voor het eerst meteenbrilop mezelf herkend. Perspex Istar Lexan FA. VAN ZIJP -LI 9961 33gW5AQN OZ OVQa3QMQQ 16*T DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 -LNVanQQ 350131 LEIDSE COURANT residentschap postagentschap genootschap vennootschap blindkap lampekap koorkap monnikskap flap zottenklap spatlap inktlap smartlap borstlap schrijfmap grap slingertrap sj-P taliereep greep handgreep misgreep kunstgreep zweep rijzweep geselzweep teerzeep kokoszeep versliep horlepiep griep stereotiep klep zuigklep zuigerklep strotklep hennep schoep poep beroep groep stuurgroep bedrijfsgroep uitroep stoottroep schildpadsoep linieschip ruimteschip kofschip lijp ^slijp ellepijp longpijp mergpijp opiumpijp schelp gulp noodhulp behulp tulp stulp regenwulp waterdamp kruitdamp wedkamp woonwagenkamp hertenkamp padvinderskamp carbidlamp olielamp hanglamp klamp kwiklamp petroleumlamp koplamp schemerlamp flitslamp kramp schrijfkramp maagkramp nekkramp hartkramp schimp glimp klomp aardklomp plomp slomp rompslomp d°P notedop hardop eierdop hangop hoekschop domkop slokop donderkop hamerkop kaaskop kroeskop lamskop jongenskop kletskop driftkop speldeknop episcoop periscoop stethoscoop bioscoop helioscoop hygroscoop spectroscoop statoscoop lactoscoop overhoop molshoop mesthoop goedkoop afkoop perikoop aankoop inkoop verkoop koppelverkoop uitverkoop duurkoop huurkoop galvanskoop bioskoop helioskoop haloskoop horoskoop bloedloop wedloop kringloop vrijloop braakloop buikloop fakkelloop stormloop bovenloop waterloop overloop tijdsverloop vlijmscherp sjelp handelbaar ondeelbaar prikkelbaar onherstelbaar verstelbaar feilbaar onfeilbaar waarneembaar uitneembaar benoembaar bestaanbaar kenbaar onberekenbaar onmiskenbaar onoverwinbaar schijnbaar bevaarbaar invorderbaar waardeerbaar hanteerbaar converteerbaar weerbaar vervoerbaar proefjaar schrikkeljaar schooljaar maanjaar wijnjaar leerjaar voorjaar nieuwjaar bloedblaar pestblaar middelaar roddelaar handelaar geldhandelaar wapenhandelaar kandelaar slaapwandelaar zwendelaar roffelaar snuffelaar weifelaar twijfelaar kegelaar bultenaar centenaar gemeentenaar kunstenaar tovenaar weduwenaar lezenaar overwinnaar flodderaar klodderaar bewonderaar offeraar dienstweigeraar slingeraar woekeraar hoogleraar kerkleraar ploeteraar Dit ben ik, zeg ik voortaan iedere dag tegen de spiegel. Je beweegt je echt een stuk vrijer als je weet dat je er apart uitziet. Die brillenkollektie van Look is het helemaal. Breestraat 140. Leiden, Brillen Telefoon 071-122213 Contactlenzen Een andere kijk opjezelj. strafbaar leefbaar beweegbaar verkrijgbaar vervolgbaar verlengbaar draaibaar vloeibaar onvermoeibaar plooibaar laakbaar breekbaar onuitspreekbaar rekbaar denkbaar haalbaar onbetaalbaar middelbaar brandaar zondaar gaar havannasigaar vergaar tuinschaar kinderschaar ooghaar krulhaar vrouwenhaar judashaar vlashaar nesthaar ponyhaar familiaar winkelwaar zonneklaar klinkklaar panklaar fabriekswaar onklaar eetwaar persklaar bezwaar exemplaar maar «Mtllllni beeldenaar discobar beoefenaar touringcar landeigenaar stationcar bedienaar kamerdienaar misdienaar vanddar rekenaar tekenaar sneltekenaar intekenaar handkar molenaar keulenaar harpenaar nectar schrabber wolkenkrabber zwabber bewindhebber gezaghebber deelhebber bevelhebber machthebber fiber rabarber slagader ontlader kropader landverrader polsader verkeersader spatader oudvader kerkvader burgervader biechtvader overgrootvader brandladder kladder kledder roofridder flodder klodder zoutzieder plaatsbekleder kalfsleder verneder veehoeder stiefmoeder weesmoeder huismoeder grootmoeder overgrootmoeder kunstmoeder verfpoeder insektenpoeder zilverpoeder zweetpoeder broeder ordebroeder lekebroeder stiefbroeder ziekenbroeder kloosterbroeder opvoeder arbeider veenarbeider havenarbeider loonarbeider gastarbeider jeugdleider inleider zenuwleider klokluider choleralijder belijder Rijder motorrijder drankbestrijder brandhelder klaarhelder provisiekelder grafkelder lakenvelder kwelder paneelschilder kunstschilder volder kanongebulder paander spaander meander vaderlander snijbrander korenbrander schrander medestander omstander kaapstander voorstander paraplustander weldoender hoender zender snelbinder papierbinder daarginder dagvlinder gedonder engelbewaarder huisbewaarder deurwaarder regeerder rangeerder kampeerder adverteerder samenzweerder bevelvoerder uitvoerder reisorder marsorder vorder peurder schouder stadhouder behouder obligatiehouder pennehouder kooihouder stalhouder aandeelhouder winkelhouder hotelhouder bijenhouder penhouder gashouder wethouder brombeer probeer wasbeer procedeer tinsoldeer spendeer waardeer studeer perifeer atmosfeer geer reageer regeer beheer oudeheer jonkheer kraamheer Nieuwe Beestenmarkt 20-22 bij Molen „De Valk" Leiden - Telefoon 149345 ONDERDELEN SPECIAALZAAK Het goedkoopste adres van Leiden en omstreken voor: Hobby - electronica - wasmachine-onderdelen, scanners, 27 MC- apparatuur, antennes, ook voor radio en t.v., mengpanelen, meetappara tuur, hobby-lektuur, pick-up naalden. En nu ook verkrijgbaar: glasvezelkabel, voor vele doeleinden bruikbaar, o.a.: totogralie, modelbouw en medische doeleinden. J ffd<B€£lTB hoaewoerd 177 leiden hogewoerd177 leiden tel.071-134001 Voorzetramen l Bootramen i Caravanramen Perspex stofkappen I Windschermen U.V. doorlatend glashelder perspex Perspex in vele kleuren LEXAN tegen inbraak KLAAR TERWUL U WACHT krokusvakantie kerstvakantie discrepantie substantie observantie indecentie decadentie residentie indulgentie consciëntie patiëntie turbulentie klementie permanentie deferentie pretentie potentie advertentie assistentie insolventie inventie interventie negotie promotie receptie aperceptie exceptie inscriptie conscriptie consumptie adoptie desertie insertie modestie indigestie congestie travestie solutie absolutie resolutie evolutie revolutie constitutie prostitutie biskwie reflexie orthodoxie theerandje hondje rondje boterbriefje knipoogje droogje hachje gebakje lekbakje kerkzakje elastiekje notitieboekje tekstboekje trouwboekje vingerdoekje bitterkoekje broekje optrekje klapbankje bedankje sneeuwklokje sprookje wurgstokje taartevorkje tukje zuignapje streepje Pijpje vreempje peperboompje loopje drukknoopje sinterklaasje proefflesje reukflesje smoesje bruidsmeisje snoepreisje lijkhuisje zomerhuisje kikkemsje plaatje stootplaatje haringslaatje maatje buurpraatje spatje ideetje jongetje akefletje kattebelletje schilletje stilletje vlammetje ommetje mannetje zandmannetje aardmannetje blindemannetje vriendinnetje spinnetje zonnetje lokfluitje spuitje dubbeltje rijstvogeltje tikkeltje kantje aanhangwagentje aspirientje etentje herenleventje fake feodalisme sprake formalisme nationalisme nachtwake personalisme fondszieke federalisme gaaike naturalisme gelijke fatalisme vitalisme dualisme humoreske individualisme casualisme pectorale royalisme mercantilisme infantilisme portable bimetallisme scrabble machiavellisme double botulisme debécle eufemisme kuratele pessimisme clientele optimisme paganisme jungle humanisme mobile calvinisme domicile chauvinisme file exhibitionisme défilé modernisme facsimile cynisme egoïsme vegetarisme grisaille rigorisme taille purisme wespentaille fanatisme dille spiritisme kamille volume vanille stille courtisane pastille douane patrouille console apple preambule capsule valutaclausule tule landname afname deelname opname tijdopname momentopname tantieme creme schoencreme imprime septime kromme gnome enthousiasme kubisme katholicisme classicisme klassicisme nudisme deisme theisme pacifisme sofisme paralogisme neologisme anarchisme prognathisme paraffine morfine aubergine machine schrijfmachine zaagmachine wringmachine heimachine breimachine telmachine frankeermachine boormachine wasmachine afwasmachine ijsmachine walsmachine dorsmachine zetmachine xanthine praline mandoline creoline lanoline crinoline insuline kinine tannine heroine stearine margarine aspirine kantine brillantine guillotine lawine magazine benzine zendantenne schinne colonne kunne trombone schablone matrone driemijlszone gaarne deerne kazerne tribune commune goeroe mistletoe nogaantoe taptoe hiertoe huistoe canape equipe steppe gotspe coupé slaapcoupe type fanfare hectare software chambre antichambre meerdere etagere premiere chiffonnière geluidsbarrière frigidaire funiculaire grammaire dictionaire documentaire direktoire repertoire score folklore dusverre smidse ondergrondse prothese mayonaise punaise franchise surprise creoolse trombose narcose scoliose prognose hypnose prijsklasse volksklasse ouderdomsklasse impasse merite suite akte slaakte maakte waakte veroorzaakte hoofdakte geboorteakte laagvlakte hoogvlakte oppervlakte aardoppervlakte grasvlakte doodsakte huisakte visakte trouwakte smeekte papegaaieziekte bergziekte draaiziekte bleekziekte aardappelziekte wagenziekte virusziekte hartziekte lekte sekte peettante grensgemeente grafgesteente groente bladgroente kasgroente moesgroente lijfrente ouderdomsrente entente pointe anekdote compote schepte diepte mepte verknipte stampte zwaarte magerte gedierte ongedierte beroerte zenuwberoerte STROPDAS Kleren maken de man. Daar weet Sint alles van. Vrijetijdskleding is „in Maar 't is ook leuk onder je kin een das of strik te dragen Jij wilt nog wel eens klagen dat het niet staat bij je pak. Kijk nu maar eens in de zak wat Sinterklaas heeft uitgezocht dit keer Dan kun je rond lopen als 'n echte heer. coiffeuse souffleuse chartreuse buit enmate naarmate enigermate uitermate beambte spoorbreedte draagwijdte vaiete behoefte afgifte aangifte bergengte golflengte kabellengte grondgedachte verdachte schaterlachte retraite reikte likte spookte sterkte getalsterkte snurkte lukte halte gehalte zilvergehalte smalte gedeelte küte holte tandholte keelholte kieuwholte tijdruimte speelruimte tussenruimte scheepsruimte kalmte dominante erftante resultante eerstgeboorte gebuurte evennaaste verraste modiste vereiste receptioniste fikste middelste hoeveelste zoveelste welste eigenste binnenste buitenste peins te tenminste schaarste heerste perste vedette estafette lette minette soubrette operette musette slachtte smachtte trachtte weerlichtte richtte NEKPUNTEN PAALKOPPEN BOLLEN HINGEN KRULLEN ELEMENTEN VERSIERINGEN Smederij C. KUYT Havenstraat 2 Katwijk Tel. 01718-12067 GESCHENKEN IN öterömetbtoerfe Haardsets, schermen, luciferstandaards, houthakken (ook in koper), barbecues, kandelaars, wand-, vloer- en leeslampen, handwerkblaasbalgen, schouw- en wanddecoraties, stenen en bronzen beelden, dekoratieve geweren, samurai zwaarden. Zie de grote kollektie. Prins Hendrikstraat 58 ameöerij paul rojestraten %n Rijn Alles voor de open haard. telefoon 01720-72427 Tweewieler- specialist Oude Rijn 172 - Haarlemmerstraat 295 Leiden - Telefoon 071-122082 Een kado voor een fiets of een bromfiets is altijd welkom.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 25