Mourad Louati maakt zich waar Vroege finale in Antwerpen Handballers spelen slim sportuitslagen Bosman vervangt Kieft Jacobs morgen naar Guimaraes J>voetballerlei ügRT- Ceidoe Courant ZATERDAG 8 NOVEMBER 1986 PAGINA 9 ALD VOETBAL Ljubojevic berust laat arlem S.-PEC Zwolle >dam-FC Twente ad Eagles-FC Groningen -divisie Imond ind Sport Eindhoven Cambuur iveen-Emmen TILBURG Door tussenkomst van de organisa toren is de partij uit de slotronde tussen Portisch en Ljubojevic, gisteren in de vroege uurtjes, zon der verder te spelen in remise geëindigd. Aanvan kelijk weigerde de Joegoslaaf Ljubojevic halssta- rig de deling van het punt te aanvaarden. Hoewel de stand op het bord rond de zestigste zet totaal remise was, speelde Ljubojevic nog uren door. Tij dens het laatste uur dommelde Portisch regeliha- tig in achter het bord. Telkens als Ljubojevic op de klok sloeg, schrok hij wakker, deed een voor de hand liggende zet en knikkebolde verder. Kort na het middernachtelijk uur werd de partij na 94 zetten en tien uur voor de tweede keer afgebro ken. Ljubo wilde in zijn hotelkamer alsnog de on vindbare weg naar de overwinning zoeken. Pas na die analyse berustte hij en gaf hij zich over. Door dit resultaat werd de "Rus Beljavski de enige winnaar van het tiende Interpolis-toernooi. Dode in rally van Oostenrijk WAIDHOVEN De Tsjechoslowaakse rally- rijder Marian Hatar is verongelukt bij de eerste speciale proef uit de laat ste wedstrijd, die meetel de voor de strijd om de Oostenrijkse titel. Hatar raakte van de weg bij een afdaling in de buurt van Waidhofen. Zijn Skoda kwam tot stilstand tegen een boom, de chauffeur overleed ter plekke aan inwendige verwondingen. ZEIST Bondscoach Rinus Michel heeft John Bos man alsnog opgenomen in de selectie voor de twee daagse oefenstage van het Nederlands elftal, die vol gende week dinsdag en woensdag wordt gehouden in Zeist. De Ajacied heeft de plaats ingenomen van Wim Kieft. De spits van Torino scheurde woensdag in de wedstrijd tegen Raba Eto Györ in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi de linker-knie- band. Kieft is inmiddels geopereerd. Zijn herstel zal vermoedelijk twee maanden vergen. Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid heeft zijn goedkeuring verleend aan de over gang van de Hongaarse international Antal Roth van Pees naar Feyenoord. PSV is bereid Berry van Aerle en Frans van Rooy, twee van de weinige spelers uit de eigen opleiding van de landskampioen, voor de rest van het seizoen te verhuren aan een andere club. Het tweetal heeft in Eindhoven geen basisplaats. GRONINGEN Trainer Rob Jacobs van FC Groningen zal de komende tegenstander voor de UEFA Cup - het Portugese Guima raes - reeds morgen bekijken. Guimaraes speelt dan voor de competitie thuis tegen Rio Ave. De ploeg staat derde, met veertien pun ten uit negen wedstrijden. Koploper Benfica heeft twee punten meer, gevolgd door lands kampioen Porto met vijftien punten. Beginnen met de thuiswedstrijd op 26 no vember achtte Jacobs geen voor- en geen na deel. „Tegen Neuchatel begonnen we ook in Groningen. In Zwitserland maakten we het karwei af. Belangrijk blijft in dit toernooi dat je thuis geen tegendoelpunt oploopt. Dat blijft tegen Guimaraes hetzelfde". WK zaalkorfbal in april 1987 DORDRECHT Volgend jaar april orga niseert het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond het derde wereldkampioenschap, in zes verschillende hallen, met dertien kandidaat-deelnemers. Zeven van die der tien landen - te weten Australië, Engeland, Taiwan, de Verenigde Staten, West-Duits- land alsmede uiteraard België en Neder land - hebben inmiddels officieel laten we ten van 20 tot en met 25 april inderdaad naar ons land te willen komen. De overige hebben nog tot 1 december de tijd dit voor beeld te volgen. Frankrijk en Spanje, nog deze maand in Marbella gastheer voor het EK jeugd, zullen vast wel volgen, meer on zekerheid bestaat vooralsnog over de be trouwbaarheid van slechts mondelinge toe zeggingen uit Aruba, India, Indonesië en Portugal. ort op tv (>AAG land 1, 00.00 uur: Paarde- j: Jumping Amsterdam. ind 2, 22.40 uur: Studio Nederlands 1, 22.25 uur: op zaterdag. J Nederlands 2, 14.55 en 1904I uur Tennis Antwerpen. 1, 18.05 uur: Sport land 2, 22.05 uur Das Ak- j) Sport-Studio. i 3, 20.15 uur: Sport lm >n2lti 17.40 <n 2120 uur Bow- S uur. Saint and Greav- ienChanntl, 1540 uur Motor- e l n Channel, 21.00 uur Worste- pa TV, 14.55 uur Tennis =P. 1925 en 2145 uur; GEN griend 2, 14.55 uur Tennis erpen. Vrtand 2,1740 uur Paarde- 1- Jumping Amsterdam. Kland 2, 1940 uur Studio t. Ié Nederlands 1, 20.05 uur. tweekend. li Nederlands 2, 14.55 uur. |s Antwerpen. ié Frans, 18.30 uur. Sport. |!and 1, 18.03 uur Sport- iland 2, 17.00 uur Die J I-Reportage. Mand 3,19.00 uur Sport lm len. 2, 1540 uur Rugby. 2, 23.50 uur Bowlen. 14.25 uur Voetbal: Juven- lapoli. Channel, 14.30 uur Ameri- lotball. Channel, 1545 uur Tennis. Channel, 2240 uur Tennis tsch. TV, 1445 uur Tennis l TV, 2145 uur Sport. f inning bij jartstri jd HAAG Het Haags oenschap vierde klasse jjklein heeft gisteravond 5 panning gebracht in Sa- Jj Na vijf ronden zijn er vijf biljarters met zes i. De kortste partij van 3ond voltrok zich in de ronde toen Bergenhene- in met 60-19 in 21 beur- f on van Wiendels. Van- worden de biljartwed- i vanaf 19.00 uur voort- in het Zuiderpark. ronde: Bergenhegouwen- 60-19/21; Van Voorst-San- •33/27; Vader-Grootscholten I; Simonis-Geleijnse 60-36/37. 31. Van Voorst (Zuiderkwar- 1.99; 2. Vader (DSV) 6-1.80; 3. tienegouwen (Morgenstond) 6- Grootscholten (Zuid) 6-1.75; 5. i (WBD) 6-1.66; 6. Wiendels 4-1.90; 7. Santema (NRS) 4- Geleijnse (HDV) 2-1.64. ïfc ROTTERDAM In de sporthal Schuttersveld te Rotterdam is gisteravond het Holland Jubileum Toernooi voort gezet. De enige Hagenaar, die tij dens dit evenement in de ring verschijnt, is de zwaarweltergewicht Mou rad Louati. Zijn kort ge ding tegen de Nederland se Boks Bond was het in middels bekende voorspel voor dit Holland Toer nooi. Louati wilde giste ren wat laten zien. Het leek er even op dat zijn partij tegen Ambrosa Mli- lo (Zimbabwe) niet te lang zou gaan duren. Binnen een halve minuut kreeg Mlilo twee keer een rechtse hoek, de laatste gevolgd door acht tellen rust. Maar de man uit Zimbabwe kwam in de tweede ronde goed terug en schuwde de aan val zeker niet. In de derde ronde had Louati het even moeilijk. In een goede partij liep Louati in de laatste tien seconden nog tegen een waar schuwing aan wegens incor rect boksen. Maar de pupil van trainer Kristalijn won ver diend op punten. Mourad Louati: „Dat was een sterke vent. Hij bleef terug ko men. Ik kon links moeilijk meer stoten, want mijn hand deed pijn. Kijk eens hoe dik ie is. Maar ik ben tevreden. De voorbereiding onder leiding van Kristalijn is goed geweest. Ik luister ook in de ring goed naar hem. Nu moet ik tegen de Canadees Otis Grant. In het toernooi in Griekenland heb ik hem gezien. We stonden niet tegen over elkaar, maar veroverden beiden brons. Maar ik ga nu snel mijn eigen bed opzoeken en morgen ga ik er weer hard tegenaan". De overige Nederlandse bok sers hebben tijdens dit toer nooi overigens nauwelijks con tact met Louati. Eveneens in het zwaarweltergewicht won Jan van Boxtel met een 4-1 puntenscore van William Tea- gue uit Wales. Henk Kappel kon het tegen de Bulgaar Ge- orgi Georgiev niet bolwerken en verloor op punten. Snel De laatste partij van de avond was het snelste beslist. In de eerste ronde, binnen twintig seconden, sloeg Arnold Van- derlijde zwaargewicht Ihab Abdel-Baset (Egypte) met een rechtse directe op de kin knock-out. Vanderlijde is in deze klasse uiteraard favoriet voor de toernooi winst. Van avond komt hij in de halve fi nale uit tegen de Westduitser Frank Zegel, die door diskwa lificatie in de tweede ronde won van de Ier Tony Delough- rey. Silvio Mezzenga won ook zijn tweede partij in dit toernooi. Zijn tegenstander Mario Mon- Regilio Tuur in het offensief tegen Gerald Heneghan. teyne uit België had niets in te brengen en was een aanflui ting in de ring. In elke ronde kreeg de Belg van de Duitse scheidsrechter Konraads een waarschuwing waarna dis kwalificatie volgde. In het lichtweltergewicht had de veelvoudig Nederlands kam pioen Reino van der Hoek niet veel moeite met de Noor Saur. In de tweede ronde kreeg de Noor acht tellen rust na een links-rechtse combinatie. Van der Hoek bokste in hoog tem- fio links op het lichaam en ge- ijk gevolgd door rechts op het hoofd. In de middaguren maakte Re- gilio Tuur (Hoogvliet) in het middengewicht een uitsteken de indruk. Hij versloeg in een geweldig offensief de Ier He neghan. Deze gaf al op in de eerste ronde door een een on gelijke strijd. Weltergewicht Tira Bachaou (Dordrecht) won op punten van de Westduitser Strauch en Floris Dekker (Rotterdam) was de baas in het halfzaargewicht tegenover de Ier Kane. Maar er was ook nog een Nederlander die gis termiddag verloor. Halfzwaar- gewicht Vergouwe deed dat met een puntenscore (3-2) te gen de Canadees Glynn. ARTHUR VAN RIJSWIJK ANTWERPEN Een dag eerder dan officieel vastge steld krijgt het ECC-toernooi in Antwerpen de eindstrijd die het evenement nodig heeft zijn naam te-bevestigen. In de hal ve finales van het European Community Championship, treffen vandaag de Fransman Yannick Noah en de Ameri kaan John McEnroe elkaar. Eerder deze week stonden zij ook al tegenover elkaar op de baan, tijdens demonstratiepar tijen in Bologna en Dussel- dorp. Beiden wonnen daarbij éénmaal. Na het wegvallen van de ge blesseerde Tsjechoslowaak Ivan Lendl, gold het tweetal als favoriet voor de eindzege in het financieel zeer aantrek kelijke evenement. Omdat de nummer één van de wereld pas op het laatste moment vanuit zijn woonplaats New York liet weten teveel last te hebben van een heupkwet suur, kon het schema niet meer worden veranderd. Daardoor ontmoeten de twee sterkste spelers in het toernooi van Antwerpen elkaar vroeg- middag de Argentijn Horacio In het treffen tegen de elegan- tijdig. de la Pena. die eerder in de te en sierlijke Noah, die over De eerste, die de laatste vier week verantwoordelijk was meer dan gemiddelde aanleg haalde, was de Fransman, voor de uitschakeling van de beschikt, bleek een speler uit Yannick Noah versloeg in de geplaatste Spanjaard Sanchez, de top 10 voor De la Pena nog te hoog zijn gegrepen. In de eerste reeks hield hij zijn op ponent nog bij tot de tiebreak, in de tweede reeks was één doorbraak van de opslag ge noeg voor de Fransman. Ook McEnroe behoefde in zijn kwartfinaleduel niet op de toppen van zijn kunnen te spe len. De Oostenrijker Thomas Muster gaf alleen in de eerste set goed tegenspel. De winnaar van het open Nederlandse ten niskampioenschap in Hilver sum bewees eerder in de week goed op dreef te zijn door triomfen op de hoger gerang schikte Indiër Krishnan en de Amerikaan Gilbert. In de eer ste tien games tegen McEnroe bleek de jonge Muster, tegen woordig onder de hoede van de Hongaar Taroczy, ook sinds Hilversum nog te hebben bij geleerd. Pas toen zijn oppo nent de lengte in zijn opslag en volley en de vastheid in zijn slagen van de achterlijn terughad, moest de Oostenrij ker capituleren. De score, 6-4, 6-1 werd doa* hem echter als een stimulans voor later ge zien. duitse Bundesliga spelende handballers nodig had, waren ze er niet. In de resterende ontmoetingen tegen Jong Oranje en Noor wegen zouden de handballers van het noordelijke eiland hun semi-profs best kunnen missen, tegen Nederland verrassend ge noeg niet. Door een overwinning met 26-24 nam Nederland op de derde dag van het toernooi in de Kennemersporthal een voorschot op de toernooizege. De triomf is de meest aansprekende prestatie tijdens het bewind van bondscoach Ton van Linder, die deze functie sinds ander half jaar bekleedt. Ook zonder de sterspelers Krisjan Arason en Pall Olafsson moet IJsland aanzienlijk hoger worden getaxeerd dan Nederland. Tijdens het toernooi om het wereldkampioen schap voor A-landen in Zwitserland eindigde IJsland als zesde. Nederland behoort tot de C-categorie, internationaal gezien de kleuterschool. Zo nerveus Nederland optrad in het treffen tegen Israel, zo ze ker was het gedrag gisteravond voor 800 toeschouwers. Met name in de beginfase van zowel eerste (4-0) als tweede helft (16- 13, na een ruststand van 10-11) werd onder leiding van aanvoer der Van Olphen afstand genomen. Met zes doelpunten was de bij Valencia in de Spaanse tweede divisie spelende Hagenaar een topscorer in velddoelpunten. Van Olphen werd overtroffen door Groener, die met grote beheersing zes strafworpen verzil verde. Het Nederlands damesteam heeft voor de tweede keer in de ge schiedenis - en in drie weken - de Westduitse ploeg verslagen. Tijdens het toernooi om de Polar Cup in Noorwegen werden de Westduitse dames met 16-11 terug gewezen. Carla Kleintjes was met zeven treffers topscorer. Twee Hagenaars in UEFA-selectie ZEIST Bondscoach Dick Advocaat heeft in zijn selectie van het Nederlands UEFA- team voor de interlandwed strijd tegen West-Duitsland - volgende week dinsdag in Pa penburg - twee Hagenaars op genomen. Lodi Roembiak en Max de Jong zijn door de bondscoach gekozen. Omdat Advocaat volgende week sa men met Rinus Michels be trokken is bij de tweedaagse trainingsstage van Oranje in Zeist zal Bert van Lingen de coaching in West-duitsland op zich nemen. Het Nederlands amateur-elftal begint volgende week woensdag in Zeist een reeks oefenduels met een wed strijd tegen de hoofdklasser UVS. Selectie Nederlands UEFA-elftal: Ri- cardo de Jong. Harrie de Jong. Blin ker en Doest (allen Feyenoord), Roembiak en Max de Jong (beiden FC Den Haag), Van Alkeren en De Gunst (beiden PEC Zwolle), Vonk (AZ), Markus en Doesburg (beiden Haarlem), Meijer (Excelsior), Grave en Van den Anker (Go Ahead Eagles), Van Eijk (Wageningen) en Koster (FC Groningen). Nederlands amateur-elftal: Suiker (DHC). Teeuwen (TOP), Buys (Heer- jansdam), Van Nieuwenhuyse (Oost- kapelle), Hendriks (Aalsmeer). Lou- hanepessy (Hoogeveen), Rontberg (DHC), Molenaars (Oranje Nassau). De Groot (Wilhelmina), Van der Zwan (Wilhelmus), Van Duijn (Quick Boys), Koenen (De Treffers). Rie- mens (Genemuiden), Van Trigt (NSW), Velten (Enter Vooruit) en Winkens (Limburgia). Sportwereld Squash HSRC uit Den Haag bij de dames en Pelli- kaan bij de heren hebben de nationale clubtitels squash veroverd. Beide ploegen be haalden het maximale aantal van veertien punten uit zeven competitieronden. Voetbal Alex Ferguson is benoemd tot manager van Manchester United De Schot se manager van Aberdeen is de opvolger van Ron Atkin son, die donderdag werd ont slagen. Glough stelt ultimatum NOTTINGHAM Brian Clough, manager van de Engelse lijst aanvoerder Nottingham Forest, heeft zijn spelers voor de wed strijd van vandaag bij Coventry City voor de keuze gesteld: „Nottingham Forest or nothing". Clough was uiterst ontevreden over het matige spel van zijn elftal in het midweekse duel voor de league-beker tegen Crystal Palace uit de tweede divisie Clough heeft zijn spelers het ultimatum gesteld goed te preste ren bij Coventry, anders kunnen zij een verbod tegemoet zien voor de landenwedstrijden van komende week voor Engeland Jong-Engeland en Ierland. jgustsson trainer Malmö FF Augustsson is trainer ge ien. De ex-speler van FC Haag is als assistent-trai- toegetreden tot de tech- ■he staf van de Zweedse ipioen Malmö FF. Hier- r liet hij een aanbieding i de Zweedse voetbalbond als bondscoach te werken de UEFA-jeugd schieten. Augustsson, die in zijn va- ties en voor zijn maat- appelijke baan als onder- ter zeer vaak naar Neder- i komt, heeft in Zweden al veel opzien gebaard demonstraties van de ningsmethoden van Wiel Tver, de ex-trainer van 'er andere Sparta, NEC en 'enoord. >russia MG stopt 'ht op spits jrussia Mönchengladbach 'ft de jacht op een spits p gezet. De ploeg heeft ds de zege op Feyenoord de eerste ontmoeting voor UEFA Cup goed gedraaid met name de van Fortuna sseldorf aangetrokken Thiele is trefzeker ge- rden na een weinig be ëdigend begin. Hierdoor is eventuele aankoop van spits voorlopig niet meer de orde. Borussia had lan Djalmas van Partizan Belgrado (tegenstander in de eerste ronde van de strijd om de UEFA Cup) op het oog. De transferprijs was de West duitse club te hoog. Boven dien zal hij na het lopende seizoen aanmerkelijk goedko per bij Partizan kunnen ver trekken. Nicky Morgan uitgeleend Nicky Morgan, in 1981-1982 op uitleenbasis nog actief bij FC Den Haag, is opnieuw verhuurd. De voormalige spits van West Ham United is door zijn huidige club Ports mouth voor één maand uitge leend aan Stoke City. Indien de 27-jarige aanvaller daar bevalt zal door Stoke City mogelijk worden overgegaan tot aankoop. Spelers willen, clubs niet In West-Duitsland is een zeer merkwaardige situatie ont staan rond het olympische elftal, dat zich moet zien te kwalificeren voor Seoul in 1988. De clubs uit de Bundes liga voelen er niets voor om behalve voor het nationale A- en B-elftal ook nog spe lers af te staan voor de olym pische selectie van de on langs speciaal hiervoor aan gestelde bondscoach Hannes Nlcky Morgan: maand bij Stoke City. Löhr. Saillant detail is ech ter, dat de spelers juist dol graag voor het olympisch elf tal willen spelen en er bijna alles voor over hebben om Seoul te bereiken. Het en thousiasme bij de spelers, die zijn geselecteerd, werd on langs nog groter door het goede resultaat tegen Zwe den. Hoewel op de toegangs kaartjes nog „Olympiateam gegen Schweden" stond ge drukt, verkocht de Westduit se voetbalbond het duel als West-Duitsland B-Zweden B. Collovati weer aan slag De duurste werkloze ter we reld, Fulvio Collovati, heeft weer werk gevonden. Collo vati, deel uitmakend van het Italiaanse nationale elftal dat in 1982 wereldkampioen werd, was zijn basisplaats bij Inter Milaan kwijt geraakt en werd door de technische staf overbodig gevonden. Hierdoor raakte hij werkloos, maar toucheerde een derma te hoge uitkering dat hij de duurste werkloze ter wereld werd genoemd. Inmiddels heeft Udinese hem gecon tracteerd, waar hij moet pro beren het elftal van degrada tie uit de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal te behoeden. Happel wil nog twee jaar werken Ernst Happel heeft volgens „Sport Zilrich" onlangs ver klaard dat hij nog twee jaar wil werken als trainer. Vol gens het Zwitserse sportblad moet de Oostenrijkse trainer van Hamburger SV en voor malige coach van onder an dere ADO, Feyenoord, FC Brugge en hei Nederlands elftal ook hebben gezegd dat hij eigenlijk direct moet stop pen met werken, omdat hij ernstig ziek zou zijn. Rod Stewart niet welkom Werder Bremen heeft on langs geweigerd Rod Stewart een keer te laten meetrainen. De Schotse popzanger, die een groot voetbalfan is, was in Bremen "voor een optre den. De lokale tv-zender wil de hem laten trainen bij Werder Bremen en tegelij kertijd zijn passie voor het voetbal in beeld en geluid, Elton John: club nog steeds Investeringsobject, brengen. Manager Willi Lemke van Werder stak daar een stokje voor, omdat de tv- zender zijn club al herhaalde lijk had dwars gezeten. Nu zag Lemke zijn kans schoon en verbood Rod Stewart de toegang tot de training omdat hij geen enkele trek had aan een attractieve uitzending mee te werken van een zen der die zijn club zoveel scha de berokkent Elton John betaalt tribune Voorzitter Elton John ziet in zijn club Wat ford nog steeds een aantrekkelijk investe ringsobject. De Engelse eer- ste-divisieclub nam onlangs een nieuwe tribune in ge bruik die liefst zeven miljoen gulden kostte. Het grootste deel hiervan werd betaald door de popster. BILJARTEN Wereldbeker driebanden voor prof», Perij» Müller (Wdl) wint met 3-0 (15-10 15- 14 15-10) van Vieira (Fra); moyenne Müller 1.097, Vieira 0.871. Kobayashl (Jap) wint met 3-1 (15-6 7-15 15-5 15- 12) van Connesson (Fra); moyennes 1.155 en 0.800. Van Bracht (Ned) wint met 3-0 (15-8 15-'4 15-1) van Lasèrre (Fra); moyennes 1.551 en 0.481. Komori (Jap) wint met 3-1 (12-15 15-9 15-8 15-8) van Doyharzabal (Arg); moyennes 1.212 en 0.804. Marty (Fra) wint met 3-0 (15-9 15-13 15-5) van Dielis (Bel); moyennes; 1.153 en 0.729. BOKSEN Holland Jubileum Toernooi, Rotter dam Vlieggewlcht: Abdel-Aal (Egy) wint door diskwalificatie in de tweede ron de van Busa (Zwi); Kotey (Gha) wint door opgeven in de tweede ronde van Costa (Por). Bantam; El Koumi (Egy) w.o.p (4-1) van Sowah (Gha); Brelt- barth (OOI) w.o.p (5-0) van Craca (Por). Licht: Mezzenga (Ned) wint door disk. in de derde ronde van Monteyne (Bel); Moffa (Can) w.o.p (5- 0) van Hegazi (Egy); Chamalldis (Gri) w.o.p. (5-0) van Olivelra (Por); Tuur (Ned) wint door opgeven in de eerste ronde van Heneghan (Ier). Llchtwel- ter: Jankov (Bul) wint door interventie van de scheidsrechter In de tweede ronde van Vargas (Ned); Kolethras (Gri) w.o.p (3-2) van Chlnyadza (Zlm); Kakarakls (Gri) w.o.p. (5-0) van Bol- lengier (Bel); Van der Hoek (Ned) w.o.p (5-0) van Saur (Noo). Welter: Galabov (Bul) w.o.p (5-0) van An drews (Wal); Bachaou (Ned) w.o.p (4- 1) van Strauch (WDI). Zwaarwelter: Louati (Ned) w.o.p (5-0) Mlllo (Zlm); Grant (Can) w.o.p (5-0) van Szesko (Pol); Van Boxtel (Ned) w.o.p (4-1) van Teague (Wal); Georgiev (Bul) w.o.p (4- 1) van Kappel (Ned). Midden: Maske (ODI) w.o.p (5-0) van Bachke (Noo); Zwezerijnen (Ned) wint door walk over van Quaye (Gha). Halfzwaarge- wicht: Glynn (Can) w.o.p (3-2) van Vergouwe (Ned); Dekker (Ned) w.o.p (5-0) van Kane (Ier). Zwaar: Zegel (WDI) wint door diskwalificatie in de tweede ronde van Deloughrey (Ier); HANDBAL Haarlemse week Nederland-IJsland 26-24; Jong Oran je-Verenigde Staten 19-17; Noorwe- gen-lsrael 32-30. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. IJsland 3-4, 3. Noorwegen 3-4, 4. Jong Oranje 3-4, Verenigde Staten 3-0, 6. Israel 3-0. Polar-Cup (damea) in Drammen Nederland-West-Duitsland 16-11; Frankrijk-Polen 12-21; Noorwegen- Noorwegen Jeugd 23-19. Stand: 1. Polen 3-6 (68-39), 2. Noorwegen 3-6 (75-50). 3. Nederland 3-4 (50-42). 4. West-Duitsland 3-2 (48-46). 5. Frank rijk 3-0 (42-69), 6. Noorwegen jeugd 3-0 (36-71). H PAARDESPORT Jumping Amsterdam Nationaal springconcours tabel A, 1,40 meter op tijd 1. Hendrix (Baarlo) Texas 0 - 53,92; 2. Van der Vleuten (Geldrop) 0 - 55.38; 3. Raymakers (Heusden) Triton 0 - 57,18; 4. Van Groesen (Eindhoven) Expo Graphic 0 - 57,81; 5. Voorn (Knegsel) 0 - 58,69; 6. Van de Wete ring (Heesch) Partoonist 0 - 62,70. In ternationaal jachtspringconcours, (maximale hoogte 1,50 meter, toege stane tijd 64 seconden); 1. Smith (Eng) Shining Example 52,44 seconden; 2. Levallois (Fra) Merd 53.38; 5. Wauters (Bel) Prins Drum 53.41; 6. Romp (Ned) Renville 53,42. Internationaal springconcours, tabel A, 1.50 meter, na barrage (tevens tweede kwalificatie voor World Cup wedstrijd) 1. Whltaker (GBr) Hops cotch 0 - 33,53; 2. Cottier (Fra) Flam beau C 0 - 34.13; 3. Smith (GBr) Bel- harbour 0 - 34,19; 4. Van der Vleuten (Ned) Monty L 0 - 35,06; 5. Pessoa (Bra) Grego 0 - 37.61; 6. Deriu (Ita) Petit Pas de Pommier 0 - 36,61; 7. Sloothaak (WDI) Farmer 0 - 39,55. SCHAKEN Toernooi van Tilburg: Portisch (Hon) Ljubojevic (Joe) 0.5-0.5. Eindstand: 1. Beljavski (Sov) 8.5, 2. Ljubojevic (Joe) 8. 3. Karpov (Sov) 7.5, 4. Por tisch (Hon), Miles (GBr). Timman TENNIS Toernooi Antwerpen Herenenkelspel, 2e ronde: Noah (Fra)-Fibak (Pol) 6-3. 7-5. Kwartfina les: Noah (Fra)-De la Pena (Arg) 7-6, 6-4; Arias (Vst)-Kricksteln (Vst) 6-1.3- 6, 6-3; McEnroe (Vst)-Muster (Oos) 6- 4. 6-1; Mecir (Tsj) - Gomez (Ecu) 7-5, 6-4. Toernooi van Stockholm Herenenkelspel, 3e ronde: Leconte (Fra)-Casal (Spa) 6-4. 7-6; Edberg (Zwe)-Cash (Aus) 7-6, 6-4; Wilander (Zwe)-Gunnarsson (Zwe) 7-5, 7-5; K. Carlsson (Zwe)-J. Svensson (Zwe) 6- 2. 3-6. 6-3; Forget (Fra)-S. Davis (Vst) 6-1. 6-4; Matuszewski (Vst)-Hlasek (Zwi) 7-6. 6-1; Mayotte (Vst>-Tester- man (Vst) 7-5, 7-6; Donnelly (Vstb Curren (Vst) 7-6, 3-6. 7-6. Kwartfina le*: Edberg (Zwe)-Matuszewski (Vst) 6-3, 5-7, 7-6; Leconte (Fra)-Mayotte (Vst) 6-3, 6-4; Guy Forget (Fra>4(ent Carlsson (Zwe) 7-6. 6-4. VOETBAL Weatduitae competitie: Borussia Dortmund-FC Kaiserslautem 2-0. Franse competitie: Auxerre-Rennes 3-1, Nantes-Brest 0-0. IJSHOCKEY Competitie, eerste divisie: Amster dam - Groningen 16-5 (4-2. 4-1, 8-2); Rotterdam - Nijmegen 3-2 (0-0, 3-0, 0-2); Tilburg - Heerenveen 6-3 (2-1. 1- 0. 3-2). Heren Avanti uitgeschakeld REUTLINGEN De heren van Avanti zijn in de derde ronde van het toernooi om de Europa Cup 2 uitgeschakeld door SSV Reutlingen uit West- Duitsland. De Hazerswoudse tafeltennisploeg verloor gister avond de uitwedstrijd met 5-0.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9