Alstublieft, hier zijn ruim 20.000 rijmwoorden "DONL^KAAUIU spoelt pelt stapelt strompelt trappelt druppelt kwispelt telt zetelt drentelt wentelt stelt prevelt sneuvelt treuzelt stencilt dweilt zeilt milt verspilt verneemt zwemt klimt stroomt remplacant supplicant pruimedant intendant fondant adjudant recreant lanterfant flamingant bacchant foliant chateaubriant fabrikant muzikant stafmuzikant markant trammelant klant beklant volant geplant ingeplant aanplant papierplant kasplant ambulant speculant tremulant simulant querulant diamant glasdiamant charmant firmant gênant navenant pregnant consonant participant declarant celebrant emigrant remigrant rekwirant muurkrant lichtkrant deodorant ignorant betoogtrant recalcitrant spreektrant verhaaltrant redeneertrant dichttrant obscurant figurant courimt brisant passant collectant sollicitant militant important protestant sekstant constant combattant dilettant relevant flamboyant larmoyant eindaccent docent procent percent convalescent adolescent accident resident president evident independent correspondent werkstudent rendeent gent agent politieagent werfagent gastdirigcnt insurgent gradiënt verdient recipiënt patiënt quotiënt bivalent indolent violent turbulent corpulent virulent medicament fondament ligament medikament fimament enjambement cement dement engagement dreigement arrangement retranchement signalement meublement ameublement element déraillement complement rapplement enenement raffinement abonnement postabonnement kantonoement gouvernement equipement parement pierement arrondissement faillissement cognossement connossement amusement appartement cirkelsegment compliment piment experiment sentiment compartiment sortiment assortiment ferment document grafmonument slaginstrument immanent imminent continent deponent component proponent preferent different concurrent intercurrent recensent tent latent veldtent penitent legertent assistent schiettent remittent frequent eloquent stevent solvent convent delinkwent hyacint verkleint seint hint lint plint ridderlint spint grint sprint verdwijnt hoogtefront thuisfront koufront doopvont rijksmunt contrapunt standpunt culminatiepunt dieptepunt zwaartepunt trefpunt groeipunt raakpunt hoekpunt middelpunt deelpunt doelpunt geschilpunt vriespunt aanknopingspunt mispunt kruispunt heilbot robot tarbot boycot dot fagot dijkschot middelschot pistoolschot tussenschot waterschot voorschot uitschot startschot patriot cheviot lot premielot duimelot maillot komplot slot roomtaart pauwestaart pijlstaart grijpstaart sluierstaart spelevaart ruimtevaart afvaart ringvaart aanvaart binnenvaart scheepvaart doorvaart kruisvaart uitvaart kustvaart duwvaart hart ouderhart lichthart start driekwart ravezwart roetzwart siddert suddert vernedert verheldert spendeert waardeert studeert triomfeert regeert parkeert leert signaleert stagneert stationeert typeert refereert prefereert suggereert poseert passeert trotseert selecteert respecteert profiteert presenteert noteert protesteert promoveert serveert steigert slingert verergert damhert spieshert verpaupert treitert verbijstert schittert wedijvert introvert flirt fort gort havergort japonschort kort ultrakort binnenkort patrijspoort geschutpoort woordsoort strafport heliport import support zeilsport baansport duivensport wielersport krachtsport volgestort preekbeurt yoghurt achterbuurt gast stamgast pensiongast pompgast poldergast zomergast varensgast gymnasiast brandkast broeikast kijkkast rammelkast koelkast bijenkast hoerenkast schuldenlast bommenlast achterlast overlast damast lichtmast gymnast geharnast toast kamerarrest voorarrest huisarrest gewest herfst angst gewetensangst ontvangst hengst aanbrengst I «H orthopedist deist theist pacifist gist vergist monarchist kist verbandkist pakkist doodskist schatkist vrachtkist list specialist analist criminalist regionalist rationalist moralist naturalist fatalist kapitalist vitalist biblist automobilist nihilist krijgslist alchemist paganist pianist paukenist menist lampenist feminist chauvinist columnist telefonist saxofonist protectionist exhibitionist kolonist monist cartoonist componist modernist internist communist opportunist utopist stenotypist seminarist artillerist geveltoerist infanterist folklorist humorist futurist cursist defaitist fluitist obscurantist lokettist absolutist linguist verhuist gekuist positivist getwist telexist Hl"t| loterijlijst naamlijst loonlijst kroonlijst literatuurlijst prijslijst groslijst nachtlijst gewiekst tekst gefikst onvervalst bekomst terugkomst overeenkomst thuiskomst uitkomst velddienst gronddienst zeedienst dagdienst sleepdienst wederdienst veerdienst uurdienst vuurdienst godsdienst zondagsdienst staatsdienst nachtdienst bovenst peinst wangunst ongunst smeedkunst zwartekunst weefkunst kookkunst drukkunst goochelkunst spelkunst fut hut schut nietsnut bout lamsbout fout tikfout denkfout drukfout spelfout zetfout naaldhout mahoniehout perehout wrijfhout pokhout kreupelhout palmhout kromhout zoethout without vermout badzout zuringzout bergzout steenzout zuiveringszout debuut tribuut attribuut fuut absoluut alaminuut dispuut sneeuwt verbouwt pretext context biljartkeu provenu parvenu welnu cachou modeshow bungalow honingdauw kabeljauw kieskauw blauw marineblauw korenblauw koningsblauw klauw bereklauw knauw wenkbrauw grauw grijsgrauw oogschadqw kernschaduw geeuw koolzuursneeuw jachtsneeuw motsneeuw schreeuw gloednieuw opnieuw schuw mensenschuw kopschuw gehoorzenuw etagebouw bijgebouw flatgebouw roofbouw hoogbouw hooibouw graanbouw tuinbouw mijnbouw karbouw verbouw zinsbouw utiliteitsbouw uitbouw ui'i lil Ceidoe Sou/tont O Cl O) <T> Ju 1 RUW DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986- DeRIJMKRANTis gemaakt voor iedereen die in deze tijd een gedicht op papier wil zetten en denkt daarbij wat hulp te kunnen gebruiken. Daarom vindt Uin deze krant duizenden woorden alvast op rijm. Het werkt heel eenvoudig. U bedenkt zelf de eerste regel. Bij voorbeeld: „Rijmen gaa t mij moeilijk af". U zoekt nu onder de woorden met de uitgang „af", en kiest bij voorbeeld het woord „straf". Regel twee kan dan worden: Vroeger was het zelfs een straf". Met deze kran t kan het leuk worden, als U op een paar dingen let: t We rekenen er op dat als U „moederdag" ziet staan, U zelf wel op de variant vaderdag" kom t. Zoekt U vooral even door, want woorden als „dek" en „gek" staan niet vlak bij elkaar, omdat daar de woorden op „....eek" tussen zitten. Zoekt U ook op de klank. Zo kunt U van „middag" op „glimlach komen. Veel plezier en een prettige Sin terklaasa von d. VOORDE KLEINTJES zit er in deze krant een kleurplaat. Maak er wat moois van, want er zijn veel prijzen mee te winnen. Kijk maar gauw op pagina 7.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21