CË ie NCRV kan het p zondag niet ieder aar de zin maken gekleurd gezien DIO/TELEVISIE CetdaeSowumt DINSDAG 28 OKTOBER 1986PAGIN/ imercie neemt de macht 'in televisiebestel eerst in de geschiedenis van de eid konden we op één avond kiezen ar liefst twee parallel uitgezonden in- Europacupvoetbalwedstrijden met ndse teams erin: Ajax op Veronica ■aar met de haast onverteerbare Har- \meegen aan de microfoon) en Feye- \p Duitsland. terwijl er in Groningen ook gevoet- •rd; zo'n situatie was vroeger ondenk- )at het nu wel kon is denkelijk volle- te schrijven aan de onbekommerde waarop Veronica met geld kan om- jtn. Immers: het had beloofd aan de FC \gen dat het alle onverkochte kaartjes ljn rekening zou nemen, loed begrip: daarbij gaat het niet om onze zuur betaalde omroepcentjes, maar om geld dat werd betaald door de sponsor van Ajax. Zo neemt het bedrijfsleven de macht over in televisieland, en is er al sprake van echte commerciële televisie lang voordat we het daar in Nederland politiek over eens zijn. Is dat erg? Dat zal de gemiddelde voetballief hebber niet vinden, denk ik. Die zal het een zorg zijn wie er aan de touwtjes trekt, als die wedstrijd maar op de televisie komt. Maar mensen die zich bekommeren om de onafwendbare vergroting van de invloed van kapitaalkrachtige ondernemingen op ons programmapakket moeten zich nog maar eens achter het oor krabben. Een zwevend STER-blok op Nederland 3 straks, voetbal sponsors die bepalen welke wedstrijd wel of niet op de buis komt, dat zijn nog maar de eerste symptomen van de komende machts verhoudingen. Deze week zagen we het debuut van twee vrouwenprogramma's. Drie vrouwen' bij de VARA bleek gewoon een standaardbabbel- show te zijn, geheel volgens de beproefde formule, niet of nauwelijks te onderscheiden van de verrichtingen van Tineke of Sonja of het duo Catherine Amanda: een aange kleed praatje met deze of gene, alleen nu beurtelings voorgezeten door Ati of Dieu- wertje of Marjolijn. Niet echt vervelend alle maal, maar het ontbeert elke inhoudelijke spanning die een nieuwe opzet eigenlijk zou moeten hebben. 'Rok en rol' (aardig gevonden titel) bij de NOS is een nieuw programma dat zich bezig houdt met emancipatie, en het probeert dat te doen op een niet-dogmatische, speelse ma nier. Daar is veel voor te zeggen, lijkt me, en het programma kan wellicht een rol spelen in de emancipatie van mannen en vrouwen. Maar die vrolijk bedoelde sketches van Loes Luca, kunnen de dames zich daar nog even kritisch over buigen? In elk geval moet het 'jatwerk' er wel even uit worden gehaald volgende keer, anders kan Loes een aan klacht wegens plagiaat verwachten van de heer Cor van der Laak uit de Bloemenbuurt. Zaterdag zagen we het ongebruikelijke beeld van een satellietdiscussie tussen Amerikaan se en Russische vrouwen bij de KRO. Een curieuze aanblik, waarbij erg veel oproepen tot vredelievendheid werden gedaan en de handen aan twee zijden trouwhartig de lucht ingingen bij de vraag wie tegen kernbewape ning was. Maar de dames werden wederzijds ook gezond geïrriteerd door eikaars al dan niet vermeende gebrek aan openheid. Een interessant project, dat voor herhaling vat baar lijkt. Zou het ook in de Sovjet-Unie zelf op de televisie zijn uitgezonden? Of ben ik nu ook weer te wantrouwig? RENÉ DE COCQ er bestaat een re- hoeveelheid f-leden bij wie de tv ertuiging op zondag- I niet aankomt. Die deze omroep schrif- of telefonisch weten n te kunnen stern- net het uitzenden op lie dag. Die besteden ver aan kerkgang en erkeer in de huiselij- ing, het samenzijn in leinste gemeenschap |elovigen. ?RV heeft de zondaga- piet zelf gekozen. Dat 'het schuifschema van (roepen. Maar het me- )1 van de NCRV-leden, kt uit regelmatig diep- erzoek, wordt ge- I door mensen bij wie (loof hoog staat aange- len, maar die tegelijk vars zijn van de ver- ïig, die de tv kan bie- groep mikt de NCRV egend bij het samen- van de programme- por de zondag. „Maar", en woordvoerder van rsdienst, „je kunt het [elijk iedereen naar de aken. We krijgen bij- ïeld brieven van men sen, die de Cosby-show niet kunnen zien, omdat ze op dat tijdstip de kerk bezoeken. Er zit in de post ook een brief van een man, die niet zo ge lukkig is met het tijdstip van 19.45 uur van de Cosby- show. Niemand in zijn gezin wil dat missen, maar hij moet wel ijlings „Studio Sport" verlaten en mist dan de lottoballetjes". En dit ter wijl het wagen van een gokje in prot/christelijke kring geen pas geeft. Achterland Uit bij de NCRV binnenko mende reacties over de pro grammering op zondagavond zou men de indruk kunnen krijgen, dat er wel wat aan te verbeteren valt. De NCRV beschikt over een zeer „di vers achterland", zoals men dat daar omschrijft. Vogels van verschillende pluimage en kleurenpracht. De NCRV-programmaleiding neemt elke op- en of aan merking serieus. Men is er zelfs verguld mee, wekt le den daartoe graag op. Zij wenst aangesproken te wor den op keuzen en plaatsing van de programma's. Het gaat in de voorbereidingen daartoe om zorgvuldig wik ken en wegen. Niet alleen de NCRV-leden, alle kijkers hebben recht op het volle pond. Dit laatste uiteraard mits de eigen identiteit dui delijk uit de programmering spreekt. Het bekommerd zijn om mensen in geloof, vro lijkheid en verdriet. De eer ste kijk- en waarderingcijfers van begin oktober geven de NCRV de indruk, dat zij op het juiste spoor zit. Genoeg NCRV-leden bezoe ken op zondagavond de kerk, maar zij die dit in de ochtend hebben gedaan kun nen om zes uur en half zeven bij „Gewoon geloven" en „U zij de glorie" terecht voor programma's, die hun be staan ontlenen aan een gelo vige levenshouding. Zoals de uitzending bijv. van afgelo pen zondag, waarin mensen vertellen hoe zij het kind als een Godsgave ervaren of hoe zij in beroep of gezin wer kend met kinderen hun ei gen overtuiging sterken, cq. hun geloof verdiepen door over de Heer te verhalen. Men zou dit als verstrooiing kunnen aanmerken met een diepe religieuze ondertoon. Het God lof zingen in „U zij de glorie" speelt evenzeer in op zowel een gelovig als op gewekt gemoed. Schiller zei in dit verband al: „Wo man ■MH—W *il MÊÊ fmmjr lil Wwm HIP .mm mmiiï x V, y JLÏV «kV De NCRV dringt op zondagavond niet de keus op tussen Cosby en Gu singt, da lasz dich nieder, böse Menschen haben keine Lieder". Wie oprecht gelooft, die zingt dat ook uit. Dat programma kan dus niet stuk, maar naar Cosby om 19.45 uur kunnen de kinde ren weer niet kijken, die tij dig naar bed moeten en toch ook die doortastende pa Cos by niet willen missen. Dit programma zou je willen om ruilen tegen de „Carsons" om 19.05 uur. Cosby zou drie kwartier eerder op het scherm moeten. Terecht Een terechte vraag. Waarom dit dan niet gedaan? Daar liggen zeer menselijke over wegingen aan ten grondslag. Als men NCRV-ers hierover polst, kan men de volgende argumenten voor deze keus reconstrueren. Ook een gelo vig mens staat met beide be nen in de wereld. Die moet op maandagochtend op zijn werk mee kunnen praten over wat Ajax, PSV en Feye- noord hebben gedaan. Een redelijk verlangen over dit soort zaken geïnformeerd te willen zijn. Daar moet de NCRV rekening mee hou den. Een vader, die om die reden, alsmede om het per soonlijk motief van sportief plezier, juist op zondagavond in de contramine zou raken binnen het gezin, omdat de een Cosby en de ander Gullit wil zien, aan het scheppen van dit soort gezinsproble- matiek rond de buis, mag de NCRV geen medewerking verlenen. Vandaar Cosby om kwart voor acht, met excuses aan de bewonderaars van de lottoballetjes, en met het ad vies aan kijkers met kinde ren om die eerst in bad te doen en nadien nog even in pyama voor het scherm toe te laten. De NCRV program meert niet zegen de greep, maar mikt bewust ook op service aan de kijkers. Zo komen er brieven binnen, al zijn het er geen duizenden, van mensen die „Elsewhere" vroeger willen. Zij missen die afleveringen niet graag, maar voor wie het vroeg dag is, wil de avond tevoren wel tijdig ter kooi. Maar kan de NCRV nou echt vroeger op de avond komen met deze diep in sommige levens gra vende serie, krijgt men als wederwoord bij de NCRV. Marco is er eerder op de avond voor het hele gezin en „Het verre paradijs" biedt evenzeer romantiek voor een brede kijkersgroep. De NCRV mikt op gezellig. Dit houdt ook in een zodani ge spreiding van de voorhan den programma's over de avond, dat huisgenoten af kunnen haken die het voor gezien houden en voor het bed kiezen. Welke kritiek er ook moge lijk blijft op de programme ring op zondagavond bij de NCRV, het mooiste compli ment voor die programme ring komt van Roelof Kiers, tv-directeur bij de VPRO: „Van geen enkele omroep- concurrent hebben wij op zondagavond zoveel te duch ten als juist van de NCRV". TON OLIEMULLER 17.30 17.46 AVRO AVRO Service Salon, ge varieerd informatief maga zine gepresenteerd door Catherine Keijl en Amanda Spoel. Met o.a. aandacht voor de veiligheid In en om het huis. Verder zal een onderwerp gaan over meisjes die al op zeer jon ge leeftijd menstrueren. Het Salonprobleem van deze week is dromen en de muzikale gast is de groep Flairck NOS Y>6-Journaal AVRO Toppop, popprogramma met Bas Westerweel TELEAC 18.30 Qpaans voor beginners (Por Favor). Les 4 AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanorama, sportmagazine gepresen teerd door Jos Kuijer NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's wedden dat...? Eerste uit een serie van tien showprogramma's waarin panelleden een op merkelijke weddenschap afsluiten met bekende of onbekende personen. Pre sentatie: Jos Brink en San dra Reemer. Gasten: Audrey Landers en Billy Ocean 22.10 Televizier Magazine, ac tualiteitenmagazine met een interview met F.G.Kor- des, president van de Al gemene Rekenkamer, over de falende controle op de overheidsuigaven. Verder een exclusieve reportage over Ronny Brunswijk tij dens een tocht door het door hem gecontroleerde Surinaamse gebied, dat hij mede met behulp van En gelse huurlingen op de troepen van Bouterse ver overd heeft 22.55 Het raadsel van de Wad den (4), tiendelige Duitse tv-serie naar de roman van Erskine Childers. Met o.a. Burghart Klaussner, Peter Sattmann en Isabel Varell. Clara bezoekt het lijken huis om Davies' lichaam te identificeren. Op haar weg vindt ze tot haar verbazing de Dulcibella 23.45 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Edam NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 18.45 19.00 19.37 20.20 23.00 23.05- FEOUCO 18.10 Open Universiteit Cursus Natuurkunde. Afl.: Trillingen in de muziek NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal IKON CD Je geld of je leven, jeugddramaspel in samen werking met het Neder landse Comité voor Kin- derportzegels. Regie: Ruud Schuitemaker. Sja- kie is een krantenjongen, die het tot miljonair zal we ten te brengen, ook al komt hij uit een gezin, dat veel tegenslag kent Kenmerk, actualiteitenru briek Horizon, populair-weten- schappelijk magazine ge presenteerd door Ingrid Drissen, Ben Kolster en Dodi Apeldoorn. Met o.a. aandacht voor een nieuwe manier om slachtoffers on der een lawine vandaan te halen, een onbemande spook motorfiets en een batterij die op suikerklon tjes werkt Panoramiek CDHet tijdperk van de Re naissance, vijfdelige Fran se documentaireserie over de ontwikkeling van de Eu ropese kunst en cultuur in de vijftiende en zestiende eeuw. Afl. 4: Wegen naar geestelijke vrijheid, over de alchemist Paracelsus, de hervormer Maarten Lu ther. de natuurweten schapper Copernicus e.a. NOS Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC -23.35 Leermoeilijkheden, les 8 EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploom', 'Plastinots'. 'Bumme' en 'Kosaks and the Muske teers' 18.00 Europa Countdown 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht and World Watch 19.30 Sports Report 20.30 Free to choose, tiendelige se rie over diverse aspecten van de wereldeconomie, toegelicht door Milton Friedman 20.50 Europa Report 21.00 Kiri te Kanawa, muzikaal por tret van deze sopraan 22.00 Julio Iglesias, registratie van een optreden in het 'Palais des Congres' in Parijs jurnaal Ik Tak, kleuterprogramma lons, kinderprogramma agboek van een clown, ver- alenserie van Guido Staes lik, Mak Mon, kinderserie e Edison tweeling (The Edl- )n Twins), Amerikaanse tv- irie met Andrew Sabiston en jarnie McPhail. All.: De water- ncyclopedie, informatieve srie. AllCAD/CAM (herh.) lededelingen en program- ia-overzicht ïurnaal feerbericht unst-zaken, kunstagenda Q., quiz met denk en weetvra- sn, gepresenteerd door Her- ran van Molle Bbyrinth: En we zullen ver- Br marcheren, documentaire ner 1936, een sleuteljaar in B internationale politiek. Het lar 1936 wordt gekenmerkt Dor het agressieve optreden an de twee fascistische sta in, Duitsland en Italië itzending door derden. Pro- ramma van de Socialistische mroepvereniging uister met je ogen, serie les- sn over communicatie met Bhoorgestoorden. Les 5:' De Ihtinval (herh.) I.00 Journaal en Coda: 'De Oir' uit Proses Lyriques van C. ebussy door Maria Christova ang) en F»yta Schrager (pi- ao) onen en dochters (Sons and aughters), Australische tv-se- e met o.a. Rowena Wallace, eter Phelps en Pat McDonald luzikaal intermezzo Comedy Capers, slapstick- erie. Afl.: De woonschuit (The ouseboat) met Stan Laurel lededelingen en program- ia-overzicht ournaal feerbericht widam, telefoonspel met larleen Gordts he Muppet Show, poppense- e met als gast Zero Mostel rgus, praatprogramma van an van Rompaey en Jessie de aluwè lationale Wetenschappelijke istellingen: De Koninklijke terrenwacht, serie documen- lires over wetenschappelijke istellingen in België. Presen ile: Herman Henderickx. ansluitend: Discussie 1.30 Handel en wandel, in- irmatieve serie over stadsver- ieuwing. Afl. 1: Een evolutie lerh.) F 1 chooltelevisie lededelingen van de ONEM louba Nouba, kinderprogram- ia met o.a. een aflevering uit e poppenserie 'Fraggle Rock' arrefours, gevarieerd pro- ramma -e soir, regionaal magazine luick et Flupke, tekenfilm ournaal bntacts, verkeerstips e - tiroir secret, tv-serie van 'aniêlle Thompson, met o.a. lichèle Morgan, Marie-France isier, Jeanne Moreau e.a. Afl.: a saisie. Colette Lemarchand, sychologe van beroep, ver liest haar derde man. Na de begrafenis wordt op haar min naar beslag gelegd en vindt zij een liefdesbrief in zijn bagage. Haar verdriet maakt plaats voor woede 21.00 La guerre civile d'Espage (The Spanish civil war). Engelse do cumentaireserie over de Spaanse Burgeroorlog. Afl. 4: Au coeur de la Rèvolution. Een oorlog binnen een oorlog: Communisten en anarchisten blijken vaak tegenover elkaar te staan in hun revolutionaire strijd 21.55 Laatste nieuws 22.20-23.50 Ciné-Club de Minuit: Brei, Franse montagefilm uit 1982 over het leven van Jac ques Brei. Regie: Frèdèric Ros- sif TV 5 16.05 Les vacances de Leon: Jacqueline Bisset 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 16.35 Aide-tof, tv-film 18.05 La maison de TF 1, informatief magazine 19.00 Les vacances de monsieur Leon: Gabrielle Lazure 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 La tendresse, tv-film vaq Ber nard Queysanne, met o.a. Ma deleine Robinson 21 00 TV 5-sport 22.00 Nieuws 22.30-00.00 Paix sur les champs, Franse speelfilm uit 1970 van Jacques Boigelot. Met o.a. Christian Barbier MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met o.a. de 'Video Poll' 18.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 EThe Timmy Mallet! Show (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The Shadow (herh.) 00.00 E The Timmy Mallett Show 01.00 EThe Amanda Redington Show 02.00 E The Nino Firetto Show 03.00 EThe Martin Buchanan Show 04.00 EThe Simon Potter Show. met 'Chart Attack', overzicht van de Engelse hits 05.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 E Rox Box, tweetalig muziekprogramma in samen werking met de RTBF. Presen tatie: Ray Cokes CE Ondertiteling via Teletekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla Teletekst. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 i Tagesschau i Frauengeschichten, filmpor tret van de Duitse mode-ont werpster Claudia Skoda, die In New York woont Spass am Dienatag, kinder programma met Werner en Zini Tagesschau i Hier und Heute, regionaal ma gazine Büro, BUro, tv-serie. Afl.: Die Dienstreise l Reilly-Spion der Spione (Reil- ly. Ace of spies), dertiendelige Engelse tv-serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl. 9: Aanslag op Lenin. Augustus 1918: Reil- ly is vastbesloten om Lenin ten val te brengen. Zijn samen- zweerster Marie Friede plant zelfs een aanslag op Lenin, maar die mislukt. Lenin is wel zwaargewond Programma-overzicht I CETagesschau Was bin ich? spelprogramma o.l.v. Robert Lembke waarin kandidaten beroepen moeten raden Report, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray. Larry Hag- man, Howard Keel e.a. Afl.: Scherven Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt: Aufbruch zum U(h)rsprung, portret van de tekenaar/schrijver Tomi Unge- rer. kunstenaar tussen twee culturen i Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Calimero, tekenfilmserie. Afl.: Héxen und Teufel 16.15 Pfiff, sportprogramma voor jonge kijkers 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Mit dem Kopf durch die Wand, spelprogramma 18.20 Der Untermieter, dertiendelige tv-serie met Dieter Hallervor- den, Rotraud Schlndler e.a. Afl.: Veriobung wider Willen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Camp Shilo Deutsche Pan- Pamela (Victoria Principal), op de foto met haar tv-man Bobby Ewing (Patrick O'Duffy) denkt erover om aandelen in Ewing Oil te verkopen. Duitsland 1 om 21.45 uur. zersoldaten In der kanadi- schen Prërie, filmreportage over Champ Shilo, een Duitse legerplaats in Canada 20.10 Mit meinen heissen Trfinen. 'Franz Schuberts letzte Le- bensjahre', driedelige tv-serie van Fritz Lehner. Met Udo Sa- mei, Daniel Olbrychski. Wojtek Pszonïak e.a. Afl. 1: Der Wan derer - Sommer 1823. De 26- jarige Schubert wordt na zijn ontslag uit het ziekenhuis lief derijk opgenomen door zijn oude vriendenkring. Hij vreest echter dat zijn venerische ziek te uiteindelijk zijn dood zal worden 21.45 Heute-journal 22.05 E Das klein» Fernsehspiel: Von Zwöll bis Mittag, tv-film van Barbara Kappen met Hei- ma Fehrmann, Reinhart Flr- chow, Nina Hoger e.a. Op Ou dejaarsdag gaat Anneliese naar het politiebureau om haar dochter Sarah te bezoeken, deze zit in voorarrest vanwege een bezettingsactie. Sarah wil voor één nacht weg om haar vriend te zien die nog niets van zich heeft laten horen. Haar moeder begint een discussie met de commissaris 23.35 Es 1st genug gekreuzlgt wor den, filmportret van de beeld houwer Fritz Cremer 00.20 Heute DUITSLAND 3 Die neue Fabrik, informatieve serie over automatisering. Afl. 2: Automaten bauen Telefone (herh.) Telekolleg II. Cursus wiskun de/algebra. Les 19: Die llneare Funktlon Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagestfchau Auslandsreporter. Chinesen unter sich, reportage van Wal- ther Grothenhuis en Pleter Fleury uit Shanghai Rückblende: Karl Baedeker - Valer des Reiseführers, film- reportage van Klaus Llebe over Karl Baedeker, de pionier op het gebied van reisgidsen Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanie Tücking Stricken statt Klappern, film reportage van Martin Gertler Drei vor Mitternacht. Kinder demonstrieren: Polltische Er- ziehung oder Erpressung der Polizei? Aansluitend: Laatste nieuws BBC 1 Record breakers John Craven's Newsround Grange Hill, kinderserie Masterteam, spelprogramma Journaal en weerbericht London Plus Telly Addicts, spelprogramma waarin de diverse koppels ge toetst worden op het gebied van hun kennis van tv-pro- gramma's mEastendera, dramaserie CE No place like home, come dyserie. Afl.: Sons and lovers (EYes Prime-Minister, come dyserie. Afl.: The smoke 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 EThe big deal, comedyserie rond een gokker en zijn vrien din. Met Ray Brooks en Sha ron Duce. Afl.: The biggest deal 23.20 Woman of the year, reportage van dit jaarlijkse evenement 23.50 Film '86, filmmagazine met fragmenten uit 'Murphy's Law' en 'That was then, this Is now' 00.20 The Money Makers, informa tieve serie. Afl.: The oil tycoon 00.50 Weerbericht BBC 2 Treasure houses of Britain. Afl.: Palaces of reason's de light I Schools Promenade Concert I No limits, gevarieerd jonge renprogramma I Personal view: Victoria Wood i Issues of law, informatieve se rie. Afl.: A change for the bet ter I Floyd on food. 'Gastronaut' Keith Floyd onderzoekt de culi naire specialiteiten van het westelijk deel van Engeland I Top Gear, auto- en motorma- gazine The Europeans, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van James Ivory. Met Lee Remick, Robin Ellis, Wesley Addy e.a. I Newsnight, actualiteiten i Weerbericht ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Bygones 20.30 George and Mildred, comedy serie (herh.) 21.00 Dea O'Connor Tonight Live, comedyshow 22.00 First among equals 23.00 Nieuws 23.30 Spear of the nation 00.30 Who dares win 01.30 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan'a Heroes 19.30 Get Smart 20.00 The Paul Hogan Show 20.30 A Country Practice 21.20 Chuck Connors 22.20 NFL American football 1986 23.25 E First run 00.15-01.00 E Monsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Sta op je stuk VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.40 Club Veronica 15.50 New wilderness 16.15 Dynas ty, tv-serie 17.00 Internationaal Week Magzine NOS 17.30 1A6-Jour- naal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster, jeugd serie 15.55 Max Laadvermogen 16.10 Hoe weeg je een olifant 16.30 Theo Thea 16.45 Achterwerk in de kast 17.00-17.30 Kleine Koos MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Simon (10.00), Martin (11.00) en 'Power Hour' (12.00). 13.00 Herh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.05 Was bin Ich? 11.50 Umschau 12.10 Report 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Schauplatz der Geschichte: Odessa 16.45 Stadtrallye 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Anderland, kinderserie 16.35 Der Waschbar Rascal, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Wicherts von nebenan BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws 10.05 Pige ons - queer facts 10.45 Advice shop 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neighbours 11.25 Philip Schofield 11.30 Play School 11.50 henry's cat 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 A day out with Angela Rippon 12.35 Open Air 13.25 Star memories 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Little misses 15.00 Paardera- ces te Ascot 16.00 England, their England 16.55 Pinny's house 17.00 Animal Fair 17.10 Heathcliff Co. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.00 B Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 The Giddy Game Show 13.10 Our Backy ard 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A country practice 15.30 Di ning in France 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Thomas the tank engine and friends 17.10 The trap door RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Hemelsbreed. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Hans Goverts, piano. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek: Radio Kamer orkest. 21.30 Literama. 22.30 Internationaal Orgeifestival Haarlem 1986. 23.35 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool (5). 21.30 Introductie 'Qa va?' 22.00 Over kinderboeken (2, herh.). 22.30 Statistiek Introductiecursus (2). REGIONAAL Radio Rijnmond: 17.00 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alléén vla de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek, 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00- 21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De Brt Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het A.C.V. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora, muzlekmagazine. 21.03 Jazz Middelheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. ziek. 19.00 Galerie: gesproken portretten. 19.45 Jef van Hoof Herdenking (2). 20.30 Symfonieorkest van de USSR. m.m.v. Viktorla Postnikovova. piano. Dirigent: Gennadij Roy- destvenski. 22.10 Actualia. 22.30 Aan een onbekende vrouw. 23.14-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek van Sphor (1). 10.30 Orkestpalet. 12.05 Orkestmuziek van Handel (37). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Hulswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 De Sprong. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 The musical snuff-box. 14.00 La Gioconda, opera van Amll- cpre Ponchielll. 17.00 Wel thuisl

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19