I Gezichtsgelijkenissen in Britse historische BtlSt^ serie Mountbatten Concurrentie en Cosby verhogen kwaliteit Amerikaanse tv RADIO/TELEVISIE CiidócSou/uMii MAANDAG 27 OKTOBER 1986 PAGINA 9 'fjUi Lord en Lady Mountbatten - Nicol Williamson en Janet Suzman. Puttend uit het ruime bestand aan Britse ac teurs lette regisseur Tom Clegg vooral op ge zichtsgelijkenis voor de nagespeelde histori sche serie over Engelands jongste koloniale verleden „Mountbatten de laatste onderko ning". Het gaat over de onafhankelijkwor- ding van India in 1947.KRO-tv begint deze serie van zes delen zaterdag uit te zenden op Ned. I om 20.28 uur. Sam Dastor tekent een Gandhi uit, die net als eerder Ben Kingsley in een film over deze bevlogen volksleider frappante gelijkenis vertoont. Dit geldt niet minder voor de Churchill van Malcolm Ter- ris, die men wandelend in zijn eigen tuin ziet onderhandelen. Hindoeleider en minister president Nehroe komt in de vertolking van Ian Richardson over als een evenbeeld. John Rolfe zet in woord, gebaar en gezicht een mi nister van buitenlandse zaken als Clement Atlee neer, die vrijwel identiek mag heten aan het origineel. Koning George VI vindt een dubbelganger in Owen Holder. Bij het bezien van deze serie stuit men zo doende voortdurend op „bekende" gezichten, die door acteurs tot zelfs in de tics worden uitgeëtst. zoals die gedrongen mond van Churchill bijvoorbeeld. Men mag dit een [Staaltje van op en topbezetting noemen. kstaall De regie was genoopt tot deze kiesprecisie wilde deze een evenbeeld van de werkelijk heid oproepen die nog kort achter ons ligt. Men kent al deze figuren van handel en wan del, van haver tot gort. zeker in Engeland. Maar bovendien gebruikte hij archiefmateri aal. Dan verlies je aan geloofwaardigheid met telkens twee verschillende gezichten. In deze serie worden behalve de voorkomens ook de geschiedkundige feiten nauwgezet op een rij tje gezet, op de voet gevolgd. Hoofdfiguur Lord Mountbatten, gespeeld door Nicol Williamson, lijkt uiteraard ook op het origineel, maar die beoordeelt men gaan deweg de serie meer op zijn politieke hande lingen dan op gelijkenis van aangezicht. Het uitzenden van deze serie in deze weken lijkt aan te sluiten op de actualiteit van het verschijnen van de Jongs laatste deel over Nederland tijdens de bezetting, speciaal han delend over het Nederlandse koloniale verle den. Dit is niet meer dan toeval, die bijna vraagt om vergelijking van de Nederlandse gedragslijn met de Britse. VIJF MAANDEN Lord Mountbatten heeft slechts vijf maanden in India gefungeerd als onderkoning, viceroy. Het land was bij zijn benoeming al rijp voor zelfstandigheid, hoezeer ook verdeeld door tot op heden voortdurende godsdiensttwisten. Mountbatten kwam naar India met de mede deling: „Verdeeldheid leidt tot ondergang". In 1947 werd India onafhankelijk na 200 jaar Britse overheersing. Mountbatten bleef ech ter nog een jaar lang in New Dehli om de overstap te begeleiden. Op deze scheidslijn in de koloniale historie ziet men de schittering van de Britse trots ta nen, de praal van de overheersers in dit toch armoedige land verwelken. In hun meest op merkelijke uitspraken treden de publieke fi guren in deze serie op de voorgrond. Ge sprekken tussen Mountbatten enerzijds en mensen als Pandit Nehroe, Jinnah, de voor man van de Moslims, en niet minder Gandhi. Dit alles aan de hand van bewaard gebleven, voor Londen geschreven verslagen. Voor de problemen waarvoor Mountbatten werd gesteld vindt men in de beelden de aan wijzingen terug. Er wordt een wisselende blik geboden in de binnenlandse troebelen van India. Ghandi die charismatisch rond ging, ook het doden van religieuze tegenstanders. Moslimleider Jinnah, die een eigen staat Pa kistan wenste, en Nehroe, die als minister president een ruimer standpunt innam. We zien hen binnenskamers, afgewisseld met kijkjes op het straatleven, waar het tot woeli ge onlusten kwam, wreedheden van aanhan gers van de ene godsdienst jegens de andere. Lord Mountbatten brengt in onderhandelin gen op hoog niveau de onverzoenlijken op één lijn. en overtuigt daarbij ook nog zijn te genstanders in Engeland, onder wie Chur chill, van zijn gelijk. Intussen is Lady Mount batten doende om samen met Indiase vrou wen opvang en verzorging te regelen van de slachtoffers van de godsdienstoorlogjes, die op de meest onverwachte momenten uitbraken, en in elk geval in de week van de onafhan- kelijkwording. Het ging er hierbij niet zacht zinnig aan toe. Men kliefde letterlijk de kop pen van wie het gezicht en het geloof niet aanstonden. Jaren later kwam Gandhi door geweld om het leven, de volksleider die in hongerstaking voorging voor het welzijn van zijn land. Van wie men zei, toen hij eens in New Dehli, de hoofdstad, ontbrak: „Waar hij vertoeft, daar is de hoofdstad van India". Hij vroeg zich zijn leven lang af hoe het toch mogelijk is dat« men elkaar doodt in de naam van God. is aat* HILVERSUM 'Amerikaanse TV' is een be grip dat twee tegengestelde associaties oproept. 'Commerciële pulp' is één mening en 'kwali- leitsdrama' is een andere. Twee be(voor)oorde- lingen die de afgelopen jaren goed verdedig baar waren. Net als bij ons is in 'The States' deze maand het nieuwe tv-seizoen van start ge gaan en net als onze omroepen hebben ook 1BC, NBC en CBS over de gehele linie beter- :hap beloofd. Een belofte die zij onmiddelijk iet een vloed aan nieuwe series en program- na's trachten te onderstrepen, terwijl bestaan de series ook voor dit doel ingrijpende verande ringen ondergingen. De Amerikaanse media-pers is over het alge meen van mening dat de belofte in redelijke mate ingelost wordt. „De TV wordt beter!", drukt het weekblad 'US' vet op de voorpagina, terwijl de 'TV Guide' zich in iets minder schreeuwende kreten positief over het nieuwe aanbod uitlaat. Natuurlijk is de door de Amerikaanse media geconstateerde 'verbetering' in het tv-aanbod met een aantal programmatische ontwikkelin gen aan te tonen. De eerste is de sterk teruglo pende invloed van 'pulpkoning' Aaron Spel ling. Deze man bezit een produktiebedrijf dat gedurende de afgelopen tien jaar een groot aan tal hits scoorde. De bekendste zijn 'Charlies An gels' (TROS/Sky Channel), 'Starsky and Hutch' (Veronica/Sky Channel), 'Hotel' (TROS/BRT), 'Love Boat' (VARA), 'Dynasty' (Veronica) en 'The Colby's' (RTBF). Er zijn natuurlijk altijd series die 'toonaange vend' genoemd worden. Gedurende het vorige seizoen waren dat 'The Cosby Show' (NCRV/BRT) en 'Moonlighting' (vanaf volgend jaar oktober bij Veronica). Beide shows krijgen dit seizoen gezelschap van een groot aantal se ries die er nogal op lijken, maar niet omschre ven kunnen worden als 'schaamteloze kopieën'. Bovendien haakt de Amerikaanse tv aan bij bioscoopsuccessen. Zo ziet het er naar uit, dat de figuur „E.T." na zijn succes in de bioscoop ook in de een andere vorm zijn weg naar het tv-publiek zal zoeken. NEDERLAND 1 VARA 15.52 Webster, Amerikaanse co medyserie met Emmanuel Lewis in de hoofdrol. Afl.: De waarheid doet een beetje pijn. Webster heeft voor Katherine een japon gemaakt. Zij wil hem niet kwetsen en zegt dat ze hem mooi vindt 16.17 mZeg 's AAA, comedyse rie. Lydie doet rij-examen. Voor haar een ramp, voor Hans een reden om een fles wijn open te trekken (herh.) 16.42 De troetelbeertjes, teken filmserie. Afl.: Geen tijd voor Smurfen 17.18 Aankondiging Sonja NOS 17.30 V26-Journaal VARA 17.47 Adrenaline, jongerenpro gramma vanuit het 'Snelli- us College' in Amstelveen. Presentatie: Adeline van Lier. Gasten: Amazulu, Yeh Yeh's, The Juniors, Theo&Theae.a. TELEAC 18.30 Doelgericht ondernemen, voorlichtingsprogramma VARA 19.00 De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: Eb en overvloed/Achteruit Snor kel 19.25 Brat Farrar, zesdelige En gelse misdaadserie naar het gelijknamige boek van Josephine Tey. Afl. 5: De val. Het leven en de dood van Patrick fascineert Brat. Daarnaast groeit zijn interesse voor Eleanor; dat geldt ook voor haar NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 CD Zeg '8 AAA, comedyse rie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer, Manfred de Graaf, Carry Tefsen en John Led- dy. Thea de kinderarts komt een afspraak met vriendin Map niet na. Die besluit om dan maar met Gert-Jan op stap te gaan (herh.) 20.55 Sonja op maandag, praat programma 21.45 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine 22.15 Langs de rand van de af grond (Edge of Darkness, 5) Engelse misdaadserie met o.a. Bob Peck, Joe Don Baker en Jack Wat son. Jedburgh en Craven dringen binnen in Nort- hmoor, waar hun vermoe dens bevestigd worden: 'afval' verdwijnt en maakt de fabricage van wapens mogelijk DVG 23.05 Hoe zit dat nou met God? NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag dokter, serie over ge zondheid. Afl. 1: Infectie ziekten 17.55 Nederlands - Taal, tekens en regels. Afl. 1: Geschie denis van de Nederlandse taal NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag aan tafel. Vier Zuidafrikaanse dienstwei geraars vertellen over hun motieven KRO 19.27 KRO's tekenfilmfestival 19.45 Sport op maandag. Kees Jansma presenteert actue le sportgebeurtenissen vanuit het Nationaal Bad minton Centrum te Nieu- wegein 20.35 Het plan om de paus te vermoorden (slot), twee delige Italiaanse gedrama tiseerde documentaire rond het onderzoek naar de poging tot moord op Paus Johannes Paulus II. Met o.a. lan Bannen, Christopher Buchholz en Giancarlo Prete. Mehmet Ali Agca is schuldig ver klaard en tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Een nieuw onder zoek werpt wel steeds meer vragen op over de 'Bulgaarse Connectie' 21.45 Gebedsdag voor de vrede in Assisi, samenvatting van de gezamenlijke ge bedsdienst van leiders van alle wereldgodsdiensten ih de Basiliek van de H. Fran- ciscus van Assisi. Com mentaar: André Truyman NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Personal computer I. Les 7: Werken met cijfers opeen PC (herh.) EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. 'Ploom'. 'Plastinots', 'Bumme', 'Baltha zar', 'Bojan' en 'Chapi Chapo' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World watch 19.30 Sports Report 20.30 Agenda 21.05 E Private lives of Henry VIII, Engelse speelfilm uit 1933 van Alexander Korda. Met o.a. Charles Laughton, Elsa Lan caster en Robert Donat 22.35 Weerbericht en World Watch 22.45-00.15 Sports Report 3RT 1 21.10 21.55 22.45-; Journaal Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma Kameleon. Doe-programma voor kinderen Juke Box, videoclips Loon naar werken, informatie ve serie Uitzending door derden Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Mijn vriend Maupassant (l'Ami Maupassant), zesdelige Franse tv-serie naar novelles van Guy de Maupassant. Met Christian Cloarec, Laure Duthilleul, Alexis Nltzer e.a. Afl. 3: Berthe. Thérése en Paul hebben een 15 jarige dochter. Berthe. een knap. maar debiel meisje. Zij houden haar voor iedereen verborgen. Henri, een familielid en arts. ontdekt tijdens een bezoek hun geheim. Hij besluit te proberen het meisje geeste lijk te ontwikkelen Mijn grote liefde heet muziek, serie muziekspecials rond Vlaamse artiesten. Ditmaal een optreden van Mlek en Roel Horizon, wetenschappelijk ma gazine met o.a. aandacht voor de Sprinkhanenplaag in de Sa- hel en een zakcomputer voor diabetici 23.05 Journaal en Coda: 'Wanneer' van Marcel Wauters BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps 19.23 Muzikaal intermezzo 19.25 E Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: De zwervers en de politie (The hoboes) met Billy Bevan en the Keystone Cops 19.40 Programmaoverzicht 19.45 Journaal 10 Juke Box, videoclips 15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 20.20 Extra Time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afge lopen weekeinde 21.35 Blikvanger, modemagazine. Thema: Mode voor de aan staande moeder en kleding voor baby's. Presentatie: Ghis- laine Nuytten 22.25-22.55 Nederlandse Literatuur na 1830. Afl. 8: Wreed en Fa taal. Het naturalisme in Vlaan deren en Nederland. Presenta tie: Dirk Lesaffer (herh.) RTBF 1 Marie-Christine Barrault houdt als Thèrèse al vijftien jaar haar debiele zoon verborgen in „Ber the". BRT 1 om 20.10 uur. gaand onderzoek, dat de nodi ge weerstanden oproept. Aan sluitend: Debat, met als thema de Mafia, het proces van de 22.50 Laatste nieuws 23.15-23.25 Tribune économique et sociale: Het C.S.C 16.05 Actualités Quebec-Canada, nieuwsrubriek 16.35 Un bateau pour Lipala, tv-spel 18.28 Rerspectre, tekenfilm 18.34 Peau de banane, tv-serie. Afl.: L'auto-sport 19.00 Actualités Quebec-Canada, nieuwsrubriek 19.30 Le hibou et Ie corbeau, teken film 19.36 Terrarium, educatief program- 20.05 Spécial gala de l'adisq, muzi kaal programma 21.05 Felix Leclerc, portret 21.32 Peau de banane, tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 0 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 S The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 20.00 a The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers (herh.) 21.00 a The Timmy Mallett Show. Discjockey Timmy Mallett. In valler voor Gaz Top, vanuit Li verpool (herh.) 22.00 a The Simon Potter Show (herh.) 23.00 a The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 00.00 a The Timmy Mallett Show 01.00 a The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 02.00 a The Nino Firetto Show 03.00 a The Martin Buchanan Show 04.00 a The Simon Potter Show 05.00 a The Shadow 06.00-07.00 a Music Box special 15.50 Tagesschau 16.00 Der Feind (3), zesdelige Engel se jeugdserie van Robert Westall (herh. van gisteren) 16.25 Ein Stück aus Ihrem Leben, Menschen iiber 60 (3), infor matieve serie voor oudere mensen. Presentatie: prof. To bias Brocher. Aansluitend, om ca.17.40 Der Wanderpokal, tv- spel van Thomas Hostettler. Met Stefanie Glaser, Pia Hëng- gi, Björn Brensing e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-se rie. Afl.: Ein Bier ist kein Bier 19.00 Simon A Simon, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Die 100.000 Dollar Schikane 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Kir Royal (slot), tv-serie van Helmut Dietl. over het leven van een verslaggever van de roddelpers. Met Franz-Xaver Kroetz. Senta Berger. Dieter Hildebrandt e.a. Afl. 6: Carriè re. Terwijk de journalist Schim- merlos en zijn vriend, de foto graaf Herbie, genoeg hebben van de dagelijkse routine, werkt Mona aan een carrière als zangeres 21.15 Wo Vietnam einst geteilt war, documentaire over de weder opbouw in de voormalige grensprovincies van Noord- Vietnam 21.45 Kangeru, amusementspro gramma met o.a. Bad Boys Blue. Slizzy Bob en Al Bano en Romina Power 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 E Der Aufstand, tv-film van Peter Patzak met Joachim Bissmeier, Monica Bleibtreu, Peter Strauss e.a. Ernst Bach is buitenlandredacteur van een communistische partijkrant in Wenen tijdens de Hongaarse opstand van 1956. Hij moet een artikel schrijven over Ame rikaanse wapenleveranties.' maar ontdekt dat de KGB een spel met hem speelt 00.30 Tagestchau 00.35 Nachtgedanken DUITSLAND 2 14.30 Friedenagebet der Religionen, Eurovisie-uitzending van de gezamenlijke gebedsdienst van leiders van alle wereldgods diensten in de Basiliek van de H. Franciscus van Assisi, met o.a. Paus Johannes Paulus II 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Die Masken der Lady Emily 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 03 Privatdetektive Joe Dan cer: Ein Auftrag für den Affen (Joe Dancer: The Monkey Mis sion), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Burt Brinckerhoff. Met Robert Blake. Mitchell Ryan. Keenan Wynn e.a. Privé- detective Joe Dancer heeft een slimme aap. Hij heeft hem ge leerd om te stelen. Zijn baas bedient zich van dit talent bij een niet geheel zuivere op dracht. De aap moet een zeer goed beveiligd mudeum zien binnen te dringen 21.00 Programma-overzicht Robert Blake speelt de rol van de keiharde privè-detective Joe' Dancer in „The Monkey Mis sion". Duitsland 2 om 19.30 uur. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma- 21.45 Heute-journal 22.05 Terra-X, documentaireserie over vergane wereldculturen. Afl.: In de schaduw van de Inka-zon 22.50 Die Frau ohne Körper und der Projektioniat, tv-film van Nik- laus Schilling met Liane Hiel- scher, Gabriel Baryll. Gynther Malzacher e.a. Een bekende tv-presentatrice gaat zozeer op in haar werk. dat ze, naast kleine avontuurtjes, geen tijd noch zin heeft om serieuze banden aan te gaan. Op een dag ontmoet ze een filmopera teur, die uitsluitend leeft voor de bioscoop 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Cursus Duits, les 6: Sprache im Wandel 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lindenstrafïe, tv-serie met Ludwig Haas, Annemarie Wendl, Claudia Pielmann e.a. Afl.: Der Schmuck der Lydia Nolte (herh. van gisteren) 20.45 Hilferufe: Wege aus der Krise, filmreportage over Martina Mertens, die bang is om zich aan iemand te binden 21.45 Medizin-Magazin, gezondheid sadviezen 22.15 Ein halbes Jahr nach Tscher- nobyl: Kohle in Nordrhein- Westfalen, documentaire 22.45 Cran Canaria, Duits tv-spel met o.a. Klaus Schwarzkopf, Gerda Schöneich en Herbert Mensching. Regie: Jörg-Mi- chael Baldenius. Spaarbank directeur Brubert en commis saris Hoff genieten veel aan zien in hun woonplaats. Hun levenswijze voldoet aan de kleinsteedse verwachtingen. Heimelijke dromen zij van een leven vol avontuur en reizen 00.00 Laatste nieuws CE Ondertiteling via Teletekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KB Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzendlng In orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.20 The Mysterious cities of gold, documentaire serie 17.45 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 EBlue Peter, kinderprogram- 18.35 19.00 19.35 London Plus, regionaal maga- Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan CDLife on earth, natuurdocu- mentaireserie van David Atten- borough. Afl.: The rise of the mammals (EBrush Strokes, comedyserie met Karl Howman, Gary Wald- horn, Elizabeth Counsell e.a. Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Panorama: The secrets of Sa- marra, documentaire over de aanmaak van chemische wa pens in een fabriek ergens in de woestijn van Irak The family way. Engelse speelfilm uit 1966 Weerbericht BBC 2 17.30 Treasure houses of Britain. Afl.: Building for Eternity 18.30 Did you see...? 19.00 E Charlie Chan in Honolulu, Amerikaanse speelfilm uit 1938 20.05 100 Great sporting moments: Wightman Cup 20.35 Open to Question, mensen uit het openbare leven beant woorden vragen van jongeren 21.05 CDThe story of english, rond reis door de engelstalige we reld. Afl.: Black on white 22.00 Fawlty Towers, comedyserie 22.35 TV-50: The fools on the hill, tv-spel t.g.v. het 50-jarig jubl- luem van de BBC-televisie 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga- ITV 17.15 Emmerdale Farm 17.45 Nieuws 18.00 About Anglla, regionaal maga- i Who's the Boss? I The Krypton Factor i Coronation Street I Executive Stress l World in Action I Paradise Postponed i Nieuws l Back chat, discussleprogram- 00.35 Slaying the Dragon SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel. Afl.: You ain't fully dres sed without a smile 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: Will the real Adolf please stand up 19.30 Bring 'em back alive. Afl.: Wil mer bass and the serengeti kid 20.30 Hawk. Afl.: The shivering pige- 21.25 Americas cup report 22.00 Sport 23.00 E All American hot 100 00.00-00.45 CD Hey-how-ya-doin'? NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Shogun (4), Ameri kaanse tv-serie (herh.) 16.05 AVRO Service Salon, informatief magazine NOS 17.30 %6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my Mallett (07.00), Amanda Reding ton (08.00), Nino Firetto (09.00), Si mon Potter (10.00), Martin Buchanan (11.00) en 'Off the wall' (12.00). 13.00 E Herhalingen DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Segeln macht frei (herh.) 11 40 E Ein charmanter Schwindler (Hard to Handle). Amerikaanse speel film uit 1933 (herh.) 12.55 Nieuwso verzicht 13.00 tagesschau 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten 16.45 SpaB am Dienstag 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Calimero 16.15 Pfiff 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Mit dem Kopf durch die Wand BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time, actualiteiten 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws 10.05 Star paws 10.45 Advice Shop 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neighbours 11.25 Philip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cat 11.55 Five to ele ven 12.00 Nieuws 12.05 Claire Ray- ner's casebook 12.30 Open air 13.25 Star memories 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Stop-go 15.00 On the town, speelfilm 16.50 Jimbo and the jet set 17.00 The Chuckle- hounds 17.05 Captain Caveman 17.15 Beat the teacher BBC 2 10.00-10.25 Gharbar 10.35 Schoolte levisie 15.00 Nieuws 15.02 Schoolte levisie 15.25 HI Songs of praise 16.00 Nieuws 16.03 Extraordinary Joe 16.50 Nieuws 17.00 Favourite SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 New Animal World 15.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the Turn 13.10 Rainbow 13.30 Link 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 Mr. Palfrey of Westminster 15.30 Daytime 16.00 Three Little Words 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctots 17.00 The Giddy Game Show 17.10 The Trap Door 17.20 C.A.B. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaafijs. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Ni hao, Les 19. 21.30 Por Favor, Les 3. 22.00 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners and soft music. 23.20-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.00 Nieuws. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Folk (4). 19.00 Kroniek 1.- 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Servaisdagen 1986. 22.00 Actualia. 22.30 Blues en Jazz. 23.15 Strijkkwartet nr 6. Bela Bartók. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 07.45 Echo-junior. '08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 14.05 VOO: Nonstop muziek. 16.30 Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker. 09.03 Angellque. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Liselore Gerritsen. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Armoede in Nederland. 10.00 TELEAC: Over Kinderboeken. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lot. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.25 Anders vlieg je eruit. 13.45 Europa, de mensen en hun we relddeel. 14.00 De Koran verstaan. 14.15 Gemeentwerk. 14.30 NCRV-Leerhuis. 14.40 Rondom het Woord. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig: BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11,30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 SJapoo. 00.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilini. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaflee Americain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.30 Namiddag bij BRT-3.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9