Karakter Ruud Heus y w in de bouw gevormd Gelijkspel Jong Oranje Davidia Hanover wint Prijs der Giganten Landelijke Schaatsdag ook op Leidse ijsbaan Timman bereikt remise met Hübner Lucratieve topper voor Real Madrid Kieft krijgt schuld van falen Torino WK in Mexico levert ruime winst op PORT QeidócOowvant WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 PAGINA 9 shockeykampioen ïdt sponsor ININGEN GIJS Groningen heeft met van vandaag een hoofdsponsor. Gister- kwam de Nederlandse ijshockeykampi- it overeenstemming met de firma Noor- Itoros BV, een handelsmaatschappij in jterialen en aanverwante artikelen. Het iorcontract beslaat in principe een tijdsbe- an drie jaar en levert het Groninger be- >.a. shirtreclame en naamskoppeling op. |e ondertekening van het contract tussen jr en gesponsorde kwam gisteravond een aan de penibele financiële situatie waar- iJshockeystichting de afgelopen weken >erde. GIJS draaide in feite alleen op de ige van een aantal fanatieke ijshockey- iusiastelingen die vlak voor de competitie flpende hand toestaken. Phil Anderson (links) verbond zich gisteren offcieel aan de wielerploeg van Peter Post. De Australiër signeerde het contract tijdens een tussen landing op Schiphol Beide partijen lijken er dik tevreden over ÉÉP te zijn. Drie kandidaten voor organisatie WK 1994 ZÜRICH Brazilië, Marokko en de Verenigde Staten willen graag de eindronde om het werelkampioenschap voetbal in 1994 organiseren. Voor de organisatie van 1998 is Zwit serland voorlopig de enige kandidaat. De FIFA maakte ook bekend, dat kandidaten voor '94 zich tot februari 1987 kunnen melden. In mei 1988 wil de FIFA de organisator aanwijzen. De eerstvolgende eindronde wordt in 1990 in Italië gehouden. EINDHOVEN Jong Oranje en een combinatie van lands kampioen PSV hebben gisteren de punten gedeeld. In Eindhoven werd het 1-1 in een oefenwedstrijd voor de jeug dige voetbalinternationals, die 18 november Bulgarije ont moeten in het eerste kwalificatieduel om het Europees kampioenschap. Zonder de Ajacieden Witschge en Winter, door Cruijff meeegenomen naar het trainingskamp ter voorbereiding op de ontmoeting van vanavond met Olympiakos Piraeus, kwam Jong Oranje vlak na rust op achterstand door Kool hof. Vijf minuten voor tijd maakte Willems van FC Twente 1-1 door veteraan-doelman Doesburg te passeren. SPANNING TERUG IN WORLD SERIES BOSTON Door de eerste overwinning van New York Mets op Boston Red Sox is de spanning teruggekeerd in de World Series. Na twee neder lagen voor eigen publiek won New York in Boston met 7-1 Hierdoor werd de stand 2-1 voor Boston. De ploeg met vier overwinningen is winnaar van het algemene Amerikaanse honkbalkampioenschap. Het I verlies in de eerste thuiswed-'" strijd shockeerde de 34.000 fans van Boston Red Sox. Len ny Dijkstra leidde het herstel van New York Mets in met een homerun. Nog in de eerste innings werd het 0-4. Red Sox kwam deze klappen niet te bo ven. j)TTERDAM Ruud |us denkt nog zeer re- jmatig terug aan de al waarmee hij Feye- brd op het spoor zette i Pees Munkas uit de j-ste ronde van het ?FA Cuptoernooi te ke len. „Dat was een ge ldig moment", herin- rt de van AZ gekomen ddenvelder/verdediger |h met een bijna geluk- |ige grijns op het vier- l nte gezicht. ,,Met zo %pl publiek in een Euro- Cupwedstrijd scoren, ïveldig. Die sfeer en n daarna ook nog eens i tweede goal, waar- ijjr we een ronde verder :en. Een enorme bele- iis. Ik werd na dat af- ïdsschot echt een •tje gek". trouwens niet zo'n gek !]k voorkomende hoedanig- d van Ruus Heus. die als frrdhollander, Westfries ei- (lijk, de nuchterheid zelve "n elk geval buiten het Er op wil dat, zeker zo ,7t na zijn entree bij Feye- »rd, nog wel eens wat te psen overlaten. Daarom »n terug naar de Kuip, vlak »r het duel met Pees Mun- i. „Ik stond echt te trillen m'n benen, net zoals trou- ps in de eerste wedstrijd in Hongarije. Doodnerveus was ik. En ik speelde dan ook niet goed. Het ging de eerste helft zelfs zo slecht, dat Israel in de rust tegen me zei: Zeg Heus. speel jij bij de tegenstander mee? Dan gaat er wel even wat door je heen. Je voelt je toch al wat minder prettig na zo'n slechte helft en dan zo'n opmerking. Maar gelukkig ging het de tweede helft een stuk beter. En na die goal FC Groningen met Van Dijk tegen Xamax DEN HAAG FC Gro ningen treedt vanavond in het eigen Oosterparksta- dion aan met Jan van Dijk. De aanvoerder tobt nog steeds met een heup blessure, maar zal in het treffen voor de strijd om de UEFA Cup tegen Xa max Neuchatel met een pijnstillende injectie toch moeten kunnen spelen. Hierdoor raakt Ron van den Berg voor het sinds hij van Sparta naar FC Gro ningen kwam zijn basis plaats kwijt. Voorts stelt trainer Rob Jacobs Johan de Koek in dè voorhoede op inplaats van jeugdinter- national Dick Koster kreeg ik helemaal vleugels. Ik ben helemaal niet zo'n speler, die een afstandsschot in de benen heeft. Althans dat dacht ik tot dit seizoen. Maar het is me dit seizoen nu al twee keer gelukt. Eerst tegen FC Groningen en daarna dus tegen die Hongaren. Ik denk dat ik het nu wel wat vaker ga proberen. Hoewel ik niet zo'n knal in huis heb als Ro nald Koeman". NogaI snel Ruud Heus was niet met enorme verwachtingen naar Feyenoord overgekomen. Na een vluchtig contact met het FC Köln van Georg Kessler trok de Kuipploeg de uit Hoorn afkomstige speler aan en Heus lijkt zich voorspoedig te ontwikkelen. In een rol van gecombineerde linkshalf/ linksback behoort hij tot de meer constante Feyenoorders en dat was ook wat hij zich tot doel had gesteld. „Het is allemaal nogal snel ge gaan", vertelt hij. „Zo snel dat ik niet eens tijd heb om over alles goed na te denken. Maar mijn opzet is bij Feyenoord zo goed mogelijk te spelen. Ik heb voor mijn carrière niks gepland. Het gaat toch alle maal redelijk voorspoedig. Tot mijn zeventiende heb ik nog in de bouw gewerkt, zeven uur beginnen en pas vijf uur thuis. Dat was behoorlijk af zien. Maar misschien heb ik daaraan wel mijn instelling te danken. Ik moet het toch van mijn karakter hebben. Ik wil knokken vanaf de eerste mi nuut. Misschien doe ik dat wel wat al te driest. Het ge beurt me nog te vaak dat ik een kwartier voor het einde kapot zit. Dat is niet goed. Ik moet gewoon zorgen voor een betere verdeling van mijn krachten. Mijn conditie is goed, dus dat moet kunnen. Ook Israel zegt regelmatig te gen me dat ik me wat moet inhouden. Maar eigenlijk ligt dat niet in m'n aard. Maar ik probeer het'". Verschil scherpte Ruud Heus, die bij AZ bin nenkwam net na de uitloop van de toppers en van die groep slechts Hugo Hoven- kamp en Jos Jonker, Peter Arntz en Eddy Treijtel nog meemaakte, heeft bij Feye noord naar zijn zeggen weinig aanpassingsproblemen meege maakt. ,,Het ging vanaf het begin lekker. Er was wel een ver schil in scherpte in de trai ning als ik het vergelijk met wat ik daarvoor bij AZ ge wend was. Maar daar had ik me vrij snel bij aangepast. Het enige waar ik last van had was een lichte liesbleseure, waardoor ik een paar weken minder speelde dan gewoon lijk. Maar ik ben nu weer hard op weg naar een goede vorm. Zoals het met heel Fey enoord wat beter lijkt te gaan Het probleem is dat we nog niet constant genoeg spelen De ene week is het goed en een wedstrijd daarna gaat het weer een stuk minder. Maar ik denk dat we op de goede weg zijn". Hetgeen vanavond zal moeten blijken in het eerste duel voor de tweede rönde van het UEFA Cuptoernooi tegen Bo- russia Mönchengladbach. „Dat wordt een zware dob ber", kijkt Heus vooruit. „Ik heb een paar jaar geleden in Oostenrijk met AZ een keer tegen Borussia gespeeld. Dat werd toen 1-1. Het was na tuurlijk een oefenwedstrijd, maar ik zou er nu voor teke nen. Er lopen een paar ge vaarlijke jongens in die ploeg, van wie libero Bruns op ,mij wel de beste indruk maakt. Die haalt rustig van twintig, dertig meter uit. Voor zo'n kegel en voor die snelle coun ters van Borussia moeten we oppassen. Als we eventueel de nul kunnen vasthouden heb ben we een goede kans een ronde verder te komen. Hoe wel je Borussia ook in uitwed strijden niet moet onderschat ten". FRANK WERKMAN Issen enige isteuropeanen WK dammen ININGEN Aan het ende wereldkampi- chap dammen, dat op jovember in Gronin- I begint, nemen naast vier Sovjet-spelers andere Oosteuropea- deel. De Joegoslaaf iimir Rejc is door de (lddambond (FMJD) de deelnemerslijst ge- ipt en vervangen de Italiaan Francesco irta. Onder de twintig fiemers bevinden zich door acht internatio- grootmeesters en zovele internationale ;ers. pestuur van de FMJD h tot de uitsluiting van de (slaaf, omdat aan het in Itus gehouden Oosteuro- zonetoernooi niet het iiene aantal spelers deel- i In dat kwalificatietoer- kwamen slechts vier spe- üitdrie Joegoslaven en rooi. terwijl de Tsjechen eten afweten. Het bestuur e FMJD achtte deze toer- lorm bij nader inzien niet esentatief. bvjet-Unie heeft de deel- pg van titelverdediger all Gantwarg, Michael j jiewski, Aleksander Dib- len Aleksander Baljakin jfad. "de vier Nederlandse spe- flnaken niet minder dan jun debuut in het wereld- jioenschap: John van den Gérard Jansen en Hans |in. Nationaal kampioen K-lerc verzekerde zich met Weede plaats in Dakar al deelneming aan dit we- Jteltoernooi. k' tijdens deze wereldti jd - dat tot en met 3 de- het Martinihalcen- onderdak vindt - is dat [pelers van het WK op 29 nber deelnemen aan het wereldtoernooi snel- n. Tevens wordt in ingen ten tijde van dit jöok het open Nederlands pmkampioenschap ge- i op 15 november. frant ontvangen Bel tussen en 19.00 uur, zaterdags tussen en 15.00 uur, tetefoonpr.071- en uw krant wordt nog dezeff- !(nd nabezorgd. HILVERSUM Geheel volgens de verwachtingen ging het grote geld giste ren bij de zestiende Prijs der Giganten op de Hil- versumse drafbaan weer naar het buitenland. In de serie mocht één van de vier Nederlandse paarden die aan de start verscheen, Uno Hazelaar, dan nog ge noegen nemen met een derde plaats, in de finale moest de enige Neder landse vertegenwoordiger, in handen van oud-Euro pees kampioen Jan Wage naar, genoegen nemen met de laatste plaats. De gigant van de avond was zoals verwacht de vierjarige Amerikaanse wondermerrie in Fins bezit, Davidia Hanover, die in de eerste serie won in de goede kilometertijd van 1.14.7 en de finale in 1.14.5 op haar naam bracht. Haar eigen record staat veel scherper, 1.12.1. In beide koersen heeft het pi keur Jormio Kontio niet veel moeite gekost de overwinning Davidia Hanover gaat als eerste door de finish in de Prijs der Giganten vóór Classic Cast (midden) en Nevele Jason (links), die tweede respectievelijk derde werden. te behalen. Van het totale prij zengeld van 1.5 ton, dat voor de giganten beschikbaar was, nam hij het aardige bedrag weet dat de merrie in haar tot van 65.000 gulden mee naar nu toe twee jaar durende huis. Een klein bedrag als men koersloopbaan al 2,5 miljoen bij elkaar heeft gelopen. Het prijzengeld in deze Prijs der Giganten, het jaarlijkse hoogtepunt van de drafbaan van Hilversum, was dit jaar door sponsoring van Ladbroke Totalisator behoorlijk opge trokken. De publieke belang stelling en daardoor ook de toto-omzet viel door het slech te weer behoorlijk tegen. Het bestuur van Hilversum had 10.000 gulden in het vooruit zicht gesteld voor diegene die het baanrecord kon breken. Het record staat sinds 1983 met een kilometertijd van 1.17.6 op naam van The Onion, die toen de Prijs der Giganten won. In de lange periode van deze koers kon maar één keer een in Nederland gefokt paard de Prijs der Giganten op zijn naam brengen. Dat was tijdens de eerste editie in 1971, de le gendarische en inmiddels overleden Henri Buitenzorg, die toen won in de bekwame handen van Jan Wagenaar. Deze Wagenaar is al weken lang in de weer om een mijl paal in de Nederlandse draf- sport te bereiken, namelijk zijn 3000e overwinning te boe ken. Ook gisteren kon hij de laatste hindernis niet nemen. ARTHUR VAN RIJSWIJK LEIDEN Wie eens wil ken nis maken met diverse ijsspor- ten, kan zaterdag terecht op de Leidse ijsbaan aan de Vondel laan. Dat is één van de vijftien locaties waar de ANWB in sa menwerking met KNSB de Landelijke Schaatsdag (voor heen „Ijsvrij") houdt. De organisatie in Leiden biedt een breed programma, dat start met drie demonstraties. Dat zijn tussen 9.00 en 11.30 uur kunstrijden, van 9.15 tot 13.45 uur schaatstraining en van 11.45 tot 12.45 uur short tracktraining. Om een uur start een openbare schaatsles, waaraan iedereen gratis kan deelnemen. De les duurt drie kwartier. Het resterende pro gramma luidt: 14.15 - 16.00 uur: mini-Elfstedentocht voor het gehele gezin (met herinne ring); 16.45 - 19.45 uur: demon stratie kunstrijden; 17.00 - 19.45 uur. demonstratie jeugd- schaatsen KNSB; 20.00 - 22.30 uur alcoholvrije schaatsdisco Men kan de gehele dag infor matie krijgen over alle staat sactiviteiten op de Leidse ijs baan, waar een winkel met schaatsartikelen is gevestigd. Het restaurant is de gehele dag geopend. Sportwereld Wielrennen René Pijnen is met zijn Zwitserse koppelge- noot Urs Freuler als tweede geëindigd in de zesdaagse van West-Berlijn. Pijnen en Freu le» hadden een ronde achter stand op de winnaars, Danny Clarke en Tony Doyle. Boksen John Emmen blijkt maandagavond tijdens het gala in Den Boséh zijn rechterhand te hebben gebroken. Hij staat tenminste voor zes tot acht wéken op non-actief. TILBURG Ondanks het feit. dat de aartsvijanden van weleer Viktor Kortsjnoj en Anatoli Karpov tegenover el kaar plaatsnamen, is de derde ronde van het Interpolis schaaktoernooi heel wat vreedzamer verlopen dan de voorgaande twee. Jan Timman had gisteren voor het eerst zwart en hield met een rustige remise in vijftien zetten tegen Hübner zijn uitzichtrijke posi tie vast. Miles en Portisch had den twee zetten meer nodig. Dat mocht dan voor de toe schouwers en commentator Hans Bouwmeester een wat te leurstellende ontwikkeling zijn, het toernooi heeft in de loop der jaren zo veel tot schaakvertier in hogere zin bijgedragen, dat dit er wel af kon. Geen grootmeester, waar ook ter wereld, kan het doen zonder een grondige studie van hetgeen in Tilburg ter ta fel is geweest. Zo is nu de vondst, die Miles in de eerste ronde tegen Beljavski in het Dame-Indisch ter tafel bracht, alweer onderwerp van diep gaande studie. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Real Madrid, de club van trainer Leo Beenhakker, ontvangt maar liefst 3,5 miljoen gulden dank zij de wedstrijd die vanavond in het Bernabeu-stadion tegen Juventus wordt gespeeld in de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. De 80.000 plaat sen van het immense stadion in de Spaanse hoofdstad zijn al dagen uitverkocht. Alleen al de kaartverkoop brengt de penningmeester van de „Koninklijke" ruim 2,7 miljoen gul den in kas. De overige inkomsten zijn afkomstig uit de ver hoogde reclamegelden en de verkoop van de televisierech ten aan maar liefst veertien landen waaronder ook Neder land. De spanning aan de vooravond van de partij is enorm groot; niet in de laatste plaats voor Beenhakker. De Nederlandse trainer gaat ongetwijfeld moeilijke tijden tegemoet indien zijn club door de Italianen uitgeschakeld wordt. Onder zijn leiding is het spel van Real slechts een slap aftreksel van het vaak briljante spel van vorig jaar. De groeiende kritieken in de Madrileense pers lijken nu eindelijk ook te zijn doorge drongen tot de ambitieuze zakenman-voorzitter Mendoza die de club met ijzeren hand regeert. Mendoza heeft deze week in een onderhoud met vijf mede- -bestuursleden zijn plannen uiteen gezet om volgend seizoen het Bernabeu-stadion om te toveren in een toneel waarop constant spektakelstukken worden opgevoerd. Mendoza heeft zijn mede-bestuursleden een verlanglijstje voorgelegd met spelers die in zijn ogen moeten worden aangekocht. Het lijstje is voorwaar geen flauwekul voor een voetbalclub als Real Madrid, dat met ruim dertig miljoen gulden schuld toch al behoorlijk in de rode cijfers zit. Door onze correspondent Gerard Kessels ROME - Moeilijke tijden voor Wim Kieft bij Torino. Mede door het zwakke optreden van de Nederland se spits bevindt de club zich in een crisis. Voorzitter Sergio Rossi, die het beu is elke zondag uitgeschol den te worden door ontevreden „tifosi" heeft aan gekondigd dat hij vertrekt. De supporters verwijten Rossi dat hij er bij zijn aankoopbe leid volstrekt heeft naastgekleund. Vooral Wim Kieft, over genomen van Pisa, is in de ogen van de tifosi een miskoop. Na zes speeldagen heeft de club echter slechts vijf punten verzameld. De laatste drie wedstrijden eindigden in nederla gen, waarvan twee op eigen terrein. Kieft scoorde in de eerste competitiewedstrijd uit een straf schop. Daarna heeft hij het vijandelijke doel niet meer we ten te vinden. De supporters eisen dat Kieft vervangen wordt door de negentienjarige reserve Lerda. Toen Kieft onlangs door een schorsing aan de kant moest blijven en Lerda zijn plaats in de spits innam, scoorde deze prompt. Tot verdriet van de tifosi zat Lerda afgelopen week echter weer op de reservebank. Voorlopig geniet Kieft nog de steun van trainer Radice. De oefenmeester kan zijn beleid echter weieens wijzigen nu zijn steun en toeverlaat, voorzitter Rossi, het veld ruimt. Voor Kieft staat er vanavond in de UEFA-Cupwedstrijd tegen het Hongaarde Raba Eto veel op het spel. ZÜRICH Bij het we- reldkampioenschap voet bal in Mexico werd een winst gemaakt van 102 miljoen gulden. De totale inkomsten bedroegen 205 miljoen gulden. Dit is aan zienlijk meer bij de vorige wereldtitelstrijd met 24 deelnemers in Spanje: in komsten 163 miljoen, winst 90 miljoen. Van de winst werd vier miljoen gulden gestort in het fonds voor de slachtoffers van de aardbeving vorig jaar september in Mexico Stad. Televisierechten brachten ze ventig miljoen gulden op en sponsors betaalden tot een to taal van 65 miljoen gulden. Zonder die twee bases was er in Mexico zwaar verlies ge boekt. Dertig procent van de winst bleef bij de organisatoren. De overige zeventig procent wer den volgens een verdeelsleutel overgemaakt naar de 24 deel nemende landen. De mini mum uitkering per land be droeg 2,65 miljotn gulden. De finalisten Argentinië en West- Duitsland ontvingen 4,4 mil joen gulden. West-Du itsland legde een miljoen gulden op de afvaardiging naar het wereld kampioenschap toe. De spelers kregen 75.000 gulden premie voor het bereiken van de eindstrijd, er moest voor hen ruim een miljoen huurpremie worden betaald aan de clubs en ze moesten voor 700.000 gulden verzekerd worden. PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. All American (J. van Dooyeweerd) 2.43,7 - 1.21,9, 2. Another Express, 3. Avan- ti S. Toto: winnend f. 10,50, plaat6 f. 2,20. f. 1.60, f. 3,10, koppel f. 11,70, trio I. 238,10. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Aronson Mac (M. Poort) 2.40,6 - 1.20.3, 2. Alfred A. 3. Ziny B. Toto: winnend f. 31,80, plaats f. 1,80, f. 2,90, f. 4,70, koppel f. 18,00, trio I. 816,20. DERDE KOERS. 1609 meter: 1. Zara de Legume (H. Langeweg) 2.09,4 - 1.20.4, 2. Viola Voloman, 3. Zombi Vi tesse. Toto: winnend f. 3,30, plaats f. 2,00, f. 2,00, f. 21,90, koppel f. 20,80, trio f. 86,30. VIERDE KOERS. 1609 meter (Prijs der Giganten, eerste serie): 1. Davidia Hafover (J. Kontio) 2.00.2 1.14.7. 2. sportuitslagen Classic Cast, 3. Uno Hazelaar. Toto: winnend f. 1,70, f. 5,80, f. 2,10, kop pel f. 14,50, trio f. 164,30. VIJFDE KOERS. 1609 meter (Prijs der Giganten, tweede Serie): 1. Marpheu- lin (J. Viel) 2.02,7 - 1.16,3, 2. Nevele Jason, 3. Gellnde S. Toto: winnend f. 1,60, plaats f. 1,50, f. 2,70, koppel f. 6,60, trio f. 34,70. Niet gestart: Regal Bunter en Egon Pan. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Wino Weber (L. Schoonhoven) 2.39,9 - 1.20,6, 2. Zeno Oostland. 3. Zyca More Bluff. Toto: winnend f. 9,40, plaats f. 1,90, f. 1,30, f. 1,20, koppel f. 19,30. trio f. 177,20. ZEVENDE KOERS. 2440 meter: 1. Zeus Buitenzorg (M. Vergay) 3.16,6 - 1.2Ö.6. 2. Yongka Corosa, 3. Ymuloh Topfok. Toto: winnende f. 1,90, plaats f. 1,20, f. 3,60, f. 1,80, koppel f. 19,80. trio f. 87,10. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1 Yvanhoe G (P. Petersen) 2.41,1 - 1.20,6, 2. Aida ter Lune, 3. William. Toto: winnend f. 3,80, plaats f. 1,50, f. 1,90, f. 7,70, koppel I. 17,50, trio I. 329,60. NEGENDE KOERS. 1609 meter (Prijs der Giganten): 1. Davidia Hanover (Kontio) 1.59,8 - 1.14,5, 2. Marpheu- lln, 3. Nevele Jason. Toto: winnend f. 1,30, plaats f. 1,10, f. 1,20, f. 1,40, koppel f. 1,90, trio f. 9,10. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Vivat Oldeson (G. Gommans) 2.37,2 - 1.18,6, 2. Zorro Hollyrood, 3. Tortoz. Toto: winnend f. 14,40, plaats f. 2,50, f 1,50, f. 1,40, koppel f. 16,20, trio f. 247,10. Niet gestart: Vanque Be- roona. ELF0E KOERS. 2900 meter: 1. United Power (C. Kamminga) 3.53,6 - 1.21,6, 2. Whinny Promise, 3.- War Glory. Toto: winnend f. 2,30, plaats f. 1.30. f 1,90, koppel f. 2,40, trio f. 9,30. Niet gestart: Wellino Terraise, Ytransbel- win R en Uhlan D. TWAALFDE KOERS, 1609 meter: 1. Zimpulse Alkestls (M. Poort) 2.06,8 - 1.18,8, 2. Zarpa. 3. Zorro Six. Toto: winnend f. 1,60, plaats I. 1,30, f. 2,50, f. 2,80, koppel f 7,80, trio f. 99,70. Omzet totalisator: f. 601.051,00. SCHAKEN Grootmeestertoemooi In Tilburg Afgebroken partij eerate ronde: Hübner-Kortsjnoj 0-1. Derde ronde: Miles (Engj-Portisch (Hon) 1/2-1/2; Hübner (WDI)-Timman (Ned) 1/2-1/2; Ljubojevic (Joe)-Bel- javski (Sov) afgebroken; Karpov (Sov>-Kortsjnoj (Zwl) afgebroken. Stait)# 1. Ljubojevic en Timman 1 1/2 pnt en 1 afg. partij; 3. Hübner en Mi- les 1 1/2 pnt; 5. Kortsjnoj 1 pnt en 1 afg. partij; 6. Karpov en Portisch 1/2 pnt en 2 afg. partijen; 8 Beljavski 0 pnt en 1 afg. partij. VOETBAL Reserve divisie A: AZ-DS'79 8-0, SW-Haarlem 0-3. WORSTELEN WK vrije stijl in Boedapest Tot 48 kilogram: 1. Li Jae Sek (Nko). 2. Laszlo Biro (Hon). 3. Michall Koes- ner (Sov); tot 57 kg: 1. Serge) Bjelo- gazov (Sov), 2. Georgi Kalsjev (Bul). 3. Barry Davis (VSt); tot 68 kg: 1. Ars- zen Vadzajev (Sov), 2. André Metzger (VSt), 3. Simon Sterev (Bul); tot 82 kg: 1 Vladimir Modoszjan (Sov). 2. Alexander Nanev (Bul). 3. Joszef Lob- nya (Tsj); tot 100 kg: 1. Asztan Adertsjev (Sov), 2. Sill Sherr (VSt). 3. Georgi Jantsjve (Bul).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9