iidó<20oinmit Feyenoord als lam vogeltje - - m ll Weer in opspraak Handig 'mimburo' ^1 Kees Kerdel overleden VS a.iperst =on|e RC imt. op AANHANGERS FC DEN HAAG MISDRAGEN ZICH OPNIEUW Bestuur betaald voetbal buigt zich over incident Commit r Relschoppers gebruiken traangas I MÜNCHEN/DAR- LINGTON Bij voet balrellen in München en de Engelse plaatsen Darlington en Tor quay zijn zaterdag di verse gewonden geval len en werden talrijke vandalen gearresteerd. In München raakten na afloop van een wedstrijd voor de Bei erse liga 20 politie agenten licht gewond en werden zeven ar restaties verricht. Rel schoppers gebruikten ook traangas. In Dar lington, waar de plaat selijke derde divisie club het tegen lijstaan voerder Middles brough moest opne men, raakten zes men sen gewond. In totaal negentig personen werden gearresteerd. In Torquay moest een politieman naar een ziekenhuis gebracht worden nadat hij door een projectiel van een supporter van Wolver hampton (vierde divi sie) was getroffen. MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 PAGINA 11 nt Laarakkers 'ERDAM Bij Jumping rdam zegevierde op de Wiljan Laarakkers in jd om de Grote Prijs, die t voor het Europese we- ker-circuit. De Limbur- rdreef met de achtjarige p to Date de paardes- nd legde direct in een ct vast, dat Up to Date n de Spelen van Seoel lag worden verkocht lermeester Rob Ehrens eerste plaats in de bar- n pakte twintig punten, dertig er doorgaans al zijn om in de finale in te belanden. Voor de landse concurrenten, iie de Westduitsers met cèmöhle voorop en de i gisteren faalden, de dreun die Laarak- litdeelde uit volkomen wachte hoek extra hard ten onbekende 26-jarige lander, die na een dres- iriode pas sinds zijn ne- nde op een springpaard ook nog op één, die ooit nauwelijks meer dan ikprijs op de markt te was, zaaide paniek in het ationale wereldje van 's. Laarakkers verdiende uto en 70.000 gulden. DEN HAAG Zaterdag is in Den Haag het Ne derlandse lid van het In ternationale Olympische Comité (IOC), C. (Kees) L. Kerdel overleden. Hij is 71 jaar geworden. Ker del, tevens oud-voorzit ter van het Nederlands Olympisch Comité (NOC), was al geruime tijd ziek. Het stoffelijk overschot zal woensdag 12 november a.s. om 14.30 uur worden gecremeerd Jn Driehuis-Westerveld. V. D. OETELAAR TEGEN EVANGELISTA DEN HAAG De Europese Boks Unie heeft de Spanjaard Alfredo Evangelista aangewe zen als tegenstander van An- dré van den Oetelaar in de strijd om het vacante Europese kampioenschap in het zwaar gewicht. Manager Rühling probeert binnen zes weken het gevecht naar Nederland te ha len. Indianen willen boycot Winterspelen GRONINGEN Een delegatie van de Lubicon Lake Indianen uit het Canadese Alberta zoekt in Europa momenteel steun en begrip voor hun problemen. De Indianen worden naar hun zeg gen in hun voortbestaan bedreigd, doordat in het gebied waar zij van oudsher wonen op grote schaal olie wordt gewonnen. De Indianen trachten uit protest hiertegen een boycot op gang te krijgen van de Olympische Winterspelen die in 1988 in Alberta (Canada) worden gehouden. Op hun rondgang door Europa deed de delegatie afgelopen weekeinde Groningen aan. Emotioneel afscheid van Bernard Hinault QUESSOY Bernard Hinaults moeder was gisteren stomverbaasd toen zij de tienduizenden toeschouwers haar zoon zag toejuichen bij diens afscheid. „Is mijn jongen dan zo populair?", vroeg zij zich af. De wielrenner zelf stapte ein delijk eens uit zijn rol. „Le Blaireau" ofwel de Das, pinkte enkele tranen weg, nadat hij de veldrit in zijn woonplaats Quessoy ten over staan van vrijwel alle prominenten uit de gehe le wielerwereld had beëindigd. Dat Hinault daarin tiende werd, was natuurlijk helemaal niet belangrijk, nadat de hele dag was gefeest in het Bretonse plaatsje. Eddy Merckx wilde er ondanks tijdgebrek zo graag bij zijn, dat hij zich per helicopter verplaatste. zette das in het Hinault-museum tijdens een bijeenkomst ter ere van zijn af scheid. EERSTESTAP CEULEMANS PARIJS Het driebanden- circuit voor profbiljarters is af gelopen weekeinde in Parijs overtuigend van start gegaan. De ontmoeting kreeg een ver wachte winnaar - Raymond Ceulemans - en onverwachte erkenning. De wereld-biljart- federatie UMB toonde dat het vertrouwen heeft in de profes sionalisering van de biljart- sport. De federatie besloot de winnaar officieel te erkennen als wereldkampioen. De we reldtitelstrijd driebanden, die zou worden gehouden in To kio, gaat .liet door. Ceulemans verdiende 55.000 gulden. Spelers NEC in opstand NIJMEGEN De spelersraad van NEC heeft zich er over beklaagd dat het bestuur van de Nijmeegse eerste divisie club onbekwaam is. De raad eist dat er een manager wordt aangesteld. Club-voorzitter Bergamin neemt het de spelers kwalijk dat de grieven naar buiten zijn gebracht. Nietemin heeft hij een gesprek aange kondigd tussen spelersraad en clubbestuur. ma en 9 var Dé ighoofdklasser UVS het jfisteren uitste- in de confrontatie )HC. In Delft werd j •3 overwinning een Een zege die door •trainer Sjef dik verdiend genoemd. „UVS te op alle fronten", j )e Poorter direct na j weten, constatering waarin! jja Arie Lagendijk wel kon vinden. hebben hier een pri- lartij gespeeld". Die- Lagendijk had gens nog meer plus- ■n ontdekt Doelend iet goede spel van j ld Bremmer Rieken, de vervan-1 van geblesseerde Je- Désar en (eindelijk) rste Arthur van i in, stelde Lagen- */at UVS in de .misschien wel', is dan vooraf menigeen werd ver- irsteld. le zaterdagse eerste ie vielen de resulta- van de Leidse regio- i enigszins tegen, Het lense ARC presteer- ils enige uitstekend een 2-0 zege op Spij- sse. De ploeg van ler Kroese weet zich ddels bijna een mid- noter. een dergelijke posi- nag RCL nog slechts nen. In een recht- eks degradatieduel RKAVIC kwam de lerdorpse Racing op alreep tot een 2-2 ge- pel, waardoor de van trainer Lau- Mouter op gelijke [te kwam met het iezende Oostkapelle. Quick Boys en sburgse Boys deelden punten. Quick Boys onfortuinlijk tegen rjansdam (1-1), de isburgers niet echt ikkig in en tegen Ba- Irecht: 0-0. Noord- haar wedstrijd ilast worden: van Avanti r als enige Ne- clubteam het Cup weekeinde. deze gelegen- t Mirjam Klop- uitkomende Ha- tafeltennis- de Poolse GKS gemak- 5-0. van 1 rspeelde een I in het verre Tegen van die naam (Gro- dus) werd het een Scheidsrechter Bakker (met naast hem de gewonde Toon IJzen- doorn) besluit tot een afkoelingsperiode en dirigeert de spelers naar de kleedkamers. een rapport uitbrengen", zei de gewezen FIFA-scheids- rechter, die als waarnemer namens de scheidsrechters- commssie van de KNVB aan wezig was. „En dan wordt het een zaak van de tucht- commissie. Dit geval is ei genlijk vergelijkbaar met FC Groningen-Telstar, toen de laatste club niet meer het veld wilde betreden". Hoog opgelaaid De emoties waren hoog opge laaid in de kleedruimte van Excelsior. Trainer Henk Wullems, wiens team een doelpunt trachtte te maken aan de zijde waar de Haagse supporters waren verzameld, was zeer emotioneel: „Dit is toch te gek. Het heeft toch geen zin verder te voetballen als een aantal spelers geen corner meer durft te nemen. Ze waren bang en ik kan dat begrijpen ook. Bovendien had Bakker na die bom (die door de Hagenaars op het veld was gegooid; red.) al ge zegd dat hij direct zou stop pen als er nog iets zou gebeu ren. Lloyd Doesburg was trouwens al helemaal ont daan door het vallen van die bom". Dat laatste werd overigens door de scheidsrechter ont kend. Voorzitter Jaap Bon tenbal van Excelsior stond overigens niet achter de hou ding van de technische staf. „Ik heb geadviseerd de wed strijd te vervolgen. Ik weet niet welke consequenties dit heeft voor de club". En spe ler Cees Schapendonk: „Ik realiseerde me in de kleed kamer dat ik thuis ook nog een vrouw en twee kinderen heb. En toen was de keus snel gemaakt". Als Pim van de Meent het voor het zeggen zou hebben wordt FC Den Haag als win naar aangewezen. „Volgens mij blijft deze stand gewoon gehandhaafd", zei de tech nisch directeur, die zijn spe lers na de wedstrijd een spreekverbod had opgelegd. Voorzitter Dé Stoop "van FC Den Haag kon weinig begrip opbrengen voor het stand punt van Excelsior: „Helaas hoort dit soort toestanden te genwoordig bij het risico van het vak. Als men daar niet tegen kan, moet men maar bij de amateurs gaan spelen". DENNIS MULKENS Postcode/plaats: Te!efoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank het 'miniburo' aan: Raam:Voorletters: Adres: Postcode/plaats:. Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). ALKMAAR Feye- noords wanprestatie tegen SC Veendam, die in een thuiswedstrijd nog net on bestraft bleef, is geen inci dent. Het is een symptoom van een elftal dat lijkt niet te kunnen, niet te willen en in elk geval niet te doen. Rinus Isarël heeft zijn spelers voorgehouden dat zij alleen maar blij mogen zijn met negentien punten in de knip, want het spel van dit moment verdient feitelijk geen be tere klassering dan bij de laatste vier. In de Alkmaarderhout voet balde Feyenoord als een lam vogeltje, dat zich er eigenlijk alleen maar over mocht ver wonderen door AZ te worden gespaard. Israëls collega Ber ger stelde na afloop dat de ploeg eindelijk heeft gevoet bald zoals hem bij het begin van het seizoen voor ogen stond. Na de lange aanloop van bijna drie maanden en veertien competitiewedstrijden tenslotte het eerste geslaagde sprongetje. Berger had de af gelopen weken de veront schuldiging van talrijke bles sures binnen de groep. Dat ex cuus gaat op dit moment op voor Israël, die tegen Ajax koos voor fitte, maar kwalita tief mindere spelers en in Alk maar voor minder fitte.man nen. Ook de keus van Van Herpen, Heus en Molenaar was geen gelukkige greep van de coach. Hij heeft echter geen spelersgroep die mentaal en fysiek bestand is tegen een lange reeks kort op elkaar vol gende competitiewedstrijden plus Europese inspanningen van redelijk hoog niveau. In feite hebben slechts drie man op dit moment het recht de kleuren van een club als Feye noord te dragen, Hiele, Troost en aanvoerder Wijnstekers, die na een dik half uur met een spierverwonding van het veld strompelde. Van dit trage, ongeïnspireerde, angstige, geremde en beperkte groepje Rotterdamse voetbal lers zou feitelijk geen eredivi sieclub mogen verliezen. Ze ker AZ niet, dat eindelijk weer fit is en tot het uiterste wilde gaan tegen wat het nog als een topploeg beschouwde. Een in stelling zoals Feyenoord vorige week. met - zoals in Alkmaar duidelijk werd - zijn laatste krachten, tegen Ajax toonde. Aanjagers De Alkmaarders hadden een paar echte aanjagers, in de eerste plaats de verschrikkelij ke Loggie. maar ook de nieu we ■Brit Jakub, de verbluffend Dit 'miniburo' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De stevige cassette meet slechts 8 x 12 cm en bevat een schaar, een nietmachine met nietjes, een linaal(tje), paperclips, plakband in houder, vlakgom, lijm, een rolmaat en een mesje. De nieuwe abonnee wordt hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. nieuwe abonnee ingaande Bakker liet na afloop wel blijken dat hij begrip had voor het standpunt van Ex celsior. „In mijn hart kan ik het billijken", zei de leids man, die daarom ook een rapport zal samenstellen waarbij de overwegingen van Excelsior niet zullen worden vergeten. Bakker had reglementair overigens ook anders mogen handelen door vanaf de middenlijn de wedstrijd af te blazen. In dat geval zou Excelsior tot „boos doener" zijn gebombardeerd. Maar Bakker besloot tot een soort van compromis door ie dereen vanuit de kleedruim te weer van het veld te diri geren. DEN HAAG Het bestuur van de sectie betaald voet bal zal moeten beslissen wat er dient te gebeuren naar aanleiding van het staken van de wedstrijd Excelsior- FC Den Haag. De tuchtcommissie van de KNVB kan reglementair niets ondernemen in deze zaak. Slechts op verzoek van het bestuur betaald voetbal kan de tucht commissie een onderzoek instellen naar het hoe en waarom van het staken van de wedstrijd. Morgenavond heeft het seetiebestuur betaald voetbal een reguliere vergadering. Volgens KNVB-woordvoerder Jesse komt de gestaakte wedstrijd daar ongetwijfeld aan de orde. DEN HAAG De repu tatie van het betaalde voetbal in Nederland heeft gisteren weer eens een flinke knauw gekre gen. En het was zeker niet verrassend dat zich sup porters van FC Den Haag noemende relschoppers wederom de hoofdrol voor zich opeisten. Zij hadden Excelsior door pure intimidatie zo angstig gemaakt dat het grootste deel van de spelers van de Rotterdamse club weiger de het spel te hervatten, nadat scheidsrechter Bak ker de partijen voor een afkoelingsperiode naar de kleedkamer had gezon den. De leidsman had daartoe besloten nadat verzorger Toon IJzen- doorn van de Kralingse vereniging gewond was geraakt toen een voor werp vanuit het Haagse supportersvak zijn hoofd had getroffen. Vanaf de tribune leek het alsof Excelsior de knoop doorhakte. „Maar", zei Cees Bakker, „ik heb uiteindelijk zelf de wedstrijd gestaakt. Aanvankelijk wilde ik ver der spelen, omdat de politie - uit vrees voor escalatie - mij dat advies had gegeven. Ik heb vervolgens beide clubs gevraagd weer op het veld terug te keren, maar de meeste spelers van Excelsior en de technische begeleiding voelden daar niets voor. Daarom besloot ik iedereen maar weer naar de kleedka mers te roepen". Angst op Woudenstein. Mike Snoei tuurt vanuit de kleedkamer richting het veld waar op de tribune de'ME slaags is geraakt met supporters. En dat had de leidsman vol gens Charles Corver goed ge daan. „Ik zal uiteraard ook zekere laatste man Oosterveer. Tol, die eindelijk weer eens toonde een echte voetballer te zijn, Van Gaal die niet van de bal was af te krijgen. Een hechte kern, waarin het jonge talent Hans Visser zich voor treffelijk thuisvoelde en waar in Jalink en Tiktak het peil bereikten, dat binnen hun mo gelijkheden ligt.. Feyenoord schrok van de oor log die Loggie in het centrum ontketende, van de beperkte mobiliteit van Heus en Van Herpen, van het ingehouden spel van Molenaar, die zijn ge blesseerde hand zwaar had la ten inpakken. Een kwartier lang stond de verdediging vrij wel constant open. Het ver baasde AZ, dat de kansen, ver moedelijk uit onwennigheid, liet liggen. Tot Loggie na een half "uur een geweldige actie van Tol bekroonde. Hetgeen David Loggia waagt aan kopbal op hat doal van Joop Hiala tijdana da ontmoeting AZ - Faya- noord. de Brit na de pauze opnieuw deed. AZ - Feyenoord 2-0 (1-0): 31. Loggie 1-0, 69 Loggie 2-0. Scheidsrechter De Munnik. Toeschouwers: 5600. Gele kaart: Jalink (AZ) en Heus (Feye noord). AZ: De Koning; Patrick, Ente, Oos terveer, Tiktak; Jalink (Guyt), Van Gaal. Jakub; Visser. Loggie, Tol (Van der Hengst). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers (Duut), Van Herpen, Troost, Heus (Blinker); Molenaar, Hoekstra, Ba- rendse; Hofman, Elstrup, Tahamata

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11