Lesje voor FC Den Haag a Gullit ontkent contact Milan Handig 'miniburo' Ë^eidócSomcmt Nienhuis weg onder politiebegeleiding SARELSE GAAT DOOR MET DE KLAPSCHAATS JVS -4adert Verlies MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 PAGINA 11 01 n Benthem et gips f pdentochtwinnaar 1 van Benthem zit i\ gips nadat hij in >nter een zware swond opliep bij /ijfde wedstrijd uit KNSB-marathon- petitie. Artsen in ziekenhuis in Apel- m stelden vast dat pees gedeeltelijk doorgesneden en st worden ge it. Van Benthem, niet in het hospi- hoefde te blijven, zeker vier tot zes en zijn uitgescha- ingen overlijdt j worstelduel •1ENE Een 16-jarige stelaar is zaterdag om het ;n gekomen bij een junio- itnprnooi in Athene. Het ■«4itoffer, Sotiris Avgelis, tijdens een wedstrijd een W m|e blessure op aan de nek. Jjoverleed °P weê naar ^et Volgens officials het de eerste keer dat bij worstelwedstrijd in Grie land een slachtoffer viel. GRONINGEN Trainer Henk Nienhuis van liaal" uit Veendam. Gisteren werd trouwens SC Veendam moest gistermiddag onder politie- bekend dat Nienhuis zijn contract bij SC Veen- bewaking het Oosterpark verlaten. De man, die dam met twee jaar heeft verlengd tot 1 juli jarenlang assistent was bij FC Groningen, werd 1989. Nienhuis was gisteren tijdens de derby belaagd door supporters van de thuisclub, die voor opnamen van een televisieprogramma niet verder was gekomen dan 1-1 tegen het „fi- overigens gekoppeld aan een hartslagmeter. Van de Akker van training gestuurd ROTTERDAM Jan van de Akker ontbrak zondag bij de wed strijd Feyenoord - FC Utrecht. De 26-jarige voetballer van FC Utrecht werd vrijdag door trainer Nol de Ruiter van de training Akker kan volgens trainer De Ruiter op e DEVENTER - De experimenten met de klapschaats gaan door. Deventernaar At- tie Sarelse en Groninger Henk Nijdam reden zaterdag bij de IJsel Cupwedstrij den in Deventer weliswaar niet op de re volutionaire Viking-schaats, maar dat betekent niet dat er een einde is geko men aan het programma van de „testrij ders". Sarelse heeft sinds kort de be schikking over een nieuw prototype, waarbij het (nog kwetsbare) scharnier punt zich helemaal aan de voorkant van het ijzer bevindt. Sarelse; „Ik heb die nieuwe schaatsen afgelopen woensdag pas gekregen. Ik heb er nog te weinig op gereden om ze al meteen in een wed strijd, en dan ook nog over de kortste af standen, te gebruiken. Ik moet natuur lijk ook de resultaten in de gaten hou den". Fabrikant Jaap Havekotte gelooft, on danks alle scepsis her en der nog steeds heilig in het klapschaatsconcept. „De theorie van de wetenschapper Van In- gen Schenau is zo interessant dat je die niet zomaar kunt weggooien. We staan nog maar aan het begin van de ontwik keling. Alleen moeten we nu nog de bes te toepassing vinden", meent Havekotte, die voor zijn nieuwe produkt niet alleen mogelijkheden ziet in het wedstrijd- schaatsen, maar ook en vooral in het re creatieve werk. „Voor de schaatstoerist is de klapschaats ideaal. Degenen die er tochten op hebben gereden, vinden ze zalig", zegt Havekotte wervend. Handblessure John de Wolf GRONINGEN Drie dagen voor de eerste wedstrijd in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker tegen Vi- toria Guimaraes heeft John de Wolf, centrumverdediger van FC Groningen, een ernstige blessure opgelopen aan de lin kerhand. Hij brak gisteren in de derby tegen Veendam (1-1) het middenhandsbeentje. In het ziekenhuis van Groningen werd de hand in het gips ge zet. Voor trainer Rob Jacobs werd het er niet eenvoudiger op. Vandaag wordt bekeken of De Wolf in staat is woensdag in het Oosterpark te spelen. Jacobs mist in elk geval wel een andere basisspeler, de ge schorste aanvaller René Ey- kelkamp. is de koploper in de r ^4fdklasse A, DWV, gis- en weer tot op éér genaderd. D< ^sterdammers ginger |r ruim ten onder teger terwijl di I^P^uwwitte formatie var iner Arie Lagendijk ir vorm van het zoveelsti «puntloze gelijkspel, ni (n Unitas, wel een pun aan het toch al redelij totaal toevoegde. Ech trtuigend was het ech zeker niet wat UVS o{ eigen, natte Kikkerpol- liet zien. Opponen 119.30 ?tas bleef eigenlijk vri. 20.15 pakkelijk op de been er M8.i5»am zelfs nog een keer n 26 jr.iscoren ook. Een treffer 0 tot 20 wegens hinderlijk bui- n 20.00,spel werd afgekeurd. de hoogste zaterdagaf- jng verloor Quick Boys directe aansluiting met VV nu met 3-2 op en en Marken werd verlo- i. Door die nederlaag iraagt de Katwijkse tterstand op de Nu- (nsdorpers nu drie pun- 1. Een situatie waarin de teg van trainer Hans [i der Zee zaterdag weer hindering kan brengen gr)r NSVV op het eigen 50 fPuw Zuid de eerste ne- Piateirlaag van het seizoen lerdam j te brengen... *a.9, „Jordwijk in verlies- ,eL nten gelijk met NSW kwam opnieuw niet in "e, RCL verloor over- ;end van Spijkenisse (4- en Rijnsburgse Boys i ruim, maar geflat- •d van ARC: 5-1. leserves errassen van Philidor rgden afgelopen week- ïde voor een verrassing or het eerste team van t Leids Schaak Genoot- lap te verslaan. Een ne- rlaag die een einde lakte aan de aspiraties n LSG om die tweede Isse nu eindelijk eens te rlaten. Overigens: Phi s' Leiden één kwam za- fdag niet verder dan iee bordpunten. Lands- impioen Volmac Rotter- m was dus duidelijk te irk: 8-2. K IS Leiden |H mderuit i Leiden verloor verras- Nnd van het laag geno- ;rd staande Landslake ons. De kansen voor de fidse formatie om na dit [zoen weer een treetje te jjgen op de nationale bas- itballadder dienen na de j-70 nederlaag dan ook ier een stukje kleiner te jirden ingeschat. oede zaken herenteam van flHC, daarentegen, deed eren wel zeer goede za- i. Zelf wonnen de Leid- I hockeyers met 3-2 van Jtterdam, terwijl mede- tanvoerder 't Gooische met Groningen de jnten deelde. LMHC gaat jrhalve nu alleen aan len. DEN HAAG Het be grip concentratieverlies komt in de voetballerij steeds meer ter sprake. Het is voor trainers een kapstok geworden om er de fouten van de eigen ploeg aan op te hangen. Zoals gistermiddag bij voorbeeld bleek in de perskamer van FC Den Haag. Technisch directeur Pim van de Meent: „Dat je zo snel achter komt heeft met concentratieverlies te maken". En trainer Guus Hiddink van PSV: „Die twee doelpunten van FC Den Haag hadden met concentratieverlies in onze defensie te maken". De enige reden Den Haag-PSV in een over winning voor de gastploeg ein digde (6-2), was het pure klas- severschil tussen de debutant (met één nieuweling) in de eredivisie en de miljoenen ploeg uit Eindhoven. FC Den Haag had PSV bovendien niet op een ongunstiger moment kunnen treffen, want de Bra bantse formatie liep gisteren als een trein en gaf de thuis ploeg in het met bijna 16.000 kijkers voor de rust sfeervol gevulde Zuiderpark een voet ballesje. Van de Meent verwees met zijn opmerking naar de speler sactie voor aanvang van de wedstrijd. „Ze stonden in de gang nog even te oefenen", mopperde Van de Meent, die wellicht vanwege een lichte griep zelf aan concentratiever lies leed toen hij na afloop de nederlaag min of meer wenste op te hangen aan concentratie verlies. De technisch leider, die door de spelers niet op de hoogte was gebracht van de actie: „Zonder alle toestanden, die sinds de wedstrijd tegen p is tegen sectiebestuur ZEIST Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag zal vanavond in Zeist nadrukkelijk oppositie gaan voeren tegen het sectiebestuur van de KNVB. Tijdens de alge mene ledenvergadering te Zeist, die voor een deel ach ter gesloten deuren zal plaats vinden, komt een voorstel ter sprake om clubs twee punten in mindering te bren gen indien er sprake is van misdragingen van suppor ters. „En daar ben ik fel op tegen", zei Stoop, die rekent op de steun van meerdere clubs in het betaalde voetbal. „Men wil ook gaan werken met een omgekeerde bewijs last inzake de schuldvraag bij incidenten. Ook daar ben ik geen voorstander van, omdat deze regel haaks staat op de heersende rechtsorde in Nederland". Heini Otto kopt 4-1 in en doelman Hans van Breukelen is te laat. Excelsior gesprek van de dag zijn, had ik het nog wel eens willen zien. Akkoord, PSV heeft een goede ploeg. Maar als wij het een half uur dicht houden achterin, denk ik dat het toch anders was gelopen". Tja... Van de Meent moest echter constateren dat PSV al na 36 minuten de wedstrijd had be slist met een viertal razend snel uitgevoerde doeltreffende acties. De technisch directeur had Marco van Alphen op dracht gegeven Ruud Gullit „voor zich te houden", maar in de praktijk bleek dat Van Al phen zijn opponent slechts van afstand bekeek. Het feit dat daardoor een gigantisch gat in het rechterverdedigingsblok ontstond (middenvelder Heini Otto moest dat in zijn eentje opvullen), deed FC Den Haag geen goed. FC Den Haag, dat ook nog eens veel balverlies leed op het middenveld (twee maal Alfons Groenendijk), gunde de op counters belustte tegenstander te veel ruimte. Falen Opvallend was tevens het fa len van Joop Lankhaar, die afgelopen woensdag nog de kleuren van Jong Oranje mocht verdedigen en dit sei zoen nog geen onvoldoende scoorde. De Haagse verdedi ger, die blij mocht zijn dat scheidsrechter Mulder al na 32 seconden z'n handsbal in het strafschopgebied over het hoofd zag, was niet in staat Jurrie Koolhof af te stoppen. De topscorer van PSV profi teerde gretig van de hem ge boden ruimte en kwam drie maal tot scoren. Tussen die treffers door mocht René van der Gijp 2-0 aantekenen toen Joop Lankhaar als enige Ha genaar vergat mee te werken aan de buitenspelval. Slechts tien minuten was FC Den Haag, dat overigens wel een voordelige cornerstand (12-6) veroverde, de meerdere. Dat was vlak voor rust toen Heini Otto koppend voor 4-1 had gezorgd na een hoekschop van Alfons Groenendijk. De Leidenaar, die in de tweede helft met een knieblessure moest uitvallen en daarom mi nimaal een week niet mag trainen, verzuimde vervolgens voor 4-2 te zorgen toen hij oog in oog stond met Van Breuke len. Toen Ruud Gullit met een Smith populair in Zuiderpark DEN HAAG De Amster damse fysiotherapeut Richard Smith heeft deze week zijn handen vol aan de knie van Remco Boere. Smith, die giste ren in het Zuiderpark aanwe zig was met de voetbalvedet ten Ricardo Callego (Real Ma drid) en Per Frimann (Ander- lecht), zal zich volgende week tevens bezighouden met de blessurebehandeling van Cor Lems. Verzorger Ton van der Tuyn van FC Den Haag meldt niet ongelukkig te zijn met de inbreng van Smith. „Ik ben daar zelfs dolblij mee. Ik ga ook stage lopen bij Smith fraaie solo langs drie Hage naars vervolgens Ronald Koe man in staat stelde voor 5-1 te zorgen, was er niet langer sprake van een echte wed strijd. Namens FC Den Haag kreeg Edwin Purvis de taak om Ruud Gullit te schaduwen. Maar omdat de international toen al lang niet meer voluit ging, bleef de schade verder beperkt. Een spetter van Koe man (die naar hartelust mocht opkomen) en een kopbal van Remco Boere zorgden voor de eindstand van 6-2. „Ik ben wel eens zoek gespeeld. Maar op Boere de veldverhoudingen treffend weer. DENNIS MULKENS FOTO'S: MILAN KONVALINKA. FC Den Haag - PSV 2-6 (1-4): 6. Koolhof 0-1, 22. Van der Gijp 0-2, 28. en 36. Koolhof 0-3 en 0-4, 42. Otto 1- 4, 66. en 70. Koeman 1-5 en 1-6, 81. Boere 2-6. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 15.700. FC Den Haag: Stam; Lankhaar. Jol, Morley. PSV: Van Breukelen; Gerets, Niel sen, Koeman, Koot, Heintze; Vanen burg, Gullit, Valke; Van der Gijp (Arnesen), Koolhof. DEN HAAG Ruud Gullit tekende zes maan den geleden tussentijds een contract, dat hem tot medio 1990 bindt aan de meest ambitieuze club van Nederland, PSV. Toch wil de 25-voudige international best praten met de leiding van AC Milan, dat volgens de sportbladen de afgelopen week al gesproken heeft met de Nederlander. „De belangstelling van zo'n topclub streelt toch zeker je ego", aldus Gullit, die niets wist van een ge sprek, na Nederland-Po len, met de Milanese pre sident Berlusconi, waar bij ook Van Basten aan wezig zou zijn geweest. „Ik ben woensdag uit het spelershome in Amsterdam rechtstreeks naar huis ge gaan. Ik heb niemand ge sproken noch iets gehoord van AC Milan. Vrijdag heb ik met een Italiaanse journa list gesproken. Van Gazzetta dello Sport. Die heeft heel al gemeen gesproken", aldus Gullit, die een verbaasde in druk wilde wekken na afloop van Den Haag-PSV. De Eindhovense vedette werd door voorzitter Ruts, die een soort body-guard speelde, snel de bus ingeloodst. Daar voor had hij overigens al heel wat losgelaten over de nieuwsstroom, waarin zijn persoon dit weekeinde ver zeild was geraakt. „Ik ben thuis een hele avond lastig gevallen over die zaak. En dan die bedragen. Eerst zou Real Madrid me willen hebben voor 15 miljoen, daarna Roma en nu Milan voor 20 miljoen. Wat ik wel weet is dat je door makelaars met een strik om je nek te koop wordt aangeboden en dat zij er veel aan willen ver dienen. Ik wil best praten met Milan, en dan persoon lijk. Het is tenslotte een top club, en niet zomaar een ploegje. De besten van de we reld spelen daar. Die ambian ce in Italië is natuurlijk niet niks. Ik zou een aanbieding in overweging nemen. Ik heb een contract met PSV, zeker geen pr-overeenkomst met Philips, maar dat zegt nie mand wat. Zeker als een club mij koste wat kost wil loswe ken. Sportief gezien wil ik het hoogste van het hoogste in mijn voetbalcarrière. Tot nu toe heeft PSV pech gehad met zijn ambities. De uitscha keling in de Europa Cup weegt voor mij zwaar." Hans Kraay, de technisch manager van PSV, wenst niet mee te werken aan een eventueel vertrek van Gullit. „PSV wil een sterk elftal op bouwen. Daarin is Gullit heel belangrijk. Het geld interes seert ons niet. Ik kan me de interesse van Gullit zelf wel indenken. Zulke belangstel ling van AC Milan prikkelt toch altijd", aldus de mana ger, die net als andere topfi guren binnen PSV nog niets vernomen heeft van de Itali aanse belangstelling voor hun topspeler. Bij AC Milan zouden Gullit en Van Basten de vervangers dienen te worden van het te genvallende Engelse duo Wilkins-Hateley. De Italiaan se clubs mogen tot nu toe Basten, maximaal twee buitenlanders aantrekken. Vandaar dat de Britten plaats moeten maken, wanneer er nieuwelingen van buiten Italië worden aangetrokken. „Blijkbaar is Berlusconi niet erg gelukkig met zijn twee buitenlanders. Maar we hebben nog vijf maanden voor ons en we zul len zo sterk mogelijk spelen voor Milan", aldus midden velder Wilkins (30). Johan Cruijff, de technisch directeur van Ajax, zou als coach toegevoegd moeten worden aan de staf van Mi lan, dat nu wordt geleid door de Zweed Niels Liedholm. Cruijff liet zich positief uit over de Italiaanse interesse. „Ik zou graag naar Italië gaan. Ik heb een groot deel van mijn voetballoopbaan in het buitenland doorgebracht, maar heb nooit in Italië ge werkt wegens de beperkende maatregelen voor buitenlan ders. Als coach kan ik elk voorstel in overweging ne men. Ik zou adviezen van Liedholm aannemen, maar beslissingen neem ik het liefst alleen", aldus Cruijff in Gazzeta dello Sport, die tot het eind van het seizoen een overeenkomst heeft met Ajax. Milan wilde geen commen taar leveren over de belang stelling voor Cruijff. Woord voerder Galliani had het slechts over nieuwe spelers. „In maart vallen de beslissin gen over nieuwe krachten. Dan kiezen we definitief." Dit 'miniburo' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De stevige cassette meet slechts 8 x 12 cm en bevat een schaar, een nietmachine met nietjes, een linaal(tje), paperclips, plakband in houder, vlakgom, lijm, een rolmaat en een mesje. De nieuwe abonnee wordt 'ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. nieuwe abonnee ingaande - Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank het 'miniburo' aan: A'aam:Voo Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). Ceidae Commit

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11