Brons voor Gross lank zij arbiter Eerste marathon Toor Ruitenberg Consolideren bij schaken Valpartij schrikt Duindigt op Wereldrecords Rompelberg Korfbalteam gaat tenonder 3PORTTRIBUIME MAANDAG 27 OKTOBER 1986 PAGING CetdaeComant MOSKOU Voor de stayer Fred Rompelberg is gisteren een jaren ge koesterde wens in vervulling gegaan. Achter gangmaker Joop Stakenburg verbeterde de Limburger op Krilatsjko- ie, de olympische wielerbaan van Mos kou, twee indoor-wereldrecords achter grote motoren. Rompelberg legde in één uur 81.339 km af. De honderd kilo meter gingen in 1 uur 13 minuten 55 seconden. Beide records stonden reeds op naam van Rompelberg. Op 14 sep tember 1982 haalde hij in één uur 78.953 km en was zijn tijd voor de hon derd kilometer 1.15.58. DEURNE Het met vijf debutanten uitkomend Nederlands korfbalteam heeft gisteren in Deurne de 91ste inter land-wedstrijd tegen de Belgen in de slotfase verloren. Het werd 9-8 voor het gastland, nadat een kwartier voor het einde de ploeg van Ben Crum nog met 8-5 had voorgestaan. Crum, die in de voorbereidingstijd te maken had gehad met veel blessures, moest op een vrij laat tijdstip ook nog Erik Wolsink en Bram van de Zee vervangen, die om persoonlijke redenen hadden afgezegd. Zeven minuten voor tijd werd het 8-8 door Matheysen en twee minuten later maakte Monique Vlemincks de winnen de treffer: 9-8. De Nederlandse doelpunten werden ge maakt door Hanne van Eek, Margrita van der Kolk, Jan de Jager, Rene Kru- se, Arnold Preuninger, Ron Steenber gen en Koos Snel (2). Aantal toeschou wers 2000. Een dag voor de senioren-korfbalploe gen van België en Nederland elkaar in Deurne ontmoeten, hebben de junioren en jeugdteams van beide landen al in terlandwedstrijden gespeeld, In beide gevallen was Oranje te sterk. In Hobo ken (Bel) won het nationale team voor spelers tot en met 17 jaar met 11-3 na een ruststand van 7-1. In Rheden waren ook de Nederlandse junioren, tot en met 20, veel te sterk voor hun Belgische leeftijdsgenoten. Via 6-2 bij rust werd het uiteindelijk 14-6. „Duizendje" voor Van der Smissen EEDE Een slechte voorbereiding heeft Christ van der Smis sen gisteren de overwinning in het eerste toernooi van het bil jartseizoen opgeleverd. De man die zijn trainingstijd bijna volle dig spendeerde aan het driebanden, bleek in Eede tot zijn verba zing de beste Nederlandse bandstoter na een finale tegen Jos Bongers. „Ik heb me nauwelijks voorbereid op dit toernooi. Dat is waar schijnlijk de basis geweest van dit succes. Ik heb de laatste da gen fris en ontspannen gespeeld, met het gevoel dat ik niets te verliezen had". Van der Smissen werd voor de zevende keer in zijn loopbaan Nederlands kampioen bandstoten. De zege in Zeeuws-Vlaanderen had extra betekenis voor hem. Hij gaat de in de boenen als de eerste Nederlandse biljarter die geld ver diende in een toernooi dat onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) werd gehouden. Van der Smissen kreeg naast een beker en een bord een enveloppe met duizend gulden. „Dat is mooi meegenomen", lachte de 32-jarige inwoner van Sint-Willebrord. „Ik hoop alleen dat we in de toe komst iets meer kunnen verdienen. AASTK1CHT - Aan de lestaties van 's lands ouwelijke judotop van figstleden vrijdag (goud, iver en brons), is zater- ig door de Vlaardingse lita Gross nog een bron- n medaille toegevoegd, et nationale succes bij de ereldkampioenschappen Maastricht kan reden jn te veronderstellen dat ederland op het mondia- vlak een rol van bete- inis speelt. renals trouwens Engeland en ankrijk. Bij de Britten haal- extra-lichtgewicht Karen iggs haar vierde achtereen- Igende wereldtitel weg. vee van haar landgenotes kten goud en eentje brons, ankrijk veroverde viermaal ons, eenmaal zilver en hoor- twee keer het nationale lkslied spelen. Maar de eer- kheid gebiedt te melden dat ruime Westeuropese me- ille-oogst ook is te danken n niet al te zware concur- otie. Damesjudo, demonstra- sport bij de komende Olym- ;che Spelen, kan zich bij voorbeeld nog niet beroemen op een sterke inbreng uit het Oostblok. De naar de door 2600 toeschouwers bezochte sporthal „De Geusselt" overge vlogen Sovjet-dames sleepten in drie dagen bijvoorbeeld geen enkele van de 32 te ver dienen medailles weg. Alleen uit traditionele judolanden als China en Japan komen dames die zich met de wereldtop kunnen meten. Zo hield de Chinese Femgliah Gao vrijdag al Marjolein van Unen van het wereldgoud af en gisteren was Jinlin Li let terlijk te groot voor Irene de Kok in de strijd om de titel „alle categorien". Al zou De Kok, die vrijdag de wereldtitel pakte in het halfzwaargewicht, 200 kaarsjes hebben ontstoken, tegen de Chinese 238-ponder kon ze gisteren echt niet op boksen. Evenals van Gao zijn de „prestaties" van Li vooral te danken aan een enorm overgewicht. De 17-jarige Chi nese bewees judo-technisch en conditioneel zwaar onder te doen voor haar concurrentes, maar ze sleepte toch zilver in de wacht. De Belgische Ingrid Berghmans werd aangewezen als kampioene, hetgeen haar vijfde WK-goud betekende. start van de 500 meter tussen de rijdsters B. Bijlsma en Esm n de opening van het schaatsseizoen op de Uithof gisteravon Geen goud door passiviteit BOEDAPEST Tijdens de strijd om de wereldtitels Grieks Romeins worstelen in Boedapest besloot de wed strijdleiding zaterdag in het middengewicht geen gou den en bronzen medaille uit te delen. In de finale van deze klasse tot 82 kilo werden beide worstelaars gedis kwalificeerd wegens passiviteit. De strijders om de bronzen medaille overkwam hetzelfde. In de finale stonden Europees kampioen Tibor Komaromi uit Hon garije en de Poolse titelverdediger Bogdan Daras tegen over elkaar. Het tweetal kreeg in de eerste twee ronden vier officiële waarschuwingen. Onder luid protest van de 8000 toeschouwers werden Komaromi en Daras door de jury als tweede geklasseerd. ir Hanne van Eek, Margrita olk, Jan de Jager, Rene Kru- Preuninger, Ron Steenber- ios Snel (2). Aantal toeschou- oor de senioren-korfbalploe- elgië en Nederland elkaar in tmoeten, hebben de junioren ams van beide landen al in- istrijden gespeeld, In beide ras Oranje te sterk. In Hobo won het nationale team voor en met 17 jaar met 11-3 na nd van 7-1. In Rheden waren lerlandse junioren, tot en met e sterk voor hun Belgische toten. Via 6-2 bij rust werd lelijk 14-6. EEDE Een slechte voorbereiding heeft Christ van der Smis sen gisteren de overwinning in het eerste toernooi van het bil jartseizoen opgeleverd. De man die zijn trainingstijd bijna volle dig spendeerde aan het driebanden, bleek in Eede tot zijn verba zing de beste Nederlandse bandstoter na een finale tegen Jos Bongers. „Ik heb me nauwelijks voorbereid op dit toernooi. Dat is waar schijnlijk de basis geweest van dit succes. Ik heb de laatste da gen fris en ontspannen gespeeld, met het gevoel dat ik niets te verliezen had". Van der Smissen werd voor de zevende keer in zijn loopbaan Nederlands kampioen bandstoten. De zege in Zeeuws-Vlaanderen had extra betekenis voor hem. Hij gaat de in de boenen als de eerste Nederlandse biljarter die geld ver diende in een toernooi dat onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) werd gehouden. Van der Smissen kreeg naast een beker en een bord een enveloppe met duizend gulden. „Dat is mooi meegenomen", lachte de 32-jarige inwoner van Sint-Willebrord. „Ik hoop alleen dat we in de toe komst iets meer kunnen verdienen. Chita Gross is dolblij met haar bronzen medaille en springt in de armen van bondscoach Karei Gietelink. eer zege in Becker [N HAAG Boris Becker, ad Gilbert en Steffi Graf bben afgelopen weekeinde Inistoernooien op hun naam iracht. Becker zegevierde in kio eerst over Connors en 'de eindstrijd over Edberg 6, 6-1). die eerder Lendl met I, 6-1 had verslagen. Gilbert is in Wenen de sterkste (3-6, 7-5, 6-0) door in de eind- jjd de Tsjechoslowaak Karei ivacek te verslaan. Steffi af was in Brighton de beste [elster. De Westduitse ver eg in de finale de Zweedse therina Lundqvist, 6-3, 6-3. EN HAAG Henri Liitenberg heeft zater- igavond de eerste mara- on, die nog niet meetelt )or het KNSB-klasse- ent, van het schaatssei- ien gewonnen. De rijder t Oldenbroek, die vorig ar in deze opwarmwed- rijd ook zegevierde, was snelste in de eindsprint m een een groepje van er. Ruitenberg spurtte m kop af en hield Jan ooiman, Albert Bakker, >s Pronk vrij gemakke- ik achter zich. jitenberg, die vorig seizoen n kwakkeljaar meemaakte i in 84/85 zowel in het NSB-klassement als in de sdaagse eerste te zijn gewor- :n, reed bijna voortdurend in l voorste gelederen mee al oest hij daarvoor veel in- anning leveren. Na een vartier ontsnapten zeven rij ers uit het peloton. Ruiten- irg sloot als één van de eer- ïn aan. Na ruim twintig mi lten vormde zich een kop- oep van negentien schaat- rs, onder wie kernploeglid erard Kemkers. e jeugdige Drent had echter 'or een valpartij op dat mo- ent al een ronde achterstand, maar zou in de resterende ki lometers zich toch vooraan handhaven. Een ereplaats zat er niet in. Na ongeveer 75 ron den plaatsten Bakker, Kooi man, Pronk en Koning een demarrage. Kemkers en Rui tenberg zetten de achtervol ging in en kwamen bij, waar na Koning zijn kansen ver speelde door een valpartij en Kemkers wegens zijn eerder opgelopen achterstand met de achtervolgers moest afsprin- ten. Van het overgebleven viertal was Ruitenberg zater dag onbetwist de snelste. Aan de wedstrijd werd deelge nomen door de heren-kern ploeg. Op Kemkers na be schouwden de allrounders het echter als training. Langebaan Het langebaanseizoen is gister avond op De Uithof van start gegaan met de sprintwedstrij den om de BSO Cup. Het gaat hier om een viertal wedstrij den waarin de rijders zich ook moeten plaatsen voor de af standkampioenschappen die dit seizoen voor het eerst wor den gehouden. Bij de dames over 500 en 1000 meter staat Yvonne van Gen- nip na twee afstanden op de eerste plaats. Ze won de 1000 meter en moest eerder op de avond op de 500 meter genoe gen nemen met een vijfde plaats. Deze afstand werd ge- Behalve Irene de Kok kwam gisteren ook de Oisterwijkse Anita van der Pas in actie. In de klasse „extra lichtgewicht" kwam Van der Pas met haar 48 kilo niet verder dan de eer ste ronde. Zij sneuvelde tegen de Russische Tatiana Kuvsei- nova, die verder echter ook geen potten brak. Voor zover er sprake is van een Neder landse inbreng, dan spitst deze zich vooral toe op de zwaarde re gewichtsklassen. Twijfelen Waarbij Marjolein van Unen na haar zilveren medaille bij de zwaargewichten toch weer aan het twijfelen is gebracht over het voortzetten van haar loopbaan. „De artsen zeggen dat het medisch eigenlijk niet kan, maar de bondscoach dringt erop aan dat ik doorga- Ik weet het nog niet. Ik laat het de komende dagen eens al lemaal op me inwerking en dan zie ik wel wat ik doe. Maar het is beslist niet zo dat ik al op mijn eerdere besluit ben teruggekomen". Wie zeker wel nog een ver volg aan haar carrière wil vastplakken is de Chita Gross. Zaterdag bemachtigde zij brons na op dubieuze wijze Ossendrijver als onderdeel wonnen door Boukje Keulen voor Marieke Stam. Deze werd ook op de 1000 meter tweede en staat achter Van Gennip nu op de tweede plaats voor Keulen en Limbach. Bij de heren staat wereldkam pioen allrounders Hein Ver geer op de negende plaats. Sprintkampioen Geert Kuiper gaat aan de leiding voor Kem kers en Ykema. Kemkers won de 1000 meter en voor Kuiper en de Rotterdammer Raymond Brugmans. Hein Vergeer werd hier vierde. Jan Ykema won de 500 meter voor de bekende shorttracker Tjerk Terpstra en Geert Kuiper. voor de eindstrijd te zijn uitge schakeld. De Vlaardingse be wees iemand van de kleine verschillen te zijn, maar was daarmee wel erg afhankelijk van arbitrale inzichten. De hoofdscheidsrechter sleurde haar naar de tweede ronde na een moeizaam duel met de Ja panse Kako. De tweede fase van het optreden van Gross, de partij tegen de Zwitserse Ingeborg Krasser verliep iets soepeler, maar tegen de Zweedse Ninnie Magnusson was het verschil vervolgens weer uiterst nipt (koka). De la tere wereldkampioene Ann Hughes kon geen greep krij gen op Gross, maar de Vlaar dingse scoorde evenmin. Het oordeel van het arbitrale trio bracht Hughes in de finale en Gross in de herkansing, waar ze de Koréaanse Sung Hae Kim tegenover zich vond. Zij vochten het zoveelste onbeslis te duel uit, waarin Gross niet alleen in de ogen van de scheidsrechters toch iets ster ker was en dus trots met het brons aan de haal mocht gaan. Eremetaal was niet beriekbaar voor Belinda Stoeltjes en Ve- WASSENAAR De toe schouwers hielden gister middag op Duindigt hun hart vast. Vlak na de start van de tweede ren van de middag kwamen vlak voor de tribune twee rij ders ten val. Ze bleven op de baan liggen en de wed strijdleiding besloot om de ren te staken. Amatrice Yvonne Stouthamer en amateurrijder Henk Schouman werden na het ziekenhuis overgebracht. Daar bleek dat Henk Schouman een zware her senschudding en een ge broken neus had opgelo pen. Mevrouw Stouthamer kwam er met wat kneu zingen wonderbaarlijk goed van af. Bij de nieuwe start verliep alles goed. De ren werd gewonnen door Sammy Jo met Leila Jacobs voor Cartoon en Woodfeets Jesaja. Op de laatste zondag van het winterseizoen op Duindigt maakten Alexander S en Zorg van Boko opnieuw indruk. Alexander S won de stayer- sprijs der driejarigen over 2600 meter in handen van Guus Knijnenburg. Met de week TILBURG Na de onstuimi ge start van Jan Timman en de blunders, die de tweede ronde ontsierden, is het schaaktoernooi van Tilburg gekomen in de fase van conso lidatie. De loodzware positio nele en strategische gevechten, die zaterdag begonnen, wer den gisteren alle vier tot ver in de tweede zitting voortge zet, zonder dat er ook maar één beslissing viel. Bovendien eindigden ook drie hangpartij- en, die van voorgaande ronden resteerden, in remise, zodat in ronique Akkermans. Voor Stoeltjes, opvolgster van Chan- tal Han, duurde het toernooi in het halfmiddengewicht wel geteld vier minuten. Ze sneu velde door te weinig initiatief al in de voorronde tegen Shiao Shu Ciu uit Taipeh. Het arbi trale trio bestempelde Ciu tot winnares, maar zij vloog er in de volgende ronde uit tegen de Francaise Celine Geraud. De Bredase Veronique Akker mans was in het halflichtge- wordt deze Alexander S, die dit jaar zeventigduizend gul den verdiende, sterker. Maar toch zegevierde de driejarige hengst, die vorig jaar nog werd uitgeroepen tot draver van het jaar, niet zonder ge luk. In de laatste rechte lijn hield de concurrentie Alexander S ingesloten. Maar de voor hem liggende combinatie Annfine Mountain met Luut Dooper liep van de reling af. Guus Knijnenburg stuurde zijn Alexander S in het gat en deze liep op een regelrechte over winning af voor Agamble Again en Abrogan Veha. Eerder op de middag bleek Zorg van Boko de beste stayer bij de vierjarigen te zijn. Met gastrijder en broodbakker Ca- rel Roodenrijs moest hij even als Zvetlana Hanover veertig meter aan de start geven. In de eindstrijd moest Zorg van Boko alleen maar af te reke nen met Zvetlana Hanover die tweede werd. Op afstand werd Zuncasindra derde voor Zicco Buitenzorg. Het kan gek gaan in de paar- desport. Zorg van Boko werd als jaarling door zijn fokker Bootsman gewoon weg gege ven aan eigenaar Oudendijk, omdat de fokker geen vertrou wen had in de hengst. In twee jaar tijd verdiende het paard anderhalve ton. De Noordhol lander Rob Oudendijk traint de rangschikking niets veran derde. Na zes ronden leidt Jan Tim man na remise tegen Kortsjnoj met vier punten. Hij heeft een voorsprong van een half punt op het duo Karpov/Ljubojevic. Het verloop van de partij Timman - Kortsjnoj voor de zesde ronde van het toernooi is: wit: Timman zwart: Kortsjnoj, bogo - indisch: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pgl-f3, Lf8- b4+; 4. Lcl-d2, Dd8-e7; 5. g2-g3, 0-0; 6. Lfl-g2, Lb4xd2+; 7. Ddlxd2. d7-d5; 8. 0-0, Tf8-d8; 9. Dd2-c2, Pb8-c6; 10. c4xd5, e6xd5; 11. Pbl-c3, Lc8:g4; 12. wicht goed voor drie ronden. In Edith Horvat trof zij een betere opponente, die overi gens een ronde later niet kon voorkomen dat Dominique Brun één van de drie Franse finalistes werd. Evenals de Nederlandse ploeg zag de dubbele Franse equipe (met in elke categorie een re serve om vast aan de sfeer te proeven) het rood-wit-blauw immers herhaaldelijk worden opgehaald. Voor de betrokke- ASSEN Axel Koenders heeft zaterdag met overmacht de eerste wintertriatlon van het seizoen gewonnen. De at leet uit Ouderkerk aan den Amstel had voor de 22 kilome ter hardlopen, 104 kilometer fietsen en 40 kilometer schaat sen in totaal 5 uur, 32 minuten en 47 seconden nodig. Koen ders moest op het atletiekon- derdeel nog een aantal concur renten voor laten gaan, maar op de fiets sloeg hij genadeloos het paard zelf thuis, maar laat in de meeste koersen de leid sels over aan Carel Roodenrijs. Het W5 werd gisteren niet ge raden. De inzet van een kleine zestigduizend gulden gaat nu over naar komende zondag als_ de W5-draverijen weer op de Hilvërsumse baan worden ge houden. Tips voor Nootdorp Elf draverijen staan er woensdag op het programma van de drafbaan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting lui- BANJOPRIJS: Agile K. Aul Ko- ningsland en Annie Jolene. e2-e3, a7-a6; 13. Tal-cl, Pc6-a7; 14. Pf3-e5, c7-c6; 15. Pc3-a4, Pa7-b5; 16. Pe5xg4, Pf6xg4; 17. Dc2-f5. Pg4-f6; 18. Pa4-c5, Td8-e8; 19. Df5-e5, De7- d8; 20. De5-f4, Pb5-d6; 21. Tfl-dl, Pf6-h5; 22. Df4-f3, Ph5-f6; 23. Df3-f4, Pf6-h5; 24. Df4-g4, Ph5-f6; 25. Dg4- h4, Te8-e7; 26. Tcl-c3, a6-a5; 27. b2- b3, Dd8-f8; 28. Dh4-f4, Pf6-e4; 29. Pc5xe4, Pd6xe4; 30. Lg2xe4, Te7xe4; 31. Df4-c7, Df8-b4; 32. Tc3-c5, Te4-e8; 33. Kgl-g2, a5-a4; 34. Tdl-d3, a4-a3; 35. Td3-c3, h7-h6; 36. Dc7-d6, Ta8-c8; 37. Tc3-c2, Te8-d8; 38. Dd6-f4, Td8- d7; 39. Df4-f5, Td7-c7; 40. h2-h4, b7- b6; 41. Tc5-c3, Db4-e7; 42. Df5-e5, de7-f8; 43. Tc2-cl, Df8-b4; 44. De5-f5, Db4-d6; 45. Df5-e5, Dd6-b4; 46. De5- f4, Db4-e7; 47. Df4-e5remise. nen natuurlijk een bewijs dat het met het damesjudo in hun land uitstekend gaat. Maar na het vervagen van de feest vreugde moet ook worden ge concludeerd dat met de vierde WK is aangetoond dat dames- judo nog steeds een voorname lijk Westeuropese aangelegen heid is. Temeer omdat de in breng uit bijvoorbeeld China maar weinig met echt judo heeft te maken. ROB LANGEVELD toe. Hij arriveerde met ruime voorsprong op de Asser schaatsbaan voor de honderd rondjes. Goof Schep uit Am sterdam werd tweede op 12.30 minuten en Matthijs de Ko ning derde. Jan-Roelof Kruit hof, die debuteerde op deze bijzondere uithoudingswed strijd, werd vierde en tevens beste veteraan. Marco van Leeuwen uit Den Haag werd tiende in 6.02,31. "BENTAPRIJS: Zetor Fortuna, Anieta Hollyrood en Aphrodite D. BONGOPRIJS: Zarie Baker, Zilver Boy en Zie Zo Boszorg. CRITERIUM DER AMATRICES X: Willem Bonheur, Ylonka Pluto en Vanzaa S. BUGELPRIJS: Wellborne Zimbri, Ype S en Zeb van de Lente. BASSONPRIJS( eerste afdeling): Yonkers Cede, Wild Romance en Zoon van Jensen. BONANGPRIJS: Zevira Oostland, Zïmpeuls P en Wat Nu. PIET DE WIT SNACKSPRIJS I: Ze fier West, Zilwo d'Aster en Zonne- BARYTON-PRIJS: Vera Westlandia. Yoly Yoly en Valeri Borzov. BEIAARDPRIJS: Yla Oostland, Wel come Jacky en Un Deux Trois. BASSONPRIJS: Yorki Helvetia, Yvette S en Ydie Randalis. Sportwereld Paardesport Wout-Jan van der Schans heeft tijdens het concours hippique van Helsin ki het springconcours over twee manches plus barrage ge wonnen. Van der Schans met Olympic Treffer was één van de vier ruiters die na twee. foutloze manches de barrage bereikte. Paardesport Rob Ehrens is tijdens het internationale con cours hippique van Stuttgart derde geworden in een bijzon dere rubriek, waarvoor iedere ruiter met twee paarden had ingeschreven. Ehrens kwam met zijn rijdieren Sunrise en Sarco tot een totaaltijd van 85,49 seconden. Taekwondo Thomas Keiler is na een ambtsperiode van ze ventien jaar teruggetreden als voorzitter van de organisatie van internationale sportfede raties GAISF. Als opvolger van Keiler werd de Koreaan Un Yong Kim, president van de Taekwondo-bond gekozen. Badminton De Europese kampioen Morten Frost en de n iet-geplaatste Chinese Yao Fen hebben de Britse masters- kampioenschappen op hun naam gebracht. De als tweede geplaatste Frost behaalde voor de derde keer in zijn loopbaan deze belangrijkste toernooi-ti- tel. Wielrennen Het aantal A- klassiekers voor de Neder landse wieleramateurs moet volgend seizoen worden terug gebracht. Dat voornemen van bondscoach André Boskamp en de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) komt binnenkort aan de orde in een evaluatiegesprek met alle gele dingen uit het nationale ama- teurwielrennen. Tennis De voor Nederland uitkomende Zuidafrikaan Freddie Sauer heeft in Parijs de laatste ronde gehaald van de kwalificatie, maar zich juist niet kunnen plaatsen voor het hoofdtoernooi. In de derde ronde van de kwalificatie werd hij met 3-6, 7-6, 6-1 ver slagen door de Haitiaan Ro nald Agenor. Motorsport Bij de 24 uurs endurance-race op het par koers van de Montjuich bij Barcelona eindigde de Neder lands/Spaanse combinatie Pa- jic/Vaerenbergh/De Juan met een Honda 750 op de vierde; plaats. De wedstrijd werd overschaduwd door de dood van de Spaanse coureur Do mingo Pares. Autosport Gerald van Ui- tert is op het circuit van Brands Hatch bij Londen als vierde geëindigd in de finale van de strijd om de Wereldcup in de Formule Ford 1600. Autosport De Italiaan Ste- fano Modena is op het circuit van Imola Europees kampioen in de formule 3 geworden. Zijn landgenoten Alex Caffi en Ni- cola Larini completeerden het Italiaanse succes door als; tweede en derde over de- streep te komen. Boksen De World Boxing Council (WBC) heeft bij de jaarvergadering op Aruba be sloten voorlopig een nieuwe gewichtsklasse in te stellen. In 1987 zal er ook kunnen wor den gebokst in het junior- vlieggewicht, een klasse voor boksers tot 52,5 kilo. Golf De Australiër Greg Norman heeft het internatio nale golftoernooi in Adelaide gewonnen. In zijn vaderland had hij in totaal voor de vier ronden langs de achttien holes 283 slagen nodig. Hockey De Westduitse da- mesploeg heeft Ierland met 2- 0 verslagen. Christina Moser scoorde in de tweede helft twee keer. Schaken Het bondentoer- nooi voor jeugd, elf regionale bonden met ieder twintig spe lers tot twintig jaar, is in Al melo gewonnen door de Noordhollandse schaakbond met 16 1/2 punt. De OSBO (Gelderland) werd tweede (14) en de Rotterdamse Bond (12) derde. Atletiek De EK in Stutt gart zijn voor de organisatie 5,5 miljoen gulden duurder uitgevallen dan was geraamd. De totale kosten bedroegen 16,5 miljoen gulden. Kogelrecord Van der Dool ROERMOND Frank van der Dool heeft za terdag het Nederlands iuniorenrecord kogels lingeren verbeterd en gebracht op 66 meter en 46 centimeter. De atleet van AV'34 uit Apel doorn leverde die pres tatie in Roermond. Het record stond sinds 23 augustus met 64,70 me ter ook al op zijn naam. d. Klapschaats niet in A- marathons DEN HAAG De „klap- schaats" zal, althans voor lopig, niet worden ge bruikt in de A-marathons. De marathoncommissie van de KNSB is daar op sportieve gronden op te gen. Fabrikant Jaap Have- kotte: „Eerst was er een algeheel verbod om in ma rathons klapschaatsen te gebruiken omdat ze ge vaarlijk zouden zijn. Er zouden lichaamsdelen tus sen het klapmechanisme kunnen komen. Maar dat argument verdween in het gesprek met de marathon commissie al snel van ta fel. Later kwamen er spor tieve aspecten bij. Er zou sprake kunnen zijn van oneerlijke concurrentie. Bij wijze van compromis zijn we overeengekomen dat er wel twee jongens op klapschaatsen mogen mee doen aan de B-mara thons". Veldritzege Van Bakel HANNOVER Nederlanders hebben zaterdag bij een in ternationale veldrit in Hannover voor een klinkend succes gezorgd door de eerste drie plaatsen op te eisen. Frank van Bakel was na ruim 23 kilometer de snelste van een kop groep van vijf renners. Hennie Stamsnijder eindigde als tweede, gevolgd door Martin Hendriks. De Poolse beroepswielrenner Lech Piasecki heeft zaterdag de individuele tijdrit over 35 kilometer van Florence naar Pistoia gewonnen in 41 minuten en 52 seconden. Leo Peel- en werd gisteren in Sportpaleis Ahoy in Rotterdam Neder lands kampioen klassementsrijden voor junioren. Hij had een voorsprong van drie punten op Menno Vink. De natio nale titel koppelkoers ging naar het duo Charles de Calu- we/Godert de Leeuw. Vier minuten Koenders wint wintertriathlon Jan Wagenaar werd gisteren op Duindigt gehuldigd voor zijn 3.000e zege, afgelopen vrijdag geboekt in Schaesberg.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13