Afscheid Jos Bongers met glans Patrick Braam =iit anonimiteit rasshoppers in twijfel Joede uitgangspositie voor Leidse hockeyers |g5PORTTRIBUME 10ïK 47/1 gaat niet door ;»3rt- Alleen Rob Clerc houdt damrace vol LLIG VERLIES BS LEIDEN fan der Hoorn sprint sterk Dames Gemini Kangeroes blokken Brother/Martinus af SaidóaOowumt MAANDAG 24 NOVEMBER 1996 PAGINA 15 [CHEN Er komt dit jaar geen toernooi om het Nederlands pioenschap anker/kader 47/1. Dat evenement zou oorspron- ijzen lik in januari volgend jaar in Wijchen worden gehouden, ;gestie[r de organiserende vereniging Woezik heeft de Biljartbond de or|BB) per aangetekende brief kenbaar gemaakt niets meer Zij de titelstrijd te voelen. Jos Bongers werd namelijk op ver- an dei van de Europese bond al ingeschreven voor het EK in deze Dat zint de andere spelers niet, die een eventuele titel de nVychen niet gevolgd zullen zien door uitzending naar het EK t hetVK. De biljarters hadden daarom weinig trek een natinaal nuipioenschap te spelen. Wychen, dat ook al het prijzengeld teg2500 gulden te hoog vond, vreesde een tweederangs toernooi olgt ajaf de organisatie terug aan de bond. Deze ziet geen kans op rte termijn de strijd in een andere plaats te organiseren. GOUDA Een mooier af scheid van het anker-kader 47/2 was er voor Jos Bongers niet te bedenken geweest. Zijn vijfde titel gaf de speler uit Nijmegen cachet met het re cord-gemiddelde van 150,94. Tevens maakte hij twee keer de 350 caramboles in één beurt vol. Eén keer slechts moest hij in Gouda zijn tegenstander fe liciteren. Zaterdagnacht lever de Raymond Burgman zijn beste prestatie door via een se rie van 342 de partij tegen Bongers in de tweede beurt uit te maken. Voor de rest was Bongers tot eigen verbazing opgenaakbaar. Hij had zich voor het toernooi in Gouda nauwelijks voorbe reid. Niet omdat hem de beno digde tijd ontbrak, maar omdat de animo bij de beste Neder landse kadrist in het 47/2 ont brak. Hij heeft er geen plezier meer in om twee uur per dag aan het biljart staan en de pa tronen van het anker-kader te beoefenen. „Er zit voor mij geen geheim meer in het spel", verzuchtte Bongers. „Ik moet mij er echt toe zetten de twee uur vol te maken. Een paar dagen voor het toernooi heb ik besloten dat Gouda het slot van mijn 47/2 loopbaan zou zijn". In de toekomst wil de Nijmegenaar zich vooral gaan toeleggen op het driebanden. Deze spectaculaire discipline heeft ook Bongers' hart gesto len. De opvolger voor Bongers in het 47/2 lijkt ook al klaar te staan: Dick Jaspers. Deze spe ler bereikte in Gouda voor de tweede keer de eindstrijd in een kadertoernooi. Tegen Bon gers was hij echter niet opge wassen. Op zijn verdere optre den in het toernooi kan de benjamin echter met voldoe ning terug kijken. Hij leed tot aan de finale slechts één ne derlaag, zaterdagnacht tegen Harry van de Ven. In de ande re duel legde de speler uit St. Willebrord een uiterst degelijk spelletje op het biljart. Zijn grote kracht was vooralsnog niet het maken van forse se ries, maar een grote vastheid waarmee hij zich ook in lastige situaties kon redden. IOOLSLAG -ZWEMMERS AL VROEG IN VORM latiq dstrj E&SSENAAR De hebben s-10. o» het begin van het Suwe zwemseizoen de vorm al vroeg te Reiken. Tijdens de selec- DKvl-fVedstrijden voor de Eu- £^£$a Cup, die het afgelo- eK7 io r wee^einde in het LuMoüssenaarse Sterrenbad :0AG ®ats vonden, werden jr nationale records ver- [erd. En dat gebeurde, M##nM('valligerwijs, telkens op I® «lag: immer specifieke on- ïe"'(Speel van de zwem- opmerkelijke rol was -bij weggelegd voor ene •ick Braam. Een 18-jarige feester uit Vlissingen, lid 17,33.1 de plaatselijke zwemvere- ori~«~ing j-je stormvogel en tot rmiddag een volkomen ikend figuur die nu even- definitief uit de anonimi- trad. Hij startte voor de meter schoolslag nog in buitenbaan (vijf), maar 2 minuten en 16,89 se- wel als eerste aan. e Ron Dekker en ink Vijver, in augustus nog if" ®,a4ef bij de wereldkampioen- «Mappen in Madrid, ruim- 11. 2. Aijoots achter zich latend. Vij- Uter i?' die medio volgende i.03,80;and dan ook bij de strijd om V?®k£jEur°pa Cup 'n het Zweedse i.jmö slechts door afwezig heid zal kunnen schitteren, verloor niet alleen de race, maar bovendien zijn nationale record dat stond op 2.17,04. Braam, die zijn persoonlijke toptijd met bijna acht secon den verbeterde, nam de felici taties na afloop zeer enthou siast, maar toch ook wat per plex in ontvangst. De stijgende firestatiecurve lijkt echter een ogisch gevolg van een zelfs computer-gestuurde trainings- aanpak en de angst voor een eenmalige uitschieter hoeft dan ook niet per sé gerecht vaardigd te zijn. Onder leiding van trainer Johan Hietbrink werkte Braam de laatste maanden in Zeeland, een pro vincie overigens die in het verleden nauwelijks zwem mers van enig niveau oplever de, stevig aan verbetering van zijn conditie. Als de pupil eens een training moest laten schie ten, haalde hij de verloren uurtjes aan de hand van een uitdraai uit de computer in z'n vrije tijd wel weer in. „Maar zo'n progressie hadden ook wij niet verwacht", aldus een trot se Hietbrink die bovendien wist dat zijn pupil een niet op timale start had gekend na twee eerdere valse starts. Op zijn beurt ook blij verrast was zaterdag Ron Dekker, na de 100 meter schoolslag. De tweedejaars MEAO-student uit Deventer werd geplaagd voor een stevige verkoudheid: „Op weg hiernaartoe voelde ik me helemaal niet lekker. Maar tij dens het inzwemmen ging het plotseling beter". Een medisch wonder dat vervolgens wel re sulteerde in een verbetering van zijn eigen Nederlands re cord van 1.01,3 naar 1.01,06, en passant ook het record op de 50 meter t tot 28,43 aanscher pend. Op de laatste baan van 25 meter verslapte Dekker enigszins, anders was mis schien zelfs een eindtijd onder de minuut mogelijk geweest. „Vorig jaar, in de aanloop naar de WK, heb ik zeveneneenhalf uur per week getraind, dat aantal is nu met drie uur ver minderd. Maar ik ben wel heel intensief bezig", aldus Dekker die bij zijn club De IJsel door broer René wordt getraind, maar in zijn woonplaats nog altijd op betere trainingsfacili teiten (een nieuw zwembad misschien?) wacht. De verheugende ontwikkelin gen op de schoolslag werden bij de dames nog eens extra onderstreept door Linda Moes. De 15-jarige Veendamse, zwemmend bij Eemsrobben in Delfzijl, is voorbestemd de op volgster van de inmiddels nog slechts in clubverband uitko mende Petra van Staveren te worden. Die hooggestelde ver wachtingen zette Moes in Was senaar enige luister bij door twee adspirantenrecords (1.10,04 en 2.33,23) te realise ren. Met Diana van der Plaats en Erik Ran vormt de Gro ningse de nieuwe lichting ta lenten die de oude, thans lang- Erin Ran (met witte badmuts): winnaar van de 200 meter vrije zaam maar zeker afhakende generatie straks moet gaan af lossen. Van deze leeftijdsgroep, die de afgelopen jaren voor de nodige internationale successen zorg de, heeft naast Petra van Sta veren ook Jolande van der Meer definitief afgehaakt. De Delftse geeft haar maatschap pelijke carrière nu voorrang en zwemt hooguit nog voor haar plezier wat wedstrijdjes De benadering van de topsport bij vriendin Annemarie Ver stappen heeft ook de nodige verandering ondergaan. De Brabantse - terug van wegge weest bij trainer Honk Velt- man, nu bij de vereniging Die Heygrave uit Vlijmen - meldt zich nog vijf tot zes keer per week voor de trainingen, maar: „Alleen als ik daar zin in heb. Het is geen verplich ting meer, dat heb ik heel dui delijk laten blijken. Dit is veel prettiger, veel meer ontspan nen. Bevalt prima zo. Of je dit ook aftrainen moet noemen? Tja. Ik ga in ieder geval mee naar de Europa Cup. Maar of ik ook naar de EK in Straats burg ga, dat weet ik nog niet. Laat staan de Olympische Spe len in Seoel". Verstappen neemt in ieder ge val nog wel deel aan de cen trale trainingen van de KNZB. „Alleen degenen, die nog naar de EK willen toewerken, zijn daar welkom", aldus bonds coach Ruud Beelc die van de „oude hap" ook Frank Drost, Conny van Bentum (beiden dit weekeinde hun aandacht op de studie richtend) en Jolanda de Rover (alleen op de 200 me ter rugslag aktief) nog weke lijks in Amersfoort aantreft. Het na Madrid in sommige ge vallen eigenlijk al verwachte besluit om met het topzwem- men te stoppen, is door hen dus nog altijd niet genomen. DICK KIERS GRONINGEN Na een op windende elfde ronde in het wereldkampioenschap dam men in Groningen hebben twee spelers de leiding geno men. Van het viertal koplo pers kwamen alleen Rob Clerc (tegen Kane) en Aleksander Baljakin (tegen Van den Borst) tot winst en liepen daardoor een punt uit op Dibman en Van der Wal, die tegen Galpe- rin en Gantwarg niet verder kwamen dan een puntende- ling. Ook in het achtervolgen de veld werden geen overwin ningen behaald, zodat zich verder geen wijzigingen voor deden. Dat was in veel opzich ten met name voor de Neder landers verrassend, omdat Ge rard Jansen de winst tegen Korenewski miste en naast Van den Borst ook Vermin verloor. Ruim vijfhonderd toeschou wers vielen zaterdag in de Groningse Martinihal van de ene verbazing in de andere. Dat begon al na bijna twee uur spelen toen Baljakin als eerste Sowjet-grootmeester zegevie rend een duel met een Neder landse tegenstander afsloot. De tot dan toe goed spelende Van den Borst was het slachtoffer. De eerste die afhaakte was Sowjetkampioen Dibman, dank zij de Israëlische kam pioen Galperin. Jannes van John van der Borst (links) kwam zater dag tegenover Alexander Bal jakin te zitten. der Wal leek de race wel te kunnen volhouden. Maar na een pittige actie bleek na de tijdcontrole dat de verdediging van de teleurstellende wereld kampioen opnieuw nog maar juist in orde om aan een ne derlaag te ontsnappen. De vierde koploper, Rob Clerc, zag ruim drié uur lang geen kans de zich vernuftig verde digende Afrikaanse kampioen Habib Kane enig nadeel te be zorgen. In het gevorderde middenspel ging de Senegalees echter toch in de fout en kon Clerc eigenlijk nog op zeer eenvoudige wijze de winst be halen en daarmee zijn leiden de positie consolideren. 32-28 19-23; 2. i 14x23; 3. 37-32 10-14; 4. 41-37 17-21; 5. 34-29 23x34; 6. 50-45 20-25; 12. 37-32 26x37; 13. 42x31 3-8; 14. 30-24 19x30; 15. 35x24 5-10; !8-23 14-20; 26. 40-34 13-18; 27. 45-40 17-21; 28. 47-41 9-13; 29. 33-28 10-14; 30. 38-33 14-19; 31. 23x14 20x9; 32. 28- 23 18-22; 33. 40-35 21-26; 34. 34-30 25x34; 35. 39x30 27-31; 36. 43-38 31x42; 37. 38x47 26-31; 38. 41-37 31x42; 39. 48x37 4-10; 40. 30-25 16-21; 41. 49-44 22-27; 42. 44-39 13-18; 43. 33- IDEN Stapten Ed Zaal :ijn dames na de confronta- met Groningen nog jui- id het veld af (66-65), een irtier later veranderde die ming in woede. In de idkamers hadden de lidsrechters namelijk als- de eindstand op 66-67 be id. Leiden leed thuis knul- verlies tegen Landslake $0 speelde in de eerste tien rwuten na de hervatting van [5 duel tegen Ymir zijn beste Muiten in de eerste divisie jjnu toe. De Alphenaren gin- voor eigen publiek (500 'siroyaal langs tegenstrever ^ir: 61-41, nadat de Leeu warder ploeg bij rust nog be hoorlijk in de race lag: 35-33. BVO consolideerde die voor sprong geroutineerd en pakte zo een 76-63 overwinning. Arno Filippo 16, Theo van Leeuwen 14, Steve Deul 14. BS Leiden ging vijf minuten voor tijd nog met 61-53 aan de leiding. Het in de onderste re- fionen van de eerste divisie B evakkerende Landslake Lions vocht zich knap terug onder leiding van Hennie Wijngaard en Nico Boots, kwam bij 68-68 langszij en be werkstelligde tien seconden voor tijd de winnende treffer: 68-70. Voor rust echter liet Leiden het met name aanval- ilDEN Marathonschaatser Rik van der Hoorn behaalde af kopen in Assen een vijfde plaats in de pelotonsprint. De man Ter Aar begint steeds beter in vorm te komen naarmate het zoen vordert. ordat de wedstrijd zover was waren er al enkele valpartijen peest die onder andere Alex Jansen de kop kostte. De Leide- pr, die ook als wielrenner successen boekt, kreeg een schaats i<zijn been en moest 50 hechtingen rijker naar huis toe keren. passant werd ook nog Hilbert van der Duim meegesleurd in valpartij. lend liggen. Het schotpercen tage van de Leidse ploeg, die tot 11-16 tegen een achterstand aankeek en pas bij rust de wedstrijd naar zijn hand kon zetten (27-26), kwam in die helft uit op 32 percent. Bert Kragtwijk 17, Erik-Paul van Weeren 16. MSV zette in Maassluis oppo nent Elementum vlot op een achterstand, 0-9, maar kreeg eveneens Tineke Vos snel in foutenlast, waardoor de gerou tineerde inbreng (Ria Bröring speelde niet vanwege een rug blessure) geminimaliseerd werd. Via 13-17 drukten de Noordwijkse dames, met An- nelies Schaap voorop, toch door: 13-26 en 26-39 bij rust. De thuisploeg, die vorig sei zoen vier keer te sterk was ge bleken voor MSV, maar nu de tweede nederlaag moest incas seren, vocht zich nog wel te rug tot 41-49, maar andermaal was het Annelies Schaap die de tussensprint van MSV win nend aanvoerde: 59-64. Anne lies Schaap 25. Lisse kon in Den Helder nau welijks doordrukkend, maar behaalde tegen Zeemacht des ondanks een ruime 66-43 over winning. Via 36-31 bij rust werd het gat bij 54-37 defini tief geslagen, waardoor de ploeg van Martin Feitsma de aansluiting bij de middenmoot kon behouden. Marjo Fijma 24. Bij Grasshoppers werd de wedstrijd vlak voor tijd onder broken, omdat de scorer een fout gemaakt had. De scheids rechters besloten bij 62-f der te gaan scoorde 64-60. Daarop i wedstrijd andermaal onder broken en ging het spel dit maal bij 62-62 verder. Uitein delijk sloeg Grasshoppers in de slotfase toe: 66-65. Een aardige opsteker tegen Groningen, dat de tweede plaats op de rang lijst vast in handen leek te hebben en met de opzienba rende terugkeer van Petra van de Oever de toekomst heel wat florisanter inziet. De gezichten betrokken echter een kwartier na de wedstrijd toen de scheidsrechters vermeende on regelmatigheden in het scores- heet alsnog hadden gecorri geerd en de einduitslag op 66- 67 bepaalden. Grasshoppers te kende tegen die beslissing pro test aan. In het rayon veegde Leider- „tripple double" (22 punten, 10 dorp Grasshoppers met 75- rebounds, 10 assists), Blitz 49, MSV was veel sterker dan tenslotte leed zijn zoveelste ne- Midland 84-63 en had in Johan derlaag tegen Lokomotief: 70- Steenvoorden een onvervalste 83. i#DEN Door in een zeer rnende wedstrijd met 3-2 Rotterdam te winnen, j3f)ben de herenhockeyers Leiden zich in een zeer itige uitgangspositie ge- itst. Nu de winterstopperio- is aangevangen, staat het il bovenaan in de over- sklasse. Ook de dames Leiden maakten onder weersomstandigheden fout tegen Alecto, waar- ook zij eerste staan in afdeling. Noordwijk ver- MaleiJr jje aansluiting door met 0- ,e beian Warande te verliezen, it mijn het nieuwe kunsttapijt van erdam had Leiden aan de sploeg een taaie tegenstan- Had men van de eerste oeting geen hoge dunk ehouden van de door ex- den trainer Rein Grippe- gecoachte ploeg, gaande- bleek deze indruk meer meer op onwaarheid ge ld. Doordat Leiden niet al terk begon, moest haar de- alles in het werk stellen de veelvuldig penetreren de en daardoor in hun spel groeiende Rotterdamse aan vallers af te stoppen. Ook kee per Kets kon niet beletten dat na een kwartier spelen een haarzuiver genomen strafcor- ner Leiden op een 1-0 achter stand bracht. Korte tijd later werd een door Herman Harte- velt in de cirkel gescoopte bal op subtiele wijze door Laas Galema afgemaakt (1-1). In de tweede helft nam Rotterdam de overhand en liet zien dat de ploeg eigenlijk geen midden moter is, zeker niet met ex- hoofdklassers Verkuilen en van Zijlen op het middenveld. Nadat Casper Klein binnen twee weken voor de tweede maal in aanmerking kwam om de tor des monatsprijs voor zich op te eisen (1-2), slaagde de thuisploeg erin om een aan tal rijpe scoringskansen om zeep te helpen, waaronder een strafbal. Toch werd het via een strafcorner weer gelijk (2- 2). Het merendeel Leidse pu bliek dat zich in Rotterdam had vergaard, was getuige van een zinderende finale waarin aanvoerder Schoonhoven de volle buit binnen bracht door op een pass van Casper Klein zijn stick gevaarlijk tegen de bal aan te zetten (2-3). Minder hartverwarmend was het da mesduel in de eerste klasse tussen Leiden en het ontvan gende Alecto. Tijdens deze wedstrijd had Alecto bedui dend meer kansen, alleen al uitgedrukt in de strafcorner- verhouding (Leiden twee cor ners tegen Alecto wel twintig). Door de druk echter, die Alec to trachtte uit te oefenen op het doel van Leiden, herinner de Leiden zich de les die het de vorige week nog had ge leerd in de wedstrijd tegen de Kieviten en hanteerde het wa pen van de counter. Dat dit adequaat tot zijn recht kwam bleek uit een aantal gevaarlij ke kansen op het Alectodoel, waaruit na tien minuten in de tweede helft Annemarie Snoek de score opende na een voorzet van Jet Holshuizen. Alecto dat na de spelhervat ting het zonder de ongelukkig uitgevallen Maaike d'Angre- monde moest stellen, kwam ondanks hernieuwde kracht sinspanningen niet meer aan een doelpunt. Dat was groten deels te wijten aan hoogstaand keeperswerk van Ineke Caste- lijn. Noordwijk leed onder barre weersomstandigheden in Oosterhout een terechte 3-0 nederlaag tegen het zeer jonge, doch technisch zeer begaafd Warande. De score werd reeds na vijf minuten geopend via en schot vanf de rand van de cirkel. Marjan Grens moest al vroegtijdig het veld verlaten, doordat zij een bal op haar hoofd kreeg. Bij rust stond Noordwijk al met 2-0 achter door een veldoelpunt, maar re vancheerde zich in de beginfa se van de tweede helft door enkele strafcorners te force ren. Dat Warande hier meer geluk in had dan Noordwijk moge blijken uit de 3-0, welke via een strafcorner tot stand kwam. In de tweede klasse be reikten de heren van Room burg hun 17 punten uit tien wedstrijden door op eigen ter rein met 3-1 het zwakke VCL. De hele eer ste helft slaagde VCL er niet in de helft van de tegenstan der te betreden. Roomburg wist het overwicht niet op overtuigende wijze in doelpun ten uit te drukken. Weliswaar kwam men tot doelpunten in de vierde en de 27ste minuut, via resp. Kees Wendt en Oscar Snijders, erg te spreken over eigen spel was men in Leidse gelederen nog niet. In een veel betere tweede helft, waarin VCL zelfs tot enkele corners kwam, was het enige lichtpunt een snelle tegenstoot via Lucas van Schaick naar Oscar Snij ders die het karwei afrondde (3-0). In de laatste minuut moest Roomburg dan ook nog dulden dat VCL met een frommeldoelpunt de eer redde. Beter verging het Forescate, dat in Voorschoten de zwakte van Aeolus terdege aan de kaak stelde. De doelpuntenre- gen stokte een kwartier voor tijd, toen de zesde goal binnen was en men met verkleumde ledematen afwachtte tot de scheidsrechter drie maal blies. Voor die tijd was de ploeg pro- duktief geweest, doordat veel goede akties werden ingeleid door Jelmer Siersema, die met enkele afleidingsmanoeuvres successen boekte. Hans Rie- mens en Bernard Thiemen zorgden voor een 3-0 voor sprong bij rust. Erik Kruis- mulder en Siersema zelf voer den de score nog wat op via straf cornersituaties (6-0). Alec to, vorige week nog in de win ning mood, moest een punt af staan aan Evergreen. Ever green, een harde grasploeg, kwam vijf minuten voor rust op voorsprong (0-1) via een fraaie, snel uitgespeelde aan val. De ploeg had voor rust duidelijk nog het betere van het spel. Die verhouding sloeg om in de tweede helft, waarin Alecto via een bijna traditio nele solo van Erik Brabander verdiend op gelijke hoogte kwam. Hugo Kranenburg zag een schot van zichzelf op de lijn gekeerd, maar meer zat er voor Alecto echt niet in. LEIDEN In hoog tem po speelden de volleybal- sters van Gemini/Kange roes het Amstelveense Brother/Martinus 2 naar een 3-1 nederlaag. Ook de Voorschotense heren lie ten zich niet onbetuigd; ze wonnen de uitwedstrijd tegen Molenwiek met 2-3. Winst was er ook voor Leython in de thuisbeurt tegen Tornado; 3-1. NOVO verloeg met de zelfde cijfers PVC/Blok keer. Voor beide ploegen was winst, na twee verliespartijen, nood zakelijk en zowel Gemini- /Kangeroes als Brother/Mar tinus 2 ging fel van start. Door goed werk in de blokverdedi- ging kwamen de eerste twee sets op naam van Gemini, maar het hoge tempo eiste in de derde set zijn tol; 8-15. De laatste set was, met lange ral- leys, van hoog nivo en werd door de dames uit Voorschoten met 15-11 gewonnen. Gemini- /Kangeroes 2 was voor Ek- spalvo, één van de twee koplo pers, een maatje te klein. Al leen de tweede set werd ge wonnen, maar daarna kwa men de Voorschotensen niet meer aan de bak. Door een ge brek aan zelfvertrouwen ver loor Gemini met 1-3. Leython trad aan tegen de an dere leider in de derde divisie: Be Fair. Hoewel Leython in het verleden meestal als win naar uit de bus kwamen, was men in Leiderdorp niet onte vreden met het 3-0 verlies. Er werd „goed gevolleybald" en Leython gaf zich, getuige de setstanden, niet zomaar ge wonnen; 16-14, 15-11 en 15-12. Normaal gesproken had NOVO de wedstrijd tegen het puntloze Unitas gewonnen, maar zaterdag konden de da mes uit Noordwijk alleen in de derde set overtuigen. Iedereen speelde onder haar nivo, waar door een 3-1 verlies geïncas seerd moest, worden. Ook in de promotieklasse was het kommer en kwel. Ley thon 2 verloor ondanks goed spel van Els Jacobs met 3-0 van koploper ZOVOC. De „rare" setstanden brengen tot uitdrukking dat de dames uit Leiderdorp in ieder geval wèl hun best hadden gedaan; 15- 13, 15-2 en 16-14. De studentes van LUSV speelden tegen PVC/Blokkeer de beste twee sets van het seizoen. „We heb ben met 3-0 verloren, maar met een gevoel van winst", was het Leidse commentaar. Heren In de tweede divisie won Ley thon, minder gemakkelijk dan de 3-1 doet denken, van Tor nado. Wim Schouten was we derom verdienstelijk in de aanval, maar in de laatste twee sets (15-13, 16-14) kregen de Leiderdorpers ondanks een ruime voorsprong problemen. De balans sloeg, naar eigen zeggen, echter verdiend door in het voordeel van Leython. Gemini /Kangeroes kan re gelmatig klagen over het ge brek aan inzet, maar zaterdag werd „op inzet" het duel tegen Molenwiek met 2-3 gewonnen. Na een 2-0 achterstand in sets, wees de Voorschotense ploeg het jonge, gepromoveerde Mo lenwiek terug. Invaller Jeroen van Schaik bleek een nuttige kracht Bij NOVO werden er „mis plaatste sterallures" geconsta teerd en dat werd de Noord- wijkers haast noodlottig. Al leen Frank de Vetten liet zien wat hij kon, de anderen werk ten ongeïnteresseerd het duel tegen hekkesluiter Blokkeer af. In een volle Northgohal werd met 3-1 gewonnen. In de promotieklasse won Ge- mini/Kangeroes 2 met 1-3 van Ariston. Alleen de chaoti sche eerste set ging verloren. Vermeldenswaardig was dat in de derde set een 11-4 achter stand in winst werd omgezet. Voornamelijk door een geva rieerde aanval was NOVO 2 met 3-0 te sterk voor Skania 2. Setstanden: 15-11, 15-10 en 15- 3. LUSV werkte ongeïnspi reerd de uitbeurt tegen Kalin- ko 2 af en verloor dan ook met 3-0. Na winst in de eerste set (15-10) moest Leython 2 de 1- 3 winst aan Inter Amicos la ten. Het uitvallen van Sander van de Berg die met een en kelblessure zeker twee maan den is uitgeschakeld, was daar mede debet aan. CORIEN BOTMAN

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15