j.Jk zie geen oplossing" Mourad Louati breekt duim 2? ORT QeidóaQowuwt DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 PAGINA 7 nian der Gijp ij Oranje (5T René van der Gijp t PSV is gisteren toege- Jgd aan de selectie van het derlands elftal, dat vandaag morgen een trainingskamp i( oefenwedstrijden op het <n|jVB-centrum in Zeist heeft gjjJ 3rentegen valt Wilbert Su- 029i ijn (Roda JC) wegens een 023/ Bure af. Vandaag oefent anje tegen de Olympische 0 29, eetie, die is uitgebreid met 914/ Roossien (FC Groningen). •S nald Lengkeek (Sparta) is 03o] gens een blessure niet be- d 26' likbaar voor de Olympische Prijsvragen DEN HAAG De uitkerin gen van de verschillende sportprijsvragen van het af gelopen weekeinde luiden: Lotto: le prijs: 1 x 339.226,50; 2e prijs: 2 x 75.000.00; 3e prijs: 132 x 1.223,40; 4e prijs: 5.345 x 30,20; 5e prijs: 80.727 x 5,00. Toto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 x f 4.784,50; 3e prijs: 62 x 771,70. Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen win naar; 3e prijs: 20 x 113,10; 4e prijs: 368 x 9,50. Kortebaan Thialf blijft onoverdekt HEERENVEEN De korte- baan van het ijsstadion van Thialf blijft open. Hoewel de 400 meter-baan sinds kort overdekt is, kon datzelfde voor de kortebaan niet gerea liseerd worden. Een recht stuk van 140 meter is name lijk vereist en op een totale begroting van 22 miljoen gul den was deze extra uitgave van ongeveer 250.000 niet haalbaar. De kortebaan-wed- strijden starten nu buiten, maar finishen binnen. Voor de start dient dan wel een geï soleerde deur over de ijsvlak te te worden geopend. Navratilova simpele zege WORCESTER De laatste stap naar de twaalfde toer- nooi-overwinning van dit jaar is voor Martina Navratilova een gemakkelijke geweest. In minder dan een uur versloeg zij Hana Mandlikova in de fi nale van Worcester (Verenig de Staten) met 6-2 en 6-2. Na vratilova kreeg als eerste prijs 107.000 gulden, Mandlikova 50.000. De finale was een te leurstelling na de zeer boeien de halve eindstrijd van zon dag tussen Navratilova en haar dubbelpartner Pam Shri- ver. Mandlikova voelde dat ook. Toen zij haar cheque had ontvangen, vertelde zij tegen het publiek: „Jullie hebben gisteren al waar voor je geld gehad." Joop Nederpelt gaat toch door RIJSWIJK Ook volgend jaar is de kans groot dan men op het gemeentehuis van Rijswijk een wereldkampioen kan huldigen. Twee jaar ach tereen werd Joop Nederpelt wereldkampioen ijssurfen. Maar nadat hij in maart van dit werd gehuldigd liet vete raan Nederpelt weten dat hij met de wedstrijdssport zou stoppen. Maar de oud-kam pioen worstelen van Neder land is inmiddels op deze be slissing teruggekomen. Hij gaat door en hoopt op een derde wereldtitel. Voor het komende seizoen heeft Nederpelt een zéér re volutionaire ijssurfer ontwik keld: een nauwkeurig uitge kiende constructie van ski's en een koolstofframe met een lengte van 2.48 meter. Hierdoor is hij in staat bij zo wel zeer harde als weinig wind tot hoge snelheden te komen. Joop Nederpelt: „De firma's Mistral en Atomic ne men alle kosten voor hun re kening. Zo'n seizoen kost een kleine halve ton met al het materiaal en kleding daarbij. In het verleden moest ik het meeste zelf betalen. Op deze manier wil ik nog wel een keer proberen mijn wereldti tel te prolongeren". Italianen willen andere opzet Europa Cup-voetbal ROME De Italiaanse voetbalbond is van plan enkele voor stellen bij de UEFA in te dienen om te komen tot een andere opzet van het Europa Cup-voetbal. Volgens de Italianen moet in de toekomst worden voorkomen, dat topclubs elkaar al in een vroeg stadium treffen. Eén en ander is het gevolg van de uitschakeling van landskampioen Juventus door Leo Beenhakkers Real Madrid in de tweede ronde. Real won vo rige week in Turijn na strafschoppen. De Italianen stellen een tweetal wijzigingen voor: ten eerste dient het systeem van plaatsing, zoals het tennis kent, te worden ingevoerd. Hierdoor wordt het onmogelijk voor top clubs al in de eerste of tweede ronde tegen elkaar te spelen. Het tweede idee behelst een indeling van de ploegen in pou les van vier clubs elk, van waaruit alleen de winnaars verder bekeren. IBESTUURSLID FRED VAN HAL VAN FC DEN HAAG: 25/) OEN HAAG Fred van lal, secretaris van FC )en Haag en belast met gje veiligheidscoördinatie, jfealïseert zich dat het be- tuurbesluit om suppor ts gedurende een iiaand weg te houden [an uitwedstrijden, zeker liet als het ei van Colum- ius mag worden be- ioslphouwd. Nog afgezien sjvan de vraag of andere sjf ietrokken instanties zoals siade KNVB en de Neder- Jj landse Spoorwegen wel uojvillen meewerken, on- lerkent hij dat „iemand lie op zijn fietsje naar J Veendam wil" nauwelijks tegen te houden. ^En ook autobezitters die de 142J tomende weken de verrich tingen van FC Den Haag bij fchtereenvolgens SC Ensche- de, Sparta, SC Veendam en 0Qj Co Ahead Eagles willen vol- 570 gen. kan op deze manier geen W trobreed in de weg worden gelegd. „We kunnen hooguit iiterst passief zijn wat betreft ;ezamenlijke reizen naar uit- I20j 'edstrijden, maar verder bijhebben we het niet in onze inden. Ik ben me er dan ook in bewust dat de maatregel [ker niet waterdicht is", al- «Jtt «us Van Hal gisteravond na 8j febestuursvergadering in het luide rpark. juie zelf trouwens geen op- lossng voor het supporter- obleem. Ik denk dat het in praktijk onmogelijk is te iliseren dat supporters geen (wedstrijden meer bezoe- cen. FC Den Haag heeft bo vendien een groot aantal goe de supporters. Die mensen zou ik persoonlijk eigenlijk niet het recht willen ontzeg en om een uitwedstrijd van. 'C Den Haag te bekijken". 'reemd 'red van Hal zoekt vandaag ontact met de KNVB en de loorwegen. „Het is nog heie aal niet zeker of zij op onze [oorstellen zullen ingaan. We tillen in ieder geval de com- ii-regeling voor de komende baanden ter discussie stellen. Ik kan me voorstellen dat mensen het vreemd vinden dat de supporters via een combikaart 40 procent korting krijgen op het trein- en toe gangskaartje. Dat heeft men echter bewust gedaan. Als men nu - bij wijze van straf - zou besluiten de normale prij zen te hanteren, kan er geen controle op deze groepen, ook niet in het stadion van de op ponent door de verspreide aankomst en tribuneplaatsen, meer worden gehouden. Want dan zal men al snel weer van het. normale treinverkeer ge bruik maken. Met als gevolg dat opa en oma, die een dagje uit gaan, in hun coupé met supporters worden geconfron teerd". „Ik pleit overigens voor een hardere aanpak van relschop pers. Zowel op de dag van het gebeuren als later in de rechtszaal. Want de straffen zijn vaak te mild. En laat men nu niet denken dat ik een rechtse bal ben". Van Hal voert de komende dagen ook overleg met Rot terdamse instanties. Om te voorkomen dat commissaris Blaauw zijn plan doorzet om FC Den Haag uit Rotterdam te weren, voerde hij gisteren met hem een eerste gesprek. „Blaauw heeft vandaag (dins dag, red.) zijn periodiek over leg met burgemeester Peper, waarin onder meer dit onder werp aan de orde komt. Hij zou contact met me opnemen voor een volgende afspraak". Een woordvoerder van de Rotterdamse gemeentepolitie noemde de opstelling van het FC Den Haag-bestuur giste ren trouwens „hoopgevend". Peper had gisteravqnd nog geen definitief standpunt in genomen. Web buigt het be stuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB zich vanavond mede op zijn ver zoek over het voetbalgeweld. Burgemeester Van Thijn van Amsterdam heeft een plan in studie om bepaalde wijken „alcoholvrij" te verklaren als onderdeel van de strijd tegen (voetbal)vandalisme. De ver koop en openbaar gebruik van alcohol zou volgens een notitie die dezer dagen in Amsterdam wordt behandeld moeten worden verboden. Voorzitter Jaap Bontenbal van Excelsior toonde gisteren JSR: gevoel van onmacht DEN HAAG Teleurgesteld en boos, maar vooral onmach tig reageerden leden van de raadscommissie voor jeugd, sport en recreatie (JSR) gis termiddag op de gebeurtenis sen rond de gestaakte voetbal wedstrijd Excelsior FC Den Haag van afgelopen zon dag. CDA-raadslid P. den Duik, voormalig bestuurslid van FC Den Haag-bestuurslid, denkt met „een gevoel van onbeha gen" terug aan het gestaakte duel. De VVD is bang dat gevolgen voor (FC) Dèn Haag op den duur niet kunnen uitblijven, Maar maatregelen als voorge steld door hoofdcommissaris Blaauw van de Rotterdamse politie het weren van Den Haag-supporters uit de Maas stad wordt door deze frac tie als niet erg realistisch van de hand gewezen. „Dat kan natuurlijk helemaal niet", al dus mevr. A. Blokpoel-Lotsy. Volgens wethouder A. Ver- duyn Lunel vormt het agres sieve gedrag van een kleine groep FC Den Haag-suppor ters zo langzamerhand een bedreiging voor het imago van de stad. De JSR-wethou- der zag weinig mogelijkheden zelf iets aan het voetbalvan dalisme te doen. Wel toonde hij zich bereid tot het aangaan van een gesprek met zijn raadscommissie over de ma nier waarop het voetbalge weld in Den Haag momenteel wordt aangepakt. FC Den Haag welkom in Enschede ENSCHEDE Terwijl in Rotterdam serieus wordt overwegen de eredivisie club FC Den Haag en zijn roerige aanhang voortaan buiten de deur te houden, zijn de Hagenaars in En schede, waar voor zondag aanstaande de bekerwed strijd Sportclub Enschede - FC Den Haag op het pro gramma staat, 'welkom'. De Enschedese politie zal de Haagse aanhang op de zelfde wijze ontvangen als enkele weken geleden bij het competitieduel met FC Twente. Het enige ver schil is dat zondag aan zienlijk minder politiea genten (toen 175) op de been zullen zijn. „We hebben geleerd dat we toen eigenlijk te veel personeel hebben ingezet. We verwachten zeker niet zoveel supporters", aldus een zegsman van de poli tie. „Wat bij Excelsior is gebeurd, is hier onmoge lijk. Voor de wedstrijd controleren wij de vakken op voorwerpen, waarmee gegooid kan worden". Hij voegde eraan toe dat de bouw van het Diekman- stadion totaal anders is dan het stadion van de Rotterdamse vereniging. Het publiek in Enschede zit een stuk verder van het veld. „respect" voor het initiatief supporters te vragen thuis te blijven. Maar ook hij betwij felt of de Haagse maatregel effect zal hebben. „Ik zie niet in dat de supporters zich hier bij zullen neerleggen. Vooral de harde kern zal toch wel op de één of andere manier naar de uitwedstrijden gaan". Bontenbal maakte zich overi- verdediging wordt gedrukt, gens niet zo druk om de reac- leg je de schuld snel bij een tie van Dé Stoop, die kort na ander. Dat deed Stoop in dit het staken van het duel in geval, maar daar til ik niet zo Rotterdam oordeelde dat Ex- zwaar aan", celsior „maar bij de amateurs moet gaan spelen, als het dit soort incidenten niet kan heb ben". De Rotterdammer hier- ROB LANGEVELD over: „Ach, als je zelf in de DENNIS MULKENS We verloren uit bij Ethnikos, lat ergens daarachter in Piraeus jjkpeelt. Na de wedstrijd rijden we 3! met de bus terug naar ons stadion 1 om daar de auto's op te halen, jj Kijk ik op een gegeven moment ,j ïhterom, blijk ik samen met één jl inde re man de enige passagier te !jn. Alle spelers waren onder leg, toen de bus voor de ver- teerliehten moest stoppen, stie- iem de deur uitgeglipt. Wist ik veel dat boze supporters ons ston- j den op te wachten? Maar toen me dat eenmaal duidelijk werd, ben ik ook maar een halte eerder uit gestapt. Het tegenovergestelde verkomt je trouwens ook. Na nze eerste uitoverwinning leek et wel of we de Europa Cup jadden gewonnen. De mensen waren door het dolle heen, de clubfotograaf draafde meteen op 6de hele volgende week vond ijn kiekjes in de kranten te- Het resultaat is het enige dat elt. Goed spelen en een punt lakken, zegt hier niets. Je moet 'innen, zo simpel is dat". (Trainer Ab Fafié in het Algemeen Dagblad) vToen de mogelijkheid werd aan gekaart om Johan als technisch lirecteur aan te stellen, waren er vraagtekens bij ons. Dat had er miet zozeer mee te maken dat wij 'op minder aangename manier uit eikaar waren gegaan, als met het iegeven dat niemand enige erva- ing had met zijn functioneren •Is hoofd technische zaken. Wij ^ijn zeer gelukkig dat het is door- ezet. Het Ajax-bestuur zou dol graag de komende jaren Cruijff 'astleggen. Johan bindt zich ech- maar voor één jaar. Wij ver- Ab Fafié: „Eerder uitge stapt". trouwen erop, dat hij er volgend seizoen weer staat. Het gaat Ajax technische en commercieel voor de wind. Die twijfels, die er an derhalf jaar geleden tegenover Cruijff's komst bestonden, zijn er nu ook iegens mij. Het ging leuk in het bestuur. Nu moet ik op prestaties worden beoordeeld. Het is gevoelsmatig ook anders geworden. Ik voel mij een werk nemer die zich moet manifeste ren". (Directeur Arie van Eijden van Ajax in het Parool) „Ik heb vorige week met die lui gepraat. Ik had er wel oren naar, maar wilde eerst de zaken op een rijtje zetten. VVV wilde me gelijk laten tekenen. Ik moest diezelfde avond nog mijn krabbeltje zetten. Dat heb ik geweigerd. Ik heb de zaak de volgende dag met Peter van Velzen besproken. En die heeft me aangeraden tot het ein de van het seizoen te wachten. Hij had dit allemaal eens bij SVV meegemaakt. Ik blijf tot het ein de van deze competitie bij RKC. Ik probeer gewoon zo goed moge lijk te presteren. Dan kan ik daarvan van de zomer de vruch ten plukken". (Ex-RKC'er en thans VVV'er Johan Lammers in Voetbal International) „Nu kon Jaap Barendrecht, de materiaalman, wel een potje bre ken. We stonden op goede voet. Wij waardeerden in elkaar dat we zoveel om dat gras gaven. Jaap bewerkte dat gras met over tuiging, het veld was die man zijn leven. Ik denk ook, dat hij er bij slecht weer 's nachts wel eens uit is gegaan om te kijken hoe het met zijn gras was gesteld. Zo ido laat was hij van dat veld. Jaap had ook verstand van gras en het is dus geen fabeltje als ik zeg dat het er nu veel minder bijligt dan in mijn tijd. Jaap mocht veel, Jaap was de paus van het stadion. Jaap wilde ons een keer van het bijveld afsturen omdat hij vond dat het nog te nat was. We gin gen er toch op en toen heeft Jaap ons een kwartier achterna ge rend om te proberen die bal te pakken te krijgen. Tja, 'een beetje tragisch was dat wel. Jaap was al knap op leeftijd en wij waren nog jong; dus het ging ons redelijk goed af om die bal zó rond te spe len dat Jaap hem niet te pakken kreeg". (Coen Moulijn in de Haag- sche Courant) „Een ding zal de komende weken vooral centraal staan en dat is, dat wat er nu bereikt is nooit meer weggegeven mag worden. Er staat iets en dat moet ook de basis vormen voor de volgende mijlpaal. Een stap terug kan niet meer, zeker niet naar publiek en sponsors toe Er is voor het eerst s nds jaren weer een situatie ont staan, waarin er goed geld ver diend kan worden, met natuur lijk als logisch gevolg dat dan ook de uitgaven zullen stijgen. Daarom was ik ook blij met de verklaring van het clubbestuur dat de intentie bestaat om deze groep sowieso bij elkaar te hou den. Een strijdbare houding, die up het juiste moment werd aan- g"nu,.ivn Het is een uitstraling die bij héél Ajax past, dus niet al leen voor het eerste elftal. Er moet omhoog gekeken worden, vooral ook omdat de buitenwe- Jos Hermens: „Verhalen tes- teron gelden voor Conconi, niet voor Poli". reld dit van ons verwacht. Soms zal blijken dat bepaalde zaken niet te realiseren zijn, dat kan ge beuren, zolang het de ambities maar niet aantast. Dat zijn we nu eindelijk weer aan onze stand verplicht". (Johan Cruijff in de Tele graaf) „Het is lullig dat Gianni Poli er van wordt beschuldigd, want de verhalen over bloeddoping en toediening van groeihormonen in combinatie met testeron concen treren zich rond de groep van professor Francesco Conconi. Juist die schijnt zeer verdacht be zig te zijn. Poli heeft vorig jaar voor het laatst op hoogte getraind en bij mijn weten nog nooit met bloed geëxperimenteerd. Hij is een zeer groot talent, groter dan Bordin of Pizzolato, maar hij heeft toevallig enorm veel pech gehad. Bovendien komt zijn trai ner Gabriela Rosi bij mij over als een zeer integer iemand, die het veeleer zoekt in nieuwe trai ningsmethoden en betere voe ding". (Atletiek-makelaar Jos Hermens in de Volks krant) Mourad Louati (links) in actie tijdens Jon van Boxtel in een partij die hij zou verliezen. Foto; Tjerk Heringa. GEEN GOUD VOOR NEDERLANDSE BOKSKAMPIOEN ROTTERDAM Mourad Louati is doorgaans zeer spraakzaam na een boks wedstrijd. De Haagse pu gilist kon gisteren na zijn op punten verloren partij tegen Jan van Boxtel ech ter bijna geen woord uit brengen. Met een sip ge zicht verbeet hij zijn pijn in de kleedkamer van de Rotterdamse Energiehal. Al in de eerste ronde, toen de Nederlands kampioen zijn tegenstrever via een razend snelle combinatie acht tellen rust had ge gund, voelde hij dat er iets niet goed zat in zijn hand schoen. Een kwartiertje later, toen Louati inmid dels gedesillusioneerd de ring had verlaten, consta teerde dokter Van Wijk dat de bokser zijn duim had gebroken. En dat was een fikse tegenval ler voor Louati, die onmiddel lijk twee pijnstillende tabletten langs de lippen deed glijden. Want in plaats van een ge pland feestje in zijn woon plaats, kon de bokser onmid dellijk inrukken naar het zie kenhuis Westeinde. Waar zijn duim vannacht nog in het gips werd gegoten en waardoor hij minimaal drie weken geen handschoen mag aanraken. De nederlaag op punten was overigens van minimaal gehal te. Want Louati, die in het verleden zeker indrukwek kender partijen op zijn naam heeft gebracht, kon alleen in de eerste ronde zijn stempel op het gevecht drukken. Het be trof gisteravond overigens een prestige-duel, omdat juist Jos van Boxtel zijn tegenstrever was. Van Boxtel was door de NBB als vervanger aangewe zen voor Louati, die uiteinde lijk via een kort geding zijn deelname aan het Holland Ju bileum Toernooi had afge dwongen. „Dit toernooi", beschouwde de aangeslagen bokser na, „dit toernooi heeft mij alleen maar pech gebracht. Eerst was er die voorgeschiedenis. En nu dit trieste slot. Ik voel me thans echt ellendig. Zeker om dat ik heb verloren van een bokser die dit succes niet heeft verdiend. Ik heb ooit van veel betere tegenstanders wél ge wonnen. Al wil ik niet alles ophangen aan die gebroken duim". Waarschuwing Louati vond na afloop van de partij slechts één jurylid (59- Van der Hoeven erelid KNVB Afdeling Leiden NOORDWIJKERHOUT Jan van der Hoeven mag zich sinds gister avond erelid van de KNVB Afdeling Leiden en drager van de KNVB speld in goud noemen. Tijdens de in het Noord- wijkerhoutse congrescen trum Leeuwenhorst ge houden Algemene Leden vergadering kreeg Van der Hoeven de bij die on derscheidingen behorende versierselen door afde lingsvoorzitter Jan Per soon opgespeld. Van der Hoeven ontving beide onderscheidingen voor vijfen dertig jaar onafgebroken be stuurlijk werk voor vereniging (Foreholte) en afdeling (Lei den). Werkzaamheden waar achter Jan van der Hoeven gisteravond definitief een punt moest zetten. Van der Hoeven heeft inmiddels de leeftijd van zeventig jaar bereikt en bin nen KNVB verband geldt dat als de leeftijd waarop men re glementair aftredend is. Behalve Van der Hoeven, werden nog een vijftal andere vrijwilligers („enkele van de honderduizend die het voetbal élke week maar weer mogelijk maken", aldus Persoon) met onderscheidingen beloond. J.C. van Steen, erelid van DO- COS en sinds 1972 al drager van het insigne van verdienste van de Afdeling Leiden, ont ving de KNVB speld in zilver voor „vijfendertig voetbalja ren", een onderscheiding die ook SJZ's lid van verdienste, de heer Van der Voort, ten deel viel. Jan de Laaf en Eli Vogelensang (van De Sleutels) ontvingen beiden de KNVB speld in brons. Wim Oppelaar (Lugdunum) tenslotte, kreeg de waarderingsspeld van de KNVB Afdeling Leiden. Afdelingsbeker In Noordwijkerhout werd gis teravond tevens de loting ver richt voor de in januari te ver spelen eerste ronde van het (derde) toernooi om de Leidse afdelingsbeker, waarvoor dit iaar alle standaardteams heb ben ingeschreven. Onder de door nieuwbakken erelid Van der Hoeven „samengestelde" wedstrijden, een tweetal bij voorbaat aardige wedstrijden. De Vlietderby tussen LDWS en Sleutels en het Voskuyl-on- deronsje tussen buren Oegst- geest en UDO. Bekerhouder Noordwijk moet het opnemen tegen VTL, terwijl Rijnsburgse' Boys, de winnaar van twee seizoenen terug, op bezoek gaat bij Abbenes. De complete loting ziet er als volgt uit: Unitas (zat.) - DOCOS; MVKV - Leidsche Boys; Sleutels - LDWS; SJZ (zo.) - Alphen; TAVV - Bernardus; SVOW - SJC; Katwijk - Lugdum VTL - Noordwijk; GWS - MMO; Lei den - FC Lisse (zat.); Alphia - Ha zerswoudse Boys, ZLC (zat.) - Rand stad Sport; UDO - Oegstgeest. Kic kers '69 (zat.) - Roodenburg; HVZ Alphense Boys; Meerburg (zo.) - Tey- lingen; Stompwijkse Boys - RCL; SVLV (zat.) - Ter Leede; Foreholte - Quick Boys; KRV - Unitas (zo.); VNA - FC Lisse (zo.); Alkmania - SVLV (zo.); Woubrugge - Oranje Groen; ROAC '79 - LFC (zo.); VNL (zo.) - SV Voorschoten; Meerburg (zat.) - ARC; ZLC (zo.) - Altior; LSVV '70 - Val ken '68; Abbenes - Rijnsburgse Boys; Kickers '69 (zo.) - UVS; SJZ (za.) - DOSR; Koudekerk - ASC; VNL (zat) - Warmunda; LFC (zat.) - VVSB. Ka- gia vrij. BILJARTEN Eredivisie driebanden Tiende competitieronde: Uitgeest- Monopool Zuid 0-8, Etten Leur-Naar- den 4-4. Enschede-Ona.8-0, Heerlen- LM'83 2-6, Woezik-Zundert 6-2. Stand aan kop: 1. Naarden 10-14, 2. Etten Leur 10-14, 3. Hilversum 9-12, 4. Monopool Zuid 9-12, 5. Enschede 10-12. Lichtvlleg: Colson (Gha) wint door In terventie In 1e ronde van Ray Gifford (Ier); brons: Dubilzig (Wdl). Vlieg: Kotey (Gha) w.o.p (3-2) van Berg (Odl); brons: Todorov (Bul) en Abdel Aal (Egy). Bantam: Breitbarth (Odl) w.o.p (3-2) van Nube (Zim); brons: Piette (Bel) en El Kuml (Egy). Veder Zulow (Odl) w.o.p (5-0) van Kruplnsky (Pol); brons: Kllroy (Ier) en De Girolamo (Zwi). sportuitslagen Licht; Tuur (Ned) wint door opgeven in 2e ronde van Mezzenga (Ned); brons: Moffa (Can) en Chamalidis (Gri). Lichtwelter Van der Hoek (Ned) w.o.p (3-2) van Jankov (Bul); brons: Kakarakis en Kolethras (beiden Gri). Weiter: Galabov (Bul) w.o.p (5-0) van Vos (Ned); brons: Bachaou (Ned) en Margas (Pol). Zwaarwelter: Van Boxtel (Ned) w.o.p (4-1) van Louati (Ned); brons: Grant (Can) en Georgiev (Bul), midden: Maske (Odl) wint door walk over Van Fikara (Wdl); brons: Burle son en Zwezerijnen (beiden Ned). Halfzwear Keusgen (Wdl) w.o.p (5-0) van Dekker (Ned); brons: Glynn (Can) en Witsel (Ned). Zwaar. Vanderlijde (Ned) wint door opgeven in de 3e ronde van Van Ber- kel (Ned); brons: Zegel en Hoth (bel den Wdl). Superzwaar: Palucki (Pol) w.o.p (5-0) van Gerritsen (Ned); brons: Stupers (Ned) en Marthaler (Zwi). SQUASH Wereldkampioenschappen in Tou- Halve finales: Khan (PakFDittmar (Aus) 9-3,9-5,3-9,9-1; Norman (NZe>- Robertson (Aus) 10-8,6-9,9-5,9-2. TENNIS Damestennistoernooi in Worchester (VS) Enkelspel, halve finales: Navratilova (Vst)-Shriver (Vst) 3-6,7-6,6-4; Mand likova (Tsj>-Bunge (Wdl) 6-1,7-5. Dubbelspel, halve finales: Kohde-Kilsch/Sukova (Wdl/Ts|)-Bur- gin/Fairbank (Vst/Zaf) 6-3,6-2; Navra- tilova/Shriver (Vst)-McNeil/White (Vst) 6-1,6-7,6-1. 58) aan zijn zijde. De nederlaag werd een feit doordat hij in de derde ronde tegen een openba re waarschuwing wegens te laag inkomen opliep. Daarom verloor hij een vol punt en daarmee de partij. Want waar één jurylid Van Boxtel als winnaar zag (59-57), gaven drie ringrechters een onbeslist met een voorkeur voor Van Boxtel. En dat feit resulteerde uiteindelijk in de puntenne- derlaag van 4-1. Louati mag dus voorlopig even gaan uitrusten na de inciden ten rond zijn persoon. Ook gis teren bleek dat de Hagenaar op niet ieders sympathie kon rekenen van bondszijde. Want in de hoek van Van Boxtel zat toevallig wel teamleider Stan van den Driessche van de NBB. „Omdat er drie Neder landse finales waren hadden we in het Nederlandse team besloten onpartijdig te zijn", zei Van den Driessche, die had genoten van de winst van Van Boxtel. „Maar voor Louati gold dat niet. Want hij wilde niet in trainingskamp en hoor de dus ook niet bij het team". Coach John Kristalijn van Louati heeft inmiddels ge tracht de relatie met de NBB te verbeteren door schriftelijk te melden dat hij de proceskos ten van 1.000 gulden aan de boksbond wil vergoeden. Maar de NBB weet eigenlijk niet exact wat men daar mee aan moet. Vice-voorzitter Henk Los, die meldde dat het Hol land-toernooi financieel gun stig was verlopen waardoor een herhaling over twee jaar niet is uitgesloten: „Je kunt je afvragen wat je moet doen met 1.000 gulden van iemand die eerst een kort geding tegen je aanspant. We hebben nog geen beslissing genomen, maar mis schien gaat het geld wel naar een goed doel". Bondscoach Overigens hield Van den Driessche, die naast een wat passief boksende Arnold Van derlijde nog drie Nederlanders een gouden plak zag verove ren, na afloop van het door de vele huldigingen tot de vroege uurtjes voortdurende toernooi een vurig pleidooi voor het aanstellen van een bonds coach. De teamleider, zelf be stuurslid van het district Zuid- Holland en lid van de bonds raad: „De resultaten zijn bo ven alle verwachtingen met ook nog zes zilveren en vijf bronzen medailles. We zijn in Nederland op de goede weg. De organisatie is door het nieuwe bestuur intern verbe terd. Dit toernooi was in alle opzichten een succes. En daar om vind ik dat er een bonds coach moet komen. Elke bond heeft tenslotte een eigen coach. En ik zou dat inderdaad best willen zijn. Al is dat niet het belangrijkste. Maar we moeten nu vooruit kijken. En niet een stap terug zetten. Er moet één coördinator komen En het mag nooit meer zo worden als vroeger toen we el kaar - bij een trip van het Ne derlands team naar het buiten land - voor het eerst zagen in de vertrekhal van Schiphol". DENNIS MULKENS

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7