Cruijff waakt voor onderschatting van Olympiakos Barcelona hangt vuile was buiten Schaatsseizoen wordt geopend op De Uithof Voorn wint ook tweede profpartij 3oksers uit achttien landen in Holland Toernooi mm $PÖRT DINSDAG 21 OKTOBER 1986PAGINA9 kimman goed van start 'ILBURG De schaakcarrière van Jan Timman ent twee witte plekken. De wielen van de we- eldkampioensehapscyclus plegen hem met regel- naai fijn te malen en hij heeft nog nooit het Inter- jolis-toernooi op zijn naam gebracht. Negen keer [jiairi hij zonder succes deel. Bij de jubileum-editie r a Tilburg is hij echter voortvarend van start ge gaan Gisteren won de 34-jarige Amsterdamse t rootmeester één zet voor het afbreken van Tony >1 liles. Als hij ook de afgebroken partij uit de eerste Bilde tegen Portisch op zijn naam brengt -nie- nand twijfelt daar inmiddels aan- blijkt Timman perfecte start te hebben gehad, die niemand het selecte gezelschap kan evenaren. Uitge- onderd Lajos Portisch misschien, die na de hang- artij tegen Timman ook tegen Karpov afbrak. De iud-wereldkampioen sloeg vijf zetten voor de tijd- ontrole een remise-aanbod af; een geste die wei- voorspelt voor de Hongaarse grootmees- NSF PROTESTEERT TEGEN KORTING OP SPORT DEN HAAG De Nederlandse Sport Federatie (NSF) heeft in een brief aan de fractievoorzitters van de Twee de Kamer haar verontrusting uitgesproken over de moge lijke bezuinigingen op de rijksubsidies aan de sport. De NSF zegt in het schrijven van secretaris Wim de Heer, dat haar via de pers berichten hebben bereikt over de. korting van 65 miljoen op het sociaal-cultureel werk. Een eerder voorgenomen bezuiniging van 130 miljoen werd bij de algemene beschouwingen in het parlement gehal veerd. De NSF vreest de speurtocht naar kortingsmoge lijkheden in de „kleine" sectoren, waaronder de sport. Door bezuinigingen zal de kwaliteit van de organisatie, de leiding en begeleiding van de sport in gevaar komen. De NSF doet bij de kamerfracties een beroep ervoor te zor gen, dat het huidige, in haar ogen minimale, bedrag voor de sport gehandhaafd blijft om de vele noodzakelijke ta ken van de sport intact te laten. Hongarije zegt oefentrip af STUTTGART De Hongaarse voetbalbond heeft op het laatste mo ment de oefentrip van het nationaal elftal door West-Duitsland afge zegd. Na de nederlaag (0-1) tegen Nederland voelden de Hongaren weinig voor de geplan de oefenwedstrijden te gen drie bundesliga- clubs. In plaats van de nationale elf speelt nu kampioen Honved Boe dapest twee oefenduels. Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 42 Eerste prijs: 1 x f. 361.196,60; tweede prijs: 3 x f. 50.000,—. Derde prijs: 166 winnaars x f. 890,50; Vierde prijs: 6.059 x f. 24,30; Vijfde prijs: 81.997 x f. 5. Cijferspel 42 Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf goed: 4x; vier goed: 23 x; drie cijfers goed: 206; twee cijfers goed: 2.234 winnaars. Toto 42 Eerste prijs: 21 x f. 2.415,90; tweede prijs: 473 x f. 39,40; derde prijs: 2.234 x 12,20. Toto-gelijk 42 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 x f. 90,10; derde prijs: 87 x f. 25,80; vierde prijs: 1.271 x f. 2,80. Olsen niet in selectie Denemarken KOPENHAGEN Jcsper Olsen van Manchester United werd door bondscoach Sepp Piontek buiten de selectie gehouden voor het Deense nationale elftal, dat op 29 oktober in Kopenhagen tegen Finland speelt in de kwalifikatiereeks voor het EK. De PSV'ers Ivan Nielsen en Frank Arensen maken, wel deel uit van de selectie. Het tweetal mis te, net als de eveneens opgeroepen Sören Lerby en Sören Busk van Monaco, onlangs wegens competi tieverplichtingen de oefenwedstrijd tegen West-Duitsland. Ook Mikael Laudrup, die zondag bij Juventus door een knieblessure aan de kant bleef, werd uitgenodigd. Bielefeld protesteert tegen nederlaag BIELEFELD Arminia Bielefeld, uitko mend in de tweede Bundesliga, is in op stand gekomen tegen de beslissing van de Westduitse voetbalbond (DFB) geen uit stel te verlenen voor de wedstrijd tegen FC Saarbrtlcken (1-3). Bielefeld had daar om gevraagd, omdat de vereniging geen elftal, maar slechts een tiental op de been kon b-engen voor het competitietreffen. In hét Westduitse betaald voetbal is een dergelijke situatie nog nooit voorgeko men. De bond meende, dat geen prece dent kon worden geschapen en weigerde het duel te verplaatsen. Het bestuur van Bielefeld besloot maandag protest aan te tekenen tegen de nederlaag. Het geval zal binnenkort mondeling worden behandeld. Saarbrücken zal ook om een standpunt worden gevraagd. AMSTERDAM Rob Witschge en Aron Win ter zijn gistermiddag met de selectie van Ajax ver trokken naar het trai ningskamp in Wassenaar. Het tweetal was voor vandaag opgeroepen voor een oefenwedstrijd van Jong Oranje in Eind hoven. „Die twee waren uitgenodigd per brief", sprak de verbaasde tech nisch directeur Cruijff. „En Ajax heeft ze keurig afgeschreven. Ik weet .niet hoe dat gaat in Zeist. Öf die mensen niet we ten, dat wij Europa Cup B «pelen". Een stelling, die enige uren later door woordvoerder Jes- 'se van de KNVB werd recht gezet. „Natuurlijk wisten wij dat, maar we hebben die brief gestuurd, zodat Winter ,en Witschge weten, dat ze bij de selectie voor Jong Oranje horen". Over de wedstrijd van mor gen meldde Cruijff: „Wij 'gaan Olympiakos zeker niet onderschatten, al heb ik me nog niet erg verdiept in die ploeg. Het is een elftal met kwaliteiten, niet te vergelij ken met de Turken van Bur- saspor". Cruijff gaat bij zijn bestuur niet aandringen op extra ver sterking van zijn selectie, nu Edo Ophof door een kruis bandblessure voor lange tijd uit de roulatie is. Voorzitter Harmsen liet dat Cruijff per soonlijk meedelen. Wel gaat de technisch directeur door met het aantrekken van de Fin Tiainen, de laatste we ken op proef bij Ajax en de Australiër Petersen. De test en proefwedstrijd van Tiai nen is positief uitgevallen. Nog 3500 staanplaatsen zijn in de handel verkrijgbaar. In ieder geval zal het bord „uit verkocht" op de deur kun nen en de tv-camera's naar binnen. Of dat voor een di recte reportage van Veronica gaat worden, was volgens Harmsen nog niet beslist. Nikolas Anastopoulos, de sterspeler van Ajax' Europa- Cuptegenstander Olympiakos Piraeus, is verre van fit in het stormachtige Amsterdam gearriveerd. De 54-voudige Griekse international kampt met een pittige dijblessure aan het linkerbeen. Anasto poulos liep de kwetsuur op in het oefenduel van Grieken land tegen Italië. In de EK- kwalificatiewedstrijd van vo rige week woensdag, tegen Polen, verergerde de blessu re. Anastopoulos deed gisteren voorzichtig aan bij de eerste training van de Grieken Volgens coach Panagoulias overigens een gedrag, waar geen enkele conclusie aan verbonden moet worden „Anastopoulos traint voor de wedstrijd, niet voor de trai ning". In de verdediging moet de international Michos wegens een schorsing door de UEFA aan de kant blijven. Hi; wordt vervangen door de jeugdige Alexiou. Feyenoord Borussia Mönchengladbach denkt morgenavond 5000 Ne derlandse supporters te kun nen verwelkomen in zijn knusse stadion. Mönchen gladbach ligt slechts vijftien kilometer van de grens bij Venlo. „Bij onze competitie wedstrijden zitten er gemid deld ook 1.000 tot 2.000 Ne derlanders op de tribune", al dus trainer Jupp Heynckes van Borussia. Feyenoord be schikt morgen niet over Henk Duut, die nog immer Olympiakos trainde gisteravond reeds in De Meer. Trainer Alketas Panagoulias instrueert zijn groep. geblesseerd is aan de enkel. Borussia Mönchengladbach zal "morgen volgens trainer Jupp Heynckes in de ver trouwde opstelling op de Bö- kelberg aantreden tegen Fey enoord voor de eerste wed strijd in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi. Het elftal, dat na een valse competitiestart, de afgelopen zes weken ongeslagen bleef wordt niet veranderd. FC Groningen Bij FC Groningen heerst één vraag: of aanvoerder Jan van Dijk op tijd hersteld is van zijn heupblessure. Trainer Rob Jacobs hoopt en houdt tot de laatste keuring van Van Dijk zijn opstelling voor zich. In ieder geval zal UEFA-international Dick Koster, die zondag in Den Haag zijn debuut maakte in UEFA verplicht Apoel Nicosia in Turkije te spelen BERN De UEFA heeft zich neerlegt, neemt de Apoel Nicosia, de kampioen UEFA disciplinaire maatre- van Cyprus, verplicht mor gen in Turkije aan te treden voor de eerste wedstrijd in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen tegen Besiktas Instanboel. Als de club deze beslissing naast gelen. Wat de gevolgen pre cies zullen zijn maakte de voetbalunie niet bekend. Apoel Nicosia, dat aanvanke lijk met Besiktas was over eengekomen de wedstrijd in Turkije te spelen, besloot on der druk van de Cypriotische overheid van het duel af te zien. Cyprus en Turkije on derhouden geen officiële be trekkingen meer met elkaar sinds de Turkse bezetting van het noordelijke deel van Cyprus in 1974. het eerste van Groningen, op de bank zitten. Vanavond beslist Groningen over de medewerking aan de directe tv-uitzending van Ajax-Olympiakos. Gister avond waren er 15.000 plaats bewijzen verkocht. Het Oos terpark kan ruim 20.000 kij kers herbergen. De coach van Xamax Neu- chatel, Gilbert Gress, heeft zijn selectie voor tienelfde deel op papier. Slechts het meespelen van de internatio nal Beat Sutter, die met een blessure aan het dijbeen kampt, is nog een vraag. Zijn vaste vervanger heet de Ita liaan Jacobacci. De twee an dere buitenlanders in het elf tal van Xamax, de Ier Don Givens en de Westduitser Uli Stielike, beiden licht gebles seerd, zullen in Groningen in het veld komen. OTTERDAM De Neder- ;1 ndse Boks Bond, die dit jaar jaar bestaat, heeft het Hol- ju^nd toernooi weer in ere her- eld. Het toernooi werd van oi 966 tot 1978 om de twee jaar p ehouden. In 1978 moest de -li IBB om financiële redenen en an verdere organisatie afzien. let Holland Toernooi dat in Ij jjn geheel in Rotterdam zal tei 'orden afgewerkt en waaraan rli oksers uit achttien landen doen zal van donderdag 6 it en met maandag 10 novem- er duren. M )e Stichting Boksevenemen- NBB organiseert het eve- lement. De stichting is on- tngs opgericht. De Hagenaar enk Los is voorzitter van de lichting en Piet Bosschaart ungeert als secretaris-pen- ingmeester. Henk Los over het Holland Toernooi: „Wij werken met een begroting van rond de 200.000 gulden. Het kan de Ne derlandse Boks Bond geen na delig saldo opleveren. Naast de verwachten recettes zijn ga- rantiebijdragen verkregen van de gemeente Rotterdam, de SNS en de Stichting Sport Support. Bovendien hebben we Philips als hoofdsponsor kunnen aantrekken en Lion Fashion B.V. als tweede spon sor. Wij zijn blij dat we einde lijk een boksevenement kun nen organiseren met een be hoorlijke sponsoring". In het comité van aanbeveling van het toernooi hebben heel wat prominente figuren zit ting. Deze zijn H.Vonhoff, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, staatsse cretaris dr. D.J.Dees, burge meester dr. A. Peper van Rot terdam, T.M. van Dorst, voor zitter van de Nederlandse Sport Federatie, mr. M.v.d.Bos, voorzitter van de Kamer van Koophandel in Rotterdam, J. Teengs Gerrit sen, H. Gregoire, voorzitter NBB, Max van Eijck erelid, Theo Huizenaar erelid en Alex Blanchard, kampioen van Eu ropa. Henk Los: „We liepen al enige tijd rond met de gedachten om weer een Holland Toernooi te organiseren. Toen de gemeen te Rotterdam dat hoorde kwam men met het voorstel om het gehele toernooi in de Maasstad te houden. Dan kon de organisatie op een behoor lijke steun rekenen. Alleen op deze manier was de organisa tie rond te krijgen. De voor rondes zijn in de sporthal Schuttersveld en de finale in de Energiehal". De Stichting Boksevenemen- ten NBB is hard aan het werk geweest. Met steun van de mi nisterie van ontwikkelings sa menwerking kan met twee boksers uit Kenia over laten komen. Boksers uit de volgen de landen worden in Rotter dam verwacht: België, Bulga rije, Canada, Egypte, West- en Oost-Duitsland, Ghana, Grie kenland, Ierland, Kenia, Ma rokko, Noorwegen, Polen, Portugal, Zwitserland, Wales en Zimbabwe. In alle twaalf gewichtsklassen zullen boksers mee doen. De Nederlandse boksers komen in acht ge wichtsklassen met twee bok sers uit. De Nederlandse deel nemers gaan van 27 oktober tot 5 november in een trai ningskamp in Breda. Na het Holland toernooi gaat de Stichting Boksevenementen verder. Het behoort tot de mo gelijkheden dat de stichting in 1988 de Europese kampioen schappen voor junioren zal or ganiseren. „Ik denk dat de op richting van deze stichting voor de Nederlandse Boks Bond een goede zaak is", aldus Henk Los die teleurgesteld zou zijn als er geen drieduizend liefhebbers de wedstrijden van het Holland Toernooi zullen bij wonen. „Het is alleen jam mer dat de meeste landen de namen van hun boksers nog niet bekend hebben gemaakt. We weten alleen in welke ge wichtsklasse de boksers zullen uit komen. Pas bij aankomst op woensdag 5 november we ten we welke jongens er in de ring zullen komen". ARTHUR VAN RIJSWIJK "„Het is vechten tegen de bierkaai. Je kunt in het KNVB-mededelingenblad vellen vol schrijven over het tegengaan van misdragingen, maar als er op de tv tien se- conden'een Beenhakker aan het woord komt, wordt er weer een hoop teniet gedaan. Wanneer een trainer maar vaak genoeg zegt dat alleen winnen zaligmakend is, gaan de spelers het nog geloven ook. En als zo'n trainer er dan ook nog in slaagt de fat soensnormen te verleggen, kan iedereen de gevolgen ra den". (Huib Plenlper, voorzitter KNVB afdeling Amster dam, in Elseviers Magazi ne) ..Ik acht me sowieso kansloos voor de titel. Maar wil je we reldkampioen worden, dan moet er een steekje bij je los ?itten. We hebben in twintig jaar geen normale wereld kampioen meer gehad. Spass ki was de laatste. Daarna kwam Fischer. Die was een beetje... Gek. En toen Karpov de titel greep, kon hij ook al leen maar aan schaken den ken. Hij is veel in zijn voor deel veranderd, heeft ook an dere interesses gekrégen. Kasparov? Hij traint zich een ongeluk om fysiek maar in conditie te blijven. Als we reldkampioen moet je alleen aan schaken denken. Voor mij is schaken niet het be langrijkste in mijn leven". (Schaker Anthony Miles in het Algemeen Dagblad) „Snooker is een obsessie, wil je het een beetje behoorlijk leren spelen, dan moet je de hele dag aan de tafel staan. Een baan was er niet bij, dus was het spelen om geld. On der je vermogen spelen bo vendien, want wie altijd wint, verdient niet. De snookerlokalen waren bo vendien altijd open. Dat trok kroegvolk aan, schurken, he lers. Snookerspelers kochten van alles en verkochten het weer, als er maar verdiend werd om in leven te blijven, om te snookeren". En: „Snoo ker, en dat is de kracht van de sport, geeft ook een kind zonder hersens een kans. Golf is toch altijd nog voor de betere klasse, voetbal en bok sen doen het op dit moment heel slecht in Engeland, maar het gouden pad naar boven ligt in snooker open voor een arme jongen". (Snooker-prof Steve Davis in de Haagsche Courant) „Ze willen me toch niet om mijn kop, maar om mijn spel. Rob Jacobs zei ook wel eens, dat ik naar de kapper moest. Ja, heus. Bloedserieus. Hij vond het dan té lang worden. Dan kamde ik het de volgen de keer heel netjes. „Zo Van Anthony Miles: gek. Eek, eindelijk naar de kapper geweest", zei Jacobs dan en vervolgens was ik weer een tijdje van het gezeur verlost. Bij FC Den Bosch beginnen ze er ook wel eens over. Ik kan vijfhonderd gulden krij gen als ik een Bebop-koppie laat knippen. Iedereen ver klaart me voor gek, dat ik het niet doe. Ik denk altijd maar: Samson liet ook zijn haar knippen en was meteen zijn kracht kwijt. Nee, mijn haar gaat er niet af. Voor geen goud". (Rene van Eek in Voetbal International) „De military is een harde sport en geen danswedstrijd. Wat je ook doet er blijven al tijd bepaalde risico's aan ver bonden. Het zou best kunnen .gebeuren dat een paard op zijn smoel gaat. Daar veran dert' zelfs de Dierenbescher ming of een minister niets aan". (Jan Stokkentré, parkoers- bouwer military Boekelo, in de Volkskrant) „Het was absoluut toeval dat Hongarije het haalde. Om te beginnen was de hele poule (Hongarije, Nederland, Oos tenrijk en Cyprus) al zwak, zo'n beetje de slechtste. Ne derland was de beste van de vier. Toen ze in Rotterdam van ons verloren, zaten ze in een dal, maar hier in Boeda pest hebben ze tenslotte toch gewonnen". En: „Ja, de Ne derlanders hebben meer ge boden dan de Oostenrijkers. Ze waren bang dat de Honga ren in eigen huis niet slecht genoeg zouden durven spe len. Daar ben ik van over tuigd". (Hongaarse schrijver An- tal Végh in Vrij Neder land) „Voor de training kwam Ri- nus Israel naar me toe en zei dat de bondscoach had ge beld. Ik dacht eerst dat het een grap van hem was, om dat hij toch al veel geintjes maakt.... Maar nee, om half •twee belde inderdaad Mi- chels. Hij vertelde me, dat ik alsnog bij de groep zat omdat Valke niet geheel fit bevon den werd". En: „Ik ben er de persoon niet naar om een ba sisplaats op te eisen. Ik ben 30 en wil bij Feyenoord pres teren, wat er verder bijkomt is dan meegenomen. Ik vind het mooi dat ik er bij hoor, dan tel je tenminste weer mee". (Voetballer Simon Taha- mata in De Telegraaf) Renè van Eek: Samson. „Van Ierland stelde ik mij veel voor. Zacht glooiende groene heuvels, pittoreske herbergen, stamtafels vol met grote bierpullen. Verder hui zen met kleine ruiten en lui ken er omheen. Na een paar dagen Ierland weet ik dat dit eiland met een drieduizend kilometer lange kustlijn (staat in een reisatlas) zoveel meer te bieden heeft. Stront dus. Niet van honden, maar van koeien. Die beesten ma ken regelmatig een ommetje en beschouwen de openbare weg als een groot toilet. De stank is eigenlijk het kleinste probleem. Een neus kan te gen een stootje, maar probeer je stuur maar eens recht te houden op een grote glij baan". Columnist/wielrenner Gerrie Knetemann in AVRO Bode/Televizier) (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA - Nog geen week na de toewijzing van de Zomerspelen van 1992 aan Barcelona wordt de vuile was buitengehangen die het Spaan se Olympische Comité tot nu toe zorgvuldig voor de inter nationale publieke opinie ver borgen heeft gehouden. Iihet comité is een machtsstrijd uit gebroken rond de persoon van Don Alfonso de Bourbon, de voorzitter van het comité, die door praktisch alle betrokken partijen als een volledig in competente nietsnut afgeschil derd wordt. Alfonso de Bourbon, kleinzoon van koning Alfonso XIII, is in juli 1984 bij gebrek aan een be tere kandidaat benoemd tot voorzitter van het Spaanse Olympisch Comité. Sindsdien heeft hij door zijn autoritaire en onvakkundige manier van doen de olympische pretenties van Barcelona meer schade dan goed gedaan, aldus zijn critici. De vuile was wordt pas nu naar buiten gebracht, omdat het Barcelonese organisatie-co- mité geen schade wilde berok kenen aan de olympische kan didatuur. Maar nu de buit bin nen is, kan de kritiek vrijuit worden gespuid. De tegenstan ders van De Bourbon zijn praktisch allen voorzitters van de 24 sporten die in de olympi sche kaarten staan vermeld. De omstreden voorzitter «kan in het comité echter rekenen op de steun van een groot deel van de sportbonden die niet rechtstreeks meedoen aan de Olympische Spelen. Het ge volg is een felle machtsstrijd die nu - na de stemming in Lausanne - in volle hevigheid is losgebrand. De ambtstermijn van Alfonso de Bourbon duurt tot juni 1988. Maar als het aan zijn critici ligt, wordt de klein zoon van Alfonso XIII liever vandaag dan morgen al op straat gegooid. DEN HAAG Op zondag 26 oktober wordt op De Uithof het langebaan-sei- zoen schaatsen geopend. De sprintwedstrijden be ginnen dan om 18.00 uur. Deze worden dit seizoen Nauwelijks twee minuten stond Pedro van Raamsdonk in de ring, toen hij zich al winnaar mocht noemen. De Westduitser Joseff Kossmann kijkt verbaasd over zijn snelle afgang. DEN BOSCH De bokser Ramon Voorn heeft ook zijn tweede profwedstrijd gewon nen. Na zijn overwinning op de Westduitser Peter Bieber, vorige week in Schiedam, won de 2fc-jarige Amsterdamse zwaargewicht gisteravond tij dens een internationaal boks- gala in Den Bosch op punten van zijn zes jongere tegenstan der Sean Daly uit Wales. De ruim 400 toeschouwers za gen in de Maaspoort geen spectaculaire partij. Pas in de vierde en laatste ronde kon Voorn de dekking van zijn te genstander, die zijn zesde pro fessionele gevecht bokste, een aantal keren doorbreken. Daly ging echter niet neer op de harde stoten. Van Raamsdonk Pedro van Raamsdonk had slechts twee minuten nodig om zijn tegenstander Josef Koss- man te verslaan. De Westduit ser, die 44 profpartijen achter zijn naam had staan en door de organisatoren in Den Bosch als ervaren bokser werd be stempeld, ging in de eerste mi nuten twee keer voor acht tel len naar het kanvas. De scheidsrechter maakte na de tweede korte pauze een eind aan de strijd. Het was de vier de overwinning van Van Raamsdonk in evenveel prof wedstrijden. Emmen De 25-jarige John Emmen boekte een moeizame punten- winst op Andrew Ginnard uit Wales. De Tilburgse zwaarge wicht kon zijn reputatie als „killer" dit keer overigens niet waar maken. Kensmill Romeo Kensmill heeft maan dagavond tijdens een interna tionaal boksgala in Brussel op knock-out gewonnen van de Belg Mohamed Chaowi. De Amsterdamse zwaarwelterge- wicht vloerde zijn tegenstan der al in de tweede ronde van het gevecht. voor het eerst gehouden. Op De Uithof is de eerste aflevering in een serie van vier wedstrijden die verder op de kunstijsba nen van Haarlem en Utrecht worden gehou den. De inzet is BSO-tro- fee en bovendien is het een selectiewedstrijd voor de Nederlandse kampi oenschappen per afstand, die dit jaar het eerst zul len worden gehouden, op 2 en 3 januari, op De Uit hof. De leden van zowel de heren als dameskernploegen komen in actie, evenals de jeugdploe- gen. Wereldkampioen Hein Vergeer, Yvonne van Gennip, Ria Visser en sprintkampioen Geert Kuiper komen 'aan de start. Maar ook regionale rijd sters en rijders als Jansen, Mos, De Braber, Menno Boels- ma, de meisjes De Vries, de zusjes Ossendrijver, Künz, Borst en Paul. In totaal komen er vijftig heren en veertig da mes aan de start die een 500 en een 1000 meter zullen rijden. De wedstrijden zullen van 18.00 uur tot 22.00 duren. Sportwereld Tennis Virginia Wade is opgenomen in het Britse ten- nisteam dat eind oktober aan treedt voor de jaarlijkse wed strijd tegen de Verenigde Sta ten om de Wightman Cup. De 41-jarige Wade, die in 1977 Wimbledon won, werd daar mee voor de 22e keer uitgeno digd voor het Britse beker team. Voetbal GA Eagles-PEC Zwolle wordt op 16 november (bekerzondag) gespeeld. De Zwolse club zal DS'79 vragen de bekerwedstrijd te verplaat sen naar woensdag 29 oktober. Burgemeester Waal van De venter had verboden, dat GA Eagles-PEC Zwolle doorde weeks zou worden gespeeld. Voetbal De Maleisische voetbalbond heeft internatio nal Wong Hung Nung voor het leven geschorst wegens een omkooppoging. De verdediger zou tijdens de Aziatische Spe len een aantal spelers van Saoedi Arabië bijna 5000 gul den hebben geboden om de onderlinge voorronde-wed strijd met meer dan twee doel punten verschil te kunnen winnen. >spórtu'itslagen Tweede ronde achtkamp in Tilburg: Portisch (Hon)-Karpov (Sov) alg; Kortsjnol (Zwi>-Ljubojevic (Joe) 0-1; Beljavski (Sov)-Hübner (Wdl) 0-1; Timman (Ned)-Mlles (GBr) 1-0. Stand: 1. Ljubojevic 1 1/2 pnt; 2/3. Hübner en Timman 1 pnt en 1 afg. partij; 4. Miles 1 pnt; 5. Karpov 1/2 pnt en 1 afg. partij; 6. Portisch 0 pnt en 2 afg. partijen; 7. Kortsjnoi 0 pnt en 1 afg. partij; 8. Beljavski 0 pnt.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9