Spannende strijd om „aardig tussendoortje" „Het is gewoon een verslaving" BRANDINGSURFER ERIC GROENEWOUD VOLGEND JAAR PROF: Cross met en zonder fiets in Nieuwkoop CONSUMENTENINFORMATIE ÊcidócSowant Voordat de profs en ama teurs gezamenlijk het veld ingaan wordt er dit jaar voor de eerste maal een veldloop gehouden. Diverse sterke at leten hebben al ingeschre ven. Zo zullen Martien van de Hoorn (Ter Aar), Eric van Eysden (Alphen aan de Rijn), Jaap Bouwmeester (Mijdrecht) en Rob van Klink (Roelofarendsveen) dé" strijd met elkaar aanbinden. Uit de triathlonwereld tre den ook enkele sterke vedet ten aan: ex-prof wielrenner Peter Zeyerveld, Frank Wiebes, Rick van Trigt en Hendrik-Jan van de Marei: Zij kunnen het de „echte" atleten zeer moeilijk maken.- Als streekfavorieten moeten' de gebroeders De Boer uif Zevenhoven hoog kunnen eindigen, terwijl ook de Nieuwkopers Gerrie Stigter, Rolf Bouwmeester en Cees Veenboer alles op alles zul len zetten. Voor Nieuwkoop- se deelnemers is er een apart- prijzenschema. Voor de win« naar van de veldloop is door triathlonner Dirk Tuithof een wisselbeker beschikbaar gesteld. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: 12.30 uur: veldrit liefhebbers en veteranen; 13.30 uur: veld loop; 14.30 uur: veldrit profs en amateurs (1 uur en een ronde). De toegang is gratis. Het is al heel lang gebruike lijk dat voetbalverenigingen hun thuiswedstrijden uitge breid aankondigen. De beken de affiches waaruit blijkt dat de thuisclub Y het „a.s. zon dag" opneemt tegen opponent X, mogen bij een ieder be kend worden verondersteld. De laatste jaren behoeven de verenigingen het echter niet uitsluitend meer van de affi che bij de sigarenboer om de hoek te hebben. Er is nu im mers ook hèt bord. De meest fraaie stellages zijn bedacht, ontworpen en geplaatst om het voorbijrazende potentiële kijkerspubliek duidelijk te maken dat de betreffende thuisclub Y „a.s. zondag"... Zo ook LFC. De club deed vo rig seizoen een fraai bouw werk verrijzen dat trots en ongenaakbaar aan een ieder op de Dr. Lelylaan, de Chur- chilllaan of de Haagweg liet weten welke tegenstander nu weer naar de Boshuizerkade trok. Of: welk duel in de Zil veren Molencyclus nu wéér bij de geelzwarten zou wöf- den gehouden. Afgelopen dinsdag betrof dat de ouderwetse Leidse derby tussen Roodenburg en Lugdu- num. De wedstrijd werd afge last. Dat verbaast ons van Hut- spo(r)t dus absoluut niet... RIJNSBURGSE BOYS, QUICK BOYS EN NOORDWUK NOG ALTUD KANSHEBBER VOOR PERIODETITEL Onder redactie van Gert-Jan Bijdrage: Gert Velthuizen. Groot In de serie ,jong geleerd, oud gedaan en dan ook nog eens onder het motto: ,je kan nooit te vroeg beginnen", bij deze een jeugdige handbalkeeper. Het formaat bal komt aardig overeen met het formaat kee per. Alleen hadden Wij van Hut- spo(r)t nooit gedacht dat zo'n handbaldoeltje zo groot zou kunnenzijn- Jammer Carel van Venetiën werd vo rig jaar, na een 43-jarig lid maatschap, waaronder 35 „be stuursjaren", door de leden vergadering van AV Holland aan de kant gezet". Wij van Hutsport zouden op zo'n mo ment blij zijn dat we eindelijk eens echt leuke dingen kon den gaan doen, zo niet Carel. Hevig teleurgesteld zocht hij lang en diepgaand tot hij een kansje zag om de, in zijn ogen, onjuiste manier van wegstu ren aan te pakken. Hij pro beerde in maart daarop dus een en ander ongeldig te laten verklaren met het doel op een normale manier afscheid te kunnen nemen. Maar hij werd teruggewezen. Nog meer reden om eens lekker Onvlee en Pieter Evelein. onderuit te zakken of zelf de loopschoenen eens onder te binden, dachten wij. Opnieuw mis. Carel stepte naar de KNAU en liet een arbitrage commissie in het leven roepen die moest regelen wat hij zelf in maart niet voor elkaar bokste. Jammer (2) Vorige week kwam die com missie van „goede mannen" met hun conclusie recht doende naar billijkheid". En wat vinden zij rechtdoende naar billijkheid? Het Holland- bestuur had Carel in decem ber niet weg mogen sturen, maar Carel heeft het datzelf de Hollandbestuur in de tijd voorafgaande aan die decem- bervergadering zo moeilijk gemaakt dat het wel begrijpe lijk is dat het bestuur die fout maakte. Wij van Hutsport zouden geen dure commissie nodig gehad hebben voor die conclusie: Moeders Ugh zei immers al tegen Kluk Kluk: Waar twee kijven hebben twee schuld". Jammer dat daar toch een dure commissie voor gevormd moest worden. Jammer voor Holland, jam mer voor Carel, jammer vooi de Leidse atletiek... Groot... Tussenstand Tot afgelopen weekeinde aar zelden we nog. Publiceren of niet. Toen Sergeo Candido echter tegen RAVA namens ASC besloot tot het produce ren van een tweetal eigen doelpunten, wisten we het ze ker. Wèl doen. Bij deze der halve de eigen-doelpunten- tussenstand van de zondagse vierde klasse A van de KNVB: 1. DOCOS (3x), 2. en 3. Meerburg (Fred Hagenaars 2x) en ASC (Candido). Hulde Het niveau lag misschien niet echt hoog. Maar daarom kon er door de kenners van de sport die body builden is toch volop worden genoten. Ter wijl de deelnemers het sowie so naar hun zin hadden. Im mers: of er nu een goede pres tatie was neergezet of niet: de „vastentijd" was na die zon dagavond even voorbij, het al weken lonkende patatje mèt onder handbereik. Hoe dan ook, de Open Zuid hollandse Kampioenschappen bleken die zondagavond in het Antonius Clubhuis een succes. Daarom, en omdat er in een druk bezet sportief weekeinde wel eens wat mis gaat, de bij gaande fotografische hulde. mu l»> ZUID HOLLANDSE iKNSCHAFPtlt ?»J Hulde... Hard „Ja ik geloof wel dat een hard hoofd heb. Tegen Spijkenisse, een paar seizoenen terug, ben ik ook gewoon doorgegaan na een enorme botsing met een ander hoofd. Maar ik heb toen wel drie weken met hoofdpijn gezeten. En daarna, als ik even hard liep, hoorde ik duidelijk tikken in m 'n hoofd. Dat was niet goed. En nu dus zaterdag weer. Tegen Rinie van Trigt. Ik ben nog tien minuten doorgegaan, maar toen kreeg ik het koud, voelde ik me ellendig, ben ik maar gestopt. Ik had wel door kunnen gaan, maar het leek me niet verstandig. In het zie kenhuis is bloed uit m 'n oor schelp weggehaald. Er zat een forse uitstorting, ik had met een dik oor kunnen blijven zitten. Nee, het gaat nu uitste kend. Ik heb alleen begrepen dat ik het voetbal weer even kan vergeten. Maar dat zie ik wel. Pas als de dokter zegt dat het weer mag, doe ik het weer. Eerder niet. Wat dat be treft heb ik geleerd van die eerste keer..." De kanp dat Wim Driebergen vandaag „gewoon" met Rijns- burgse Boys meespeelt tegen de buren uit Katwijk moet derhalve zeer miniem worden geacht. LEIDEN Op het mo ment dat de „prijs" in de vorm van een bekerduel met een betaalde club kan worden geïnd, ple gen negen van de tien oe- fenmeesters wat gering schattend van een „aar dig tussendoortje" te spreken. „Belangrijk voor de club, maar voor ons blijft de competitie na tuurlijk verreweg het be langrijkste". Op die da gen echter dat de betaal de wegen openende pe- riodetitel op het spel staat, wordt, ook door die oefenmeesters, anders ge dacht. De periodetitel is dan een (troost)prijs waardoor het seizoen ze ker niet als mislukt in de boeken zal verdwijnen en dat is heel wat waard... Van de vier zaterdagclubs die vandaag in de eerste klasse A om die eerste periodetitel zul len strijden, heeft het Nu- mansdorpse NSW de beste papieren. Als de ploeg van trainer Jaap Viergever in Heerjansdam tot winst komt is het verhaal voor de op één verliespunt volgende reste rende drie ploegen uit De kans dat NSW in Heerjans dam niet de volle buit zal ver overen, is evenwel nadrukke lijk aanwezig. Heerjansdam mag dan in deze jaargang niet optimaal draaien, de ploeg is nog altijd vrijwel dezelfde als het elftal dat vorig jaar de af delingstitel in IA veroverde. Een vooral op eigen veld bij na niet te kloppen ploeg, die vandaag ook nog eens heel wat goed te maken heeft. De 6-2 nederlaag op en tegen Marken zal binnen de club nogal wat hebben losgemaakt en voor spelers en trainer Maarten de Keijzer lijkt dan ook slechts een remedie mo gelijk om het de veeleisende toeschouwers weer enigszins naar de zin te maken. Inder daad: een zege op de koplo per... Sterker Toen Heerjansdam vorig jaar op superieure wijze het kam pioenschap van IA pakte, was die klasse overigens wel aan zienlijk minder sterk bezet. In het seizoen '85-'86 betrof het immers een veredelde „Rot terdamse" wedstrijden reeks, nu hebben (onder andere) ook de vijf ploegen uit de „Leid se" regio een plaats gevonden in die eerste klasse A. Het is overdreven te stellen dat RCL en ARC zich inmiddels als ware versterkingen" hebben aangediend, maar Rijnsburgse Boys, Quick Boys en Noord- wijk doen wel degelijk mee. Dit regionale drietal vormt gezamenlijk dan ook de op een verliespunt volgende con currentie van de Numans- dorpse lijstaanvoerder. Van dit supertrio staat Rijnsburgse Boys er op papier het beste voor. Niet alleen beschikt het team over een iets beter doel saldo dan beide streekgeno ten, maar ook staat er voor vandaag een thuiswedstrijd op het programma. Het is echter zeer de vraag of beide voorde len de Rijnsburgers nu wel echt tot favoriet achtervolger maken, nu dat thuisduel de derby met Quick Boys betreft In zo'n wedstrijd speelt de ei gen grond immers nauwelijks een rol. Desondanks valt er wel wat voor te zeggen om Rijnsburgse Boys tot favoriet voor de streekderby te benoe men. De ploeg van nieuwbak ken oefenmeester Arie Kur- ver startte de competitie niet alleen ijzersterk (vijf over winningen op rij), ook het vervolg mocht er zeker zijn. De met goed voetbal bereikte gelijke spelen in Heerjansdam en Numansdorp betekenen in het top-amateurvoetbal ruime voldoendes, slechts de 3-3 de ling op eigen terrein tegen Marken valt wat uit de boot. Minder Terwijl in Rijnsburg vanaf het eerste fluitsignaal van zeer redelijk tot goed èn suc cesvol voetbal kan worden genoten, is het dit seizoen in Katwijk aanzienlijk minder gesteld. Akkoord: in winst punten is Quick Boys op dit moment even ver als de Rijnsburgse buur, op het veld echter (nog) niet De ploeg die vorig seizoen onder trainer Rob Theuns met name in aan vallend opzicht tot grootse za ken in staat bleek, maakt qua spel nog altijd weinig indruk. En zeker in de laatste wed strijden niet. Tegen Excelsior Maassluis werd in blessuretijd een 0-1 achterstand nog maar net in een 2-1 overwinning omgebogen, bij degradatie kandidaat RKAVIC werd de volle winst (0-1) eveneens maar zeer moeizaam een feit, terwijl ook vorige week tegen Spijkenisse niet kon worden geïmponeerd. Pluspunt was in dat treffen wel dat de Katwij- kers aantoonden nog te kun nen scoren: 4-0. Trainer Hans van der Zee „Het is belang rijk dat een ploeg ook in een wat mindere periode punten pakt" liet na afloop dan ook weten dat zijn ploeg klaar is voor de confrontatie met Rijnsburgse Boys. Een duel, waarvoor een rechtgeaarde Katwijker evenals de gemid delde Rijnsburger natuurlijk altijd klaar is, reden waarom ook nu weer van alles moge lijk zal zijn op sportpark „Middelmors". Met de uitwedstrijd tegen Oostkapelle heeft Noordwijk ZATERDAG 1 NOVEMBER 1986 PAGINA 14 de categorie tegenstanders waarvan moet worden ge wonnen. Want, zoveel is in de eerste twee maanden van het voetbalseizoen '86-'87 wel dui delijk geworden: als je in de eerste klasse A aanspraak wil maken op een periodetitel óf het „echte" kampioenschap, dan mogen er tegen de klein tjes maar weinig misstappen worden gemaakt. Verdiend Als dan vanmiddag toch mocht blijken dat drie verlies- punten in negen wedstrijden al teveel is om in aanmerking te komen voor een periode kampioenschap, dan is dat vanzelfsprekend een verve lende gewaarwording. „Maar", zo verwoordde Arie Kurver vorige week al de on getwijfeld ook bij collegae Hans van der Zee en John Eelman levende gevoelens: „Als NSW straks met zestien uit negen periodekampioen wordt, ben ik de laatste die daar problemen mee heeft. Dat is gewoon een ijzersterke, prestatie. Dan verdien je zo'n kampioenschap". En de vandaag nog zo belang rijke bijbehorende beloning: dat betaalde bekertreffen dat volgend seizoen door de nu winnende coach ongetwijfeld, slechts een „aardig tussen doortje" zal worden ge noemd... GERT-JAN ONVLEE LEIDEN „Ik wil op een leuke manier geld verdienen. Niet zoals mijn vader, die werkt zo hard dat hij 's avonds geen pap meer kan zeggen". Dat lijkt Eric Groenewoud te gaan lukken. De zoon van een champignonkwe ker zal komend jaar als professionele brandings urfer de wereld afreizen. De achttienjarige Noordwij- kerhouter deed in 1983 voor het eerst van zich spreken toen hij, twee jaar nadat hij voor het eerst op een plank had gestaan, Europees jeugd kampioen brandingsurfen werd in Zandvoort. In dezelf de plaats eindigde hij dit jaar in de strijd om de wereldbe ker op de twaalfde plaats. Hij was daarmee achter Stephan van de Berg en Onno Tellier de derde Nederlander. Zijn plan zich voor eigen publiek in de kijker van een sponsor te varen, slaagde. „Ze hebben nu wel door dat ik in het prof circuit thuis hoor. Ver NIEUWKOOP Cros sers met én zonder fiets zijn morgen actief in Nieuwkoop. Het plaatse lijke wielercomité houdt dit jaar naast de traditio nele veldrit immers ook een veldloop. Het deel nemersveld van beide wedstrijden bevat meer dere „toppers". In de veldrit verschijnen meerdere buitenlandse renners aan de start. De wedstrijden hebben plaats op het bekende parcours Dorpsstraat- Hogedijk, dat door de overvloèdige regenval van de laatste dagen ex tra lastig zal zijn. De Belg Danny de Bie is een van de grote favorieten in de veldrit voor profs en amateurs, terwijl zijn land genoten Christiaan Haute- keete en Eric Vervaet ook sterke crossers zijn. Uit Duitsland neemt Dieter Ubing deel en uit Engeland is Robert Dean gecontrac teerd. Al deze buitenlandse vedetten zullen het oud- Nieuwkoper Kees van de Wereld zeer moeilijk maken. Vorig jaar behaalde deze een knappe derde plaats. De Ne derlandse inbreng kent gro te namen als Peter Harings (kampioen 1984 bij de ama teurs) en de profs Fons van Katwijk en Wil Brouwers. Maar ook diverse amateurs azen op een plaats bij de eer Floor van Duyn (rechts) op archieffoto In duel met een verdediger van NEC. Eén van die „aardige tussendoortjes" die vandaag op het spel staan... van de vier ploegen die nog in de perioderace zijn, vandaag (op papier) de gemakkelijkste opdracht. De formatie van John Eelman kende deze competitie een qua tegenstan ders lastige start. De „schade" (nederlaag tegen NSVV, de ling met Quick Boys) viel mee, waarna Noordwijk de laatste ontmoetingen tegen mindere Goden als RCL, ARC en DSVP benutte om „gewoon" te winnen. Ook het op de twaalfde plaats van de ranglijst bivakkerende Oost kapelle behoort zo zal men in Noordwijk beseffen tot k:hillende merken hebben contact met me gezocht". Als Groenwoud zich volgend jaar full prof kan noemen, is er geen tijd meer voor school. Hoewel hij destijds bewust koos voor de RIO handels school „in de handel is er altijd wel wat te verdienen" zal de weegschaal door slaan naar de surfkant. „Ik wil graag een hoop van de wereld zien. Als je via-via connecties opbouwt, krijg je na je actieve surfacarrière toch wel een baan. Blijf ik op dit niveau varen dan is zo'n toekomst heel reëel". Voorbeeld Eric zou graag het voorbeeld van Olaf van Tol volgen. De Nederlands kampioen bran dingsurfen krijgt van zijn sponsor een vast inkomen, een auto, alle benodigde ma terialen en een onkostenver goeding. Van Tol eindigde desalniettemin in Zandvoort ver achter Groenewoud, maar „Olaf heeft weinig geluk ge had. Hij is overall nog wel be ter dan ik. Dat merk ik als we samen varen. En dat doen we Eric Groenewoud: „Ik wil op eei vaak, want hij heeft zijn spul len bij de mijne opgeslagen. Toen ik net begon, voer ik al tijd achter hem aan. Om te. kijken hoe hij alles deed. Hij is eigenlijk altijd een soort trainer geweest, vandaar dat men ook zegt dat we dezelfde, vloeiende stijl hebben". leuke manier geld verdienen..." Buiten Van Tol bestaat ook de rest van zijn vriendenclub uit windsurfers. „We gaan naar de bioscoop en we sporten sa men. Tegenwoordig hebben we allemaal een racefiets; als de één een fiets koopt, doet de rest dat ook. Verder schaatsen en tennissen we met de surf club. We hebben ook gesqua sht, maar dat vind ik niks. Veel te priegelig". „Surfen is gewoon een verslaving. Als ik 's winters niet kan varen, voel ik me echt rot. We sparen dan ook elk jaar om met een paar vrienden in een warm land te gaan surfen. Om aan de rest van het geld te komen, ver koop ik aan het eind van het sqjzoen mijn surfspullen. Als ik prof word, hoeft dat alle maal niet meer; dan worden die reisjes voor je betaald. Trouwens, de surf dealers die materiaal beschikbaar stellen, vinden die handeltjes niet zo geslaagd. Eigenlijk mag dat niet meer". CORIEN BOTMAN ste drie. Met name van Mar tin Hendriks (winnaar van vorig jaar) mag een en ander worden verwacht. Ook Jo Martens, Riny Pley en Ro nald Rol kunnen een hoofd rol vervullen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14