijk, de Waddeneilanden, Schiphol en bollenvelden, allemaal ge vormd door dominostenen. „Dit is het beste Holland-pro- motion-project van de laatste jaren zegt Bijsterveld beslist. De organisator vertelt dat de beelden al zijn verkocht aan het ABC-nieuws die het we reldrecord „coast to coast" op de Amerikaanse beeldbuis brengt. We onderhandelen nog met Canada en binnen kort verwacht ik wel een te lefoontje van de Eurovisie". In Nederland worden de beel den rechtstreeks door de Tros uitgezonden. „Ja, het gaat live, dat vind ik heerlijk", be kent de producer. De Tros wordt overigens niet wijzer van de export van televisie beelden. De rechten berusten bij de stichting KLM Domino Worldrecord, die wordt bijge staan door een aantal promi nente sponsors. Zo slapen de studenten kosteloos geduren de de hele periode in een ho tel in Hoofddorp. Iedere steen die wordt ge plaatst, wordt geregistreerd door de computer. Tot nu toe gaan de berekeningen uit van 1.256.484 stenen, maar het is goed mogelijk dat dit getal verandert. „Het gaat om theo retisch uitgewerkte projecten, die in de praktijk misschien niet kunnen worden uitge voerd. Dan zullen we moeten veranderen", legt Bijsterveld uit. De dominostenen zijn af komstig uit Oostenrijk, er zijn 100.000 originele zwarte ste nen met witte stippen bij en de rest is van kunststof. „Een steen mag niet te zwaar zijn, maar wel stabiel". In totaal gaat het om 14 ton (14.000 kilostenen. „Toen ik die 29 pallets binnen zag komen, dacht ik, waar ben ik aan be gonnen", zucht Bijsterveld. Vanaf vandaag lopen de stu denten op slofjes en mogen er niet meer dan twee bezoekers tegelijk in de hal zijn. Bijster veld wil voorkomen dat de dominostenen te vroeg op drift raken. Overigens is een ongelukje niet desastreus, niet alle stenen zullen meteen om vallen. „Om de paar duizend stenen bouwen we een blok kade in Irandje in laapkamer EGSTGEEST Een gordijn vitrage in de slaapkamer een flatwoning aan de erberalaan in Oegstgeest zijn stermiddag in vlammen op gaan. Oorzaak van het :andje was een aangestoken laar binnen gegooid groepje jongens in de itijd van 10 tot 12 jaar. De alarmeerde brandweer hoef- niet in actie te komen, om- de bewoner het vuur zelf on doven. De politie van egstgeest is nog op zoek naar e vermoedelijke dader; een n ngetje in een blauwe jas en en zwarte broek. HOORZITTING OVER VICTORIEBERG-RING NOORDWIJKERHOUT In de Schelft werd gisteravond een druk bezochte hoorzitting gehouden over de te nemen verkeersmaatregelen nadat de Victorieberg-„ring" zal zijn doorgetrokken naar de Heren weg. Uitgangspunt van het 'praatstuk' van de gemeente was het weren van doorgaand en ander verkeer uit het cen trum met name door herin richting van de Dorpsstraat. Als straks het verkeer via deze ring wordt omgeleid, wordt de Dorpsstraat eindelijk van het vele verkeer ontlast en is wel licht eenrichtingsverkeer mo gelijk. Maar de NZH bleek grote problemen te hebben als de bussen niet meer door het centrum en langs de Witte Kerk kunnen gaan. Het alter natief zou zijn een busroute via een nieuwe doorgaande weg Victorieberg-Kerkeland en met een slinger de Viaduct- weg in. Maar dat idee stuitte ook op veel weerstand van de bewoners van Kerkeland. Dat korte straatje heeft immers al een gevaarlijk hoge verkeer sintensiteit omdat het de ver binding is van de wijk Zee burg met het centrum. Een tweede gevolg van doortrek king van de Victorieberg wordt gevormd door de drie sprong met de Langevelder- weg die zal ontstaan bij de ABN-bank. Daar zal de Victo rieberg namelijk aansluiten op de Herenweg. De gemeente stelde voor om de Langevelderweg tot de Poelslaan helemaal af te slui ten voor verkeer. De auto's van de Bavo en de Sancta moeten dan via de Poelslaan door de Brinkbuurt naar de houtse middenstand (NOV) Sleitte voor eenrichtingsver- eer op de Langevelderweg met voetgangerslichten nabij de driesprong omdat daar zich de Prinsenhofschool bevindt. Een derde verandering die de gemeente voorstelde was af sluiting van de ingang naar het Landbouwplein in de Ha venstraat naast rijwielhandel Van Dam. Hierdoor zou het verkeer dat een parkeerplaats zoekt uit het centrum worden geweerd. De toegang tot het plein aan de Hoogstraat zou kunnen worden verbreed door het afbreken van een woning naast de oude smalle toegang. Op die mani.er kunnen veel winkels in het vervolg via het plein aan de achterzijde be voorraad worden. Maar het NOV vreesde dat door afslui ting van de ingang aan de Ha venstraat het verkeer rond de witte kerk in een fuik terecht zou komen zonder vluehtmo- gelijkheid naar dat landbouw plein. Vandaar dat gevraagd werd de toegang althans personenauto's open te hou den. EIS 6 JAAR VOOR WURGEN BEJAARDE LEIDSCHENDAMSE LEIDSCHENDAM/DEN HAAG Officier van justitie mr. J. Th. de Wit toonde zich gistermiddag in het Haagse Paleis van Justitie overtuigd van het feit dat de 89-jarige mevrouw A. Kol stee-Sluiter uit Leidschendam op 22 augustus van dit jaar is ge wurgd door een verzorgster die al jaren trouw voor haar werkte. „Mevrouw heeft details verteld die alleen de dader kan weten", hield mr. De Wit de rechtbank voor. Zes jaar gevangenisstraf eiste de officier tegen de 30-jarige en eveneens uit Leidschendam afkomstige wijk-bejaardenverzorg- ster. Hoewel zij eerder tegenover de plaatselijke politie in een zeer gedetailleerde verklaring toegaf de bejaarde weduwe te hebben vermoord, kwam de verdachte gisteren op die bekente nis terug. „Ik was toen totaal in de war. Ik heb helemaal geen reden om tot zo'n daad te komen". De feiten: Een kennis probeert op 22 augustus, aan het begin van de avond telefonisch contact te krijgen met mevrouw Kol stee-Sluiter, zoals ze trouw elke vrijdag doet. Er wordt niet op genomen. Bij volgende pogingen krijgt zij voortdurend een in- gesprek-toon te horen. Kort daarop, om half acht diezelfde avond, wordt de bejaarde vrouw dood in haar woning aangetrof fen. Er zijn verwondingen zichtbaar die erop duiden dat de vrouw met behulp van een dun snoer is gewurgd. De ochtend daarna meldt een vrouw zich aan een loket bij de Bijenkorf om twee kascheques te innen. Die valselijk opgemaakte checques blijken afkomstig te zijn uit de woning van de om het leven ge brachte vrouw. Schrijfproef Na een eerste onderzoek komt de plaatselijke politie tot de con clusie dat de dader gezocht moet worden in de directe relatiek ring van de bejaarde Leidschendamse. Zo ontstaat een klein clubje van elf mogelijke verdachten die op verzoek van de poli tie allemaal meewerken aan een schrijfproef. De bejaardenver zorgster maakt zich daarbij opvallend zenuwachtig, vooral wan neer mevrouw L. Kroon, handschriftkundige bij de Haagse poli tie, vraagt of ze iets in schoolschrift wil neerkrabbelen. Daarna blijkt dat alleen het schrijven van de bejaardenverzorg ster kenmerken vertoont die overeenstemmen met de valselijk opgemaakte kascheques. Met het afleggen van een reeks twijfel achtige verklaringen laadt de verzorgster de verdenking nog meer op zich. Op 11 september slaat zij tegenover de politie door en komt met een gedetailleerde verklaring die ze later weer herroept en vervolgens weer als de enige waarheid presenteert. In paniek De verzorgster raakte volgens haar eigen zeggen volslagen in paniek toen mevrouw Kolstee-Sluiter haar betrapte, terwijl zij stiekem in een secretaire aan het snuffelen was, op zoek naar het geld en de cheques die daar werden bewaard. „Dat mag je niet doen hoor", riep de bejaarde bewoonster vermanend. In haar bekentenis gaf de verdachte te kennen dat zij de oude vrouw hierop een duw heeft gegeven en met haar wandelstok op het hoofd heeft geslagen. „Ik was bang dat ik mijn baan zou kwijtraken", zei de verdachte in een toelichting op haar paniek reactie. Uit een berghok haalde zij vervolgens een electriciteitssnoer waarmee zij de 89-jarige bewoonster zou hebben gewurgd. Ook maakte de verdachte tegenover de politie melding van een rin kelende telefoon en het feit dat ze daarna zelf de hoorn van de haak heeft gehaald. Een ander belangrijk detail dat de 30-jarige verdachte noemde, waren de gestolen cheques van de Nuts- spaarbank waar zelfs de politie op dat moment nog niet van op de hoogte was. „Misleiding" Mr. G. Spong, advocaat van de verdachte, tekende gisteren grote bezwaren aan tegen de opsporingsmethoden die tijdens het on derzoek gebruikt zijn. Met name had hij moeite met het feit dat er aan een groep mensen is gevraagd mee te werken aan een doelgericht opsporingsonderzoek in de vorm van een schrijf proef, zonder hen mee te delen wat er op het spel stond. „Het bewijs is middels misleiding verkregen", oordeelde mr. Spong. „Een schrijfproef is alleen aanvaardbaar wanneer conventionele opsporingsmethoden falen". Verder wees de raadsman er ter verdediging op dat de bewuste loketist van de Bijenkorf de ver dachte later bij een confrontatie niet heeft herkend als degene die de valselijke opgemaakte cheques van het slachtoffer heeft verzilverd. De uitspraak volgt op dinsdag 9 december. NICO MOKVELD SASSENHEIM De com missie voor verkeersaan- gelegenheden heeft zich gisteravond positief uitge sproken over het plan voor de reconstructie van de Hoofdstraat vanaf hui ze St. Bernardus in zuide lijke richting. Dit plan omvat tevens de aanleg van een tweede hoofd- ontsluitingsweg met de Postwijk. De commissie beraadde zich over de eventuele plaatsing van verkeerslichten. Burge meester A. J. Kret merkte op: „We willen voorlopig geen •verkeerslichten aan brengen in het verkeerscir culatieplan Zuid. Dat we daarentegen op de kruising Hoofdstraat-Koetsierweg wel voor een dergelijke voorzie ning hebben gekozen vond plaats op aandringen van be woners uit de wijk. Er was hier geen sprake van woon werkverkeer. En er was een kwetsbare categorie ver keersdeelnemers bij betrok ken door de aanwezigheid van een basisschool 't Spec trum en het dagverblijf De Oude Post. In het zuidelijk plangebied zullen dergelijke factoren geen rol spelen. In de Molenstraat aan de noordzijde van Sassenheim zal binnenkort eenrichtings verkeer worden ingesteld. In 1969 was er eenrichtingsver keer ingevoerd in de richting van de Hoofdstraat vanaf het pand Molenstraat 32. Vanaf dit punt bleef in de richting van de Parklaan verkeer in twee richtingen mogelijk. Dit hield verband met het aldaar gevestigde transportbedrijf van de firma Wesseling. Dit bedrijf is echter onlangs naar bedrijventerrein Jagtlust verhuisd. Omdat nu op de plaats van dit bedrijf wonin gen in aanbouw zijn en de wegbreedte hierdoor nadelig beïnvloed wordt, besloten de leden van de verkeerscom- missie binnen afzienbare tijd voor de gehele Molenstraat eenrichtingverkeer in de richting van de Hoofdstraat in te stellen. Een maatregel met een wellicht tijdelijk ka rakter, die er momenteel al leen op gericht is het bouw- verkeer en in een later stadi um het verhuistransport te vergemakkelijken. Eigena ren van de in aanbouw zijn de woningen aan de Molen straat hebben er bij B en W op aangedrongen deze voor ziening niet blijvend in stand te houden. De commissie keurde de plannen goed van de heer P. Oomen om aan de Hoofd straat een banketwinkel an-, nex coffeeshop te vestigen en de bestaande bakkerswinkel met de nieuwe zaak te ver binden door een overkap ping over de tussen de twee panden lopende openbare weg.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15