„American football is net oorlog, maar dan zonder doden" Weer waanideeën van Timman Pasjesregeling bij voetbal in studie mèm - wsêsêêsêêë I elPORT int-Niklaas is failliet NT-NIKLAAS De Belgische tweedeklasser Sint- jklaas is gistermiddag door de handelsrechtbank failliet xklaard. Dat faillissement is door het bestuur zelf aan- yraagd, omdat de voetbalclub de schulden niet meer in betalen. De schuldelast is opgelopen tot ruim vijftig [ljoen Belgische frank (ruim 2,75 miljoen gulden). Brit Joe Jakub is de nieuwe middenvelder van AZ, de kkesluiter van de eredivisie. De Alkmaarse club is tot jereenstemming gekomen met de 29-jarige voetballer en h werkgever, derde-divisieclub Bury. Sfenveertig leden van de fanclub van Bundesligaclub B Stuttgart zijn in staat van beschuldiging gesteld voor k plegen van meer dan honderd wetsovertredingen, va- jrend van winkeldiefstal tot het toebrengen van zwaar namelijk letsel. >elman Uli Stein van Bundesligavereniging Hamburger f is door de clubleiding met ruim 2.000 gulden beboet, i 32-jarige speler werd vrijdag in het bekerduel tegen z Augsburg (2-1 winst voor HSV) door scheidsrechter (dmer uit het veld gestuurd. £eidóc@omcmt DINSDAG 28 OKTOBER 1986 PAGINA 9 ZANDVOORT NIET OP RACE-KALENDER PARIJS Het circuit van Zandvoort heeft geen plaats gekregen op de voorlopige wedstrijdkalen der van 1987 voor de wereldtitelstrijd in de formu le 1. Dit jaar was Nederland ook al verstoken van een Orand Prix in de autorensport. Bernie Eccles- tone, de baas van de renstallenorganisatie (FOCA), ontnam Zandvoort vorig jaar de race-rechten, om dat het circuit in een te slechte staat verkeerde. De exploitant van het enige permanente circuit in Ne derland heeft sindsdien wel moderniseringsplan nen naar buiten gebracht, maar die zijn nog ver van realisering. De FISA, de internationale auto sportfederatie, liet gisteren in Parijs weten dat ze ventien races beslissen over het WK formule 1 van volgend jaar. Voor zestien wedstrijden is een da tum en circuit gevonden. Slechts voor de Grand Prix van Europa, op de Nürburgring, wordt nog over een datum onderhandeld. Prijsvragen DEN HAAG De resulta ten van de verschillende sportprijsvragen van het af gelopen weekeinde luidden: Lotto: le prijs: lx/ 333.046,20; 2e prijs: 22 x 6818,10; 3e prijs: 118 x 1411,20; 4e prijs; 4845 x 34,30; 5e prijs: 69.055 x 5,00. Cijferspel: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 win naars. Toto: le prijs: lx/ 29.097,30; 2e prijs: 149 x 130,10; 3e prijs: 2189 x 22,10. Toto-gelijk: le prijs: lx/ 15.627,90; 2e prijs: 9 x 48,60; 3e prijs: 61 x 35,80; 4e prijs: 1048 x 3,30. Gemeentelijke steun Volendam EDAM Volendam blijft voor de professionele sector van de KNVB behouden. Gisteravond besliste de gemeenteraad van Edam/Volendam met een overgrote meerderheid posi tief over een financiële steunoperatie aan Volendam. De eer- ste-divisieclub, die werd gesteund door de hele selectie en 150 supporters op de publieke tribune en telegrammen van 17 collega-clubs waaronder PSV, Feyenoord en Sparta, krijgt 265.000 gulden subsidie, het onderhoud van het stadion wordt voor een post van 58.000 gulden door de gemeente overgenomen en Edam/Volendam wordt voor 170.000 gulden eigenaar van een tribune. Gemeenteraadslid Bak, tegenstemmer in de Raad van Edam- /Volendam bij het subsidievoorstel werd gisteren met brand stichting bedreigd. „Als jij tegen het voetbal stemt, wordt er een brandbom bij jou thuis naar binnen gegooid", kreeg Bak, raadslid voor Gemeentebelangen, telefonisch te horen. „Vol gens de politie moest ik het toch maar serieus nemen. Het betreft tenslotte je gezin", zo sprak de geschrokken Edammer Bak zijn verontwaardiging uit na afloop. Hij bleef overigens bij zijn houding om de betaalde club geen nieuwe steun te verlenen. NCRV-man voor show rond duel Feyenoord-Ajax ROTTERDAM Jan Rietman, popmuzikant, NCRV- presentator en spektakelman, moet van Feyenoord-Ajax, de topwedstrijd uit de competitie van zondag, een ware voetbalshow maken. Rietman is door de besturen van de Rotterdamse en de Amsterdamse club verzocht rond de wedstrijd een sfeer op te bouwen, die vooral publieks vriendelijk en service-verlenend dient te zijn. Rietman heeft niet het idee, dat zijn show die gelijk met de war- ming-up van de ploegen (rond 14.00 uur) aanvangt en ook in de rust en na afloop9wordt voortgezet, enige invloed heeft op het gedrag van de beide harde kernen van de supportersgroepen. Wel heeft de presentator vooraf ge sproken met de F-side en Vak S om van een welwillende stemming in De Kuip verzekerd te zijn. Secretaris Blankemeijer van Feyenoord verwacht, show of geen show, voor de wedstrijd tegen Ajax zeker 45.000 kijkers. „Als we niet van Mönchengladbach hadden ver loren had het volgezeten". onnen chuld na VK honkbal AARLEM Het toer ei om het wereldkampi- inschap honkbal heeft organisatoren een huid van omstreeks iO.OOO gulden opgele gd. Dit blijkt uit de fi- jnciële afrekening van ft toernooi, dat door ferweldigende publieke ^langstelling een sportief icces was met 217.000 leschouwers. et verlies is ontstaan door de genvallende inkomsten van lonsors. Door de waardever- indering van de dollar heeft )ofdsponsor Coca Cola uit- pdelijk minder ingebracht in was begroot. Daarnaast itvingen de organisatoren inder dan verwacht uit de (rkoop van uitzendrechten in televisiemaatschappijen, begroting van het toernooi Hiep 2,4 miljoen gulden. Piet fomp, voorzitter van het or- iniasatiecomité, ontkent dat f sprake is geweest van wan- (leid. In de aanloop naar het «mooi was de begroting ver- hillende keren bijgesteld, por aanvang werd bekend (maakt, dat de organisatoren liitte zouden spelen als het lemooi door 132.000 toe- Ihouwers zou worden be- jcht. e organisatie denkt het ver- es te beperken door eventue- I juridische stappen te nemen igen Screen Sports. Volgens romp heeft zijn stichting van (ze televisiemaatschappij nog 1.000 gulden te goed. Het gaat n de verkoop van uitzend- (chten. iJew York Mets yint World Series IEW YORK New York Iets heeft in de zevende en eslissende wedstrijd uit de 1/orld Series het Amerikaans onkbalkampioenschap naar ich toe getrokken. In het hea-stadion in New York ion de thuisclub gisteren de latste wedstrijd tegen Boston led Sox met 8-5. Het was voor et eerst in zeventien jaar, dat e Newyorkers weer de titel repen. Boston, de ploeg die anvankelijk over de beste pa leren leek te beschikken, leef voor het 68e jaar zonder acces. De zevende en beslis- tnde ontmoeting werd één ag uitgesteld wegens over- loedige regenval in New 'ork. 'ennis Boris Becker is door (jn toernooi-overwinningen 1 Sydney en Tokio naar de yeede plaats op de wereld- Inglijst gestegen. De Wimble- on-winnaar passeerde de weed Mats Wilander. Eerste p de lijst staat nog steeds Ivan lendl. ANTHONY KANDEL BLIJ MET LANDSTITEL THE HAGUE RAIDERS WATERINGEN Ame rican football groeit bin nenkort uit tot één van de populairste sporten in ons land. Althans, als Anthony Kandel het voor het zeggen krijgt. Met The Hague Raiders werd de coach annex quarterback (vrij ver taald: spelverdeler) afge lopen zondag landskam pioen ten koste van de Amsterdam Rams. Een succes waarin Kandel een belangrijk aandeel had, want zonder de fei tenkennis van de echte experts, natuurlijk enkel en alleen stammend uit de Verenigde Staten, was de greep naar de macht heus niet geslaagd. „Nu staat het American foot ball hier in Nederland nog in z'n kinderschoenen, maar dat duurt niet lang meer", oppert Kandel die met land- en teamgenoot Jeff Leahy voor de duur van drie maanden inwoning vond bij de gast vrije familie Van der Hoeven in Wateringen. „Iedereen is wild-enthousiast, mede dank zij de televisie-uitzendingen op Sky Channel, ik heb nog nooit iemand horen zeggen dat hij of zij het geen leuke sport vond. Alleen, wij Ame rikanen spelen het al hon derd jaar en dit was pas het tweede seizoen hier. Het ta lent is er, zonder twijfel, ik heb veel spelers in onze ploeg de afgelopen maanden enorm vooruit zien gaan. Een fan tastisch gevoel. Maar als quarterback heb je een Ame rikaan nodig, daar kom je ge woon niet omheen. Die posi tie is zo belangrijk en tegelij kertijd zo moeilijk, dat kan niemand in een paar jaar on der de knie krijgen". Het American football, de naam zegt het eigenlijk al een beetje, is volkssport num mer één in de Verenigde Sta ten. „Als je hier aan kleinere kinderen een bal geeft, trap pen ze die weg. In Amerika zullen ze de bal weggooien. Een elementair verschil. Als je twee jaar bent, gooit vader een ovalen bal tussen je speelgoed, je groeit er hele maal mee op. Op school, later op de universiteit wordt ie er dagelijks mee geconfron teerd. Tijdens de finale om de Super Bowl hoef je het niet te verkopen een andere afspraak te maken, het hele openbare leven ligt dan stil. Dat is iets geweldigs. Een heel andere mentaliteit pok, ja. Als je in Amerika een training overslaat, kost je dat meteen je plaats in het team. Hier blijven ze soms weg om dat ze naar een verjaardag moeten. Puur amateurisme", aldus Kandel die bij zijn komst naar ons land ook best wel even terug schrok van de weinig professioneel aan doende accommodatie van The Hague Raiders, op het terrein van de voetbalvereni ging JAC aan de Buurtweg. Klappen De Amerikaan vervolgt zijn enthousiaste betoog: „Ameri can football kun je eigenlijk niet zomaar even voor je ple zier spelen. Deze sport ver eist volledige inzet, volledige concentratie. Zo niet, dan loop je zelf de meeste klap pen op. American football is hard, keihard, gemeen ook zelfs. American football is net oorlog, alleen zonder do den. Na een nederlaag is het opstaan, vrolijk verder gaan en na afloop gezellig met je tegenstanders een biertje drinken in de kantine. Agressie, gecontroleerde agressie en discipline spelen een allesbeslissende rol. Elke speler moet heel goed besef fen wat zijn taak is. Loopt het spel vloeiend met z'n el ven, dan is dat heerlijk, dan voel je je machtig". Anthony Kandel is, zoals het een echte Amerikaan eigen lijk betaamt, een ware kos mopoliet. De 25-jarige sport- man-in-hart-en-nieren reisde reeds de gehele wereld af („Leuk om andere dingen te zien, andere mensen te leren kennen, ik maak overal snel vrienden") en neemt het le ven van dag tot dag. „Nu kan ik nog genieten, de tijd om oud te worden komt later wel", is zijn filosofie. Gebo ren en getogen in Pomona. - C/.y "V, >V;. 1 Archief-opname van een duel tussen de Amsterdam Rams en de Hague Raiders. Californië („Ik ben een echte beachboy") gaf hij geschiede nislessen op Hawaii en be landde deze zomer via ken nissen in het Zwitserse Luga no als toeschouwer bij de wedstrijd om de Euro Bowl in Eindhoven. Daar ontmoet te hij Jo Heppener, sponsor/ penningmeester van The Ha gue Raiders. Herinneringen „Hij vroeg me naar The Ha gue Raiders te komen. Ik had drie jaar niet meer gespeeld, maar het is net als met fiet sen, je verleert het nooit. Ik ben blij mijn aandeel te heb ben gehad in het behalen van het Nederlands kampioen schap. Ik neem veel herinne ringen mee terug naar huis. Ik begeleid nu voor drie we ken het Nederlands team voor twee wedstrijden tegen Engeland. Waar? Maakt dat wat uit? Groningen, Maas tricht, het ligt toch allemaal dicht bij elkaar, Nederland is zo klein. Maar ik voel me hier best thuis, hoor. Leuk om nu eens de bladeren te zien vallen", klinkt het met een duidelijke knipoog. „Maar zodra de bomen echt kaal worden, is het mooi ge noeg geweest. Dan ga ik te rug naar de Verenigde Sta ten, misschien eerst wat vrienden opzoeken in New York. Daarna echter naar zonniger streken, weer Ha waii of Califdrnië, beetje sur fen, beetje diepzeeduiken, beetje skiën in Utah mis schien, ik zal wel zien. Ik kan met mijn opleiding als geschiedenisleraar gemakke lijk bijlessen gaan geven, dat is vijftig gulden per uur, daar kun je wel aardig van leven. Ik vermaak me prima zo. Wat een leventje. En, goed dat er American football is. Het is niet zo erg dat ik niet buiten de sport zou kunnen, maar het is wel mooi meege- DICK KIERS TILBURG Hallicuna- ties zijn Jan Timman niet vreemd. In zijn fraaie schaakloopbaan wordt hij regelmatig geplaagd door waanideeën. Maandag, in de zevende ronde van het internationale schaaktoer nooi in Tilburg, had hij er weer last van. Met zwart bouwde de trotse koplo per tegen de Rus Beljavski een prachtige stelling op, waarin wit na een kwali teitsoffer van Timman na korte tijd met vrijwel on overkomelijke problemen werd geconfronteerd. Op het kritieke motnent greep Timman evenwel falikant mis. Zijn veelbelovende stelling veranderde op slag in een wankel bouwwerk. Het was aan de nerveuze Beljavski te danken, dat Timman het einde van de eerste zitting nog haal de. De Rus gaf zelfs de kwali teit terug, maar besloot de eer ste vijf uur met een gezonde pluspion, die naar oordeel van gastgroötmeester Sosonko win nend zal zijn. Door deze ontwikkeling nam de Joegoslaaf Ljubojevic de leiding in het toernooi. Hij kwam tegen de vormloze Por- tisch goedkoop aan de winst. Oud-wereldkampioen Karpov zal al zijn schaakvernuft nodig hebben om de nederlaag tegen Hübner te ontlopen. De partij tussen Beljavski (met wit) en Timman had het volgende ver loop: 1. d2-d4 d7-d6; 2. e2-e4 Pg8-f6; 3. Pbl-c3 g7-g6; 4. f2-f4 Lf8-g7; 5. Pgl-f3 0-0; 6. Lcl-e3 c7-c5; 7. dxc5, Dd8-a5; 8. Ddl-d2, dxc5; 9. Pc3-b5, Da5-a4; 10. e4-e5, Pf6-e4; 11. Dd2-d3, Da4-b4+; 12. Pf3-d2, Lc8-£5; 13. Pb5- c7, Pb8-c6; 14. Pc7xa8, Tf8-d8; 15. Dd3-a3, Pe4xd2; 16. 0-0, Db4-e4; 17. Tdlxd2, Td8xa8; 18. Da3-d3. De4-a4; 19. Dd3-b3, Da4-e4; 20. Db3-d3, De4- a4; 21. Dd3-c4, Da4-a5; 22. a2-a3. Ta8- c8; 23. Lfl-d3, Lf5-e6; 24. Dc4-b5, Da5-c7; 25. Dc4xc5, b7-b6; 26. Dc5-c3, Dc7-b8; 27. Ld3-a6, Tc8-c7; 28. Dc3- d3, Le6-£5; 29. Dd3-e2, Pc6-a5; 30. Td2-d3, Lf5xd3; 31. De2xd3, e7-e6; 32. Thl-dl. Lg7-f8; 33. Dd3-d8, Pa5-b3+; 34. Kcl-bl, Db8xd8; 35. Tdlxd8, Pb3- c5; 36. La6-b5, Kg8-g7; 37. Td8-d4, a7- a6; 38. Lb5-e2, b6-b5; 39. b2-b3. Pc5- d7; 40. a3-a4, Pd7-b6, afgebroken. Af gebroken stelling: wit: Kbl, Td4, Le3, Le2, pionnen: a4,b3, e2, e5, f4, g2, h2; zwart: Kg7, Tc7, Lf8, Pb6, pionnen: a6, b5, e6, f7, g6, h7. „Maatschappelijke begelei ding is bij ons slecht gere geld. Wat wij doen is puur amateuristisch, door het geld gebrek. Natuurlijk bestond er meer oog voor de problemen in sport zou komen. Maar dat is amper uit de verf geko men. De managers van de j Stichting Olympische Spelen i Amsterdam hebben er nooit moeite voor gedaan te onder kennen waar de werkelijke problemen liggen. Ze zijn er niet aan toegekomen en het was hun doelstelling niet". (Johan van der Haar, hoofd afdeling maatschap- 1 pelijke begeleiding van de NSF in Trouw) „De ervaringen in Deventer hebben geleerd dat het wel 1 degelijk mogelijk is de om- j vang van het voetbalvanda- i lisme te beïnvloeden en terug te dringen. Belangrijk is J daarbij de opstelling van de KNVB. Het mag niet zo zijn - zoals in Deventer is gebeurd i - dat de plaastelijke vereni- I ging wordt gestraft voor haar coöperatieve opstelling bij het openbare orde probleem, door thuiswedstrijden op een woensdagmiddag vast te stel len. Dat kan en moet anders. In de reglementen van de KNVB zou bijvoorbeeld kun nen worden opgenomen dat een wedstrijd alsnog verloren wordt verklaard indien een club heeft gefaald bij het voorkomen van vandalisme. Er is nu wel een tuchtrecht voor overtredingen binnen het veld; het zou er ook moe ten zijn voor buiten het veld". (Burgemeester mr. C.J.D. Waal van Deventer in de Volkskrant) „Tijdens de Tóur van vorig jaar kreeg ik opeens weer de geest. Ik ging naar de politie, leende er een rolmeter, kocht een spuitbus en heb hier ach ter in de bosschages mijn ei gen route gemarkeerd, met na elke tweehonderdvijftig meter een teken. Ik moet na melijk precies weten wat ik doe. En elke keer probeerde ik mijn eigen records te ver beteren. Twee maanden lang heb ik zeer hard getraind voor de triathlon van Gent. Ik liep de tien kilometer in vierendertig minuten, zwom negenhonderdvijftig meter in een kwartier en fietste veer tig kilometer per uur". (Wielrenner Roger de Vlae- minck in de Haagsche Cou rant) „In de afgelopen twee jaar heb ik werkelijk keihard ge- Roger de Vlaeminck: „Tijdens de Tour kreeg ik opeens weer de geeét". ten van Leo Visser. Die is nog zo gretig, omdat hij steeds denkt hetzelfde te moeten presteren als Hein en Frits. Alleen door zand op het ijs te strooien en hem verplicht naar de kleedka mer te sturen, houd je hem in toom". (Schaatsbondcoach Henk Gemser in het Algemeen Dagblad) „Ik heb zelf niets gezien en niets gehoord. Ik heb wel ge ruchten gehoord over onbe leefde aantijgingen. Ik heb mensen erover horep praten, maar niet de Afrikanen die het volgens de Hollanders zou betreffen. Op mij heeft de demonstratie geen invloed gehad, ik ken Amsterdam. Op andere leden misschien wel, maar dan nog heb ik niemand van het IOC ge hoord die in het gezicht is ge spuugd of is uitgescholden voor „fucking nigger". Nee, ook de vrouwen niet". (IOC-lid prins Alexander de Merode in Vrij Neder land) kortste keren verdwenen. Aangepakt door Kieth, die later een V-teken maakte en zijn ingreep de Winston Churchill-tackle noemde". (Voetballer Piet Keur van Haarlem in het Algemeen Dagblad) „Ik ben geen vreemde in Limburg. Ik heb er genoeg gevoetbald in mijn loopbaan. Heb hier en daar contacten opgebouwd. Mij werd ge vraagd om tijdelijk bij Bouw fonds Geleen te komen zaal voetballen. Het ging slecht met die ploeg, ze stonden on deraan „- en misschien staan ze dat nóg wel. Het is een vriendendienst, méér niet. Ik krijg er geen cent voor". En: „Ik ontken niet dat ik wel eens in de zaal heb gevoet bald, maar dan wél met de kerstdagen en zo, hoor. Het is leuk, je hebt veel balcontact. Na dat gedoe in Haarlem ben ik toch vrij om te gaan en te staan waar ik wil? (John Rep in Voetbal In ternational) „Ik zou graag nog wat meer aan de handrem trekken met jonge honden als Gerard Kemkers, Leo Visser en Bert Koopmans in de buurt. Met die andere knapen uit de se lectie is dat niet meer nodig. Zij gedragen zich inmiddels zó volwassen dat het weinig meer uitmaakt of ik erbij ben of niet. Maar dat mag je bij voorbeeld nog niet verwach- Henk Gemser: „Ik zou graag nog wat meer aan de han drem trekken", traind, 23 uur per week en nog eens twee keer per week op en neer naar Amsterdam. Op de training ging het wel goed, maar in de wedstrijden kwam het er niet Uit. Ik ging geen meter vooruit. Bij de Grand Prix-wedstrijden in Breda gooide ik 57,20 meter. Verder ben ik niet gekomen. Dan vraag je je af waarom je het allemaal doet. Het kost mij handenvol geld, ondanks dat je een sponsor hebt die je steunt. Ik wil dit niet meer. Ik zie het niet meer zo zit ten". (Bea Wiarda in Atletiek- wereld) „Er moet zo af en toe wat te lachen zijn en gelukkig ge beurt dat bijna automatisch in de voetballerij. Neem al leen de Engelse humor van een Masefield, die er trou wens voor heeft gezorgd dat mijn mentaliteit verbeterd is. Van zijn grappen kan ik in een coma liggen. Bijvoor beeld toen die Duitser, Kar- ger, hier op proef kwam. In een partijtje was-ie binnen de ZEIST De veiligheidscom missie van de KNVB komt nog dit jaar met een voorstel omtrent de mogelijke invoe ring van een pasjesregeling bij stadionbezoek in het betaald voetbal. Dit gebeurt naar een idee van voorzitter Sprengers van eredivisieclub VVV, die tijdens de informele bijeen komst tussen voetbalbestuur ders in Zeist zei te spreken na mens de twaalf zuidelijke ver enigingen. Sprengers heeft daarbij gekeken naar de En gelse competitie, waar Luton Town een pasjesregeling heeft. Inmiddels heeft de veilig heidscommissie een voorzetje gekregen in de vorm van een juist verschenen rapport. Dat rapport van de commissie- Eerste leerstoel sportgeneeskunde UTRECHT De Medische Faculteit in Utrecht verwacht binnenkort te kunnen be schikken over de eerste leer stoel sportgeneeskunde in Ne derland. Het gaat daarbij voor al om opleiding en onderzoek van de gezondheidsaspecten van sport en lichamelijke be weging bij met name zieke jongeren, en ouderen. Merkx, onder voorzitterschap van de voormalige burgemees ter van Breda, stelt een regle mentswijziging voor. Volgens Merkx en de zijnen moet arti kel elf van het tuchtreglement worden veranderd. Nu is het zo, dat de tuchtcommissie van de KNVB moet bewijzen, dat een club in gebreke is geble ven indien er rellen zijn ge weest. Merkx wil, dat de vere niging zelf moet aantonen on schuldig te zijn. Het seizoen 1987-1988 in het betaald voetbal krijgt in tegen stelling tot de huidige jaar gang, een korte winterstop. De woensdagavonden met volledi ge competitieronden verdwij nen nagenoeg. Redenen zijn het EK landenteams in 1988 en de problemen rond mid- weekse wedstrijden. Televisie Ondanks de. slechte ervaring met het abonnee-televisiebe drijf FilmNet heeft het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB de onderhandelingen geopend met twee televisiesta tions. Europa TV en Sk'y Channel zijn volgens sectie- voorzitter Van der Louw kan didaten voor het geven van doordeweekse samenvattingen van in het weekeinden ge speelde duels. Het contract met de NOS, vanouds de KNVB-partner, blijft geldig. Voetbalfan beschuldigd van doodslag LARISSA Een 20-jarige Griekse voetbalsupporter, die afgelopen zondag in het sta dion van de eerste-divisieclub Larissa een vuurpijl afschoot die een onderwijzer noodlottig werd, is gisteren doodslag ten laste gelegd. Het incident vond drie kwartier voor het begin van de wedstrijd tussen Laris sa en PAOK Saloniki plaats. De verdachte, aanhanger van de gasten, schoot een vuurpijl af op het vak van de suppor ters van Larissa. Een 29-jarige onderwijzer uit Athene werd door de vuurpijl in de halssla gader getroffen en overleed. Tijdens de wedstrijd werden nog tien PAOK-fans gearres teerd en hen werd verboden wapenbezit en ernstige mis handeling ten laste gelegd. Nieuw stadion Eagles kansloos DEVENTER De nieuw- bouwplannen voor een voet balstadion voor Go Ahead Eagles zijn kansloos ten onder gegaan. Gisteravond verwierp de gemeenteraad van Deven ter de plannen unaniem. Vrij wel tegelijkertijd trok diezelf de gemeenteraad bijna een miljoen gulden uit voor het opknappen van het stadion aan de Vetkampstraat.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9