Huurling Suriname krijgt zeshonderd gulden per dag Fraaie reiswekker Politiek legt het in YS af tegen schandalen Uitgever in VS blijkt Zuidafrikaanse agent js Vergadering Rode Kruis i eindigt zakelijk „Bevrijdingsraad heeft geen politieke ambities" Verkeersvliegers overwegen acties tegen Syrië "Os» r BUITENLAND CeicUcSoiMcmt ZATERDAG 1 NOVEMBER 1986 PAGINA 5 Sikhs vereren moordenaars Gandhi AMRITSAR Meer dan 12.000 sikhs heb ben in de Gouden Tempel in hun heilige stad Amritsar eer bewezen aan de de man nen die precies twee jaar geleden premier Indira Gandhi om het leven brachten. Ook Karamjit Singh, de man die recent poogde haar zoon en opvolger Rajiv Gandhi om het leven te brengen, werd vereerd als een .ju weel van het sikh-geloof". Elders in India werd een door de regering uitgeroepen Dag van Nationale Eenheid gevierd met uitge breide herdenkingen van de legendarische minister-president. De moord op premier Gandhi volgde op de bestorming door het Indiase leger van de Gouden Tempel, in juni 1984. Daarbij vielen meer dan 1.200 doden. Nancy's kinderen rookten marihuana LOS ANGELES Nancy Reagan heeft bekend dat haar kinderen Patti en Ron marihuana hebben gerookt. De echtge note van de Amerikaanse president, die onlangs in de Verenigde Staten een ware kruistocht tegen drugsgebruik is begonnen, meent evenwel dat haar ge zin geluk heeft gehad vergeleken met andere Amerikaanse gezinnen, waarvan de kinderen zwaar verslaafd zijn ge raakt. „Ik ben ervan overtuigd dat zij (Patti en Ron) marihuana hebben ge probeerd", aldus Nancy Reagan, die verder zei dat zij al in de jaren zestig een campagne had voorgesteld om jonge drugsverslaafden te helpen, maar dat niemand haar toen serieus nam. WASHINGTON De conservatieve Amerikaanse dagbladuit gever John McGoff uit de staat Michigan is in staat van beschul diging gesteld, omdat hij zich niet officieel heeft laten registre ren als vertegenwoordiger van de Zuidafrikaanse regering. De 61-jarige eigenaar van Global Communications Corporation zou van 1974 tot nu op de Amerikaanse markt hebben geopereerd in opdracht van de regering in Pretoria. Zuid-Afrika financierde in die periode pogingen van McGoff om het nu niet meer be staande dagblad Washington Star te kopen, alsmede een belang van 50 procent in UPITN, een internationaal opererend distri butiebedrijf van nieuwsreportages. „McGoff verichtte politieke activiteiten, verspreidde propaganda en deed uitgaven in het be lang van Zuid-Afrika", aldus de aanklacht tegen McGoff, die kan worden veroordeeld tot maximaal vijf jaar cel en een boete van 10.000 dollar. Britse grootvader misbruikt familie LONDEN Een 65-jarige .Britse grootvader heeft be kend gedurende 25 jaar seksu ele omgang te hebben gehad met alle leden van zijn gezin: zijn vrouw, twee dochters, een zoon, twee kleindochters en een inwonend meisje. De grootvader, die gisteren door de rechtbank van Chelmsford tot tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, gaf ook toe dat hij enkele van zijn klein kinderen tot seksuele hande lingen had aangezet. De man is tenslotte door een dochter van 38 jaar bij de politie aan gegeven. 115 Stakende zwarte agenten gearresteerd JOHANNESBURG In het township Katlehong bij Jo hannesburg zijn 115 zwarte agenten van de gemeente politie gearres teerd. Zij maakten deel uit van een groep van 300 agen ten, die uit protest tegen hun lage lo nen het werk had den neergelegd. Adempauze voor De Morgen (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL Samen met de Vlaamse Socia listische Partij (SP) hebben de journalisten van het failliete linkse dagblad De Morgen een bedrag van ruim tweehonderd duizend gulden bijeengebracht, waarmee de krant het nu nóg twaalf dagen kan uitzingen. Men hoopt binnen die periode een uitgever te vinden, die de krant wil overnemen; een kandidaat uit Luxemburg zou interesse ge toond hebben. De Morgen verscheen gisteren nog met een noodeditie onder de titel „De Moord". De voorzitter van de SP, Karei van Miert, heeft ontkend dat zijn partij, die met 95 procent de grootste aandeelhouder van De Morgen is, de geldkraan heeft dichtgedraaid uit ongenoegen over de onafhankelijke koers van het dagblad. Er is volgens hem gewoon geen geld meer. S 8.000 Jaar oud DNA gekloond NEW YORK Biologen in de 0 VS hebben DNA uit 8.000 jaar 0 oude hersenen van indianen 0 gekloond, die zijn gevonden in een moeras in Florida. Het 0 oudste DNA van hersencellen o dat tot dusverre werd ge- 0 kloond was dat van een Egyp- jj tische mummie van 4.000 jaar. jjj DNA is de blauwdruk van de 10 erfelijke eigenschappen in de '0 cel. Het klonen geschiedde door de genen van de dode cellen in te brengen in het ge- IQ netische materiaal van bacte- riën, die deze genen vervol- j gens gingen namaken. „Een 1 en ander kan ons in staat stel- P len genen van 8.000 jaar her te vergelijken met die van de huidige mensen en na te gaan hoe zij zich hebben ontwik- i keld. Wij kunnen genen als i een proces zien en nagaan hoe oud bepaalde genen zijn", zei de microbiloog prof. William Hauswirth, die het onderzoek leidt. Bij het in Windover in Midden-Florida gevonden weefsel gaat het om het oudst j bekende monster van hersen- K weefsel, aldus het Britse tijd- schrift „Nature". GENEVE De 25e algemene vergadering van het Rode 0 Kruis in Genève is na een 0 stormachtig begin de uit- sluiting van de delegatie van 0 Zuid-Afrika in zakelijke en - onpolitieke sfeer geëindigd. De 0 vergadering nam eenstemmig resoluties aan ter versterking 0 en verbetering van het inter- 0 nationale Rode Kruis-werk. 0 De 26e algemene vergadering G wordt in 1990 gehouden in Cartagena in Colombia en IQ daarmee voor het eerst in La- 10 tijns-Amerika. Shultz noemt -Unie achterlijke verschoppeling WASHINGTON De Ameri- kaanse minister van buiten st and se zaken George Shultz U.ooheeft de Sovjet-Unie beschul- S2,25digd van wrede en zeer re- D.OOpressieve behandeling van '^haar bevolking en gezegd dat ^net land een „achterlijke ver- l7755choppeling zal blijven van de 0.70wereldmaatschappij" zolang A^deze situatie niet verbetert. jj| Shultz zei verder dat ontwape- ningsakkoorden met een regi- H me dat de mensenrechten met voeten treedt, geen garantie biedt op internationale veilig- heid. Als de Sovjet-Unie door de internationale gemeenschap wil worden geaccepteerd, al- P dus de Amerikaanse minister, dan zal zij moeten beginnen de rechten van haar bevolking te respecteren, „anders zit er 1/2 niets anders op dan eeuwig een achterlijke verschoppeling J3/4 te blijven aan de zelfkant van 11/2 ie moderne wereld". Shultz 1 eei dat hij deze visie ook zou j voorleggen aan zijn Sovjet- I ambtgenoot Eduard Shevard- nadze, wanneer beide minis- >5/0 ters volgende week in Genève 1/8 een zitting bijwonen van de Europese veiligheidsconferen- Sovjet- tie. (Vervolg van de voorpagina) AMSTERDAM Galerie coffeeshop „Karei Appel II" in de Oude Hoogstraat in Amsterdam midden in de rosse buurt biedt een troosteloze aanblik. Buiten druilt de regen en scharrelen magere junks over straat. Binnen, in het verveloze vertrek, hangt de zoete walm van hasj. Aan de wand oude posters en een verroeste ventila tor. De bar is smerig; de meeste klanten prefereren bier uit een flesje. Nie mand drinkt koffie. George Baker, koffieshop-hou der in Amsterdam, zit aanvan kelijk vol wantrouwen. De kleine man is benauwd dat de grote Hollander tegenover hem niet de aspirant-huurling is die hij voorgeeft te zijn. „Als ik een vergissing maak op Ne derlandse bodem ga ik zo de bak in", zegt Baker. En even later: „In Nederland is het ontzettend moeilijk om zaken te doen met Hollandse men sen. Hoe moet ik weten wie van de Binnenlandse Veilig heidsdienst is? In Nederland mag niks". De verslaggever heeft zich on der een gefingeerde naam bij hem gemeld. Wat is er waar van de verhalen dat George Baker huurlingen ronselt voor de opstand in Suriname tegen Bouterse? Wat gebeurt er als iemand zich als vechtersbaas bij deze in Suriname geboren Amsterdammer meldt? Kelder1 Het gesprek vindt plaats in de kelder van het etablissement, een goor hol met enkele wrak- zoek naar een baantje. Ik heb zes jaar bij de marine gezeten, waarvan een jaar in Suriname. Ik wil wel terug". George Baker blijkt uitermate genteresseerd, maar ook zeer argwanend. „Waarom zou je terug willen naar Suriname? Had je een vrouw daar?" Het antwoord dat de betrokkene „wel eens iets anders wil" be vredigt maar ten dele. „Wan neer ik honderd procent zeker zou weten wie je bent, zou ik wel wat voor je kunnen doen", zegt hij. Pas als de „aspirant-huurling" na een poosje aanstalten maakt op te stappen en nogal kortaf vraagt „Hoe zit het nou, heb je mensen nodig of niet?", geeft Baker zich bloot. Hij zegt: „Als je ervaring hebt bij de marine is dat een van de dingen die we heel erg goed vinden. Ik moet weten wat je voorwaar den zijn". Het gesprek gaat vervolgens over de vraag wanneer de huurling kan vertrekken, waar hij heen moet, welke wa pens hij krijgt en wie hem zal betalen. Er blijken nogal wat onzekerheden te zijn. Baker wordt steeds vertrouwelijker. Gebrek aan wapens „Het probleem is om aan goe de mensen te komen. Die Su- rinamers zijn niet zo geschikt, tenminste de meesten niet". Hij legt uit dat de groep- -Brunswijk een ernstig gebrek heeft aan wapens. Daarom moet de huurling nog even wachten met daarheen te rei zen. „Om Paramaribo te bereiken moeten we zwaar geschut heb ben. Dat zijn we nu aan het re gelen, maar het is moeilijk on derhandelen met de mensen die ze leveren. Maar als we die wapens hebben, ben je morgen of overmorgen weg, dat kan ik ke tafels en stoelen. „Ik ben op je garanderen." De „huurling" vraagt wat de verdere gang van zaken zal zijn. Baker: „Je krijgt een re tourticket naar Cayenne, Frans Guyana. Als je daar aankomt laat ik je afhalen. Daar maken we een contract. Het eerste wat je daar doet, is praten over poen. Je zegt te gen die man dat George heeft gezegd dat je zoveel geld krijgt". Nu moet kennelijk over de be taling worden gesproken. Ba ker aarzelt. Dan zegt hij: „Eh, heb je vrouw en kinderen?" Als de „huurling" zijn hoofd schudt, zegt hij: „Want we be talen voorlopig niet. Als je vrouw en kinderen had zou den zij een bedrag krijgen om dat ze moeten leven in de tijd dat jij daar bent. Maar als je geen vrouw hebt moet je wachten op je geld". Dat wachten wordt echter dubbel en dwars beloond, be looft Baker. „Ze moeten je driehonderd gulden per dag betalen. Maar omdat ze nu nog geen geld hebben, moeten ze je zeshonderd gulden per dag be talen." „Wie moet dat betalen en wanneer?", vraagt de „huur ling" argwanend. „De winnen de partij natuurlijk", zegt Ba ker. „Dus als we verliezen krijg ik niks?" „Maar we kunnen niet verlie zen", zegt Baker. Extra bonus De koffieshop-houder geeft „de garantie" dat als de ge vraagde wapens er zijn, „we in drie weken tijd in Paramaribo zitten. Dan krijg je je geld en nog een extra bonus. Je kunt alleen maar winst hebben. En goede winst ook". Op de vraag of hij hierover contact heeft gehad met Brunswijk, zegt Baker: „Ik heb een afspraak met die man. Met DEN HAAG De Raad voor de Bevrijding van Suriname heeft geen politieke ambities. Leden van de Bevrijdingsraad zullen geen zit ting nemen in een overgangsregering, die na de val van het bewind-Bouterse zou moeten worden gevormd. Dat heeft de voorzitter van de Bevrijdingsraad, Glenn Tjong Akiet, ver klaard. Daarmee reageerde hij op de onenig heid die binnen het Surinaams verzet in Ne derland is ontstaan over de vraag, aan wie de macht na de eventuele omverwerping van het militaire bewind in Paramaribo dient te wor den overgedragen. Eerder deze week ver spreidde de Bevrijdingsraad een document, waarin staat dat Brunswijk heeft verklaard de macht over te willen geven aan de Bevrij dingsraad. Dr. E. Jozef zoon, die zich een woordvoerder van Brunswijk noemt, en de Su rinaamse ex-premier André Haakmat teken den hiertegen echter protest aan. Zij menen dat de leider van het Jungle Commando er naar streeft dat de macht niet in handen komt van één organisatie, maar van een brede coali tie van verzetsgroepen, politieke partijen, ker ken en vakbeweging. Karei Appel II, van George Ba ker, in Amster dam. zijn rechterhand heb ik ge- het: sorry, we willen wel een dus kan er niks fout gaan. Je sproken. Echt waar. Ze moe- democratische staat, maar er ten betalen. Als ze niet beta- waren voorwaarden. En we len, dan nemen we het. Dan is zitten er met sterke jongens, Als de „huurling" nog niet erg overtuigd lijkt en vraagt hoe veel mede-huurlingen er in middels zijn, zegt Baker: „Je bent misschien de 51ste of de 52ste, dus daar hoef je niet bang voor te zijn. Dat is alle maal geregeld. Ik zeg dit: ik geef jou de garantie, als ik jou daarnaar toe stuur, is het geen 99 procent, maar je krijgt 100 procent je geld. En als het niet lukt, als die contracten toch niet goed zijn, dan zeg ik, nou jongen, kom maar, dan betaal ik jou". Het gesprek loopt ten einde. Baker en de „huurling" ma ken een afspraak. Zodra de koffieshop-houder zeker is van de aankomst van de zware wapens, zal hij Het sein voor vertrek geven. De „huurling" geeft hem een (verzonnen) te lefoonnummer. Bij het weggaan zegt Baker: „Ik kan je nou ook wegsturen, maar wat heb je er aan om daar te zitten zonder goed ma teriaal? Ik geef je wel een bel letje. En dan praat ik niet over weken of maanden hoor, maar over dagen. Ik kan je niet te veel vertellen, maar als het nog drie, vier weken zou du- kan alleen maar verdienen. Al 'ren, krijgen ze het daar moei- die tijd dat je daar op je geld lijk. Het mag dus niet te lang zit te wachten, krijg je meer", meer duren". (Van onze correspondent Jo Wijnen) WASHINGTON Als de Amerikanen volgende week dinsdag naar de stemlokalen gaan, wordt geen nieuwe pre sident gekozen. Maar de ver kiezingen zijn wel van beslis sende invloed op de macht van de huidige president. Volgens veel politieke waarnemers gaat het bij de tussentijdse ver kiezingen voor de Senaat en het Huis van Afgevaardigden om een soort Salomonsoordeel over de armslag, waarover president Reagan gedurende de laatste twee jaar van zijn ambtstermijn zal kunnen be schikken. Inzet van de verkiezingen zijn alle zetels in het Huis van Af gevaardigden en 34 van de 100 zetels in de Senaat. Bovendien moeten er 36 gouverneurs worden gekozen, alsmede tal van lokale en stedelijke afge- W ssnsx vaardigden en burgemeesters. De strijd concentreert zich vooral rond de Senaat, waar de Republikeinse partij een kleine meerderheid (53-47) heeft, maar die dreigen te ver liezen aan de Democraten. SMIDJE VERHOLEN—KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL oeH35 De verdrukte geheime agent nam tot een dqaatste redmiddel zijn toevlucht en riep héél uithard: „Duik onderl Het volk is in opstand." - beDat scheen te helpen, want als door de bliksem igegetroffen bleven Opopol en Sjokolai staan. Ze laawaren hun eigen ruzie op slag vergeten en ke- ?enken verdwaasd naar de kleine spreker, die de ijkonheilspellende kreet had geslaakt. - „Wa...wat ers*eg je me nou?" vroeg Sjokolai. „Is het volk in r I ingopstand gekomen? Hoe kan dat nou? En de Ik kwam van 'rechts uit de rommel en dreki >,50mensen zijn nog wel zo gelukkig in het paradijs Maar heus. Barreberië gaat mij boven alles! Dat der arbeiders, genaamd Barreberië? - „Laat ik londan liever zeggen, dat de contra-revolutie elk sterogenblik kan uitbreken!" zei de geheime agent dierbare land! Wil mij daarom vergeven, o Sjo- Ihastreng. „En weet dan waarde Sjokolai Marse- kolai!" - Sjokolai Marsepynski dacht na en zei hepynski, dat het onwetende volk daarin wordt i~ nu. ééivoorgegaan door zijn eigen leiders! Déér staat er een!" - Beschuldigend stak de kleine gehei- me agent een vinger uit naar Opopol Istietof en 4.0M voegde eraan toe: „Deze figuur daar is afge- /onidwaald naar rechts! Zodoende keek hij échter de gevels van ons staatsbestel! Dat mag niet! Er op kijken mag, maar er échter kijken mag niet! En toen ik hem in de gang op zijn dwalingen wees, werd hij brutaal en wilde hij de schuld nog op die goeie luitenant Haverzak schuiven! De schurk!" - „Is dat waar, Opopol Istietof?" vroeg Sjokolai streng. Maar Opopol viel dadelijk handenwringend op zijn knietjes neer en hij barstte uit in een erbarmelijk gekrijs. „Verge ving, o grote Sjokolai!" riep hij uit. „Ik weet het! toen: „Misschien heb je gelijk. Daarom zal ik genade voor recht laten gelden. Ik zal je voor deze keer nog niet naar de loodmijnen sturen. En wat ons geheime agentje betreft, die bevor der ik tot kameraad-wachtman der eerste klas se bij de Futurafabrieken...." Vanwege zijn grote persoonlij ke populariteit is president Ro nald Reagan de Republikeinse senaatskandidaten met felle campagnes te hulp geschoten. Reagan is een uitermate be kwaam campagnevoerder en het moet niet uitgesloten wor den geacht dat hij enkele vrij wel kansloze Republikeinen alsnog over de streep trekt. Publiciteit Wat de campagnes van de af gelopen maanden vooral dui delijk hebben gemaakt, is dat in de Amerikaanse verkie- zingsfolklore politieke vraag stukken ondergeschikt zijn ge maakt aan persoonlijke aan vallen, goedkope publiciteits stunts en zelfs ordinaire rod del. Een van de tragische ont wikkelingen van de Ameri kaanse politiek is dat de ver pakking steeds belangrijker wordt en de inhoud er daaren tegen nauwelijks meer toe doet. Zo moet in Californie de 72-jarige Alan Cranston het opnemen tegen de 46-jarige Ed Zschau. Cranston zit al acht tien jaar in de Senaat en de politieke verdiensten van deze Democraat rechtvaardigen een moeiteloze herverkiezing. Maar Zschau is een goed ogen de, jonge, energieke en dyna mische nieuwkomer. De arme Cranston voert nu een cam pagne die niet stoelt op zijn grote politieke verdiensten en ervarenheid, maar op zijn vi taliteit. In tv-spots wordt zijn bijna-kaalheid zoveel mogelijk aan het oog onttrokken. Cran ston probeert zich jong voor te vrouwelijke kandidaat, Linda Chavez, dat ze niets van Mary land begrijpt omdat ze er niet is geboren. Waarop Chavez een onheuse toespeling maakt op het feit dat Mikulski altijd ongetrouwd is gebleven. In dit weinig scrupuleuze poli tieke bedrijf telt alleen de overwinning. De kandidaten voor de Senaat en het Huis hebben geleerd hoe ze tijdens de verkiezingscampagnes ba by's moeten kussen en bejaar den de hand moeten schudden. Ze hebben geleerd welk soort glimlach het meeste effect heeft, hoe hoog of hoe diep hun stem moet zijn, welk ge baar ze zeker niet moeten ma ken en hoe ze genadeloos ge bruik kunnen maken van de menselijke zwakheden van hun tegenstander. Of dat poli tici oplevert met een hoge mo rele standaard is zeer de vraag. doen; hij wordt afgebeeld als Bovendien krijgt de Ameri- een.sportief en energiek man. kaanse kiezer in veel gevallen In Colorado beschuldigt de Re- slechts een politiek fossiel te publikeinse kandidaat Kra- zjen dat ai]e echte warmte en mers zijn Democratische te- menselijkheid mist en dat van genstander Wirth ervan dat alle persoonlijke trekjes is ont- die „glad en slap is. Boven- daan door gladde media- en dien is Wirth bevriend met publiciteitsexperts, die de kan- Bradley, uitgever van de didaten voor veel geld een ri- Washington Post, en diens sicovrije campagne in het vrouw, de veelbesproken vooruitzicht stellen, schrijfster Sally Quinn. Die vriendschap met enkele be- De Amerikaanse senaatsleden langrijke representanten van krijgen tenminste nog de kans vrijgevochten Oosten zich politiek te profileren om- wordt in Colorado als een soort politieke doodzonde aan de man gebracht. In Texas werd electronische oaratuur ontdekt in dat ze voor zes jaar worden ge kozen. De leden van het Huis van Afgevaardigden zijn, om dat ze slechts voor twee jaar worden gekozen, in een nooit eindigende verkiezingsstrijd een Republikeins campagne- gewikkeld, kantoor. De Democratische Amerika is het land geworden kandidaat voor het gouver- waar de verkiezingen nooit neurschap, Mark White, kreeg meer ophouden, waar een po- prompt de schuld voor deze af- liticus gedwongen is perma- luisterpraktijken in de schoe- nent campagne te voeren en nen geschoven. waar de gekozen vertegen woordigers van het volk Drugsgebruik voortdurend het oog gericht moeten houden op de opinie- De Republikeinse kandidaat peilingen. De Amerikaanse voor het gouverneurschap Pennsylvania, William Scran- politicus beweegt zich als een koorddanser boven het ravijn ton, maakte een fantastische van de openbaarheid. Dat de blunder toen hij toegaf in zijn Amerikaanse politicus, omwil- jeugd wel eens een stickie te le van de kiezersgunst, vaak hebben gerookt. De ene vrouwelijke senaats standpunten moet innemen die in het geheel niet de zijne kandidaat in Maryland, Barba- zijn, wordt als volkomen nor- ra Mikulski, verwijt de andere maal beschouwd. SCHIPHOL De internationale federatie van verkeersvliegers verenigingen IFALPA heeft besloten een waarschuwingsactie tegen Libië en Syrië voor te bereiden. Wanneer de regeringen van deze landen niet binnen veertien dagen op een voor IFAL PA bevredigende wiize antwoord hebben gegeven op een brief, zullen de leden worden opgeroepen twee dagen niet op bestem mingen in Libië en Syrië te vliegen. In de brief wordt de be trokkenheid van de landen bij aanslagen op burgerluchtvaart- doelen aan de orde gesteld. Vliegers van dertien bij IFALPA aangesloten vliegersverenigingen werken voor maatschappijen die diensten op Libië en Syrië onderhouden. Dit geldt ook voor de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers. De KLM voert lijndiensten uit op Damascus in Syrië en op Tripoli in Li bië. In eze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Nol I Sac Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: TeleJöon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro t 68,93 Stuur als dank de reiswekker naar: Naam:Voor A dres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer ""3, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). «r I JNZj Ceidoe Qowuvnt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5