Leython mist aanvalskracht £eidóe6ou/ta/nt Flair wint streekderby Verdienstelijke deling LMHC Wervelwind Saturnus waait over Frieslandcup voor Charles Veldhoven MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 PAGINA 18 Kanovereniging Rijnland tweede in titelstrijd LEIDEN De Leiderdorpse Kano Vereniging Rijnland is er dit week einde niet in geslaagd Nederlands Kampioen Kanopolo te worden. In Bussum werd het Haarlemse HKV kampioen en LKV moest het, even als vorig jaar, stellen met de tweede prijs. De Rijnland-dames mogen zich dit jaar wél Nederlands kampioen noemen. De heren van Rijnland ver speelden het kampioenschap eigen lijk vorige week al. Toen werd tegen i HKV met 5-1 verloren. Die Haar lemse club liet gisteren op de tweede play-offdag geen steekje vallen en ging met de eer strijken. Formule koploper-af LEIDEN Formule Leiden raakte tijdens de derde rondgang van de nationale league zijn leiderspositie in 2C kwijt. Door het dagresultaat van 5.5 punt deelt de Leidse bowlingformatie de tweede stek met Van der Poort uit Rotterdam. Oostdam Travelers kwam in Uit geest niet verder dan 3 punten en staat zesde. In de der de klasse zakte het Leiderdorpse Van der Zwan af naar de derde stek. Joop Visser en Zomerzorg handhaafden zich in de subtop. Scores: Tweede klasse: Amstelveen: Formule Leiden 2,5- 0.5. 2-1, 1-2 - 19,5 punten. 2e plaats; Uitgeest: Oostdam Travelers 0-3, 0-3, 3-0 - 12 punten, 6e plaats. Derde klas se: Hilversum: Van der Zwan 0-3, 0-3, 3-0 - 16 punten, 2e plaats; Leiderdorp: Zomerzorg 0-3, 0-3, 1-2 - 15 punten, 3e plaats; Joop Visser 2-1, 1-2, 3-0 - 13 punten, 4e plaats; Tramps 0-3, 1-2, 1-2 - 7 punten, 8e plaats. Bram Wassenaar in voetsporen Kulker LEIDEN Eindelijk is het dan andersom: Han Kulker bleef zijn leermeester Bram Wassenaar voor. Ed van Ge- meren, Jan Verloop en ook Emile Vrijman werden wel het slachtoffer van de bonds- trainer. Kees van Klink zag de bui hangen en deed mee in Rhenen waar zijn vrouw Mari an tweede dame werd. Dat Han Kulker de Spero cross won was op zich al-enigs zins verrassend aangezien hij Aart Stigter en Pieter van der Haas voorbleef. De grootste verrassing werd evenwel door zijn trainer Bram Wassenaar tevoorschijn getoverd. De man die al nederlands kampioen was toen de meeste van zijn huidige pupillen nog geboren moest worden startte rustig en werkte zich langzaam maar zeer zeker naar de eerste rijen. Na 6500 meter bleek hij met een zesde plaats ook mannen als Emile Vrijman (11) en Ed van Gemeren (8) voor te zijn. Jan Verloop pakte de draad weer enigzins op met een goe de 16e plaats vlak voor Jan Jansen en Jaap Duivenvoor den. Bij de jongens werd de franse student Saëd Manouch in zijn eerste wedstrijd in Ba taven shirt zevende. Kees van Klink had een voor gevoel van de dadendrang van Wassenaar en deed mee aan de Grebbencross in Rhenen In het ook daar sterk bezette veld werd hij achter winnaar Tonnie Dirks en Leids student Huub Pragt (derde) fraaie ze vende over de negen kilome ter. Bij de gelijktijdig lopende veteranen werd Vic Zonne veld gedecideerd eerste. In de korte cross over 2750 meter behaalde Jos Heemskerk een uitstekende tiende plaats kort achter de nu al legendarische Rob Druppers. De Bataven da mes beginnen langzamerhand eenzelfde crosstrein te forme ren als welke de heren al jaren op de rails hebben. LEIDEN In de nationa le volleybalcompetitie verloren de tweede divi sie-heren van Leython de thuisbeurt tegen PVC/Blokkeer met 1-3. De dames van dezelfde vereniging speelden een zinderende wedstrijd te gen Riva 2 en wonnen met 0-3. Gemini/Kange- roes bezorgde Zevenhui zen het eerste verliespunt; 3-2. De NOVO-dames werden in Bovenkarspel met 0-3 afgeslacht door Simokos. Tegen Tonegido kwamen de Noordwijkse héren tot een beter resul taat: 3-1. ..Je kunt aan hun gezichten zien dat ze geen plezier heb ben in volleybal", verzuchtte een fan toen Leython met 0-2 achter stond. Dat gebrek aan spelvreugde was zaterdag waarschijnlijk te wijten aan de blessure van Rob van de Bosch, de lange aanvaller die node gemist werd. In de derde set kon hij op halve kracht -r- nog veel goeds doen, maar de rest van de ploeg speelde ver onder de maat. John Mole naar die dit jaar Leython ver ruilde voor PVC zag zijn club vanaf de bank de vierde set en de wedstrijd winnen. In de derde divisie was Gemini- /Kangeroes „schuldig" aan het eerste verliespunt van koploper Zevenhuizen. De Voorschotenaren wonnen de tweede en de vierde set, maar waren daarna opgebrand. „We worden al wat ouder en dat speelt in een vijfsetter een woordje mee". Desalniettemin een eervol 3-2 verlies. NOVO besliste de zenuwslo pende partij tegen Tonegido in «pn 3-1 voordeel. De eerste set Mng ondanks de 14-10 voor sprong door persoonlijke fou ten verloren en ook in de tweede set hadden de Noord- wijkers problemen. De con centratie werd bijtijds hervon den (19-17), waarop NOVO in de twee laatste sets uitdruk king kon geven aan het „nor male" krachtsverschil. Karst Breman speelde, ondanks een week zonder training, een goe de wedstrijd. In de promotieklasse ging Ue- mini/Kangeroes 2 tegen Do- nar ten onder aan persoonlijke fouten. „Donar is geroutineer- der, die jongens kunnen hun fouten weer goedmaken. Zo ver zijn wij nog niet", aldus de coach van de Voorschotena ren. Donar won met 3-1. LUSV had in de wedstrijd te gen Inter Amicos alles tegen; zichzelf, de scheidsrechter en het publiek. En dus waren de studenten uiteindelijk blij met de 2-3 winst. Evenals Leython 1 heeft Leython 2 te kampen met een gebrek aan aanvals- kacht. Robert Maarssen moest aantreden in het eerste team en dat was een voelbare ader lating; Leython verloor met 3- NOVO 2 verloor met 1-3 van VOY en dat was voornamelijk te wijten aan het matig spel- verdelen. Dat de Noordwijkers de derde set met 15-7 wonnen, was eigenlijk het gevolg van een aantal tactische missers van de VOY-coach. In een sfeervolle ambiance verbaasden de dames van Ley thon tegén Riva 2 door knulli ge acties af te wisselen met „steengoeie". Er stond voor beide ploegen veel op het spel. Riva had de punten nodig om uit de gevarenzone te komen; Leython wilde koste wat kost de aansluiting met de midden moot behouden. Leython won de spannende ontmoeting met cijfers die voor zichzelf spre ken: 14-16, 13-15 en 13-15. NOVO verloor evenals vorig jaar met 0-3 van Simokos. Bin nen het uur moest de terugreis van anderhalf uur worden aanvaard. „Het spelverdelen was zo slecht nog niet, maar de passes waren erbarmelijk. Si mokos maakte de punten snel ler dan wij; voor je er erg in had, waren ze alweer vijf pun ten uitgelopen. En dan gaat het een beetje te hard", zei coach Sjaak de Jong na afloop. promotieklasse, maar vooral de problemen met service en pass zijn groot", wist coach Timo van Tilburg na de 0-3 nederlaag die zijn LUSV-da- mes leden tegen VOY. Dolly van Klarenbosch stak met kop en schouders uit boven het spel van haar teamgenóten. Ondanks een 0-2 voorsprong moest Leython 2 uiteindelijk de winst aan RVV laten. De dames uit Leiderdorp speelde onder hun nivo en gaven de vijfde set na een voorsprong uit handen (16-14). CORIEN BOTMAN DIOK verplettert ook Dukes LEIDEN Het volgende slachtoffer van ereklasser "DIOK heette Dukes. De Bos- scher rugbyers waren kansloos in De Mors en togen met een duidelijke 68-10 nederlaag op zak richting Brabant. In de promotieklasse heeft The Bas sets zijn „derde rij" weer com pleet en wint weer. Na de be kerwinst op 't Gooi werd giste ren Haarlem met 21-13 versla gen. Minerva was kansloos bij koploper Eemland: 34-4. Dukes had even een goed wa pen gevonden om de door gaans geoliede machine van i DIOK flink te storen. Door op intercepties te spelen werd de verdediging weliswaar ver waarloosd. wel werd bereikt, dat de Leidse driekwarters flink geirriteerd werden en niet echt in hun spel kwamen. Dukes bereikte met de onder scheppingen bovendien tegen- scores. Via twee Brabantse tries was het bij rust 32-10. Pas in de tweede helft „sneed" de lijn „ongehinderd" door de Bosscher defensie. De meeste tries kwamen op naam van center Dick Berghout. Winger Remco Roest drukte driemaal. Kicker Mark Michelse benutte de meeste conversies, zodat de eindstand op een overtuigende 68-10 werd gebracht. Het is de vraag wanneer DIOK een keer door de 100-grens heen gaat. Promotieklasser The Bassets heeft zijn „derde rij" weer compleet en dat is te merken ook. Nu Jan Schrama, Ad Hoogeveen en Jelte Tilma weer gedrieen aantreden, wordt de winst weer gepakt. Na de bekerstunt tegen 't Gooi werd ook Haarlem voor de competitie op een nederlaag getracteerd. Via sterk spel en tries van Ruud Vos (twee), Til- iria en colt (is jeugdspeler) Sjaak Jansen en een penalty kick van Tinus Harskamp werd het 21-13 voor de Sassen- heimse „hangoren". Minerva probeerde het lijst aanvoerder Eemland lastig te maken. Tot meer dan dat kwa- ^nert de Leidse studenten niet, jrfëde Qmdat er door blessures p.iét 10 ipvellèrs werd ge speeld: De wedstrijd eindigde in 34-4. Alleen de 20 minuten direct na de rust waren voor Minerva. In die fase drukte Maucits de Braauw ook de enip ge Leidse try. LEIDEN De topper tussen Vlietwijk en Flair in de eerste klasse van de badmintoncom- petitie leverde een spannende strijd op waaruit Flair door sterk spel in de singles als bes te tevoorschijn kwam: 6-5. Lis- se profiteerde uitstekend: won met 8-3 en nam de derde plaats van Vlietwijk over. Precies een jaar geleden leed Vlietwijk een gevoelige neder laag in eigen huis tegen Flair. Dit jaar dachten de Voorscho tenaren een revanche te kun nen bewerkstelligen, maar we derom zorgde Flair voor een koude douche. Fred Hofman had even weinig ontzag voor Buddy Pangemanann als Mi- kel Wieten vorig jaar. Wieten op zijn beurt had zijn jonge handen vol aan de gerouti neerde Dick Oostergo. maar won wel. Henk Tija had „zoals altijd" drie sets nodig om Rick Pielaat te verslaan. Alle aan dacht ging toen naar Henk Westerbeek en Frits Gill. Vo rig jaar pakte Westerbeek ge flatteerd de zege in twee sets, dit jaar had hij er aanzienlijk meer zweet voor^iodig. In drie sets werd op het nippertje ge wonnen. Irene de Vrind ver loor net als vorig jaar, nu van Paula van Frankfoort (dit jaar voor het eerst in het eerste van Flair). Lucy Klaren ver loor eveneens van een debu tant op dit niveau: Sandra Kroon, waardoor de stand na de singles 4-2 was in het voor deel van de gasten. De dubbels moesten de beslissing brengen. Vlietwijk begon voortvarend. Henk Westerbeek en Dick Oostergo veegden Fred Hof man en Frits Gill waarna Bud dy Pangemanann en Rick Pie laat onnodig veel moeite had den met Mike Wieten en Henk Tija. Daarmee werd de stand weer gelijk. De damesdubbel werd door de Vlietwijk dames De Vrind en Kroon, door on gelukkig spel van met name De Vrind verloren. Daardoor moest Vlietwijk beide gemeng de dubbels winnen voor een overwinning. De tweede mix was geen punt: Dick Oostergo en Irene de Vrind wonnen vrij eenvoudig, maar Sandra Kroon had meer last van Fred Hofman dan steun aan Henk Westerbeek en liet zich van haar stuk brenegen. Geen bal lukte meer en de winst in de derde set, de partij en de wed strijd ging naar Flair dat daar mee de tweede plaats steviger vastgreep. Lisse profiteerde optimaal door met 8-2 te win nen van Velsen. Het laatste gemengd dubbel werd door ruw optreden van zaalvoetbal lers verstoord en gestaakt. De overige drie teams van Lisse hadden net als vorige week te kampen met doorschuivende invallers en wederom won geen enkel team. Bij de twee andere landelijk spelende teams van Flair was dit keer Ellis Visser aan de beurt voor Henk Westerbeek van Vlietwijk was goed voor twee overwinningen in het treffen met Flair. een „tweespel". In het derde verloor zij slechts in de dubbel, waardoor het derde met 6-2 won, in het tweede won zij slechts in het enkel waardoor dat team met 6-2 verloor. Winst met dezelfde cijfers was er voor het tweede vaiT BC Leiden. Daarmee verdoezel den zij het 1-6 verlies van het eerste dat Brigit Meyer de eer eens met 7-1 uit. Jan Glasber- zag redden. Overigens werd gen gaf het Almaarse Flash de ook hier de laatste dubbel niet kans de eer te redden. Spotvo- gespeeld wegens tijdgebrek, gels profiteerde in het geheel De kweekvijver van BC Lei- niet van de halve misstap die den, het derde, deed met een ZIGO (4-4 tegen Van Zijder- 7-1 winst van zich spreken, veld 13) deed door tegen kop loper Badhoevedorp alle par- Nora de Koning gaf een puntje tijen aan de gastheren te laten, weg. Merenwiek haalde even- GERT VELTHUIZEN LEIDEN Van de twee Leid se hockeyploegen die dit weekeinde de wei in moesten, wisten de heren van Leiden zich tijdens hun lange reis te rug uit Groningen vergezeld van een verdienstelijk punt (1- 1). Doordat ook koploper Gooi- sche zich bij Rotterdam ver slikte (1-1), blijft de Oegstgees- ter ploeg in de race om de koppositie. Via een riante 1-4 zege bij Pollux, handhaafte Forescate zich in de top van jie tweede klasse. Groningen - Leiden 1-1 (1-0) Kees Koppelaar had zijn pu pillen zaterdag al richting hoge noorden gezonden, dit in verband met het aanwezig ge achte hoogteverschil. Na af loop was de kersverse trainer- coach met het behaalde punt /meer tevreden dan met het 'vertoonde spel. De gasten had den toch het eerste kwartier duidelijk het beste van het spel. Reele doelkansen van Maurits Eikenhout en Sjoert Swanenburg (in de basis voor de geblesseerde Job Kummer) werden slecht afgewerkt. Nog voor rust was het echter Gro ningen dat een zwakke perio de van Leiden onmiddellijk afstrafte. Hans Wagener speel de in een wanhoopspoging om de bal uit het doel te houden deze in eigen doel: 1-0. Na de hervatting kreeg de thuisploeg via zes strafcorners nog moge lijkheden op een tweede doel punt, maar doelman Schets en Hans-Willem Croll waren at tent. Net als Laas Galema die indirect uit een van de schaar se Leidse strafcornners de ge lijkmaker op zijn naam bracht: 1-1. In het rommelige slot liep Herman Hartevelt nog tegen een 5 minuten bankstraf op. „Kijk nou eens uit je doppe", viel niet bij iedereen in goede aarde. Pollux - Forescate 1-4 (0-3) Jelmer Siersema was gisteren de grote man bij de Voorscho tenaren. Op het nauwelijks be speelbare modderveld nam de spits alle vier de doelpunten voor zijn rekening. De score had nog veel hoger kunnen uitvallen, volgens coach Taco Oyevaar, die zich bijna de ha ren uit het hoofd rukte bij het zien missen van de talrijke scoringsmogelijkheden uit de o.a 14 strafcorners (tegen Pol lux slechts 1). LEIDEN - De handballers van Saturnus sloopten in de 5 mei hal binnen een kwartier de veste van An- cora, maar bleven daarna steken. Na 10-1 werd het slechts 18-11. De dames van OASE misten een kans op de toppositie in 3G. Concurrent Snelwiek verloor van Westlandia, maar OASE moest beide punten bij het laagge plaatste Hollandiaan la ten: 12-11. De Saturnus- dames bleven door de 9- 14 nederlaag tegen Anco- ra ook in het vierde tref fen puntloos. HVS speelde tegen Groene Ster een goede slotfase. Het werd met een 13-9 zege be loond. Datateam Forehol- te kon Van der Voort Quintus 40 minuten bij houden. Toch moest het de lijstaanvoerder in het sportprijzentournooi een 29-17 zege toestaan. Foreholtes nederlaag was te rug te voeren tot het fysiek sterke spel van de Westland- sen. Hoewel Foreholte zelf nooit kinderachtig speelt moest het afstand houden van de 4-2 defensie die Quintus in de tweede helft posteerde. Tot die tijd was Foreholte goed bij- gebeleven. Na 7-7 liep Quintus voor de eerste maal uit naar 11-7 maar mede door de on derhandse afstandschoten van Ellie van Leeuwen kwamen de Voorhoutsen terug tot 13-13 bij rust. Even leek een sensatie mogelijk toen Foreholte in de tweede helft een 14-16 voor sprong nam. Quintus' 4-2 ver dediging bleek het juiste ant woord. Het gemis van een goe de cirkelspelster wer erdoor aangetoond. Aan de andere kant startte Quintus een serie krachtige aanvallen die door Foreholte alleen onreglemen tair (10 strafworpen) afgestopt kon worden. De debutanten werden met 29-17 alsnog de zaal uit geveegd. De heren van Saturnus „vie len in het startschot". Het nog freewheelende Ancora stond al op een 10-1 achterstand voor het besefte wat er ge beurd was. Hans Blansjaar vanaf de cirkel, maar ook Wim en Andre van Leeuwen vanuit de break-out tekenden voor die wervelende start. De Leidenaren demonstreerd daarna een sterk staaltje v< dedigen. Ancora kwam in eerste helft slechts zes maal l een doelpoging. Na 12-3 rust weigerden de mann van Van Gurp de show in h laatste kwartier af te make Ancora profiteerde verbaa van de mogelijkheden die ineens waren. Het kwam ten tot 18-11. De dames van Sati nus kwamen tegen datzell Ancora tot een minder resl taat. De Leidsen kenden hi beste periode na rust toen via doelpunten van Gre Kuj per, Conny van der Werf e Marja de Graaf (topscoorsti met 5 treffers)'van 3-7 tot 8J terugkwamen. Daarna toond 'ai de Rotterdamse opbouw ziel000, met schoten in de uiterste bo venhoeken het meest trefze ker: 9-14. In diezelfde derd divisie liet OASE een unieki mogelijkheid de top van d ranglijst van Snelwiek over nemen onbenut. Hollandia; vond met harde afstandscho ten telkens weer het juiste ga in de Hollandiaan defensii Dat had niet rampzalig hoevei te zijn als OASE in de slotfas«naa het juiste antwoord had gevon den op de vrije ballen var Hollandiaan. OASE verdedig de een 7-10 voorsprong (6-7 bi rust), maar Hollandiaan slaag de er vier keer in achter de gen muur om de cirkelverde digsters uit Oud-Ade te pasase ren. Het leverde hen een 12-1 winst op. De dames van HVS behaaldei tegen Groene Ster de tweed overwinning. Ook hier kree| de zege pas in de laatst tier minuten vorm. Pas toen koi HVS het trage spel van d plpeg uit Zevenhoven omzei len. Halverwege waren d< ploegen met 4-4 in evenwicht bij 9-9 was er nog steeds geei verschil. Ank van der Boscl benutte twee strafworpen, na dat er eerdei twee gemist wa ren. Break-outs beslisten partij: 13-9 In de afdeling speelden de drM koplopers gelijk. Rijnstreel kwam tegen Hermes 3 niet verder dan 15-15 terwijl^ ook de concurrenten EDH HVV deelden: 16-16. Afdelingsuitslagen. Dam® HEC-Olympia 9-14, CWP HVV 6-9, Northa ODIS 6-b Hercules 4-Fairplay 19-8 ODIS MSV 11-9. Heren: Satur nus 2-Olympia te-Northa 12-10, CWP-MS 19-19, Olympia-Fairplay 17-1/ AD VAN FESSEN LEUWARDEN Charles Veldhoven won dit weekeinde d« opening van het shorttrackseizoen. De strijd om de Frieslandcup bracht hem de beker die vorig jaar in handen kwam van Peter van der Velde. Van der Velde werd overigens met evenveel fi- nalepunten als Veldhoven tweede voor de verrassende Canadeet Robert Dubreuil. Veldhoven startte met een overwinning op de 1500 meter voor zijn clubgenoot. Op de 500 meter was de volgor de niet anders, maar op de 800 meter kwam Veldhoven niet aan de bak. Van der Velde won de wedstrijd, waarna de afsluitende 3000 meter de beslissing moest brengen. Dubreuil won, Veldho ven werd derde en Van der Velde vierde, waardoor de beide ICHL leden op twaalf finalepunten kwamen. De betere klasse ring van de Oegstgeester gaf de doorslag. De Siompwijkse schaatser Richard Zuijter werd in de eindrangschikking fraai zevende. Bij de B rijders was het een dubbel Hoogmades fees! door de zege van Edwin Chaudron voor Wils van Leyden. De

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18