Waterschap wacht met herstel Veense sluis Nieuwe Z-opleiding in Huize Ursula nuatiin JOUR NAAL aan tafel Negen dagen cel voor Koudekerkse Ajax-supporter Hoogste punt woningen voor ouderen •LEIDEN OMGEVING Ceidoe Souiant WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 PAGINA 14 ;n Gebakhen lever met gemengde win tergroen ten en aardappelen - citroen vla Als u met zijn beiden bent dan heeft u bet volgende nodig: 1 teentje knoflook, 30 g margarine, 2 lapjes le ver a 100 g, zout, peper, pe terselie, mespunt bloem; 1 ui, 10 g margarine, 200 g winterwortel, 300 g knol selderij, zout, V2 dl water, 1 lepel tomatenpuree, peper, selderijblad; Vi tot 1 kg aardappelen; 2Vt dl melk, 12 g custard, 15 g suiker of 2lh dl gele vla), 2'/t dl yoghurt, 1 lepel citroensap, citroenessence en basterdsuiker naar smaak. Bak de gepelde teen knof look langzaam lichtbruin in de margarine. Haal de knof look uit de pan. laat het vet wat heter worden en bak er de lapjes lever in zes minu ten in bruin en nèt gaar. Strooi tijdens het bakken een mengseltje van zout en peper over het vlees. Leg de lever op een warm gemaakt bord en strooi er royaal fijnge knipte peterselie over. Maak de jus af door de bloem licht bruin te bakken in het over gebleven vet en vervolgens weinig water toe te voegen. Fruit de grofgesneden ui lichtbruin in de margarine. Voeg de plakjes geschaafde wortel en de in blokjes ge sneden knolselderij toe en bak het groentemengsel al omscheppende een paar mi nuten. Doe er zout, water en tomatenpuree bij, sluit de pan en smoor de groenten in twaalf minuten beetgaar. Maak het gerecht op smaak af met zout en peper en strooi er in de schaal fijnge knipt selderijblad over. Kook desgewenst kleinere porties vla zelf door de beno digdheden in de pan te men gen en het mengsel al roe rende aan de kook te laten komen. Kook grotere porties op de gebruikelijke manier: een deel van de melk koken, papje maken, dat meekoken en de vla verdunnen met de overige melk. Meng een kou de gele vla met yoghurt, ci troensap en -essence en e ven t ueel basterdsuiker. JEANNE dienstverlenin APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vri|dag 28 no vember waargenomen door Apotheek Doeza in Leiden en Apotheek Beker in Oegstgeest ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u Intensieve verpleging: dag. van 14 00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelyers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11 30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30->19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau:' di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening ft Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. Huis-Kunst-Huis met veel kunst LEIDERDORP Arjan Binnenkade-De Weerd houdt op donderdag 27, vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 november weer open kunsthuis in haar woning aan de Waterleliekreek in Leiderdorp. Exposanten zijn Ellen van Bendegom met keramiek, Anne Idsinga met aquarellen, Mare de Klijn met diverse schildertechnie ken, Gerko Koman met driedimensionale schilderijen in klei en waterverf en Ank Luijting met beschilderde doosjes. De Leiderdorpse dames Engelenburg, De Graaff, Van Kesteren en Onrust laten eveneens hun creatieve produkten zien, vervaardigd uit karton en mét stoffen beplakt. Verder zijn er sieraden, wens kaarten en kerstartikelen te koop. Ook is er een stand met Unicef-artikelen. De expositie is donderdag van 14 tot 24 uur geopend, vrijdag en zaterdag van 11 tot 24 uur en zondag van 11 tot 17 uur. SCHADUW - ARCHIEF ZOETERWOUDS TEKENINGENBESTAND ZOETERWOUDE De afdeling ge- meentewerken van Zoeterwoude heeft een tekeningen-bestand van zo'n 3.000 tekeningen die een waarde omvatten van tweeënhalf miljoen gulden. Om daarvan een schaduwarchief aan te leg gen op microfilm is een bedrag van 9000 gulden nodig. Het gemeentebestuur is van plan dat bedrag beschikbaar te stel len. Momenteel bevinden de duizenden tekeningen zich in ordners en op rol in de archiefstellingen. Het tekeningenbe stand is enkelvoudig terwijl verzekering niet mogelijk is. Gaat het bestand door een calamiteit verloren dan is het op nieuw opzetten daarvan een zeer moei lijke zo niet onmogelijke opgave. Afscheid van B.K. Olivier^ Tijdens een informele bijeenkomst is gistermiddag? in het Leiderdorpse gemeentehuis afscheid genoi men van mr. B.K. Olivier. Hij is negen jaar lid ge1 weest van de raadscommissie bezwaar- en be roepsschriften in Leiderdorp. Omdat de gemeente. v. lijke verordening onlangs is gewijzigd, moest hi„jst' noodgedwongen opstappen. In die verordening ii nu namelijk bepaald dat de zittingstermijn van ledei van deze commissie niet langer dan twee maal vie jaar mag zijn. Burgemeester A.J.A.L. Bruggemai van Leiderdorp prees Olivier om zijn kennis van hel administratief recht. Een kritische opmerking plaat ste hij over de bemoeienis die Olivier soms toondiL met het gemeentelijke beleid. Bruggeman zei deztL, „grensoverschrijding" echter aan de andere kan ook wel te kunnen waarderen. Olivier kreeg eerf' stropdas en een karaf met het wapen van Leiderr dorp. De bijeenkomst werd bijgewoond door veld leden en oud-leden van de raadscommissie bezwaau1 en beroepsschriften. ,KE eht LAAT EERST LEIDERDORP/ALKE MADE Het Waterschap „De Oude Veenen" is gis teravond niet akkoord ge gaan met het voorstel van dijkgraaf en heemraden om een kwart miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de noodzake lijke restauratie van de sluis van de Veender- en Lijkerpolder in Roelofa- rendsveen. „Laat eerst de gemeente Alkemade maar eens over de brug komen" zeiden de hoofdingelan den. In het oorspronkelijke voorstel stond dat het kwart miljoen te zijner tijd nog zou worden ver minderd met de van de ge meente Alkemade te ontvan gen subsidie. Bij deze gemeen te kan men tot op heden niets zeggen over de hoogte van de gemeentelijke subsidie. Ge tracht wordt de subsidie te be trekken van de pot „Stads- en Dorpsvernieuwing". De hoofd ingelanden van het Water schap vrezen nu echter dat Al kemade straks zijn plankje op trekt en het Waterschap voor alle kosten laat opdraaien. Dijkgraaf Uit den Boogaard verheelde zijn teleurstelling over de houding van Alkema de niet en verklaarde onder meer erg geschrokken te zijn van een uitspraak van wet houder Beelen tijdens de Alge mene Beschouwingen. Beelen had namelijk gezegd de sug gestie van het VVD-raadslid H. van Duykeren te zullen on derzoeken om „de franje", die de sluis en haar omgeving een historisch karakter geeft, te bekostigen. Hoofdingeland Th. van Wieringen: „Straks doet Alkemade niets". Toch was Van Wieringen over het alge meen vrij positief over de res tauratie van de Veense sluis en de Stichting die zorg zal dragen voor het beheer ervan. Hoofdingeland H. J. Verstee- gen noemde de restauratie van de sluis „een goede zaak, die echter niet ten koste van het Waterschap mag gaan". G.A.M. de Lange merkte op dat de lekkende sluis in toene mende mate een gevaar vormt voor de bebouwing van de Veender- en Lijkerpolder bui ten de bedijking. Besloten werd gisterenavond om een voorstel tot restauratie van de Veense sluis op te hou den tot de voorjaarsvergade ring van het Waterschap. Mocht de gemeente Alkemade evenwel op korte termijn een geschikt voorstel doen, dan is de Verenigde Vergadering be reid om in een extra zitting tussentijds bijeen te komen. De restauratie zal overigens nog MAAR EENS OVER DE BRUG niet in februari kunnen begin nen, zoals eerder was aange kondigd. Eerst moet het Wa terschap bij de provincie een speciale procedure opstarten. Deze betreft het aanvragen van een tijdelijke ontheffing op de verplichting tot recht op doorvaart. Bij restauratie zal de sluis geruime tijd droog ko men te staan en dit moet via een speciale procedure en tal van aankondigingen worden geregeld. Het hoofd van de technische dienst van „De Oude Veenen", E. Blaas, merkte in dit verband op dat de restauratie toch niet eerder dan in het najaar zou kunnen gebeuren. NIEUWVEEN „Leren omgaan met de bewoners, je collega's en jezelf". Dat is waar het bij de nieuwe Z-opleiding voor ver pleegkundigen van Huize Ursula in Nieuwveen vooral om draait. In sep tember zijn de eerste twintig leerlingen met de nieuwe cursus van start gegaan. In januari hoopt het hoofd van de afdeling onderwijs Maarten Korbee weer met een volgende groép te beginnen. Huize Ursula beschikt sinds kort over een eigen opleiding nieuwe stijl. Hierbij worden de leerlingen tijdens hun dienst verband bij het Nieuwveense wooncentrum voor verstande lijk gehandicapten opgeleid. „Mensen denken bij een oplei ding voor verpleegkundigen altijd automatisch aan een zie kenhuis of andere gezond heidsinstelling", vertelt Maar ten Korbee. „De Z-opleiding voor verpleegkundigen in de zwakzinnigenzorg is bijvoor beeld lang niet zo bekend als de „gewone" A-verpleegoplei ding". De nieuwe opleiding duurt drie jaar en vier maanden en bestaat uit een voorbereidende en een beroepsbegeleidende periode. „Een heel verschil met de Z-opleiding oude stijl. Toen was er geen voorberei dende tijd. Nu is het de bedoe ling dat de leerling zeven maanden lang elke week theo rielessen krijgt en één dag per week in de praktijk mee draait", aldus Maarten Korbee, die eraan toevoegt dat deze combinatie ideaal is om de on derwerpen die je in de lessen tegenkomt in de praktijk te herkennen. Een groot deel van het vakkenpakket bestaat be halve uit medische vakken uit agogiek en persoonlijkheids vorming. Bewust Tijdens de beroepsbegeleiden de periode werken de cursis ten in verschillende leefgroe pen van Huize Ursula. „Dan krijgen ze pas echt goed in de gaten wat het werken met verstandelijk gehandicapte mensen inhoudt", weet Maar ten Korbee uit ervaring. „Maar de meeste leerlingen zijn voor hun studie al wel eerder met zwakzinnigen in aanraking geweest. Ze kiezen meestal heel bewust voor deze richting". Alle geslaagde verpleegkundi gen kunnen doorgaans na hun studie bij Huize Ursula terecht. „Iemand die bij ons de Z-oplei ding heeft gevolgd, heeft 99 procent kans op een baan. Sinds wij de opleidingscapaci teit hebben aangepast aan de behoefte, kan vrijwel iedereen direct bij ons terecht". Door gaans is het volgens het hoofd opleiding van het rooms-ka- tholieke leefgemeenschap zo dat de meesten dan ook jaren lang blijven. „Er is hier weinig verloop. De band die een ver pleegkundige met de mensen in de leefgroep waarin hij werkt heeft, draagt daar in be langrijke mate toe bij", ver moedt Korbee. In december houdt Huize Ur sula een informatie-ochtend over de nieuwe opleiding. Van de selectieprocedure maakt ook een sollicitatiegesprek deel uit. Kandidaten mogen niet jonger zijn dan 17 jaar. Als vooropleiding is tenminste een Mavo-diploma vereist of het diploma van een verwante middelbare beroepsopleiding. Informatie over de Z-opleiding van Huize Ursula is telefo nisch verkrijgbaar bij Maarten Korbee, Huize Ursula, 01723- 9440 toestel 226. JEANNETTE SCHREUDER ZWOLLE/KOUDEKERK Een 18-jarige Ajax-supporter uit Koudekerk aan de Rijn is gisteren door de Zwolse poli tierechter mr. J.C. Bosch-van Hinte veroordeeld tot vier we ken gevangenisstraf, waarvan 19 dagen voorwaardelijk. De jongeman mag verder de ko mende acht maanden geen uit wedstrijden van Ajax bezoe ken voor zover het om compe titiewedstrijden gaat. Hij moet zich tijdens die uitwedstrijden op het plaatselijke politiebu reau melden. De inwoner van Koudekerk werd afgelopen zaterdag tij dens de wedstrijd PEC-Zwolle - Ajax gearresteerd op verden king van het gooien van een zelfgemaakte bom en vuur werk naar een hondengelei der, alsmede het vernielen van een hek. Voor het gooien van de bom had de officier tijdens de zitting al vrijspraak ge vraagd. Het vuurwerk - zoge noemde strijkers - bleek wel gegooid. De politierechter vond echter niet bewezen dat het vuurwerk in de richting van de hondengeleider was ge gaan. Bleef over het vernielen van het hek. over eens dat er meer voetbal vandalen van afgelopen zater dag terecht hadden moeten staan omdat er veel meer vuurwerk was gegooid en meerdere hekken vernield. Ie dereen heeft op hem gelet, merkte de raadsvrouw van de verdachte op. „We moeten op passen dat de heersende me ning over voetbalvandalisme niet het beeld van de recht sprocedures gaat inkleuren." Werkzaamheden aan Stompwijksevaart en Starrevaart LEIDSCHENDAM Op voorschrift van het water schap „De Ommedijk" zal Leidschendam binnenkort be ginnen met het op hoogte brengen van de kade langs de Stompwijksevaart. Het water schap heeft de gemeente al bij na anderhalf jaar geleden aan geschreven. Gemeentewerken heeft echter eerst een inventa risatie gemaakt. Hierbij is ge bleken dat de Stompwijkse vaart vooral bij de Kniplaan en tussen de Meerlaan en de „Hoge Brug" ernstig is ver zakt. „De Ommedijck" is al be gonnen met de binnentaluds langs de Stompwijksewg en de dr. Van Noortstraat waarvoor hij zelf onderhoudsplichting is. In eerste instantie is gedacht aan ophogen van de weg en de bestrating. Aanwonenden zou den dit echter niet hebben ge accepteerd omdat de opritten dan 40 centimeter worden ver hoogd hetgeen autoverkeer onmogelijk maakt. Nu worden, alleen waar woningen aanwe zig zijn, de betonnen kopkan ten verhoogd met aan de weg kant een schamprand van 50 cm. Dat betekent wel dat de weg ter plaatse 'n halve meter smaller wordt. Het voordeel is dat de bestaande straathoogte kan worden gehandhaafd. Ge meentewerken houdt er reke ning mee dat de komende ja ren nog 1800 meter kadepro fiel zal moeten worden opge hoogd. De kosten van be schoeiing, regenwaterafvoer en straatwerk bedragen bijna 590.000 gulden. Het Hoogheemraadschap Rijn land heeft de gemeente verder ruim twee jaar geleden aange schreven de Stompwijksevaart eri de Starrevaart te laten uit baggeren. De kosten hiervan bedragen 490.000 gulden. Het bedrag van 2,5 ton dat enkele jaren geleden in de meerjaren begroting is genoemd, is vol gens wethouder mevrouw Van Nievelt „slechts een slag in de lucht geweest". Voor de afvoer van de bagger is gedacht aan storten in het Braassemermeer en op een weiland in de omge ving. Storten in de Braassem bleek vanwege de vele brug gen, waardoor alleen vervoer per auto mogelijk is, te duur. Gekozen is voor een weiland omdat het waterschap „De Ommedijck" hiermee ook suc ces heeft geboekt. Met de hier voor benodigde vergunning van de provincie worden geen problemen verwacht. De afde ling chemie en technologie van het Hoogheemraadschap Rijnland heeft in ieder geval geen bezwaren. Over de finan ciering van de 1.1 miljoen gul den zal bij de begroting vol gende week maandag worden overlegd. In verband met een mogelijke samenvoeging van Stompwijk en Zoeterwoude zal een gedeelte op termijn wor den afgeschreven. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Fancy fair In Huize Emmaus aan de Bennebroekweg in Zoeter- woude-dorp wordt komend weekeinde een fancy fair van de Welfare afdeling van het Rode Kruis gehouden. Een groot assortiment artike len. vervaardigd door de be woners van het bejaarden centrum. zullen tijdens de fancy fair verkrijgbaar zijn. Uiteraard ontbreken de tra ditionele stands niet. Het rheumafonds zal een stand bezetten met allerlei houtbe- werkingsaktiviteiten. De openingstijden zijn: zaterdag 29 november van 14*00 tot 16.30 uur en zondag 30 no vember van 10.30-12.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Industriebond De najaarsvergadering van de Industriebond FNV afde ling Bollenstreek wordt vrij dag gehouden in de zaal van ..De Taveerne" aan de Wa gendwarsstraat te Lisse. Tij dens deze vergadering ko men onder andere zaken als jaarverslagen en bestuursver kiezingen aan de orde en zal door een aanwezige districts bestuurder een actueel on derwerp worden belicht. De vergadering begint om 20.00 uur. Concert De Christelijke zang- en ora toriumvereniging Looft den Heer uit Lisse voert vrijdaga vond het oratorium Die Jah- reszeiten van Joseph Haydn uit. Het concert begint om acht uur in de gemeentelijke sporthal aan de Sportlaan in Lisse. De toegang bedraagt 12 gulden 40 (donateurs, CJP en 65+ tien gulden). „Het haar van de hond" van Hugo Claus in Muzenhof Lei derdorp. Het stuk speelt in de Vlaamse bar Mimosa. De hoofdpersonen zijn verknipte figuren: de entraineuse Mira, haar man Joris, haar moeder Mimi. Een zekere Janine wordt vermoord. De mogelij ke moordenaar Frans komt zijn opwachting maken. Aan vang 20.30 uur, entree 7,50 CJP/65+ J6. Bianca Zangeres Bianca treedt vrij dagavond op in Bar Dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Bianca heeft al twee singles uitgegeven en is een vaste keuze bij optredens voor sol daten in binnen- en buiten land. Haar optreden begint om negen uur. Disco Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn ié vrijdagavond het decor voor een super disco show. „Stage Accompany" verzorgt de muziek. Als gast komt Top Pop presentator Bas Wester weel. Tevens wordt er gestre den, om de Stage Accompany Bokaal 1986 tijdens een disc jockey wedstrijd. Aanvang van het disco-spektakel is om 21.00 uur. De entree bedraagt een rijksdaalder van 21.00 tot 22.00 uur. Daarna kost de toegang3,50. Claus Theater Toverlei uit Leider dorp speelt vrijdag het stuk Schoen zetten De jeugd van Sassenheim en omgeving kan vrijdag weer de schoen zetten bij Van Steyn Wonen", maar nu op de Hoofdstraat tegenover „de Barnardus". Ze kunnen hier voor de hele dag terecht, ter wijl de schoenen zaterdag van 9.00 tot 12.00 uuur weer opgehaald kunnen worden. Sint en Piet houden van half één tot half twee middag zitting. David Bowie David Bowie staat vrijdaga vond centraal in jongeren centrum Magnifiosi aan de Ruishornlaan in Lisse. Er wordt muziek van Bowie ge draaid en tevens kan men vi deo's van deze popster bekij ken. De Bowie-avond begint om negen uur, de toegang is gratis. Lancaster De rockformatie Lancaster treedt vrijdagavond op in De Tent aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 204 in Wasse naar. Aanvang negen uur, entree J6. die VOORSCHOTEN De bouw van de ouderenflat op de hoekn Molenlaan/Koninklijke Marinelaan in Voorschoten vordert ten goed. Onlangs werd het hoogste punt bereikt. Het gaat om 56 jè woningen met bijzondere voorzieningen voor ouderen. Naast degle ingang komt een gemeenschappelijke ruimte. Langs de beschut- ver te kant van de binnentuin van het> U-vormige gebouw komt eenl een overdekte hal met vide uit op de eerste verdieping. De gale- Jae rijen zijn gesloten om een aangenamer verkeer van en naar del/ec woningen mogelijk te maken. De ouderenflat maakt deel uit van ier het plan Vinkesloot en wordt gebouwd in opdracht van de chris- ore telijke woningbouwvereniging Voorschoten. Het project omvat \0g 49 tweekamerwoningen waarvan er 36 een hobby logeerruimte e hebben. Verder zijn er 7 driekamerwoningen. De woningen zijn c aangepast aan de wensen van actieve, ouder wordende mensen, a die zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Daarnaast is erja volop gelegenheid tot sociale contacten met leeftijdgenoten. BURGERLIJKE STAND ZOETERWOUDE Geboren: Christi- aan Ferdinand Sebastiaan Giezen; Maria Louise Rood; Jolanda Maria Clazina Slingerland; Mariska Eliza Clazina van der Krogt; Johanna Hele na van der Hoeven; Elisabeth Marga- retha Anna Spierenburg; Mirjam Mar jolein Garvelink; Jacoba Antonia Ma ria van der Salm; Merel van den Es- hof; Corina Lidwina Christina Maria van Marwijk. Gehuwd: Hendrik de Bakker en Monetta Ruige; Hendrik Johannes Boelee en Irene Vervoorn; Martini Pietro Johannes Jozefus Hen driks en Catharina Anna Maria de Wit; Jacob Willem Onderdellnden en Pieternella Konings; Harmen Jan Rasser en Gerda Wilhelmina de Vos. Overleden: Marlotte Henrica Jacoba Hiel; Veronica Geertruida Maria Koe mans; Johannes Petrus Berkhout. VALKENBURG Geboren: Evert Jo hannes. zn. van H. P. van der Meij en A. Schellevis; Wendy Johanna, dr. van W. ten Haken en J. M. Goor; Pie- ter, zn. van P. van Duijn en A. J. de Vries; Paulus Gerardus, zn. van A. G. Brandt en E. F. van den Berg; Char lotte Wllhelmine Anne Cathérine, dr. van K. E. Hagenaar en C. A. M. W. A. van Paridon. Overleden: van der Zwart, Jacobus, geb. 1920. Ondertrouwd: R. Prummel en M. H. Wouters. Gehuwd: N. Driebergen en J. van Dijk. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Rood fietspad LEIDSCHENDAM De fiets- strook langs de Oude Tram- baan in Leidschendam vanaf de grens met Voorburg tot aan de Damlaan worden,^, voorzien van een rode slijt- laag. Behalve de slijtlaag zala( nog een dubbele belijning wor den aangebracht, behalve ui teraard bij de afslag Damlaan. De kosten bedragen["ng erl

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14