RCL laat winst op Oostkapelle liggen ARC gelukkig met punt 1 Oegstgeest troeft j Leiden af Noordwijk slagvaardiger danDSVP Leen van der Plas wijst matig Quick Boys de weg RijnsburgseBoysen NSW delen in sprankelend duel •J Zevenhoven verdringt JAC; SPORTTRIBUIME Schalkers haakt af fc Ccidócgommtt MAANDAG 27 OKTOBER 1986 PAG! KATWIJK Dat voetbal een vreemd spelletje kan zijn, be wees Quick Boys tegen Spijke- nisse. De Katwijkers wonnen immers met 4-0, maar speel den. evenals de twee voor gaande weken, zeker geen goede wedstrijd. Aan de doel stellingen van trainer Hans van der Zee wordt tot dusver overigens nog wel tegemoet gekomen. De Katwijkers draaien ontegenzeggelijk mee in de top van de eerste klasse en beschikken, met zes tegen doelpunten, over de minst ge passeerde defensie. „Vorig jaar heeft Quick Boys te veel doel punten tegen gekregen", aldus Van der Zee. „Scoren lukt al tijd wel. dus heb ik de nodige aandacht aan de verdediging besteed. De komst van Kees Ruis is belangrijk geweest voor ons. Hij organiseert goed en is hard in de duels". Tegen Spijkenisse is de Kat- wijkse defensie nauwelijks ge test. Incidenteel konden de ra zendsnelle spitsen Paul van der Mijn en Ricardo de Winter enkele doelgerichte schoten afvuren, maar daar bleef het dan ook bij. Kees Vlug, de der de aanvaller van naam, was door trainer Sijm Beuk buiten de basis-elf gelaten wegens te genvallende prestaties. Ook Quick Boys kent al enige tijd zijn afwezigen. Freek Rienks bijvoorbeeld, de gebles seerde rots in de branding, die naar verwachting na de win terstop zijn rentree zal maken. Maar ook Marco van der Plas (disciplinaire verwijdering naar de B-selectie achter de rug) en Martin van der Plas, het Katwijkse zorgenkind; we gens vormverlies verbannen naar het tweede Een andere Van der Plas, Leen, doet dit seizoen op posi tievere wijze van zich sprexen. Vorige week al maker van het enige doelpunt tegen RKAVIC en nu absoluut de beste man van het veld. Hij had in alle Katwijkse doelpunten een be langrijk aandeel, zodat de con clusie gerechtvaardigd is dat de 20-jarige aanvaller hard be zig is door te breken: „Vorig laar heb ik maar enkele wed strijden gespeeld, omdat ik de concurrentiestrijd van Frenk van der Kley verloor. Dit jaar heb ik wel een basisplaats, waardoor het zelfvertrouwen wat groter is. Ik ben geen spe ler. die de kar trekt, maar wanneer het elftal draait. groei ik mee, zoals vandaag in de tweede helft". In de erbarmelijk slechte eer ste helft kwam Quick Boys op enigszins gelukkige wijze aan de leiding. Leen van der Plas wilde een voorzet geven, maar raakte de arm van Spijkenis- ser Alfons van Hout. Scheids rechter Nagtegaal had niets gezien, maar op appèl van grensrechter Josef de Jong ging de bal alsnog op de stip waar Johan Jonker geen par don kende: 1-0. Na de rust draaide het beter bij de Kat wijkers. die in de 55e minuut op 2-0 kwamen toen Floor van Duyn voorbereidend werk van Leen van der Plas en Kees van Rooyen doeltreffend af rondde. Van Rooyen kopte de derde treffer in de touwen na wéér een voorzet van Van der Plas, die de kroon op zijn werk zette door zelf met een knappe lob het vierde doel punt aan te tekenen. JELLE RAAP Seoreverloóp: 15 Jonker 1-0; 55. Van Duyn 2-0; 87. Van Rooyen 3-0; 88. Leen van der Plas 4-0. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Ruis, Jonker. Hans van der Plas, Arie van Duyn, Mieras, Floor van Duyn, Leen van der Plas, Van Rooyen, Van der Kley. Leo van de Weteringh juicht. Zojuist heeft hij RCL op gelijke hoogte gebracht met Oostkapelle: 2-2. LEIDERDORP Even gooide RCL-trainer Lau rens Mouter alle ergernis van zich af, toen hij jui chend het veld oprende om de gelijkmaker van Leo van de Weteringh te gen Oostkapelle (2-2) te vieren. Even maar, want in de nabespreking van het vierpuntenduel met de Zeeuwen ergerde Mou ter zich weer aan alles wat daarvoor fout was ge gaan. Zijn pupillen had den vooral in het eerste deel slechts één maal ge bruik gemaakt van het schutteren van de Zeeuw se achterhoede. Waardoor Oostkapelle zich na de pauze zelfs voorbij de thuisclub worstelde. Terecht was Mouters eerste re actie, dat RCL had moeten winnen. Hoewel het tweede punt van het seizoen eindelijk binnen was: „We zijn begon nen aan een serie wedstrijden, waarin punten moeten worden gepakt. Nu Oostkapelle, vol gende week Excelsior Maas sluis en daarna RKAVIC. Als je deze pot dan nabeschouwt is één punt gewoon te weinig. De oorzaak: zowel Peter Siera als Marcel Valk waren niet echt aanwezig op het middenveld". Waarmee het hart van het huidige RCL, ondanks de gro te werklust van Ruud Boen dermaker, niét functioneerde. In aanvallende zin kan de back-van-nature geen potten breken. De Leiderdorpse voor hoede werd daardoor te wei nig bediend, toen het er op aan kwam. In het eerste bedrijf had RCL al afstand moeten nemen. De achterwaartsen van coach Dick van Westen stonden, on der leiding van laatste man en aanvoerder Adriaan Nieuwen- huysen, zo te stuntelen, dat de 1-0 (Pierre van Gemerden on derschepte een terugspeelbal) ruststand mager oogde. Uitge rekend Nieuwenhuysen bleek na'de hervatting meer in huis te hebben. De juist in de natio nale amateurselectie gekozen captain toog naar voren en scoorde maar liefst tweemaal. Eerst lobde hij de bal tussen vier RCL-ers in „simpel" over zijn collega Hans Braat en schoot half hoog 1-1 in. Met minder dan een kwartier te gaan haalde Gerard Poortvliet de bal tot grote schrik van de verbouwereerde Leiderdorpse defensie van de achterlijn. Nieuwenhuysen ontving de bal in het centrum van de op komende Rob den Nooyer en ging een fraaie een-twee met hem aan. Het resultaat: de tweede Zeeuwse goal. Waar door de gelijkmaker van Leo van de Weteringh achteraf als een bevrijding werd ervaren. Oostkapelle had echter nooit zo ver mogen komen. Immers, tot de 56e minuut leek RCL de zege gewoon op een presen teerblaadje aangereikt te krij gen. In die minuut was het keerpunt. Een fraaie diepte pass van de werklustige Ben Heemskerk deed de bal bij de geheel vrij staande Van de Weteringh belanden. De blon de spits stuitte echter op doel man Jaap Pijnenburg, waarna de Zeeuwen met hun minder waardigheidscomplex afreken den en brutaal begonnen te counteren. Met als gevolg dat de winst zelfs bijna naar Zee land ging. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 17. Van Gemerden 1-0, 64. Nieuwenhuysen 1-1, 76. Nieuwen huysen 1-2, 86. Van de Wetering 2-2. RCL: Bert Siera, Kolenbrander (Nieuwenhuizen), Brasker, Braat, Van Tongeren. Peter Siera, Boender- maker, Valk. Heemskerk, Van de Weteringh. Van Gemerden. NUMANSDORP Het ge beurt zeker vroeg in het seizoen nogal eens dat een als topper geafficheerde ont moeting tegenvalt. Niet alleen wil de ranglijst na een wed strijd of zeven, acht nog wel eens een onjuist beeld geven van de werkelijke krachtsver houdingen, maar ook kiezen hoog genoteerd staande ploe gen in dergelijke duels regel matig voor een (zeer) behou dende opstelling. Zaterdag echter, was daar in Numans- dorp tijdens het sprankelende treffen tussen koploper NSW en runner-up Rijnsburgse Boys allemaal geen sprake van. NSW en Rijnsburgse Boys zijn nu eenmaal voor beelden van ploegen die de hoge positie niet „per onge luk" hebben gerealiseerd. Als ploegen van dat kaliber in hun onderlinge confrontatie dan ook nog eens voluit voor de overwinning gaan, dan is het dus genieten geblazen. Het ui terst enerverende duel kreeg zaterdag overigens geen win naar mee (2-2). En dat was maar goed ook. Rijnsburgse Boys startte zater dag bijzonder ongelukkig. De ploeg verloor al heel snel voorstopper Wim Driebergen met een hoofdblessure na een ongelukkig kopduel met Van Trigt en werd daarbij al in de negende minuut op achter stand gezet toen diezelfde Van Trigt met een knappe volley raak pegelde. Het tekent de klasse van Rijnsburgse Boys (met vrijwel ongetrainde Jack Manuputty als vervanger van Driebergen) dat de vroege achterstand tegen deze super- counterploeg bij uitstek niet fataal werd. Gedegen opbou wend, zonder de verdediging te verwaarlozen, veroverden de geelzwarten een overwicht. En werden ook kansen ge creëerd. Hans Zwaan en Hen- nie Koet hadden al goede mo gelijkheden gemist, op het mo ment dat NSVV's laatste man Jos Bol besloot, na een verre pass van Koet, een handje te helpen. Zijn onnodige, maar opzettelijke handsbal ontging excellerende scheidsrechter Piet Vervloet niet en vanaf de stip werd de door Ron Carli gestuurde gelijkmaker een feit. Vijf minuten voor rust bleek de verdediging van de thuisclub opnieuw behulp zaam. De vrije trap van Carli was absoluut niet gevaarlijk, maar werd het wel omdat de bal door René Heijmans pan klaar werd neergelegd voor Henk Merbis: 1-2. Nog voor de pauze stond diezelfde Merbis met een duwovertreding op de rand van het eigen strafschop gebied ook aan de basis van de 2-2. Wout van der Stel krulde de bal uit de vrije trap binnen, op een wijze zoals de Rijns burgse ploeg dat eigenlijk al leen van Huug Aandewiel ge wend is. Aandewiel kwam overigens na de pauze als middenvelder te rug. Een omzetting (de op het middenveld niet uit de verf komende Koet nam de positie van laatste man over) die dui delijk maakte dat Arie Kurver en de zijnen voor de volle winst wilden blijven gaan. Dat tweede punt kwam er evenwel niet, ook al omdat de voor Merbis in de ploeg gebrachte Martin de Louw net voorlangs schoot en Ron Carli acht mi nuten voor tijd vanuit een moeilijke hoek zelf uithaalde, op een moment dat Hans Zwaan er veel beter voor stond. Ook NSW kon in de nabeschouwing van dit aan trekkelijke treffen trouwens nog op twee reële mogelijkhe den wijzen. Eerst hing Ruud Spierings een doelpunt in de weg bij een uithaal van Rini van Trigt, vervolgens was het de bovenkant van de Rijns burgse deklat die een kopbal van diezelfde Van Trigt de doortocht naar het net ver sperde. Doelpogingen die na afloop ongetwijfeld meespeel den in het commentaar van Kurver. Zelfs de wetenschap dat de na negen duels te ver geven eerste periodetitel waar schijnlijk niet meer in Rijns burg zal belanden, vermocht van Kurver geen teleurgesteld man te maken. „Als we die eerste periodetitel mislopen, is dat jammer. Maar dat neemt niet weg dat deze partij geen verliezer verdiende..." GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 9. Van Trigt 1-0, 31 Carli (strafschop) 1-1, 40. Merbis 1-2, 42. Van der Stel 2-2. Rijnsburgse Boys: Spierings, Toet. Aandewiel, Driebergen (Manuputty), De Kroon. Van Dijk. Koet, Arroyo, Merbis (De Louw), Zwaan, Carli. ALPHEN AAN DEN RIJN ARC heeft het vijfde competitiepunt in de wacht gesleept tegen Excelsior Maassluis. De 1- 1 deling gaf de verhou ding echter niet weer: vriend en vijand was ver baasd over het verzorgde spel van de ploeg uit Maassluis, die desondanks juist onder ARC staat ge noteerd en ook tegen die ploeg niet verder kwam dan een gelijkspel. Zater dag werd duidelijk waar dat aan ligt: tot aan de rand van het strafschop gebied zijn de pupillen van Eric Gudde tot veel in staat, maar daarna loopt de machine vast. „Bijzonder frustrerend", aldus de oefenmeester. „Er gaat steeds nét iets mis". Een beschrijving waar het spel van Excelsior ook in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Sieto Schalkers heeft zijn voetbalschoenen met onmid dellijke ingang aan de wilgen gehangen. Oorzaak van deze onverwachte beslissing is de drukke baan van Schalkers, die na vorig seizoen van RCL overstapte naar ARC „om nu eens niet tegen degradatie te hoeven voetballen". Schalkers speelde als rechterspits bij de Alphense Racing en had zijn basisplaats vooral te danken aan de overvolle ziekenboeg .van de Alphenaren, die dit sei zoen mede om die reden nog niet hebben kunnen impone ren. lange tijd aan voldeed en bijna tot aan het einde toe had vol daan. Want ook de gelijkma ker van Dick van der Bergh, vijf minuten voor tijd, werd bepaald niet overtuigend ge scoord. Bij gebrek aan een af maker stuurde aanvoerde Ron van Straten de bal in de slotfa se „voor de zoveelste keer" hoog in het Alphense doelge bied, waar Van der Bergh de bal nauwelijks raakte, maar hem wel naast de foutloze sluitpost Cor Prook knikte. Een doelpunt waar niets op viel af te dingen, al gloorde er aan Alphense zijde lange tijd de hoop op de tweede over winning, die ARC zou kunnen bevrijden van de spanning waaronder de ploeg de laatste weken opereert. Voor ARC was het een geluk dat voor de rust nok Excelsior de bal voortdurend inleverde en het eerste part slechts één maal werkelijk gevaarlijk was, toen de balvaardige vleugel spits Cor van Hoeven de bal op maat plaatste op het hoofd van de opgekomen laatste man Wim Put. Deze werd ecxhter door Ruud van Es opzij ge duwd. waarop de goed leiden de scheidsrechter Van Haaften slechts één beslissing restte: strafschop. John Gordijn mik te de bal echter te zacht in de rechter hoek, waar Prook de bal klemvast pakte. Een kwar tier na aanvang had Van Es, redelijk succesvol op het mid denveld, ARC aan de leiding geholpen. Een verre uittrap van Prook (met de wind mee) belandde via het hoofd van Martin Krommert bij Van Es, die door de stuntelende verde diging van Excelsior geen stroobreed in de weg werd ge legd en de bal beheerst over doelman Van de Broecke lob- te. Na de pauze dicteerde Excel sior het spel. Ver opgedrongen bood het ARC kansen op de vroeger zo befaamde counter, die dit seizoen echter aanmer kelijk aan kracht heeft inge boet. Toen Jacques Key bo- over de uitge lopen doelman Van der Broecke van Excelsior. ARC leidt met 1-0. vendien centimeters tekort kwam bij een voorzet van Jo han Boer en de verlossende treffer uitbleef, werd duidelijk dat het tweede doelpunt van de wedstrijd aan de andere zii- de zou vallen. Waarmee ARC s trainer Jan Kroese geen moei te kon hebben: „Als je ziet hoe sterk Excelsior eigenlijk is, en waartoe wij op dit moment in staat zijn, ben ik best tevre den". PIETER EVELEIN Scoreverloop: 15. Van Es 1-0, 40. Van der Bergh 1-1. ARC: Prook, Koolstra, Borst, Groen land, Graper, Boer, Van Es. Van Leeuwen, Key, Oosterlee, Krommert (Kluivers). LEIDEN Voorschoten blijft imponeren. Nu werd een terstand tegen het Zoetermeerse DSO omgebogen in eei eindstand. Oegstgeest troefde Leiden op eigen terrein af: 2-| Sleutels boekte zijn eerste winst (1-0) sinds tijden ten kost( Jodan Boys. Hazerswoudse Boys drukte Valken '68 terug de onderste regionen door met 1-2 te winnen. Koudekerl nederlaag bij koploper Floreant) houdt Valken daar gezel: Voorschoten - DSO 3-3 (1-1) Marco Ravelli scoorde al vroeg 1-0, waarna Wienand Wees (tweemaal) en Lambert Lingerak (eigen kopdoelpi zelfs 1-3 van maakten. Voorschoten knokte zich met noj halve helft te gaan knap terug. Eerst lobde Hein de Gra; bal over de Zoetermeerse keeper, waarna invaller Rob Si gelijkmaker aantekende. Leiden Oegstgeest 2-3 (1-0) Oegstgeest schrok wakker, toen Ruud Boot 1-0 inschoot. P( de pauze Leiden startte beide helften beter, maar zakte 1 keren af kreeg Oegstgeest „de wind er goed onder". Géi fors, Frank Hogewoning en Jan Zandbergen schoten de staif 1-3, waarna Leidenaar Rob Bink zijn doelpuntje meep Oegstgeestenaar Alex Strating schoot de bal uit een penalt) op de paal. De Sleutels Jodan Boys 1-0 (1-0) De Vlietclub startte zeer agressief en was duidelijk belust oj revanche op zichzelf. Leo Wetselaar kopte de bal op de lat Compeer miste een aantal kansen. Totdat Ronald Guldemq uit een voorzet van Hans van Eygen inschoot. Jodan Boys» gaarde nog wel een overwicht, doch kwam nooit meer tot f. kansen. Een verdiende Leidse zege. Valken '68 Hazerswoudse Boys 1-2 (1-2) i In de slechte wedstrijd opende Leon Laros de score vo<tl Boys. Valkenspits Hans Vijgeboom werd vlak voor rust nejt legd door Bert Poot. Vijgeboom scoorde zelf vanaf elf n^, Poot revancheerde zich door binnen de minuut voor 1-2 te. gen. Na rust zakte het spelpeil nog verder weg. Een treffer Laros werd wegens buitenspel afgekeurd. Koudekerk - Floreant 1-5 (1-0) Koudekerk valt van het ene uiterste in het andere. Tijde»; eerste rondgang drukte Fred Wagenaar het overwicht vi thuisclub uit in een doelpunt. Mare Bakker en Ard-Jai* Boxtel kregen de bal er net niet voor de tweede keer in. Wf voorhoede te hebben.. rs LEIDEN Zevenhoven staat weer aan de leiding in de klasse A. De ploeg van trainer Ben Möllers haalde het vol* rendement uit de topconfrontatie met koploper JAC door rf 0 te winnen. Zevenhoven deelt de hoogste plek met Zwali Vlaardingen. Onderin vond Ter Leede weer aansluiting» een verrassende 1-2 zege bij 's Gravenzande. Katwijk v<e met 2-0 van HBSS. it Zevenhoven - JAC 2-0 (1-0) Zevenhoven had het grootste gedeelte van de partij het wicht en en drukte dat ook in cijfers uit. Eerst was goalie] Stolwijk goed op zijn post, waarna Zevenhoven beduidend speelde. Gert-Jan Pellegrom kopte na een dik kwartier r« 0. Leo Lips, Jan Wouters, Cor Bons en Wim Zwaan vondi net niet. in tegenstelling tot René Bon. Hij besliste de parti een fraaie omhaal in de 87e minuut. 's Gravenzande - Ter Leede 1-2 (1-1) ie Al direct na het begin verzuimden Jan van Harskamp, Rok thoven, Marco Verbree en Peter Bergman kansen in de" ningstreffer om te zetten. De thuisploeg scoorde als eerste* Harskamp schoot na een combinatie met Bergman de gelij^, ker op het bord. Theo Pelgrim kopte na een corner van ir Oudshoorn Ter Leede zelfs naar de winst. ,r HBSS - Katwijk 2-0 (0-0) Na de 2-0 nederlaag bij HBSS constateerde trainer Peter dat Katwijk lijdt aan een „uitcomplex". Ook nu kregen^ Hoogkamer en Jaap Guyt de bal er in de gelijkopgaande helft niet in. Waarna Katwijk drukte, zich geen echte ka creëerde en HBSS tweemaal met uitvallen het Katwijksefl vond. Katwijk zakte vervolgens diep weg. r LEIDEN Noordwijk bestreed DSVP met open vizier, hi de thuisclub eveneens voor ogen had. Zodat de confrontat sen beiden een aantrekkelijk schouwspel werd. Dat de ki matie met 2-4 zou winnen was slechts het gevolg van e< doortastender voorhoede. Vink, Hermans, Smits en I scoorden in Pijnacker. De thuisvereniging had geen klagen over balbezit. Beide gen voetbalden „naar de goal" en waren even vaak aan d DSVP was echter voorbij de 16-meterlijn niet erg op dree Noordwijk zeker niet verweten kon worden. Eerst kopte Vink (na 10 minuten) raak, waarna Ivan Hermans (22e mi) er zelfs 0-2 van maakte. Doelman Dick Dortmundt dee< duit in het zakje door nog voor de thee een strafschop van Mark Vink) te stoppen. Twaalf minuten na de pauze de de Eelmanelf de voorsprong uit via middenvelder Jos Maar „gelopen" was de partij nog niet. DSVP kwam terug 3. En dat terwijl Noordwijk bij 1-3 een strafschop had ven te benutten. Nadat Geert-Jan Bakker was gevloerd schoot Vink vanaf de stip tegen de doelman. Omdat DSVP naa de tijd vorderde de deuren achterin steeds wijder open speelde Kees Nulkes direct na zijn entree (als vervanger! Hermans) twee backs uit en prikte 6 minuten voor tijd via de binnenkant van de paal binnen: 2-4. Noordwijk: Dortmundt, Sluys, Wendt, Knauff, Mark Vink, Smits, Boon£ tekamer. Bakker. Klaas Vink. Hermans (Nulkes). FC Lisse geeft voorsprong we LEIDEN Aanvankelijk herstelde de FC Lisse zich ten o] te van vorige week. Toch kwam de fusieclub tegen het H DUNO niet verder dan een 1-2 nederlaag. De ploeg van van der Vlist zakte na een sterke eerste helft ver weg ee niet alleen de voorsprong, maar zelfs het remisepunt uit ha -j Leo van Kampen zette na twintig minuten het veldover van Lisse om in een doelpunt. Terecht, want met gediscipli spel had de thuisclub het initiatief naar zich toe getrokk^ •kwam DUNO er nauwelijks aan te pas. Op slag van rust sc de gasten verrassend de 1-1 op het bord. Ook na de pauze de FC het spel naar zijn hand zetten. De Lissenaren zakter ter naar een bedenkelijk niveau weg, waardoor het een kw j voor het einde zelfs 1-2 werd. In de slotminuut schoot Schalk nog via de Haagse keeper tegen de paal.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16