Stompwi jk moet er aan wennen J k Vereniging boos over verhuur deel raadhuis CeidacSoiwant aan tafel dienstuerlening dagpuzzel o Wereldkampioenschap dominostenen zetten Inbraken in Katwijk Haast achter onderzoek naar De Kempenaerstraat BEVESTIGING DS. BRAS Succesvol turnen gymnasten Meerburg LEIDEN OMGEVING MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 PAGINA 8 kU. Tartaar met uibieten- zuurkoolsalade en aardappelen - gele pudding met saus De benodigdheden voor twee zijn: 2 tartaartjes, 30 g margarine, zout, peper, 1 flinke ui, paprikapoeder; 250 g bieten, 1 lepel rozij nen, 2 lepels yoghurt, 1 le pel azijn, zout, peper, sui ker, 1 lepel olie, 2 augur ken, 1 appel, 200 g zuur kool; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 45 g custard, 40 g suiker, Vt liter melk, half flesje pud- dingsaus. Bak de tartaartjes in vier a vijf minuten bruin in de margarine. Verschuif het vlees tijdens het bakken re gelmatig en til het dan ook op, zodat er heet vet onder kan lopen. Strooi zout en pe per over de 'tartaartjes en houd ze op een bord warm. Snijd de ui in dunne ringen en bak die in het overgeble ven vet langzaam gaar en lichtbruin. Schep wat zout door de ui-ringen en leg de meeste op het vlees. Strooi er paprikapoeder over. Maak de jus met weinig water af. Schil de bieten en rasp ze grof. Kook rauwe bieten in een half uur gaar en laat ze koud worden. Was de rozij nen, kook ze tien minuten in weinig water en laat ze uit lekken. Meng een sausje van yoghurt, azijn, zout, peper, suiker en olie. Snijd de au gurken in blokjes en rasp de geschilde appel grof. Meng appel, augurk, bietjes, rozij nen en de wat kleiner gesne den zuurkool door het sausje. Maak de salade op smaak af met azijn, zout of suiker. Maak een papje van custard, suiker en weinig koude melk. Kook de overig melk. Schenk al roerende wat hete melk bij het papje, doe het mengsel in de pan en laat de pudding een minuut zacht koken. Schenk de hete pud ding in een natgemaakte vorm en laat hem vier uren a een halve dag afkoelen en opstijven. Schud de pudding uit de vorm op een bord en schenk er puddingsaus om heen. JEANNE apotheken De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 20 no vember waargenomen door Apotheek Doeza in Leiden en Apotheek Beker in Oegstgeest. ongevallendienst ziekenhui zen leiden Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- anti-discriminatie centraal meldpunt leiden. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. leidse rechtswinkel Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. s.o.s.-dienst Telefonische hulp dienst. tel 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. bureau voor rechtshulp Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. dierenhulp- en ambulance dienst Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. burgerraadslieden Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). kinder- en jongerentelefoon Op woensdag- en zaterdagmiddag van 14-18 u. telefoon 071 - 120611. maatschappelijk werk Stich ting Maatschappelijk werk. Oude Rijn, 44c, spreekuur ma. t/m vr. 09.00- 10.00 u. en volgens afspraak, tel. 142144. Gezondheidscentrum Meren- wijk. spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00. tel 212195. Gezond heidscentrum Stevenshof. spreekuur do. 10.00-11.00. tel 311506. Bree- straat 24: spreekuur ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en volgens afspraak, tel 254782/254756. TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 sigarettentabak; 2 bespotten; 3 vrucht; 4 vol goedertieren; 5 dichterbij komen; B zeemeermin; 3 familielid. OPLOSSING: Telefooncel terug in Abbenes ABBENES De PTT zal in Abbenes naast het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente aan de Hoofdweg Oostzijde een telefooncel plaatsen. In de loop van 1984 werden vijf telefooncellen in Haarlemmermeer, waaronder die in Abbe nes, door de PTT opgeheven. Het exploitatiete kort was volgens de telefoondienst tot onaan vaardbare hoogte opgelopen. Een maand of tien geleden bedacht de PTT zich en kondigde de terugkeer van de vijf cellen aan. De dorpsraad van Abbenes en het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer hebben zich des tijds sterk verzet tegen de opheffing van de te lefooncel en verzochten de PTT op haar besluit terug te komen. Met succes. Aanvankelijk was de PTT van plan de telefooncel in Abbenes te herplaatsen naast de standplaats van het rijdens postkantoor aan de Hoofdweg. In overleg met de dorpsraad is nu voor een andere lokatie ge- Supermarkt Irislaan breidt uit OEGSTGEEST De gemeen te Oegstgeest zal binnenkort een bouwvergunning afgeven voor de uitbreiding van de AH-supermarkt aan de Iris laan. De groei van de gemeen te (door Haaswijk) is er mede debet aan dat men in de huidi ge vestiging kampt met een enorm ruimtegebrek. De su permarkt wordt 500 vierkante meter groter. Men verwacht in januari met de werkzaamhe den te kunnen beginnen. Het werk zal in totaal vier maan den in beslag nemen. NIEUWBANKSTEL NA PROTESTAKTIE LEIDERDORP Het was een wat merk waardig gezicht. De familie Den Duik uit Rijnsburg deponeerde zaterdagochtend in alle drukte een bankstel voor de deur van een meubelbedrijf aan de meubelboulevard in Leiderdorp. De heer en mevrouw Den Duik wilden op deze wijze protesteren tegen de ondeugdelijke kwaliteit van het bankstel dat hen vijf jaar geleden door het meubelbe drijf was geleverd. Onderhandelingen met het bedrijf hadden naar huft zeggen geen be vredigend resultaat opgeleverd. De heer en mevrouw Den Duik behoefden slechts drie kwartier voor de deur te staan toen zij naar binnen werden geroepen en na een kort ge sprek een nieuw bankstel uit mochten zoe ken. Het bedrijf weet de gang van zaken aan een gebrekkige interne communicatie. Thorbeckepenning voor J. Osephius LISSE Tijdens de viering van het 25-jarig bestaan van de afdeling Lisse van de VVD werd door fraktievoorzitter L. Robertus de hoogste VVD-on- derscheiding, de Thorbecke penning, overhandigd aan J. Osephius, medeoprichter van de Lissese afdeling. De heer Osephius is nog steeds erg ak- tief binnen de VVD. Op diver se fronten en in velerlei funk- ties, zoals op dit moment die van afdelingsvoorzitter. De ere-penning werd hem toege kend voor zijn grote inzet voor de VVD in het algemeen en voor de afdeling Lisse in het bijzonder. Benzinepomp vernield LISSE Een benzinepomp van het tankstation aan de Oranjelaan in Lisse is zaterdagavond ver nield. De dader is niet achter haald. Om hoeveel schade het gaat is nog niet bekend. Brandje in fietsenhok HAZERSWOUDE-DORP Een deel van het fietsenhok bij de ba sisschool De Springplank in Ha- zerswoude-dorp is gisteravond uit gebrand. Een stapel oud papier in het hok stond in lichterlaaie. Het is niet bekend of de brand aangestoken is. De brandweer heeft het vuur geblust. INBRAKEN IN SCHOLEN OUDE WETERING - brekers zijn vanochtend vroeg door de politie b« trapt toen zij de basisschol De Schakel in Oude Wete ring bezochten. De twet mannen wisten te ontvluch ten. Zij hadden al een gitaai en een typemachine klaar staan om mee te nemen Een opengebroken verschafte hen toegang tol het pand. Even tevoren hadden de inbrekers ook het naastliggende gebouw van de basisschool Elcker- lyc doorzocht. Hqt is nog niet bekend wat daar is ont vreemd. ZOETERWOUDSE FRACTIEVOORZITTERS OVER SAMENVOEGING: ZOETERWOUDE De fractievoorzitters van de drie Zoeterwoudse politie ke partijen hebben uiteen lopende meningen over de samenvoeging van Stompwijk en Zoeterwou de. De Dorpsraad van Stompwijk sprak zich on langs tegen samenvoeging uit. CDA-woordvoerder Rob Hogenelst is van me ning dat de tegen-argu menten van de dorpsraad- leden vrij eenvoudig zijn te ontzenuwen. VVD- voorman Peter Mulder stelt dat het een kwestie van gewenning is voor de Stompwijkse bevolking en dan zal het allemaal best mee vallen. De zegsman van Progressief Zoeter woude, Wil Ooijendijk, kan het standpunt van de meerderheid van de dorpsraad wel billijken en wat zijn fractie betreft hoeft de samenvoeging niet door te gaan. CDA-fractievoorzitter Hoge nelst: „Natuurlijk is het stand punt van de dorpsraad wel te begrijpen. Nu hebben ze ze kerheid. Maar ze weten blijk baar niet dat Zoeterwoude be hoort tot de financieel meest draagkrachtige gemeenten van deze provincie. Daarbij komt dat wij gewend zijn aan het besturen van dorpsleden. Stompwijk denkt dat er een drempel is maar die werpen zij zelf op. En wat het vereni gingsleven betreft ben ik van mening dat Stompwijk prima bij Zoeterwoude past. En het verwijt dat wij maar raak bou wen is niet terecht. Zoeter woude bouwt nu slechts voor eigen behoefte en dat is vol gens mij een goede zaak". De liberale fractie in de Zoe terwoudse raad heeft haar standpunt enigszins gewijzigd. De VVD wilde eerst de be- CDA-Leidschendam klaagt bij GS LEIDSCHENDAM De Leidschendamse afde ling van het CDA heeft Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een be zwaarschrift gestuurd te gen de gemeentelijke herindeling, speciaal wat betreft de samenvoe ging van Stompwijk bij Zoeterwoude. In de brief worden de bezwaren nog eens opgesomd die door de overgrote meerder heid van de gemeente raad al zijn verwoord en aan de provincie zijn overgebracht. Conclusie van het bezwaarschrift is, dat de kern Stomp wijk beter bij Leidschen- dam kan blijven. staande situatie handhaven, maar fractievoorzitter Peter Mulder is nu wel gecharmeerd van een samenvoeging. „Ons standpunt was inderdaad af houdend maar wij hebben ons aangesloten bij het CDA. Met Stompwijk erbij is de minst slechte oplossing. Natuurlijk zal de mening van de Stomp wijkse bevolking zwaar we gen, maar het is voor hen meer een kwestie van wen nen. Als je net een echtschei ding achter de rug hebt is het ook even wennen met je nieu we partner", aldus Mulder die er een groot voorstander van is de Dorpsraad eens uit te no digen voor een informatief ge sprek. De progressieven willen bij voorkeur Zoeterwoude houden zoals het nu is. Wil Ooijendijk: „Als de provincie per se vast houdt aan grotere gemeenten dan zullen wij ons niet verzet ten. Maar als het inderdaad door gaat dan ziet in elk geval het financiële plaatje er niet gunstig uit. Wat schiet Zoeter woude er dan mee op. Nu kunnen wij onze eigen boon tjes goed zelf doppen. De op merking vanuit Stompwijk dat er veel is gebouwd in ons dorp is natuurlijk best wel een beet je terecht. Na voltooiing van de wijk Bloemenweide is het wat ons betreft over met bou wen. Het plan Watertje-Oost hoeft voor ons niet. Als wij groen willen blijven dan moe ten we ook niet meer groen opofferen". Met het plaatsen van de eerste dominostenen gaf staatssecretaris mevr. Y. van Rooy afge lopen zaterdag het startsein voor de record poging van het wereldkampioenschap domi nostenen zetten. Binnen enige weken zal hier in dominovorm de Luchthaven Schiphol ver rijzen. Voor dit doel wordt de 1800 vierkante meter grote ruimte van een hal van het bloembol len-postorderbedrijf Stassen in Lisse ge bruikt. Studenten van diverse technische uni versiteiten zullen in de komende weken heel voorzichtig precies 1.258.337 dominostenen plaatsen. „Dat gebeurt volgens bepaalde pa tronen", aldus Kees van Overveld. Mevrouw Van Rooy merkte onder andere op dat het op poten zetten van het KLM Domino World Record een unieke gelegenheid is om nog eens duidelijk naar buiten te brengen op welke gebieden Nederland vooraanstaande plaatsen inneemt. Op 27 december zal het grote moment daar zijn. Tijdens een rechtstreekse televisie-uit zending van 'De eerste de beste' van de Tros, zullen de stenen in beweging worden gebracht en zal, als alles goed gaat, na onge veer een half uurtje rikketikken een Japans wereldrecord aan flarden liggen. WARMOND De ge meenteraad is voorgesteld op 18 december te beslis sen over de verhuur van het leegstaande deel van het Oude Raadhuis aan een particulier. Dit voor stel heeft grote verbazing en enige verontwaarding verwekt bij het bestuur van de vereniging „Het Oude Raadhuis". Enkele jaren geleden is deze vereniging opgericht met als doel het in stand houden van het Oude Raadhuis en het pand open houden voor de hele gemeenschap. Het rech ter gedeelte van het histori sche gebouw nabij de Dorps pomp werd door de vereni ging gehuurd voor exposities, concerten e.d. Het linker ge deelte werd tot voor kort van de gemeente gehuurd door een bank/administra tiekantoor. In de eerste helft van dit jaar kwam dat ge deelte leeg en de vereniging Het Oude Raadhuis maakte kenbaar het hele pand te willen huren. De huursom vormd echter wel een finan cieel probleem voor de vere niging. Vanaf' dat tijdstip zijn er twee verschillende lezingen omtrent de gang van zaken. Ten gemeentehuize werd meegedeeld dat de vereni ging de huurpenningen niet zou kunnen betalen en dat er daarom zaken werden ge daan met een particulier. De bestuursleden van Het Oude Raadhuis vertellen evenwel dat zij garant willen staan voor het betalen Vvan de Vol ledige huur voor minstens een jaar. „Wij hebben zelfs geen bericht van het ge meentebestuur ontvangen inzake een andere huurder, huurbedragen of andere voorwaarden. Tijdens een kortgeleden gehouden bij eenkomst met raadsleden hebben wij duidelijk gemeld in aanmerking te willen ko men voor het hele pand en nu moeten we langs omwe gen vernemen dat het linker deel aan een parciculier ver huurd zal worden. Daar zijn we het helemaal niet mee eens en dat zullen wij ook duidelijk laten horen: van avond bij de commissie wel zijn en woensdag bij de com missie financiën", aldus de heer C. Padberg van Het Oude Raadhuis. Inbrekers actief in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Uit een woning aan de Ooster duinen zijn gisteren tussen kwart voor drie 's middags en kwart over zeven 's avonds geld, sieraden en cheques ge stolen. De dieven kwamen binnen door een ruitje van de berging in te slaan. Uit een woning aan de Kerkstraat ver dwenen vrijdag sieraden en cheques. Een raam aan de ach terzijde werd opengewrikt. Bij een voorraadschuur aan de Kerkstraat bleef het bij een poging tot inbraak. De dieven, die een hangslot doorknipten, werden gestoord door het alarm. Rotje tegen oor RIJNSBURG Een vrouw uit Rijnsburg is gistermiddag rond kwart over één bij de bushalte aan de Floralaan door een rotje aan het oor getroffen. Volgens de vrouw werd het vuurwerk door een viertal jongens gegooid. Zij belde pas s avonds de politie omdat zij toen last van haar oor kreeg. UITSMIJTER MISHANDELT BEZOEKERS ALPHEN AAN DEN RIJN Een 38-jarige „uitsmijter" van een discotheek aan de Van Mandersloostraat in Alphen heeft zaterdagavond drie be zoekers mishandeld. De drie 18-jarige jongens uit Kudel- staart en De Kwakei gaven de man bij het verlaten van de disco geen fooi. De uitsmijter werd daarop zo kwaad dat hij de drie een paar ferme vuists lagen toediende. Eén van hen liep daarbij een flinke ver wonding aan zijn lip en neus op en moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De uitsmijter wordt binnenkorl door de politie verhoord. Pauselijke onderscheiding De heer H. Grimbergen (rechts) uit Katwijk kreeg gisteren uit han den van pastoor J. van Mastwijk de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice. De uitreiking vond plaats tijdens een eucharistie viering in de kerk van Johannes de Doper in Katwijk aan den Rijn. De 70-jarige Grimber gen viert dit jaar zijn 50-jarig jubileum als lid van het kerkkoor. De jubilaris is tevens al 33 jaar organist van de kerk in Katwijk aan den Rijn. .VE ing mat: atCL KATWIJK De Katwijksei"u LTS, een bedrijf op het in dustrieterrein 't Heem en een supermarkt aan de Voor straat hebben in de nacht ^'e van vrijdag op zaterdag on-p genood bezoek gehad. De in-L brekers probeerden eerst laf sapparatuur mee te nemefl uit de LTS, maar werderi vermoedelijk gestoord bij hun werkzaamheden. 1 pogingen om een lasapparaafl te bemachtigen slaagden wel bij een bedrijf aan de Heren- yr weg. Vervolgens werd de super- 5 n markt bezocht, waar men gat f in de muur sloeg om binnen K te komen en met het lasap-u paraat probeerde de kluis open te branden. Dat had15 w echter geen succes, waarna de onbekende daders met 10 l achterlating van het lasappa raat vertrokken. Diëzelfde dag werd er bij een inslui ping in een woning aan de Jan van Galenstraat een geldkistje met meer dan 15.000 gulden meegenomen. OEGSTGEEST De winkeliersvereniging Oegstgeest Aktief maakt haast met het onderzoek naar de gevolgen van ge meentelijke plannen voor De Kempenaerstraat. Op 8 december moet dit onder zoek zijn afgerond, want dan eindigt de inspraak mogelijkheid die door de gemeente is gegeven. De gemeente heeft diverse plannen gereed liggen voor een verbetering van de situatie in het winkelgebied De Kem penaerstraat en omgeving. De meeste voorkeur geniet een plan dat niet zeer ingrijpend is en dat berust op het „bijscha ven" van het centrum en het „weghalen van rotte plekken". Aangezien komend jaar de sa nering van de riolering in de Oegstgeester De Kempenaer straat op het programma staat komt ook de herinrichting van deze straat aan bod. In een van de plannen is gesugge reerd van het eerste deel van deze straat een wandelprome nade te maken en de circulatie van het verkeer te wijzigen. Het onderzoek van de midden standers wordt gesteund door de Kamer van Koophandel. :De gemeente zal een subsidie verzoek honoreren indien zo wel Oegstgeest Actief, de ge meente als het ministerie van economische zaken bijdragen in de kosten. Intussen doen zich rond De Markthof ontwikkelingen in gunstige zin voor. De Profi- markt, die tot nu toe als enige gegadigde gold voor de bezet ting van dit overdekte, nog steeds leegstaande centrum van projectontwikkelaar Pro per, heeft zich teruggetrokken. Daarentegen worden geluiden dat Albert Heyn zich alsnog( daarin zal gaan vestigen, steeds sterker. n Waterschap betaalt mee aan ontsluiting polders LEIDERDORP Waterschap De Oude Veenen is van plan om volgend jaar financieel bij te dragen in de ontsluiting van de Zweilanderpolder (War- mond/Oud-Ade) en de Does- polder (Hoogmade). Een weg door de Zweilander polder zal twee daarin gelegen boerderijen gaan ontsluiten. De kosten bedragen ongeveer viereneenhalve ton. „De Oude Veenen" stelt 75.000 gulden beschikbaar. Een deel van dit bedrag bestaat uit het afkopen van het onderhoud aan het zo genoemde „Kerkepad". Dit 450 meter lange pad dwars door de Zweilanderpolder be vat ondermeer drie bruggen. Het pad dat de boerderij van Van Leeuwen in de Doespol der in Hoogmade gaat ontslu- tien, wordt 620 meter lang en gaat ongeveer 140.000 gulden kosten. Waterschap „De Oude Veenen" vergoedt hiervan vijftigduizend gulden. Het res terende bedrag moet worden opgebracht door de gemeente Woubrugge en de desbetref fende agrariër. SASSENHEIM In de Gere formeerde kerk had zondag onder grote belangstelling de bevestiging en Intrede plaats van de nieuwe predikant, ds. K.E. Bras. Onder de aanwezi gen bevoncfPn zich deputaties van de Geref. kerken uit de vorige standplaats Deventer, de classis Leiden en de plaat selijke kerken alsmede de wet houders Dreef en Drenth, en directieleden van enkele be jaardentehuizen. Ds. W. Baas die de bevestiging verrichtte, hield vooraf een prediking. Na de bevestiging hield de nieuwe predikant zijn intrede-predicatie. Aan het einde van de dienst brachten de kinderen die de neven- dienst bezochten het echtpaar Bras rozen. Tot slot was er in de Tussenzaal gelegenheid om met het echtpaar Bras kennis te maken. Dit werd onderbro ken door toespraken van on der anderen de heer Zandwijk (classis), wethouder Dreef en ds. Aarnoudse namens de plaatselijke kerken. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gymnastiekvereni ging Meerburg hield zaterdag in de „Eendenkooi" de jaar lijkse onderlinge wedstrijden. Onder het toeziend oog vat* vele tientallen belangstellenden kwamen zo'n 70 gymnasten in aktie. Zij moesten hun kunnen demonstreren op o.a. de balk, brug, lange mat en met springen. Onder het deskundi ge oog van de jury - bestaande uit Alice van Zandwijk, Joke van der Heijden, Liesbeth Barenbrug, Elly Meskers en Pe- ter-Paul Regensburg - werd het programma vlot afgewerkt. Na het opmaken van de balans kwam de volgende uitslag uit de bus: Meisjes 6-7 C: 1. Charlotte Zandbergen, 2 Fieke Pley, 3. Annelies van Rijn. Meisjes 6-7 B: a. Leontine de Rooy, 2. Famke Brouwer, 3. Eveline Laman. Meisjes 8-9 B: 1. Kim de Boer, 2. Marieke van Rijn, 3. Jolanda van Hofwe gen. Meisjes 10-11 B: 1. Karin Pley en Femke Niersman, 2. Linda Bombeke, 3. Mandu Sudmeyer en Fabiene Laman. Meisjes vanaf 12 jaar: 1. Monique Vermeulen, 2. Hester Wit- senburg, 3, Karien Stoudt. Keurgroep t/m 10: 1. Leonie Ver hoef. Keurgroep Dames: 1. Fleur van Egmond. tri

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8