Woongroep mag geen flat gaan bewonen LANDSCHEIDINGSWEG MOET ER SNEL KOMEN JOUR NAAL verlast plossen ^uet meer arkeer- laatsen ij Duinrell Historie St. Annaschool bevat schat aan herinneringen ■SUttil Prijzen voor mooiste tuintjes Jachtgeweer gestolen "IDEN OMGEVING CaidacSomant DINSDAG 4 NOVEMBER 1986PAGINA 13 erslaafde aangehouden kSSENAAR De politie van Den Haag heeft 'de nacht van zondag op maandag een einde pakt aan de rooftocht van een 38-jarige man. [man. een drugsverslaafde zonder vaste woon verblijfplaats deed zondag eerst een poging om b breken bij een antiekzaak in Voorschoten, i mislukte. Zondagavond had hij meer succes een fotozaak aan de Luifelbaan in zijn geboor- Qaats Wassenaar, waar hij de winkelruit met 'straatklinker ingooide en een fototoestel met plens op statief wegpakte. Getuigen noteerden kenteken van zijn zwarte Volkswagen Ke- waardoor de dader in de nacht door de Bgse politie kon worden aangehouden. De ca ra, ter waarde van duizenden guldens had hij g bij zich. De auto bleek gestolen te zijn in Den pg. Het afgelopen weekeinde stal de verslaaf- 'nog een andere auto in Den Haag, die hij in (den achterliet. De man is na verhoor ingeslo- Illegale werknemers LEIDSCHENDAM Bij een tuinder aan de Stompwijkseweg in Leidschendam zijn gis termiddag twee illega le werknemers uit Ma rokko aangetroffen. Dit gebeurde tijdens een controle door de politie in samenwer king met de loontech- nische dienst van het ministerie van sociale zaken Tegen de tuin der is proces verbaal opgemaakt. De twee Marokkanen zullen naar hun eigen land terug moeten. Zwemkaartje minder duur NOORDWIJK De toe gangsprijs voor het Bollen- bad in Noord wijk moet niet met drie, maar met twee procent worden verhoogd. Dat vinden B&W van Noordwijk, die daarmee af wijken van het voorstel (verhogen met drie procent) van het zwembad. Het col lege neemt een geringe ver hoging van het exploitatie tekort, nu geraamd op 650.000 gulden, voor lief. Het voorstel van het college wordt donderdag behandeld in de commissie voor wel zijn. Olie richt schade aan RIJNSBURG Een heistelling die te veel olie bevatte heeft vanochtend vroeg schade aan huizen, auto's en wasgoed aange richt. Vrijdagmiddag was er na afloop van de bouwwerkzaamheden bij plan De Hoek in Rijns burg olie bijgevuld. Dit was echter veel te veel. Vanochtend bij de eerste „heiklap" spoot de olie met kracht over de om liggende huizen, auto's en wasgoed. De schade is nog onbekend. Automobilist gewond LEIDERDORP Een 23-ja- rige Leidenaar is gistermid dag licht gewond geraakt bij een aanrijding met een ande re bestuurder. Het ongeluk gebeurde op het Engelendaal in Leiderdorp. De man reed op de rechterweghelft en sorteerde voor naar links. Hij zag daarbij een 37-jarige be stuurder uit Leiden die op de linkerstrook reed over het hoofd en kwam met hem in aanrijding. Het slachtoffer is met onbekend letsel opgeno men in het Academisch zie kenhuis in Leiden. W WASSENAAR [VOORSTEL: ,SSENAAR Het attrac- ark van Duinrell kan meer veel groter worden het nu is. Het uit 1982 ;rende bestemmingsplan t wat dit betreft grenzen Jde groei. Daarentegen ;t de parkeeroverlast in omgeving drastisch wor- 3 aangepakt. Het aantal leerplaatsen op Duinrell t worden uitgebreid tot IEf»2?' °P Storm van ,!j£jjjravesandeweg parkeer- ig. T#ers moeten komen, met I ontheffingsregeling voor woners. 21^ zeggen burgemeester en ouders van Wassenaar een uitvoerig raadsvoor- naar aanleiding van de klachten die bij de ge- nte zijn binnengekomen |r Duinrell. In het plan dt voorts gewag gemaakt de aanleg van een nieu- ingang naar het parkeer- •ein van Duinrell en de lieg van een keerlus voor .«tdflfcbussen tussen de ingang de consumptietent. ltieSn andere verkeersmaatre- is de verbetering van het idtecPPunt Storm van 's-Gra- n g^ndeweg-van Zuylen van en^iveltstraat inclusief de 07|Btsing van stoplichten, fcwel de directie van inrell gratis parkeren af- Ét, vinden B en W dat Ir toch naar zal moeten ijden gestreefd om de ver- SoJre- en parkeersituatie neiWd en op Duirell te verbe- T^n. In ieder geval zou een -4ef met gratis parkeren 0fc*teïi worden genomen, Hen B en W. Het raads- ips Irstel wordt 18 november voile raadscommissies ruim- lke ordening, openbare rken en algemeen be- |irlijkp aangelegenheden proken. fi krant ontvangen Bel tussen 0 en 19.00 uur, zaterdags tussen fl en 15.00 uur, telefoonnr.071- 48 en uw krant wordt nog dezelf- Ivond nabezorgd. WASSENAAR „Het is ronduit gelogen dat we deze drie jongeren niet willen helpen. In principe hebben we geen bezwaar tegen groepswonen in een der huizen van de wo ningbouwvereniging, maar dan moet het wel goed geregeld zijn!" aldus drs. W.M.A. Lammers, voorzitter van de woning bouwvereniging St. Willi- brordus. De 28-jarige stu dent MO geschiedenis Paul Slats wil met twee vrienden een flat van de woningbouwvereniging gaan bewonen. Ruim een half jaar geleden hoorde hij van gemeentelijk woningtoewijzer Van der Luyt dat hij bijna aan de beurt was. Nooit had Paul Slats er een ge heim van gemaakt dat hij met meerdere mensen de hem toe gewezen woning zou betrek ken. Paul Slats toekomstige medebewoners zijn Leendert Ruyrok, een 22-jarige gemeen teambtenaar en Rik van Deur- sen, een 26-jarige verpleeg kundige in een psychiatrische inrichting. Paul Slats en zijn twee vrienden stapten naar de woningbouwvereniging St. Willibrordus met het verzoek hen aan een woning te helpen. Hij kon een flatwoning aan de van Duivenvoordelaan krij gen. Paul Slats: ,,In het begin werd ons gezegd dat de wo ningbouwvereniging nog moest uitzoeken wie verant woordelijk is voor het betalen van de huur en wie de huur blijft betalen als één van ons drieén vertrekt. Of als er ie mand anders bijkomt. Juridi sche vragen dus. Woning- bouwvoorzitter Lammers zou een rapport hierover laten sa menstellen door het NCIV, het Nederlands Christelijk Insti tuut voor Volkshuisvesting. Nu dat rapport op tafel ligt en dus alle antwoorden op die ju ridische kwesties bekend zijn krijgen we nog steeds geen woning". Wethouder J. Greep, onder meer belast met de huisves ting, over de uit drie jonge he ren bestaande woongroep: „Nu Paul Slats en zijn twee kornui ten aan de beurt zijn moeten ze gewoon geholpen worden door de woningbouwvereni ging. Voor juridische proble men zijn oplossingen te vin den. De woningbouwvereni ging moet zich aan de spelre gels houden en voor deze drie jongens een woning aanwijzen. Ik zie geen verschil tussen deze drie jongens en getrouw de of samenwonende stellen. Daar kan ook één der partners plots vertrekken en een nieu we partner binnenstappen. Het is mij niet bekend dat zo iets tot nu toe voor een wo ningbouwvereniging proble men heeft opgeleverd". De drie woningzoekers zien hun probleem anders. Ze wij zen erop dat het toewijzen van een woning aan hen een pre cedentwerking heeft. „Krijgen wij onze zin dan komt de club groepswonen voor ouderen ook. En voor Wassenaarse be grippen in ons streven niet erg dagelijks. Je hoort de mensen denken: zouden het homo's zijn. Alleen vragen we ons af wat dat nu met het toewijzen van een woning te maken heeft. Bij alle andere woning zoekenden vraagt de woning bouwvereniging toch ook niet naar de sexuele geaardheid. Wij leiden een doodnormaal leventje. We willen alleen met zijn drieën in een woning trekken omdat wij niet van eenzaamheid houden. Met zijn drieën hebben we wat aan spraak en gezelligheid van el kaar. Woningbouwverenigingvoor zitter drs. W. M. A. Lammers stelt dat er 2000 woningzoe kenden zijn in Wassenaar. „Paul Slats staat al jaren als woningzoekende ingeschre ven. Maar de andere twee veel kortere tijd. Andere woning zoekenden kunnen, geven wij deze drie een flat. hiertegen terecht protest aantekenen. Dat is een probleem waarvoor eerst nog een oplossing gevon den moet worden", aldus Lammers. Over allerlei ge maakte beweringen als zouden de drie geen woning krijgen toegewezen wegens „sociale gronden" merkt de voorzitter op; „Wij gaan strikt naar het lijstje dat de huisvestingscom missie ons geeft. De mensen die aan de beurt zijn krijgen een woning. Wij discrimineren niemand, wij kijken niet naar de religie, huidskleur, politie ke inslag of sexuele geaard heid. Maar de bewoners moe ten wel in de buurt sociaal in- zijn". Over het rapport van het NCIV zegt hij: „Wijzen wij ooit een huis of flat van ons wo ningenbestand toe voor groepswonen dan moeten wel een paar dingen goed geregeld zijn. Wie betaalt de huur en wie is aanspreekbaar voor eventuele schade. En wat ge beurt er als er leden uit de woongroep vertrekken. Kun nen zij dan als woongroep ie mand bij hen opnemen van buiten de regio, iemand die dus nooit als woningzoeker in geschreven heeft gestaan. Moeten wij of de overblijven- den van de woongroep de nieuwe toetreders aanwijzen? Stel nu dat wij dat geheel aan de woongroep overlaten, dan kan een maand ingeschreven woningzoekenden via de woongroep een woning be trekken. Dat leidt tot rechts ongelijkheid met de andere woningzoekenden". Tot slot merken Lammers en medebestuurslid de Vos een drachtig op: „Twee jongens werken en de derde heeft ook inkomsten. Drie inkomens dus. Waarom zolang wachten en zoveel moeite doen voor een flatje van 410 gulden als ze voor een paar honderd gulden meer in een huurwoning in de vrije sector kunnen zitten? FRANS MICKLINGHOFF John van der Geest, de laatst ingeschreven leerling van de St. Annaschool, overhandigde gisterochtend onder grote belangstelling in Huize St. Bernardus het eerste exemplaar van „Historie van de St. Anna school" aan de 90-jarige oud-leerling mevrouw C. van der Meer. Verder op de foto de schrijvers van het boekje, Herman Horsthuis (met baard) en Frans van der Mey. SASSENHEIM Hoge lange gangen, een niet nader te om schrijven „schoolluchtje", ge- klos van klompen, ruisende lange rokken en gesteven wit te kappen. Daar begon het al lemaal mee toen de St. Anna school omstreeks de eeuwwis seling de deuren opende voor de Sassenheimse jeugd. Bijna 90 jaar later levert deze R.K. lagere school een totaal ander beeld. Sportschoenen van het beken de merk deden hun intrede en de spijkerbroek lijkt de be roepskleding te zijn geworden van de „leken" leerkrachten. Een schat aan jeugdherinne ringen, de ontwikkeling van het bijzonder lager onderwijs in Sassenheim en een vleugje „rijk rooms leven" zijn terug te vinden in het sierlijk uitge voerde herdenkingsboekje „Historie van de St. Anna school", geschreven door Her man Horsthuis en Frans van der Mey. Het kwam gisteren uit. Naar aanleiding van de invoe ring van de wet op het basis onderwijs op 1 augustus 1985 die het definitieve einde be tekende van de St. Annaschool besloten Herman Horsthuis en Frans van der Mey een sa menvatting in woord en beeld te maken van 95 jaar schoolge schiedenis. „De belangrijkste beweegreden voor het schrij ven van dit boekje was", lich ten de auteurs toe „de behoef te iets vast te houden van een stukje Sassenheim dat in de toekomst onherroepelijk ge doemd is te verdwijnen. Toen we in 1983 met onze voorbe reidingen begonnen, konden we veel informatie inwinnen die in een later stadium niet meer te achterhalen zou zijn". Ontegenzeggelijk bewezen deze energieke, creatieve leer krachten daarmee duizenden oud-leerlingen van de St. An naschool en al diegenen die het dorp Sassenheim een warm hart toedragen een enorme dienst. Het 160 pagi na's tellende herdenkingsboek, dat geïllustreerd is met 32 fo to's en tekeningen, is verkrijg baar in de sigarenmagazijnen Karremans en Vink aan de Hoofdstraat in Sassenheim en eveneens bij de R.K. basis school De Overplaats aan Charbonlaan 34 in Sassen heim. WASSENAAR Volgens burgemeester P.H. Schoute van Wassenaar moet de ver lengde Landscheidingsweg er zo spoedig mogelijk komen en moet er niet meer gesproken worden over de aanleg van de Leidse Baan. Tijdens de gister avond gehouden raadscommis sie algemene en bestuurlijke aangelegenheden stond de burgemeester uitvoerig stil bij de verkeerssituatie in en rond Wassenaar. Volgens Schoute komt het aanleggen van de verlengde Landscheidingsweg eind dit jaar in het „inspreekstadium", al heeft de gemeente Den Haag nog steeds geen stand punt ingenomen. „Het stand punt van Wassenaar is en blijft dat er een soort ruit van we gen rond Wassenaar moet worden aangelegd. Nog altijd pleiten er een paar Wassenaar- ders voor de aanleg van de Leidse Baan alsof dat het ei van Columbus is. Maar ook de Minister van Verkeer en Wa terstaat is volstrekt duidelijk; er zal geen Leidse Baan wor den aangelegd. Het viaduct over de Papeweg zal dan ook binnenkort worden opgebla zen. En zij die bepleiten dat de Rijksstraatweg moet worden verbreed en van een midden berm moet worden voorzien, beseffen schijnbaar niet dat dit ontzaglijk veel geld gaat kos ten, een enorme aantasting van het milieu betekent en het alleen nog maar meer verkeer aantrekt. Waarschijnlijk schie ten we er weinig mee op om dat juist van de Rijksstraatweg (A44) een racebaan zal wor den. De ideeën over de ver breding van de Rijksstraatweg zijn niet de mijne wa^f ze zijn onhaalbaar en onbetaalbaar. Ons beleid is de Rijksstraat weg veiliger te maken en dat hoeft niet zo veel geld te kos ten. Misschien hooguit wel een middenberm van het Rozen- plein tot Den Deyl. De rijks straatweg veiliger maken zon der verkeer aantrekken, daar gaat het om", aldus de burge meester. fsclub Kasanova in Sassenheim Ordt vanavond de algemene tjen vergadering van de Sas- pheimse IJsclub gehouden, i bijeenkomst begint om fit uur. pon-aken ïim Olsthoorn uit Zoeter- bude is als winnaar uit de js gekomen van het offi- luze provinciale kampioen- pap boon-aken. Bij deze ti- ktrijd, gespeeld in Wad- hxveen. kwam de goed \prbereide Zoeterwoudse iegatie uitstekend voor de K, want ook de overige ere- fatsen bij deze kaartxved- ijd werden bezet door Zoe- rwoudse deelnemers. Ach- f Olsthoorn legde Jan van telt wen beslag op de twee- Lunchconcert De Kunstkring Leidschen dam geeft woensdagmiddag een concert in De Dissel aan de Damlaan 44 (achter de ge reformeerde kerk) waaraan de operazangeres Ottilie Tol zal medewerken begeleid door de pianist Jack de Bie. Ottilie Tol zingt aria's uit opera 's van Mozart, Bellini en Debussy. De Bie speelt bo vendien nog composities van Chopin, Liszt en Debussy. Aanvang kwart voor een. De toegang kost twee gulden vijftig, voor KL-aangesloten twee gulden en voor kinde ren tot 12 jaar één gulden vijfentwintig. Fancy fair In Huize St. Bernardus in Sassenheim worden woens dag vanaf tien uur de jaar lijkse fancy fair en rommel markt gehouden. Er zijn handwerken van bewoners van beide tehuizen te koop en er zijn allerlei attracties als het rad van avontuur, een loterij, een spiraalwedstrijd en ballonprikken. Voor de jeugd is er om vier uur een ballonnenwedstrijd en zijn er teken- en knutselwedstrij- den. 's Avonds om acht uur volgt de trekking van de gro te loterij. De opbrengst van de fancy fair is bestemd voor ontspanningsactiviteiten van beide tehuizen. Papier Sanders Ko brengen woensdagmiddag de voorstel ling „De schrijver en het be wegend papier" in Tripodia in Katwijk. Sanders Ko bestaat uit Gonny Sanders en Hans Lageree, die bekend zijn van het televisiepro gramma „Sesamstraat". De voorstelling is geschikt voor kinderen van vier tot tien jaar oud en begint om twee uur. Kaarten kosten vier gul den per stuk en zijn te koop bij de K&O's van Katwijk en Leiden en bij de VVV Kat wijk. Mineralen Mineralenbouwstenen van de aarde" is de titel van een tentoonstelling die van woensdag 5 november tot en met woensdag 17 december is te zien in het Jan Verwey Natuurcentrum aan de Wete ringkade 27 in Noordwijk. De expositie is afkomstig van het Rijksmuseum van Geolo gie en Mineralogie in Leiden. Het natuurcentrum is op woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag geopend van twee uur tot half vijf. Prijzen Tijdens de onlangs gehouden kinderboekenweek is de Zoe terwoudse jeugd actief ge weest met het maken van boeven maskers, terwijl ook veel belangstelling bestond voor de diverse puzzel wed strijden. Inmiddels zijn de prijswinnaars bekend en de gelukkigen zijn: boeven- kleurplaten (alle leeftijden): Mariete Oudshoorn, Melanie Hulsbos en Koen van Leeu wen. Boevenkettingpuzzel (vanaf 8 jaar): Norbert Kort, Marian de Jong en Margot Straathof. Boevenherken- ningspuzzel (tot 8 jaar): Ar thur van Rongen. Peter Ger ritsen en Liesbeth Wiebe- rink. Het bestuur van de bi bliotheek in de dorpskern meldt voorts nog dat jongens en meisjes tot 18 jaar gratis lid kunnen worden van de „bieb". EER KLACHT TEGEN HAAGS ZIEKENHUIS HAAG Na het overlijden van een 84-jarige patiënt in het Haagse eentelijke ziekenhuis Leyenburg hebben familieleden een klacht in tend bij de Regionale Inspectie voor de Volksgezondheid. Zij verwij- het ziekenhuispersoneel onachtzaamheid. Volgens een dochter van de •lie zou haar vader onzorgvuldig zijn behandeld. Hij was geopereerd staar aan een oog. Volgens officiële gegevens overleed hij enkele da-, later aan een hartaanval. De familieleden beweren nu dat het Ley- irg-personeel onvoldoende op hem heeft gelet. Zo zou de patiënt al- in een kamer hebben gelegen, waar open flesjes formaline (een ont- jtingsmiddel) voor het grijpen stonden. Omdat de man ervan uitging dat het water was, dronk hij deze flesjes leeg. Hierbij liep de patiënt brandwonden aan zijn slokdarm op. De inspecteur van de Regionale In spectie voor de Volksgezondheid, de heer H. van Osch, heeft de klacht in onderzoek genomen. Secretaris W. Feij van het ziekenhuis Leyenburg ontkent overigens dat er sprake is geweest van onzorgvuldigheid tijdens de behandelingsperiode van de 84-jarige man. Verder zou er volgens hem geen relatie bestaan tussen het drinken van de formaline en het overlij den van de man. Bij de Regionale Inspectie voor de Volksgezondheid zijn dit jaar al tenminste vier klachten tegen dit ziekenhuis binnengekomen. Burgemeester G.J. van der Krolt van Lis- se (uiterst rechts op de foto) heeft gister avond tijdens een zeer geanimeerde bij eenkomst in de zaal van de Pauluskerk de prijzen voor de beste tuintjes uitge reikt. De keuringen van deze particuliere tuinen zijn verricht door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde (KMTP). KMPT-voorzitter W. Grim- me vertelde dat de tuinen van de dorpe lingen ten oosten van de Hereweg, met uitzondering van de wijk Meerenburgh, ongevraagd zijn gekeurd. In de loop van het jaar zijn de diverse tuinen meerdere malen door een commissie van de KMTP beoordeeld. Grlmme wees op het belang van kleur en fleur In het leven. Burge meester Van der Kroft was het helemaal met hem eens. Uitslag: 1. J. van Vliet, Zwanendreef (midden op de foto); 2. Th. van Lierop; 3. Th. Rooyakkers, T. van der Beek, G. Bomas; 4. A. Geerlings; 5. J. Seysener; 6. C. van Leeuwen; 7. N. War merdam; 8. A. van der Gulik, Jac van der Zwet, C. van der Voet, A. van Ruiten, N. Vroonland. Veiling Flora weer uitgebreid RIJNSBURG De vei- ling Flora in Rijnsburg neemt donderdag 13 no vember de nieuwe, 11.000 vierkante meter grote aanvoerhal in ge bruik. Hiermee komt een einde aan het ruimtege brek waarmee de kwe kers, die hun produkten aanvoeren, kampen. De hal is onderdeel van een plan dat verder bestaat uit de uitbreiding van het kopersgedeelte met 10.000 vierkante meter, de vernieuwing van het distributiesysteem en de vergroting van de veilca- paciteit De uitbreiding van het kopersgedeelte is momenteel in aanbouw. De hal wordt niet offi cieel geopend. Wel wordt de tv-show het World Wild-Life Gala er op 13 november opgevoerd. NOORDWIJKERHOUT Uit een woning aan de Gooweg in Noordwijker- hout is gisteren een bijna antiek jachtgeweer gesto len. De inbrekers drongen via de achterzijde van het huis binnen. Zij namen ook tien kogels en zo'n 300 gulden weg.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13