a E ïloord op Popieluszko om stem L an een man Gods te smoren SO. ill KARIN BLOEMEN LEIDT NIEUWE KWIS DIO/TELEVISIE £eidóc6ou*a/nt DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 PAGINA 19 ER 191 *3 :stel van derde net zit er in jWIJK De Omroepraad heeft minister jcman uiterst omzichtig geadviseerd de datum van Ned. Ill op te schuiven naar tijdstip waarop sprake is van een volledige angst van de televisiezender in het hele De Omroepraad noemt in dit verband de m van april 1988. Officieel heet het dat de oepraad de minister adviseert „in overleg de zendgemachtigden te zoeken naar een alle partijen aanvaardbare oplossing om de raren tegen een invoering van het derde risienet bij een niet volledige bedekking te nemen". Het gaat om een ongevraagd es. In een toelichting zei secretaris Kalk- dat de Omroepraad de minister geen da- heeft willen noemen, maar dat uit het ad- blijkt dat een aanvaardbare oplossing in alleen bereikt kan worden bij een uitbrei- van het landelijke zendernet. De minister jt als datum 1 oktober '87 voor ogen. HILVERSUM „Zeg 't maar" heet het nieuwe televisieprogramma, dat vanaf 24 november wekelijks wordt gepresenteerd door zangeres, caba retière Karin Bloemen. Dit pro gramma biedt in de eerste plaats een spel, waarmee twee kandidaten aantrekkelijke prijzen kunnen win nen en waarin de kijker kans maakt op 50.000 gulden. Daarnaast treden artiesten op, onder wie André Ha- zes, de Dolly Dots en Lee Towers. In Amerika is „Zegt 't maar" al ze ker drie jaar een groot succes en in Engeland gaat begin volgend jaar een Britse versie van start. Het spel wordt gespeeld door twee kandida ten, die ieder worden bijgestaan door twee bekende landgenoten. Wie in de verschillende rondes het hoogste aantal punten haalt, kan flinke prijzen of een bedrag van 8.000 gulden winnen. De vragen, die de kandidaten moeten beantwoor den, zijn ontleend aan gefilmde por tretten van bekende Nederlanders. In de studio zijn steeds twee film beelden van beroemde landgenoten te zien. De kandidaat en diens pa nelleden mogen kiezen welk van de twee filmpjes gestart zal worden. Als dat gebeurt is, zien we hoe in beeld zo'n beroemdheid een vraag krijgt voorgelegd. Dan stopt het filmpje en de kandidaat in de studio mag uit twee mogelijkheden ant woorden kiezen: wat zal deze ver maarde politicus of actrice zeggen? Is het antwoord zus, of wordt het antwoord zo?. De kandidaat kiest, op advies van zijn beide panelleden, die hun erva ringen met de gefilmde beroemd heid laten meespelen. Dan gaat het filmpje verder en geeft de bekende Nederlander dus zelf het juiste ant woord. In de eerst twee rondes krijgt iedere kandidaat twee van zulke vragen voorgelegd. In de der de ronde draait het spel om: wie van beide landgenoten heeft puntje puntje-puntje gezegd? Is dat een be kende autocoureur of een gevierde zangeres? De laatste ronde wordt al leen gespeeld door de kandidaat met de meeste punten. Karin Bloemen. IIÉ een geestelijke te do- j gold als belangrijkste lief voor de moord op 137-jarige Poolse pries- Jerzy Popieluszko in -bber '84. Wel het wil- wMl beroven van het in ras groter getale toe pende kerkvolk van 1| geestelijk leidsman, begenadigde predi kt. kwam naar voren uit het es tegen de vier verdach- politiemannen veilig- sagenten, van wie nog is niet is achterhaald of zij aangeven van hogerhand wel op eigen initiatief delden. De Britse Primeti- tv maakte een reconstruc- van dit proces, dat van- nd door KRO-tv op het rm wordt gebracht, Ned. ui 19.50 uur. komen vrijwel uitsluitend it eerdere kranteverslagen tnde gegevens naar voren, nlijk weinig tot geen ws. Maar het komt boei- over die allemaal nog eens Ben rijtje gezet te krijgen, lit van bijna twee uur valt ook niet zwaar. Temeer at er gaande het proces ds meer vraagtekens rond moord naar boven ko- betreft ten eerste de recon- ctie. Hiervoor zijn goed de tongriem gesneden se acteurs ingeschakeld, allemaal met verve en tuiging, nimmer dralend tekst uitspreken. Men kan indenken, dat de vragen de aanklager tijdens het proces in Warschau wat om- trekkender antwoorden heb ben opgeleverd dan in dit tv- produkt wordt gesuggereerd. In Engeland noemt men dit een gedramatiseerd verslag, maar de dramatiek vloeit ze ker ook voort uit het feit, dat het in werkelijkheid langduri ge proces in minder dan twee uur wordt samengebald. Vragen Tal van vragen blijven liggen. Eigenlijk kan men een soort bewondering opbrengen voor de Poolse aanklager en rech ter, die het proces zo wisten te leiden, dat de superieuren van de aangeklaagden buiten schot bleven. Dit blijft als onbevre digende indruk hangen na het zien van deze reconstructie. Verder zouden de veroordeel den naar verluidt niet onder hevig zijn aan het strenge ge vangenisregiem, maar voor al lerlei voorrechten in aanmer king komen. Aan de drie direct verdachten, luitenant Pekala, luitenant Chmielewski en kapitein Pio- trowski werden later als ver dachten toegevoegd kolonel Pietruszka en generaal Platek. De laatste werd uit zijn functie geschorst. De veroordeelden kregen tussen 25 en 15 jaar ge vangenisstraf, werden boven dien voor tien jaar vervallen verklaard uit hun burgerrech ten. Intussen kregen zij al aanzien lijke strafvermindering we gens goed gedrag in de gevan genis. Zoals de zaken met nog meer toegezegde strafvermin dering er thans voorstaan, lijkt het er op, dat zij binnen tien jaar weer vrij zullen zijn. Uit de verhoren blijkt, dat de daders in de omgang met hun meerderen vernamen, dat de priester Popieluszko werd be nijd om het natuurlijke gemak waarmee hij zijn kerk vol preekte. Hij zou daardoor te veel invloed op het volk krij gen, mede om zijn politieke stellingname buiten de kerk. Dit zou ten koste gaan van de aandacht die de staat van de burgers voor haar belangen vergt. Twee verdachten, eerder meelopers, gaven toe dat zij aanvankelijk niet veel voelden voor het plan de priester te ontvoeren en te doden. Zij zouden er aan toegegeven heb ben, nadat hun was verteld, dat het delen in het dader schap hun carrière geen kwaad zou doen. De raadsels rond dit proces worden moge lijk opgelost over een aantal jaren, wanneer de veroordeel den in hun burgerrechten worden teruggeplaatst en zij al of niet in aanmering zullen komen voor promotie. Het lijdt geen twijfel, dat ondergeschik ten hier intrige-ge wijs werden ingeschakeld om een aan het regiem onwelgevallig persoon van de aardbodem te laten verdwijnen. Het wordt ner gens duidelijk, maar machina ties van hogerhand zijn niet uit te sluiten. Gestikt Op weg van Gdansk naar Warschau werden de priester en diens chauffeur Chrostows- ki uit hun auto gehaald. De chauffeur zag kans te ontko- De Britse acteur Stuan Rodger in de rol van priester Popielqszko. op de tv ook wordt getoond zodanig met een touw aan hals en be nen gebonden, dat hij bij sim pele bewegingen zichzelf deed stikken. Vervolgens is hij in het water gegooid in een met stenen verzwaarde zak. Pas veel later werd hij in een stuwmeer gevonden en opge vist. Het valt niet te verbazen, dat Popieluszko om zijn welspre kendheid werd gevreesd door de autoriteiten. In deze tv-re- constructie kwam men op het originele idee Popieluszko zelf, in de figuur van de acteur Struan Rodger, in de beklaag denbank te plaatsen, waar hij een deel van zijn preek zegt, samengevat: „De mis mag nooit het begin zijn van een politieke demonstratie of een provocatie daartoe. In de Kerk zoeken wij liefde, waarheid en gerechtigheid. Daar bidden wij ons te verlossen van morele slavernij. Wat in het hart van de mensen leeft kan niet ge vangen gezet worden. Wij zijn hier bijeen om de honger van het menselijke hart te stillen. Een gewiekst door de rechter geregeld schijnproces. Die in druk houdt men aan deze re constructie over, terwijl tege lijk duidelijk wordt hoe moei lijk de Poolse overheid het had met een priester die in zijn Warschause Stanislaw-paro- chie zozeer tot het hart van zijn toehoorders sprak. Het ging er niet om een man te do den, maar om de stem van een man Gods te smoren. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 15.30 The last frontier, Ameri kaanse natuurfilmserie. Afl.: De laatste zeekoeien 15.55 Gevangene, korte film 16.00 Oaktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Robert Clar ke, Yale Summer en Mars hall Thompson. Afl.: Het gevaarlijke leeuwenwelpje 16.50 D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma 17.15 Henkies Droom boom, Zweedse tekenfilm NOS 17.30 '/26-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, buitenlandse actuali teiten belicht door Aad Kamsteeg IOS 18.15 Weggelopen kinderen, film van Alaattin Akdemir TELEAC 18.30 Cursus Personal Compu ter I. Les 11: Datacommu nicatie EO 19.00 Familie Robinson, teken filmserie. De Robinsons hebben geleerd, dat ze van de natuur kunnen leven. Meneer Mortin kan zelfs een boot bouwen! 19.24 Jong geleerd, serie mu ziekprogramma's waarin jonge musici tot 18 jaar centraal staan. Uitgevoerd worden werken van Han del, Diabella en de Sarasa- te voor piano en viool NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Holland ze zeggen... Zee land, informatief program ma over de provincie Zee land, vanuit het machine huis van het voormalige werkeiland Neeltje Jans. M.m.v. het orkest van Koos Mark en de zangeres Charlotte Höglund 22.00 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een reportage over het boekje 'Vies is lekker', waarin de homo groep De Roze Driehoek uit Eindhoven meent de sexuele opvoeding van de ouders aan te moeten vul len met propaganda voor zaken als bestialiteit. Ver der een commentaar van de voormalige veiligheids adviseur van president Carter, Brezinsky, op het bezoek van premier Lub bers aan Moskou en nieu we onthullingen over de boekhouding op de visafs- lagen. Tenslotte een inter view met de verbannen Ni caraguaanse bisschop mgr. Vega 22.30 God verandert de men sen, serie praatprogram ma's van Feike ter Velde en Wiesje Hoekendijk, waarin mensen over hun geloofsbeleving vertellen NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 19.12 19.20 23.00 23.30 NOS Paspoort voor Turken Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat CD Jeugdjournaal Journaal KRO Merry Melodies, teken filmserie Oe Muppetshow, poppen- show van Jim Henson met ditmaal als speciale gast Rich Little Lotto-trekking De moord op een Poolse priester (The deliberate death of a polish priest). Engels tv-drama, geba seerd op het gelijknamige toneelstuk van Ronald Harwood. Met o.a. John Benfield, Brian Cox, Mi chael Graham Cox en Ro samund Greenbaum. In de nacht van 19 oktober 1984 werden pater Jerzy Popie luszko en zijn chauffeur ontvoerd door drie politie mannen. De chauffeur wist te ontkomen maar de pa ter werd doodgeslagen en in een rivier gegooid. Na een onderzoek van de Poolse autoriteiten bleken de ontvoerders veilig heidsagenten te zijn, ver momd als politieagenten (zie elders op deze pag.) Er is meer tussen hemel en aarde, maandelijks programma over kerk en samenleving vanuit de Dom te Utrecht. Vandaag praten mensen over inspi ratie NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Voorlichting Open Uni versiteit Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met o.a. ■pioom', 'Plastinots' en 'The Partridge Family' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 International Week Megzine 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report 1, met golf: French Open (2) 20.30 Spectrum 21.00 Almanac 21.05 Power without Glory, drama serie. Afl. 7: Law and order 21.50 Jazz Festival Frankfurt. Op treden van J. Faber Project/ Billy Copham 22.45 Weerbericht en World Watch 22.55-23.55 Sports Report 2, met Show Jumoing Horse of the Year •17.25 Schooltelevisie Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons. Afl.: Plons en de opera zangeres De zeven van Blake (Blake's seven III), dertiendelige Engel se science-fictionserie met o.a. Paul Darrow. Jan Chappell. Mi chael Keating. Josette Simon en Steven Pacey. Afl. 10: Ul- traworld. Voor de bemanning van de Liberator lijkt de vreemde, kunstmatige planeet Ultraworld levenloos. Maar de planeet bevat een vijand die gevaarlijker is dan alle andere gevaren die ze ooit hebben ge trotseerd Juke Box, videoclips Kwizian, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt. Afl.: Apfelstrudel Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 0 Kunst-zaken, kunstagenda 0 Hoger Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- piau Panorama, actualiteitenrubriek Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin, Connie Sel- leca. Shari Belafonte e.a. Afl.: Wrijvingen. De bekroonde ont werpster Barbara Medford on dervindt belangstelling van de verkoopdirecteur van een mo deblad. terwijl haar man veel oog heeft voor andere vrouwen 0-23.00 Journaal en Coda: 'Après un rève' van Faurè, uit gevoerd door Mark van Aken. cello, en Katrien Verbeke T 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps. John krijgt het steeds moeilijker met David Intermezzo. Luc Devos, piano, speelt Lied zonder woorden van Mendelssohn Luister met je ogen, serie les sen over communicatie met gehoorgestoorden. Les 8 (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal I0 Juke Box, videoclips 15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 10-23.15 Galaconcert, naar aan leiding van het 25-jarig be staan van de Opera van Ber lijn. M.m.v. het koor, ballet en orkest van de Deutsche Oper Berlin. Solisten: Renè Kollo, Eva Evdokimova, Lucia Popp, Luciano Pavarotti e.a. Presen tatie: Götz Friedricht. Uitge voerd worden werken van Wagner, Offenbach, Smetana, Mozart, Verdi. R. Strauss. Do nizetti en Puccini BF 1 Schooltelevisie Vacaturebank Nouba nouba, kinderprogram ma met o.a. 'Mimi Cracra' en 'L'agence Labricole' Carrefours, gevarieerd pro- gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, informatief ma gazine met vanavond als on derwerp 'Banque alimentaires' 20.20 Ten, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Blake Edards. Met Bo Derek, Dudley Moore, Julie Andrews e.a. Op 42-jarige leef tijd wil George Webber niet toegeven, dat zijn jeugd voor bij is. en ondanks dat hij een mooie vriendin heeft, gaat hij op zoek naar de meest betove rende vrouw ter wereld 22.20 Le monde du cinéma, filmru briek gepresenteerd door Sé- lim Sasson 23.10 Laatste nieuws 23.35-23.45 Présence protestante, godsdienstige uitzending TV 5 16.05 Champs Elysées, kunstmaga- 17.35 Apostrophes, literair magazine 18.50 Images en libertó 19.00 Champs Elysées, kunstmaga zine 20.30 Projection privée 21.40 Images en liberté 21.55 Aujourd'hui en France, actua liteiten 22.00 Nieuws 22.30-00.00 Eeglantine, Franse speelfilm uit 1972 MUSIC BOX 17.00 (3 The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 S The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 20.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 EThe Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The shadow (herh.) 00.00 E The Timmy Mallett Show 01.00 E The Amanda Redington Show 02.00 E The Nino Firetto Show 03.00 EThe Martin Buchanan Show 04.00 EThe Simon Potter Show, met een overzicht van de Ame rikaanse hitparade 05.00 E The shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 E Boogie Box 15.50 Tages8chau 16.00 Ein Platz für Here, natuurfilm- serie. Afl.: Kunstmatig dieren- paradijs in India, film over het Keoladdeo-Ghana-Nationale Park in India, waar ongeveer 355 verschillende vogelsoorten voorkomen 16145 EDie Kinder vom Mühtentat, Poolse kinderserie. Afl. 9: Die wilden Schweine und die diebl- sche Elster 17.15 Kein Tag wie jeder andere: Ein Heuler kehrt ins Meer zu- rück, kinderprogramma over de opvang van jonge zeehon- 17.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, programma voor en door kin deren, volgens de VPRO-for- mule van 'Achterwerk in de kast' 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Losberg, tv-serie. Afl.: In die Enge getrieben 19.00 Detektivbiiro Roth, tv-serie. Afl.: Oma ihr klein Hduschen 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Ziele: Leben ohne Alkohol, re portage over een ontwennings kuur die twee alcoholisten In een kliniek bij Osnabrück doorliepen 21.00 Der 7. Sinn 21.03 E Mensch Meier, spel- en muziekprogramma. Presenta tie: Alfred Biolek. Muzikale gasten zijn o.a. Tina Turner en Renè Kóllo 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Die Platzanweiserin, tv-spel van Klaus Poche, met o.a. Bri gitte Karner, Maria Hartmann en Thomas Anzenhofer. Na re cente ervaringen wil Anna on afhankelijk zijn en samen met de warenhuiverkoopster Len- cfcen een boetiek openen. Als ouvreuse probeert ze het geld voor deze droom bij te verdie nen in een bioscoop, waar Mark een regelmatig bezoeker is. Ook Mark" blijkt eigen idea len te hebben. Lenchen voor ziet problemen (herh.) 00.35 Tagesschau 00.40 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Vom Urkrümmel zum Atom- pilz, informatieve serie. Afl. 2: De kunstenaars van de ver dubbeling (herh.) 16.35 Die Welt des Mërchens: Das kalte Herz (1), serie sprookjes vertellingen met Thomas Ah- rens, Inge Herbrecht en Ro man Fromlowitz e.a. 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Tom und Jerry, tekenfilm E Ondertiteling via Teletekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. O Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BS Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. Tina Turner Is één van de gasten in 'Mensch Meier'. Duitsland 1 om 21.03 uur. 18.20 S.Y. Arche Noah, dertiendelige tv-serie met Jörg Pleva, Clau dia Demarmels, Volker Kraeft e.a. Afl.: Kanonendonner und Mückenstiche 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Wir graturlieren Peter Alexan der, hoogtepunten uit de 25 shows, die Peter Alexander voor het ZDF maakte, ter gele genheid van zijn zestigste ver jaardag. Medewerkenden: Ivan Rebroff, Marika Rökk, Neil Armstrong, Freddy Quinn e.a. 21.00 Aus Forschung und Technik, wetenschappelijk magazine. Afl.: Geen kans voor insekten? Documentaire over het uitster ven van vele insectensoorten vanwege het intensieve ge bruik van landbouwgif 21.45 Heute-Journal 22.05 ...mit dem Schlimmsten rech- nen, reportage over het crisis- beleid bij een eventuele ramp zoals die geschiedde in Tsjer- 22.50 'Am Morgen meines Todes', tv-film van Rainer Wolffhardt waarin een reconstructie van de laatste 24 uur van het leven van Helnrich von Kleist. Met Ilse Matheis, Chrlstoph Moos- brugger, Ronald Nitschke e.a. 00.20 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Sociale weten schappen, les 9: De DDR - Maatschappelijke processen 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 D Der Tote wohnt nebenan (The unseen). Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Lewis Allen. Met Gail Russell, Joel McCrea en Herbert Marshall e.a. De huislerares Elizabeth Howard wordt verliefd op haar werkgever, de weduwnaar Da vid Fielding. Hij wordt echter van moord op zijn vrouw ver dacht. Als er een tweede moord wordt gepleegd, wordt het voor haar gevaarlijk 21.35 Filmtip 21.45 Von dar Erft an den Enim. 'Rheinische Kohle-Abbaute- technik in Südsumatra/lndone- sien', filmreportage van Karl Mertes 22.15 Kulturszene extra: Wolf Bier- mann, der preussische Ika- rue, concert met zijn vrienden Cornelis Vreeswijk. Daniel Vi- gliette. Paco Ibanes e.a. 00.30 LMtste nieuws BBC 1 17.35 Galloping Galaxies 18.00 John Craven's News round, jeugdjournaal 18.10 EBlue Peter, kinderprogram ma 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rlppon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Top of the pops, popprogram- 20.30 EEastenders, dramaserie 21.00 Tomorrows world: Energy- special, programma over de enrgievoorziening in Engeland 21.30 EThe Kenny Everett Televi sion Show, comedyshow 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 EJust good friends, comedy serie met o.a. Jan Francis en Paul Nicholas 23.00 Question time, dicussiepro- gramma 00.00 Matt Houston, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Escape from Nam (2) 00.50 Weerbericht BBC 2 17.30 Look stranger Chinese fiddle. Afl.: Cotswold key 18.00 Beethoven: Sonata lor cello and piano 18.30 Film '86, filmmagazine 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien ce-fictionserie met Leonard Ni- moy, William Shatner e.a. All.: The way to Eden 19.45 What on earth? Natuurquiz 20.20 Top gear, auto- en motorma gazine, met o.a. RAC Rally re port '86 20.50 Open space, natuurfilmserie. Afl.: Community radio 21.20 Brass tacks 22.00 Entertainment USA '86 22.30 Forty minutes: An englishwo man's wardrobe, documentai- 23.10 The Phil Silvers show 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht ITV Running loose Dangermouse Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Crossroads, tv-serie That's my boy, comedyserie Film premiere Girts on top, comedyserie This week Nieuws Eastern approaches The prince and princess of Wales tour of the gulf, repor tage Man In a suitcase The Pasco profile SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannle 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Mork and Mindy 20.30 A Country Practice. Afl.: Acts of Kindness (2) 21.20 Championship Wrestling 22.15 RAC Rally Report 22.30 Italiaans voetbal 23.30-01.00 BSky Trax. Popmuziek NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Het kind van de re kening, serie over kindermishande ling TROS 14.30 Sons and daughters 15.35 Rosco leest voor 16.00 Stop en stap 16.25 Mask 16.45 TROS Pop Formule NOS 17.30 V56-Joumaal TROS 17.46 TROS Sport MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Simon (10.00), Martin (11.00) en 'First sight' (12.00). 13.00 E Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.03 Mensch Meier (herh.) 11.30 Das waren Hits (herh.) 12 10 Aus Forschung und Technik 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute 13.15 S Te letekst 15.00 Lawinenpatrouille 15.50 Tagesschau 16.00 Unter dem Dachsfelsen (1) 17.15 Mollys mer- kwürdige Puppe, kinderfilm 17.38 So sind Kinden Der Schulweg 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.30 Pro gramma-overzicht 14.35 Heute 14.40 E Menschen im Hotel (Grand Hotel), speelfilm uit 1932 16.30 Frei- zeit...und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu strierte 17.45 Shaka Zulu BBC 1 07.30 De Flinstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog 09.55 Nieuws 10.05 The last day 10.45 Advice line 11.00 Neighbours 11.25 Philip Scho- field 11.30 Play school 11.50 Henry's cat 11.55 Five to eleven 12.00 Public school 12.35 Open air 13.25 Airport watch 13.55 Nieuws 14.25 Neigh bours 14.50 King Rollo 15.00 The li ver birds 15.30 Knot's landing 16.20 Box Clever 16.45 Tekenfilm 16.50 Phillip Schofield 16.55 Jimbo and the jet set 17.00 Philomena the cat 17.10 Superted 17.20 The Odyssey BBC 2 15.15 Panorama report: The shuttle - the dream that fell from the sky 16.00 Wild world 16.40 The one that gets away 17.00 Pamela Armstrong show 17.30 Blizzard's wonderful SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Kinder programma's 14.00 Nieuws 14.30 Not wanted on voyage, speelfilm 16.00 Take the high road 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderpro gramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS)l 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het evenement. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer I. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. 21.30 Por Favor, Les 7. 22.00 Gezondheidsvoorlichting Kan ker (3). 22.30 Statistiek Introduktiecursus. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijsprogramma), 19.00-2040 Kunst uur. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.40 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. voor Spanjaar den. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem Boem. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier. 19.45 Home Made.. 20.30 Festival van Vlaanderen 1986. 22.00 Actualia: nieuwe klanken. 2240-2345 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 1445 Van huis uit. 1645 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbljtshow. 0840 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 1140 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Een deukje, hoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 1743 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 0942 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwarl. 13.02 Rinkeldekinkel. 1542 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 1040 Engelse koorwerken. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 1342 Traumland, operette van Kün- neke. 1440 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 1540 Uit de schat der eeuwen. 1640 Crème du Baroque. 17.15 De cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Straf in Nederland. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 11.45 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 1340 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1340 De berg. 1440 De stofzuiger, deel 10. 1445 De Muzieksleutel II, afl.3. 14.45 Meet Mr. Mooney. afl.6. 1540 Sonja's Tip Tijd. 1640 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 1443 78 toeren tijd met Jo Leemans. 1543 Zo d'ouden zongen. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0540 Dag en dauw. 06.12 Happening. 1043 Platenpoets. 12.00 Regioprog. 13.10 Ha die Mlcha 1440 De Stemming. Muziek voor het weekeinde. 16.00 Abraham al gezien? 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 1140 Matinee: Debussy en Satta. 1240 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1340 Rijpe vruchten! Afgevallen bla deren! 1545 Guy Ropartz, de Bretoen met de baard! 1645 Harawi. Harawi. een lied van liefde en dood. naar Peruvi aanse tradities. Olivier Me* siaen. 1740 Stemmige muziek in de voora vond.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19