Akkoord over jouw sporthal luinwetering Zilkerduinweg zeker drie weken afgesloten eiderdorp :oet 25 mille ^zuinigen op altureel werk Botsingen op rijksweg bk grondverontreiniging I Katwijkse wijk Synthese "rkeerplaatsen voor invaliden bij sportaccommodaties Paddestoelen Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) houdt zaterdag een paddes toelenexcursie op het NKTC- terrein aan de Voorweg in Hazerswoude. De deelne mers zullen door gidsen weg wijs gemaakt worden in de wereld van zwammen, myce lium en sporen. Opgeven kan bij Anny Tielenius, 01727- 2910. De excursie begint om tien uur 's ochtends bij de in gang van het NKTC-terrein. Sharon Het Sharon Kwartet treedt zondagmiddag op in de Groé- ne Kerk aan de Haarlem merstraatweg in Oegstgeest. Er worden werken uitge voerd van Schubert, Mozart en Ravel. De eerste violist. Gil Sharon, de tweede violis te Rodica-Daniëla Ciocoiu, de altviolist Georg Haas en de cellist Catalin Ulea-Meier wonnen vele internationale prijzen. Aanvang twee uur. Een toegangskaart kost tien gulden, CJP'ers en 65-plusr sers moeten zes gulden beta len. DHV De Duitse Herder Vereniging houdt zondag in Lisse haar jaarlijkse clubkampioen schap. Om half acht begin nen de honden met het speu ren. Om ongeveer elf uur start op het terrein in de Poelpolder het appèl dat wordt gevolgd door het man- werk. Men rekent erop dat in totaal 19 honden aan deze clubkampioenschappen mee zullen doen, verdeeld in drie groepen. De winnaar van de afdeling A =B=C mag zich voor èèn jaar kampioen van de vereniging noemen. Pankras Toneelvereniging Pankras brengt zondag, maandag en dinsdag het stuk „Tina Tota- los" van Hans van Wijngaar den op de planken van feest gebouw Kasanova in Sassen- heim. Het verhaal speelt in een sloperij waar zojuist een nieuwe persmachine is ge bruik is genomen. Men zoekt nog een naam voor het appa raat. De zoon van de sloper heeft een idee: „Tina Tota- los", de naam van zijn Griek se vakantievriendinnetje. Het is een keuze met veel conse quenties. De regie van dit vrolijke stuk is van Joop van der Zwet. De voorstellingen beginnen om acht uur, een toegangskaartje kost vijf gul den. Andrei' Serban Het Roemeense orkest van Andrei Serban geeft zondag middag een koffieconcert in De Bron in Alphen aan den Rijn. Dit folkloristisch en semble is gespecialiseerd in Roemeense muziek, maar brengt ook Hongaarse, Russi sche en andere Oost-Europe- se volksmuziek ten gehore. De toegang voor hel concert bedraagt vijf gulden. Houders van een CJP of Pas 65 beta len vier gulden. Kinderen tot twaalf jaar oud hebben gratis toegang. Er is een crèche aanwezig. Het concert begint om half één. Concours De Zoeterwoudse Sint Jans fanfare houdt zondag een so listenconcours in het muziek centrum. Meer dan 70 muzi kanten zullen de gehele dag van tien tot circa negen uur strijden om de punten. Het concours vindt plaats on der auspiciën van de Zuid hollandse Muziekfederatie. Vorig jaar nog vond het solis tenconcours geen doorgang wegens gebrek aan belang stelling. De Sint Jans fanfare heeft dit maal de organisatie naar zich toegetrokken. Jongerenkorena vond De dekenale werkgroep voor liturgie en kerkmuziek Alke made houdt maandagavond vanaf acht uur een jongeren - korenavond in de parochie kerk St. Petrus Banden in Roelofarendsveeh. In totaal zes jongerenkoren uit Lei- muiden, Rijpwetering, Oud Ade, Oude Wetering en uit Roelofarendsveen nemen hieraan deel. Bovendien wordt een intermezzo ver zorgd door het King's Kom bo uit Woubrugge. Aan het be gin en het eind van de avond is er gelegenheid voor sa menzang. De aankondigingen worden verzorgd door pater Sasse van Ysselt. De toegang is gratis. Coopertest Ook deze winter kan men in Voorschoten elke maandag avond een Cooptertest lopen. Plaats van handeling is het kunstgrasveld van Forescate. Er zijn twee starts, om acht uur en om kwart over acht. Welzijns-wethouder L. Mar selis geeft maandagavond 27 oktober het startschot voor de eerste test. Op 22 en 29 de cember wordt geen Cooper test gehouden. EHBO In Oegstgeest start woens dag een cursus eenheidsdi ploma EHBO. Deze cursus, onder auspiciën van de afde ling Oegstgeest EHBO, wordt gegeven in de Gevers-Deutz Terweeschool, ingang Juffer- mansstraat en omvat 16 les sen van twee uur. Er kunnen nog een aantal cursisten ge plaatst worden. Inlichtingen bij de heer A. Dirkse, tele foon 071-760056, bij geen ge hoor 071-176832. Men kan zich ook voor aanvang van de cursus aanmelden. DE ZILK De Zilker duinweg zal zeker drie weken voor alle door gaande verkeer zijn afge sloten. Momenteel worden werkzaamheden verricht om de afslag van de pro vinciale weg SW-I te wij zigen. Dit staat in een brief die de Zilkenaren deze week thuis hebben gekregen van provinciale waterstaat. Met nadruk wordt erop gewe zen dat na de reconstructie de voorrangsregeling gewijzigd zal worden. Dan zal het ver keer op de Zilkerduinweg richting Haarlem voorrang hebben. Er zal trouwens hele maal geen echte rechtstreekse doorgaande weg meer zijn vanaf de SW-I naar Hillegom. Het verkeer vanaf de provin ciale weg zal eerste een stukje de Zilkerduinweg moeten op gaan om dan pas af te kunnen afslaan naar Hillegom, zodat als het ware een „bocht" in de oude route is gekomen. Dit al les gaat gebeuren in verband met de verkeersveiligheid. Het is inmiddels vrij Zeker dat de plannen om de Herenweg- Zilkerweg richting De Zilk af te sluiten bij de Ruigenhoek van de baan zijn. De bewoners van de Ruigenhoek wilden er niet aan, onder andere omdat men vreesde dat de toeristen bussen in de bollentijd zich dan door de Ruigenhoek zul len gaan wringen op hun bloemrouters. Ook de NZH had bezwaren om dezelfde re den. Wel zal de Zilkerduinse- weg door De Zilk worden ge reconstrueerd. eigenlijk zou de gemeente moeten wachten op geld van de stads- en dorps vernieuwing, maar gisteren in de raadsvergadering bleek wel dat geen van de politieke par tijen gelooft dat dat geld bin nen redelijke termijn ver wacht kan worden. Wethou der Heemskerk hoopte dat er dan van de provincie geld los zou komen voor de herinrich ting als de gemeente deze pro vinciale Zilkerduinweg in ei gen beheer overneemt. Het is een goed gebruik dat de pro vincie dan de weg in goede staat aflevert en geld geeft voor onderhoud. Die opknap beurt zou dan omgezet kunnen worden in een herinrichting, hoopte de wethouder. Mocht dit niet lukken, dan overweegt hij het advies van de partijen op te volgen en de reconstruc tie te betalen uit gemeentelijke middelen. Natuurlijk zal de Zilker bevolking inspraak krijgen in de plannen. VOORHOUT VERANDERT OGB VOORHOUT Veel inwoners van Voorhout wacht een heel an dere aanslag voor de onroerend goed belasting (OGB) dan ze tot dusver gewend waren. In een aantal gevallen zal veel meer en in andere gevallen veel minder betaald moeten worden. De commis sie financiën is gisteravond accoord gegaan met de uitgebrachte taxaties en voorgestelde tarieven van de onroerend goed belasting voor komend jaar. Eén keer in de vijf jaar moeten huizen in een gemeente een hertaxatie ondergaan ten behoeve van de heffing van deze belasting. In de gemeente Voorhout is dat altijd geba seerd op zaken als de stichtingskosten en de kosten bij verkoop. Dit keer is de hertaxatie uitgevoerd door een beëdigd taxateur. De getaxeerde waarden van de huizen blijkt nu in bepaalde straten in Voorhout gemiddeld aanzienlijk hoger te liggen, in andere straten hebben de huizen gemiddeld weer een lagere waarde dan de ge meente tot dusver hanteerde. De huizen in Plan Spoorlaan 1 en 2 plus de wijk Oosthout leverden overwegend lagere taxaties op. De Jacoba van Beierenweg blijft gemiddeld ongeveer gelijk maar kent ook uitschieters zowel naar boven als beneden. De duidelijk ste afwijking in de getaxeerde waarden ten opzichte van de oude waarden trof men aan in het oudere gedeelte van de Boerhaave- straat, Willem Botsstraat, Ter Haar Romeynstraat en de Mgr. Broerestraat. De panden in de Herenstraat zijn overwegend alle maal hoger getaxeerd dan vroegerhet geval was. De enige die nog wat moeite had met de vooral tyoger uitgevallen taxaties was het PvdA-raadslid W. de Wit. Hij vond de verschillen in sommige ge vallen van 45 duizend naar 132 duizend toch wel wat al te fors. £>EN OMGEVING QeidótiOotvimd VRIJDAG 24 OKTOBER 1986PAGINA 17 tiken in wachthuisjes Het ontbreken van de bankjes is inder daad een gemis, geven burgemeester en wethouders toe. )WIJK Er komen bankjes in w geplaatste wachthuisjes van |-bussen. Burgemeester en wet- r delen dit mee naar aanleiding igen in de algemene beschou- De planologische procedure tot het rea liseren van een voorsorteercentrum van de PTT op een terrein aan de Schiestraat, verkeert in een eindstadi- Ivan het CDA. ■actie constateerde, dat enige tijd i bij een aantal bushalten wacht waren geplaatst. Juist de oude- urn. Uit de toelichting van het college :en vaak gebruik van het open- blijkt, dat gedeputeerde staten aanvan- •voer en nemen daarbij ruim de kelijk een negatief standpunt innamen de bus «iet te missen. Die wat de lokatie betreft. Op aandringen jd moeten zij, nu bankjes ont- van het Noordwijkse college bleken ge- staande doorbrengen en dat deputeerde staten bereid hun reeds in- l^t CDA geen goede zaak. Deze genomen standpunt in heroverweging ;Hjn geplaatst door een reclame- te nemen. De beslissing van het provin- ^eelt het college mede. Dit plaat- ciale college moet nog worden afge- !€ieurt gratis en ook het onder- wacht. De loketten blijven in het huidi- T voor rekening van de firma, ge gebouw aan de Voorstraat. Vernielingen aan scholen HILLEGOM Twee scholen in Hillegom, De Giraffe aan de Guido Gezellelaan en de Rembrandtschool aan de Abellalaan, zijn in de nacht van woensdag op donder dag bezocht door in brekers. In beide ge vallen bleef het bij een poging tot inbraak. Twee deuren werden vernield en bij De Gi raffe werd de ruit van de kamer van de di recteur ingegooid. Eigenaar goudvinken bekeurd RIJNSBUP'G De rijkspolitie Rijnsburg en de Algemene Inspectiedienst hebben gisteren in totaal 40 volièrehouders be zocht. Gekeken werd of de vogelliefheb bers verboden vogels in bezit hadden. Te gen één Rijnsburgse volièrehouder werd proces-verbaal opgemaakt. In de vogel kooi van de man zaten twee goudvinken. Hel is verboden deze zeldzame vogels in bé5»it te hebben. Inbraak in school RIJNSBURG Uit de Christelijke Tuin bouwschool aan de Spinozalaan zijn in de nacht van woensdag op donderdag een boorkolom en een stofzuiger gestolen. De inbrekers drongen de school via het prak tijklokaal binnen. De boorkolom weegt 75 kilo en heeft een waarde van 1200 gulden. TROTTOIR IN DEZEESTRAAT NOORDWIJKERHOUT Het colle ge van B en W van Noordwijkerhout lijkt wel te voelen voor een trottoir in de Zeestraat. Gisteren bleek in de raadsvergadering dat er in elk geval nog over gepraat moet worden. De VVD is op voorhand geen voorstan der maar volgens de heer Sluis (CDA) zouden de daar wonende mensen graag zien dat er een trottoir wordt aangelegd. Wethouder Heemskerk op perde dat de vele langs de weg gepar keerde auto's bijvoorbeeld op ieders eigen terrein zou kunnen worden ge zet waardor dan ruimte vrijkwam voor een trottoir. In de commissie Openbare Werken zal deze zaak nog nader worden bekeken. Aannemer komt bewoners Kerpsdam tegemoet WARMOND Over de aanvoerroute van de bouwmaterialen voor het plan Ter Leede is gisteren opnieuw overleg gepleegd. De bewoners van de Kerpsdam waren nog niet helemaal tevreden over de oplossing die in de vorm van rijplaten was gekozen. Aanvoer over water, zoals de omwonenden graag willen, is te kost baar om binnen het al zeer krappe budget voor de woningwetwo ningen te passen. De aannemer zal nu in de knik van de Kerpsdam de straatklinkers verwijderen en betonplaten leggen zodat de druk van de zware wagens meer verdeeld wordt. Het rechte stuk van de dam zal naar de verwachting van de deskundigen geen problemen opleveren. De situatie is gelijk aan bijvoorbeeld de van Milsdam waar ook het zware vrachtverkeer tijdens de bouwperiode door heen rijdt. Aanvoer via de Straat ter Leede is onmogelijk omdat de vrachtwagens de draai daar niet kunnen maken. Dat zou wel ge kund hebben als tijdens de bouw juist de Dorpspomp voor renova tie elders zou hebben gestaan, zoals dat enige weken geleden nog het geval was. Het verschuiven van de restauratie naar een later tijdstip was echter niet gewenst omdat de jubileumviering van de aangrenzende galerie en de ingebruikneming van de Pomp als een geheel zouden plaatsvinden. De voorbereidingen daarvoor waren al ruim een jaar bezig. e O 4jDWIJK Er is instemming bereikt [tfle bouw van een Noordwijkse *Bl in de omgeving Duinwetering. Het n hoopt, dat de daar- oodzakelijke proce- vniet teveel vertra- telillen opleveren. De 'tes met de voetbal- Jging Noordwijk en interne gemeente- voorbereiding heb- ;il nodige tijd gekost. ■Mlels is ook de Sport- sl volledig akkoord de gepresenteerde t bestuur van de voet- Lediging Noordwijk is, na ajjtste gesprek medio ok- rgp een enkel klein punt jfreenstemming bereikt e totstandkoming van „Wij verwachten dan innenkort via een com missie een voorstel te kunnen doen", delen B en W in hun antwoord op de algemene be schouwingen mede. De ge meente heeft geen wachtlijst voor particulieren, die niet clubgebonden willen sporten. De animo daarvoor blijkt niet groot te zijn. Naar aanleiding van vragen van de VVD-fracties en die van Noordwijks Belang delen burgemeester en wethouders mede, dat de exploitatietekor ten van het Bollenbad voor re kening van de gemeente ko men. De raad van beheeer streeft voortdurend naar ver laging van het tekort. Nog voor de zomer van dit jaar heeft deze raad een voorlopig renovatieplan aan burgem- meester en wethouders gepre senteerd. Met de uitvoering van de eerste fase van dit plan heeft het college inmiddels in gestemd. De overige fasen wil de raad van beheer opnieuw onder de loep nemen. De defi nitieve plannen verwacht het gemeentebestuur na de jaar wisseling. In hun antwoord wijzen burgemeester en wet houders er op, dat de omvang vna de exploitatietekorten het gevolg is van zaken, waarop de raad van beheer geen vloed heeft. Een slechte zon als in 1985 bijvoorbeeld zorgt voor extra-stookkosten, min der kaartverkoop en minder kantine omzet. In de begroting voor 1987 wordt rekening ge houden met een exploitatiete kort van circa 650.000, Ruw geschat gaat de huisves ting en exploitatie van de ge meentelijke diensten in het nieuwe raadhuis 250.000. per jaar meer kosten dan in de oude vestigingen. Burgemees ter en wethouders delen ver der mee, dat zij niet met een voorstel zullen komen om één of meer voorlichtingsambtena ren aan te stellen. In haar al gemene beschouwing had de PvdA, dat zij het ontbreken van een dergelijke ambtenaar als een gemis ervaart. „Wij de len deze opvatting niet", aldus het college. In totaal zeven auto's zijn gistermiddag om vier uur op de A4 op elkaar gebotst. Vier auto's waren betrokken bij een kettingbot sing op de rijbaan richting Amsterdam. Tijdens een file remde één van de betrokkenen op de linkerbaan plotseling af, waardoor een achter hem rijdende bestuurder in een slip raakte en boven op zijn voorligger knalde. Een derde automobilist die juist van de rechter- naar de linkerbaan wilde gaan schrok daar zo van dat ook hij in een slip raakte en tegen de vangrail botste. Op datzelf de moment was het ook op de rijbaan van de A4 richting Den Haag raak. Tijdens het rijden in file botsten drie auto's op de linkerbaan op elkaar doordat de achterste auto niet op tijd rem de. De bestuurder van de laatste wagen is doorgereden. WIJK Niet alleen )ndwater, maar ook de -in de Katwijkse wijk -tse blijkt verontreinigd Gedeputeerde Staten Zuid-Holland hebben tondigd dat de veront- le grond binnenkorl tóven zal worden, ne zullen drie garages, huur en enkele tuin- gesloopt moeten wor- jwijk Synthese wordt oktober 1985 hel vater gereinigd, omdat ïrontreinigd bleek te oosdoener was de che- r fabriek die voorheen op die plaats gevestigd was. Uit onderzoek bleek dat de verontreining de laatste tijd terugliep. In één gedeelte van de wijk had de grondwa tersanering echter te weinig resultaat, namelijk bij de wo ningen aan de Synthese 11, 30, 31 en 32. Uit aanvullend onderzoek bleek dat de grond op die plaats dusdanig vervuild was, dat er afgegra ven moet worden. De grond zal in stroken afge graven worden tot een diepte van ongeveer vier meter en weer aangevuld worden met schone grond. Er zullen voor de afgraving damwanden ge slagen worden. De weg zal tijdelijk afgesloten worden, waardoor een ontsluitings- weg aan de oostzijde van de wijk noodzakelijk is. Ook zullen woningen en kelder- boxen van de nabijgelegen flat een tijdje moeilijk te be reiken zijn. De bewoners van de wijk zijn inmiddels schriftelijk op de hoogte gesteld van ae si tuatie. De provincie en de gemeente Katwijk houden maandag een informatie avond voor de bewoners van de wijk Synthese in het ge meentehuis. Daar zal nadere informatie verstrekt worden over de werkzaamheden en de verontreiniging. JTjEEST De ge- oeraad van Oegst- uf stemde gister- niin met een voorstel en W om bij de Rjrken Hofbrucker- •'Van Houdringen- :<pe Voscuyl, Duiven- «üstraat en het zwem- -)oelmeer invaliden parkeerplaatsen leggen. De w aan te Leggen. De werkgroep „Oegstgeest zonder obsta kels" had reeds eerder een verzoek hierover tot B en W gericht. „Een al leszins redelijk verzoek" liet het college weten. Het blijkt dat voetpaden die langs het Oegstgeester Kanaal lopen door de jeugd gebruikt °ÏRDORP Het 'I van B en W ver- o! dat er in 1987 voor gedrag van 25.000 54 moet worden be- EjJ op het sociaal-cul- irfbudget. Het college 4 daarbij vanuit, dat ?ste de helft van de rijksbezui- volgend jaar gorden gerealiseerd. iflptekent een streep net financiële beleid, aft gemeentebestuur 6gen. In de oorspronkelijke opzet van het sociaal-culturele pro gramma voor 1987 was nog uitgegaan van een gelijkblij vend budget van 1.168.202 mil joen gulden. De instellingen die in Leiderdorp met profes sionele krachten werken heb ben intussen een brief van het college ontvangen waarin een voorlopige vacaturestop is op gelegd. Het college van B en W heeft inmiddels de gemeenteraad la ten weten dat de Streekmu- ziekschool, om de financiële problemen het hoofd te kun nen bieden, een extra bezuini gingsaanslag van 18.000 gulden worden als brom)-fietspad. Er zal een verkeersbord geplaatst worden met aanduiding „voet pad". Op verzoek van een der raadsleden deelde de voorzit ter, burgemeester Sj. Scheen- stra, mede aan de groepscom mandant van de rijkspolitie te verzoeken of er wat meer sur veillance kan plaatsvinden in de buurt van genoemde wan delpaden. Ingevolge eerder genomen raadsbesluiten zal op 1 januari in geheel Oegstgeest worden overgegaan op mini-contai ners. Gisteravond ging de Oegstgeesterraad akkoord met een wijziging van de afvalstof- fenverordening. Daarin is ruimte gelaten om in bepaalde gebieden of bij percelen het af val te laten aanbieden in plas tic zakken. Ontheffing van het gebruik van de container kan overwogen worden als men fysiek niet in staat is met een container om te gaan vanwege het gehandicapt zijn. In no vember zullen twee informa tie-avonden gehouden worden over de invoering van contai ners. De Muzenhof is èèn van de instellingen die minder subsidie krijgt als gevolg van de bezuinigingen door minister L.C. Brinkman op het sociaal-cultureel werk. krijgt opgelegd. In de gemeen tebegroting werd nog uitge gaan van een gemeentelijke subsidie van 488.430 gulden. Zoals bekend heeft het bestuur van de gemeenschappelijke re geling streekmuziekschool Rij nakkoord het ongenoegen van bestuurlijk Leiderdorp op de hals gehaald, door sinds 1982 het toegestane uitgavenpla fond te overschrijden. Een moeilijkverteerbaar punt blijkt te zijn dat de aangesloten ge meenten geen invloed op de gang van zaken kunnen uitoe fenen. Om tot een kostenbe heersing te komen wordt nu het financiële reilen en zeilen van de streekmuziekschool aan banden gelegd..

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17