leidóa&owumt Vuilstort Roomburg iet verontreinigd a U houdt STAD OMGEVING ndere subsidieregeling Kjk- en buurtcomités Vliegenthartschool naar Da Costastraat Technische controle op Lammenschansweg DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986PAGINA 15 p stap met 40 katten t)EN De Leidse politie heeft gisteren de hele dag bezoek id van een even bont als omvangrijk gezelschap. Surveille- |e agenten zagen om half tien 's ochtends een gammel busje n in de Koningstraat. Het busje en de inzittenden, een 21- e Rotterdammer en zijn vrouw, werden voer controle over- acht naar het bureau aan de Langegracht. Daar bleken de jen zijn echtgenote niet de enige inzittenden te zijn: in het j stoeiden nog eens 40 katten rond. De jonge avonturiers jen enkele dagen eerder hun huis verlaten en daarvoor een jie van enkele duizenden guldens gekregen. Het duo was nu tiden op zoek naar een nieuw onderkomen. Het busje was yoor de sloop en de Rotterdammer bleek niet in het bezit een rijbewijs. Dat vond hij niet zo'n probleem. „Ik rijd jtal alleen tussen middernacht en vier uur 's ochtends, dan weinig verkeer", was zijn verklaring. Het echtpaar is tot in tand bezig geweest om een slaapadres te vinden. Om negen k avonds vertrokken de avonturiers en de in dozen en teil- jeposteerde katten weer richting Rotterdam in een gehuurd met chauffeur. Tentoonstelling over Blauwe Tram Ter gelegenheid van het feit dat het 9 november 25 jaar geleden is dat de tramlijnen tussen Leiden en Den Haag werden opgeheven, is in het Voorburgse Blauwe Tram museum aan de Herenstraat 101 een speciale tentoon stelling ingericht. Ook wordt door de Stichting Histo risch Genootschap De Blauwe Tram een speciale her denkingstegel uitgebracht. De tentoonstelling is vanaf 11 november te bezichtigen op dinsdag, donderdag, zaterdag en zondag van twee tot vijf uur. De tegel is voor tien gulden in het museum te koop, maar men kan deze herinnering ook aanschaf fen in het rokerspaleis Marcella aan de Korevaarstraat 2 in Leiden en bij de personeelsvereniging van de NZH (telefoon 211216). Bovendien zijn in beperkte mate glas in lood raamhangers verkrijgbaar met een afbeelding van zowel de gele als de blauwe tram. Deze zijn te be stellen door overmaking van 125 gulden op girorekening 412327 van de Stichting Historisch Genootschap in Zoe- termeer. LEIDEN De Leidse politie heeft gister ochtend tussen 9 en 12 uur een technische controle gehouden op de Lammenschans weg. Met 24 auto's bleek iets mis te zijn. Drie hadden geen APK-keuring ondergaan, terwijl ze wel een keuringsbewijs hadden moeten hebben. Vier auto's werden van de weg gehaald. Drie eigenaren deden direct afstand van hun voertuig. Verder moeten zes automobi listen zich binnen 20 dagen op het bureau melden om hun gerepareerde auto te laten zien. Elf weggebruikers kregen een proces verbaal wegens diverse gebreken aan onder meer remmen, banden en remlichten. Nieuw project in Stevenshof LEIDEN Wethouder D. Tes- selaar van Volkshuisvesting heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor een project van 52 nieuwe eengezinswoningen in de Stevenshof. Het gaat om 48 pre mie A-koopwoningen en 4 pre mie B-koopwoningen aan de Heintje Davidsweg en de Vera Bondamstraat in de Zuid-west hoek van de nieuwbouwwijk. De woningen, die gebouwd worden door aannemer Panagro uit War mond, worden tussen juni en september volgend jaar opgele verd. 3NDERZOEK HOOGHEEMRAADSCHAP WEERLEGT BEWERINGEN BEWONERS: SIDEN Metingen an het Hoogheemraad- fchap Rijnland hebben en ontoelaatbare ver- Liiling aangetoond van et water, dat afkomstig van de voormalige lilstort in Roomburg, metingen werden hede verricht op ver- oek van de omwonen- |en. Zij meenden te we- èn dat de sloten in het ëbied ernstig vervuild teren als gevolg van nemische afvalstoffen (ie in het verleden op de vuilstort zouden zijn ge stort. Een woordvoerder van de Stichting Meer burg sprak gistermiddag zijn twijfels uit over het onderzoek van Rijnland. Volgens een voorlichter van Rijnland zijn de metingen verricht op plaatsen waar het water regelrecht uit de vuil stort kwam. „Op de meet- plaatsen had nog geen ver menging met schoon water plaats gevonden", aldus de voorlichter. De metingen hebben uitgewezen dat er „geen sprake is van ernstige verontreiniging". De mate van vervuiling die werd aan getroffen kwam de toegesta ne norm niet te boven. Wel werd een relatief hoog gehal te aan lood aangetroffen maar dat is volgens Rijnland in de randstad gebruikelijk. Het hoge loodgehalte wordt veroorzaakt door het inten sieve autogebruik. De resultaten van dit onder zoek komen overeen met die van een meting die de ge meente vijf jaar geleden liet uitvoeren. Ook toen werd ge constateerd dat van ernstige verontreiniging geen sprake was. Omwonenden hadden Rijn land om dit onderzoek ge vraagd. Rijnland controleert regelmatig de vuilstorten en het was toevallig dat net de vuilstort in Roomburg hier voor aan de beurt was. „Ook in het verleden hebben we geen verontreiniging aange troffen", aldus de voorlichter van Rijnland. De omwonenden zijn echter niet gerustgesteld door het resultaat. Volgens W. Theil van de Stichting Meerburg zijn de aanwijzingen dat zich sterk verontreinigde stoffen in de vuilstort bevinden, be trouwbaar. Hij is niet van plan zich zomaar neer te leg gen bij de resultaten van het onderzoek van Rijnland. Theil sluit niet uit dat Rijn land op de verkeerde plaat sen heeft gemeten. Mogelijke verontreiniging van de vuilstort was voor de omwonenden één van de re denen om te protesteren te gen de tijdelijk opslag van vervuilde grond in Room burg. Ook al zou de vuilstort niet verontreinigd zijn, zijn er nog andere argumenten om tegen deze opslag te zijn, zegt Theil. Volgende week beraden de buurtbewoners zich over verdere stappen te gen het plan van de gemeen te. i y DEN De subsidierege- .voor wijk- en buurtcomi- moet veranderen, vindt puder H. de la Mar van Ie zaken en maatschappe- aangelegenheden. In het prp welzijnsprogramma 1987 wordt voorgesteld Imités een vast bedrag per ner te geven. Tot nog toe Jle subsidie voor de wijk- buurtcomités afhankelijk (iet aantal huishoudens in jjk of buurt. CDA, PvdA inks Leiden kunnen zich |n in dit voorstel, zo bleek tmiddag -tijdens een ver- (ing over de begroting, leverde een vertekend I op, omdat ervan werd tjaan dat er één huishou- h een woning woont. Wij- Laar veel jongeren en stu- n wonen die samen een beien, komen er dus be- f af. De subsidieverhoging iagt 40.000 gulden en in komt daar nog 15.000 gul- povenop zodat in totaal 112.000 gulden beschik- is voor de comités. Als Standaardbedrag" is ver- blijft nog geld over. Dit t verdeeld aan de hand Ie grootte, de finaniële si- en het aantal activitei- bn een wijkcomité. [■raadslid mevrouw M. bergen vond dat alle co- evenveel geld moesten in: „Anders komen we in vicieuze cirkel terecht: (comités die weinig doen, ta weinig geld en kunnen C K Wethouder.De la Mar: ...subsidieregeling... dan ook weer minder activitei ten op touw zetten". P. Lange- berg van D66 merkte op dat studenten weliswaar vaak ge zamenlijk een huis bewonen, maar niet zo veel gebruik ma ken van de activiteiten van de wijk- en buurtcomités. Het voorstel is nu voorgelegd aan de comités. Als de in spraakreacties binnen zijn, be handelt de commissie het ont werp. De raadsleden P. Biegstraaten (CDA) en P. Langeberg (D66) deden gisteren tijdens de be grotingsbehandeling een voor stel om ook een project uit de portefeuille van De la Mar te financieren van de vier ton die een benzinemaatschappij de gemeente schonk. Bieg straaten stelde voor bij de Kredietbank een budgetvoor- lichter aan te stellen voor de periode van een jaar, die de mensen „écht kan begeleiden zodat ze definitief uit de finan ciële problemen (lenen, rente betalen, lenen) kunnen ko men". Hij stelde voor 15.000 gulden te reserveren voor zo'n consulent. Wethouder H. de la Mar zei „niet negatief" tegenover dit voorstel te staan. „Maar ik vind dat dit in de begroting van de Kredietbank moet worden opgenomen. En de Kredietbank valt niet onder mijn verantwoordelijkheid, maar onder die van de wet houder van economische za ken", aldus De la Mar. De wet houder had wat meer moeite met het voorstel van Lange berg de aanstelling van een tij delijke administratieve kracht voor het Instituut Burger raadslieden (20.000 gulden) te betalen met de gift. „Het IBR heeft een blijvend tekort aan een administratieve kracht", aldus De la Mar, „als we iets willen regelen, dan moeten we dat goed doen. Het heeft geen zin om iemand voor een jaar aan te stellen". Langeberg was het niet met hem eens: „Het IBR heeft zelf aangegeven dat het om een tijdelijke behoefte gaat omdat er een aantal ont wikkelingen zijn, waardoor de werkdruk in de toekomst af zal nemen. „Nu is het Instituut 's middags onbereikbaar en dat vind ik volstrekt onaanvaard baar". Langeberg wil ook het tekort van het Jongeren Ad vies Centrum (7.000 gulden) fi nancieren met het geld van de benzinemaatschappij. Het Jongeren Advies Centrum (JAC) kan de beschikking krijgen over het oude PTT-ge- bouw aan de Middelstegracht. „Dit gebouw biedt meer ruim te dan het huidige, ook al moet het wel worden opgeknapt", aldus De la Mar. Hij zei dat er momenteel overleg plaatsheeft met het JAC, dat nu nog is ge vestigd aan het Noordeinde. ■BEGROTING'871 Vier woningen voor Tamils LEIDEN De gemeente Leiden wil vier woningen beschikbaar stellen voor Tamils. Voorwaarde hier bij is dat de Stichting Vluchtelingenwerk Lei- den-Oegstgeest hen bege leidt. Wethouder H. de la Mar zei gisteravond te verwachten dat „nog dit jaar" de Tamils in Leiden kunnen wonen. Hij deelde mee dat het aantal vluch telingen dat in Leiden verblijft, het afgelopen half jaar is toegenomen met vijftig personen. )ON WAGENBEWONERS: RENOVATIE LEIDS KAMP NIET NODIG EN „Wij zijn tevreden als we mogen houden wat we n. Wij hebben niet om renovatie van het woonwagenkamp lagd, het enige wat wij willen is onze voorzieningen hou- |Dat zei een woonwagenbewoner gisteravond naar aanlei- ian de opmerking van wethouder De la Mar (woonwagen dat renovatie van het hele Trekvaartkamp tussen de vier miljoen gulden kost. et kamp in stand te houden is renovatie nodig", zo zei de ader, „en om te renoveren hebben we geld nodig van het Het college wil, net als de bewoners, de 78 standplaatsen I Trekvaartplein handhaven. Maar het Rijk is van mening je woonwagenbewoners moeten worden verspreid over t kampjes van tussen de drie en 15 woonwagens, zodat, zo luidt de filosofie, de woonwagenbewoners beter kunnen integre ren in de burgersamenleving. Volgens het provinciaal woonwa genplan moet het Trekvaartplein worden teruggebracht van 78 naar 41 plaatsen. Leidse woonwagenbewoners zouden moeten verhuizen naar kampjes in de regio. Daar blijkt niet veel animo voor te zijn. „Ik wil zo spoedig mogelijk gaan praten met de nieuwe staatssecretatis Heerema (VROM)", aldus De la Mar. „Ik wil weten óf en onder welke voorwaarden de staatssecretaris re novatie wil-steunen". De wethouder is met de provincie overeen gekomen dat, mocht handhaving van de 78 plaatsen op het Trekvaartplein niet lukken, er twee nieuwe kampjes met elk 15 standplaatsen in Leiden worden gesticht. Voorstel voor meer plakmogelijkheden LEIDEN Wethouder H. de la Mar komt binnenkort met een voorstel over verruiming van de „plakmogelijkheden" in de stad. Hij zegde dit toe naar aan leiding van een opmerking van J. van Meijgaarden (PvdA). De socialist stelde dat sommige (jongeren)organisaties „de hele stad volplakken met affiches over hun activiteiten". Wegha len kost veel geld en bovendien zijn die posters een vorm van vervuiling, zo betoogde Van Meijgaarden. „De plakkers moeten de affiches zelf wegha len, of opdraaien voor de kos ten van het weghalen", vond hij. De la Mar was van mening dat „eerst de plakmogelijkhe den verruimd moeten worden, voordat de jongerenorganisaties worden aangepakt". LEIDEN De Vliegent hartschool zal vermoede lijk in de herfstvakantie van het volgend school jaar het onderkomen aan de Zuidsingel verlaten. J. van Beest, oud-voorzitter van het bestuur van de school, sloeg gistermiddag de eerste paal voor het nieuwe gebouw aan de Da Costastraat. De nieuw bouw gaat 2,3 miljoen gul den kosten. Het bedrag wordt opgebracht door het rijk. De Prof. Vliegenthartschool, gestart in 1972, is een school voor Voortgezet Speciaal On derwijs (VSO). De school is be stemd voor kinderen met een normale intelligentie maar met leer- en gedragsproble men, die niet terecht kunnen op normale voortgezette oplei dingen. Zij worden op de Vlie genthartschool enkele jaren begeleid. Doel is om de kinde ren uiteindelijk wel naar de normale opleidingen te laten overstappen. De Vliegenthart school telt nu 130 leerlingen. De school is momenteel geves tigd in de voormalige lagere school aan de Zuidsingel, een gebouw uit de vorige eeuw. Volgens directeur H. de Graaf is men al sinds 1976 op zoek naar een ander onderkomen. „Het is een oud rotgebouw. Het stinkt hier vaak en er val len bij harde wind soms stuk ken van de pui naar beneden. Bovendien hebben we geen leerlingen tijdens de pauzes". Een kleine vijf jaar geleden kwam het plan op tafel om te verhuizen naar de Da Costa straat. Na veel overleg met de gemeente verrijst bij de hoek met de Kneppelhoutstraat nu een nieuw complex, dat tegen een bestaand gebouw wordt aangebouwd. In dat gebouw was vroeger onder meer het. rekencentrum van de gemeen te gevestigd en bood de laatste jaren onderdak aan kunste naars, die op de begane grond hun atelier hadden. De nieuwbouw en het gereno veerde oude complex zuljen in totaal 9 lokalen bevatten, een gymzaal en een grote hal. Ook de aan de school verbonden begeleiders als de orthopeda goog en de logopedist krijgen een eigen ruimte. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J. J. W. van Rhijn en B. C. de Jong. W Meijer en W. van Eijk J. M. Regeer en E. J. Vermeul. M. Ciere en H. G. de Boer. J. G. M. Kooloos en M. C. Groothoff. L. Mer- cado Rentero en H. Burgemeester. A. de Keizer en I. B. Laterveer. D. van Soest en J. A. A. Mark. A. S. de Jong en C. L. de la Rie. P. van der Ent en M. E. van Haarlem. R. Wassing en A. M. C. Segaar. J. J. Nieboer en J. H. Erades. J. R. Hollebeek en N. M. San- Geboren: Susanne Marjanne d.v. R. Broekhof en S. M. van Walraven. Bart Cornelis z.v. J. C. Blom en L. G. de Rijk. Stefanie d.v. H. Veld en A. J G. Bedijn. Michael Coenraad z.v F C. M. Sluiter en R. van Oevern. Den nis z.v. A. D. Durieux en J. M. Star. Martine d.v. K. van Luijt en J. Haas noot. Stefan z.v. H. Schriek en C. van Brakel. Marcel z.v. L. Imthorn en M. de Haas, Saweler z.v. idem. Adriana Cornelia d.v. H. M. Hazenoot en I. Vooijs. Charlotte Wilhelmine Anne Cathérine d.v. K. E. Hagenaar en C. A. M. W. A. van Paridon. Willem Ro- bertus Hendricus z.v. C. J. A. Schou ten. Bregje Jannetje d.v. C. L. Guijt en P. van der Plas. Marleen Helena Jacoba d.v. J. M. M. Snijders en M. J. H. Kallenberg. Wesley z.v. R. H. J. Oomen en P. C. Velthuijzen. Maarten z.v. M. Hoek en H. van Duijn. Van Quy z.v. V. Q. Nguyen en T. K. L. Bui. Merel Joanne d.v. H. G. M. Beuk en A. A. M. Wolswijk, Ruben Paulus z.v. idem. Ronja Erica d.v. G. J. Er- nest en A. E. Kruize. Annemarie d.z. J. T. Sanders en M. Huffener. Char les z.v T. de Jong en J. M. Note- boom. Jip z.v. G. M. T. Vanneste. An nemarie d.v. H. W. M. Loeiers en W. A. M. Huijbrechts. Marcel z.v. W. Zwanenburg en Y. C. Maas. Rafael z.v. B. Winograd en C. Minder. Wil lem Daniel z.v. F R. Breddels en J. J. Schoneveld Marjolein Johanna d.v. D C. F. Neuman en A. G. M. van Eijk. Lotte Elisabeth d.v. A. J. Elshof en R E van Zonneveld. Alexander Hendrik Willem z.v. H. W. Heemskerk en J. W. Maagdelijn. Beerend Anne Dirk z.v. C. G. Groot en H Ockels. Thijs Thomas z.v. J. van Drunen en N. S. L. van Welij. Thamara Petronella Maria d.v. J. P. P. Duyn en C. van den Berg. Jelle z.v. G C. M. Schreurs en T. A. M. van Haarlem Ilse Stephanie d.v. L. Boom en S. J. van Hattum. Joseph Bayley z.v. J. H. Pratt en L. A. Schu bert Marjolein d.v. P. Spuijbroek en M. B. de Slegte. Pieter z.v. J. B. J. van der Voort en J. I. V. Bronsgeest. Diana Hendrika d.v. H. J. Kruize en L. Helbers. Dirk z.v A M. P Keek en B. H Reinderink. Sjon z.v W. A. de Ridder en J. M. Houwaart. Elisa beth Wilhelmina d.v. J. J. de Mooij en C. J. Hogewoning. Mariene d.v. L. D. Guijt en A. Messemaker. Jordi Hendrikus z.v. H. J. M. de Weijer en W. M T. van Diest, Jesca Wilhelmi na d.v. idem. Steven z.v. H. W. van Bovene en F. R. C. M. Kengen. Bram z.v. H. MacKaaij en J. M. H Kluck. Jeanine Adriana Antoinette d.v. H. van den Eijkel en G. M. J. van der Meij. Jaime Florimond z.v. R. Kore- bee i M. L. E. Nieboer. Danny de Mooij en N. J. Monster. Bernard Pieter z.v. A. Kerpershoek en A de Mooij. Heieen Maartje Clarissa d.v. L. C. Riezebos en F. C Huber. Avinash Vikash z.v. H. Bhikhie en N. RamlaL van de vereniging De Klos houdt op 29 en 30 november een video-cursus voor vrou wen. Deelname kost vijftig gulden. Aanmeldingen en i formatie: 213758. Stichting irdag 8 no v ib 58 Club '58 houdt _0 november een fan- fair. Club 158 is is een vrij- tisvereniging voor geeste gehandicapten. De fancy wordt gehouden aan de 57 en is geopend 10.00 tot 17.00 uur. deo p' Video", een onderdeel Folk De Leidse folkclub Horus ver zorgt morgen vanaf 21.00 uur weer een Open Podium in Le Bambou aan de Herenstraat 1. Opgeven via tel. 01717-2726 of voor 21.00 uur in Le Bambou. De toegang is gratis. Vluch telingen De Stichting Vluchtelingen Werk Leiden Oegstgeest zoekt vrijwilligers. Zij zullen deel uitmaken van een werk groep die belangen van vluchtelingen behartigt en hen begeleidt. Nadere infor matie is telefonisch verkrijg baar van 13.00 tot 17.00 uur: 133088. Zwemmen Elke zaterdag van 12.15 tot 13.15 uur is er in zwembad De Zijl een zwemuur voor vrou wen. De toegangsprijs is f3,30 en er is kinderopvang. Dit zwemuur is speciaal bedoeld voor buitenlandse vrouwen. Markt De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt mor gen een zogenaamde breng en koopmarkt. Belangstellen den kunnen van 10 tot 14 uur terecht in het verenigingsge bouw 't Wand aan de Ceacili- astraat 18. Voor inlichtingen: tel. 01714-2007. Speelgoedbeurs De stichting Slaaghbuurt houdt morgen een speelgoed beurs in het buurthuis Op Ei gen Wieken aan het Valken- pad in de Meren wijk. De beurs is voor inname geopend van 13.30 tot 14.30 uur en de verkoop heeft plaats van 19.30 tot 20.30 uur. Ruilbeurs In Koningskerk houdt mor genavond van negen tot tien weer een ruilbeurs in de aula van de Voorthuysensschool aan de Marnixstraat 104. In lichtingen: 312513. Oost en West Het Studium Geren rale van de Leidse universiteit ver zorgt vrijdag in het Centrale Voorzieningengebouw een ac tualiteitencollege in het over mensenrechten in Oost en West. Prof. Mihailo Markovic zal ingaan op de vraag of de westerse visie op de mensen rechten niet te zeer gekleurd is door de westerse normen. Het college begint om twee uür. Kleding De Socialistische Partij verza melt kleding en schoeisel voor Zuid-Afrikaanse vluchtelin gen. Inlichtingen: tel. 071- 215790 of 142391. Vrijdagoch tend worden de eerste 1000 kilo kleren vanuit Leiden naar Zuid-Afrika verscheept. Koffiebar Het zangduo Roelof en Con nie treedt zaterdagavond van af acht uur op in de koffiebar in de Petrakefk aan de Cura- gaostraat 3. De toegang is gra tis. Reünie Oud-bewoners van de Wal deck Pyrmontstraat zijn za terdagavond vanaf 19.30 uur welkom in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. De organisatoren van de reü nie verwachten ongeveer 250 oud-bewoners. Iet deze fantastische, stevige kranteparaplu, die u van ons ca deau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Not j Nac Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats:. Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23.04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de kranteparaplu aan: Naam:Vooi A dres: Postcode/plaats:. Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer ""1, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). Ceidóe Soumnt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15