Havermans verbiedt FC Den Haag-Sparta Bon: Brunei „lek in olie embargo tegen Zuid-Afrika The Voice Eén telefoontje met uw schilder u"+,T zonnir" ubbers verbolgen over VdA-aanval op Braks Kind (5) stikt door beknelling in auto ware vingen effen aiwan iri ert >erraven Ég vernield 17S Surinaamse politie houdt verdachten staatsgreep aan Max Milieu Horowitz in Nederland Zaterdag 15 november 1986 78e jaargang no. 23657 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND f Uitgave Westerpers. behorende tot SijthoH Pers. Apothekersdijk 34.2312 DD Leiden. Postbus 112300 AA, tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071 -313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hooldredaceur IJ. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. BTW) per maand f. 23.04 (aut. betaling), kwartaal f. 68.93. jaar f.26235. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur. zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071 -122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) f0,63 per mm, kleintjes f. 0,44 per rr Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen. Middagtempera- tuur ongeveer 13 graden. Wind uit zuidelijke richtingen, matig, kracht 4, aan de kust eerst af en toe krachtig, 6. Zon op: 08.01; onder: 16.47. Scheveningen hoog water: 02.43 en 15.02; laag water 10.38 en 23.05 uur. HAAG Premier Lubbers toonde zich gisteravond na af- van de ministerraad zeer verbolgen over een persbericht de PvdA, waarin, aldus de premier, wordt gesuggereerd dat ninisterie van landbouw en visserij medeplichtig zou zijn je fraude bij de visafslagen. >ers sprak van een „zeer ernstige zaak". „De PvdA zegt dat onjuiste mededelingen aan de Kamer heeft verstrekt. Je vel zeer stevig in je schoenen staan wil je dat kunnen be- >n", aldus de premier. Volgens Lubbers bestonden er op het sterie zeer ernstige vermoedens van fraude en is daarom jmene Inspectie Dienst aan de gang gegaan. 3: Visserij wacht strengere controle RIJSWIJK De 5-jarige Ciddi Mayir uit Den Haag is gis teravond in de auto van zijn ouders door verstikking om het leven gekomen. Het kind wachtte met zijn dertien maanden oude broertje in de auto op zijn ouders, die vanaf half zes als schoonmakers in het stadhuis van Rijswijk aan het werk waren. Toen de vader twee uur later met een col lega naar de kinderen ging kijken, lag zijn vijf jaar oude zoontje met z'n hoofd tussen de zitting en de leuning van de stoel. De vader rende met het kind het stadhuis in, waar de gemeenteraadsleden Dick Jense en Frans Wulffers met hartmassage en mond op mond beademing probeerden het kind in leven te houden. Bij aankomst in het Diaconessen- huis in Voorburg bleek het jongetje te zijn overleden. De politie vermoedt dat het jongetje bij het spelen met zijn hoofd klem is geraakt en stelt een onderzoek in. Hoogste boete voor Feyenoord ZÜRICH Feyenoord is door de tucht- commissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA), beboet met de geldstraf van 15.000 Zwitserse francs, zo'n 21.000 gulden. Het was de zwaarste sanctie die gisteren in Ztlrich werd uitgesproken. Feyenoord werd verantwoordelijk ge steld voor de wanordelijkheden van de supporters in de uitwedstrijd tegen EC- tegenstander Borussia Mönchengladbach. De Westduitse aanhangers van Borussia Mönchengladbach wierpen in Rotterdam vuurwerk op het veld en hun club werd beboet met 2100 gulden. FC Groningen kreeg een geldstraf van 3500 gulden, Ajax moet 700 boete betalen. b«Jr1|f H. (h 'EI Taiwan is gister- md getroffen door twee htige aardbevingen. Vol de politie zijn daarbij ten te vijf doden en 32 ge lden gevallen. In de hoofd- Taipei kwamen zeker drie het leven toen een drie verdiepingen irtte. In het gebouw wo- 97 mensen, maar hoeveel hen onder het bedolven j j\n is nog niet bekend. 7-—-Centrale Weerbureau jide dat de eerste beving, .een kracht van 6,8 op de Wag^al van Richter, zich even half elf voordeed. Het entrum lag op veertig kilo- ?r ten noordoosten van 'k«a Den Hi ling, 180 kilometer ten Joosten van Taipei. De ide beving volgde ruim erhalf uur later. Deze had «jkracht van 6,3 en het epi- rum lag achttien kilome- noorden van Hualing. schokken werden ge in Taipei. rden politiemensen en ingswerkers zoeken in n het puin naar slacht- De politie in Hualing laarde telefonisch dat drie ;n gewond raakten, een hen ernstig, toen rotsblok- van een heuvel op een vielen. Verder werden op icheidene plaatsen wegen okkeerd door landver- livingen. <IG >EEFf r=tnt Walburga «n kloosterorde (STERDAM De activitei- iran de „kloosterorde" van Walburga in Amsterdam trscheiden zich niet van seksclub. Er is daar geen religieuze ervarin- De Hoge Raad heeft dit het kort geding van it Walburga tegen de staat, „zusters" van de klooste- (een onderdeel van de inskerk) maakten in 1984 Idels een kort geding be tegen geregelde inval- door de politie. INDHOVEN Onbekenden jbben op het kerkhof van ychiatrisch ziekenhuis de ,'ote Beek in Eindhoven iekSMschennis gepleegd. In to- 11 werden 33 zerken omge- fer bid of kapotgeslagen. Daar- pr is een schade ontstaan n 15.000 gulden. Een motief lor deze daad is niet bekend. (ADVERTENTIE) B9,< 39,1 oe wondere Wereld van Chriet Titulaer Groot Doe-Het-Zelfcentrum Kreatieve vrijetijdsbesteding (Rail) Hobby- en Modelbouw Zellmaakmode (shows) etc. Publiekswedstrijd 'Creatiek' I Alles over tuinieren en Q woningverbetering Ahoy' Rotterdam-Zuid XTRA! KADOWIJZER >euis voor nuttige kado's en Ideeën voor Sint en Kerst. DEN HAAG De voet balwedstrijd tussen FC Den Haag en Sparta op 30 november, reeds ver boden in Rotterdam, mag ook niet in Den Haag worden gespeeld. Burgemeester Haver mans heeft gisteravond besloten dit eredivisie duel niet toe te staan. Hij voorziet een overbe lasting van het politie korps, omdat een week eerder al veel man schappen nodig zijn in het Zuiderpark voor de wedstrijd FC Den Haag - PSV. Het bestuur van FC Den Haag wist gis teravond nog geen ande re plek of tijd om het duel tegen Sparta door gang te laten vinden. Het onderhoud van de KNVB onder leiding van voorzitter André van der Louw gisteren met een dele gatie van FC Den Haag en Havermans en later met burgemeester Peper van Rotterdam bracht geen uit komst. Peper bleef bij zijn standpunt, dat FC Den Haag niet welkom is in zijn stad. Alleen keiharde garanties van de KNVB inzake veilig heid zouden hem nog van gedachten kunnen verande ren. Peper zei dat de tijd ge komen is om rigoureuze maatregelen tegen het sup- portersgeweld te nemen. Hij meent dat het klimaat lang zamerhand rijp is voor het terugdringen van dit ver schijnsel. Peper sloot niet uit dat hij als burgemeester van een stad met drie voetbal clubs in de eredivisie in de toekomst meer wedstrijden zal verbieden als het klimaat rond het voetbalvandalisme niet op korte termijn veran dert Inmiddels heeft PSV zijn supporters aangeraden om volgende week zondag niet met de club mee te reizen naar FC Den Haag. Morgen speelt FC Den Haag een be kerwedstrijd tegen Ensche de, waarvoor 125 man politie worden ingeschakeld. Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag wees gisteravond tijdens een bijeenkomst in sporthal „De Houtzagerij" de supporters van de club op de ernst van de situatie. Hij bracht de supporters tevens het verzoek van het bestuur van FC Den Haag over om de komende vier uitwed strijden niet mee te reizen. Stoop kreeg hier nul op re kest, al wilde een aantal sup porters zich er wel voor in spannen zelf meer controle op het gedrag van de groep uit te oefenen. Pag. 9: Stoop tot suppor ters: „Gedraag je, anders is eind in zicht" .99 DEN HAAG Via het Zuidoostaziatische olie staatje Brunei wordt al ja ren op grote schaal olie geleverd aan Zuid-Afrika, hoewel Brunei zelf een olie-embargo in acht neemt tegen Zuid-Afrika. Verdachte moord Palme aangehouden STOCKHOLM De Zweedse recherche heeft in verband met het onderzoek naar de moord op premier Olof Palme een man verhoord die banden zou hebben met extreem rechtse organisaties. Volgens het Zweedse dagblad Arbetet werd een niet bij name ge noemde delinquent donderdag in Malmö op weinig zachtzin nige wijze verhoord in ver band met de moord op Palme. De 34-jarige man zou uit Oost- 1971, in Italië zijn veroordeeld. De politie in Malmö weigerde commentaar op de berichten. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA maatschappij op Bru nei nauw betrokken is bij de levering van ruwe olie aan Zuid-Afrika, zo stellen het Ko- mitee Zuidelijk Afrika en de werkgroep Kairos. Ze baseren die stelling op de exportstatis tieken van Brunei en op gege vens over de bewegingen van olietankers, die zijn bestudeerd door een gezamenlijk onder zoeksinstituut, het Shipping Research Bureau. Tot medio 1981 leverde Shell-Brunei, evenals andere Shell-maat- schappijen, openlijk aan Zuid- Afrika. In een reactie op deze berichten herinnert een Shell- woordvoerder aan de uit spraak van directeur L.C. van Wachem dat „geen enkele Shell-maatschappij buiten Zuid-Afrika ruwe olie levert aan wie dan ook in Zuid-Afri ka". Overigens voorzien de le veranties uit Brunei voor slechts 6 a 7 procent in de be hoeften van Zuid-Afrika. Vol gens het Shipping Research Bureau zijn Oman, Saoedi- Arabië, de Verenigde Arabi sche Emiraten en Iran de frootste leveranciers, 'ag. 4: Actiegroepen reke nen vast op vertrek Shell uit Zuid-Afrika PARAMARIBO In Surina me is een onbekend aantal personen gearresteerd die plannen hadden om het be wind van Desi Bouterse ten val te brengen. Het Surinaam se persbureau SNA meldde gisteren dat de militaire politie „enkele personen heeft opge bracht die zich schuldig heb ben gemaakt aan strafbare fei ten, gericht op het omverwer- Sen van het wettig gezag in uriname". Om hoeveel men- ADVERTENTIE 1 a sen het gaat is niet bekendge maakt. Wel zouden de arres tanten inmiddels hebben ver klaard contact te hebben ge had met rebellenleider Ronnie Brunswijk, die het oostelijk deel van Suriname beheerst. Anderen hebben buiten deze groep „illegale activiteiten" ontplooid. Enkele van de arrestanten zouden in 1982 hebben meege holpen aan de mislukte coup onder leiding van luitenant Rambocus. Naar aanleiding van die coup, die eerst leek te slagen, werden begin decem ber van dat jaar de zogeheten „decembermoorden" gepleegd, waarbij ook Rambocus werd gedood. Op het Zuidhollandse pro vinciehuis werd gistermid dag met de tweede afleve ring van de campagne „Schadelijke stoffen, houdt ze apart" begonnen. Gedeputeerde Hekkelman overhandigde daarbij cam pagne-materiaal aan de le vende mascotte Max Mi lieu. Hekkelman deelde mee, dat de inwoners van Zuid-Holland dit jaar ver moedelijk drie keer zoveel klein chemisch afval heb ben ingeleverd als vorig jaar. Onder klein chemisch afval vallen onder meer: accu's, batterijen, bestrij dingsmiddelen, cosmetica, film- en foto-afval, genees middelen, kwikthermome ters, oliën en verf en aan verwante artikelen. Hij eist een recette van vier ton. Die is er en dus komt hij. Vladimir Horowitz, de wereldvermaarde 84-jarige pianist, speelt op 23 november in het Amsterdamse Concertgebouw voor een allang uitverkochte zaal. Een grillige, veeleisende man. Een briljant musicus ook, die zo virtuoos is dat het soms lijkt of hij drie handen heeft. Over zijn vlucht uit zijn geboorteland Rusland, over de toppunten van zijn roem en de dieptepunten in zijn leven een verhaal op de voorpagina WH M.TMrUH DEZE KRANT i Finale. VERDER IN FINALE Een nostalgische terug blik op het leven ten plattelande in het begin van deze eeuw. Een Amerikaanse journa liste schreef een onthul lende biografie over Si natra: de glamour, glitter en het geweld achter het levensverhaal van The Voice. Wintersport op de Riede- ralp: het mooiste zonne terras van Zwitserland. De successtory van Sjeng Gerards, de Limburger die in Nederland nog geen voetbalamateurs mag trainen, maar in Griekenland leiding geeft aan een van de topclubs. Afscheid van Graaf van den Bosch, die glorieerde in de schaduw van schaakgrootmeester Euwe. Buys roept op tot staking. De helse tocht van een dorpsherder een Vietnamese boot vluchteling die nu „onderpastoor" is in de armste parochie van België. KERNPROEF VS GEEFT AARDSCHOK LAS VEGAS De kernproef die de Verenigde Staten gisteren hebben gehouden, heeft een forse beving veroorzaakt. Het Na tionale Aardbeving-Informatiecentrum in Colorado registreerde een schok van 5,6 op de schaal van Richter, waarmee de proef een van de zwaardere was tot nog toe. De kernlading had een explosieve kracht tussen de 20.000 en 150.000 ton TNT en ont plofte op 600 meter diepte. Het was de negentiende proef sinds de Sovjet-Unie begin augustus vorig jaar een eenzijdige stop op kernproeven afkondigde. Frank Sinatra. Zijn connecties met het Amerikaan se gangsterdom. Diens verbintenissen met verschil lende presidenten. Zijn liefdesleven. Zijn onwijze levensbeslissingen. Het zijn onthullende en bij tijd en wijle vermakelijke verhalen. Vandaag te lezen in een Finale-artikel over „The Voice". Een stuk vol glamour, glitter en geweld. Geput uit een nieuw verschenen boek van Kitty Kelley met dezelfde^ in houd. Heel toepasselijk heet het: His way (Zijn weg). Wellicht wordt dit „Uw weg" naar de Leidse Courant, de krant met een eigen stem. „The Voi ce", zogezegd. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. NB. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd. CeidóeGomo/nt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 1