Praatshow van Linda zoveelste in de rij gekleurd gezien ^RADIO/TELEVISIE Ecidoe Soman! DINSDAG4 NOVEMBER 1986PAGINA IS ListTelevisiemakers houden nu iïg ^massaal 'Vinger aan de Pols' ï'rote televisie voor grote mensen. Dat zou een walificatie kunnen zijn voor de driedelige do- umentaire 'Levensberichten' die Cherry luyns voor de VPRO maakte. Zondag was het erste deel te zien, met de titel 'De dag schrijft 'riet blauw'. Dat klinkt poëtischer dan het is: 'Jief is gewoon de constatering dat de dagdienst de oncologische afdeling van het VU-zieken- 'uis in Amsterdam het rapport met blauw c chrijft. terwijl avond- en nachtdienst andere l< deuren pennen hanteren. %t wa overigens maar een heel klein aspect ■an de uitzending, waarin een van de verpleeg kundigen centraal stond (in de volgende afleve- 1 ingen van het drieluik komen een arts en een latient aan de beurt). Duyns filmde de ver pleegkundige in haar werk, in haar contacten j&tfet collega's en patiënten en interviewde haar langdurig over haar werk, over haar motivatie, over de psychologische druk die het werken op een kankerafdeling meebrengt. Dat leverde een wonderschone televisie-uitzen ding op die met een nuchter soort dramatiek (of een dramatisch soort nuchterheid) een indrin gend portret schetst van leven en werken en sterven in een ziekenhuis, juist op een afdeling waar het sterven in het dagelijks patroon is verweven. Daarmee werd de film tegelijk (misschien on bedoeld) een krachtig pleidooi tegen verder gaande bezuinigingen in de ziekenhuiszorg. Als je de zorgvuldigheid en de zorgzaamheid ziet waarmee artsen en verplegend personeel hier te werk gaan. de liefde waarmee hun kanker patiënten worden omgeven, de menselijkheid waarmee hun problematiek wordt tegemoetge- treden - dan beschouw je het indammen van de 'tuigingskracht, dan stonden de potentiële pa- ziekenzorg vanzelf als crimineel. tiënten rijen dik op zijn stoep. Prachtige televisie weer van Cherry Duyns. Televisie waarnaar je ademloos zit te kijken, al speelt het zich gemiddeld allemaal heel traag af. Het mist al die visuele en dramatische trucs die het beeld en de handeling bepalen in het ziekenhuisleven zoals zich dat min of meer te gelijk op het andere net afspeelt in „St. Else where". de Amerikaanse ziekenhuisserie van de NCRV. Ook knap, op zijn eigen manier, maar vergelijkenderwijs heeft „St. Elsewhere" niets met het echte leven te maken. Dat gold zondag ook voor de aflevering van de „Cosby-show", waarin buurjongetje Peter door de Cosby's wordt overgehaald om toch maar naar de tandarts te gaan. Die werd gespeeld door Danny Kaye en bleek zoveel tijd en ener gie te kunnen steken in zijn weerspannige mi ni-patiënt, dat elke relatie met de werkelijk heid op toeval berustte. Als er al ergens op de wereld een tandarts zou bestaan met die hoe veelheid geduld, tijd, wijsheid, humor en over- We leven kennelijk in een periode waarin me dische onderwerpen, en dan met name de ge vreesde ziekte kanker, in het middelpunt van de belangstelling staan. Onlangs konden we bij de VARA een interessante discussie zien tussen een 'traditionele' en een 'alternatieve' kanker- genezer (waarbij verhelderende filmportretten van de gesprekspartners waren gemaakt in hun eigen werkomgeving), en in de meest recente aflevering van 'Rondom Tien' voerde Henk Mochel gesprekken met kankerpatiënten en medici over hun ziekte en de daarvoor beschik baar zijnde therapieën. Ook belangwekkende en informatieve uitzen dingen. Maar opmerkelijk is het wel, zo 'n haus se in aandacht voor sociaal-medische onderwer pen. Zou dat terug te voeren zijn op het succes volle pionierswerk dat Ria Bremer in AVRO's 'Vinger aan de Pols' deed? RENÉ DE COCQ HILVERSUM - Aan de rij verb praatshows op de vaderland se tv voegt de TROS er don derdagavond, Ned. II om 19.12 uur, nog eentje aan toe. Het nieuwste produkt uit de stal van John de Mol-pro- dukties heet 'Linda'. De pre- sentratice, u raadde het al, is Linda de Mol en zij heeft de twijfelachtige eer dit seizoen de twintigste talkshow op het scherm te presenteren. Naast personalities als Sonja Ba rend, Ivo Niehe, Tineke de INooy en Jan Lenferink, moet Linda haar eigen plaats in de galerij der televisiegroothe den bevechten. Linda de Mol, een typische blijkijkster, goedlachs en enigszins spon- tfk taan. wil in haar show vooral 'glamour' uitstralen: de Cos- mo-look. De 'cosmo-show' gaat eens I per maand de ether in. Wat kan 'Linda' nog aan het scala van talkshows toevoegen? Linda: „Nou, ik ben sowieso de jongste op de tv. Je hebt natuurlijk Sonja en Tineke, maar ik ben pas tweeëntwin- jU tig Ik heb een heel andere kijk op de dingen. Ook de keuze van de onderwerpen is bedoeld om een jonger pu- np bliek te boeien. We hebben uO geprobeerd een formule te vinden waarmee we ons on derscheiden van de rest van np de talkshows. Er is al zoveel ld op de tv. We willen een beet je glamour brengen. Niet dat iedereen in glitterjurken p«q loopt, maar wat meer in de O sfeer van glamour-onderwer- pen. Kunst, mode, actualitei ten. carièrevrouwen. Er komt elke maand een kok, we signaleren de trends, dat kan binnenhuisarchitectuur 75 'ets met s>eraden of I auto's. In de show zit een echte modeshow. Weliswaar een paar minuten, maar wel echt met mannequins en vi- sagistes. Films behandelen we als we eens een keer geen Linda de Mol: „Ik ben de jongste". Bemoeien Om de glamour-look te creëren is een peperduur de cor ontworpen, dat de sfeer uitademt van een sjieke ho recagelegenheid. Er is een heuse open-haard, een terras, er zijn naar buiten open slaande deuren, een cocktail bar, makkelijke fauteuils en banken, en een modieus in gerichte keuken. Linda: „Het decor is op mijn verzoek ontworpen. Ik wilde absoluut niet zo'n tafel me| een fles jus d'orange en een tribune met mensen die zich overal ernstig mee bemoeien. Ik wil gewoon iets heel ge zelligs. Het doet denken aan de clubs zoals je die in Lon don wel hebt." Linda ontkent dat de ambi ance enigszins lijkt op een sjieke uitvoering van Veroni ca's 'Tineke'. „Nee, daar lijkt het niet op. Ik ben me ervan bewust dat het programma voor de kijkers misschien het dichtst in de buurt komt van 'Tineke', maar zij is toch een heel andere persoonlijkheid. Ze is honderd procent zich zelf tijdens de uitzending. Ik ga haar niet imiteren. Ik wil óók honderd procent mezelf zijn. Wat dat betekent? Tja, ik ben heel flap-uiterig, een beetje spontaan en vrolijk. Ik ben Sonja niet. Ik ben heel anders. Ik kan bijvoorbeeld nooit onvriendelijk zijn, zoals zij dat kan. Daar heb ik vre selijk veel moeite mee. Mis schien leer ik het nog wel. In RUR worden gasten ook wel eens fel aangepakt; dat zal mijn aanpak niet zijn. Dat ligt niet in mijn karakter. Dat kan ik gewoon niet goed. Dat wil niet zeggen dat ik soms niet op mijn strepen zal gaan staan, maar mensen een beetje in een bepaalde hoek drukken, dat doe ik niet." Commercieel De redactie van het program ma is omvangrijk: redacteu ren van de TROS, John de Mol jr. (Linda's broer en te vens producent), Linda zelf en drie mensen van 'bekende bladen in Nederland'. Met re dactieleden uit de wereld van de damesbladen - gezien de keuze van onderwerpen (mode, make-up, eten en uit gaan) én Linda's werk voor Sky-Channel - zit de kans erin dat het een nogal com merciële aangelegenheid wordt. Linda: „Er is niks verkeerds aan commerciëel. Ik vind dat als je een programma maakt voor zoveel mensen op een zo belangrijke uitzendtijd (tus sen tien over zeven en acht), je een programma moet ma ken dat zo veel mogelijk kij kers aanspreekt. Als vijf pro cent van de kijkers zegt: 'nou, dat is nog eens leuk' en de rest: 'moet ik daar naar kijken op mijn donderdag avond?', waar ben je dan mee bezig? Maar als dat mijn op dracht was geweest had ik dat ook met liefde gedaan." De show hoeft niet persé een journalistieke inhoud of on dergrond te hebben, volgens Linda. „Ik hoef daar niet als een keiharde journaliste te gaan zitten. We proberen wel een serieus gesprek te bren gen, maar niet heel moeilijk of intellectueel. Niet dat ik dat niet leuk vind om te doen, maar momenteel vind ik deze show leuker." Kijkcijfers zijn belangrijk in omroepland; ze kunnen een programma maken of bre ken. Dat realiseert Linda zich ook, maar ze wil geen echte concessies doen om de cijfers te benvloeden. „De kijkcijfers interesseren mij niet, maar de TROS wel. Ze zijn belangrijk, maar ik ga niet de George Baker Selec tion van stal halen omdat de kijkcijfers dan omhoog gaan. Dat gaat me te ver. Ik heb wel mijn principes. En óf." Of de kijkers en cijfers 'Lin da' acht maanden op het scherm zullen houden, is voor iedereen de vraag en ze ker ook voor Linda de Mol. „Of ze vinden het fantas tisch, of ze vinden het ver schrikkelijk. Een tussenweg is er nooit." DIRK JAN STIP ^Nederlan^ NEDERLAND 1 AVRO 16.00 S AVRO Service, geva rieerd informatief magazi ne gepresenteerd door Catherine Keijl en Amanda Spoel. Met o.a. een ge sprek met de psychothera peut Bierens de Haan die uitlegt hoe hij karakters van bekende Nederlan ders kan analyseren door middel van een foto, het Salonprobleem is inconti nentie en er is muziek van Chris Hinze NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel. Met o.a. de Toppop-Test door Leonie Sazias TELEAC 18-30 Spaans voor beginners (Por Favor). Les 5: Asi es la vida AVRO 19.00 CD Fabeltjeskrant 19.05 Bluffers, kinderprogram ma. Afl.: De geheime tun nel 19.25 AVRO's Sportpanorama NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's wedden dat...? (2), serie van tien showpro gramma's waapn een pa nel opmerkelijke wedden schappen afsluit met be kende en minder bekende personen. Presentatie: Jos Brink en Sandra Remer 22.10 AVRO's Televizier Maga zine, actualiteitenmagazi ne 22.55 Het raadsel van de Wad den (5), tiendelige Duitse tv-serie naar de roman van Erskine Childers. Met o.a. Burghart Klaussner, Peter Sattman en Isabel Varell. De spanning tussen Davies en Carruthers neemt toe. De laatste blijft erbij, dat Dollman geen spion is. In tussen zit de Dulcibella muurvast in het wad 23.45 S Ontdek je plekje, film impressie van Nederland's mooiste plaatsen. Van daag: Thorn NOS 00.00 Journaal 00.05Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteit. Cursus Bestuurlijke infor matieverzorging I NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CD Snuiters, discussiepro gramma voor jongeren, gepresenteerd door Cees Grimbergen met een inlei ding van John Kraaykamp jr. Afl. 1: Zwerven. Muziek van Hans de Booy 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek ditmaal geheel ge wijd aan de ontstaansge schiedenis van de auto snelweg door Amelis- weerd. Aan bod komen onder andere oud-minister Zeevalking, landsadvocaal Den Hertog en vertegen woordigers van de actie voerders NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin kijkers hun kritiek kunnen spuien over het te levisie-aanbod 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatief programma over consumentenzaken. Afl. 2: De snelle hap. Ne derlanders besteden steeds minder tijd aan voedselbereiding, zowel binnenshuis als buiten de deur. Gevolg: de fast food'-restaurants rijzen als paddestoelen uit de grond. In deze uitzending de me ning hierover van TNO. de consumentenorganisaties, de hamburgerkoning, de kok en de klanten. Presen tatie: Ingrid Drissen 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. Vanavond aandacht voor de congres verkiezingen in de Vere nigde Staten en de burger oorlog en de hongerpro- blemen in Soedan 21.30 CD Het tijdperk van de Re naissance (slot), vijfdelige Franse documentaireserie over de ontwikkeling van de Europese kunst en cul tuur in de vijftiende en zes tiende eeuw. Afl. 5: Spanje in de wisseling der tijden NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Gezondheidsvoor lichting Kanker, afl. 1 EUROPA TV Weerbericht Kinderprogramma. Met o.a. 'Ploom' en 'Plastinots' Europe Countdown, poppro gramma met Adam Curry Eureka, wetenschappelijk ma gazine Almanac Weerbericht en World Watch Sports Report Free to choose, tiendelige do cumentaireserie over de we reldeconomie. toegelicht door Milton Friedman. Afl.: What is wrong with our schools? Europa Report, actualiteiten The Flying Dutchmen - Hol lands mirakel, zevendelige do cumentaireserie Andy Williams special, muzi kaal programma Weerbericht en World Watch Sports Report Programma-overzicht 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 18.05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de paddestoelen (herh.) 18.10 Dagboek van een clown, ver- t halenserie van Guido Staes. All.: Het lentejongetje .25 Mik, Mak Mon, tv-serie. Afl. 5: De joyriders .35 De Edison tweeling (The Edi son Twins), Amerikaanse tw serie met Andrew Sabiston en Marnie McPhail. Afl.: Het Mole 00 Juke Box, videoclips .05 Zoekwerk, serie voor werkzoe kenden. Afl. 4: D.A.C., B.T.K., T.W.W., W.E.R.K.? ,35 11.11.11., overzicht projekten 19.40 Mededelingen en program- b. ma-overzicht N ma-overzicht .45 Journaal 10 Weerbericht .15 Kunst-zaken, kunstagenda .25 Argus, praatprogramma van Jan de Rompaey en Jessie de i Caluwè |1.20 Labyrinth, informatief magazi- ne. Afl.: Vrijwilligers voor Spanje. Zo'n tweeduizend Bel- I gen maakten tussen 1936 en 1939 deel uit van de Interna tionale Brigades In Spanje. I Marr ook de fascistische troe- m van Franco, de 'Falange' de 'Tertio' hadden Belgen hun gelederen 2.10 Boekenbeursnieuws 2.15 Uitzending door Derden. Pro gramma van de Christen-de mocratische Omroep 3.10 Luister met je ogen (Spraak- afzien), serie over communica tie met gehoorgestoorden. Les 6: Dieren .25-23.45 Journaal en Coda: 'Pi- heno' van Bela Bartok, uitge voerd door het Ebony trio BRT 2 9.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace. Pat McDonald en Peter Phelps 9.23 Muzikaal intermezzo |i|9-25 Oshin (2), Japanse serie met 1 o.a. Ayako Kobayashi en Shlro Ito (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal 10.10 ECC Tennis vanuit Antwer- '/o pen, rechstreekse reportage ve^ met comentaar van Daniel Mortier ca.22.00-22.30 Handel en j)t- wandel, informatieve serie over stadsvernieuwing. Afl. 2: Een programma (herh.) RTBF^ 17.15 Vacatur met o.a Fraggle Rock ^^8.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 119,30 Journaal «>.00 Contacts, verkeerstlps 4 20 05 Le liroir secret, tv-serle van Danièlle Thompson, met Mi- chèle Morgan, Marie-France 4$ Pisier, Jeanne Moreau e.a. f100 La guerre civile d'Espagne, documentaireserie van Jac- 101 ques Cogniaux over de Spaan- 1 se Burgeroorlog Andrew Sabiston en Marnie McPhail als de Edison tweeling. BRT 1 om 18.35 uur. 21.55 Laatste nieuws 22.20-00.05 Cinè-Club de Minuit: De la vie de Marionnettes, Duitse speelfilm uit 1980 van Igmar Bergman. Met o.a. Ro bert Atzorn en Christine Bu- chegger. Peter Egerman ach tervolgt een prostituèe en doodt haar. Voor de moord heeft hij zoals gewoonlijk zijn vriend en psycho-analist ge consulteerd. Deze keer bekent hij zijn aandrang om zijn eigen vrouw te vermoorden TV 5 16.05 Les vacances de Monsieur Lèon: Gaelle Lazure, amuse mentsprogramma 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 1&35 La tendresse, tv-film van Ber nard Quesane, met o.a. Made leine Robinson 18.05 La maison de TF 1, gevarieerd magazine 19.00 Les vacances de Monsieur Lèon: Richard Berry en Jane Manson, amusementspro gramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Adieu, tv-film 21.00 Sport a la une 22.00 Nieuws 22.30-00.00 C Les amants de Ver- one, speelfilm uit 1949 MUSIC BOX 17.00 KI The Simon Potter Show, met o.a. de 'Video Poll' 18.00 KI The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 K) The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 K) The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 E The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 KI The Simon Potter Show (herh.) 23.00 GD The Shadow (herh.) 00.00 KJ The Timmy Mallett Show 01.00 KI The Amanda Redington Show 02.00 KI The Nino Firetto Show 03.00 EThe Martin Buchanan Show 04.00 KJThe Simon Potter Show, met "Chart Attack', overzicht van de Engelse hits 05.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 El Rox Box, tweetalig muziekprogramma in samen werking met de RTBF. Presen tatie: Ray Cokes DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod: Auf einmal zweimal, documentai re-film over tweelingen van Roswitha Weck 16.45 Spass am Oienatag, kinder programma met Werner en 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Der Chef kommt zurück 19.00 Reilly-Spion der Spione (Reil- ly. Ace of spies), dertiendelige Engelse tv-serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl. 11: Helden 19.57 Programma-overzicht 20.00 CGTagesschau 20.15 Ein Platz für Tiere, natuurfilm serie van en met professor Bernard Grzimek. Afl.: Onge wenste en welkome asielzoe- 21.00 Panorama, reportages, analy ses en opinies 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie Linda Gray, Larr t, Howard Keel e. Morgenluft. JR is druk doende om van Ewing Oil één van de grootste onafhankelijke olie maatschappijen van Texas te maken. Nu hij het praktisch al leen voor het zeggen heeft kan hij daarbij rustig zijn gang 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt: Wiedergefundene Zeit, tv-film naar de novelle 'Das Ehepaar' van Francisco Tanzer in de serie 'Die literari sche Filmerzahlung'. Met Adel- heid Arndt, Edgar Böhlke, Wil liam Mang e.a. Regie: Jochen Richter. In aanwezigheid van zijn vrouw wordt Karl Riemer door een jonge Amerikaanse luitenant verhoord over zijn nazi-verleden in Frankrijk. De Amerikaan is niet zozeer onder de indruk van Rlemers verkla ringen, alswel van diens vrouw, met wie hij een liefde voor de Franse literatuur deelt 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computerliefhebbers. Presentatie: Blggi Lechter- 16.20 Schüler-Express, magazine voor jongeren. Afl.: Unter dem Zeichen des Regenbogens. Greenpeace in actie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom K) Ondertiteling via Teletekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Stamm, quiz met Hans-Jürgen Baumler 18.20 Der Untermleter, dertiendelige tv-serie met Dieter Hallervor- den, Rotraud Schindler e.a. Afl.: Der Verkaufsgënie. Willi springt in voor Katharlna in als vertegenwoordiger in cosmeti ca. Een woedende klant venielt zijn produkten zodat Willi de crèmepotten en parfumflesjes in Trixi's natuurkundelokaal moet herstellen. Vervolgens wordt zijn koffer verwisseld en komt hij in het bezit van gesto len zilver 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Die grosse Zahl, documentaire over twee miljoen werklozen 20.15 1st ja irre nur nicht den Kopf verlieren (Carry on - Don't loo se your head), Engelse speel film uit 1966 van Gerald Tho mas. Met Sidney James, Ken neth Williams, Peter Gilmore e.a. In Frankrijk Is de Revolutie uitgebroken. De aristocratie wordt naar de guillotine ge voerd. Twee Britse edellieden besluiten zoveel mogelijk men sen te redden. Robespierre benoemt een speciaal team, dat met hun opsporing Is be last 21.45 Heute-journal 22.05 E Das kleine Fernsehspiel: Victor Wunderbar, film van Wolfram Deutschmann, met Werner Muller, Ursula Gerstel, Nadja Engelbrecht e.a. Victor Is aan een rolstoel gebonden. Op een feestavond leert hij Rita kennen. Bovendien wint hij in de grote tombola een surfplank 23.30 E Babeck, driedelige misdaad film uit 1968 van Wolfgang Becker en Herbert Reinecker. Met Helmut Lohner, Cordula Trantow, Senta Berger e.a. Afl. 2: Das Geheimnis der Calaset- ta. Marianne Hohmann heeft in Manfred Krupka een vriend gevonden, die haar zal helpen. Krupka is jong, intelligent en vasthoudend. Ze geloven niet dat Mariannes vader in de ha ven van Genua Is verdronken (herh., slot: zaterdag) 00.30 Haute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Die neue Fabrik, serie over automatisering. Afl. 3: Der Ro- boteronier 18.00 Telekolleg II. Cursus wiskun de/algebra. Les 20: De lineaire 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter Hans Gerd Wiegands aus Oregon, repor tage over Indianen die millio- nair zijn 20.45 Riickblende: Ein gewisser Fritz Hofman geboren, docu mentaire van Gisela Helnen over de uitvinder van kunst rubber, werkzaam bij Bayer 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanie Tücking 21.45 Die das Geheimnis in sich tragen, documentaire 22.15 Deutschlandbilder: Er hat al les riskiert 23.15 Auslandsmagazin, informatie en amusement uit het buiten land 00.00 Laatste nieuws BBC 1 17.30 Record breakers 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Telly Addicts, spelprogramma met Noel Edmonds 20.30 DCEastenders, dramaserie 21.00 KI No place like home, come dyserie 21.30 KIYes Prime-Minister, come dyserie. Afl.: The key 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 KI Big deal, comedyserie. Afl.: Innocent OK? 23.20 Film '86, filmmagazine met o.a. fragmenten uit 'Psycho III" en 'Ruthless people' 23.50 The Money Makers, informa tieve serie 00.20 Engelse indoorkampioen schappen bowlen 00.50 Weerbericht BBC 2 17.00 Engelse indoorkampioen schappen bowlen 18.30 Schools Prom 19.00 TV 50: The Goodies, amuse mentsprogramma (1972) 19.30 TV 50: Dixon of Doek Green, Engelse politieserie. Afl.: Fire arms were issued (1974) 20.00 TV 50: The best of Dick Eme ry, compilatie van sketches en interviews (1973) 20.30 TV 50: What's my line 20.50 TV 50: Fanny Cradock invi tes... (1970): 21.00 TV 50: Children talking 21.10 TV 50: The world about us, serie reportages. Afl.: Signals for survival (1968) 22.00 TV 50: Monty Python's Flying Circus, kolderiek programma met o.a. John Cleese, Eric Idle en Michael Palin (1969) 22.30 TV 50: On giants shoulders. drama (1979) 00.05 Newsnight, actualiteiten 00.50 Weerbericht 00.55-01.30 TV 50: Late night line- ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Emmerdale farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads, tv-serle 20.00 Bygones 21.00 Des O'Connor live 22.00 First among equals, dramase rie 23.00 Nieuws 23.30 First tuesday 00.30 Hunter 01.25 Tuesday topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Get Smart 20.00 The Paul Hogan Show 20.30 A Country Practice 21.20 Chuck Connors 22.20 NFL American football 1986 23.30-01.00 KJSky Trax. Herhalln- ^TV-Morget^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Sta op je stuk, zelf verdediging voor vrouwen VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jet sons 15.40 De tik van— Mary Dres- selhuys 15.50 Ripley's believe it or not 16.15 Dynasty 17.00 Internatio naal Week Magzine NOS 17.30 Vj6- Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.30 Thep Thea 16.45 Blikskaters 17.00 Mijn vriendje is een tijger 17.15-17.30 De grote dik ke beer vertelt MUSIC BOX DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Mit meinem heissen Tranen (3, herh.) 11.40 Wo Vietnam einst ge- teilt war (herh.) 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 IS Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Kreuzberg - een stadswijk herstelt zich 16.45 Die Spielbude DUITSLAND 2 09.45 Zie Did. 1 13.15 Programma overzicht 13.20 Die Orestie des Aischylos (herh.) 16.00 Heute 16.04 Anderland 16.35 Der Waschbër Ras cal 17.00 Heute 17.15 Tele-lilustrier- te 17.45 Die Wicherts von nebenan BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws en weerbe richt 10.05 The Harrisons don't go to school 10.45 Advice shop 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neigh bours 11.25 Philip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cat 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 A day out with Angela Rippon 12.35 Open Air 13.00 Nieuws 13.25 Star memories 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Little misses 15.00 Miracle worker, speelfilm 16.35 Tekenfilm 16.40 Save a life 16.50 Phillip Schofield 16.55 Pinny's hou se 17.05 Adventures of Bullwinkle SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herh. 13.10 Skyways 14.00 City Lights: John Carpenter 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 E Pop Formule 16.15 Young, Free Single 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10 25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 The giddy game show 13.10 Our backy ard 13.30 Getting on 14.00 Nieuws 14.30 A country practice 15.30 Farmhouse kitchen 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Hemelsbreed. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het pandemonium. 18.03 Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.10 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Sjostakovitsj (3). 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Divertimento. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool, les 6. 21.30 Qa va? Les 1. 22.00 Over kinderboeken, les 3. 22.30 Statistiek. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten. 18.00 Rijnland Politiek, 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00-21.00 Popwetens waardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De 8RT big band. 18.45 Standpunten van de Belgische nijverheid: het V.E.V. 18.55 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 .Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.10 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek en volksmu- 19.00 Galerie. 19.45 Jef van Hoof (3). 20.30 Symfonieorkest van de Beierse radio o.l.v. Yoel Leir. 22.05 Actualia. 22.30 Chez Satie. Luisterspel. 23.15-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek van Sphor (2). 10.30 Orkestpalet. 12.00 Orkestmuziek van Hëndel (38). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mleke Tqlkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 én 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 'Geen dingen heb Ik ooit be grepen'. Poëzieprogramma. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Antwerpen Apart (FM). 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13.30 Album voor de jeugd, opus 39, voor piano. Peter Tsjaikovskl. Luba Edllna, piano. 14.00 II Mondo della Luna, opera van Joseph Haydn. 17.00 Kamermuziek

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15