Rijnsburgse Boys wint geflatteerd van ARC Reserves Philidor spelen LSG1 weg. Quick Boys onderuit op Marken Waardig afscheid John van Eijk SPORTTRIBUME foidaegomcuil Dubbelslag René Guyt RCL kansloos bij Spijkenisse: 4-0 ScyRa niet bestand tegen Chinees geweld MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 PAGINA 1 LEIDEN De derde ronde van de KNSB-competitie heeft alleen succes opgeleverd voor de tweede teams van de drie Leidse clubs. Philidor 1 leed de verwachte ruime nederlaag tegen de landskampioen Vol- mac Rotterdam (2-8) en LSG 1 ging roemloos ten onder in de thuiswedstijd tegen Philidor 2 (2,5-5,5). Ook Voorschoten 1 leed zijn tweede nederlaag. "Voorschoten 2 en LSG 2 boek ten daarentegen beiden een nipte overwinning (4,3-3,5). In Rotterdam kwam Philidor nauwelijks aan scoren toe. Al leen Hans Kuijf slaagde erin gehakt te maken van Gert Ligterink. Verder voegden slechts Wim de Kok en Henk van Maaren een halfje toe aan het Leidse totaal. Coen Ste- houwer werd van het bord ge zet door Viktor Kortsjnoi. Ook John van der Wiel en Rini Kuijf hadden weinig moeite met hun opponenten. De ge broeders Piket wonnen beiden voor Volmac, terwijl vader Joop Piket het voor Philidor niet kon bolwerken tegen Bru no Carlier. Voor LSG 1 zijn de illusies dit iaar al in de derde ronde de bodem ingeslagen. In de vori ge twee seizoenen verloor het team van de belangrijkste con current, dit maal speelde het nog puntloze Philidor 2 voor de scherprechter. De spelers van LSG zijn eigenlijk te sterk voor de tweede klasse KNSB, maar weten het keer op keer niet waar te maken. De Phili- dor-reserves lieten geen spaan van hun tegenstander heel. Adrian Clemens werd door Wim Vriend mat gezet in een Konings-Indiër, Jan Tolenaar verspeelde een kleine kwali teit aan Ab Smit, en Dirk Sik kel liet zich onder de voet lo pen door een pionnenwals van Henk van Loon. Leon Ko nings smaakte nog het genoe gen Ton Kohlbeck in tijdnood te verrassen met een winnen de aanval. Maar door een zege van Herman van Halderen op Joop Bakker en een solide re mise van Henriëtte de Greef tegen Henk van Putten vero verde Philidor 2 de matchpun- ten. Uiteindelijk kreeg ook Nico Kuijf nog het punt ca deau van Teunis de Haas en verloor Leen Van Of wegen van Charles Kuijpers. Eind- uitsleg 5,5-2,5 voor Philidor 2. LSG 2 deed het beter door het zwakke US, uit Amsterdam, te verslaan. Kees van Zijp en Aad van Moorsel kwamen niet verder dan remise, maar LSG 2 sloeg toe op de staartborden. Ruud Mieremet en Edward van der Marei wonnen vanuit de opening en Annemarie Benschop veroverde in het middenspel een kwaliteit. Doordat Christjan Manniën een minder paardeindspel bin nen de remisegrenzen hield, kwam LSG op 4,5-3,5. In de derde klasse bood LSG 3 goed partij aan het Haarlemse VHS. Na twee punten van Leon Huijsdens en Andreas Lind en twee halfjes ging het pas mis. Westra-Hoeksema wist met een pion meer niet te winnen en Huib Nieuwland verslikte zich in een gelijke stelling, zodat een 3,5-4,5 ne derlaag het resultaat was. Voorschoten 1 verloor onnodig van koploper Caïssa uit Am sterdam met 3,5-4,5. Marcus Driessen behield zijn 100% sco re en Bart Gort en Frits Frit- schy zorgden eveneens voor een punt. Voorschoten 2 pakte de winst op het Haagse Ooie vaar 3 door remise van Hans Lindeboom, Ger Bot en Ver- hey en zeges van Eric Bongers (op Yvette Nagel), Wise en Sander Hilarius. LEIDEN De oude wielerwijsheid dat „de eerste overwin niiP®n c, de moeilijkste is", gaat goed op voor crosser René Guyt. Nad lf£ de Katwijker een moeizame start van het seizoen had, heeft zi nen vorm zich langzamerhand verbeterd en boekte hij twee weki geleden zijn eerste zege in Tilburg. Deze week voegde de Casbi°r i renner daar twee aan toe. Woensdag in het Duitse Schttnlaic en gisteren één in het Amsterdamse Vliegenbos. In Amsterda ^ari startte Guyt achteraan in het peloton dat aan de start stond vo 'ané een wedstrijd die tevens strijdtoneel was van het Noord-Hisen lands districtkampioenschap Guyt, die een snelle start in de b t°e" nen heeft, kon zich echter na een kort stukje weg direct op ki d- van het veld plaatsen om die plaats gedurende de gehele we strijd niet meer af te staan en onbedreigd te winnen met ruiia een minuut voorsprong. Bollenstreker Martin Schalkers leg< >lipt' nog beslag op de 13e plaats. In Duitsland behaalde Guyt overwinning door snel de B-renners op het heuvelachtige por cours te achterhalen, waarachter hij op een minuut achterstal g dj was gestart. Hij nam met de sterke Zwitser BUchi de leiding, o uiteindelijk met een kleine voorsprong te finishen. De wekelij se interclubrace schreef de Katwijker ook op zijn naam vo clubgenoot Lagerweij en Excelsior-renner Slingeland. MARKEN Een sterk ge speelde tweede helft heeft za terdag de tweede nederlaag van het seizoen voor Quick Boys niet (meer) kunnen ver hinderen. De Katwijkers, die na de verloren competitie-ope ning tegen Barendrecht negen duels zonder verlies waren ge bleven, slaagden er in dat tweede part op Marken niet meer in de voor de pauze op gelopen 2-0 achterstand volle dig weg te werken. Het breek punt van de wedstrijd kon op het voormalige eiland tussen de 72e en 73e minuut worden gesignaleerd. De zeer fraaie 2- 1 van invaller Kees Varkevis- ser werd in die fase onmiddel lijk en even schitterend door Peter Mühren beantwoord (3- 1); een derde doeltreffende klap die de Katwijkse formatie niet meer te boven kwam. Al dient wel te worden gezegd dat de blauwwitten ook na die ontgoocheling wel degelijk ka raktervol doorploeterden op het zwaar bespeelbare Mar- kense terrein. En daarvoor in de laatste minuut ook nog met een troostprijsje werden be loond in de vorm van het, ove rigens uiterst dubieuze, door Dennis Jan Mieras verzorgde tweede doelpunt. Tijs Schipper speelde zaterdag een belangrijke rol voor het op aansluiting met de kopgroep azende Marken. Niet alleen was Schipper negentig minu ten nadrukkelijk aanwezig als „de grote rustbrenger" een figuur die Quick Boys zaterdag weer node miste, ook tekende hij al na twee minuten voor de openingstreffer. Schipper be lastte zich toen immers met het nemen van de directe vrije schop en stuurde de bal van zo'n vijfentwintig meter via de onderkant van de lat achter goalie Theo Guyt. Een treffer waarover Quick Boys-trainer Hans van der Zee na afloop niet zo te spreken bleek. „Die bal was mooi ingeschoten. Maar had zo weinig snelheid dat ik denk dat Theo 'm ge woon had moeten hebben", stelde Van der Zee, niet na te hebben vermeld dat Guyt „verder uitstekend" had ge speeld. De wedstrijd was nog geen twintig minuten oud toen Quick Boys op grotere achter stand werd gezet. Een onge lukkige glijpartij van Kees van Rooyen stelde Dick de Groot in staat zeer secuur voor te zetten. Bij de tweede paal was het vervolgens voor Jan Cor nells Boes nog slechts een klei ne moeite om doeltreffend in te knikken. „Op dat moment werd Johan Jonker duidelijk gemist", herinnerde Van der Zee later aan het gemis van kopsterke voorstopper Johan Jonker, die evenals spits Leen van der Plas geblesseerd aan de kant moest blijven. „Ik wil me niet achter excuses ver schuilen, maar het is natuur lijk wel zo dat Jonker en Van der Plas zeker op dit moment belangrijke spelers zijn voor Quick Boys". De voor invaller Leen van der Plas in de basis opgenomen Kees Kraayenoord had zich zaterdag snel na die 2-0 even eens tot een waardevolle pion kunnen maken door een passje van Arie van Duyn te verzil veren. Kraayenoord stuitte echter op doelman Jan Peere boom, zoals ook Van Rooyen vlak voor rust Peereboom op zijn weg vond na een stijlvolle en harde kopbal. Had Marken in dat eerste deel via vooral Wim Tol en Schip per nog enkele zeer reële kan sen gehad, in de tweede helft was het slechts het nu met de forse wind in de rug spelende Quick Boys dat offensief in de wedstrijd was. Ook al omdat Peereboom als een alles klem mend vorst heerste in het Markense strafschopgebied èn omdat Kraayenoord koppend de voor een spits zo benodigde scherpte miste toen Peere boom eens niet ter plaatse was, bleef de nadelige marge twee treffers bedragen. Totdat de voor Van Rooyen ingezette Kees Varkevisser zich op links van zijn directe bewaker ont deed om Peereboom vervol gens met een diagonale uithaal uiterst fraai kansloos te laten. Het bijbehorende feestje was nog niet gevierd, of Quick Boys was al weer in rouw. De door Tol met gevoel wegge stuurde Peter Mühren had al leen voor Guyt niet gefaald... Wanhopig drong Quick Boys in de resterende speeltijd nog aan. De veel te gejaagd opere rende Katwijkers kregen ech ter nauwelijks nog mogelijkhe den, ook niet toen laatste man Kees Ruis zich, wat laat, aan het front meldde. Het was uit eindelijk niet Ruis, maar Den nis Jan Mieras die in de aller laatste minuut koppend voor 3-2 zorgde. Een treffer die compleet Marken terecht in grote woede deed ontsteken, de bal was de doellijn immers niet geheel gepasseerd op het moment dat Henk Zeeman het leer uit de doelmond trapte. Nog geen minuut later was die boosheid echter alweer ver dwenen. De zo begeerde aan sluiting met de kopgroep in IA was immers gerealiseerd? GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 2. Schipper 1-0, 19. Boes 2-0, 72. Varkevisser 2-1, 73. Mühren 3-1, 89. Mieras 3-2. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Kees Ruis. Hans van der Plas. Fred Eysberg (Jaap van Duyn), Arie van Duyn, Mieras, Floor van Duyn, Kees van Rooyen (Kees Varkevis ser), Kees Krayenoord, Frenk van der Kley. LEIDEN RCL was kansloos tegen het ontketende Spijkenisse. In die stad bleek de thuisclub zich te moeten revancheren voor de 2-0 nederlaag bij ARC en tegelijk de terugkeer van de gebles seerd geweest zijnde Ruud Emmerik te moeten vieren. Het zou 4-0 worden voor de thuisclub. Al na twee minuten was het raak. Na balverlies van Ruud Boen dermaker werkte Stan Roestenberg met een doorloopbal de 1-0 op het bord. Na een kwartier begon Spijkenisse wel steeds meer aan te dringen. In de 18e minuut verdween het leer uit een voorzet via de voet van Leiderdorper Ronald Nieuwenhuizen achter keeper Peter van de Wal. Na de pauze ging het beter met de roodwitten. Er werd aanvallend iets meer uitgericht, wat dan ook broodnodig was. Marcel Valk knalde op doelman Wim Veenman, invaller Ben Heemskerk schoot met een omhaal net over de lat, terwijl Pierre van Gemerden en Leo van de Wete- ringh niet gelukkig waren met hun kopstoten. Het sportief, maar agressief spelende Spijkenisse gaf echter geen meter ca deau en bleef het gevaarlijkst, getuige ook de twee doelpunten, die nog werden aangetekend. Ricardo de Winter en Ruud Em merik, de grote animator zelf, zorgden voor die uiteindelijke 4-0. Scoreverloop: 2. Roestenberg 1-0, 18. Nieuwenhuizen (eigen doel) 2-0, 65. De Winter 3-0, 67. Emmerik 4-0. RCL: Van der Wal. Kolenbrander, Siera, Nieuwenhuizen, Brasker, Braat, Pfundt (Heemskerk), Valk, Boendermaker, Van Gemerden, Van de Wete- ringh. RIJNSBURG Dat Rijnsburgse Boys halver wege het duel met debu tant ARC een 3-0 voor sprong kende was bepaald niet te danken aan de creativiteit van de plaatse lijke voorhoede. Zo origi neel waren de geelzwarte voorwaartsen nu ook weer niet bezig. Nee, het zat het beter spelende Rijnsburg se Boys zaterdag gewoon mee. En ARC fors tegen. Rijnsburgse Boys won uit eindelijk met 5-1. Ver diend. Maar zeker geflat teerd. Boys-trainer Arie Kurver deed net alsof hij een andere eerste helft had gezien: „Een terechte voorsprong. Wij wa ren veel en veel sterker, had den het verzorgder spel en creëerden veel kansen". Dat verzorgder spel klopte wel. Ook had Kurver kunnen stel len dat de thuisploeg fysiek en technisch sterker was geweest. Maar dat van die kansen- De eerste goal werd gemaakt door Ron Carli (12 minuten). De ex-Feyenoorder schoot van 20 meter afstand in en zag de bal via de voet van laatste man Jelle Koolstra in de ande re hoek dan waarin doelverde- diger Cor Prook dook, ver dwijnen. Ook bij de tweede kon van fortuin worden ge sproken. De hoge voorzet van Hennie Koet, vanaf de linker zijlijn, was wat al te scherp. Geen spits ging er dus op af. Een makkie derhalve voor Prook, die echter achteruit lo pend in de problemen kwam, het leer nog wel raakte, maar niet meer kon voorkomen dat de bal voor de tweede keer in zijn heiligdom belandde. Tien minuten later deed Koet het nog eens over. Nu met een „echte" goal. Hij knalde na een fraai een-tweetje met Jack Manuputty van een meter of 20 in de linkerhoek: 3-0. Waarmee alle „gecreëerde doelkansen" van Kurver's pu pillen in de eerste helft zijn genoemd. Nee, op veel meer dan een technisch «veldoverwicht kon Kurver's formatie toch echt\ niet bogen. Daarbij kwam nog dat Kurver's beschermeling, Hans Zwaan komt hoger dan ARC-goalie Cor Prook. De vierde treffer van Rijnsburgse Boys wordt een feit. het omstreden sluitstuk van de thuisclub, Ruud Spierings, voor het enige „Alphense" ge vaar had gezorgd. Zonder eni ge aanleiding en bij een 3-0 stand stompte Spierings een hoge bal hoog weg om vervol gens de slap ingeschoten re bound volkomen onnodig tot hoekschop te verwerken. Dit tot grote hilariteit van de dorpsgenoten op de tribunes. Toch blijft Spierings in het doel, want hij zou het tijdens de trainingen nog steeds win nen van het talent Jan Blan- V.enspoor: „Zeker. Blanken- spoor is trouwens een van de weinigen, die er alle vrede mee heeft, dat zijn maatje Spierings in het doel staat". Kurver beseft dat het overgro te deel van zijn achterban Spierings niet meer hoeft: „Daarom staat die jongen zo onder druk. En echt waar, het is de beste keeper die ik heb. Wist je trouwens, dat hij twee jaar geleden de NCRV-bokaal voor de beste keeper van het zaterdagvoetbal heeft gewon nen". Spierings' tweede helft was goed; tenminste, hij hbd wat gewone ballen klemvast. Die laatste helft had trouwens wat meer inhoud dan de eerste. ARC diende het spel te maken en deed daar vanaf het eerste fluitsignaal prima pogingen toe. Al na twee minuten lever de dat de debutant een treffer op. Wilco van Leeuwen kopte goed in, toen Nico Oosterlee uit een hoekschop eveneens met het hoofd had geassis teerd. ARC-coach Jan Kroeze had naast Oosterlee Sjaak Key en invaller Martin Krommert geposteerd, waarbij Ed Graper, Johan Boer en Peter Borst op komend aanvallend dienden bij te springen. Helaas voor ARC was de pret gauw voor bij. In de negende minuut al profiteerde de geelzwarte club van de ontstane ruimte achter in. Hans Zwaan kopte uit een voorzet van Johan de Kroon raak: 4-1. Carli tikte een kwartier voor tijd 5-1 in na een uitstekende pass van Huug Aandewiel, die weer „bijna ouderwets" strooide met pass- jes. In de laatste minuut werd Hennie Koet volledig vrijge- speeld door het duo Martin de Louw/Martin Toet, doch de bal strandde ter hoogte van de penaltystip in een plas. Anders was het nog 6-1 geworden. En dat terwijl die 5-1 al flink ge flatteerd moest worden ge noemd. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 12 Carli 1-0, 14 Koet 2- 0, 24 Koet 3-0, 47 Van Leeuwen 3-1, 54 Zwaan 4-1, 72 Carli 5-1. Rijnsburgse Boys: Spierings, Toet, Aandewiel, Heemskerk, De Kroon, Manuputty (Driebergen), Arroyo, Koet. Merbis, Zwaan (De Louw), Carli. ARC: Prook, Van Es, Borst, Koolstra, Lammers, Graper, Van Leeuwen, Boer, Oosterlee, Groenland, Key. LEIDEN Badmintonner John van Eijk nam met twee overwinningen in het door zijn club georganiseerde Hut spot toernooi waardig af scheid van Merenwiek. Bij de dames was Corina Nielen van het Alphense Zigo de meest succesvolle. Voor de tiende keer organi seerde Merenwiek het Hut spot toernooi. Een toernooi dat in de loop van die jaren is uitgegroeid tot een toernooit met meer dan 140 deelne mers. De meest aanspreken de zege (die in het HEC) ging naar de afscheid nemende John van Eijk. Zijn eerste ti tel kreeg de maar Utrecht verhuisde Van Eijk echter niet cadeau. Jan Glasbergen begon even vermoeid aan de finale, maar gaf net als de, nipt winnende, Van Eijk al les. Met zijn (oude) gabber Jan Willem de Vreeze plakte Van Eijk er vervolgens nog een dubbeltitel aan vast. Bij de dames was het de Alphen se Corina Nielen die als sterkste uit de strijd kwam. Haar winst in de finale tegen de tot dan toe verrassend sterk spelende Janet Peerde- mans kwam voornamelijk tot stand door ijzig kalm tot twee maal toe een hopeloos lijken de achterstand om te buigen in winst. In de dubbelfinale kwam ze met haar gelegen heids partner Denise Lan- gendorff iets minder makke lijk tot winst. Met 18-13 en 15-10 werd het Meerburg-Ve- glo koppel Ilse Spierings en John van Eijk wordt door Sinterklaas gefeliciteerd met zijn overwinning in het door Merenwiek gehouden Hutspot toernooi. Ilse Jansen teruggewezen. In het gemengd dubbel kwamen Geoff Rowlands en Lien Kop ondanks heftig verzet niet verder dan de tweede plaats, waarmee bijna alle finales met Merenwiekers bezet wa ren. „Dat laat zien dat we met deze club op de goede weg zijn, want niemand heeft iets cadeau gekregen", was het korte en terechte com mentaar van trainer Ron Guerin. Het enige Meren wiek duo in het D toernooi met een finaleplaats (de da mes Patricia Barning en Ca- rolien van der Weyden) pak te net als vorig jaar de twee de plaats. In dat D toernooi was het was Shuttlewoude speler Jaco Lemmerzaal die alle aandacht opeiste met twee titels. LEIDEN- Dit weekeinde heen"*c Scylla zichzelf de zekerhe de' verschaft geen kans meer y maken op het voorbijstreve 1 van Valkencourt op de ranj lijst. BT Lifters speelde twi partijen met totaal vier inva Iers. Het leverde toch nog vitVJ punten op. Het Leidse Scylla ontmoet ae voor de tweede maal dit se'^"( zoen landskampioen Valkei L€ court. In de uitwedstrijd wei 001 nog verrassend met 10-8 g wonnen, maar zaterdag blei de Valkenswaardse ploeg ie 1 d meer op scherp te staan. D; ka gold zeker voor Patricia Groot. In de vorige ontmo l®r ting kwam zij er niet aan rda pas. Nu, in de replay, zorgib zij voor vrouwelijk spektak door van drie Scylianen winnen. Alle Scylla manneA wonnen op hun beurt, volgei 811 verwachting, van zwakste Ier John Cardinaals. Daarnaa erL zorgde Sjoerd Meijer voor ei r fantastische en verblufferr eenvoudige twee-games-ove winning op Edwin Angener 'rd Het 11-7 verlies impliceert d ®r de vijfde positie op de erediv !,n sieranglijst nu definitief „oi '~e. of the picture" is. Tot eigen verbazing ontdekte *te de mannen van BT Lifters d tei de achterstand op de nummie' 2 van de ranglijst, JCV, w geslonken tot slechts 10 puf ten. Theoretisch betekent met nog twee ronden te gai, *n dat de tweede positie nog ea haalbare kaart zou zijn. Helaaed moest BT Lifters zich vervd r 1 gens realiseren dat de wei "®r strijd tegen Shot verspeeld zo worden met maar liefst dri invallers. Bij het vaststelle ^P1 van de datum voor deze we#3®11 strijd had de vereniging u115 Oegstgeest dit geen bezwa; gevonden, daar men dacht ie kansloos te zijn Gistere'®1" werd deze wedstrijd verspeeli a Tegen de kampioen van c eerste divisie eindigde d'' spanningloze pot in een voo w spelbaar 16-2 verlies. De ervoor moest er, tegen h( Zwolse Seine Meubelen ook i 8r. een invaller worden aang Bel rukt voor de voor twee wei llc strijden geschorste Frits Kaï r tebeen (wegens verbaal wai gedrag in zijn funktie a 101 coach tijdens zijn blessure' 6 Dik Hogendam, normaal sp!®?* lend in de vijfde divisie, wi y de ster van de dag. De verdi diger won tot zijn eigen verb ,r zing een wedstrijd. Fjödor Ri demakers won de helft vam' zijn wedstrijden, Friso Reitsmi scoorde drie uit vier, en i ,r niet getrainde Herman va der Broek speelde zowaar 1( 'el Het lijkt erop dat Dextrl-1 Avanti 2 wil bewijzen terecl* te zijn gedegradeerd. Zaterda 1 tegen kampioen Shot, wei 8 met de meest trieste cijfe r> verloren (18-0). Een dag lat#c toverde de Hazerswoudse fo Ir matie de op eén na trieste ui e slag op tafel. Martin van Ri ?s! redde de eer door voor de lc' te zorgen in de 17-1 eindui slag. De dames van Dextro-Avan 1 hoopten misschien stiekum Iz een klein wondertje tegena kampioen Hotak '78. Gezicm de uitslagen van de afgelop«w' weken zou dit ook niet gehefse ondenkbaar zijn geweest. H mocht niet zo zijn. Iris Sjaal dema showde haar progress 1 van de laatste tijd door 15 partij te winnen. José Bakki1 kon met hetzelfde results naar huis gaan, en Maria J Kantebeen kwam in het ve J"1 haal niet voor. Ziedaar het 6 M verlies. - De Docos-heren konden vriju spelen. De trotse kampioene®* hoefden dit weekeinde niets bewijzen. Toch ging de Mot equipe er keihard tegen aa e en klopten SAR met 6-4. De dames van Docos deelde1 de punten met Hoonhorst. M rijn Olden won twee maal,y Tessa Bröcker en Angeliqu van den Bosch pakten ieai één partij. Scylla speelde in deze zelfi divisie een vrieskistwedstrij 8 Met misschien wat te wein motivatie - er stond niets mei op het spel - konden de spi« ren in de koude zaal va Noordkop niet warmlope: Niettemin is de 6-2 nederlaa een aanfluiting van de eerst orde.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16