ranje-elan flets h Verlies Jong Or anje met talrijke excuses FORT Weer twee keer Arnold Mollema £eidóc(3ommtt DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986PAGINA9 Denemarken en Zweden illen organisatie EK Copenhagen Denemarken en Zweden lillen gezamenlijk de eindronde van het Eu- [opese voetbalkampioenschap in 1992 organise ren. Een woordvoerder van de Deense voetbal end deelde gisteren in Kopenhagen mee, dat fe bonden binnen tien dagen een definitieve [eslissing zullen nemen over de kandidatuur, terder probeerden de vier Scandinavische «nden (Denemarken, Zweden, Noorwegen en Finland) de organisatie van het toernooi om jet EK 1988 toegewezen te krijgen. De Euro- voetbalunie uefa wees de kandidatuur [an de hand omdat het toernooi op grond van je statuten slechts in één land mocht worden [ehouden. Inmiddels is deze regel gewijzigd, e uefa beslist in het voorjaar van 1988 over f toewijzing van de Europese voetbal-titel- trijd van 1992. Excelsior wil gestaakt duel in geheel overspelen ROTTERDAM Het bestuur van de Rotterdamse eredivi sieclub Excelsior is van me ning dat het op 9 november door scheidsrechter Cees Bak ker bij de stand 0-1 gestaakte duel met FC Den Haag in zijn geheel dient te worden over gespeeld. Het bestuur van de Kralingse club heeft dat stand punt gisteren aan competitie- leider Jan Huijbregts van de KNVB bekend gemaakt. Excelsior vindt op twee gron den dat de wedstrijd in zijn ge heel moet worden overge speeld. Reeds na zeven minu ten werd door de Haagse aan hang een bom op het veld ge gooid, die een zodanige uit werking op de Rotterdamse spelers had, dat van een nor maal spelverloop in feite geen sprake meer kon zijn. Als tweede reden voert het be stuur van Excelsior aan: „In de tweede helft moest ons elf tal spelen in de richting van de voor de Haagse aanhang gereserveerde tribune hetgeen deze negatieve invloed alleen maar heeft versterkt. Eenmaal in de buurt van het Haagse strafschopgebied was de drei ging voor onze spelers door het gooien van allerlei voor werpen zo groot, dat van de spelers in rede niet kon wor den verwacht dat zij zich vol ledig op het wedstrijdgebeuren konden concentreren. Zij moesten veeleer bedacht zijn voor de in hun richting gewor pen voorwerpen". Volgens Ex celsior kan slechts van een wedstrijd sprake zijn wanneer deze onder voor beide partijen gelijke omstandigheden wordt gespeeld. Volgens de Rotter damse club was door het ge drag van de bijzonder aggres- sieve Haagse supportersgroep sprake van intimidatie. De sectie betaald voetbal van de KNVB heeft de tuchtcom- missie vorige week opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de voorvallen tij dens de wedstrijd Excelsior- FC Den Haag. Peper houdt nieuwe datum in beraad ROTTERDAM Burge- meester Peper van Rotter dam houdt een beslissing over de vraag of de voetbal wedstrijd Sparta-FC Den Haag op 15 februari mag worden gespeeld nog in be raad. Peper wil eerst bezien hoe het doorgaans geweldda dige gedrag van de Haagse supporters zich de komende tijd ontwikkelt. Een defini tief standpunt van Peper is pas begin volgend jaar te verwachten, zo heeft een woordvoerder gisteren be kend gemaakt. Gevangenisstraf voor supporters Juventus BRUSSEL Een rechtbank in Brussel heeft bij verstek drie Italiaanse voetbalsup porters veroordeeld wegens hun rol bij de rellen op 29 mei 1985 in het Brussels Hei- zelstadion. Een van de Itali aanse supporters, een man die met een alarmpistool driemaal in de richting van Liverpool-supporters had ge schoten, werd tot twee jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld.Twee andere mannen kregen vijf tien maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. Britse regering overweegt invoering identiteitskaarten LONDEN De Britse regering wil binnen veertien dagen bekijken of alle toeschouwers bij voetbalwedstrijden voorzien moeten zijn van een identiteitskaart. De voetbalbond zelf is een verklaard tegenstander van het idee van wedstrijden voor „members only". In een de zer dagen verschenen rapport staat te lezen dat een dergelijke maatregel het probleem alleen verergert. In de ministerraad echter tekent zich een meerderheid af ten gunste van het nemen van harde maatregelen om het voetbal vandalisme uit te bannen. „De regering is van mening, dat het invoeren van een pasjes-sy steem de meest logische manier is om herrie schoppers snel te indentificeren", aldus sport- minister Richard Treacey. 35951 00044 LMSTERDAM In de )E tig C (gek het aan de Amster- amse VVD ligt nog een- ïaal leven ingeblazen be- inkolos van het Olym- isch stadion heeft het [ederlands elftal geen :eigers kunnen optrek- en voor het bouwen van en tweede verdieping op et in Boedapest gelegde indament. In de Hon- aarse hoofdstad leek vo- ige maand iets te zijn aan gloren van een ieuw Oranje-elan, maar e ontmoeting van gister- vond met de Polen toon- e aan dat de realiteit nog ven somber is als een lar geleden. Toen sloot lelgië de deur naar het VK in Mexico. De poort aar het EK, die na de oor velen bejubelde ïaar door objectiever kij- ers van minder juichen- e bespiegelingen voorzie- le zege van 1-0 op het wakke Hongarije zo wijd ipen leek te staan, is na Ie 0-0 van gisteren een tuk dicht geduwd. Het- een niet alleen de 60.000 lensen in Amsterdam, lie tijdens reis en verblijf ïoodweer trotseerden, naar ook miljoenen kij- ters aan de televisie ern- tig moet hebben teleur- :steld. Zodat de mart- aarde van het produkt iderlands voetbal be- iald geen impuls heeft [ekregen. Iet Nederlands elftal, dat door ondscoach Michels ongewij- igd was gelaten in vergelij- :ing met Boedapest, bleek zo- Is vaker in het recente verle en tegen een opponent van iveau te kort te schieten, letgeen vooral een gevolg was ran een te groot respect van Ie Oranje-mannen voor de 'olen, die inderdaad over een anzienlijk- gelauwerder vede len beschikken. Michels gaf oorzaak van het gedeelte- ijk falen na afloop als volgt an. „In de eerste wedstrijd an de kwalifikatiereeks voor iet WK tegen Hongarije in Marco van Basten loopt zich vast op twee Poolse verdedigers. Foto's: Tjerk Heringa. Rotterdam een paar jaar gele den hebben we zeer offensief gespeeld. Dat ging twintig mi nuten goed en toen was het over. Wat resteerde was een nederlaag". Die ervaring heeft het gedrag van het oranjeteam gister avond danig beïnvloed. „We hebben niet voldoende pressie kunnen uitoefenen", vervolg de Michels, „omdat we toch moesten oppassen voor coun ters van die Polen". Andere factoren Dat was één ding. Maar er wa ren andere factoren voor het povere presteren van het na tionale team in het duel, dat vooraf door een deel van de media maar zeker het publiek werd beschouwd als een walk over. In de eerste plaats het niet voor de eerste keer onder de verwachting blijven van de in ons land als toppers aange duide voetballers als Gullit en Van Basten. Dit tweetal, voor wie gisteren waarnemers uit Italië in Amsterdam aanwezig waren, slaagde er niet in een stempel op de wedstrijd te drukken. En de manier waar op modale Poolse verdedigers het duo onschadelijk maakten zal de Zuideuropese kopers niet in rotten van vier op bei der stoep doen plaatsnemen. De tweede factor, waardoor het Nederland niet lukte zich aan de greep van de Polen te ontworstelen was de samen stelling van het team. De ploeg mankeert een linksbenige middenvelder en Koeman op die plaats is slechts een lap middel. De PSV'er: „Het aan nemen van een bal is nooit honderd procent. Je moet toch steeds met ie verkeerde been werken". Welk nadelig effect, dat trouwens in het verleden ook niet kon worden opgehe ven door Koemans broer en wel linksbenige Erwin, werd versterkt door de van oor sprong ook al rechtsbenige Van Tiggelen als linksachter. Voor welk manco de tweebe nige Tahamata niet voldoende tegenwicht kon zorgen. De kleine Molukker moest in het stevige doch nimmer onspor tieve duel zijn meerdere er kennen in de fysiek aanzien lijk sterkere Polen. Aan leiband men, want vrijwel alle Neder landse spelers lagen aan de lei band bij hun opponent. „Bo vendien", lichtte Michels toe, „werd er te veel en in te laag tempo gecombineerd. Daar door ontstond er geen pressie en dus geen kansen". Aan welk euvel slechts even een eind leek te komen toen Van der Gijp Tahamata kwam ver vangen. De grillige ambiance- voetballer was meteen de ge vaarlijkste Nederlandse aan valler, die bij zijn tweede po ging na één minuut in het veld te zijn pech had net naast de kruising te mikken. Het was slechts een opflakke ring van een flets oranje vlam metje zoals dat ook even had gebrand kort na het begin van de wedstrijd, op een moment dat de met de nationale kleu ren gevulde tribunes nog even lekker stemming maakten. Van Basten zag échter enige kleine kansjes in rook opgaan. Het redelijk wat belovende be gin bleek niet meer in te hou den dan loos alarm. Net als in Boedapest werd tempoloos breed gespeeld, welk spelletje tegen de in verval geraakte Magyaren uiteindelijk nog één treffer opleverde. De energie ker en technisch veel vaardi ger Polen lieten zich echter niet in slaap sussen. Zelfs zon der enige inbreng van vedette Boniek, die doorgaans wat on duidelijk op het middenveld liep te darren, konden de Oosteuropeanen het hoofd moeiteloos boven water hou den. Waarbij ze, dat dient ge zegd, de omstandigheden als verdedigende partij op hun hand handen. Het kletsnatte veld maakte meterslange sli dings mogelijk, maar typerend genoeg behoefde de ploeg van trainer Lazarek van dat wa- In nopjes De nieuwe Poolse bondscoach was dan ook danig in zijn nop jes met de doelpuntloze remi se. „Wij zijn op een goede ma nier bezig. Na Mexico is de ploeg jonger geworden en het team heeft alles gedaan wat gezien de mogelijkheden ver wacht mocht worden. We kunnen alleen nog maar beter worden". Welke conclusie werd gevolgd door een beleefd doch inhoudsloos compliment aan het adres van zijn collega Michels. „Ik vind dat het Ne derlands elftal in twee jaar wezenlijk is verbeterd", aldus Lazareks doekje voor het bloe den. Assistent- bondscoach Dick Advocaat (links) en Frank Rijkaard lijken nog wat moeite te heb ben met het doelpuntloze gelijkspel. Stand groep 5: 1. Polen 2 1 1 0 3 2-1 2. Nederland .211031-0 3. Griekenland 2 10 12 3-3 4. Cyprus 0 0 0 0 0 0-0 5. Hongarije... 2 0 0 2 0 1-3 Dat overigens door Gullit niet als zodanig werd gezien. De PSV'er, voor wie Juventus be langstelling zou hebben, meen de dat de 0-0 een winstpunt voor het oranjeteam beteken de. „Het publiek was na de 1-0- in Boedapest in een jubelstem ming. Maar wij wisten wel be ter. Wij hadden de video's van de Polen gezien en toen al de moeilijkheden onderkend. Als we er niet doorheen zouden kunnen komen moesten we gewoon een punt pakken en verder niet zeuren. Dat is uit gekomen. Ik ben nog steeds zeer optimistisch over onze kansen om West-Duitsland in 1988 te halen". Waarmee Gullit in elk geval in de roos schoot voor wat be treft de start van deze kwalifi- katie-reeks. Die met drie pun ten beter is begonnen dan de aanloop naar het WK. Maar daar is dan ook alles mee ge zegd. FRANK WERKMAN Nederland-Polen 0-0. Scheidsrechter Quiniou (Fra). Toeschouwers: 54.000. Gele kaart: Krol (Pol). Nederland: Van Breukelen; Silooy. Rijkaard, Spelbos, Van Tiggelen; Van 't Schip, Wouters, R. Koeman (Bos man), Tahamata (Van der Gijp); Van Basten, Gullit. Polen: Kazimierski; Pawlak. Krol. Wojcicki, Wdowczyk; Rudy (Tarasie- (OOTDORP Arnold Molle- trok zich gistermiddag liets van de door de regen lecht geworden Nootdorpse Irafpiste aan en won, net als Ie week tevoren, twee keer. ^oor de meeting had Mollema ir niet zoveel vertrouwen in, naar het pakte tenslotte goed lit. Had „de Mol" vorige week ilechts twee paarden bij zich, ïu bracht hij in Nootdorp zes jaarden aan de start. In de weede koers zegevierde hii net Anneriet. De outsider had 'oor de tribune de leiding, Jouwde daarna een grote Voorsprong op en zegevierde tonder veel moeite voor de uit iet tweede gelid komende Alexander Dorado en Zo Proud. Nog geen half uur later was het opnieuw raak voor Mollema. Van start tot finish ging hij met de driejarige mer rie Amor Boshoeve aan de lei ding en wist gemakkelijk Zitia uit Uden en Arizona Guapa achter zich te laten. Tips W-5 De W-5-draverijen staan zondag Weer centraal op de drafbaan van Hilversum. Onze tips luiden: _on W5-1: Zeb Wolfrath, Zeus Alkestis en een Zeb David. W5-2: Zimpulse Alkestis, Welldone Zimbri en Wenri Belwin. W5-3: Zally Ashton, Zara de Legume jk en Zita Morgan. VV5-4: Zeres Boszorg, Yoko Buiten-, "^rg en Zicco Buitenzorg. '5-5; Zozo Nevele, Ygor Peterhof en Vivat Oldeson. SOFIA Excuses voor de kleine nederlaag (1-0) van Jong Oranje in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap tegen Bulgarije waren even tal rijk als gevarieerd. De marathonreis naar Sofia, met een „trainingskamp" van twee dagen op het Weense vliegveld, was natuurlijk een voorbereiding die alleen in nachtmerries voorkomt. Bo vendien was dinsdag het leed niet geleden, toen het geschik te vliegtuig was gevonden. De piloot zette het Nederlandse gezelschap niet zoals verwacht af in Sofia, maar in Plovdiv, waar opnieuw een luchthaven' kon worden bekeken en ook nog een busreis van tweeë neenhalf uur volgde. De ongelooflijke aanloop naar de Bulgaarse hoofdstad, de korte nachtrust en het vroege aanvangstijdstip van de wed strijd waren niet bevorderlijk, de aanwezigheid van de Cy priotische scheidsrechter Had- jistephanou bracht de feest stemming ook niet terug. Irri tant en onstandvastig fluitend, gele kaarten als strooibiljetten, allemaal feiten, maar het ver mocht niet de aandacht af te leiden van de terechtheid van de nederlaag. Nederland ver loor, doordat in de tweede helft aanval en middenlinie aan loomheid ten onder gin gen. De verdediging kon dat beetje extra Bulgaarse druk net niet meer gebruiken. De enige treffer, halverwege de tweede helft, kwam voort uit een strafschop. Van Eek (FC Den Bosch) werkte inval ler Vangelov tegen de grasmat en de voor bijna iedere valpar tij fluitende scheidsrechter week niet af van zijn princi pes. Stoitsjkov schoot vanaf elf meter beheerst in: 1-0. Jong Bulgarije-Jong Oranje 1-0 (0-0): 65. Stoitsjkov (strafschop) 1-0. Scheidsrechter: Hadjistephanou (Cyp). Toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Ivanov (Bulgarije); Blattler, Krommendijk. Witsehge (Nederland). Jong Bulgarije: Mitev; Bogdanov. Dotsjev, Vassev, Ivanov; Balakov, Michtarski (Botsjev), Kirov; Penev, Stoitsjkov, Pasjev (Vangelov). Jong Oranje: Sneldere; Lankhaar, Van Eek, Rutten. De Jong; Blattler (Barendse), Willems, Witscnge, Win ter; Krommendijk (Paus), Berghuis. Stand groep 8 1 West-Duitsland1 1 0 0 2 2-0 2 Bulgarije 2 10 12 1-2 3. Luxemburg0 0 0 0 0 0-0 4 Nederland 1 0 0 1 0 0-1 België Fransen wachten nog steeds op eerste doelpunt toeschouwers in het Heizei- stadion niet in Bulgarije van zich af te schudden. Na de openingstreffer van Janssen in de 48e minuut kwam de veste van Pfaff onder grote druk te staan. De doelman van Bayenv München capituleerde een keer. Tanev, vier minuten eer der in het veld gekomen voor Alexandrov, kopte na een voorzet van Petrov raak. Stephane Demol springt hoog boven de Bulgaarse defensie uit. LEIPZIG/BRUSSEL De kansen van Europees kam pioen Frankrijk op kwalifica tie voor de volgende eindron de in 1988 zijn gisteravond verder geslonken. De Fransen, die in groep 3 nog steeds op het eerste doelpunt wachten, bleven in Leipzig tegen Oost- Duitsland op 0-0 steken. Eer der bereikte Frankrijk dezelf de uitslag in Reykjavik tegen IJsland en werd in Parijs met 2-0 van de Sovjet Unie verlo ren. Stand groep 3: 1 Sovjet Urne 3.2 l 0 5 7-1 2. Oost Duitsland3 1 2 0 4 2-0 3. IJsland 3 0 2 1 2 1-3 •1 Frankrijk 3 0 2 1 2 0-2 5. Noorwegen2 0 1110-4 Een treffer van debutant Pier Janssen en een aantal voor treffelijke reddingen van doel man Jean-Marie Pfaff hebben België middels een gelijkspel van 1-1 tegen Bulgarije gister avond in een kansrijke positie gebracht om kwalificatie voor de eindronde om het Europees voetbalkampioenschap af te dwingen. Na drie wedstrijden voert de ploeg van bondscoach Guy Thijs voorrondegroep 7 aan. Door een minder gunstig doelsaldo moet Schotland ge noegen nemen met de tweede plaats. 2. Schotland3 1 2 0 4 3-0 3. Ierland 2 0 2 0 2 2-2 4. Bulgarije2 0 2 0 2 1-1 België slaagde er voor 25.000 5. Luxemburg2 0 0 2 0 0-9 sportuitslagen 25-kilometerloop Griesheim (Wdl) Dames: 1. Beurskens (Ned) 1.25.23; 2. Schmidt (Wdl) 1.30.04; 3. Braun (Wdl) 1.31.53. AUTOSPORT Rallye van Groot-Brittannië Eindstand: 1. Salonen/Harjanne (Fin) Peugeot 205 Turbo 5 uur. 21 minuten en 11 seoonden; 2. Alen/Kivimakl (Fin) Lancia Delta op 1,22; 3. Kankku- nen/Piironen (Fin) Peugeot 205 Turbo op 6,05; 4. Sundström/Silander (Fin) Peugeot 205 Turbo op 6,31. Stand WK rijders: 1. Alen 104 punten. 2. Kankkunen 103, 3. Salonen 63. 4. Bi- asion (Ita) Lancia Delta 59. Stand WK merken: 1. Peugeot 137 punten (al wereldkampioen), 2. Lancia 128. BASKETBAL DAMMEN WK heren Groningen 8e ronde: Kouame (lvo)-Mitsjanski (Sov) 1-1; Baljakin (SovKGantwarg (Sov) 1-1; Korenevski (Sov)-Macodou N'Diaye (Sen) 1-1; Mamina N'Diaye (Mal)-Dibman (Sov) 1-1; Casaril (Bel)- Kane (Sen) 0-2; Autar (Sur)-Van der Wal (Ned) 0-2; Koeperman (Vst)-Ver- min (Ned) 1-1; Van den Borst (Ned>- Galperin (isr) 1-1; Jansen (Ned)-Clerc (Ned) 1-1; Guinard (Fra)-Leandro (Bra) 2-0. Stand: 1. Clerc, Baljakin. Koeperman 11 punten; 4. Dibman, Mitsjanski, Van der Wal 10; 7. Van den Borst. Jansen, Korenevski. Ver min 9; 11. Gantwarg, Kouame, Mami na N'Diaye 8; 14. Autar, Galperin, Kane 7; 17. Guinard 6; 18. Macodou N'Diaye 5; 19. Casaril 4; 20. Leandro 1. PAARDESPORT Koersen Nootdorp Eerste koers, 2000 meter 1. Agile K (W.A.M. van Buytene) kilometertijd 1.28,1, 2. Ank Westlrisia, 3. Ashley Siro. Niet gestart: Agostinho Mendel. Anton Detvile, Arien Bonheur. Toto: winnend 3,90, plaats 1.80 1,40, koppel 11.40, trio 32,00. Tweede koers, 2000 meter: 1. Anne riet (A.J. Mollema) 1.26,0, 2. Alexan der Dorado. 3. Zo Proud. Niet ge start: Zingwrong S. Toto: winnend 3.60. plaats 2,20 1,30 1,20, kop pel 8,10, trio 28,50. Derde koers, 2000 meter 1. Amor Boshoeve (A.J. Mollema) 1.28,1, 2. Zi tia uit Uden, 3. Arizona Guapa. Toto: winnend 4.40. plaats 3,20 3.10 5.20, koppel 73,00, trio 463.60. Vierde koers, 1660 meter: 1 Ypeus (W.H. Geersen) 1.25.4. 2. Zietie Prin ces. 3. Zegneur. Niet gestart: Zefier West. Toto: winnend 23,40, plaats 3.00 2,30 3.60. koppel 93.60. trio 522,80. Vijfde koers, 2000 meter 1. Wilgen du Bols (E. van Beek) 1.23,7, 2. Weet Last's, 3. Vera Westlandia. Toto: win nend 6,50, plaats 1,90 2,90 2,80, koppel 18,10, trio 203,60. Zesde koers, 2000 meter 1. Windy van Lady (Mej. M. Vos) 1.24,4, 2. Worthy Hanover, 3. Zerline S. Toto: winnend 6,30, plaats 2,00 2,40 2,70, koppel 16,60, trio 84,30. Zevende koers, 2380 meter: 1. Yoyo Melodie (H.T. Bousie) 1.26,1, 2. Zor- mana W, 3. Atlanta. Toto: winnend 41,20, plaats 4,30 1,60 2,10, koppel 69,90, trio 815,30. Achtste koers, 2380 meter: 1. Wars- zaw (A. de Wrede) 1.24,6, 2. Zevira Oostland. 3. You Winn Boszorg. Niet §estart: Wino Weber. Toto: winnend .60, plaats 1,20 1,20 1,40, kop pel 6,70, trio 33,10. Negende koers, 2000 meter 1. Wen dy Compaen (A.J.M. van Brederode) 1 23,8, 2. Winneton Heiloo, 3. Veld bloem. Toto: winnend 4,00, plaats 2,60 2,90 2,50, koppel 36,00, trio 266,60. Tiende koers, 2380 meter 1. Veslns la Fusee (H.J.W. Grift) 1.24,2, 2. Ures- co Double. 3. Un Deux Trois. Toto: winnend 5,00, plaats 1,40 1,40 1,20, koppel 19,50, trio 84,40. Elfde koers, 1660 meter 1. Yarell Gallant (N. Knoll) 1.24,4, 2. Yurgo del Sol. 3. Zoon van Jensen. Niet gestart: Winston Jo Toto: winnend 3.90, plaats 1,50 5.10 1,40, koppel 50,30, trio 117,90. Omzet totalisator: 199.561,00. SCHAKEN Unie 1,5-2,5; Indonesië-Joegoslavië 1,5-2,5; Spanje-Griekenland 3-1. 5e ronde: Joegoslavie-Sovjet Unie 2-2; Frankrijk-Bulgarije 1,5-2,5; Tsjecho Slowakije-Chili 2-2; West-Duitsland- Argentinië 0,5-3,5; Brunei-Nederland- se Antillen 3-1; Engeland-Hongarije 2,5-1,5; China-Cuba 1-3; Finland-IJs- land 1-3. Stand aan de kop: 1. Sovjet Unie 15,5 punten; 2. Engeland. Joe goslavië, Cuba 15. Dames, 5e ronde: West-Duitsland- Engeland 1-2; Sovjet Unie-Joegosla vië 2-1; China-Roemenié 2,5-0,5; Po- len-Hongarije 0,5-2,5; Frankrijk- Spanje 1-2; Zwitseriand-lndia 2-1; Verenigde Staten-Bulgarije 1,5-1,5. Stand aan de kop: 1. Sovjet Unie. China 12; 3. Engeland 11. St. Mlrren 1-1; Hibernian-Celtic 0-1; Motherwell-Hearts 2-3; Glasgow Rarv gers-FC Dundee 2-1. Stand: 1. Celtic 18-31; 2. Dundee United 19-27; 3. Hearts 19-26; 4. Glasgow Rangers 18-25; 5. Aberdeen 18-22; 6. FC Dun dee 19-21; 7. St. Mirren 19-19; 8. Fal kirk 19-14; 9. Motherwell 19-14; 10. Hibernian 19-13; 11. Clydebank 19- 10; 12. Hamilton 18-2. Engeland, vierde ronde league-be ker: Coventry-Liverpool 0-0; Brad ford-Nottingham Forest 0-5; Norwich City-Everton 1-4. VOLLEYBAL TENNIS Masters-toernool New York Damesenkelspel, 1e ronde: Navrati- lova (Vst)-lindqvist (Zwe) 6-3, 6-0; Shriver (Vst)-Reggi (Ita) 6-3. 6-1; Mandlikova (Tsj>-Phelps (Vst) 6-2, 6- VOETBAL Westduitse beker, achtste finales: Hamburger SV-FC Sankt Pauli 6-0; Blau Weiss 90 Berlin-Karlsruher SC 1-2; Fortuna Koln-SV Darmstadt 98 0-2 (na verlenging); Alemannia Aac- hen-Borussia Mönchengladbach 0-2 (na verlenging); Stuttgarter Kickers- Hannover 96 2-0 Schotland: Aberdeen-Clydebank 5-0; Dundee United-Hamilton 3-0; Falkirk- WIELRENNEN Veldrit West-Berlijn: 1. Jaroszewskl (Pol) 54,57, 2. Van Bakel (Ned) op 14 seconden; 3. Liboton (Bel); 4. Zweifel (Zwi) op 0.32; 5. R. de Bie (Bel) op 0.34; 6. d'Arsie (Zwi) op 0.46 Stand Super Prestige: 1. Van Bakel 99 pun- ten; 2. R. Groenendaal (Ned) 75; 3. Stamsnijder (Ned) 74; 4. Liboton 72; 5. D. de Bie (Bel), R. de Bie 64. ZAALVOETBAL FIFA-toemooi Boedapest Groep A: Hongarije-België 4-1; Span- je-Peru 4-0. Stand: 1. Hongarije 2-4; 2. Spanje 2-2; 3. België 2-2; 4. Peru 2-0. Groep B: Nederland-Brazilié 2-1; Ver enigde Staten-ltalië 7-3. Stand: 1 Ne derland 2-4; 2. Verenigde Staten 2-2; 3. Italië 2-2; 4. Brazilië 2-0.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9