Quick Boys komt goed weg Rijnsburgse Boys laat te veel kansen liggen RCL op valreep naast RKAYIC MVKV aan kop na wins op TAVV 1 Herstel FC Lisse Leiden verrast ook Florean 1? ARC nu bijna middenmoter SPORTTRIBUNE -ï Katwijk klimt op Schaatsmarathon op de Hofvijver? CcidócSoivumt MAANDAG 10 NOVEMBER 1986PAGIN; BARENDRECHT Rijns burgse Boys liet zaterdag tegen Barendrecht een zeer redelijke mogelijkheid onbenut om de vorige week door Quick Boys veroorzaakte schade weer enigszins te herstellen. In Ba rendrecht trof de équipe van trainer Arie Kurver zaterdag immers een niet imponerende opponent die met name in het tweede deel nog maar nauwe lijks tot tegenspel van niveau in slaat was. Desondanks kon er aan het einde van de rit geen Rijnsburgse zege worden begroet. Vooral omdat de meest eenvoudige kansen niet werden benut, moesten de geelzwarten genoegen nemen met een doelpuntloos gelijk spel. Het zag er op het schitterende sportpark De Bongerd voor de pauze overigens nog niet naar uit dat het uiteindelijk gereali seerde gelijkspel voor Rijns burgse Boys als een verlies- punt zou tellen. Barendrecht mocht dan een moeizame start kennen, na het eerste kwartier deed de thuisploeg wel dege lijk als volwaardige deelnemer aan het duel mee. Op dat mo ment had de ploeg van aan voerder Johan de Kroon ech ter al wel op voorsprong moe ten staan. Henk Merbis, Hen- nie Koet en Ron Carli maak ten tijdens de opening echter al duidelijk dat het de Rijns burgers in Barendrecht aan de zo broodnodige slagvaardig heid ontbrak. Een gebrek dat zich in die eerste minuten bij Ron Carli nog het meest schrijnend openbaarde: de ex- Feyenoorder joeg de bal van tien meter afstand schrikba rend hoog over het vrijwel verlaten Barendrechtse doel... Was Barendrecht defensief niet in beste doen, ook Rijns burgse Boys zonder vaste waarden Martin Toet en Wim Driebergen; Toet zou later, evenals licht geblesseerde Hans Zwaan nog wel als inval ler in het veld verschijnen was in verdedigend opzicht kwetsbaar. Zeker nu de wèl spelende verdedigers bleken te hebben besloten hun directe tegenstanders te veel ruimte te gunnen. Ook de Rijnsburgers kwamen echter met de schrik vrij. Enerzijds omdat Huug Aandewiel de bal van de doel lijn haalde na een indraaiende hoekschop van Ron Verhagen, anderzijds omdat diezelfde Verhagen wat later steenhard niet het net, maar de onder kant van de deklat boven de opnieuw niet briljante goalie Ruud Spierings trof. Direct na de pauze hield Ba rendrecht de kansen-balans, nog even in evenwicht (Spie rings redde fraai bij een inzet van Hans Schuitemaker, Gert van der Wal raakte met een vrije schop de bovenkant van de Rijnsburgse lat). Maar in het resterende half uur was het toch uitsluitend spitsuur voor het doel van thuisgoalie Wout van Driel. Martin de Louw, die direct na rust al twee uitstekende mogelijkhe den had gemist, kwam evenals de in die periode even als ex tra aanvaller fungerende Dick Heemskerk ook koppend scherpte te kort, weer Heems kerk tikte al te simpel naast, Arie van Dijk mikte over, Fred Arroyo stuitte op de op :ilb. de doellijn bivakkerende I ^or Hokke, Hans Zwaan ko veel te zacht in en Henk Mi,et bis zag in de voorlaatste i de blessuretijd e swe door hem fraai ingeschoten echter toch nog door Fr;^"'j Brienen van de lijn geha jjte worden... .i,e GERT-JAN ONVL ,st Rijnsburgse Boys: Spierings, Ma putty, Aandeweil, Heemskerk, Kroon, Van Dijk (Toet), Arni Koet, Merbis, De Louw (Zwa; e k Carli. jen ikte kwa Jeugd Volendam overklast Lisse LEIDEN De „Leidse" re gionale jeugd van Quick Boys versloeg RKC dit weekeinde met 2-1 cn FC Lisse werd op eigen terrein door Volendam met 7-2 geveegd. De „Leidse" derby lussen Roodenburg en UVS werd afgelast. Quick Boys speelde in Waal wijk een goede wedstrijd tegen de plaatselijke RKC. De Kat- wijkers stonden bij rust al op een zekere 2-0 voorsprong. Martin Rog was de maker van het eerste doelpunt: na een voorzet van Martin Oudshoorn passeerde hij de RKC-keeper met een strak schot. Enkele minuten later maakte spelver deler Gert Aandewiel op aan geven van Bouwe van Beelen het tweede doelpunt voor de Katwijkse ploeg. Hoewel het team van Henk Krauwel de wedstrijd controleerde, wer den de kansen die de Katwij- kers zich schiepen niet benut en kwam RKC zelfs nog op 1- 2. Toch bleef Quick Boys ..heer en meester" over tegen stander RKC en zijn de Kat- wijkers in het laatste gedeelte van de tweede helft geen mo ment echt in gevaar geweest. FC Lisse keek in de wedstrijd tegen Volendam al na vijf mi nuten tegen een 0-1 achter stand aan. Victor Klaren zorg de via een afstandschot voor de gelijkmaker maar de spits van Volendam die ook de eer ste treffer al liet aantekenen, scoorde een hattrick en bracht zodoende de ruststand op 1-3. Na rust werd Lisse volledig overklast door een technisch zeer sterk spelend Volendam dat geen enkele hinder onder vond van de slechte weersom standigheden. De Volendam- mers bouwden hun voor sprong dan ook gemakkelijk uit tot 1-6. John Vermeulen mocht nog iets terug doen en gaf de stand voor de Lissena- ren een iets dragelijker aan zien: 2-6. Volendam had er echter nog geen genoeg van en bepaalde de eindstand uitein delijk op 2-7, LEIDEN Na de nederlaag van vorige week blijkt er iets geknakt bij Zevenhoven. Door de 2-1 nederlaag bij SVPTT zakte de voormalige lijstaan voerder gestaag door naar de middenmoot. Katwijk daaren tegen richt zich daaruit juist op. JAC werd met 1-3 versla gen. zodat Katwijk derde staat. Met Ter Leede blijft het slecht gaan. Omdat 's-Gravenzande en Maasdijk punten pakten en de Sassenheimers wederom verloren (4-0 bij HBSS) ziet hun positie er inmiddels knap uitzichtloos uit. SVPTT - Zevenhoven 2-1 <0- 0) De Haagse ploeg speelde met een ongelooflijke inzet. Voor rust hielden de formaties el kaar nog in evenwicht. In het tweede deel greep Zevenho ven het initiatief. Op basis van werklust en door verdedi- gingsfouten scoorde de thuis club echter tweemaal. Verder dan een treffer van Leo Aart- man kwam Zevenhoven niet. JAC - Katwijk 1-3 (1-2) De uitslag had zelfs groter moeten zijn dan 1-3. Al na 10 minuten stond het door Wim Guyt 0-1. De Vroom maakte nog gelijk. Wat Katwijk niet meer toestond,'toen Jaap Guyt na amper een half uur 1-2 liet aantekenen. Dezelfde Guyt scoorde met nog een kwartier te gaan 1-3 en besliste daarmee de partij definitief. HBSS - Ter Leede 4-0 (2-0) Ter Leede liet zich in de 39e en 40e minuut verrassen. HBSS scoorde toen tegen de verhouding in 1-0 en 2-0. Ook na de rust deed de roodgele brigade er van alles aan, maar kwam niet tot treffers. In 3 minuten tijd, zo rond de 70e minuut bepaalden de gasthe ren, de eindstand geflatteerd op 4-0. KATWIJK AAN ZEE Quick Boys verdiende za terdag niet meer dan de uiteindelijk op het bord verschenen 1-1. Regerend kampioen Heerjansdam had zich op Nieu w-Zuid een waardige tegenstan der getoond en was uit sluitend door arbiter Van Egdom van een overwin ning afgehouden. Voor de rust was het door de thuisploeg vertoonde spel nog wel acceptabel ge weest, na het tussenkwar- tiertje echter, leken de mannen van coach Hans van der Zee bij vlagen voor het eerst met elkaar te voetballen. Waardoor de prima prestatie bij Rijnsburgse Boys als een eenmalige aangelegenheid wordt beschouwd en weer snel vergeten lijkt in het blauwwitte kamp. Tijdens de eerste acte ging het allemaal nog wel. Heeijans- dam startte wel alerter dan de blauwwitten. Martin Beuk was al in de 3e minuut voorbij Jo han Jonker gesneld, maar scoorde nog niet. Dat deed hij wel 2 minuten later. De be paald niet afgetrainde, maar oh zo geroutineerde Ron van der Neut liet zijn directe be waker Jonker achter zich en bediende Beuk op maat: 0-1. Waarna de eerste Katwijkse kans meteen ook de beste on benutte mogelijkheid van de wedstrijd zou worden. De bal verliefde Frenk van der Kley treuzelde aan de rechterkant, maar werkte de bal deze ene keer precies op het hoofd van jeugdige middenvelder Den nis-Jan Mieras. Die bekeken achter doelman Bogdan Kopa- nicki, maar tegen de lat kopte. Mieras en Kees van Rooyen onderscheidden zich verder nog met goede afstandsscho ten. In de 33e minuut viel de gelijkmaker. René Freen vloerde Van der Kley, toen de vleugelspeler door kilometer vreter Floor van Duyn diep was gestuurd. Jonker benutte de strafschop. Waarop speaker Nico Kulk meldde, dat alles weer van vooraf aan begon. Later bleek echter, dat de wedstrijd was gespeeld voor Quick Boys. De ploeg kwam niet meer tot im ponerende daden en mocht na 90 minuten het meest blij zijn met de gelijke stand. Scheids rechter Van Egdom uit Bode graven maakte in het begin al niet zo'n sterke indruk. Op slag van rust ontving de dik buikige Heerjansdamspits Van der Neut, die overigens de hele Katwijkse defensie in zijn eentje bezig hield, de bal en legde breed naar Beuk. De vlag van „grens" Looyen en de fluit van „scheids" Van Eg dom gaven volkomen onte recht buitenspel aan. Na precies een uur spelen sol liciteerde Van Egdom nog maals nadrukkelijk naar een kilootje haring. Van der Neut legde ter hoogte van de penal tystip de hoog gespeelde bal dood en wilde vrij inschieten. Vrij omdat Kees Ruys de bal kwijt was, om zich heen zocht en Van der Neut alvast maar een schouderduw gaf om hem uit evenwicht te brengen. Waarop Van Egdom floot en Ruys een vrije trap gaf. Het was bovendien het enige wa penfeit van de tweede helft. De nachtkaars had na de ge lijkmakende goal derhalve nog een uur nodig gehad om te do ven... TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 5. Beuk 0-1, 33. Jonker 1-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Ruis. Jonker (Wim van der Plas), Hans van der Plas, Arie van Duyn (Martin van der Plas), Mieras, Floor van Duyn. Leen van der Plas. Van Rooyen, Van der Kley. Johan Jonker benutte de strafschop die Quick Boys tegen Heer jansdam aan de puntendeling hielp. LEIDERDORP Dit sei zoen heeft RCL nog niej vaak het geluk aan zijn zijde gehad, maar in het degradatieduel tegen het Amstelveense RKA- VIC was Vrouwe Fortuna de Leiderdorpers gunstig gezind. Een bekeken kop bal van Peter Siera bete kende twee minuten voor tijd de verdiende gelijk maker, waardoor toch nog een punt aan het schamele totaal van twee kon wor den toegevoegd en het wel verliezende Oostkape- le zelfs kon worden ach terhaald op de ranglijst. Op de keper beschouwd is het triest, dat al na negen competi tiewedstrijden sprake is van een heus degradatieduel tussen RCL en RKAVIC. Wie het ge- bodene op sportpark de Bloe- merd van nabij aanschouwd heeft, zal het met deze consta tering echter eens moeten zijn. De beide staartploegen in de eerste klasse A maakten dui delijk, dat zij in de huidige vorm niet echt in de eerste klasse thuishoren. RKAVIC toonde moed door met drie spitsen van start te gaan tegen RCL, dat zich in de eerste helft geen raad wist met de offensieve speelwijze van Peter Siera: gelijkmaker... toonde. De gevaarlijkste aan valler van de' bezoekers, Al- bert-Jan Veldhuizen, moest echter al na een kwartier het veld ruimen toen de schoen van Marcel Brasker een forse hoofdwond veroorzaakte en dat betekende niet alleen voor hem, maar ook voor RKAVIC een aderlating. Zijn vervanger heette Guus Turkenburg en deze voetballer maakte een opvallende entree door in de 28e minuut van dertig meter een enorme pegel af te vuren die, waarschijnlijk tot zijn eigen verbazing, in de linkerbovenhoek verdween. RCL kon op die achterstand niets afdingen, omdat RKA VIC zich gretiger toonde en in ieder geval de wil had om er iets van te maken. Het ver baasde dan ook niemand, dat Gerard Twickler in de 38e mi nuut de tweede treffer achter Van der Wal schoot. Het ant woord van RCL mocht er nu wel zijn. want dertig seconden later kopte spits Leo van de Weterihgh een hoekschop van Peter Siera keihard achter Brian Douglas. Dat aansluitende doelpunt en een preek van Laurens Mou- de Amstelveners. De gasten onlogisch was op het gladde ter in de pauze waren er debet maakten herhaaldelijk gebruik veld, waar doelman Peter van aan, dat er in het tweede part van het afstandsschot wat niet der Wal zich weinig balvast een gemotiveerder RCL te zien was. Met de wind in de rug werd RKAVIC onder druk gezet en kwamen er kan sen. Leo van de Weteringh, de als basisspeler goed debuteren de René de Vogel en Pierre van Gemerden misten het doel echter ternauwernood, waar door de Amstelveners lang uit zicht bleven houden op de vol le winst. Dit zou onverdiend zijn geweest, omdat beide clubs op afdelingsniveau ac teerden en niet in staat bleken te zijn enige lijn in het spel aan te brengen. Ook de voor Marcel Brasker ingevallen Ben Heemskerk kon zich niet doen gelden in het foutenfestival. De evenmin sterk spelende Peter Siera zorgde er uiteindelijk voor, dat de schade beperkt bleef tot één punt. Uit een afgemeten voorzet van René de Vogel, kopte de hard werkende Siera de bal in de uiterste hoek: 2-2. Mouter was tevreden over de getoonde inzet na rust en met het ene puntje: „Eindelijk heb ben wij eens een keer mazzel. Dit seizoen hebben we al vaak pech gehad, dus mag het een keer?" JELLE RAAP Scoreverloop: 28. Turkenburg 0-1, 38. Twickler 0-2, 39. Van de Weteringh 1-2, 88. Siera 2-2. RCL: Van der Wal; Kolenbrander, Brasker (Heemskerk). Siera, Van Tongeren; Valk, Boendermaker, Braai. De Vogel; Van Gemerden, Van de Weteringh. LEIDEN Alphia is na de 4-0 winst op SVLV ge stegen naar een gedeelde tweede plaats in de eerste klasse zaterdag van de Af deling Leiden. De kop werd overgenomen door MVKV, dat TAVV een 0-1 nederlaag toebracht. LSVV '70 lijkt op de weg terug. Tegen Meerburg hield het de winst in ei gen huis; 6-0. Alphia - SVLV 4-0 (1-0) De Alphenaren speelden „een ontzettend goeie wedstrijd met volledige inzet". Na een half uur spelen legde Ton Gerrit- "sen de basis voor het eerste doelpunt dat gescoord werd door Kees van Raamsdonk. In de tweede helft liet Leen Baaij een hattrick aantekenen en hij tracteerde SVLV daarmee op de eerste nederlaag. „We zijn een van de betere ploegen en eindelijk hebben we de pech- duivel van ons af kunnen schudden", was het Alphia- commentaar na afloop. TAVV - MVKV 0-1 (0-1) Onder bar slechte omstandig heden de consul was niet op tijd aanwezig om het veld on bespeelbaar te. verklaren speelden beide ploegen een matige wedstrijd. TAVV dat aanvankelijk een veldover- wicht had, kon niet overtuigen en moest toestaan dat MVKV na een dubieuze strafschop (Jan Stel) de rust- en eind stand bepaalde. MVKV bleef in de tweede helft gevaarlijk maar liet kansen om de score uit te breiden liggen. „Wij hadden gewoon de m I v, ste moeite met het weer. 1 Vi1 vendien hadden we na r r wind tegen, wat erg goed bli I: I te zijn voor een „voetballen! /L( ploeg zoals wij", aldus LSI bov '70-speler Kamerling. Arj ede Wilting opende de score vet 16 de Leidse studenten in de et i ste helft. Na rust scoorde nogmaals. De andere doelpi /L( ten kwamen op naam van nald Hoogendoorn (twee kee Erik van Doeselaar en Edwjt de Heespelink. atei Tweede klasse Abbenes kon tegen HVZ n zoveel bereiken als eerq, deze week in eigen huis (6- Zaterdag kwamen beide pit gen in een slechte wedstr :^r een 2-2 gelijkspel overet i non iod 4- Voor Abbenes scoorden R1 Cornelissen en Marco Trot de Zoeterwoudse doelpunte makers waren Leen Ditm r^e Rinus Blijleven. „Ik k 1 niet naar wie er scoren, m ee F naar hoe de doelpunten o staan", aldus SJZ-trai Maup Gortzak na de 8-0 w op VNL. John van W«4 Bram van der Heijden en I Bontje hadden volgens hf deel aan het doelpuntenfes I in Zoeterwoude. Gortzak: J verbaas me over het enth siasme dat VNL ondanks grote nederlagen nog maar maar ik adviseer ze ti een eigen trainer, een vast I troon en een strakkere ding". VI Bl LEIDEN Ondanks de nog altijd niet lege ziekenboeg, be gint ARC steeds meer zijn draai te vinden in de hoogste amateurklasse. Zaterdag moest Spijkenisse er aan geloven. De zeker niet slecht spelende Rijnmonders ondervonden, dat Jan Kroese cs aardig geaccli matiseerd beginnen te raken: 2-0. Een overwinning waar door ARC zich inmiddels (bij na) middenmoter mag noe men. Al in het eerste deel manifes teerde ARC zich opvallend aanvallend. En creöerde zich ook de beste mogelijkheden op de openingstreffer. Spijkenisse mocht blij zijn, dat het tijdens het nuttigen van de thee nog altijd 0-0 stond. Met name Nico Oosterlee, Sjaak Key en Johan Boer hadden geen ge bruik gemaakt van de kansen. Dat deed linksback René Lammers in de 47e minu wel. Hij kwam vrij op de meterlijn en knalde de bal kt hard onder de lat in. Waar Spijkenisse voor een offens 1 aanzette. Verder dan klei s kansen kwamen de gasi k echter niet. ARC maakte I vendien goed gebruik van ontstane ruimte in de achti hoede van Spijkenisse. H( geen 10 minuten voor tijd i sulteerde in de tweede I phense goal. Rechtersp Sjaak Key kopte de eindsta naar een juiste 2-0. Doelmet 1 Cor Prook werd tijdens et 1 pauze vervangen door R lrol van de Hoek. Het „vaste" I lmF phensluitstuk tobt al wekln met een knieblessure. Scoreverloop: 47. Lammers 1-0, Key 2-0. ARC: Prook (Van de Hoek), Van Koolstra. Borst. Lammers, Gro land, Graper, Van Leeuwen, Bo Key, Oosterlee. LEIDEN De FC Lisse „zaterdag" had tijdens een bespreking de punten eens op de i gezet en ging er tegen Vitesse Delft weer eens als vanouds enthousiast tegenaan. Uitgerekend bij de lijst aanvoerder werd de goede lijn weer opgepakt en lukte het de formatie van Hans van der Vlist een 3-3 gelijkspel af te dwin gen. Lisse verdiende over het geheel genomen zelfs meer dan de thuisclub. Weliswaar werd Lisse, zoals de laatste tijd gebruike lijk, wakker geschud bij het tweede doelpunt van Vitesse (15e minuut). Een kopstoot van Ron Mesman bepaalde de ruststand al op 2-1. Richard Mulder onderschepte zelfs direct na de rust een terugspeelbal: 2-2. Henry van der Weyden schoot vanuit de „kluts" 2-3 in, maar de scheidsrechter keurde de goal wegens vermeend buitenspel af. René van Hensbergen verzorgde die stand even later dan toch met een fraaie stiftbal. Door wat al te enthousiast verdedigingswerk van keeper Cock Kaak mocht Delft een strafschop nemen: 3-3. Hl var lëli LEIDEN De vierde klasse A blijft een bijster interessant verloop te zien geven. Debutant Leiden stal de show door koplo per Floreant met maar liefst 5-2 af te straffen. Terwijl Valken '68 vriend en vijand verbaasde door DSO met 0-2 terug te wij zen. SV Voorschoten en Oegstgeest deelden de punten: 2-2. Hazerswoudse Boys kwam niet verder dan 1-2 tegen DEVJO. Leiden - Floreant 5-2 (2-1) Floreant zelf maakte er met een fraaie kopstoot 1-0 van. Wat Rob Bink in de 36e mi nuut nog eens overdeed: 2-0. De leider knokte zich terug naar 2-1, doch Hassan Kartel vergrootte de Leidenmarge naar 3-1. Fred Kanbier coun terde zijn ploeg naar de vierde goal. Toen er weer werd te- gengescoord knokten doelman Peter Selier en de Boskoppse spits een robbertje. Waarop de „scheids" een afkoelingsperio de van 5 minuten inlaste. Ruud Boot benadrukte de ge flatteerde Floreant nederlaag met 5-2 nog eens flink. DSO - Valken '68 0-2 (0-0) Vreemd genoeg was het tech nisch als begaafd bekend staande DSO kansloos tegen het ontketende Valken. De hekkesluiter had weer eens zo'n dag, waarop „de wind goed stond". DSO vergaarde zich geen enkele doelkans. Hans Vijgeboom was voor de rust al tweemaal dichtbij een doelpunt. Het zou Arjan Werkhoven zijn, die 6' minu ten voor tijd 0-1 scoorde. Vij geboom besliste de partij een minuut voor het eindsignaal: 0-2. SV Voorschoten - Oegstgeest 2-2 (1-2) De smaakmakers van dit mo ment in 4A, SV Voorschoten en Oegstgeest, maakten er ook tegen elkaar een enerverende partij van. Eerst veroorzaakte SV-doelman Herman Keizer een strafschop. Peter Hogewo- ning stuitte echter op dezelfde Keizer. Gé Perfors kopte uit de daaropvolgende corner toch 0-1 in. Voorschotenaar Hein de Graaff maakte gelijk met een vrije trap. Waarop Gerard Slierings 1-2 maakte. Tien mi nuten voor het einde werd Pieter Terbruggen onregle mentair gevloerd. De Graaff benutte de strafschop: 2-2. Hazerswoudse Boys - DE JO 1-2 (1-2) Door verkeerd uitverdedij kot liepen de boys al in de le nuut tegen een achterst aan. Sjaak van Dorp herst» die fout door een bal te ond scheppen en in de 20e mini 1-1 te scoren. Op slag van ri werkte DEVJO de 1-2 op bord. Het veldoverwicht Hazerswoude in de twee helft leverde alleen een op doellijn gekeerde kopstoot Van Dorp op. DEN HAAG Dat er vlak naast de Haagse Hofvijver, op het Binnenhof, naar veler me ning nog wel eens een scheve schaats wordt gereden mag als bekend worden verondersteld. De Hardrijvereniging Den Haag-Westland, een club die het reguliere schaatsenrijden onder zijn hoede heeft, wil daar eens verandering in brengen. „Den Haag-West land" heeft namelijk het ludie- vijv een keer vooz andere doelein- ke voornemen de Hofvijver den te gebruiken dan de daar incidenteel plaats vindende demonstratie. De club is van plan een heuse schaatsmara thon te organiseren op de plas naast de regeringsgebouwen indien komende winter daar tenminste aanleiding toe biedt. e i

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16