Gebedsbijeenkomst Assisi voorproefje vreedzame wereld aan tafel £eidae(SomG/rt ^HA/Efl WAAROM U GEEFT kerk wereld Assisië veelkleurige staalkaart van geloven „Dit jaar 200 doden in strijd om grondbezit" beroepingen Studiedag bisdom over andere zondagsviering ACHTERGROND CeidóeSouiant DINSDAG 28 OKTOBER 1986 PAGINA 2 Programmal van televisie-dominee Robertson bevatten veel geweld Het zal moeilijk worden voor de Amerikaanse televisiepredi kant Pat Robertson nog langer te beweren dat de programma's van zijn televisiestation een goed alternatief zijn voor alle ge welddadige programma's op de televisie. Robertson, die zich inspant presidentskandidaat van de Republikeinse Partij te worden, beroemt zich erop dat hij ge^veld op de beeldbuis af wijst. Volgens het nationale bureau tegen geweld op televisie bevat ten programma's van Robertsons Christian Broadcasting Net work (CBN) veel geweld. Twaalf van de vijftien populairste programma's op de kabeltelevisie worden door CBN uitgezon den. Het zijn alle cowboyfilms met veel geweld. Volgens het bureau komen in de programma's gemiddeld 34 gewelddadige handelingen per uur voor. In de dramatische produkties van CBN is dit zo'n 21 per uur. Het bureau verwijt CBN verder dat de omroeporganisatie al drie jaar weigert hierover te spreken. CBN-directeur Tom Ro- geberg had echter laten weten dat het bureau bevooroordeeld is en dat daarom een gesprek geen zin heeft. Een woordvoerder van CBN zei op de beschuldiging dat „ge weld overal is. Het is een deel van ons leven." Van vrees tot haat is een korte weg Giambattista Casti Naar schatting tweehon derd vertegenwoordigers van de wereldgodsdien sten hebben gisteren in Assisi een dringend be roep gedaan op alle gelo vigen van welke religie dan ook zich tot het ui terste in te zetten voor het behoud van de vre de. Alle gelovigen, zo zei paus Johannes Paulus II in zijn afsluitende toe spraak, „moeten een bij drage leveren aan de op lossing van de dramati sche uitdaging van onze tijd: echte vrede of cata strofale oorlog. Laat de gebedsbijeenkomst in Assisi een voorproefje zijn van een vreedzamer wereld." Guerrillabewegingen in min stens tien landen, vooral in Latijns Amerika, hadden gis teren gehoor gegeven aan de oproep van paus Johannes Paulus II. In Libanon en Noord-Ierland laaide strijd ondanks beloften weer snel op. De paus zei in Assisi dat de uitdaging van de vrede reli gieuze verschillen overstijgt." De vrede is een „workshop die voor allen geopend is en niet alleen voor specialisten en kenners." Volgens hem is er een andere weg tot vrede mogelijk deze is niet het re sultaat van onderhandelin gen, politieke compromissen en handelsverdragen, maar van gebed. De paus wees erop dat de dag in Assisi voor de katholieken tevens een dag van berouw was, „want wij zijn niet altijd vredestich ters geweest." Christenen, mos lims, boeddhis ten, joden, shin- toïsten, hindoe's, sikhs, parsen en aanhangers van natuurgodsdien sten baden in As sisi elk voor zich voor de vrede. Naast aartsbis schop Robert Runcie en de Da lai Lama, namen deel aan het vre desgebed kardi naal Frantisek Tomasek van Praag en de se cretaris-generaal van de Wereld raad van Ker ken, dr. Emilio Castro, moeder Theresa, werk zaam onder de al lerarmsten in Calcutta en no- belprijswinnares voor de vrede, en de Westduitse fi losoof en natuur kundige Carl Friedrich von Weizsackcr, die heeft opgeroepen tot een christe lijk vredesconci- lie. Ook een afge- vaardige van ay atollah Khomei ni van Iran, de shiïtische geeste lijke Sheynk Sal man, was aanwe zig. De gebedsbijeen komst in Assisi moet volgens paus Johannes Paulus II de christelijke Ker ken aansporen tot een verder streven naar vol ledige eenheid. De paus sprak gistermorgen de christelijke deel nemers aan het vredesgebed toe in de San Rufino- basiliek. De ver tegenwoordigers van de andere wereldgodsdien sten waren op dat moment el ders in Assisi in kerken en ge meenschapsruim ten in gebed bij een. Als de christenen uit elkaar gaan zonder de diepere intentie zich ver der in te zetten voor eenheid en verschillen te overwinnen, zal dat afbreuk doen aan de gebedsbij eenkomst, be toogde de paus. Een Franciscaan houdt twee duiven op zijn handen als symbool van de vrede waarvoor giste ren tweehonderd religieuze vertegenwoordigers in Assisi baden. Om te onderstrepen dat er ook boete gedaan moest wor den, hadden de leiders van de wereldgodsdiensten afge zien van het middagmaal. Het was voor het eerst in de geschiedenis dat vertegen woordigers van alle grote re ligies bij elkaar waren om, ie der op zijn eigen wijze, te bidden voor de vrede. Het officiële programma be gon aan de ingang van de kerk van de H. Maria van de Engelen, waar de paus zijn gasten verwelkomde. De eer ste begroeting was meteen ook de hartelijkste. De paus en de Dalai Lama, de geeste lijk leider van de Tibetaanse boeddhisten, omarmden el kaar als zeer goede vrienden die elkaar voor het eerst na jaren weer zien. Langdurig schudde de paus ook de hand van de leider van de Angli caanse kerk, Robert Runcie, aartsbisschop van Canterbu ry. Temidden van de geeste lijke leiders was ook mgr. Jan Glazemaker, de oud.-ka- tholieke aartsbisschop van Utrecht. Naast Glazemaker was er nog een Nederlander die een prominmente rol ver vulde. Tot het zeer selecte gezelschap van Romeinse prelaten dat de paus verge zelde, met aan het hoofd staatssecretaris kardinaal Ca- saroli, behoorde mgr. Jan Kasteel, die al jaren werk zaam is voor de Congregatie voor de Verspreiding van het Geloof (Propaganda Fide). Mgr. Kasteel was het ook die bij het afsluitende gezamen lijke bidden voor de basiliek van St. Franciscus de diverse geestelijke leiders aankondig de. Onopvallend De paus hield als de gastheer de openingstoespraak en hij sprak een slotwoord, maar verder waakte hij er voor om op te vallen. Hij was de hele dag gewoon een van de vele geestelijke leiders. Hij liet zijn auto staan en stapte sa men met de anderen in een grote bus die het gezelschap naar de diverse plaatsen in de stad bracht, waar gebeden werd. In de basiliek San Ru- fino waar alle christelijke godsdiensten bij elkaar wa ren, zat de plaatsvervanger van Petrus gewoon op een rij naast de anderen. Hij werd geflankeerd door Runcie en de metropoliet van Kiev van de Russische orthodoxe kerk, Philarete. Net als de anderen ging hij op zijn beurt naar het spreekgestoelte om te bidden. De paus had er de afgelopen weken nadrukkelijk op ge wezen dat elke schijn van syncretisme (versmelting van godsdiensten) vermeden moest worden. Niet sameji bidden, maar samen komen om te bidden, was het parool. De paus zei naar aanleiding hiervan gisteren dat men de bijeenkomst niet moest be schouwen als een bijdrage aan de overtuiging dat alle godsdiensten gelijkwaardig zijn. Ieder mens moet bij het zoeken naar de waarheid zijn eigen geweten volgen, be toogde hij. Het gezamenlijke optrekken van de christenen in Assisi gaf de bijeenkomst echter wel een sterk oecumenisch accent. De bijeenkomst eindigde met het uitdelen van olijftakken onder de geestelijke leiders en het publiek. Kort tevoren hadden fraai uitgedoste indi anen hun vredespijp opgehe ven naar „de Grote Geest". En vertegenwoordigers van de traditionele Afrikaanse godsdienst hadden gebeden: „Geef al de boosaardige voor ouders en duivels een drank en laat ze hun ondergang te gemoet vluchten. Maar jullie, goede voorouders en geesten die we geroepen hebben, pak je drank, zegen ons rijkelijk en verschaf ons vrede. BRAZILIAANSE BISSCHOP: De „anonieme guerrilla strijd" om het grondbezit op het Braziliaanse platteland heeft dit jaar al aan tweehon derd mensen het leven ge kost. De „agrarische hervor mingsplannen van de rege ring dreigen steeds meer te mislukken". Dit heeft de als uiterst behoudend bekend staande bisschop Luciano Ca- bral Duarte verklaard. De bisschop uitte felle kritiek op „de egoïstische grootgrondbe zitters, die zich niets aantrek ken van de verpauperde landloze boeren". Hij wijst er verder op dat er weinig te recht is gekomen van de re geringsplannen, dit jaar 150.000 gezinnen van landlo ze boeren aan grond te hel pen. Slechts 8000 gezinnen hebben een stuk grond ge kregen. Duarte meent dat de regering „zich vergiste" toen zij bij haar decreet voor de agrarische hervorming be paalde dat alleen „niet-pro- duktieve gronden" onteigend kunnen worden. Het gevolg hiervan was dat „sluwe grootgrondbezitters" naar de rechter stapten en onteige ning tegenhielden. EJlk stuk grond is namelijk wel enigs zins produktief en met kunstmest vruchtbaar te ma ken", aldus mgr. Duarte. De bisschop, die schrijft begrip te hebben voor de acties van de in totaal 20 miljoen land loze boeren en hun gezinnen, roept de regering op haar de creet aan te passen. Te ontei genen gronden moeten on middellijk onder de landlo zen kunnen worden verdeeld en pas daarna zou de rechter volgens Duarte mogen beslis sen over de waarde van de grond en andere juridische problemen. Alleen een pasfoto.. Onder de aansporing „Wees Jezus" die via Franse kran ten en tijdschriften bekend was gemaakt, kon iedereen die interesse had om dé hoofdrol te spelen in L'Affai- re Jesus zich afgelopen zater dag in Parijs presenteren bij de regisseur van deze film, Stephane Paoli. De film gaat over het leven van Jezus. Het enige dat van de poten tiële kandidaten werd ver langd was dat zij een pasfoto zouden meebrengen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen: te Werkhoven toezegging parttime en te Meeteren en Est, H.Klink kandidaat te Putten; te Tzu- marum-Firdgum parttime, mevrouw F.Bergsma-Haverschmidt te Heino; te Hellendoorn (hervormd gerefor meerde wijkgemeente) parttime, mevrouw E.van Gemerden kandida te aldaar; te Gouda, B.J.Stobbelaar te Zeevang; te Rijssen toezegging, A.v.d.Meer te Wierden; te Papen- drecht. dr.J.Hoek te Veenendaal; te Opijnen, N.Raatgever kandidaat al daar, die dit beroep heeft aangeno men. Aangenomen; naar Schoone- beek, W.Kruidenier te Wieringer- meer; naar Dordrecht (wijk 2), O.Oorschot te Lunteren; naar Kat wijk aan Zee, J.Bogaard te Nieuw- Loosdrecht. Bedankt voor Ede, J.BIom te Ridderkerk. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Hilversum (her vormd gereformeerd samen op weg). F.J.van den Ree te Wijk bij Duurstede. Gereformeerde kerken vrijge maakt Bedankt voor Nieuwegein en Ro zenburg. R.Heida te Valkenburg en Katwijk. Nederlands Gereformeerde Ker- Christelijke Gereformeerde Ker- Baptistengemeenten Aangenomen naar Den Haag, P.v.d.Werf te Groningen-zuid. MGR. BAR: NIEUW GEBIED IN KATHOLIEK BELEVEN De Diocesane beleidscommis sie voor liturgie, kerkmuziek en kerkelijke kunst van het bisdom Rotterdam organiseert op vrijdag 7 november in het Congrescentrum Leeuwen horst een bezinnings- en stu diedag onder het motto: Hoe morgen zondag vieren. Vooral door het steeds nijpender ge brek aan priesters komen de normale eucharistievieringen op zondag in veel parochies steeds sterker onder druk te staan. In plaats daarvan wor den woord- en communie diensten gehouden, waarbij een parochiaan als lector of acoliet voorgaat. Is dat een goede ontwikkeling en zo niet, wat moet er gebeuren, wil d^ze wel in goede banen geleid worden, zo vraagt de beleidscommissie zich af. Op initiatief van mgr. Bar is er daarom een dag belegd waarop deze vragen in over leg met de priesters uit het bisdom zullen worden bespro ken. Er blijkt, aldus de bis schop veel belangstelling voor te bestaan. Twee inleiders zijn daarvoor aangezocht, de Vlaamse in Den Haag gebo ren abt dom Ambroos Ver heul van de abdij Keizersberg in Leuven en de Luikse bis schop dr. Albert Houssiau. Beiden worden als liturgisten van naam beschouwd. Als toelichting op deze dag stelt de diocesane beleidss- commissie in een inleiding op de bezinningsdag „dat het niet goed functioneren van de zondagsliturgie op den duur het leven van de geloofsge meenschap aantast." Een van de bronnen, waaruit de kerk leeft, zo stelt de commissie verder, is immers de liturgie, zoals Vaticanum II heeft ge zegd. In een gesprek zegt de Rotter damse bisschop mgr. Bar, die tevens lid is van de Romeinse Congregatie voor de liturgie, het begrijpelijk te vinden dat, gezien de veranderde omstan digheden, aanpassingen nodig zijn om de viering van de zondagliturgie mogelijk te maken. Verschillende oplos singen zijn volgens hem denkbaar, bijvoorbeeld dat een priester meerdere paro chies bedient waardoor een parochiegemeenschap voor wat de eucharistievieringen betreft bij elkaar kan blijven. Een andere mogelijkheid zijn de reeds genoemde woord- en communiediensten. Mgr. Bër: „'In de zondagviering zit ook het elemènt van de viering van de gemeenschap. Als er onverhoopt geen eucharistie gevierd kan worden, dan is het toch belangrijk dat er een vorm van vieren plaats heeft. We betreden hier een groot nieuw gebied in het katholiek liturgisch beleven. Het gaat er dan ook dat wanneer er ge zocht wordt naar alternatie ven, deze hun juiste waarde krijgen. Bijvoorbeeld wanneer er op een zondag in een paro chie geen eucharistie-viering kan plaats hebben, dan dient toch bij de keuze .van een al ternatief de samenhang met de eucharistie nadrukkelijk te worden aangegeven. Gebeds diensten en zeer zeker com muniediensten dienen in ver bondenheid met de Maaltijd des Heren te staan. Over'deze en soortgelijke aangelegenhe den willen we ons op deze dag bezinnen." Mgr. Bar benadrukt dat een nieuwe vormgeving in de li turgie géén aangelegenheid kan zijn van hobbyisten. „De liturgie is van de kerk en de' kerk vraagt dat je als deelne mer je daar in voegt." In ant woord op de vraag of leven en de uitdrukking daarvan in de liturgie niet juist ver van elkaar zijn komen af te staan, stelt hij dat gelovigen als aan vulling op de officiële liturgie van de kerk wel degelijk mo gelijkheden hebben nieuwe elementen ter uitdrukking van hedendaagse geloofserva ringen in de liturgie te intro duceren. Als mensen vreemd staan te genover de huidige liturgie hangt dat volgens de bisschop maar al te vaak samen met een crisis in het geloof en be leving daarvan. Mgr. Bar: „Liturgie kan pas gevierd worden wanneer er een in tens verlangen naar geloof bestaat. Het is niet zo dat sa cramentele liturgie zo zou moeten zijn dat iedereen daardoor meteen zou kunnen worden aangesproken. Daar is een voorbereiding voor nodig. In de oudste tijden van het christendom was het zo dat de geloofsleerlingen nog niet werden toegelaten tot de eu charistie. Naar die situatie zou ik niet graag terug willen ke ren, maar het maakt wel dui delijk dat wij wel erg vrij zijn komen te staan tegenover de liturgie. Vergeten wordt dan dat liturgie het hart van het geloof raakt." Trouw Het gesprek over de aanpas singen in de liturgische prak tijk wordt in de eerste plaats ingegeven door het sterk da lende aantal priesters. Gecon fronteerd met het feit dat het potentieel aan mensen dat zich beschikbaar zou willen stellen om in de liturgie voor te gaan, erg groot is, stelt mgr. Bar dat „niet alle mensen die zich aanbieden ook geschikt zijn. Bovendien is het pries terschap een ambt waar veel bij komt kijken. Het is be paald niet zo dat alleen de ce libaatsverplichting een obsta kel zou zijn." Een verplich ting waarover volgens hem verdeeldheid bestaat bij het wereldepiscopaat, maar waar van hij niet verwacht dat zij op korte termijn zal worden opgeheven. Hij verheelt niet dat hij sommige gehuwde priesters graag terug zou wil len hebben voor de pastoraal in het bisdom. Een criterium voor de waarde die iemand met zijn priesterschap beli chaamt acht hij echter ook de trouw aan een eenmaal ge maakte keuze. Hij zegt er ove rigens geen behoefte aan te hebben in individuele geval len iemand het persoonlijk kwalijk te willen nemen als hij aan die keuze niet kan of wil vast houden. PAUL VAN VELTHOVEN Sla vink met gesmoorde prei en aardappelen chocoladeflip Wie met zijn beiden is heeft het volgende nodig: 2 slavin ken, 25 g margarine, mespunt bloem, worcestersaus; 800 g prei, 10 g margarine, 1 lepel azijn, zout, peper, basi licum; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 1 lepel rozijnen, 3 lepels limonadesiroop, 2,5 dl yoghurt, 2,5 dl chocoladevla (2,5 dl melk, 10 g cacao, 22 g suiker, 12 g maizena). Schroei de slavinken dicht in warm gemaakte (lichtbruin ge worden) margarine. Temper vervolgens het vuur zo sterk dat het vlees nog net blijft bakken en leg het deksel schuin op de pan. Bak de slavinken onder regelmatig keren bruin en gaar in twintig minuten. Leg het vlees op een warm bord. Bak de bloem lichtbruin in het overgebleven vet, voeg wei nig water toe en maak de jus af met een paar druppels wor cestersaus. Snijd de prei in de lengte een keer door, verwijder de wor tels en verdeel de groente in stukken van twee centimeter. Begin aan de witte kant van de groente te snijden, werk door tot aan het donkergroene deel en doe dat weg. Was de prei secuur en laat haar op een vergiet uitlekken. Laat de marga rine smelten, voeg prei, azijn en zout toe en sluit de pan. Smoor de groente, onder af en toe omscheppen, in twaalf a vijftien minuten gaar. Voeg naar smaak zout, azijn, peper en basilicum toe. Kook de gewassen rozijnen tien minuten in weinig water, laat ze uitlekken en koud worden. Verdeel de yoghurt over hoge glazen of bordjes (voor een vla-flip horizontalis) en leg er een mengseltje van rozijnen en limonadesiroop op. Schenk er als laatste laag de chocoladevla op. Garneer elke portie desgewenst met een lepel yoghurt met daarop een theelepel limonadesiroop en een rozijn. JEANNE Krachteloos Europa - -sla in een belangrijke politieke kwestie als eenheid naar bu te treden. Een poging van het Verenigd Koninkrijk dei tot gezamenlijke actie te bewegen tegen de terroristenk] in Syrië strandde vannacht op het nationaal opportunil van een aantal lidstaten. Waar krachtige strafmaatregelen hun plaats zouden zijn geweest, blijft de Europese reactie perkt tot enig verbaal geweld en de afspraak dat de EG-i nisters van buitenlandse zaken tijdens een bijeenkomsi november de zaak opnieuw aan de orde zullen stellen. TOCH waren er, volgens de Britse minister van buitenla se zaken Sir Geoffrey Howe, „overtuigende bewijzen vooi officïele Syrische betrokkenheid" bij een gelukkig i lukte poging een Israëlisch passagiersvliegtuig op te I zen. Die bewijzen waren deels gebaseerd op afgeluisterde lefoongesprekken met de Syrische ambassade in Lon< Daarmee is opnieuw aangetoond dat het regime van Ai niet schroomt om niet alleen het internationaal terrorii onderdak te bieden en waar nodig bescherming te verlen maar ook bereid is terroristische acties daadwerkelijk steunen. Engeland verbond daaraan de enig juiste coj quentie door op grond van de verzamelde bewijzen alle b den met Syrië te verbreken. Met het terugtrekken van I ambassadeurs toonden ook de Verenigde Staten en Can hun diepe verontwaardiging over de Syrische betrokk heid. ZELFS een reactie op ambassadeurs-niveau bleek in Euf echter onmogelijk door grote terughoudendheid van bela rijke EG-partners als Frankrijk en West-Duitsland en hardnekkig tegenstribbelend Griekenland. De Fransen h ben voor hun opstelling als argument aangevoerd, dat vrijlating van Franse gijzelaars in Libanon afhankelijk is een succesvolle bemiddeling door Syrië. Een houding die feite neerkomt op zwichten voor terrorisme. PARIJS is kennelijk ook vergeten dat, toen Frankrijk de recente verschrikkelijke bomaanslagen in dat land steun zocht bij de EG en de ministers van justitie bijeeni om maatregelen tegen het internationale terrorisme te men, Engeland dat voorstel volledig steunde. Alleen voor Westduitse argument valt iets te zeggen. De WestduiU vinden dat Engeland wat overhaast te werk gaat en de I partners wel erg abrupt voor het blok zet, terwijl het bov dien zinnig is zich af te vragen, of door al te haastige stapi het vredesproces in Het Midden-Oosten geschaad kan wj den. Het is echter duidelijk dat de terughoudendheid van| meeste landen grotendeels wordt bepaald door vrees voor pressailles en angst voor economische schade. Veel 'm spreekt er in elk geval niet uit. Overigens krijgt Engeland met het mislukken van I lobby tegen Syrië ook een koekje van eigen deeg. Nog langs waren het vooral de Britten die Europa afhielden krachtige strafmaatregelen tegen Zuid-Afrika. Het is niét i te sluiten, dat het stemgedrag van een aantal landen v nacht mede daardoor is bepaald. Het effect blijft hetzelf Europa is door haar gebrek aan daadkracht een factor wa mee in de internationale politiek nauwelijks nog reken behoeft te worden gehouden. De EG gedraagt zich zo va als een muis die brult, maar in deze kwestie brengt de C meenschap slechts bange piepgeluiden voort. Opklaringen DE BILT (KNMI) In de ko mende nacht trekt een regen zone over het land. Daarna gaat de bewolking breken. Overdag is het dan droog, ter wijl de zon zich af en toe laat zien. Deze verbetering houdt verbënd met het naderbij ko men van een hogedrukgebied. Het verplaatst zich naar mid den-Europa. Met hoofdzakelijk zuidwesten winden wordt dan oceanische lucht aangevoerd die een gematigde tempera tuur heeft. Er komen wolken velden voor, maar ook af en toe zon. In de komende dagen zullen er geen regenhoeveel- heden van betekenis vallen. Rondom het weekeinde bouwt een hogedrukgebied zich in onze omgeving op. Er moet dan op koudere nachten wor den gerekend. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, mede gedeeld door het KNMI, geldig voor morgen en donderdag: Zuid-Seandinavië: morgen veranderlijk bewolkt en voor al in de westelijke kustgebie den enkele buien, op donder dag overwegend droog. Mid- dagternperatuur 6 tot 10 gra den. Britse eilanden: zonnige perio den. Eerst voornamelijk in het noorden en westen enkele bui en, op donderdag in het wes ten regen. Middagtemperatuur tussen 8 graden in het noorden en 14 graden in het zuiden. Denemarken, Benelux en noordwest-Duitsland: wisse lend bewolkt, vooral morgen enkele buien. Middagtempera tuur ongeveer 11 graden. Noord- en midden-Frankrijk: morgen wolkenvelden, op donderdag vrij zonnig maar plaatselijk mist. Middagtempe ratuur 10 tot 15 graden. Zuid-Duitsland: morgen veel bewolking en plaatselijk re gen, op donderdag droog en geleidelijk meer opklaringen. Middagtemperatuur rond 10 graden. Alpengebied: morgen voorna melijk in het noordoosten wat regen en boven 2000 meter enige sneeuw, elders vrij zon nig. Op donderdag vooral in het westen zonnig. Nul graden grens in de middaguren 1700 en 2200 meter hoogte. Middag temperatuur in de dalen aan de Alpen-noordzijde rond 10 graden en de zuidzijde oi veer 15 graden. Spanje en Portugal: zonnig het noorden wolkenveli Middagtemperatuur van graden in het noorden to in het zuiden en zuidweste Zuid-Frankrijk en noord lië: veranderlijk bewolkt, gelijk een bui. Middagteit ratuur 15 tot 20 graden. Midden- en zuid-Italië, Ad tische kust: wisselend bew vooral in zuid-Italië enkele gen of onweersbuien. Midd temperatuur 18 tot 23 grad WEERRAPPORT HEDENMORGEN Weer Max Min F. Amsterdam motregen 13 9 De Bilt regen 13 10 DE KANKERBESTRIJDING BEZOEKT WEER MMIUOE* NEDERLANDERS. vee gestelde WON Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoon: 020-640991. Postgiro: 26000. Bankrekening: 70.70.70.007.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2