Commerciëel net redt het bestel ETER USTINOV FUNGEERT ALS RODE DRAAD idiq/televisie m CcidacSowtcmt VRIJDAG 24 OKTOBER 1986 PAGINA 19 HAAG In zijn functie als am* 0, ideur van UNICEF is de acteur, Ijver en regisseur Peter Ustinov li'ivond (Ned. 1 om 20.28 uur) de draad tijdens het gala, dat ter gele- leid van het veertig jarig bestaan dt uitgezonden. Dat gebeurt tijdens rechtsreeks verslag vanuit het Ne- inds Congresgebouw in Den Haag. itaal nemen ruim vijfentwintig lan de Eurovisie-uitzending over, van zeven rechtstreeks en in elk vijftien (waaronder Japan) op .1 later tijdstip. Het idee voor dit CEF Gala werd twee jaar geleden (O Niehe geboren. Hij vond dat er moest worden gewacnt tot Ameri- iet initiatief zou nemen de jubile- Um-uitzending op poten te zetten. „UNICEF is een Europese aangelegen heid. Tenslotte werd de organisatie nier vlak na de tweede wereldoorlog opge richt om kinderen in het chaotische Europa te helpen", aldus Ivo Niehe. De presentator bedacht een eenvoudig en goedkoop concept: elk land zou voor het anderhalf uur durende programma een eigen artiest aanleveren. Voor die inbreng zou een bedrag moeten worden betaald. Daarbij zou de tv-maatschappij bovendien voor de kosten van verblijf opdraaien en voor de gage als de artiest daar om zou vragen. Het concept liep wat uit de hand omdat veel meer Euro pese landen aan het evenement wilden meewerken dan was verwacht. Hoewel het de goedkoopste televisie show in zijn soort is geworden, barst hij toch bijna uit zijn voegen van het ta lent. Minister-president Lubbers zal dit unieke gebeuren inleiden. Behalve ar tiesten zoals Udo Jürgens, Michel Le grand, Amalia Rodrigues en Charles Aznavour zijn er ook twee gefilmde UNICEF-portretten. De eerste laat zien wat de organisatie in de afgelopen veertig jaar heeft ondernomen. De tweede toont de toekomstplannen. Om dat het programma boordevol artiesten zit, er tijd is ingeruimd om het belang van UNICEF te onderstrepen en om te vertellen dat de organisatie heel veel geld kan gebruiken, heeft een aantal gefilmde felicitaties van beroemdheden het onderspit moeten delven. Alleen de beste drie zijn overgebleven. Nancy Reagan praat als moeder over UNI CEF, Paul McCartney doet dat als pop ster en prins Rainier van Monaco als vorst. Peter Ustinov, die in februari aan een nieuwe Pierrot-film begint, zal al im proviserend de verschillende onderde len aan elkaar breien. De Engelsman, die net terug is van een 16 dagen du rende reis door China als ambassadeur van UNICEF, gevraagd naar zijn taak tijdens de uitzending, moest gisteren la chend antwoorden: „Ik heb geen idee". HANS PIÉT 'elevisie- rijzen ANV 'uegekend ïlLVERSUM - Het be- iur van het Algemeen- derlands Verbond 4 NV) heeft drie televisie- r,j ijzen toegekend. Een rste prijs van 3500 gul- !j n gaat naar Luisa Tre- voor haar blijspel „Een t in de marktTwee eede prijzen van elk [0 00 gulden zijn er voor rel Donck voor het tv- el „Oude Talen" en voor 'Hjllem Capteyn voor zijn i; -spel Otto en Hans". De Rijzen worden 13 decem- ni r in Maastricht uitge- ii kt 1 et gaat om de artis- «i ke Visser-Neerlandia- s ijzen die om de twee jaar is orden toegekend voor 0) inuscripten in het Ne- li rlands voor afwisselend 15.ior-, televisie- en toneel- p il. iii lersfoort eerste ral abonnee-radio 15, RSFOORT - In Amersfoort )0 iet eerste abonnee-radionet Nederland in gebruik ge- 61Het is tevens het eerste ka- dio-net van deze soort in Eu- 2jDeze nieuwe radio-service 01 It verzorgd door ziekenom- iDe Golfbreker uit Amers- .Met abonnee-radio richt de E snomroep zich vooral op r0 sen die veel aan huis zijn ge- H en. In de programma's zal ie acht worden besteed aan lo- n nieuws en onderwerpen in lienstverlenende sfeer. Met liitiatief schijnt Amersfoort ep van Hilversum als media- over te willen nemen, zei de essurun van WVC, die na- minister Brinkman dit ra- bedrijf stelde. TROS-VOORZITTER MINDEROP: HILVERSUM De leden werfacties van de omroepen komen TROS-voorzitter mr. Henri Minderop de keel uit. „De TROS is wat ledenwer ving betreft niet heilig -we doen net zo hard mee- maar de jacht op leden begint te es caleren. De excessen stapelen zich op en beginnen bijna ge woon te worden". Minderop wil dan ook graag een einde maken aan de geld verslindende acties, net zo graag als hij samen met zijn 'natuurlijke bondgenoten' Ve ronica en AVRO een commer cieel net van de grond wil hel pen, min of meer in de geest van het regeerakkoord. Zijn streefdatum voor dat eerste commerciële net is 1 januari 1988. Eén probleem: AVRO en Veronica zien het TROS-plan niet zitten. Maar daar lijkt Minderop zich geen zorgen over te maken. In het voorzittersoverleg van de omroepen wil Minderop binnenkort pleiten voor een zuivering en een jaarlijkse controle van de ledenbestan den, terwijl hij al eerder een pleidooi hield voor beëindiging van de 'uitverkoop-acties' die sommige zendgemachtigden er met hun bladen op na houden. Minderop schetst een aantal reakties die hij kreeg naar aanleiding van de AVRO-lees- map-actie: „Wij kregen zielige brieven van mensen die schre ven: 'Meneer, we zijn al jaren lang lid van de TkOS, maar als we de leesmap willen hou den, moeten we lid worden van de AVRO en twee bladen kunnen we niet betalen'. Andere omroepen moeten ge lijksoortige reakties hebben gehad; bij de AVRO moeten opzeggingen binnenkomen van volledig betaalde lidmaat schappen, die vervolgens op nieuw als gratis lid worden ge noteerd. Waar ben je dan mee bezig? In ieder geval met veel kosten te maken: de TROS be steedt volgens Minderop jaar lijks „minimaal een miljoen" aan het met bescheiden acties op peil houden van haar le denbestand. „Toen ik vorig jaar in het voorzittersoverleg de kat de bel aanbond om te komen tot een regeling voor de wer vingsacties, reageerden de an dere omroepen negatief. On langs liet ik de ballon opnieuw op en toen was wel iedereen het er over eens dat er duide lijke afspraken gemaakt moe ten worden over de aanbie dingsacties. De dagbladen ken nen zo n regeling en de om roepbladen moeten dat voor beeld volgen. In NOTU-ver- band wordt er nu aan ge werkt". Flauwekul „Wat er nu gebeurt is dat de omroepen gefixeerd op 31 de cember zoveel mogelijk 'leden' proberen te werven. Op die datum wordt het bestand ge teld en men wil zoveel moge lijk contribuanten over die da tum heentillen. Onzin, want iedereen weet dat een dag la ter een groot aantal leden moet worden afgeschreven. Als mensen opzeggen, doen ze dat per 1 januari. De decem- ber-cijfers die bekend worden Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes De Snorkelt, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Balletgehelmen/ Walvis, een en al vis Bingo, popprogramma met O.a. de videoclip van de week (Ramones Aid: 'Something to believe in"), overzicht van de n top 20 (clips van Madonna. Communards en Frankie Goes To Hollywood) en studlogast Carmel met 'Mercey'. Presen tatie: Pé Vermeersch en Patty Brard I' Uitzending door derden. Pro- e gramma van de Christen-De mocratische Omroep Mededelingen an program ma-overzicht Journaal Weerbericht Airport, Amerikaanse speelfilm v uit 1970 met Burl Lancaster. I Dean Martin. Jean Seberg e.a. Regie: George Seaton. De di recteur van Lincoln Internatio nal Airport heeft zijn handen vol: er woedt een sneeuw storm. een landingsbaan is ge blokkeerd. er loopt een ge stoorde passagier rond met een bom. en zijn vrouw wil van hem scheiden Première, filmnieuws met Jo Röpcke >•23.40 Journaal en Coda: 'Bruikbaarheid van het. licht' van Gary Snyder uit 'Schildpa deiland' t 2 Zonen en dochtere (Sons and daughters), Australische tv-se- n rie met o.a. Rowena Wallace. Peter Phelps en Pat McDonald Muzikaal intermezzo E Comedy Caper», slapstick serie. Afl.: De golfspeler (The Golfer), met Oliver Hardy Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 0 Weerbericht 5 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 5 Wereldoorlog II (KZ, slot), Duitse documentaireserie. Afl. 7: Breendonk. Getuigenissen van gevangenen die Breen donk overleefd hebben 5-22.55 Parlando ma non trop- po, vijfdelige serie waarin Fred Brouwers met bekende Vla mingen praat over hun muzika le voorkeur. Afl. 1: Bob David- se. Gasten: Edith Volkaert, viool, pianoduo Kende (Hen- drickx en Joris van den Hau- we), hobo. Vlaams Kameror kest van Brussel o.l.v. Arie van Lysebeth en het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. Ronald Zollman tentips Grand écran: La Jouet. Franse speelfilm uit 1976 van Francis Veber met o.a. Pierre Richard en Michel Bouquet. Journalist Francois Perrln vindt eindelijk werk bij een weekblad, dat wordt geleld door een tlranleke directeur. Deze beschouwt de journalist als zijn persoonlijk speelgoed Camaradaa (Comrades). En gelse documentaireserie over het dagelijks leven in de Sovjet Unie Laatste nieuws )-23.50 Rox boz, popprogram ma in samenwerking met Mu sic Box. Presentatie: Ray Co kes tv 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Lee enfanta d'ailleura, docu mentaireserie. Afl.: Over de Touaregs 17.00 Cat animal étranga, verhalen van Tsjechov's 18.10 La mémoire das pauplas Francophones: Quebec 18.55 Rétrostalgie. humoristisch programma 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.40 Les enfants t ailleurs, docu mentaireserie. Afl.: Andalusië 20.10 Ton viel ami Pierrot, portret van de mime-speler Severln 21.05 L'aventure Francophone: Louisiana 21.55 Rétrostalgie 22.00-22.30 Nieuws music box 17.00 0 The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 El The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 0 The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 0The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 0The Simon Potter Show (herh.) 23.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 00.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter 01.00 0 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 0 Boogie Box, dansmuziek 03.00 0 Oft the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 04.00 0 Private eyes, special van Sunie 05.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 0 Boogie Box (herh.) bf 1 '5 Mededelingen van da ONEM, vacaturebank >0 Nouba nouba, klnderprogram- 0 Ondertiteling via Teletekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. B Zwart/wlt-uitzendlng. ■BZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via Teletekst. B3 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. 15.50 Tagesschau 16.00 Sieben Sommersprossen, Oostduitse jeugdfilm van Her mann Zschoche. met Kareen Schröter, Hilmar Baumann, Harald Rathmann e.a. Caroline en Robbie zijn belden 14 jaar. Ze leren elkaar kennen In een vakantiekamp en worden ver liefd. Het lijkt voor hen de nor maalste zaak om daar voor uit te komen 17.15 Denkstet?-Report, jeugdserie. Afl.: Brandweer 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 0 WWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 KI Die Privatsekretlrin, Duitse komische speelfilm uit 1953 van Paul Martin. Met Sonja Ziemann. Rudolf Prack, Paul Hörblger e.a. Gerda Weber, een knap meisje uit de provin cie. hoopt in Berlijn een be staan op te bouwen. Ze vindt werk als stenotypiste en wordt verliefd op een collega zonder te weten dat deze in werkelijk heid haar chef is, die ze nog nooit heeft gezien 21.50 Plusminus, magazine over economie 22.30 Tagesthemen actualiteiten met o.a. 'Bericht aus Bonn' 23.00 Sportschau 23.25 Erste Werke (Opera prima), Spaans/Franse speelfilm uit 1980 van Fernando Trueba. Met Oscar Ladoire. Paula Moli na, Antonio Resines e.a. De journalist Matias verpandt zijn hart hals over kop aan zijn jon ge nicht Violeta wanneer hij haar na jaren weer ontmoet. De leuke muziekstudente be antwoordt zijn gevoelens, maar Matias vindt het moeilijk haar eigenzinnige karakter te ac cepteren 00.55 Tagesschau 01.00 Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff gemïakt. zijn niet correct. Het is gewoon de grootste flauwe kul, waar sommigen dan ook nog hele theorieën aan vast plakken over welke omroep de populairste is". Over de tientjesleden zegt Minderop: „De zendgemach tigden kopen de tientjesleden met kadootjes en aanbiedingen die in sommige gevallen nog duurder zijn dan het tientje. Om een zuivere indruk van de motivatie van de tientjesleden te krijgen, moet je eigenlijk al leen die tientjesleden meetel len die dat bedrag voor de twééde keer betalen". Wanneer de TROS haar com merciële plan samen met een andere omroep kan verweze- lijken, hoeft Minderop zich niet meer te ergeren aan de le- denjacht. Maar AVRO en Ve ronica hebben al 'nee' gezegd, terwijl er zich (nog) geen an dere zendgemachtigde heeft presenteerd door Alfred Schmltt. Vandaag: 1. Opera tion 'Kawana': Greenpeace redt zeeschildpadden. 2. Der Hoatzln, een vogel die al 25.000.000 Jaar bestaat 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekts, cultureel magazine 22.45 Allein gegen die Mafia (5 en 6, slot), zesdelige Italiaanse tv-se- rie van Damiano Damlani. Met Michele Placldo, Barbara de Rossi, Angelo Infantl e.a. Na de ontvoering van zijn dochter tje Is commissaris Cattanl met handen en voeten aan de Ma fia gebonden. Hij kan niemand In vertrouwen nemen. Zijn vrouw heeft grote moeite hem te begrijpen. Zijn meerderen moeten hem wel schorsen 01.00 Heute aangediend voor het commer ciële net. Zoals bekend: mini maal twee omroepen krijgen van het regeerakkoord de kans om een commercieel net te starten. Minderop vindt vooral Veron ica's aarzeling 'onbegrijpelijk', maar hij denkt dat deze om roep nog wel bijdraait. „Rob Out wil meer dan het regeer akkoord hem toestaat en wei gert daarom. Wat Out wil is dagdromerij. Als hij wakker wordt en zich realiseert hoe de zaak feitelijk in elkaar steekt, geloof ik dat Veronica alsnog 'ja' zal zeggen. Het commercië le net wordt de redding van het hele Nederlandse omroep bestel: we kunnen beter tegen het buitenland concurreren, terwijl de andere omroepen onze omroepbijdragen kunnen opstrijken. Zakelijk gezien wordt iedereen er beter van". EDWIN BAKKER ANGSTVOOR KANKERVAAK ONGEGROND HILVERSUM - Volgens een schatting van het Koningin Wilhelmina Fonds moet één op de drie Nederlanders in de loop van zijn of haar leven ten minste één keer voor kanker worden behandeld. Eén op de vier Nederlanders sterft aan deze ziekte. Na hart- en vaat ziekten is het de tweede doodsoorzaak in ons land zijn, maar niettemin wordt er niet erg openlijk over gesproken. Kanker wordt geïdentificeerd met pijn, verminking en dood. Vaak ten onrechte, menen deskundigen. Teleac waagt vanaf dinsdag 4 november een poging iets weg te nemen van de angst en de mystiek, in een serie van acht voorlichtings lessen op televisie en radio. De „cursus" is opgezet voor mensen die rechtstreeks met kanker te maken hebben, met name patiënten en hun ver zorgers. Teleac heeft zich daarbij beperkingen opgelegd; niet ólles over kanker komt aan bod. In de radioprogram ma's staan de ervaringen van (ex)patiënten centraal, voor de tv-lessen is gekozen voor een opzet waarbij het proces wordt gevolgd vanaf het eerste on derzoek via de diagnose tot en met de drie voornaamste vor men van behandeling: chirur gie, bestraling en chemothera pie. De laatste twee uitzendin gen gaan respectievelijk over het wetenschappelijk onder zoek en het leven met kanker. Bij de lessen hoort een zeer overzichtelijk boek, waarin alle thema's nog eens uitge breider aan bod komen. De tv-uitzendingen zijn op de dinsdagen 4, 11, 18 en 25 no vember, 2, 9, 16 en 23 decem ber om 23.05-22.35 uur, Ned. II. Herhalingen zaterdagoch tend 9.35-10.05, Ned. I. Het cursusboek kost 24. TROS 15.35 Rotco leest voor 16.00 De Stop «n Stap Show, verkeersprogramma voor kinderen 16.25 Mask, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Pronken met andermands veren 16.45 TROS Pop Formule, pop programma gepresen teerd door Unda de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 'Ae-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne gepresenteerd door Jack van Gelder 18.15 Omgaan met kleine huis dieren, serie over dieren met Martin Gaus. Afl.: Juiste voeding zorgt voor een vrolijke huisgenoot TELEAC 18.30 Kinderboeken, les 1 (herh.) 19.00 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Van een muis een olifant maken 19.05 Knight Rider, Amerikaan se tv-serle met David Has- selhoff in de hoofdrol. Afl.: Onroerend goed. Een be roemde entertainer zet zich in voor de renovatie van een woonwijk. De on- roerendgoed-handelaar Sanford ziet dit met lede ogen aan en tracht door in timidatie renovatie tegen te gaan NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 UNICEF 40 Jaar Voor Kinderen, jubileumpro gramma vanuit het Con gresgebouw in Den Haag. in samenwerking met tal van Europese landen. Met als gasten o.a. Charles Aznavour, Udo Jürgens, Jaap van Zweden, Alexan dra Radlus en Han Ebbe- laar, Tamara Lund en Amalia Rodriguez. M.m.v. het Metropole Orkeset o.l.v. Harry van Hoof. Pre sentatie: Peter Ustinov 22.00 TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.30 TROS Tele-Thriller: Der rick, Duitse politieserie met o.a. Horst Tappert en Fritz Wepper. Afl.: Op een maandagochtend. Bij een bankoverval wordt een klant neergeschoten. Op de video herkent de hoofd inspecteur een van de da ders NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven 23.45-00.30 Studio Sport extra. Samenvatting van de WK Judo voor vrouwen in Maastricht. Commentaar: Pierre Zenden NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 Een ongeluk zit In een klein fluitje, Amerikaanse tekenfilm uit 1944 van Tex Avery 19.20 Dash, Engelse dansshow in het Palace Theatre in Londen. 20.10 VAR A's Woody Allen- Week: Love and death, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Woody Allen. Met o.a. Woody Allen, Dia ne Keaton en Georges Adel. Boris Grushenko, een nietig ventje dat uit blinkt in lafheid, wordt tij dens de Napoleontische oorlogen opgeroepen voor het Russische leger 21.32 Een wereld van verschil, informatief achtergrond programma rond een spe ciaal thema dat vanuit twee invalshoeken beke ken wordt. Vandaag: kan kertherapie, gezien vanuit de traditionals- en alterna tieve geneeskunde. Pre sentatie: Hans Emans 22.12 Praten met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan, serie van zeven reportages over een Nederlands ge zin. Afl. 3: Na de sexuele revolutie. Presentatie: Vio let Falkenburg 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven VARA 23.35-01.05 VARA's Woody Al len-week: Interiors, Ame rikaanse speelfilm uit 1978 van Woody Allen. Met o.a. Kristin Griffith, Marybeth Hurt en Diane Keaton. De gescheiden Arthur besluit, ondanks het onbegrip van zijn familie, weer te trou wen. Tijdens het huwelijks feest duikt zijn ex-vrouw op europa tv 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploorn', 'Plastinots'. 'Bumme* en 'Kosaks to the rescue' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report 20.30 Business News, magazine over de economie In Europa 21.00 Transport, negendellge Neder lands/Vlaamse dramaserie. Met o.a. Thorn Hoffman, Ntefc Pancras en Sylvia Mlllecam 21.55 Weerbericht en World Wstch 22.05-23.40 Sports Rsport duitsland 3 duitsland 2 14.50 E Maskerade, Oostenrijkse speelfilm uit 1934 van Willi Forst. Met Paula Wessely, Pe ter Petersen. Adolf Wohlbrüc- ke e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann. Vandaag: het Teuroburger woud. juten poppen en Bruno's kooktip 17.00 Heute 17.15 Teie-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Shaka Zulu, tiendelige serie over Zuid-Afrika als Engelse kolonie. Met Henry Cele, Ed ward Fox, Christopher Lee e.a. Afl. 1: De expeditie 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjoumal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Alte, Duitse misdaadserie met Rol» Schlmpf, Christoph Eichhorn, Beate Finckh e.a. Afl.: Falsch verbunden. Een depressieve echtgenoot belt in uiterste wanhoop een telefoni sche hulpdienst. Tevergeefs tracht de hulpverleenster hem van de voorgenomen zelf moord af te brengen. Dan hoort ze door de telefoon een schot 21.15 Tele-Zoo, natuurfilmserie ge- 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Geschie denis. Les 5: Nationalismus und Nationalstaat im 19. Jahr- hundert 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur Expeditio- nen zum Meeretgrund, repor tage van Alfred Thorwarth en Sigurd Tesche vanaf 2500 me ter diepte over natuurlijke bo demschatten 21.00 Zeitgeist-Maschine, zesdelige documentaireserie over Wes terse hedendaagse kunst. Afl. 1: Moderne und Postmoderne 21.45 Übergange - von Hebammen, Fahrmannern und Totenbe- •tattern, programma over overgangssituaties en hun pro blematiek 22.15 Die fünfte Frau (slot), driedeli ge tv-serie over verwikkelingen ten tijde van de Hongaarse op stand In 1956. Met Klaus Maria Brandauer, Turi Ferro en Auro- re Clément. Regie: Alberto Ne- grin 23.10 Immaterialien, filmreportage van Daniel Soutlf en Paule ZaJ- dermann over de uitwerking van de veranderde verhouding tussen mensen en voorwerpen op het menselijk denken en waarnemen via esthetische middelen 23.50 Laatste nieuws Paul Hörblger speelt de rol van Julius in de zwart/wit-film „Die Privatsekretarin". Duitsland 1 om 20.15 uur. bbc 1 Masterteam, spelprogramma Journaal en weerbericht London Plus, regionaal maga zine Wogan, amusementsprogram man met Terry Wogan Blankety blank, komisch spel- programma met Les Dawson mThe Colby's, Amerikaanse tv-serie met John James, Bar bara Stanwyk en Charlton Heston Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht mCall me mister, detectivese rie met Steve Blsley. Dulice Liecier e.a. Afl.: The other wo man Omnibus: The most beautiful lies, portret van de Australi sche schrijver Peter Carey The Late Film: The Big Fix, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Jeremy Paul Kagan. Met o.a. Richard Dreyfuss en Su san Anapach Weerbericht bbc 2 18.00 Lassie's Great Adventure, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Howard F. Kress 19.30 Micro live, informatieve serie over de technologie rond Infor matica 20.00 Snooker 20.30 Gardener's world, Informatie ve serie over tuinieren 21.00 Screen Two: The Russian Sol dier, herhaling van een tv-spel over een echtpaar op een boerderij, waar vreemde din gen gebeuren. Met o.a. Warren Clarke, Jane Wood en Alan McBaughton 22.20 Rothmans Snooker, samen vatting 22.50 Newanight, actualiteiten 23.35 Weerbericht 23.40-01.05 Rothmans Snooker, sa menvatting itv 17.45 Nieuwe 18.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.00 Bruce Foraythe'a Play your cards right, spelprogramma 19.30 New faces of '86, muziekpro gramma 20.30 Lost empires (1). tv-serle 22.30 Nieuwe 23.00 Powerboat racing 23.35 The tall blond man with one black shoe, speelfilm 01.15 John Pantry in person sky channel 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannfe 18.30 Hazel. All.: Dorothy takes a trip 19.00 Hogan'a Heroes. Afl.: The Ti ger Hunt, part two 19.30 The New Dick van Dyke Show. Afl.: The Birth 20.00 The New Candid Camera Show 20.25 From Here to Eternity. Afl.: Manoeuvres 21.15 E The Untouchables. Afl.: A taste of pineapple 22.10 0 Monsters of rock 22.55 0 Here comes the weekend (herh.) 00.00 0 Young, Free Single (herh.) rtbf 1 08.30 Nouba nouba, kinderprogram ma 09.30-10.00 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 11.50 Interwallonie; Zdravo, Zdravo, Zdravo, programma voor Joe- goslaven 12.30 Interwallonie: Ciao amicl, pro- gramma voor Italianen 13.30 Tribune économique et socia le, magazine voor onderne mers. Vandaag het C.S.C music box 08.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter 09.00 0 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' met Martin Bu chanan 10.00 0 Boogie Box, dansmuziek 11.00 0 Private eyes: Liverpool- special 12.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 13.00 0 Herhalingen duitsland 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.30 0 Super-Hitparade d< Volksmusik (herh.) 12.00 Umschau 12.55 Peraoverzlcht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht duitsland 2 11.00 0 Programma-overzicht 11.30 Chemie, informatieve serie 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers bbc 1 08.30 The Family Neas 08.35 The Muppet Babiee, poppen serie van Jim Henson 09.00 Saturday Super store, kinder programma met videoclips en tekenfilms 12.15-17.05 Grandstand, sportmaga- zine met o.a. paarderaces van uit Newbury. Rothmans Grand Prlx Snooker. Internationale tenniskampioenschappen voor dames vanuit Brighton en rug by (Engeland - Australië) sky channel 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker 12.10 0 Pop Formule 12.55 0 Young, Free Single 13.45 0 All American hot 100 itv 06.25 TV-AM, ontbljttv 09.25 No. 73 11.00 Fireball XL 5 (herh.) 11.30 Jack Holborn (herh.) 12.00 Nieuws 12.05 Saint and Greavsie 12.30 Worstelen 13.20 Airwolf, tv-serie RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.02 VARA: De rode draad. 19.02 NCRV: Metropolls. 20.02 Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goelemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De avondsplts. 19.02 Curry en Van Inkel. 22.02-00.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO/RKK: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlandse werk nemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40-22.00 Tehologische verkennin gen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport. Quiz en Waarachtig en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten. 18.00 Leiden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sporl. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. voor Turkse migran ten. 20.03 Imago, jongerenprogramma. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Pop 3 (8). 19.00 Kroniek 2: magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 BRT-Filharmonlsch Orkest o.l.v. AvI Ostrowsky, solist Ria Bollen, alt: 1. Droombeelden (wereldcreatie). Piet Swerts. 2. Vijf liederen, Gustav Mahler. 3. Symfonie nr. 7 In d, opus 70, Antonin Dvorak. 22.15 Actualia. 22.30 Kamermuziek: 1. Trio nr. 3 in g opus 110 voor piano, viool en cello. Robert Schumann. 23.00-23.45 Jazz in Europa. morgen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.03 Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk, 12,56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 13.06 TROS Aktua. 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Hêan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattlnale. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. Deutsche Kammer Akademle Neuss: klassieke muziek. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Je woordje doen (3V 09.45 Rekenen (2). 10.00 Nederlands-Taal, Tekens en Regels (3). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie zo zomer. 12^0 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Praise. 13.35 Opo Doro, voor Surlnamers en nederlanders. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor: Fraude in België. REGIONAAL RADIO RIJNMOND10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema uitzending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Programma met regionale verrassingen BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 11.00 Maatsch. magazine. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed ot niet te bed. Een pro gramma voor horizontale en verticale luisteraars. Presenta tie: Jos Ghysen. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse Top Tien. 11.30 Tips voor de Top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcerl (1). 1. Concer tante symfonie voor 2 fluiten en orkest. Federigo Fiorillo. 2. Kwintet in es opus 87, voor piano, viool, altviool, cello en kontrabas. Johann Nepomuk Hummel. 09.20 Ochtendconcert (2). 1. Strijk kwartet nr. 5 In F. KV. 158. Wolfgang Amadeus Mozart. 2. Sonate opus 34 nr 2 In g, Mu- zlo Clementi. 10.00 Educatief Magazine: Wegwijzer. 11.00 Pour Ie piano. Claude Debussy. 11.15 Jef van Hoof herdenking (1). 12.00 Intermezzo. Sonate in e voor viool en piano, Arthur Verhoe ven. 12.15 Koormuziek. 13.15 BRT-keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19