j)e Zijl/LGB verliest aansluiting (.Walk-o ver lames Avanti iStompwijkse Boys loopt uit ondanks gelijkspel Van Steenis van alle markten thuis Bakker „inhalig 3PORTTRIBUISIE k.°. ruyt wint in Tilburg Sterk Leiden verpulvert ASVU MAANDAG 10 NOVEMBER 1986PAGINA 17 DEN René Guyt, net terug van een ningsstage in Tsjecho-Slowakijë won Tilburg zijn eerste erosswedstrijd van ,eizoen. De overwinning kwam echter zonder het nodige ongemak tot stand; [atwijker had namelijk tijdens de trip iet buitenland zijn pink gebroken. Dit >ht hem echter niet stoppen in de e swedstrijd door de bossen van Beekse 'gen. s t lootte een 39e startpositie maar kte zich al snel naar voren op het pkelige parcours. Bij de tweede door- ist lag hij al op een 4e plaats in achter- [ing op koploper Frank Groenendaal hij even later achterhaalde. Hoewel de e koplopers een aardige voorsprong den vond Guyt het niet voldoende en ikte zich alleen uit de voeten. Zodoen- kwam hij halfkoers alleen op kop. Toen de Swiftrenner alleen de leiding had genomen was er voor de overigen geen houden meer aan en bouwde hij zijn ver kregen voorsprong regelmatig uit. Aan het eind had hij zich een voorsprong van ruim een minuut verworven op de num mer twee Groenendaal en d^ nummer drie Harks. Casper van der Meer vertoefde in het bui tenland en finishte in het Zwitserse Alt- statte als 17e. De eerste inter clubwedstrijd op het Swift parcours bracht Axel Hermans een over tuigende zege. Martin Lexmond uit Gouda werd tweede, Swift-renner Jan Hendrik Lagerweij derde. Een dag later was er voor Woubruggenaar Lagerweij op het zelfde parcours wel een zege gereserveerd in de eerste gesloten clubrit. LEIDEN Onno van Steenis bleek zaterdag op de Najaars wedstrijden in Amsterdam als boordroeier, skuller en coach succesvol. Met Bas Kreuger won hij de lichte twee zonder stuur man met grote voorsprong (5 min.37.34 sec.), echter buiten mededinging. Van Steenis kreeg wel een blik voor zijn overwinning in de po lyester skif. In de "Skiffing Ima ge" roeide hij ver voor de gro- ningse tweede in 6.08.32 naar de finish. In dezelfde categorie liet Flor Sicking 6.09.28 noteren. Het door van Steenis begeleide be ginnelingen C-vier damesploegje (Claire Bosse, Lies Joosten, Gise- la Terwind, Heieen de Groot) won de finale in 2.08.65. Voor het nummer dames vier met stuurvrouw verscheen een gelegenheidscombinatie van Asopos aan de start, die, ondanks een povere voorbereiding, de te genstanders in hun heat drie bootlengtes voorbleef.' Na 6 min.06.78 sec. mochten Saskia Pompe, Arienne Rietveld, Erica van de Stadt, Floor Schouten en stuurvrouw Marleen van Ros- sum hun blik in ontvangst ne men. De Asopos de Vliet Najaarswed strijden zijn niet klasserend; de afstanden zijn niet de reglemen taire 2000 meter, maar 1500 voor ouderejaars en 500 voor eerste jaars roeiers. Niettemin bieden deze wedstrijden de ouderejaars roeiers de gelegenheid het veld van het komende seizoen te ver kennen, en nieuwe nummers met nieuwe combinaties te pro beren. De eerstejaars maken kennis met het wedstrijdroeien- Veelal hebben de eerstejaars roeiers de tien weken voorberei dingstijd goed benut; de tegen stand is tenslotte groot. 108 He- renploegen en 88 damesploegen deden hun best om ongeschon den en als winnaar uit de strijd te komen. Van de 24 Asopos-ploegjes be reikten twee heren- en een da- mes-overnaadse vier de finale na twee voorwedstrijden.Voor Rene Bacchus, Eric Jonk, Marc Klumper en Arthur van Rhiel mag het een teleurstelling zijn op een handlengte tweede te zijn geworden, maar ook een aan moediging voor het komende wedstrijdseizoen. Njord verscheen met drie begin nelingen C-vier ploegjes op de wedstrijden, waarvan de heren met een blik huiswaarts konden keren. Vlak voor de Maastrich tenaren van Saurus finishten zij in 1.56.08. m8 1DEN De Zijl/LGB moet rlopig genoegen nemen een plaats in de subtop, en het sterke Polar Bears iken de Leidse waterpo 's in een aantrekkelijke Istrijd aan het kortste eind; 14. AZC speelde wat met ~z PC: 24-4. Een klasse la- von LZ'86 moeizaam met van ESCA. Tweedeklas er. 1 Vivax steeg een plaats op ia r ranglijst dankzij winst op d bli l: 8-7. De dames van de lleni LGB handhaven zich in LSI bovenste regionen van de Arj ede klasse. Wiekslag werd 16-4 verslagen, rechtstreekse confrontatie de derde plaats tussen de dpi /LGB en Polar Bears werd an Ifonnen door de Edenaren, daarmee de aansluiting de top behouden. De Zijl/ 1 moet die voorlopig even aten. Plaatsing bij de bo lste vier van de hoofdklasse iu een eerste vereiste. Een irwinning op Polar Bears die plaats zo goed als vei- gesteld. De Leidenaren u loren echter in een zeer p"]( nnende en aantrekkelijke dstr dstrijd met 13-14. De eerste iode werd afgesloten met 4-3 stand in het voordeel het dit seizoen debuteren- Prooi Polar Bears. In de tweede unte'iode leek de Zijl/LGB iets tmirker en nam ook tot twee- j( al toe een voorsprong van mi :e punten (6-4 en 7-5), maar 0 enkele afstandsschoten ai, i Rob van de Blaak wist Po- Bears bij te blijven. Het K&e part gaf hetzelfde beeld ffif jen. De Zijl/LGB nam steeds een voorsprong, maar Polar Bears liet de achterstand niet verder oplopen dan 1 doelpunt. De promovendus maakte in deze fase optimaal gebruik van de man-meersitu- atie. Die overtalsituaties deden de Zijl/LGB in de slotfase de das om. Zelf misten de Leide naren een aantal opgelegde kansen, terwijl Polar Bears' aan de andere kant wel slag vaardig was. Toen Fred Butz een halve minuut voor tijd 12- 14 binnenschoot was de strijd beslist. Alex van Belkum wist in de resterende tijd nog tegen te scoren. Periodestanden: 3-4, 7-7, 10-10, 13-14. Doelpunten makers: Mare van Belkum 4, Edwin Redegeld 3, Paul Belt 3, Alex van Belkum 2 en Henk Harteveld 1. AZC had dit weekeinde een „rustdag". Te gen rode lantaarndrager AZ PC hoefden de Alphenaren zich niet noemenswaardig in te spannen. Met 24-4 werden de Keistadbewoners afge droogd. AZC liep in de eerste periode uit naar 7-1, zodat er van een wedstrijd al geen sprake meer was. De doelpun ten van de lijstaanvoerder werden eerlijk over alle spe lers verdeeld, waarbij Arco Verboom en Eric Noorder- graaf met elk vijf treffers het produktiefst waren. Een mak kelijke avond voor de Alphe naren derhalve. Volgende week kan AZC zich weer uit leven, als het eveneens onder aan staande Zian/Vitesse de tegenstander is. Periodestan den: 7-1, 10-2, 18-2, 24-4. Ove rige doelpuntenmakers: Ewout van Winsen 4, Stan van Bel kum 3, Remco Pielstroom 3, Gijsbert van der Leden 2, Ro bert Tammarijn 2. Eersteklas ser LZ'86 blijft winnen. Nu werd het Arnhemse ESCA met 10-8 verslagen. In een van LZ-zijde niet zo'n beste wed strijd ging ESCA na twee pe rioden met 5-4 aan de leiding. Ook in de vierde periode kwa men de Arnhemmers op voor sprong: 7-6. LZ'86 scoorde toen echter viermaal op rij en die klap kwam ESCA niet meer te boven. Periodestanden: 3-2, 4- 5, 6-5, 10-8. Doelpuntenma kers: Frans van der Brink 3, Wilco van der Zeeuw 3, Mi chel van der Zeeuw 2, Ruud Muusse 1 en Jan de Graaf 1. In de tweede klasse boekte Vi vax een belangrijke overwin ning op DSZ en stijgt daarmee een plaats op de ranglijst. De wedstrijd werd beslist op de overtalsituaties. In totaal wer den er maar liefst 19 persoon lijke fouten uitgedeeld. Vivax beheerste dit onderdeel van het waterpolospel net iets be ter dan de Haagse opponent: 8- 7. Dick van de Bosch was top scorer met vijf doelpunten. Pe riodestanden: 2-1, 3-4, 5-5, 8-7. Katwijk moest gisteravond te gen de Dolfijn een aantal spe lers missen, die principieel niet op zondag sporten. Kat wijk verloor dan ook ruim met 17-7. De dames van de Zijl/ LGB boekten een monstero verwinning op Wiekslag. In de laatste periode liepen de Leid- sen uit van 7-4 naar 16-4. Mar- greeth van Veen en Marjon ning. Periodestanden: 2-0, 6-2, 7-4. 16-4. Uitslagen dames eer- to t|i IIDEN De Neder- dse inbreng in de toer- rpoien om de Europese ta ltennisbekers is dit leekeinde teruggebracht it de damesploeg van anti. Het trio Vriese- lop, Kloppenburg en Jakker had min of meer in walk-over en versloeg Poolse kampioen GKS cièïfcsdrzepie heel gemakke- met 5-0. De overige ploegen, de dames in Koningslust en de he- van De Veluwe en jd Avanti, werden geruisloos "ilimineerd. staf it Hazerswoudse damesteam it een serieuze gooi iropese beker voor lands- impioenen. Na de verovering in de Nancy Eians-bokaal rd de voornaamste Europa -0. lüp het belangrijkste doelwit dit seizoen. De kansen van iesekoop c.s. moeten hoog ingeslagen worden. Door de ipele zege op Jasdrzepie ift Avanti de halve finales sreikt. een bijzonder vlotte pot gaf (jen Bakker in de openings- i'rtij al de toonzetting aan oor de rest van de wedstrijd.' 1-0 stand was op zich pret- i, maar zorgde direct voor aperige toeschouwers, daar [)Ee wedstrijd Bakker versus astowka uiterst traag en auwtjes verliep. Bettine Vrie- jjg ikoop maakte even vlug 2-0 n gen Paluch, waarna Klop penburg, in haar enige partij van die avond, en onder toe ziend oog van vader waak hond, ietwat moeizaam wist te winnen van de enige speelster van redelijk niveau. „Tinus" sloeg vervolgens Lastowka tot gehakt, iets wat Ellen Bakker misschien de motivatie gaf om, weliswaar iets voorzichtiger, en niet zonder spanning, voor slager te spelen tegen Stel- mach. Na een nauwelijks twee uur durende wedstrijd konden de Avanti-dames al plaats ne men in de wachtkamer voor de halve finale (7 februari) te gen het zeer sterke Statisztika De mannen van Avanti had den al bij voorbaat weinig fi ducie in de wedstrijd tegen het gerenommeerde SSV Reutlin- gen. Al twee maal (in 1982 en 1983) heeft deze club de Euro pacup 1 gewonnen, en twee maanden terug nog had dit zelfde Reutlingen al tegen het Nederlandse Pelgrim Gaande ren aangetoond wel trek te hebben in een nieuw Europees succes. Andras Podpinka, Ro bert Turk en Gerard Bakker jr. werden geconfronteerd met 800 man/vrouw publiek en een hele duidelijke overmacht. International Stellwag, de Joe goslavische verdediger Mesa- ros, en ex-international Krum- tünger gaven het Hazerswoud se trio geen schijn van kans. Hoewel verlies was voorzien was coach Gerard Bakker ver re van tevreden. Podpinka werd een te slappe mentaliteit verweten, en Turk bleek zelfs niet in staat om tegen een hoge ballen opgevende Stell- Ellen Bakker luistert naar coach en va der Gerard. Avanti won het Europa Cup duel met het Poolse Jasdr zepie eenvou dig. wag potten te breken. Zoon digde in een nog acceptabele talentvolle, maar internatio- Pietje trof geen blaam. Zijn 21-13 en 21-17. Toch zeker naai nog lang niet gerijpte enige partij tegen Mesaros ein- geen onvoldoende dus voor de Bakker. LEIDEN Grote verrassing in de tafeltenniscompetitie was dit weekeinde de 6-4 overwinning van de dames van Dextro-Avan- ti tegen Amsterdam '78. Minder verrassend was de 11-7 neder laag van BT Lifters tegen JCV. De dubbele ontmoeting van de Scylla- en DOCOS- dames en heren viel uit in het voordeel van Door Combinatie Sterk. Hoewel de vrouwen van Dextro-Avanti eigenlijk al zo goed als veilig waren, vonden de dames Kantebeen, Sjaardema en Bak ker het geen onaardig idee eens te stunten tegen Amsterdam '78. De laatste weken draaide de Avanti-motor toch al vrij soepel, dus waarom zou dit niet kunnen lukken, moet men gedacht heb ben. De op de vierde plaats zetelende tegenstander werd uitein delijk slachtoffer van de uithalende Hazerswoudse dames. Zoals al veel vaker gebeurde toonde José Bakker zich het meest inha lig. Met drie overwinningen legde zij een solide basis voor de uiteindelijke 6-4 overwinning. Haar twee teamgenoten zagen hun kans en deden wat ze moesten doen. Beide pakten een winstpartij en uiteindelijk bepaalde de dubbelwinst de prima uitslag. BT Lifters zijn na dit weekeinde afgedaald naar de anonieme regionen der middenmoters. In een rechtstreekse ontmoeting met concurrent JCV werd definitief duidelijk welk team de meeste rechten had op de tweede plaats. In de thuiswedstrijd en kele weken terug presteerde de Oegstgeester club het nog te winnen van ditzelfde JCV. Zaterdag was de 11-7 nederlaag ech ter duidelijk genoeg. Frits Kantebeen won 50 (middels winst tegen Paetsel en van Dop), en ook Fjodor Rademakers scoorde fifty-fifty (met winst tegen van der Zande en van Dop). Van der Broek en Reitsma konden dit nadoen, en moesten zich tevreden stellen met eenmalige vuist in de lucht. De triomf in het van der Broek/Reitsma-dubbel completeerde de 7 BT Lifters-punten. In het DOCOS-honk werd op twee fronten een stadsstrijd ge streden. Scylla en DOCOS verspeelden deel 2 in de ontmoeting van de dames en de heren. In deel 1 dolven de DOCOS-mannen verrassend het onderspit tegen Scylla 2, en pakten de dames van DOCOS de volle winst. Zaterdag verliep het bijna net omge keerd, ware het niet dat Scylla-invalster Angelique Rijnders, op het beslissende moment, bij een 4-5 voorsprong voor Scylla, in de tweede tegen naamgenote Angelique van den Bos een totale mentale instorting kende, waardoor toch nog de punten werden gedeeld. De herenversie van de DOCOS-Scylla-ontmoeting werd dit keer door de DOCOS-mannen gewonnen. De beide teams wisten de spanning echter tot ver in de wedstrijd op vol volume te houden. Een 3-0 voorsprong voor DOCOS werd, door prima spel van Rico van Veen (winst op Englebert) en Marco Riethoven winst op Kish Prashad) weer gelijk getrokken. Uiteindelijk bleek de duidelijk uit vorm zijnde Richard van Gurp de zwarte Piet in handen te krijgen. Zijn drie maal verlies was de belangrijkste doodsoorzaak. Hoewel Marco Riethoven nog stuip trok door te winnen Van Ron van Veen bleek dit al te laat. Onder aanvoe ring van trainer-coach Ed Fallaux kon alles wat DOCOS heette met eea tevreden gevoel de zaal verlaten. Want zo langzamer hand gaat het er naar uitzien dat de dames een kansje gaan ma ken op een plaats in de eredivisie, en dat de heren straks promo tiewedstrijden mogen spelen voor een plekje in de tweede divi sie. Voorwaar een luxe situatie die uniek is voor de vereniging aan de Hoge Morsweg. EIDEN Hoewel v tompwijkse Boys met 2-2 elijkspeelde tegen Oranje »roen, was de concurren- e niet in staat de koplo- er van de Afdeling Lei en te naderen. ZLC ver loor op eigen veld met 1-2 'h an Alkmania en MMO Jeelde onverwachts de- unten met Bernardus; 1- Stompwijkse Boys - Oranje Groen 2-2 (1-1) In de eerste helft opende Meindert van der Kaaij de sco re voor de Leidenaars; Edwin Develing trok de stand na voorbereidend werk van Frank Janson gelijk. Na rust werd de spelvreugde van de Stompwijkers ondermijnd door het uitvallen van Theo van de Bosch. Hij moest met een gecompliceerde beenbreuk het veld verlaten en men vreest voor zijn carrière. Bert Jan de Ridder maakte van de verslagenheid gebruik en scoorde 1-2. Vlak voor tijd moest Oranje Groen door een treffer van wederom Edwin Develing de punten delen. ZLC - Alkmania 1-2 ((H)) „Ik mag niet partijdig zijn, maar het had wel 0-5 geweest kunnen zijn", wist trainer Jos Kozijn van Alkmania. Het duurde tot de tweede helft voor er doelpunten genoteerd konden worden. „Ouwe rot" Cock Bouwmeester liet van zieh spreken door twee keer te scoren. Vlak voor tijd kwam ZLC, dat keeper André van Velzen als elfde veldspeler op voerde, iets dichterbij; Drikus van der Linden doelpuntte. MMO - Bernardus 1-1 (0-0) Ook in Hoogmade een doel puntloze eerste helft. Scheids rechter Kinkel drukte volgens de MMO'ers een te grote stem pel op de wedstrijd, en dat ging ten koste van het voetbal- plezier. Adri Meijer schoot de club uit Hazerswoude naar een voorsprong; vijf minuten later bracht Hans Disseldorp zijn ploeg op gelijke hoogte. MMO zag een kink in de stijgende lijn komen en Bernardus be sloot met: „we zijn blij met elk puntje". VNA - SJZ 0-2 (0-2) VNA blijft - ondanks een lage klassering - een moeilijk te bestrijden tegenstander. SJZ ondervond dat, zoals Stomp- wijkse Boys en MMO dat eer der deden. Ronald Vermond scoorde desalniettemin voor ruSt twee keer; de laatste keer vanuit een moeilijke hoek. Leidse Boys - VNL 8-2 (3-0) „Er is niks op af te dingen en ik ben dan ook diep bedroefd", was het enige dat VNL-trainer Kees van der Wiel kwijt wil de. De Leidse Boys waren wat breedsprakiger. haast lyrisch. „Het draaide als een trein, al les lukte en we hebben kei hard gewerkt voor elkaar". Ton de Wit scoorde vier keer („de eerste was een wereldom- haal"). Peter Kooien drie keer en Richard Kooien maakte de acht vol. Nick Wubbe en Nico Lakenberg maakten de tegen doelpunten. Kickers '69 - Warmunda 0-2 (0-1) De Kickers maakten het spel, de Warmonders de doelpun ten. „Kickers had een optisch overwicht, maar ik kan toch niet zeggen dat we onder erg grote druk hebben gestaan", brengt Warmunda-trainer Ferry van Haver daar tegenin. Sjaak Zwetsloot schoot vanaf de zestien-meter-lijn raak en na rust deed Rob Fengler er nog een schepje bovenop. Be wondering was er aan Kic- kerszijde voor Warmunda- doeïman Abe van der ZweL LEIDEN/NOORDWIJK De Leidse break zorgde gister avond voor oogstrelend bas ketbal in de Leidse Vijf Mei hal. De pupillen van Frans Broekhof liepen met veel col lectief machtsvertoon Langs ASVU: 71-52. Ook BVO be haalde een ruime zege: 65-84. Datzelfde was slechts wegge legd voor Lisse bij de dames (45-82), maar zowel MSV (66- 77) als Grasshoppers (57- 84)gingen de boot in. De dames van MSV schrok ken er waarschijnlijk zelf van dat ze het sterke Groningen (nummer twee in de promotie divisie) lang voor konden blij ven. De ploeg van Titus Flap per haakte eerst diep in de tweede helft af, toen center Arine Vlieger naar de kant moest met vijf fouten en Mar jan Janson haar ploeggenoten meer in de weg liep dan voor enige tegenwicht Onder de borden zorgde. Toen even la ter Mariëlle Ruygrok plaats maakte voor Ria Bröring (in zeer matige vorm) viel de ne derlaag nog geflatteerd ruim uit: 66-77. Daarvoor had MSV vlak na de rust (38-38) het heft in handen gehad. Via 49-43 kwam Groningen, onder lei ding van een uitstekende Lau ra Schaap, naast MSV bij 51-51 om vervolgens via 51-58 en 57- 74 aan het langste eind te trek ken. Scores: Schaap 21, Vos 15, Vlieger 8. Grasshoppers was thuis bij lange na niet opgewassen te gen Jolly Jumpers, dat voorlo pig samen met Groningen op promotie naar de ererdivisie af stevent. Via 2-9, 6-19, 18-25 en 18-32 was het gat bij rust 23- 38, maar in de tweede helft bouwden de vorig seizoen nog in de eredivisie spelende gas ten het gat snel uit tot 23-48. Voor Ed Zaal was alleen de hoogte van de nederlaag te- fenvallend: 57-84. ,isse had zoals verwacht geen problemen met de Sea Devils. De ploeg uit Castricum, samen met Zeemacht voorbestemd om te degraderen, werd op alle fronten overklast door Lisse dat zich soeverein naar een 45-82 zege bassketbalde. BS Leiden ging in een sfeer volle, want met 100 enthou siastelingen gevulde. Vijf Mei hal zeer ruim langs ASVU. De Leidse ploeg moest ASVU tot 14-14 aan zijn zijde dulden, schakelde toen over op de „overdrive" (wat vooral in de fensief opzicht ook nodig was) en sprong met een sterke Thijs Minderhout en een subliem schietende Steven Bouman (4 op 4) langs de hoger geklas seerde Amsterdamse oppo nent: 25-14. Na de pauze (33- 26) stagneerde het tempo aan vankelijk, maar toen de Leidse break met de weer van een enkeloperatie herstelde Erik- Paul van Weeren ging lopen en ook Ronald van der Geest zich onder de borden meldde, drukte Leiden door: 45-32 en 53-38. Broekhof greep bij 57-46 exact op het juiste moment in, waarna Leiden de Amster dammers in de slotfase ander maal te kijk zette: 67-50 en 71- 52. Peter Beijersbergen heeft bij Leiden voor de eer be dankt, waardoor de weg vrij gemaakt is voor schutter pur sang Wim van Niekerk, die volgende week al mee zal spe len. Score Geest BVO had het in en tegen Hoofddorp moeilijk de onge controleerd spelende thuis ploeg in bedwang te krijgen. Daardoor kreeg de wedstrijd een behoorlijk rommelig aan zien. BVO keek bij 12-8 nog tegen een achterstand aan, was bij 20-20 weer langszij en nam bij rust (35-42) het heft in han den. Daarna waren de homo gene Alphenaren soeverein. Via 42-45 en 49-62 was Hoofd dorp bij 65-84 de duidelijk ge klopte ploeg. Mol 21, Theo van Leeuwen 13. In Noordwijk eindigde de Noord wijk - Quick Boys van het basketbal tussen thuisploeg MSV en rayon-leider Grass hoppers in een verrassend grote 88-69 zege voor de Noordwijkse ploeg van Hans Jacobs. Topscorers KNVB Zaterdag: Rob Bink (Leiden) 12; Klaas Vink (Noordwijk) 11; Wim Guyt (Katwijk) 8; Hans Zwaan (Rijnsburgse Boys) 7. KNVB Zondag: Ger van der Burg (VVSB) 10; Cees van Vliet (Alphense Boys), Frans Bouckaert (FC Lisse). Ger van der (VVSB) allen 8, Fred van Haarlem (VTL) en John Jansen (VVSB) beiden 7. Afdeling Zaterdag: Dick Hogenes (TAVV), Leen Ditmars (HVZ) beiden 12; Casper Klomp (SVOW) 10; Arie Schoenmaker (SVOW), Kees van Raamsdonk (Alphia) beiden 9. Afdeling Zondag: Bert de Ridder (Oranje Groen) 11; Hans de Kruiff (ZLC) 9; Ton de Wit (Leidsche Boys) 8, Rob Retèl (SJZ), Edwin Develing (Stompwijkse Boys) beiden 7. Regionale Jeagd: Gert Aandewiel (Quick Boys) 13; Marco Kuiken (UVS) 6; Humphrey NarerdorU (Quick Boys) 5.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17