10-daagse pendelvakantie naar Hotel Alpenhof in Annaberg al voor PO p.p< Bex Busreizen Patrick Vallencant, naar de top van de skimode INCLUSIEF BEX-WINTER- TELEFOON O 01720-30601 01720-31744 EXTREEM SKIËR Stresserig Annaberg, in het Ski-gebied Dachstein West, voor unieke wintersport-vakantie in het Lammertal Annaberg in het Lammertal nodigt u allen uit om een onvergetelijke wintersport-vakantie te beleven. Grenzend aan het Ski-Raum- Dachstein-West, biedt Annaberg u het neusje van de zalm als wintersportliefhebber! Schitterende pistes, perfekt geprepareerde langlaufloipes en maar liefst 26 liften in een fraai natuurgebied! Een scala van sportieve aktiviteiten: goed gemarkeerde wandelroutes, ijsstokschieten, arreslee-tochten, sleeën, ski-bob, kegelen, sauna en solarium, het is er allemaal. Voor de après'-ski kunt u terecht in de diverse knusse Stuben. Kortom, een wintersport-vakantie van grote klasse! Hotel Alpenhof in Annaberg Direct in het centrum ligt dit gemoedelijke familie-hotel. Goede en comfortabel gemeubi leerde kamers en een gezellige bar dragen bij tot een geslaagd verblijf in hotel Alpenhof. Voor de deur van het hotel stopt de ski-bus die u in 5 min. naar het ski-gebied brengt. De hotel-familie Maisnitzer is blij u als gast te verwelkomen en doet er alles aan uw vakantie tot een succes te maken. vervoer per luxe touringcar met bar, video en toilet (nachtpendel) verblyf in Hotel Alpenhof in 2-persoonskamer met vaste wastafel half-pension verzorging vanaf diner op de dag van aankomst t/m ontbijt op de dag van vertrek kortingen op huur- en lespitjzen toeristenbelasting Nederlandse reisleiding gratis deelname aan het Bex Garantiefonds SKI- EN LANGLAUF-INFO hoogte: 777 - 1618 m aantal km piste: 60 km aantal km loipe: 8 km ski-bus: voor de deur sleepliften: 26 stoeltjesliften: 2 gondelliften: 1 afstand hotel - wintérsport-gebied: 5 minuten met de bus geschikt voor: beginners/gevorderden PRIJSINDICATIES Huurprijzen Langlaufset 1 Ski-set 1 dag 70 OS 180 ÖS 125 ÖS Lespryzen Langlaufles: 3 x halve dag 390 ÖS Skiles 1 dag 195 ÖS 6 dagen: 900 ÖS Kosten voor een ski-pas: 7 dagen 955 ÖS EXTRA'S/ BIJZONDERHEDEN super-wintersport-mogelykheden in Skiraum Dachstein-West fraai gelegen en gemoedelijk hotel 's avonds veel vertier in hotel Annabergerhof BEL SNEL DE maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur graag tot uw dienst! PRIJZEN EN VERTREK DATA 1987 JANUARI 9 januari ƒ358,- 16 januari ƒ368,- 23 januari ƒ368,- 30 januari 378,- FEBRUARI 6 februari ƒ428,- 13 februari ƒ428,- 20 februari ƒ428,- 27 februari 488,- MAART 6 maart ƒ408,- 13 maart 408,- Alle prijzen gelden per persoon reserveringskosten slechts 25,- per boekingsbevestiging toeslagen: kamer met douche/toilet 48,- p.p. Hoofdkantoor Henry Dunantweg 5-9, Alphen a/d Rijn Inschrijving KvK te Leiden onder nr. 37772 Inschrijving Garantiefonds onder nr. 166347 Alle touringcar-vakanties worden uitgevoerd door: Bovo Tours, de Lasso 6, Roelofarendsveen VAKANTIEBON op weg naar Annaberg Stuurt u deze bon volledig ingevuld op naar BEX REIZEN, Postbus 285, 2400 AG Alphen a/d Rijn U ontvangt dan het wintersport-programma au tomatisch thuis! (bijdrage porti- en drukwerk- kosten f 1.75 te voldoen d.m.v. de acceptgiro bij de folder) Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel.nr.: USUI M986/1987 LES ARCS Aan het eind van hun actieve sportcarrière kunnen voetballers altijd nog trainer worden, en wielrenners ploegleider. Het is weer 'ns wat anders dan sigarenboer te worden, zoals vroeger vaak gebeurde. Maar skiërs wat worden die nu als hun glorie dagen voorbij zijn? De baan tjes liggen in deze tak van sport niet bepaald voor het oprapen. Toch zijn er lucratieve oplossingen, dat hebben de vroegere olympi sche skikampioenen Jean-Claude Killy uit Frankrijk en de Oostenrij ker Franz Klammer bewezen. Zij hechten hun naam aan skimode en varen er wel bij. En goed voor beeld doet goed volgen. Zo ge beurde het dat de man die bijna twintig jaar zijn leven op de steil ste, hoogste en ongenaakbaarste bergen van onze wereldbol in de waagschaal stelde, op z'n veertig ste voor een zekerder bestaan heeft gekozen. Zijn naam is Patrick Vallengant, de pionier van het ex treem-skiën. De man van de huive ringwekkendste ski-escapades ontwerpt nu z'n eigen skimode on der de naam Degré 7. Van adrena- line-junk tot zakenman. Extreem skiën, het woord spreekt voor zichzelf: niks met liften naar boven, niks over geprepareerde pistes naar beneden. In plaats daarvan bergen in Afrika, Alaska, de Himalaya en de Andes beklim men en er vervolgens op ski's weer vanaf, hoe steil dan ook. Dat was het tijdverdrijf van Patrick Vallen- gant, twee decennia lang. Elke zichzelf respecterende videotheek heeft wel ten minste één film in huis, waarop hij te zien is als dare-devil" die onverschrokken een besneeuwde bergwand met een hellingsgraad van zestig pro cent afskiet. Om en om springend met de kanten van z'n ski's als enig houvast. Eén verkeerde bewe ging en. „Eén keer ben ik bijna veronge lukt", vertelt Patrick Vallengant tussen de bedrijven door van op namen voor een videofilm over Ski Aerobic van de Haagse Toon Vol lering. Plaats van handeling: Les Arcs in de Franse Alpen. Dezelfde Alpen waar hij de skikunst machtig werd, waren bijna een indrukwek kend grafmonument voor deze man uit Chamonix geworden. Zijn aanwezigheid op een terrasje van een uitspanning in Arcs 2000 is het bewijs dat het toentertijd goed met hem is afgelopen. Patrick Vallengant gunt zichzelf weinig tijd. Hij komt een beetje stresserig over. Ook al is er tijdens een opnamepauze tijd voor een praatje, het moet niet te lang du ren. „Ik heb straks nog een af spraak", zegt hij en neemt nog een trek aan zijn sigaret. Een sportman die rookt? „Ik ben begonnen met roken toen ik in Alaska was om Mount Kinley te beklimmen. Het was er zo verschrikkelijk koud. Mount Kinley wordt niet voor niets de koudste berg van de wereld ge noemd. Voor mij was dat de moei lijkste berg die ik ooit heb meege maakt. Het was er weliswaar niet zo steil, niet zo hoog als andere bergen, maar het was er ijzig koud. Elke keer als ik weer in spanning zit, pak ik een sigaret. Dat is de af gelopen twee jaar niet minder ge worden, toen ik startte met m'n ei gen kledingmerk Degrè 7. Dat staat voor de moeilijkheidsgraad van het bergbeklimmen. Die schaal gaat van 1 tot en met 7. Zeven is de hoogste moeilijkheidsgraad". Patrick Vallengant is weliswaar een geboren stadsmens (Lyon, 9 juni 1946), maar zelf ontwikkelde hij zich tot een bergmens. Op z'n ze ventiende verliet hij zijn ouderlijk huis en ging naar Chamonix om zich toe te leggen op het bergbe klimmen. Op die leeftijd was hij ai een goed skiër. Werd berggids en ski-instructeur. Hij maakte elk jaar één tot twee expedities naar de verste uithoeken van de wereld. Toen het tijd werd om het wat rus tiger aan te doen, vond Patrick dat hij als geen ander skimode kon ontwerpen die meer wilde zijn dan alleen maar kleding voor merk- snobs op de witte pistes. Met de risico's van skiën buiten de piste en het gevaar voor lawines in z'n gedachten schonk hij veel aan dacht aan tal van snufjes: eerst en vooral moeten knopen, ritssluiting en en capuchons open- en dichtge maakt kunnen worden met dikke handschoenen aan. Riemen aan de kleding moeten een belasting van veertienhonderd kilo kunnen weer staan. Omdat Patrick Vallengant zich vooral richt op de diep- sneeuwskiërs, heeft hij in sommige modellen van zijn kleding een elek tronisch snufje laten aanbrengen. Via het signaal dat dit apparaatje uitzendt, zouden reddingsploegen de drager van dit kledingstuk kun nen terugvinden, zelfs als hij be dolven is onder een lawine. Ter toelichting zegt Patrick Vallen gant: „Er is niemand in de skimo dewereld die zich druk maakt over de veiligheidsaspecten, ledereen let alleen maar op een fraai ont werp, maar dat is dan ook alles. Wij kijken niet alleen naar een mooi plaatje, maar ook naar de praktische eisen van het buiten de pistes skiën". Het is tijd voor de volgende opna me. Nog één vraag: is het extreem skiën afgelopen voor Patrick Val lengant? Een lach glijdt over zijn gezicht. „De afgelopen twee jaar ben ik bezig geweest met het op zetten van m'n eigen kledingmerk. Ik had toen geen tijd om expedities te ondernemen. Maar het zal er ze ker weer van komen. Mijn zoon van zestien wil met mij naar de berg Aconcaqua in Chili. Een berg van 6958 meter hoogte". We nemen afscheid. De camera's staan klaar. Op een wenk van de regisseur schiet Patrick Vallengant over de rand van een ijzingwek kende steilte en stort zich naar be neden. In een mum van tijd is hij uit het oog verdwenen. TOM VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1986 | | pagina 31