Sluis Veenderpolder wordt gerestaureerd BIJZONDERHEDEN 5 .Een pizza hoeft niet gewoontjes te zijn ar aan tafel Juniorkamer promoot Alphen Vogels te kij'k in Leimuiden BRIDGECLUBS KRIJGEN RUIMTE IN PRINSENHOF LEIDEN OMGEVING SekUcSowoiit DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 PAGINA 1 Produktie suikerbieten aan banden^"— HAARLEMMERMEER De produktie van suike [H(] bieten in ons land wordt aan banden gelegd. Alle< telers die in de afgelopen vijf jaar bieten hebben v< bouwd mogen daar in de komende jaren onder paalde voorwaarden mee doorgaan. Voor nieuw] mers in deze sector is geen plaats meer. Schelvis met tomaten sausivitte koolsalade en aardappelen - gembervla De benodigdheden voor twee zijn: 300 g gefileerde schelvis, zout, 1 dl water of witte wijn, ui, 10 g marga rine, 10 g bloem, 2 dl vis- stoofvocht aangevuld met water, tomatenpuree, pe per, aroma, 10 g margarine, peterselie; paar plakjes ontbijtspek, 5 g margarine, 250 g witte kool, zout, 2 schijven ana nas, 1 lepel azijn, 1 lepel yoghurt, peper, 1 lepel ana nassap, paprikapoeder; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 0,5 liter gele vla (0,5 liter melk, 25 g custard, 30 g sui ker), paar bolletjes gem ber, wat gembersiroop. Spoel de vis af met koud wa teren zout hem. Breng water of wijn aan de kook, leg er de filet in en zorg dat de vloeistof heel zacht blijft ko ken tot de vis gaar is. Het duimt ongeveer tien minuten voor het visvlees door en door wit ziet. Begin een paar minuten voor die tijd de kleingesneden ui lichtbruin te fruiten in de eerste portie margarine, roer daar de bloem door en ver dun het mengsel onder ste vig roeren met de twee deci liter visstoofvocht. Houd de inmiddels gare vis warm, bij voorbeeld op de pan met ko kende aardappelen. Laat de saus vijf minuten trekken en breng haar in die tijd op smaak met tomatenpuree, zout, peper en aroma. Roer van het vuur de tweede por tie margarine en de fijnge knipte peterselie door de saus en schenk het mengsel over de vis Bak de plakjes spek knappe rig in de margarine en laat ze op een bord koud worden. Snijd de schoongemaakte kool fijn en kneed haar zo lang met weinig zout dat ze nattig wordt. Laat de kool een half uur staan. Snijd driekwart van de ananas kléin. Meng azijn, yoghurt, peper, ananassap en het nog vloeibare (of opgewarmde) spekvet. Schep de kool en kleingesneden ananas door dit sausje. Garneer met het verkruimelde spek, de ach tergehouden ananas en pa prikapoeder. Meng de koude vla met stuk jes gember en gembersiroop. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 21 no vember waargenomen door de Haven Apotheek in Leiden en Apotheek Hof land in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16 00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Oagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. KINDER- EN JONGERENTELEFOON Op woensdag- en zaterdagmiddag van 14-18 u. telefoon 071 - 120611 (klein formaat met diagram) Serie U Model 671 OpgaVe i 671.027 FIGUURPUZZEL Magisch figuur In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 algemene kwijtschelding van straf; 2 insekt; 3 naar beneden buigen; 4 vork met platte tanden om aal te ste ken; 5 hemellichaam; 6 scheepsmaat; 7 titel (afk). OPLOSSING j| l -uoj g :je)s s :je6 -ja :ua6iau e uotieew z leuseuwe i Hakhoutwal opgeknapt STOMPWIJK De Werkgroep Groenbeheer Nootdorp en Omstreken (WGN) gaat zaterdag be ginnen met het opknappen van een hakhoutwal bij het perceel Stompwijkseweg 31 in Stompwijk. De werkgroep bestaat uit vrijwilligers die zich op zaterdagen inzet voor natuur en landschap. De bo men in Stompwijk dreigen om te vallen of uit te scheuren en daarom zullen ze op kniehoogte wor den afgezaagd zodat ze in het voorjaar weer kun nen uitlopen. De werkgroep kan nog vrijwilligers gebruiken. Mensen van 16 jaar en ouder kunnen zich in Leidschendam vervoegen bij de Veenweg of aan de Kostverlorenweg, beiden bij het viaduct van de rijksweg Den Haag-Utrecht, vertrek uiter lijk 10.30 uur. Het werk wordt op de zaterdagen 29 november en 13 december voortgezet en duurt meestal tot 16.00 uur. Stompwijkers en anderen kunnen ook direct naar de Stompwijkseweg ko men. Inlichtingen bij Ron Opstal, tel. 01731-9620, of Toine van Wieringen, tel. (070)-27l559. Nieuwe directeur Valentijnschool TER AAR De heer J. Mensch neemt morgenmid dag officieel afscheid als di recteur van de Ter Aarse Valentijnschool. Per 1 no vember heeft de heer Mensch een functie in het bedrijfsleven aanvaard. Hij wordt opgevolgd door de heer P. Jansen. Een af scheidsreceptie wordt vrijdag vanaf vijf uur gehouden in de school aan de Westka- naalweg 26. Er is dan tot on geveer half zeven gelegen heid om de vertrekkende en de nieuwe directeur de hand te drukken. Lokale radio Voorschoten VOORSCHOTEN De Regionale Om roep Rijnland zendt dinsdag 25 novem ber rechtstreeks uit vanuit bar-bistro De Blauwe Tram aan de Voorstraat 26 in Voorschoten. De Voorschotenaren kunnen deze rechtstreekse uitzending van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur bijwonen. Het eerste uur wordt aandacht besteed aan kort nieuws, politiek nieuws en de agenda, en verder de voetbalvereniging SV Voorschoten en de plaatselijke horeca. en provinciale politici zullen dan woord voeren, alsmede voor- en tegen standers van de brug naar Vlietland. Voorschoten Lokaal zendt uit op de FM-kabel, 88,1 mHz. WOONWAGENKAMP AAN KOSTVERLORENWEG DEN HAAG/LEIDSCHENDAM Bewoners uit de omgeving van de Kostverlorenweg in Leidschendam hebben opnieuw nul op het re quest gekregen bij een poging woonwagenbe woners uit hun omgeving te weren. Staatsraad mr. P.J. Boukema heeft gistermorgen hun ver zoek om schorsing van de verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten afgewezen. Het college van B en W van Leidschendam had gistermorgen al besloten het bezwaar van de bewoners tegen het afgeven van een bouwver gunning af te wijzen. Als belangrijkste bezwaar voerden de bewoners aan dat een woonwagen kamp het landelijke karakter van de polder zou aantasten. Daarbij stelde de raadsman van de bewoners dat de provinciale arob-commissie zich negatief heeft uitgesproken over de plan nen een woonwagencentrum te vestigen in de polder. 'Slke Boeren die van plan zijn om volgend jaar met het - len van bieten te beginnen krijgen daarvoor geen tcCJL, stemming. Deze maatregelen werden gisteravond 1 kend gemaakt door J. Leeuwsma, voorzitter van hoofdafdeling akkerbouw van het Landbouwschap Den Haag. De beperkende maatregelen moeten er t leiden dat het aantal hectares landbouwgrond waar in ons land bieten worden geteeld teruggebrac wordt van 139.000 (dit jaar) naar 130.000 hectare. I opbrengst aan suiker is dit jaar 1,2 miljoen ton moet dalen tot 915.000 ton per jaar. De suikerbiete J1, teelt wordt onder meer beperkt door het toepass van quotering. ™E na-a ;erd Ie ge ROELOFARENDSVEEN Waterschap De Oude Veenen overweegt een kwart miljoen gulden be schikbaar te stellen voor de noodzakelijke restaura tie van de sluis van de Veender- en Lijkerpolder. Dat staat in een voorstel van Dijkgraaf en Heemra den aan de Verenigde Vergadering van het Wa terschap, die volgende week bijeenkomt. De res tauratie van de sluis moet al begin volgend jaar van start gaan. Onlangs trad wethouder W. Nugteren toe tot de „Stichting voor behoud en beheer van de sluis in Roelofarendsveen". Deze stichting voert onder het motto „De Sluis mooi dat-ie blijft" tal vai. acties. Dit leidde ertoe dat de stichting, inmid dels wordt gesteund door 460 begunstigers. De stichting werd het afgelopen voorjaar opgericht, nadat het Water schap had laten weten te over wegen de sluis te dempen. „De sluis heeft toch geen functie meer voor de waterbeheersing van de Veender- en Lijkerpol der" redeneerde men toen nog bij De Oude Veenen. In Roelo farendsveen brachten de plan nen tot demping van de sluis evenwel een grote schok te weeg. Men realiseerde zich dat de sluis behoorde tot een van de mooiste en, cultuurhisto risch gezien, meest waardevol le plekje van de „oude" Veen. De in zeer slechte staat verke rende handbediende sluis vormt de enige vaarverbin- ding tussen de als vaarpolder aangemerkte Veender- en Lij kerpolder buiten de bedijking en het Braassemermeer. Vóór de ruilverkaveling in de vijfti ger jaren was de sluis noodza kelijk voor de beroepsvaart. Tuinders gebruikten het schut bijvoorbeeld om de oude vei ling te bereiken. Ook bagger schepen maakten veelvuldig gebruik van de sluis. Na de ruilverkaveling verminderde de beroepsvaart aanmerkelijk. Toen kwam er een sterke toe name van de recreatievaart vanuit de polder naar het Braassemermeer. Vooral in de maanden juli en augustus wordt er veel gebruik van de sluis gemaakt. Vooral aan het begin en het eind van de bouwvakvakantie werd het schut vrijwel doorlopend ge bruikt. Volgens de heer C. W. van Berkel van de „Stichting Be houd Beheer Sluis Roelofa rendsveen" hoeft de restaura tie niet meer dan een kwart miljoen gulden te kosten, on danks oorspronkelijke begro tingen van circa 270.000 gul den. De stichting gaat zich ook inzetten voor herbouw van de oorspronkelijke ophaalbrug bij de sluis. Daarvoor is een be drag van circa 25 $0.000 gul den nodig, hetgeen de stich ting nog niet heeft. Van Ber kel gaat er echter van uit dat de brug er, hoe dan ook, komt. Waterschap De Oude Veenen liet gisteren weten dat men er naar streeft met het opknap pen van de sluis wellicht al in februari te beginnen. Het moet in ieder geval buiten het zo merseizoen gebeuren, omdat het schut ten tijde van de werkzaamheden zal worden drooggezet. De stichting voor behoud van de sluis heeft in de afgelopen maanden veel voorbereidend werk verricht. De leden van het stichtingsbe stuur zijn bij sluizen in de om geving, ondermeer in Hazers- woude. Boskoop, Alphen, Pa penveer en Ter Aar, gaan kij ken teneinde ideeën voor de restaurantie op te doen. Dit re sulteerde in diverse opmerke lijke details. Zo krijgt de sluis bij de restauratie ondermeer een trapje in de nieuwe deu ren. Als iemand dan onver hoopt in het water valt, kan hij er tenminste uit komen. Er komt een bord met aanwijzin gen voor het gebruik van het schut en de deuren worden voorzien van kettingen ten be hoeve van het openen en slui ten. Burgemeester Paats (links) kreeg uit handen van de voorzitter van de plaatselijke Juniorkamer. R. Muns, een ets met een afbeelding van de Rijnkade. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats kreeg gisteren van de voor zitter van de plaatselijke Ju niorkamer, R. Muns, een ets met een afbeelding van de Rijnkade. Deze ets was de derde in een reeks die de Ju niorkamer van kenmerken de Alphense stadsgezichten heeft laten vervaardigen. Alle drie de etsen, eerst in 1981 de afbeelding van de Alphense Molen, in 1984 een afbeelding van de hefbrug en nu in 1986 de Rijnkade, werden vervaardigd door de kunstenaar Wim van de Mey. Deze ets wordt aan lief hebbers verkocht voor een bedrag van 60 gulden. De op brengst is bestemd voor een campagne in het kader van Alphen Promotion, die de Juniorkamer in een groot aantal lidstaten van de Euro pese Gemeenschap zal voe ren. Deze campagne wordt afgesloten met een Europees Multitwinning weekend in mei 1988. Dan zal de Alphen se Juniorkamer, net zoals ze dat deed in 1979, fungeren als gastheer voor ongeveer 350 Europese Juniorkamerle den uit Denemarken, Ier land, België, Duitsland, En geland, Schotland en Frank rijk. Het eerste multitwinning weekend vond in 1979 plaats in Alphen. Alphen nam het voortouw toen en nodigde, na de eerste rechtstreekse verkiezingen voor het Euro pese parlement, ruim 100 col lega's uit zes Europese lan den uit. Op deze manier le verde men ook bezig een bij drage aan de Europese sa menwerking. Sindsdien heeft elk jaar in een andere E.G.-staat zo'n weekend plaatsgevonden, waarbij het aantal deelnemers steeds groeide en de participerende kamers uitgroeiden tot ne gen. Nu ook zijn contacten gelegd met Spanje, Grieken land en Portugal. De Al phense kamer zal in de be treffende landelijke junior- kamer afdelingen een cam pagne ter promotie van de eigen regio voeren. Voor informatie over de ets kan men bellen naar P. Wes- sel (01720-44426) en voor in formatie over het multitwin ning weekend naar P. Kamphuis (01720-45067). LEIMUIDEN Voor de negende achtereenvolgen de keer houdt vogelvere niging 't Fratertje dit weekeinde een vogelshow in Leimuiden. Twintig le den van de vereniging zullen hun mooiste exem plaren aanbieden voor de keuring. De prijsuitrei king wordt gehouden tij dens de opening op vrij dagavond. Het daarop volgende week einde kunnen vogelliefheb bers de verschillende vogels bewonderen. Bloemen, plan ten en de tekeningen van de basisschooljeugd verlevendi gen de tentoonstelling nog meer. Tijdens de openingsu ren kunnen ook vogels direct van de kweker worden ge kocht. Deskundig advies over voeding en huisvesting is verkrijgbaar via de aanwe zige (bestuurs)leden. De vo gelshow wordt gehouden in het gebouwtje van speeltuin De Peppel in Leimuiden. Be langstellenden kunnen er vrijdagavond van acht tot tien uur terecht; op zaterdag van tien tot tien uur en op zondag van tien uur tot half vijf. De toegang is gratis. Geen krant ontvangen Bei tussen 18.00 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. tetefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. „Een pizza hoeft niet ge woontjes te zijn. Als de kok verse spullen gebruikt en het deeg is krokant, smaakt een pizza uitstekend. Een Chi nees, daar kom ik ook graag, maar dan wel een goeie". Huub Biro, sinds vorige week meesterkok en werkzaam in het gerenommeerde Villa Rozenrust in Leidschendam (één Michelin-ster), gaat on danks zijn eigen kookkun sten, regelmatig op bezoek bij z'n collega's. „Eén keer in de twee maanden ga ik uit eten. Ik ga dan naar behoorlijke zaken. En daar horen ook pizzeria's bij". Huub Biro is onlangs ge slaagd voor het fel begeerde papiertje van SVH-Meester- kok. Hij is met z'n 26 jaren de jongste van de negen die er dit keer in zijn geslaagd de titel van meesterkok te ver krijgen. Hij blijft er nuchter onder. „Het is het hoogste wat je kan bereiken. Maar dat wil nog niet zeggen dat ik er al helemaal ben. Ik kan en wil me nog verder ontwikke len Meesterkoks zijn in ons land dun gezaaid. In totaal hebben nu 45 koks het diploma be haald. Wie op wil gaan voor het Meesterkok-examen, dient tien jaar praktijkerva ring te hebben en moet in middels beschikken over drie diploma's die niet alleen het bewijs zijn van kennis van de keuken, maar ook staan voor managemen t-capaci teiten. Het examen bestaat uit een acht gangen-diner voor vijf personen: vier willekeurige meesterkoks en een jurylid. Voor de voorbereiding van de maaltijd heeft de kandi- Bijdrage: Nanda Troost Foto: Milan Konvalinka - daat twee dagen. De eerste dag staat de kok van half ne gen tot half één en van één uur tot half vijf in de keu ken. De tweede dag duren de voorbereidingen op de maal tijd van kwart voor negen tot half één en van half twee tot zes uur. Tussen half zeven en één uur 's nachts moet de kok de maaltijd voorschote len en tot slot de keuken op ruimen. „Zes weken van tevoren hoor je welke gerechten je moet bereiden. Twee weken voor het examen moet je een werkschema inleveren. De eerste dag vond ik nogal moeilijk. De zenuwen speel den bij mij duidelijk een rol. Er staat iemand op je vingers te kijken. Ik had de eerste dag twee gerechten niet af, maar de tweede dag was alles wel op tijd klaar". Het menu dat Huub Biro moest bereiden, omschrijft hij als vrij klassiek. „Een hapje vooraf van korstdeeg met groente, fazant gevuld met ganzelever met rodewijn ge lei, gegrilde zalm met ge kookte aardappeltjes en een gemengde salade.... In een klassiek menu zijn veel vaar digheden verwerkt en daar gaat het natuurlijk om". Huub Biro heeft voor z'n examen een paar kennissen en z'n baas Giovanni Mata- PAJ ant one razzi, eigenaar van Villa Ro zenrust, gevraagd als proef konijn. „Ik heb het menu een keer voorgekookt om goed in te schatten hoeveel je moet maken. Anders zitten mensen al vol als ze nog aan het vijfde gerecht gaan be ginnen, en dat kan natuurlijk niet". Huub Biro is in Heerlen ge boren. Op advies van eenM vriend ging hij naar de bak- a kersschool. Vervolgens door liep hij de lagere horeca- school in Sittard en bracht hij _ii het na de streekschool tot demi-chef de partie, chef de partie en nu dan sous-chef in de keuken bij Villa Rozen rust. „Je rolt er in. Je vindt het leuk en je blijft het leuk vinden. Je maakt natuurlijk wel vrij veel uren en moet daarom toch wel een soort liefde voor het vak hebben Het ligt in de bedoeling van de kersverse meesterkok in de toekomst een eigen zaak te beginnen. „Ik wil eerst naar het buitenland. Ik ben nog vrijgezel, gelukkig. Dan gaat dat allemaal gemakkelij ker. Ik wil graag naar Japan. Dat land trekt me sterk qua snij- en kooktechnieken, en de cultuur natuurlijk. Het is echter moeilijk om contacten te leggen, maar ik heb m'n hoop gevestigd op meneer Matarazzi". LEIDSCHENDAM Voor de bridgeclubs Leidsenhage en Daut zullen op het binnenterrein van de wijk Prinsenhof in Leid schendam twee lokalen worden neergezet afkomstig van de school voor verpleegkundigen aan de Heuvelweg. De kosten van verplaatsing alsmede van een uitbreiding van 75 vierkante me ter bedragen 230.000 gulden. De lokalen waren oorspronkelijk bestemd voor huisvesting van de buurtvereniging Prinsenhof. Deze vereniging kan binnen kort echter worden gehuisvest in de voormalige kleuterschol)en nu nog in gebruik als dependance van een basisschool. De lok e f len komen op de plaats waar vroeger de noodschool en later muziekschool was gehuisvest. De bridgeclubs moeten een tien; rig huurcontract tekenen, als vergoeding van de kosten. De l kalen moeten met spoed van de Heuvelweg verdwijnen omd arc daar gewerkt wordt aan het bouwrijp maken van het woninj". 1' bouwplan Amstelwijk. pÜe Bruid Toneelgroep Elckerlyc voert zaterdag en zondag in Kasano- va Sassenheim de klucht Klucht „Daar gaat de bruid" van Ray Cooney en John Chapman op. Aanvang kwart over acht. son. Het optreden begint om acht uur en wordt gehouden in Dorpshuis 't Trefpunt aan de S. van Drielslraat 4 in Zevenho ven. Kaarten kosten vijf gul den per persoon. Aardewerk Poppen- en figurentheater Spel beeld speelt zaterdag in Boerderij Ter Weer aan de Deijlerweg 153 in Wassenaar het stuk „Aardewerk". Entree tien gulden, CJP'ers moeten zes gulden betalen. De voor stelling begint om half negen. Thriller Toneelvereniging St. Jansclub uit Zevenhoven geeft zaterdag avond een voorstelling van de komische thriller „Boeven en madeliefjes" van George Bat- Toneelvereniging Lythemu- then speelt zaterdagavond de klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets. De voorstelling begint om kwart over acht en wordt gegeven in Het Spant in Leimuiden. Kaarten aan de zaal, of in de voorverkoop bij de firma Balder en de bar van Het Spant. Ferdi Lancee Onder de naam „Yeah" treedt Ferdi Lancee met zijn band za terdagavond op in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om negen uur. De en tree bedraagt vijf gulden voor leden. Niet-leden betalen ze ven gulden. Poppen De kunstenaressen Yvonne de Kort (Bennebroek) en Mar- greet van Kol (Rotterdam) ex poseren zaterdag hun poppen bij Jaap Kooy's tuincentrum aan de Heereweg 350 in Lisse. De Kort maakt harempoppen, Van Kol onder meer Noorse trollen en Hollandse heksen. Sint (1) Sint-Nicolaas arriveert zater dagmiddag om twee uur per boot in de Oosthaven in Sas- senheim. Voorafgegaan door Adest Musica en een Zwarte- Pietenband maakt de goedhei ligman een rondrit door de ge meente. Daarna houdt hij zit ting in Kasanova voor de jeugd tot 10 jaar. Sint (2) Verder komt Sint-Nicolaas za terdag in Warmond. Na een rondrit door het dorp wordt hij om ongeveer drie uur ver wacht in sportzaal Klim Op, voor het feest dat de Jeugd raad Warmond heeft georgani seerd. Dat feest is voor de Warmondse kinderen die in de groepen één tot en met vijf van de basisschool zitten. Ook kin deren die niet in Warmond op school zitten zijn welkom. Het is de bedoeling dat de zaal wordt versierd met kinderte keningen. Die tekeningen kun nen bij de Warmondse scholen worden ingeleverd, of op de adressen Van Wassenaarstraat 3, Burg. Schölvinckstraat 8 en Herenweg 121 in Warmond. Sint (3) Sint-Nicolaas komt zaterdag verder in Leidschendam. Hij arriveert om kwart over elf per boot bij de Sluis. Voor de Petrus en Pauluskerk wordt hij verwelkomd door burge meester W. F. de Vreeze. Daar na volgt een rijtoer door het oude centrum. Vanaf één uur zit Sint-Nicolaas voor de kin deren in De Witte Kaketoe aan de Damlaan. Als toegangsbe wijs geldt een speciale teke ning die gratis kan worden af gehaald bij de winkeliers met het Damcentrum-vigneL Sint (4) In Lisse komt Sinterklaas za terdagmiddag om kwart over één met de stoomboot „Spanje" aan bij de Kanaalstraat/Ring vaart. Hij wordt ontvangen door burgemeester Van der Kroft. De Sint bezoekt de win kelcentra Blokhuis (kwart voor tweeen Poel markt (kwart over drie). Ook vertoeft hij vanaf half drie een poosje in Het Vierkant. Om vier uur arriveert de Sint in De Engel. Wilbert De afdeling activiteiten van De Wilbert, een verpleeghuis en reactiveringscentrum in Kat wijk aan den Rijn, bestaat tien jaar. Ter gelegenheid daarvan vindt van maandag 24 tot en met vrijdag 28 november een open week plaats. Iedereen is welkom mee te doen aan de activiteiten. Op maandagmid dag van drie tot vier uur is er zang, dinsdagochtend van half tien tot half twaalf volksdan sen, woensdag bloemschikken, donderdag bakken en vrijdag kaarten maken. Op de laatste drie dagen zijn de activiteiten van tien tot half twaalf en van half drie tot vier uur. Vrijdag 21 en zaterdag 22 november kan men in De Wilbert terecht voor een verkooptentoonstel ling van door bewoners van De Wilbert gemaakte werkstuk kenMorgen kan men er van twee tot vier en van zeven tot negen uur terecht en zatredag- middag van twee tot vier uur. Tropaka Vogelvereniging Tropaka houdt Morgen en zaterdag weer een vogelshow in het Plantencentrum aan de Veur- sestraatweg 292 b in Leid schendam. Op deze show zijn tal van kanaries, parkieten en tropische vogels te zien. De tentoonstelling wordt van avond om 19.00 uur geopend door K. Petersen, oud-voorzit ter van Tropaka. De openings uren zijn vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. eel

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14