Dames Leiden winnen topper £eidóc6ou/ia/nt opnieuw langs Koningsclul Stigter en Persoons oppermachtig Overwinningen HYS en OASE Slecht debuut Sleutels Ylietwijk is klaar voor topper MSY maatje te klein voor Jolly Jumpers 'ai MAANDAG 3 NOVEMBER 1986 PAGINA 18 LEIDEN De goalballers van De Sleutels hebben een slecht debuut gemaakt in de hoofdklasse van de landelijke competitie. In de eerste wedstrijd leek er nog niets aan de hand. Tegen Amersfoort werd vrij snel een 2-1 voorsprong genomen die ech ter in het eindsignaal verloren ging. In de nieuwe samenstelling. Wijnand Smit is gestopt met goalball, moesten de spelers nog te veel aan elkaar wennen om in de resterende wdetsrjden tot winst te komen. Na het verlies tegen Utrecht (2-1) wisselden Ton van Kesteren en Cees Smit van plaats, maar ook dat lever de niet meer op dan nederlagen tegen De Kameleon (5-3), Blauw Wit (5-3 na een 3-3 stand met nog een halve minuut te spelen) eri Hengelo (5-1). Cees Zwanenburg had met zes doelpunten de grootste aanvallende inbreng. Het tweede team zakte na een goede start in de eerste ronde dit weekeinde weg door drie nederlagen op rij. De winst tegen Utrecht 2 zorgde op het eind van de dag nog voor een beetje sfeer in de bus terug. LEIDEN - In de badminton- competitie staat volgende week de regionale topper tus sen Vlietwijk en Flair op het programnma. Hoewel Vliet wijk met 7-4 verloor, voelen de Voorschotenaren zich klaar voor de topper. In Lisse wei nig vrolijke gezichten nadat drie teams verloren. Vlietwijk speelde dit weekein de tegen De Ritte. De ploeg uit Spijkenisse (vorig jaar net geen kampioen) heerst in de afdeling met tot nu toe slechts monsterzeges. Vlietwijk pres teerde het om echt partij te ge ven en wist bijna een puntje te pakken. Het doorover beslis sende damesdubbel werd ech ter in de verlenging van de derde set verloren: 7-4 verlies dus. Flair repeteerde beter: 8-3 tegen Tweka Metro uit Rotter dam. dat alleen met driesetters kon winnen. Lisse scoorde slechts een enkel puntje door niét 6-5 te verliezen van SIO. Opvallend was het optreden van Sjaak de Groot, die on danks een blessure toch speel de en aan het eind van de dag Jé trieste balans opmaakte: verlies in zijn partijen en een erfkel waarmee zeker een mêand niet gespeeld kan wor den. In de lagere teams van Flair zorgde Marielle Padberg voor een stuntje. Als invalster in het tweede had zij een ste vig aandeeel in de 5-3 over winning, waarna zij bleef Staan om met het derde uit te halen. De derde 8-0 van Flair 3 stond iets later op het wed- Strijdformuiier van de dolblije, maar uigeputte Padberg. Drie teams met winst was ook te noteren bij BC Leiden. Een ui terst gemotiveerd eerste team haalde uit tegen Noordkop en won met 6-2. Jan Slingerland 'gunde de gasten de twee pun- tjës. Het tweede team speelde met invaller Kim de Rijke, die ^blijkbaar inspirerend werkte. Met een 7-1 overwinning kwa- 'rrien Stefan van Giezen c.s. uit 'destrijd. Een score die ook het derde team realiseerde. Enzo Spadon en Nico van Egmond lieten de gastherert de eer red den. Zigo haalde verwoestend uit bij IJmond. Geen enkele Ttörtij werd de Velsenaren ge gund: 8-0. Spotvogels kwam biet verder dan een gelijkspel 4-4 tegen Aigis na een goede uitgangspositie van 3-1 in de enkelspelen verworven te hebben. Het doorschuiven van invallers deed dit weekeinde Lisse de das om. Het tweede kwam niet verder dan een 4-4 tegen Flash. Het derde team had een speler afgestaan aan het tweede en speelde dus met een een invaller uit het vierde. Ondanks een voortreffelijke inzet werd toch met 7-1 verlo gen, iets wat het vierde (ook .spelend met invallers) ook overkwam. Historische winst dammers Rijnsburg LEIDEN In de damcompe- titie boekte Rijnsburg een his torische overwinning op Kat wijk. Liefst 13-3 werd de eind uitslag, waarbij Katwijk zich nog gelukkig mocht prijzen. Rijnsburg incasseerde geen en kele nederlaag en de remises van Arnoud Kooloos tegen Jaap van Duyvenbode en Dik van Dijk tegen Jan Passchier werden diep in de nacht weg gegeven door de Rijnsburgers. Het Leidse LDG scoorde tegen de Bodegraafse dammers we derom een monsterzege van 12-4, waardoor de gasten nog steeds puntloos zijn. Het LDG daarentegen heeft de kop '•dvergenoemen van Samen Sterk dat zelf tegen Den Hoorn twee partijen af moest breken. De partij tussen Louis de Frankrijker en Cees Zijlstra Jsan de beslissing brengen, de ^Hazerswoudse coach Jan Fase is redelijk optimistisch over de -eigen kansen. Een andere ti telkandidaat. Zoetermeer. ver- .pletterde eveneens haar re genstanders. Met 11-5 kreeg het Wassenaars Dam Genoot schap in eigen huis klop. LEIDEN In de strijd om de Sportprijzencup verloren de dames van Foreholte gisteren met 17-20 van Swift Arnhem. In de tweede divisie was HVS met 14-8 te sterk voor Ver- burch. De vrouwen van Oase hadden in tegenstelling tot vo rige wedstrijden weinig ruimte nodig om te scoren; in eigen huis werd Ancora met 12-7 verslagen. Het Arnhemse Swift dat met Esther Hageman en Carla te Velden twee internationals in het veld heeft staan, vond de gaten in de 4-2 verdediging Foreholte. Na de rust (6- 8) werd Ellen Warmerdam wegens aanmerkingen op de leiding uit het veld gestuurd. Hoewel de dames uit Voorhout daarna een geweldige knok- lust aan de dag legden, ging de winst naar Swift. Ellje Spreeuw was topscorer met 6 doelpunten; Elbe van Leeu wen en Monique van Beelen scoorden ieder drie keer. In de tweede divisie had het Stompwijkse HVS geen kind aan Verburch. Hoewel de da mes uit Poeldijk in de eerste helft goed bijbleven (6-5), wer den ze in de tweede helft weg gespeeld. Vooral Lenie van der Bos die na een blessure haar rentree maakte, stichtte voortdurend gevaar. Mede door een ijzersterke de fensie met Els Halvemaan als uitblinkster wonnen de Oase dames de spannende wedstrijd tegen het Rotterdamse Ancora. Na de 5-3 ruststand kwam An cora voor met 6-7; Roos van Leiden en Lia van der Poel grepen op tijd in. Oase won met 12-7. De defensie van koploper Sa- turnus '72 kreeg nauwelijks vat op de aanvallen van Peter Waalwijk. Al in de rust had het Leidse Saturnus een flin ke 11-4 voorsprong. Door een betere techniek wonnen de Leidenaren met 16-10. Ook de dames van Satur^ius waren succesvol. Ze maakten de 5-7 achterstand goed en straften de foute afspeelballen Snelwiek effectief af; 18-10. In de afdelings eerste klasse won nen de heren van HVV '70 met 21-11 van Westlandia. En ook in Voorschoten bleven de dames niet achter. Linda Hen driks en Susanne Wohr debu teerden in de wedstrijd tegen Wings dat met 16-8 verslagen werd. Beeld uit het toptreffen tussen de dames van Leiden en Til burg. Suzanne Nievard (rechts) wordt hier de stickdwarsgezet. LEIDEN Het ziet er al leszins naar uit dat zowel de heren- als de dames hockeyers van de LMHC in een goede uitgangsposi tie de winterstop zullen ingaan. De dames wonnen de topper tegen Tilburg, terwijl de heren Wagenin- gen klopten. Op het Hofbroucker park in Oegstgeest speelden de heren van Leiden een overtuigende eerste helft. Maar ook nu weer werd het Leidse offensief niet voldoende in doelpunten uit gedrukt, want na 35 minuten jagen op een goal, werd met een minimale voorsprong de kleedkamers opgezocht. Dat doelpunt viel in de twintigste minuut en was het gevolg van slecht uitverdedigen van de Wageningse defensie. De fout werd genadeloos afgestraft door het aanvalsduo Galema en Kummer. De spelhervat ting scoorde qua kijkspel erg laag, maar droeg ruim span ningselementen in zich. Aan vankelijk wist Leiden de voor sprong uit te breiden tot 2-0, toen Maurits Eikenhout een afgezwaaide corner handig on der controle bracht en scoorde. Toen Wageningen het Leiden onmogelijk maakte om goed uit te verdedigen, verloor Lei den alle grip op het spel. De thuisploeg ploeterde voort op weg naar het eindsignaal en kreeg het zwaar te verduren vanaf het moment dat Wage ningen de score terugbracht tot 2-1. De goed keepende, ja rige Schets bleef echter vrij van verdere schade. Het topduel in de eerste klasse bij de dames tussen Leiden en Tilburg ving aan met een sterk aandringend Tilburg. De over het algemeen genomen jonge ploeg moest na korte tijd wel toelaten dat Leiden het inititief overnam en enkele corners forceerde. Uit een van deze corners scoorde Carolien ten Cate hoog over de liggende keepster heen. Dat er in de Tilburgse verdediging wel dui delijk routine aanwezig was bespaarde Tilburg meer tegen doelpunten in deze fase van de strijd. Het succes dat bij Lei den in de eerste helft uitbleef kwam na de rust tot uiting toen op de doellijrt een Til burgse voet werd getroffen. De strafbal die hier het gevolg van was niet goed genoeg om de Tilburgse keepster te ver schalken. Niet veel later mocht Karen van der Lee het nog eens overdoen toen de Til burgse doelvrouw uit een to taal ongevaarlijke situatie de theoretische mogelijkheid van hoe een strafbal ontstaat aan de praktijk toetste. Karens wraak was dit maal zoet (2-0). Noordwijk speelde thuis tegen Dordrecht een goede wed strijd. Dordrecht werd de eer ste twintig minuten zwaar on der druk gezet en de keepster moest veelvuldig in aktie ko men. Een schot van Noord- wijkse Nicole Brouwer werd in eerste instantie gekeerd, maar een overtreding in een scoringssituatie was hiervan het gevolg. Dat betekende dat Noordwijk een strafbal kreeg toegewezen, die door Renate van der Bent werd verzilverd (1-0). Noordwijk liet zich ver volgens terugdringen en er werd een beroep gedaan op de kwaliteiten van keepster Sop hie Kingmans. Tijdens een LEIDEN De dames van MSV/Noordwijk blijken nog net een maatje te klein voor Jolly Jumpers (85-59) en daar mee ook voor de eredivisie. Lisse speelde zwak maar won wel van Elementum (63-60), terwijl Grasshoppers Zee macht versloeg met 55-63. BVO herstelde zich tegen Ear ly Bird in de eerste divisie van twee mindere optredens: 80-67. BS Leiden klopte Flash met 62-69. BVO bleek zaterdag in eigen huis de zenuwen weer behoor lijk in bedwang te hebben. Marlon Dorziel vertolkte in de 80-67 zege over naaste belager Early Bird een hoofdrol door Ace Brown op 4 punten in de tweede helft te houden. Het eerste bedrijf liet nog een vrij gelijkop gaande strijd zien, waarin Early Bird steeds het betere v5n het spel had. Via 39-43 bij rust kwam BVO zelfs op een 41-47 achterstand, maar toen maakte de Alphense ploeg zijn opponent binnen vijf minuten vleugellam: 55-47. Via 71-59 viel de zege in de slotfase nog ruim uit. Topsco rers: Theo van Leeuwen 17, Arno Filippo 17, Jeroen van Leeuwen 13. BS Leiden nam in Den Bosch al snel wat afstand van Flash. Halverwege het eerste part was er een gat van tien punten (16-26) en die marge zou de Leidse ploeg tot de rust vast houden: 31-40. Na de wisseling liep Leiden zelfs nog verder weg (46-61), waarna de thuis club echter nog angstig sterk terugkwam: 62-69. Bert Kragt- wijk mocht zich. met achttien punten, Leids topscorer noe men. Bij Leiden zal waar schijnlijk Wim van Niekerk aan de ploeg toegevoegd wor den. Dinsdag zal het team daarover beslissen. De zware test-match tegen Jolly Jumpers, vorig seizoen gedegradeerd uit de eredivisie, leverde een duidelijke Noord- wijkse nederlaag op: 85-59. Maar MSV liet zich niet bin nen tien minuten zoekspelen. Via 5-0, 11-6, 23-12 bouwden de gastvrouwen regelmatig hun voorsprong uit tot 51-34 bij rust. MSV kreeg in de tweede helft echter meer grip op het Tubbergse spel. Na een 65-48 tussenstanden konden de slecht uitgevoerd. Omdat Lisse Noordwijksen de productie toch over meer klasse beschik- van Jolly Jumpers toch be- te, kwam^het gat niet echt in thuisploeg de afwerking goed verzorgd was. Topscorers: Anja Aandewiel 19, Ada Hoek 18. Lisse presteerde zwak tegen Green Eagles. Met name de press was bij de thuisclub hoorlijk inperken. Volgende week treft MSV thuis op Gro- gevaar. Tot 59-46 dan, want toen stokte de productie. De ningen, de derde kandidaat Maassluisse dames kwamen in voor een op promotie recht ge vende plaats. Topscorers: Ti neke Vos 12, Marjan Janson 11. In Den Helder debuteerde Marja van Dijk, lange tijd uit geschakeld door een kniebles sure, in de winnende ploeg van Grasshoppers. De Kat- wijkse dames, andermaal ge kweld door een tekort aan speelsters, kwamen maximaal 11 punten los van tegenstan der Zeemacht, maar toonden ras tempo dichterbij, maar misten een lay up en daardoor de kans op de zege. In het rayon bracht Leider dorp de topper tegen Lokomo- tief afgetekend op zijn naam. In Leiderdorp won de forma tie van Peter Paulides met 87- 74. Bij DAS 2 incasseerde Grasshoppers een dure 73-63 nederlaag. Blitz was dichtbij zijn eerste overwinning, maar kwam tegen Midland uiteinde lijk net tekort: 66-70. MSV zich na 28-31 bij rust en 55-63 haalde eindelijk weer eens een aan het eind niet tevreden met de uiteindelijke marge. Die bleef klein, doordat bij de verdiende overwinning. Rotterdam werd Gunco 2 er met 75-83 onder gehouden. val zijn geweest. Op een moei lijk bespeelbaar veld kwam kwam Roomburg op een 2-1 voorsprong via Kees Wendt en Bas Koning. Door onoplet tendheid in de Leidse verdedi ging kwam Cartouche onver wachts nog twee maal tot sco ren. Forescate deed zijn plicht door ook op gras met 3-1 van Evergreen te winnen. De ploeg uit Voorschoten moest traditioneel in de eerste vijf minuten een tegendoelpunt in casseren (1-0). Via twee doel punten van Boudewijn Beau- doin kwam het vervolgens op een 1-2 voorsprong. In de moeilijke periode die op dit doelpunt volgde was Forescate haar verdediging bijzonder dankbaar voor een degelijk stuk werk. Eddie Moorman maakte van de gelegenheid dat Evergreen niet scoorde mooi gebruik om het karwei af te ronden (1-3). Alecto had alles tegen in de wedstrijd te gen Zoetermeer uit. De be langrijkste beperkende facto ren voor goed spel was het spekgladde kunstgras, maar ook de kwaliteit van het gebo den spel stond een goed resul taat in de weg. Alecto kwam op een 0-1 voorsprong en leek op een overwinning af te ste venen. Vlak voor tijd kwam Zoetermeer weer op geljke hoogte door en onvervalst frommeldoelpunt. van haar reddingen verdraai- dorpsen stevig onder druk. de zij haar knie. Veldspeelster Onder druk van de gelijkma- Birgitte van Kimmenade hield ker pushte Madeleine Nivard het Noordwijkse doel echter de bal over de uitlopende ook schoon. keepster heen. Alecto, in de wetenschap dat het bezoekende Kieviten over In de tweede klasse heren ver een paar gevaarlijke spitsen loor Roomburg haar eerste beschikt, speelde sterk in de u~* mandekking. Met keepster Hester Kuiper in een bloed- veld van Cartouche. Enige on- vorm kon het achter de win- derschatting van het tot dan kei netjes gesloten houden. In toe bijna puntloze Cartouche, een op en neer gaande eerste moet uit het oogpunt van de helft scoorde Annet Vastbin- Roomburgers toch wel het der 1-0 rechtstreeks uit een strafcorner. De eerste tien mi nuten van de tweede helft zet ten de Kieviten de Leider- LEIDEN Ondanks de bange voorgevoelens van de teamleider heeft Phili- dor geen problemen ge had met de Koningsclub. Het tekort aan ELO-pun- ten werd ruimschoots goedgemaakt door de Leidse vechtlust, zodat Philidor met een 6-4 over winning de knappe pres tatie van het vorige jaar herhaalde. Ook LSG ken de een uitstekend week einde met winst voor het eerste en het derde acht tal en een plusremise van het tweede. In de hoofdklasse heeft het Nijmeegse SMB verrassend de leiding genomen door eeen overwinning op Groningen (5,5-4,5). Volmac en Desisco volgen beiden op een punt achterstand. De Rotterdam mers kwamen met slechts een enkele grootmeester (van der Wiel) tot 8,5-1,5 tegen het Haagse DD. De vier Leidse spelers, Van der Wiel, Kuijf en de Piketten zorgden allen voor een punt. Joop Piket zag het duel tegen het hoofdstedelijke Konings club met zorg tegemoet. De af wezigheid van Peter Gelpke en Piet Bakker maakten het negatieve krachtsverschil op papier nog groter. Maar de Leidenaars slaagden er in hun niet met remise hadden latéJ-^J ontsnappen. Omdat Nico Kii»®J z'n paard liet insluiten kwl£c7 men de Amsterdammers vmT de tweede maal gelijk. Maj RAG de Graaff en Wim Kok brachten de punten bijTV nen. Zij hadden al vroeg in d wedstrijd beslissend voordet opgebouwd, dat pas in het zei de uur de winst opleverde. l9)' In de tweede klasse KNSB b| stempelde Philidor 2 zichze tot degradatiekandidaat do< wederom te verliezen, ditma Pa met 3-5 van Nieuwendan tr: Slechts de vier veteram kwamen tot scoren. Twee zf' ges van Wim Vriend en Tourt Kohlbeck en twee halfjes v< jni« Ab Smit en Wim Vergeer. :k0 LSG 1 overklaste US, Amste dam, op soepele wijze. Wi 4 Heemskerk won als eerste e»ee* stuk. Adrian Clemens we legde een incorrect offer Henk van Putten strafte et DC overmoedige winstpoging Dirk Sikkel was de enige d. 1 zich vergiste door in de ve UI keerde opening terecht te k< men. Na de vijfde achtereei EN volgende zege van Teunis kte, Haas volgden nog drie remise )St die de eindstand op 5,5-2,5 b aaJ.s paalden. JUr(; Het tweede achttal van LSG liet een overwinning liggen Amstelveen. Aad van Moors en Annemarie Bensschop li pen in een eeuwigschaak-P' valletje en Christjan Mannit verspeelde zelfs een vol puir rgar Edward van der Marei moe in van de VARA de afgelopt irko verrassende prestatie van het dinsdag achter de schermt ;le vorige jaar te herhalen. Op het tweede bord wist Hans Kuijf de bijna onverslaanbare Rob Hartoch van het bord te hak ken in 25 zetten. Ook Joop Pi ket zelf schoof zijn opponent snel en hardhandig van het bord. Henk van Maaren en Coen Stehouwer kwamen ech ter positioneel tekort tegen Pe rez Garcia en Kick Langeweg, zodat de Koningsclub langszij kwam. Herman van Halderen deed de hoop weer opleven door in het Frans het witte centrum effectief aan te tas ten. Vervolgens hadden He- leen de Greef en Leo Hofland al de beslissing kunnen bren gen, als zij hun tegenstanders LEIDEN Met groot vertoon van macht ver overden Maike Persoons en Aart Stigter de zege in de Floracross. Tradtiege- trouw volgde een week na Alphen de Floracross in Boskoop. Jan Zethof be heerste de laatste vier jaar de beide wedstrijden en was ook dit jaar bij beide gelegenheden belangrijk gesprekstof; beide malen stond hij niet aan de start. Rien van de Wildt profi teerde in Alphen van Ze- thofs absentie en Aart Stigter werd zijn opvolger in Boskoop. Stigters overwinning mag ze ker niet vergeleken worden met die van Van de Wildt. De Ter Aarder gaf in Boskoop veldlooples zodat zelfs Zethof niet aan de zege had kunnen ruiken. Stigter duldde vanaf het startschot niemand bij hem in de buurt. Slechts in de laat ste ronden liet hij de teugels wat vieren en gaf zo Delfte naar Cees Langelaan de kans tweede te worden op een niet frusterende achterstand. Lan gelaan kwam twee seconden voor Ed van Gemeren over de streep waardoor de vaste na men van de AAV crosstrofn weer voorin in het veld te vin den waren. Opvallend sterk is Rob van Schooten. Evenals vorig week knokte de kleine AAV er zich naar een plaats bij de eerste tien ^aardooor liefst drie Alphenaren in de top tien terecht kwamen. Met Adrie Hardtveld en Dirk Wes terduin nog achter de hand lijkt AAV dit jaar een serieuze kanshebber voor het clubkam pioenschap veldlopen. Even eens met drie lopers bij de eer ste tien waren de Bataven ver tegenwoordigd. Kees van Klink kwam in zijn eerste op treden na een felle eindspurt op een zevende plaats uit en ging daarmee zijn clubgenoten Hans van Voorden en Jan Jansen acht en tien seconden hoek, maar onder aanvoering voor. Maarten van Manen van Van Klink werd de bruta- kwam plaats de besten een dertiende heel dicht bij aanval afgeslagen. Van Klink had de kracht om door te gaan en merkte dat ze te Bij de dames heerste Maike laat aangezet had om nog Persoons net als in Alphen. tweede te worden. Carolien Vanaf de start was er niemand Rijkelijkhuizen verraste me- die ook maar enigszins in de nigeen met een goede zesde buurt kon blijven van de Ter plaats vlak voor Suze Groen Aarse. Ook Eljis Foyle uit Ier- in't Woud. Bij de junioren viel land moest toezien hoe de me- vooral de familie Wullems op disch studente ruim driekwart met wederom twee Holland minuut uitliep. Marian van zeges. Merel won bij de meisjes Klink leek vanaf de start met pupillen en Iris deed hetzelfde haar oud clubgenote Lia Ver- bij de iets oudere atletes. Ba- beek weer een duel uit te gaan taaf Vincent van Rijn leverde vechten. In de derde en laatste een uitstekende prestatie bij de ronde lieten de twee rivalen oudste junioren door in het zich nog haast verrassen door sterke veld vierde te worden, de jonge Brenda Leeuwen- Marian Kortman haalde bij de meisjes B een fraaie tweede plaats achter de Haagse Stella Jongmans. Bertus Kerkvliet en Frans Jansen liepen zich bij de veteranen in de prijzen, terwijl Pepijn Jungslager een vijfde plaats bij de pupillem jongens binnesleepte voor De Bataven. Ih Den Haag liep Huub Pragt voor eigen publiek een tien mijlenwedstrijd. In een sterk internationaal veld kwam de student tot een bijzonder fraaie zevende plaats na 49.35 minten. Willem Ravensbergen werd achter Piet van Alphen tweede veteraan in zijn klasse. In Zoetermeer werd Harry Versteegen zesde over 15 kilo meter na 49.51 minuten. kijken in het Interpolis-toe >erd nooi in Tilburg. De daar opg ]0pc dane inspiratie mondde uit ,g 7 l.Pc3 en een winnende _rt ,sjus van drie stukken tegen a g qq dame. Ook Kees van Zijp trc aan het langste eind door e< eindspel met een pion mind te verzilveren. Gevoegd bij twee gelijke spelen van Rui7"C Mieremet en Simon Duinda leverde dat voor LSG 2 rii'rvi meer op dan een 4-4 ein stand. 7 In de derde klasse heeft LSG zijn draai gevonden met e overtuigende 5-3 zege in Pu II merend. Remmelt Otten stoi na 16 zetten al een toren vo en Klaas Hagendijk forceer q,, een ondekbaar mat. Teun v der Vorm en Huib Nieuwlar kwamen met wit beiden n J verder dan remise, maar APn I dreas Lind en Albert West *en Hoeksema veroverden iedP beslissend pionnnetje. »nhc Voorschoten 1 behaalde hfte z eerste matchpunt door een 'n h< lijk spel tegen het Amsterdai nner se Fischer Z. Abraham Kuif "affe en Frits Fritschy openden n^n twee halfjes, waarna Frans Ife wich op het eerste bord tcjn h« sloeg. Marcus Driessen w pU^ zijn tegenstander te overbliej fen met een speculatief off ,ar Na nederlagen van Bart G(,m en Aart Huizer werd de eiri ,n J stand bepaald op 4-4 door n J y twee remises van Marco Co bé en Bert Houweling. V01 e schoten 2 zette weliswaar acht borden de brand erne maar miste in die wilde st SerV lingen het geluk van winnf1 K en leed derhalve een 2,5- ttv* nederlaag tegen Het Zwa Paard uit Schiedam.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18