Kies nu een PapenMate, dan krijgt u gratis uw initiaal ofsterrenbeelc inuwpen. se o PERSOONLIJKE ATTENTIE VAN PAPER:MATE. KLEURWEDSTRIJD VOORKINDEREN LEIDSE COURANT n rrnri ^nnw.n^r-n.i nv -ivnainhirYl 12 DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 Ldl!)Bggfi>&aHffn kiezelsteen puimsteen maansteen bikkensteen molensteen wijnsteen dondersteen niersteen magneetsteen sluitsteen laagveen hoogveen moerasveen verdween batiskafen sonografen typografer fotografen verschaffen blaffen afblaffen aanblaffen maffen paffen karaffen straffen bestraffen afstraffen heffen opheffen gewichtheffen oneffen betreffen opdoffen ploffen ontploffen moffen getroffen zwaargetroffen onovertroffen grondstoffen versuffen filosofen gen nadagen indagen behagen zelfbehagen welbehagen mishagen jagen bejagen aanjagen donderjagen overjagen blagen beklager aanklagen plagen verlagen beraadslagen verslagen knagen dragen bedragen aangedragen wegdragen overdragen bevragen afvragen opvragen uitvragen vervagen wagen theewagen sproeiwagen hooiwagen kruiwagen bijwagen melkwagen tankwagen praalwagen overvalwagen wandelwagen keukenwagen dievenwagen salonwagen ladderwagen motorwagen aanvalswagen ^evechtswager °g*"l beliegen omvliegen vervliegen kunstvliegen bedriegen wiegen legen belegen gelegen verafgelegen nabijgelegen stilgelegen omgelegen aangelegen tussengelegen naastgelegen verplegen verlegen negen ploegen ongenoegen misnoegen vervroegen koppotigen behartigen terechtbrengen uitbrengen grootbrengen voortbrengen sprengen vergoedingen overtredingen afdingen handleidingen opleidingen meldingen aanrandingen bevindingen verwondingen houdingen heffingen gedragingen vervoegingen bewegingen uitnodigingen verenigingen glooiingen aanrakingen afwijkingen vertakkingen verzakkingen uitdrukkingen opmerkingen bepalingen dwalingen zuigelingen volgelingen verwikkelingen inzamelingen aankomelingen woelingen afwisselingen vluchtelingen nieuwelingen instellingen rillingen verlammingen oefeningen rekeningen afrekeningen trainingen omheiningen driekoningen vertoningen woningen gapingen ringen dringen aandringen indringen prologen oorlogen mogen gemogen vermogen hefvermogen denkvermogen alvermogen kenvermogen pogen drogen afdrogen verdrogen uitdrogen gluurogen betogen getogen opgetogen vergen borgen morgen goedemorgen zorgen bezorgen wurgen verheugen leugen noodleugen glimlachen aanlachen kuchen douchen paaien draaien proefdraaien bijdraaien uitdraaien touwdraaien verfomfraaien verfraaien kraaien praaien gezien aangezien ongezien posterijen- eonsolbaken afhaken diaken aartsdiaken tafellaken sluitlaken maken goedmaken hardmaken afmaken wegmaken droogmaken vrijmaken vuilmaken vervolmaken inmaken schoonmaken wakkermaken overmaken smaken wijsmaken losmaken buitmaken vastmaken nachtbraken draken geraken aanraken aanspraken kwijtraken bewaken noodzaken oorzaken wecken afkicken KOOKBOEK 't A vondje is weer gekomen, 't A vondje van Sinterklaas. Van alles heeft hij meegenomen. Aan alles denkt de oude baas. Jij houdt veel van lekker eten. Ja, dat is nu niet zo fijn. Maar de Sint is niet vergeten, Jij doet nu zo aan je lijn. Daarom dit jaar geen snoep of koek. Maar voor jou een prachtig boek. vergaderingen schilderingen verminderingen uitzonderingen uitkeringen versnaperingen verbeteringen leveringen veroveringen hoogspringen omspringen inspringen verspringen versperringen wringen verwringen uitwringen verassingen verrassingen beslissingen aflossingen oplossingen inlichtingen verplichtingen verrichtingen vergrotingen vestingen schattingen bedwingen psalmzingen loopjongen verjongen koksjongen scheepsjongen longen drongen sprongen gewrongen gebogen mededogen gedogen hogen blikogen genealogen gelogen ongelogen gynaecologen indologen ;ynologen indien sardien verdien schoeien loeien bloeien gloeien aangloeien vloeien knoeien verknoeien besnoeien ontgroeien schroeien verschroeien besproeien aanbreien schreien contreien ontweien biografiën conciliën oliën geniën fooiën gooien doodgooien weggooien raakgooien hooien looien glooien ontplooien vlooien zeventien clandestien zestien taxiën shocken paardedeken rampendeken klinieken fabrieken krieken kritieken kortwieken uitzieken omgekeken uitgekeken verkeken gebleken verbleken smeken inboeken leerboeken overboeken poetsdoeken vloeken uitvloeken snoeken opzoeken onderzoeken breken inbreken opbreken verbreken losbreken echtbreken uitbreken ontbreken aanpreken spreken afspreken aanspreken rechtspreken uitspreken streken omstreken veldteken handteken vredeteken ereteken grafteken deciteken merkteken wortelteken kenteken minteken klemtoonteken uitroepteken letterteken voorteken steken leesteken turfsteken aanhalingsteken ringsteken opsteken oversteken kruissteken uitsteken litteken weken geweken kweken prediken bezwijken tabakken oudbakken dwarsgebakken hakken kaïakken lakken klakken plakken vlakken vervlakken smakken almanakken knakken afpakken wegpakken inpakken oppakken beetpakken uitpakken prakken verstrakken takken vakken bivakken kwakken afzwakken zakken bezakken afzakken verzakken bekken ravebekken kolenbekken scheerbekken nierbekken dekken bedekken tafeldekken hekken lekken uitlekken pekken spekken verrekken trekken betrekken terugtrekken bijtrekken worteltrekken voltrekken omtrekken kromtrekken samentrekken schikken voorbeschikken rangschikken aanschikken opschikken aflikken klikken verklikken slikken verslikken mikken knikken snikken afpikken schrikken afschrikken terugschrikken krikken opkrikken prikken verstrikken aantikken vertikken doortikken verstikken wikken verkwikken zwikken opdokken fokken aanfokken schokken aardschokken artisjokken lokken blokken geiblokken haarlokken verlokken slokken ontlokken uitvlokken smokken zeepokken kinderpokken waterpokken jokkebrokken hellebrokken schrokken onverschrokken teruggetrokken vertrokken wrokken sokken stokken planker afslanker kabbelen knabbelen krabbelen terugkrabbelen kwebbelen knibbelen dribbelen stribbelen dobbelen hobbelen kriebelen troebelen vertroebelen spijbelen meubelen jubelen percelen zadelen peddelen roddelen broddelen fiedelen poedelen pedelen breidelen aandelen afhandelen onderhandelen skiwandelen snelwandelen grendelen zwendelen indelen bundelen kardelen onderverdelen bordelen beoordelen voordelen bevoordelen uitdelen uitrafelen natafelen afraffelen staffelen griffelen moffelen afroffelen buffelen knuffelen weifelen betwijfelen bespiegelen kegelen zegelen A Grote kollektie mutsen- sjaals handschoenen wanten Voor dames kinderen en heren bruingeel matgeel geheel officieel artificieel parochieel pecunieel materieel immaterieel ministerieel industrieel justitieel substantieel confidentieel providentieel keel krakeel zaagmeel aardappelmeel beendermeel marmermeel formeel informeel griesmeel rijstmeel kaneel paneel crimineel provisioneel confessioneel redactioneel functioneel conditioneel conventioneel emotioneel exceptioneel proportioneel straattoneel makreel immoreel corporeel ritueel procentueel tekstueel mutueel sexueel d ijswafel schoffel tromgeroffel troffel pantoffel stoffel buffel luifel ijfel twijfel h gei draadnagel kruidnagel egel zeeegel spiegel tijdspiegel kapspiegel toverspiegel kriegel grondregel mieregel leefregel kregel taalregel spelregel vakantiezegel plakzegel wisselzegel beschermengel hekel zwengel pekel klungel stekel eikel lichtkogel perikel vogel conventikel kanarievogel kranteartikel zangvogel merkartikel pechvogel wegwerpartikel kooivogel fondsartikel trekvogel handelsartikel klimvogel fakkel loopvogel tekkel watervogel moerasvogel pompernikkel ongeluksvogel spikkel fregatvogel sikkel pestvogel sukkel orgel venkel bugel trekbeugel raninkel heugel winkel vleugel modewinkel deltavleugel groentewinkel hel schoenwinkel kachel snoepwinkel straal kachel warwinkel petroleumkachel timmerwinkel gaskachel kapperswinkel potkachel wetswinkel fruitwinkel kronkel rochel lengtecirkel middagcirkel biel poolcirkel stabiel zuidpoolcirkel locomobiel kneukel automobiel kreukel gallofiel lel homofiel gamel hydrofiel hamel hiel belhamel kiel juveniel caramel hemel kriel memel asiel tremel pummel sterappel uitbroedsel mormel rijksappel voedsel dreumel granaatappel voorwendsel nel apple eppel uitvindsel knel stippel windsel kennel koppel pimpernel droppel waterdroppel bindweefsel waterdruppel overblijfsel welfsel beestenboel overwelfsel warboel gehaspel zaagsel kliederboel bijvoegsel doel hazardspel behangsel gekrioel patiencespel hengsel koel komediespel voortbrengsel lekespel verfoeisel pingpongspel maaksel schietspoel kwispel uitbraaksel schaakspel misbaksel veldstoel gokspel hoofddeksel strandstoel handbalspel kieuwdeksel paddestoel draagstoel dobbelspel overtreksel kegelspel uittreksel ligstoel orgelspel bonksel dekstoel schimmeispel kerkstoel damspel uitwerksel tafelstoel klokkenspel vertelsel rolstoel samenspel ziekenstoel wapenspel premiestelsel klapstoel wipstoel gebarenspel tussenspel zonnestelsel talstelsel leerstoel solospel fooienstelsel luierstoel pianospel kinderspel planetenstelsel ruststoel leerstelsel zelfgevoel luisterspel kiesstelsel eergevoel hoorspel stolsel zwoel voorspel vergulsel treurspel omhulsel pel geluksspel kluchtspel opvulsel harmoniekapel openluchtspel rouwkapel biljartspel groensel schouwspel beginsel quadrupel vruchtbeginsel slalepel verzinsel schoenlepel pantserkoepel schijnsel weerschijnsel parel aquarel verschijnsel schrepel tepel merel dunsel geduvel heuvel vluchtheuvel keuvel alhrewel oftewel evenwel onwel krauwel ouwel gruwel gezwel kropgezwel molenzeil gafferzeil gü peuleschil verschil koersverschil kil skil PÜ uilebril hoorbril sneeuwbril dril kikkerdril gril Wie nu een PapenMate kiest, kiest al iets heel bijzonders. Een uitstekend schrijfinstrument, prachtig vormgegeven en met levenslange garantie. Maar nu in de geschenkenperiode voegt Paper: Mate er gratis iets heel persoonlijks aan toe. Een initiaal of sterrenbeeld van uzelf of van degene aan wie u de pen schenkt. Bovendien wordt de pen in een luxe geschenkcassette verpakt. Ga eens kijken bij uw kantoorboekhandelaar. U kunt er kiezen uit vulpennen, balpennen, ballrollers/fineliners en uit de druk- potloden. Bovendien kunt u kennismaken met de nieuwe Paper: Mate lacquer serie. PAPER Z MATE Deze rijmkrant bevat een extra leuke ver rassing voor kinderen tot 10 jaar. Door het inkleuren van een Sinterklaas tekening op pagina 10 maken zij kans om op 3 december een heel mooi cadeau te krijgen. De Sint stelt 3x3 prijzen beschikbaar, t.w.: Voor kinderen van 4-6 jaar: le prijs: Radio/cassetterec. 2e prijs: Lego bouwdoos 3e prijs: Puzzel Voor kinderen vai> 6-8 jaar: le prijs: Radiö/cassetterec. 2e prijs: Lego Bouwdoos 3e prijs: Computerspel Voor kinderen van 8-10 jaar: le prijs: Radio/cassetterec. 2e prijs: Walkman 3e prijs: Horloge Als je een prijs hebt gewonnen, dan word je met je vader en moeder uitge nodigd om op 3 december deze prijs in ontvangst te nemen uit handen van Sinterklaas. Goed je best doen dus. Zo doe je mee! Probeer de tekening zo mooi mogelijk in te kleuren. Je mag hiervoor kleurpotloden, viltstiften of plakkaatverf gebruiken. Knip de tekening voorzichtig uit de krant, zet aan de onderkant je naam, adres, leef tijd en vermeld ook even of je een jongen of meisje bent. Stop de tekening nu in een envelop en stuur deze vóór 27 november naar Apothekersdijk 34, 2311 DD Leiden

Leidse Courant | 1986 | | pagina 29